A JCofia I1MMP0TTÏX F GEMENGD NIEUWS KRUSCHEN UIT DE LANGSTRAA' EN OMGEVING, Maastrictitsch Aardewerk KAATSHEUVEL. Bekendmaking. Pijn - Pijn - Pijn SPRANG-CAPELLE. GEERTRUIDENBER6 NIEUWKUiJK. WASPIK. TILBURG. BONNEN. Thans zijn geldig: Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rechtgevende op 2Vz ons, tijdvak 5 October 1 November. Suiker. No. 109, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 28 September tot en met 25 Octo ber a.s. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 25U gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 28 September iot en met 8 November. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood): de met 11 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood, tijdvak 2127 Oct. Boter, margarine en vet: Bon 13 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 25 October. Bon „13" der vetkaart rechtgevende op een half pond margarine of bo ter. De bonnen, welke op 25 Octo ber nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 1 November aanstaande. Kaas: Bon 26, rechtgevende op 100 gram van 21 tot en met 27 October. Bon 26 blijft geldig tot en met 3 November. Vleesch: Bon No. 05, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon „05" worst of vleesch- waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 21 tot en met 27 October. Schapen-, geiten- en paardenvleesch, distributievrij. Bonnen No. 04 zijn geldig tot en met 27 October, echter niet voor ge bruik in hotels etc. Rijst of rijstemeel of rijstebloem: No. 76, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 5 October tot en met 1 Nov. Havermout of havervlokken of gort of grutten: No. 77 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 1 No vember. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 28, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 15, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Zeep: Bon 55, geldig gedurende het tijdvak van 19 .October tot en met 12 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textiel kaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en mét 31 December. Petroleumzegel „periode a". Geldig voor 2 liter petroleum van 9 Octo ber tot en met 10 November. Periode 6 tot en met 3 November. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 4 van de voe- derkaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand October: Bons 01, 02 en 03 (vaste brandstoffen,' haarden en kachels). Alsmede: Bons 01, 02, 03, 04, 05 en 06 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, le periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de October. Bons 04, 05 en 06 (vaste brandstoffen) geven gedurende October recht op het koopen van één eenheid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. heeft weer voorradig Inhoud 20 en 30 Liter Fa CUNEN WAALWIJK TERWIJL DE KRUIDENIER SLIEP, werd winkel geplunderd. Terwijl negen menschen, een echt paar en zeven kinderen, boven slie pen, hebben in den afgeloopen nacht inbrekers ongestoord hun werk ge daan in de Toko, een kruidenierszaak aan de rijksstraatweg te Duiven- drecht. Met een groote brutaliteit hebben zij in het holst van den nacht aan de achterzijde van het huis de ruit van een serre-deur vernield. Zóó konden zij bij de spanjolet komen en de deur openen. Op dezelfde wijze openden de dieven de deur van de huiskamer, waarna het een klein kunstje was den winkel met een bezoek te vcrceren. Huis en winkel zijn zoo grondig door zocht, dat de inbrekers hier ongetwij feld langen tijd aan het werk moeten zijn geweest. Allerlei bedragen, geza menlijk een achthonderd gulden, vie len hun in handen. De dieven moeten goede bekenden zijn geweest, want zelfs de geheimste plaatsjes, waar de vrouw des huizes geld had verstopt, wist enzij te vin den. Een aantal bankbiljetten, die in een spaarbankboekje in een kast za ten, zijn verdwenen; het boekje lag vanmorgen op tafel. Zelfs het geld in een koffiepotje, dat ergens stond, waar alleen zij en haar dochter het wisten, hebben de nachtelijke bezoe kers gevonden. 