BAL - THALIA SPORT AkKER'TJIS BURGERLIJKE STAND Gemeenteraad Waalwijk. LAATSTE BERICHTEN VOOR STOFFEN PUROUnhuis! H.DE BONT-van hulten HEERENKLEEDING NAAR MAAT Onovertroffen NIEUWE BUNNEN. A«s« Zondag 27 October van 4—8 uur. w. s. c. THEATER MUSIS SACRUM. Ziet onze speciale etalage. AANBESTEDING. Woensdagavond heeft onder archi tectuur van den heer A. van Huiten Jr. de aanbesteding plaats gehad van het houwen van een woonhuis aan de Kerkstraat voor rekening van den heer Fr. Kemperman. Er werd ingeschreven als vólgt: Gebr. v. Willigenhurg, Sprang 8373 M. Kramer, Waalwijk 8200 A. Hoovers, Waspik j 8000 J. v. d. Broek, Waspik 7925 A. Herrijgers, Drunen 7672 J. Hoogendoorn, Waalwijk 7444 L. Kooien, Waalwijk 75:>9 W. v. d-. Hammen, Waalwijk 7400 G. v. d. Sandcn, Waalwijk 7400 Th. de Graauw, Waspik 7337 M. Wijnands, Waalwijk 7295 L. Fitters, Waspik 7294 H. Wagenmakers, Sprang 7226 M. Kleijngeld, Waalwijk 7200 N. Nieuwenhuizen, Sprang 7195 C. Treffers, Waalwijk 7185 P. A. Kramer, Genderen 7030 C. Timmermans, Sprang 6889 Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver, C. Timmermans te Sprang. OPDRACHT. Het bouwen van een inbrandkamer voor rekening van de N.V. Chroom- lederfabriek, v.h. van Dooren de Greeff, is opgedragen aan de Fa. Wed. A. Aarts Zn., alhier. TOONEELVEREENIGING „KUNST NA ARBEID". Bovengenoemde tooneel vereeniging, onderafdeeling van de R.K.W.V. te v.m. Baardwijk, vierde dezer dagen haar eerste lustrum. Vijf jaar geleden werd deze vereeniging opgericht onder leiding van den heer Lamb. v. d. Geld en voerde men toen met succes enkele blijspelen op. Later werd als regisseur benoemd de heer C. Mol, onder wiens kundige leiding deze vereeniging wel dra flinke vorderingen maakte en ook het ernstige genre werd gespeeld. Van de succesvolle stukken die „Kunst na Arbeid" o.a. ten tooneele bracht, noe men we er slechts enkelen, te weten: „Priesterplicht", De Gouden Clown", „De Aap", „Onder de Sovjetvlag", Na poleon de Vierde, enz. enz. Zeer vele mooie avonden heeft de vereeniging den leden van de R.K.W.V. reeds geschonken, maar daarnaast bleef ook het andere publiek hiervan niet verstoken, daar de uitvoeringen ook steeds voor niet-leden toeganke lijk zijn. Niet alleen in Waalwijk, maar ook daarbuiten trad „K.N.A." steeds met veel succes op. Zondag j.l. werd de eerste lustrum viering ingezet met een feestavond voor de leden, in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt. De H.Il. Geeste lijken, alsmede het bestuur van de R.K.W.V. kwamen de jubileerende vereeniging hunne gelukwenschen aanbieden en boden mede als blijk van waardeering elk een couvert met inhoud aan, wat door de leden ten zeerste op prijs werd gesteld en waar voor de nieuwe voorzitter, de heer H. de Kolster, hen op hartelijke wijze dank zegde. Onder het genot van de noodige glaasjes en wat dies meer zij, werd er een voordrachten-wedstrijd onder de leden onderling gehouden, waardoor het geheel een welgevuld programma en een genotvolle avond werd. Op 17 November a.s. wordt deze lustrumviering besloten met een jubi leum-uitvoering, waarvoor in studie is het nieuwe stuk: „De man in smo king". Wij twijfelen er niet aan of zeer veel publiek zal de jubileerende club op dien avond willen bewonderen en wij wenschen „K.N.A.", onder den cminenten leider C. Mol en hun nieu wen voorzitter dhr. H. de Kolster, veel succes toe in de komende jaren. -» GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: Een vulpen „Parker sleutel; koste loos rijwielbel. merk; een zilveren ro zenkrans; een idem; een huissleutel; een gouden heeren dasspeld; 22 meter touw; blauwe handschoen. Verloren: Een lichte heerenhandschoen; een zilveren armband; een kosteloos rijw. bel. merk; een portemonnaie met inh.; een zwart lederen