PROVINCIAAL NIEUWS IVOROL De Nederlandsche Tandpasta Een 40-jarig dienstjubileum ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. SPRANG—CAPELLE. Een spontane huldiging. Zaterdag 19 October 1.1. was het 40 jaren geleden dat de heer C. P. Didden in dienst trad der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en 1.1. Maandag werd dit feit herdacht. Ten omstreeks half twaalf verscheen de jubilaris met vrouw en kinderen op 't privé-kantoor, waar z'n patroon de heer Jan Tielen met familie en 't geheele personeel, behalve dat der filiaal-druk kerij te Kaatsheuvel, hen ontving. De patroon sprak zijn jubileerenden medewerker 't eerst toe. Hij ging de geschiedenis van diens loopbaan in dit bedrijf na en uitte er z'n vreugde over dat Nelis Didden, na de zeer vele zil veren jubilarissen, de rij der 40-jarige dienstvervullers opende, omdat Didden 't bedrijf in al z'n belevenissen heeft meegemaakt, die toen hij hier kwam een personeel van 'n paar menschen vond, die toen stond voor een gewone dagtaak van 12 uur en meer, terwijl hij daarna nog alleen de courant mocht rondbrengen! Hij wees op 't prima vakmanschap, evenwichtig karakter, goed humeur en begrip van verhoudingen van den jubi laris, wiens adviezen hij steeds op hoo- gen prijs heeft gesteld en die tevens voor z'n mede-arbeiders een uitstekend collega en voor velen een goed leeraar is geweest. Hij memoreerde 't feit dat Didden een dergenen is, die de sobere tijden heeft meegemaakt, maar ook de betere toestanden in 't vak heeft zien groeien en weten te waardeeren. Naar aanleiding hiervan meende spreker dat het op deze plaats wel eens gezegd mocht worden, in dezen tijd van laat- of nieuw-ordenaars, dat in dit vak in 1913 in Noord-Brabant door den Noordbrabantschen Drukkersbond on der zijn voorzitterschap het eerste col lectief contract werd afgesloten, tot een weekloon van 9.30, een loon dat toen excelleerde en welk collectief contract meermalen met zijn medewerking in de desbetreffende commissies, werd ver nieuwd en verbeterd, zoodat hier een behoorlijk loon van 2630 ver diend werd in een tijd, dat veel lucra tiever bedrijven hun menschen met heel wat soberder builtjes huiswaarts zonden en bij velen een dragelijke orde ning lang op zich liet wachten of nog laat wachten. Hij wilde nog niet spreken van de verdere goede regelingen, maar wees er nog even op dat men in deze bedrijven niet spreekt van vraag en aanbod, geen kinder- of jeugd-exploitatie kent, dat de 40- en 50-jarigen daar even goed in tel zijn en niet de straat op gaan, dat de 60-jarigen met vervroegd wachtgeld kunnen en de 65-jarigen een onbezorgden ouden dag met pensioen genieten. Door al deze prachtige regelingen voor 't personeel zullen de resultaten voor den patroon misschien niet zóó zijn als in menige andere industrie, maar deze heeft dan ook de zelfvol doening dat zijn personeel, zijn mede werkers, een menschwaardig bestaan genieten. Dit noemde hij tenminste een vorm van ordening metterdaad en niet alleen met den mond, zooals men in deze tij den nogal eens tegenkomt. Na deze kleine uitweiding feliciteerde hij den jubilaris van harte met z'n bij zonder jubileum, ook z'n vrouw en kin deren. Hij sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren in dit bedrijf, ook later on der zijn opvolger, zou werkzaam zijn en stelde hem ten voorbeeld aan zijn medewerkers en hoopte dat zijn zoons de voetsporen van hun vader zouden drukken. Als blijk van erkentelijkheid en waar deering bood hij hem een verguld-zil veren legpenning met inscriptie aan en couvert met inhoud. De meesterknecht de heer Gerrit Eijkenbroek bood namens t technisch personeel de beste wenschen aan. Hij prees Didden als prima vakman en goed collega en offreerde namens dit perso neel een prachtig vloerkleed. De heer J. van Mierlo sloot zich na mens t kantoorpersoneel aan bij de vele hartelijke woorden en bood mej. Didden bloemen aan. Daarna verkreeg de jubilaris zelf 't woord en in welgekozen bewoordingen bracht hij dank aan zijn patroon en fa milie voor de groote belangstelling, hartelijke gelukwenschen en mooie ge schenken. Hij liet zijn 40-jarig dienst verband in onze drukkerij de revue passeeren en gaf uiting aan z'n groote voldoening hier zoo