50.000 K.G. VET AANGEBODEN. Vijf personen, die zich niet aan de distributiemaatregelen stoorden, aangehouden. De politie te Nijmegen heeft giste ren Vijf personen aangehouden, t. w. drie uit Amsterdam en twee uit Hui zen, die aan een winkelier aldaar bui ten de distributie om vijftigduizend kg. bak- en braadvet te koop aanbo den. De winkelier stelde onmiddellijk de politie van dit aanbod in kennis. Hij kreeg den raad de zaak voort te zetten, opdat de politie de noodige be wijzen om de frauduleuze handelaars te arresteeren, in handen zou kunnen krijgen. Inderdaad werd een gezegeld koopcontract opgemaakt. Het vet bleek echter niet te leveren. Het zou afkomstig moeten zijn van een bona fide makelaar te Amsterdam die de benoodigde bescheiden niet kon krij gen en dus ook nimmer had kunnen afleveren. Met deze partij werd een uitvoerige kettinghandel op touw ge zet, waarbij de prijzen ver boven de vastgestelde uitgingen. Een ambtenaar van de Crisiszuivel- centrale le Amsterdam was eveneens dezen oneerlijken handel óp het spoor gekomen en werkte voor de ontmas kering van deze affaire in laatste in stantie met de Nijmeegsche politie sa men. De vijf arrestanten zijn reeds voorgeleid. Zij zullen dezer dagen op vrije voeten worden gesteld. DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT. Dinsdagavond, toen de duisternis wel zeer intensief was, is op de Achter gracht te Weesp de ruim 60-jarige A. W. te water geraakt. Op zijn hulpge roep kwamen tal van inwoners met zaklantaarns naar den walkant en zijn er in geslaagd, zij het ook met veel moeite, den drenkeling behouden op het droge te brengen. Wel heelt de gemeente houten beveiligingen doen aanbrengen op de grachten daar, waar dwarsstraten uitmonden, doch deze houten afrasteringen kunnen moei lijk langs de geheele gracht worden gemaakt. ONGELUK IN DE STAATSMIJN EMMA. Vanochtend is de 55-jarige W. Ger ritsen uit Hoensbroek in de staats mijn Emma bij het vervoeren van ma terialen bekneld geraakt tusschen een schachtkooi en het maaiveld. De man was onmiddellijk dood. In het donker te water geraakt. Twee menschel verdronken. Door de duisternis zijn weerenkele menschen te water geraakt en twee verdronken. Toen Woensdagavond elf uur de kleermakerVepoorteuit Bergentheim nog niet in zijn kosthuis was terug gekeerd werden zijn huisger.ooten ongerust Zij waarschuwden de politie die er in slaagde, na eenigen tijd het lijk van den man uit het Overijsel- sche Kanaal op te halen, in de na bijheid van de woning van zijn patroon. Te Meppel zijn zes personen te water geraakt In vijf gevallen kon den de drenkelingen behouden op het droge gebracht worden. De 39 jarige ongehuwde schoenmaker Paasman, die naast de brug aan de Meppelersluis te water liep, werd evenwel in bewusteloozen toestand De directe oorzaak van Uwe Rheumatische Pijnen is onzuiver bloed. - Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverhe den in Uw bloed zullen ook Uw pijnen verdwijnen, radicaal en langs natuur lijken weg. opgehaald, en men slaagde er niet in, de levensgeesten op te wekken Woensdag ivond is de 56-jarige J A. de K. in het donker van de trap van zijn woning in de Magdalena Moonsstraat te Leiden gevallen, waardour hij 'n schedelbasisfractuur bekwam. De Eerste Hulpdienstver- voerde het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis, waar