lange jaren werk zaam te zijn geweest en hoopte dat daaraan nog vele zullen worden toe gevoegd, waarin hij 't zijne zal kunnen bijdragen tot den bloei van dit bedrijf, welks personeel in zijn tijd meer dan vertienvoudigd is, om niet te spreken van de tallooze machines die plaatsing vonden. Hij wees op de goede verstand houding die hier steeds geheerscht heeft. Daarna werden allen in de gelegen heid gesteld te klinken op de gezond heid van den jubilaris en bleef men on der 't ophalen van veel prettige herin neringen nog langen tijd gezellig bijeen, 't Was weer een echte uiting van de sfeer die steeds in ons bedrijf den bo ventoon voert. De heer Didden kreeg ook van an dere zijden zeer veel blijken van be langstelling in verschillenden vorm, zoo zagen wij bloemen van de afd. R. K. Grafischen Bond, R. K. Werklieden- vereeniging, Harmonie St. Crispijn, de buurt enz. Kortom 't was voor den sympathie ken jubilaris en familie een onvergete lijke dag. Doos 20 ct- Tube 60-40-25 ct FEEST VAN CHRISTUS' KONING A.s. Zondag is het feest van Chris tus' Koning en als steeds wordt dit in de parochie St. Jan met groote plech tigheden gevierd. Wij geven 't voornaamste uit 't pro gramma: Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 6.30 uur, Lof met preek, bedoeld als triduum der geheele jeugd der parochie van 1321 jaar. Zondag 7,15 uur Algemeene H. Communie der jeugd met gezamenlijke voorbereiding en dankzegging. 10 uur: Plechtige Hoogmis met uit stelling van het H. Sacrament. 126.30 uur Aanbidding. 6.30 uur: Plechtig sluitingslof met assistentie en processie. DE DIAMANTEN BRUILOFT. Nog slechts enkele dagen en de Dia manten Bruiloft van het echtpaar H. Maas-van Broekhoven, zal in de Put straat op grootsche wijze herdacht wor den. Zaterdagavond 1.1. werd de laatste algemeene buurtvergadering gehouden, waarbij de voorzitter van het buurt- comité, de heer G. Veltman, het pro gramma der feestelijkheden uiteen zette. Spreker ging daarbij de groote moei lijkheden na, die het comité heeft moe ten overwinnen, om een werkelijk buurtfeest te kunnen organiseeren. Een commissie onderzocht de kas van den secretaris-penningmeester, den heer Dumoulin, die in de beste orde bleek te verkeeren en een groot overschot vertoonde. De heer Jan van Delft huldigde met enthousiaste woorden de leiding van voorzitter en secretaris. Alleen aan de ze twee heeren, zei hij, is het te danken dat de Putstraat feest zal kunnen vie ren. Een welgemeend hoe ratje werd op deze heeren uitgebracht. Vervolgens werd het programma van den feestdag, a.s. Zaterdag, aan een beschouwing onderworpen. Om half zeven zal namens de buurt een H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van mej. van de Griendt-v. d. Pennen, echtgenoote van het comité lid den heer v. d. Griendt. Om 8.30 uur zal het diamanten echt paar, door een 40-tal bruidjes van huis gehaald worden. Dit geschiedt, van wege de benzineschaarste, op originee- le wijze, in een groote autobus, getrok ken door twee paarden, voorafgegaan door herauten. Om 9.00 uur H. Mis van dankbaar heid in de Parochiekerk van St. Jan. Bij terugkeer in de Putstraat zang- hulde door de bruidjes. Van 11 12.30 uur receptie; aanbie ding cadeaux, massale zang van 200 kinderen, die vervolgens onder geleide naar de feestzaal trekken, waar een ka- bouterspel zal worden opgevoerd. Om 5.30 uur serenade van de Har monie St. Crispijn. Zanghulde van de dames. Na de serenade wordt de geheele buurt verzocht achter de harmonie op te trekken naar de zaal bij den heer Frans van Helvoirt, waar de groote bonte feestavond gegeven zal worden. Deze zal, met speciale vergunning du ren tot twaalf uur. Om half één moet iedereen thuis zijn. Deze permissie geldt alleen voor de Putstraat-bewoners. Kinderen beneden 16 jaar, zullen om 9 uur de zaal moeten verlaten. Des Zondagsmiddags zal een speci aal feestprogramma gegeven worden voor degenen, die 's Zaterdagsavonds verhinderd zijn. De bedoeling is, dat dit meer zal zijn voor de huismoeders met de jeugdige kinderen. Om "iedereen in de feestvreugde te laten deelen, zal er voor gezorgd wor den, dat ook de zieken, een negental, hun aandeel in de feestvreugde thuis ontvangen. Natuurlijk wordt verzocht dat ieder zooveel