hij in den loop van den nacht is overleden. Vrouw tusschen auto en muur doodgedrukt. Dinsdagmiddag stonden S. H. A. van Alphen, wonende te Dongen, Gerardus Majellastraat 7 en zijn echtgenoote, de 52-jarige Hendrika Koreman, met zijn zwager en zijn zwagerin op den rand van het trottoir voor hun woning te prater» toen een juist passeerende vracht auto, bestuurd door een Belgischen chauffeur, die de macht over het stuur verloor, doordat hij in aan raking kwam met den wieldop van een anderen wagen, in de richling van het trottoir reed. Van Alphen, zijn zwager en zwagerin konden nog opzij springen, doch de echtgenoote van v. Alphen werd door den wagen tegen de pui van het winkel pand gedrukt. De wagen schoot nog verder door en kwam eerst achter in den winkel tot stilstand. De vrouw was onder de zware wielen van den wagen terecht gekomen en vreeselijk verwond. Beide beenen werden afgereden en na nogeenige oogenblikken te hebben geleefd, is zij, na voorzien te zijn van laatste H Sacramenten, overleden De burgemeester van Dongen was zeer spoedig ter plaatse, alsmede vele politie-ambtenai en, zoowel van de Duitsche overheid als van de Neder- lanösche overheid. Dr Heintjes ver leende nog geneeskundige hulp, die evenwel niet meer mocht baten De politie-autoaiteiten zullen deschuld- vraag in deze onderzoeken. De deelneming met van Alphen is bijzonder groot, temeer, daar hij eenige jaren geleden z'n eerste vrouw eveneens plotseling verloor. Uit het eerste huwelijk waren vier kinderen ■boren, die ten tweede male hun moeder verliezen. De materieele schade is zeer groot, daar de zware vrachtwagen de geheele voorpui van het winkelpand heeft ingedrukt en in den kruide nierswinkel ernstige schade aan in venfaris en voorraden heeft aange richt. woninggebrek, zoodat te voorzien is, dat woningen hier gebouwd direct ver huurd zullen zijn. Daarbij is ongetwij feld het bouwen van woningen momen teel een zeer goede geldbelegging. Examen koorzanger. Waar dit jaar meerdere zangers zich in cursussen bekwaamd hebben, om het zangersdiploma van de Gregorius-ver- eeniging te behalen, zal in de maand November wederom gelegenheid gege ven worden tot het afleggen van dit examen. Naar wij vernemen zijn er zoowel in Kaatsheuvel,' als Waalwijk verschillende candidaten. Matinée Oosterhoutsche Nachtegalen. De Oosterhoutsche Nachtegalen on der leiding van Rector-Cantus P. Fick, komen Zondag 27 dezer een gratis ma tinée geven in de Bel-Canto-zaal van den heer Jan van Dun. Na 't geen in ons blad is geschreven over de uitvoering in Waalwijk en over de vorming van deze jeugdige zangers, behoeven we daarover thans niet meer verder uit te weiden, want ook in Kaatsheuvel zal de belangstelling zeer groot zijn. De matinée begint precies ten kwart over 12 en eindigt precies ten kwart over één. LOON'OPZAND. Vanaf 14 tot 19 October '40. Geboren Cornelia Walthera <lv. .1. M. v. Wan- rooij-v. Wanrooij. Jacoba Huiberdina dv. P. Netlen-v. Dongen. Johanna Pe- tronella Maria dv. H. G. Muskens-v. Hs- wijk. Engolberlus zv. J. Damen-Labée. Hendrikus Petrus Kngelbertus zv. H. M. v. d. Velden-Hendriks. Cornelia Henrica Maria dv. Th. .1. Verhoeven-v. Loon. Overleden: Joannes Jacobus Mee ren, 27 jaren. Pieternella Netten, echtgenoote van II. v. Boxtel, 63 jr. Petrus Jan Baptist Don ders, wedi^wnaar van H. F. v. Gorkom, 79 jr. Huwelijksaangiften Joannes Wihelmus van Mosselveld, 37 jr. en Gerdina Adriana Zwaans, 33 jr. Huwelijken Hubertus Cornelius Mutsaerts, 30 jr. en Juliana Wilhelmina van Hiel, 28 jr. Vertrokken: G. M. J. Beunis naar De Bilt. G. P. Zeebregts naar Amsterdam. J. M. Grootswagers naar Amsterdam. J. \V. v. Riel naar 's-Gravenhage. J. H. N. v. Woensel