mogelijk zal vlaggen. Zooals men uit bovenstaande ziet een programma dat er wezen mag en dat klinkt als een klok en alzoo het diaman ten echtpaar waardig. De Putstraat heeft er slag van te organiseeren en feest te vieren. A.s. Zaterdag zal dit bewezen worden. VERBETERING VAN DEN ZOMERDIJK. Dinsdagmiddag heeft op het raad huis, in tegenwoordigheid van Burge meester, wethouders, gemeente-secre taris en gemeente-opzichter, de aanbe steding plaats gehad van de recon structie van den Zomerdijkweg met be strating van klinkerkeien. Ter verdui delijking wijzen wij erop, dat dit de weg is die leidt naar de veerpont over de Bergsche Maas en thans van een maca dam wegdek is voorzien. Dit zal ge heel uitgebroken worden en voorzien van klinkerkeien. Verder zal de weg ongeveer 60 cm. worden verbreed en eenige tientallen cms. worden opge hoogd. De aanbesteding had het navolgende resultaat: N.V. Aannemers- en We genbouw Mij. v.h. fa. J. Heijmans, 's-Bosch 47.400". C. W. Kanters Zn., Raamsdonk en Ooster hout 46.000.— H. Kleinloog, Genderen 46.000. P. v'. Oort Zn., Raamsdonk (dorp) 45.900. C. Vos, Meeuwen 45.000. Fa. A. v. Dooren Zn., Boxtel 44.660. G. J. Vissers, Drunen 44.200.— C. J. Schapers en de Bont, Raamsdonk (dorp) 43.600. Gegund aan den laagsten inschrijver. LUCHTBESCHERMING. Op 17 October vergaderde in het Raadhuis het bestuur van de plaatse lijke afdeeling voor de Luchtbescher ming. Besproken werd o.m. de finanti- eele situatie der afdeeling. De heer A. Meijerink verklaarde zich bereid het penningmeesterschap op zich te nemen. De inning der contributie over 1940 zal ten spoedigste worden uitgevoerd; de leden worden langs dezen weg drin gend verzocht de quitanties bij eerste aanbieding te voldoen! Voorts werd besloten de z.g. „Aan wijzingen ten behoeve van de zelfbe scherming". uitgegeven door de Rijks inspectie Luchtbescherming te Den Haag, te bestellen en gratis aan de le den te doen rondbezorgen. De kosten a 5 cent per exemplaar worden dus door de afdeeling Waalwijk gedragen. Be doelde „aanwijzingen" behandelen de lichtafscherming. Na een inleiding: „wat ieder van de verduisteringsveror dening moet weten", worden kort en voor iedereen duidelijk de te nemen maatregelen en de eischen waaraan de voorzieningen moeten voldoen béspro- ken. Het boekje bevat verder een groot aantal teekeningen van lichtsluizen, voorbeelden van raam - afscherming enz., welke niet alleen voor particuliere woningen maar speciaal voor winkels de verschillende wijzen van lichtaf scherming ten zeerste verduidelijken. APPLICATIE-CURSUS VAK J. A.s. Zaterdagmiddag wordt in het gymnastiek-lokaal der H.B.S., uitgaan de van de afd. Waalwijk Heusden van den R.K. Onderwijzersbond, een applicatie-cursus geopend in vak J (gymnastiek l.o.), welk vak met Janua ri a.s. verplichtend wordt gesteld. Voor dezen korten cursus die gege ven wordt door den leeraar M.O. den heer E. van de Geer, alhier, hebben zich een 40-tal deelneemsters en deel nemers opgegeven. MAXIMALE PRODUCTIE DER SCHOENFABRIEKEN 60% VAN 1939. Het is gebleken, dat de vaststel ling der productiecapaciteit op basis van de jaren 1937, 1938 en 1939 moei lijkheden oplevert. Daarom zal, in af wijking van deze aanvankelijk getrof fen regeling (zie circulaire Model No. 235) de maximale productie per fabriek worden vastgesteld op basis van 60 van de productie in het jaar 1939. Ter uitvoering van dit voorschrift wordt het volgende bepaald: 1. Aan de bewerkingsvergunnin gen,, welke door het R.H.L. aan de schoenfabrikanten worden verleend (hetzij in den vorm van formulier MD 248, hetzij in den vorm van een spe ciale bewerkingsvergunning) wordt de voorwaarde verbonden, dat de totaal per maand op grond van deze bewer kingsvergunningen in fabricage geno men quantiteit schoenen hoogstens 60 mag bedragen van de gemiddelde maandelijksche productie over het jaar 1939. 2. Voor de bepaling van de maan delijksche productie zal worden uitge gaan van de quantiteit schoenen, welke in de snijderij in bewerking wordt ge nomen. 3. Het is uitsluitend toegestaan, die soorten schoeisel te vervaardigen, wel ke men normaal steeds placht te fabri- ceeren. 