naar 's-Gravenhage. A. P. A. v. d. Waerden naar Baarle Nassau. C. M. v. Breugel naar Tilburg. J. M. v. Breugiel naar Tilburg. G. A. v. Kuijk naar Roosendaal. A. P. M. v. Mossel veld naar Rotterdam. H. Voogd naar Groesbeek. J. C. M. Sommen naar Goirle. Ingekomen: G. M. van Dijk van Monster.P. II. .T. v. d. Mosselaar van Velp. G. J. F.. Hen- se n van Tilburg. M. v. d. Heuvel van Tilburg. W. de Leeuw van Amster dam. M. J. v. Noije van Udenhout. C. M. Pennings van Udenhout. Th. W. v. Vogt van Tilburg. II. M. Kuijoers van Tilburg. M. C. Kennis van Alphen ca. F. Hul termans. van Dongen. E. P. J. Wyninigis van Ruephen. P. Strik van Oosterhout. H. P. Netten van Oos terhout. W. E. M. v. Vogt van Ti burg. A. La Grand van Waalwijk. M. L. A. v. Eeuwijk van Dongen. W. Nollen van Dongen. De bibliotheek van de Vereeni- ging Chr. Volksbond alhier is voor- loopig gevestigd in het z.g. „hoekhuis" alhier, alwaar des Zaterdagsmiddags van 4 5 uur gelegenheid zal zijn tot het afhalen van boeken. Bond van Huiseigenaren. De bond van huiseigenaren hield j.l. Donderdagavond zijn driemaandelijk- sche vergadering in Euphonia. De be langstelling was niet zoo groot als we die gewoon zijn, waaraan de verduiste ringsmaatregelen wel niet vreemd zul len zijn. Na de opening werden nieuw ontworpen kwitantiekaarten aan de le den aangeboden met de verplichting hiervan voor de huurders gebruik te maken. Betreffende de kwestie van be taling van de laatste weekhuur bij ver trekken waren goede resultaten be reikt. Ingekomen verzoeken om ver hooging van huishuur kon het bestuur niet aanbevelen, daar deze slechts dan eenigen grond van billijkheid kunnen hebben, wanneer de woning vergroot of aanmerkelijk verbeterd wordt, waar onder niet vallen de gewone reparatie- of onderhoudskosten. Op verzoek van meerdere leden zal bij de volgende ver gadering rekening gehouden worden met maanlicht, om de verafwonenden tegemoet té komen. Een begin gemaakt. Deze week werd het bouwen van een dubbel woonhuis aan het Wilhel- minaplein alhier aanbesteed en gegund. Hiermede is een begin gemaakt met de bebouwing van een nieuw gedeelte van het uitbreidingsplan. De plaats, waar deze woningen zullen verrijzen, ligt aan het nieuwe straatgedeelte, zuidwaarts loopende vanaf het Wilhelminaplein. Deze straat is door de gemeente geheel bouwrijp gemaakt en biedt plaats voor meerdere woningen. Er heerscht, zooals de voorzitter van den bond van Huis eigenaren op de vergadering van Don derdagavond vertelde, ter plaatse een Aan de inwoners wordt be. kend gemaakt dat van alle veranderingen van woonplaats binnen de gemeente, alsmede van veranderingenin hel beroep,- ter gemee te-secretarie aangifte moet wordeit gedaan, onder overlegging van de identiteits kaart. De jongens en meisjes, die den leeftijd van 15 jaar bereiken en aerhalve in het bezit van een identiteitskaart moeten zijn, kunnen deze kaarten ter ge meente secretarie afhalen. De gemeente-secretarie is geopend op iederen werkdag van des voormiddags 9 tot half een. Sprang-Capelle, 23 Oct. 1940. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. T' SPRANG. Predikbeurten Zondag 27 Octo ber 1940: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. A. Sirag. (Voorbereiding H. Avondmaal en bediening H. Doop). Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. -De Vereeniging Christelijk Volks onderwijs in Nederland bestond j.l. Woensdag 50 jaar. Lag het aanvanke lijk in de bedoeling van het bestuur der School voor Chr. Volksonderwijs al hier dit feit op feestelijke wijze te her denken. met het oog op de bijzondere tijdsomstandigheden moest hiervan worden afgezien. Met de leerlingen der vier hoogste klassen werd dit jubileum j.l. Woens dag nochtans op eenvoudige doch plechtige wijze herdacht, waarbij door het hoofd der school, den Weled. heer A. Dees, de stichtingsgeschiedenis der vereeniging werd uiteengezet. De besturen van de plaatselijke voelbalvereenigingen N. E. O. en S. D. O. hadden reeds geruimen tijd met moeilijkheden te kampen om hunne vereenigingen staande te houden. Het ledental der beide vereenigingen was sinds lang te klein om aan de finan- cieele verplichtingen te kunnen vol doen. Een en ander heeft er thans toe ge leid dat de eigendommen der vereeni gingen zijn verkocht en de vereenigin gen zijn ontbonden. Openbare vergadering van den Baad dezer gemeente op Vrijdag 25 Oclober 1940 des nan iddags twee uur, in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeelingproces-verbaal kas opname 3e kwartaal 1940. 2. Voorloopige vaststelling van: a. de rekening van het G. E. B dienst 1939; b. de rekening van het gemeente lijk grondbedrijf dienst 1939: c. de gemeenterekening dienst '39. 3. Goedkeuring rekening Sted. Godshuizen dienst 1939. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. Het 9-jarig zoontje van smid Krols kwam onder een motorrijwiel terecht en liep ernstige hoofdwonden op. Nadat dokter Jaspers, te wiens huize het ventje werd binnenge dragen, de eerste geneeskundige be. handeling had verlicht, werd de kleine met een kleine Roode Kruis auto van de Duitsche militairen naar het ziekenhuis alhier overgebracht waar het voor enkele dagen verple ging werd opgenomen. De nachtwaker P., werkzaam aan de N.V. P.N.E.M reed, door de duisternis misleid, met zijn fiets in de vestinggracht langs de Emma weg. Hij kon zich gelukkig zelf spoedig op het droge brengen en na van droge kleeren te ziin voorzien, zijn werkzaamheden aan vangen. Het aantal inwoners dezer ge meente stijgt gestadig. Bedroeg dit aantal op 1 Januari j.l. 2887, op 1 October bedroeg dit reeds 2956 zoo. dat thans het parool geldt „Op naar de 3000". Ergerlijke onvoorzichtigheid. Dinsdagnamiddag ongeveer half zes heelt hier ter hoogte van het woonhuis J. de Bont een autoongeval plaats gehad, dat naar omstandig heden nog goed is afgeloopen. De passagiers bus van deB.B.A. kwam op dat uur uit de richting Waalwijk en stopt voor het uitlaten van reizigers bij genoemd woonhuis. Achter deze bus reed op zeer geringe afstand de plm. 25-jarige jongen Kuipers uit 's Bosch. Door het plotseling stoppen der bus bolste de jongen met kracht tegen de bus op en sloeg met zijn hoofd door de achterruit. Geheel bebloed en een ernstige hoofdwonde werd de jongen hij de Bont binnen gedragen en door E. H B. O ers eerste hulp verleend. De plaatsvervanger van Dr. Martens uit Vlijmen was spoedig ter plaatse en liet het slachtoffer ter verdere behandeling naar diens woning ver voeren vanwaar hij later naar huis werd overgebracht. Het rijwiel was zoo goed als geheel vernield. Predikbeurten Zondag 27 October 1910; Ned. Herv. Kerk v.m. half 10 en n m. 2 uur Ds. R. de Bruin. Jubileum Drs. Michels Deze maand zal het 25 jaar geleden zijn dat drs. L. C. Michels zijn taak als docent aan de R K. Leergangen aanvaardde. Eenigeoud- leerlingen hebben, aldus de «Msb.x» 't initiatief genomen tot 'n huldiging namens de oud-cursisten met aan bieding van een stoffelijk blijk van erkentelijke genegenheid. Waar schijnlijk zal men 3 Nov tezamen komen om het jubileum te vieren. Bij alle apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 p.fl. I Door hun uitdrijvende- en pijnstillende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug als geen ander een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. i

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3