4. Deze voorschriften hebben be trekking op alle soorten schoenen, dus zoowel op „bonschoenen" als op „bon- vrije schoenen" (w.o. leerloos schoei sel, pantoffels, sportschoenen, klomp schoenen, enz.). Rijksbureau voor Huiden en Leder. SPRANG. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle zal in den komenden winter wederom enkele cursusvergaderingen houden ter behandeling van daartoe door het Chr. Nationaal Vakverbond beschikbaar ge stelde onderweroen. Het Comité Winterkleeding- hulp" te Sprang-Capelle, maakt bekend, dat zij, die in aanmer king wenschen te komen voor de bij dat Comité ingeleverde klee- dingstukken, als: mantels, jassen, kindermantels en -jassen en wol len dekens, zich schriftelijk of mondeling kunnen aanmelden voor 1 Nov. a.s. bij een der hier onder genoemde Comitéleden. Het Comité voornoemd, A. Smit, Burgemeester. Mej. A. N. Werther, C 129. Mej. H. Gouda, B 12. C. J. v. d. Hoek, C 192. C. Nieuwenhuizen, A 338. J. C. van Pelt, C 30a. A. J. van Thielen, A 327. J. Varossieau, A 257a. A. Vos, B 15. G. J. v. Willigenburg, A 254. BONNEN. Thans zijn geldig: Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rechtgevende op 2l/2 ons, tijdvak 5 October 1 November. Suiker. No. 109, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 28 September tot en niet 25 Octo ber a.s. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie oi 7o gram thee, gedurende het tijd vak van 28 September tot en met 8 November. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood): de met 11 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood, tijdvak 2127 Oct. Boter, margarine en vet: Bon 13 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 25 October. Bon „13" der vetkaart rechtgevende op een half pond margarine of bo ter. De bonnen, welke op 25 Octo ber nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 1 November aanstaande. Kaas: Bon 26, rechtgevende op 100 gram van 21 tot en met 27 October. Bon 20 blijft geldig tot en met 3 November. ,>leesch: Bon No. 05, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon „05" worst of vlecsch- waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 21 tot en met 27 October. Schapen-, geiten- en paardenvleesch, distri bu lie vrij. Bonnen No. 04 zijn geldig tot en met 27 October, echter niet voor ge bruik in hotels etc. RÜ«t of rfjstemeel of rijstebloem: No. 76, rechtgevende op 250 gram. tijdvak 5 October tot en met 1 Nov. Havermout of havervlokken of gort of grutten: No. 77 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 1 No vember. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 28, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 15, rechtgevende op 100 gram, Tijdvak 9 September tot en niet 1 November. Zeep: Bon 55, geldig gedurende het tijdvak van 19 October tot en met 12 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube schocr- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleumzegel „periode a". Geldig voor 2 liter petroleum van 9 Octo ber tot en met 10 November. Periode 6 tot en met 3 November. Kinderschoenen: alle soorten tol en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 4 van de voc- derkaart vodr honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand October: Bons 01, 02 en 03 (vaste brandstoffen, haarden en kachejs). Alsmede: Bons 01, 02, 03, 04, 05 en 06 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, le periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de October. Bons 04, 05 en 06 (vaste brandstoffen^ geven gedurende October recht op het koopen van één eenheid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. Op de algemeene begraafplaats alhier werd j.l. Maandagmiddag aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk omhulsel van dhr. Joh. van Beek, die na een korte doch ernstige ziekte j.l. Donderdagnacht in den ou derdom van 28 jaar overleed. De belangstelling van de zijde der inwoners was bijzonder groot; het pu bliek werd echter niet op de begraaf plaats toegelaten. De lijkbaar werd ten grave gedra gen door leden van het personeel der afdeeling Stanzerij van de Timtur- schoenfabrieken te Waalwijk, alwaar de overledene werkzaam was. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds. B. A. van Lummel, Geref. predikant alhier.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3