damesportemonnaie; een rijw. bel. merk. „Drie Verliefde Vrijgezellen." Deze dolvermakelijke filmcomedie laat LI de lotgevallen zien van Karl, Lorenz en Ludwig, drie verstokte vrij gezellen, die hun neef Wolf behulp zaam moeten zijn bij het begin van diens advocatenpraktijk in Berlijn. Wolf wordt echter verliefd op een zekere Maguerite en alles drei'gt spaak te loopen, totdat deze laatste onver wacht een gesprek van de drie ooms opvangt, die ieder vertellen, wat voor type vrouw zij wenschen. De ondeu gende Maguerite besluit dan met de ooms een-spelletje te spelen, door zich tegenover elk der mannen, in speciale vermommingen, als de vrouw hunner keuze voor te doen. Dit geeft tot aller lei komische verwikkelingen aanlei ding, maar hoe het zij, Marguerite's plan slaagt volkomen en van alle drie de mannen krijgt zij een huwelijksaan zoek. Nu is het ijs voor haar en Wolf gebroken en de drie ooms moeten toe geven,-dat zij hartelijk beetgenomen zijn, al zijn ze per slot van rekening al len blij van het lastige vrouwtje bevrijd te wezen. Zoo men ziet een vlot humoristisch gegeven, waarbij vooral de bekende acteur, de lachers wel op zijn hand zal weten te krijgen. Bij Brand- en Snijwonden, Pijnlijke Kloven, Ruwe handen en Schrale huid. gaande jaren hebben dit uitgewezen en het is niet zonder reden dat de Eindho- venaren een wedstrijd tegen WSG als een uiterst moeilijke opgave beschouwen. Hel is namelijk steeds al zoo geweest, dat de zwarthemden tegen de geeigetruide Eind- hovenaren steeds hun beste spel vertoo- nen waaraan het feit, dat het Praissys- teem, dien WSC'ers zoo goed ligt, in het geheel niet vreemd is. Een wedstrijd van Picus tegen WSC, is voor de eerste dan ook nooit een walk over geweest en het is heusch wel meer dan eens gebeurd, dat de houtbewerkers over de schoenma kers struikelden. Het is ook zoo, dat over de \\'SCPi cus wedstrijden steeds een bijzondere sfeer hangt, die wij niet nader kunnen definieeren, maar welk feil eenieder, die met de WSC-wedstrijden vertrouwd is, zal kunnen bevestigen. Het zijn steeds aangename, vlotte, sportieve en hoog staande wedstrijden die deze twee met elkaar spelen en wij zijn er zeker van dat dit morgen ook het geval zal zijn. Meer dan anders nog, zouden wij willen zeg gen, want de prestaties van Picu,s zijn van dien aard, dat zij regelrecht naar het kampioenschap leiden. Vier wedstrijden gespeeld. Dil beteekendc voor haar te vens vier overwinningen, met 22 gescoor de goals en slechts 2 doelpunten tegen. Dit zegt toch wel voldoende. Toch zijn wij er zeker van, dat WSC zich door deze overdonderende feiten, niet zal laten in- timideeren, omdat zij weet, dat hel Picus is, een tegenstander, waartegen zij steeds haar beste spel vertoont. Dit zal ook mor gen zoo zijn. Niet dat wij de zwarten een kansje geven, hoe klein ook, maar een waardige tegenpartij zal zij vormen en daarom kan men ook van een waardige wedstrijd verzekerd zijn; een wedstrij 'i die hel aanzien ten volle waard is en daarom recht heeft op een record belang stelling. Het tweede gaat naar RKC 2. De combinatie-reserves hebben in hun af- deeling de leiding, waartegenover de GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 LUXOR BIOSCOOP. „Pensiongasten". Ook in een pension is niet alles goud wat blinkt; het onafscheidelijke tweetal Pat en Patachon, dat in pension „Ko lendamp" verblijft in gezelschap van een professor en twee aardige meisjes, weet dat maar al te goed. De professor heeft juist een wereld verrekijker uitgevonden en Patachon is er zoo door getroffen, dat hij ook wil uitvinden. Pat meent, dat zijn kame raad „van Lotje getikt" is en krijgt van den dokter opdracht hem een injectie te geven. Patachon wordt er slaapwan delaar van, die ijzingwekkende toeren op het dak uithaalt. Intusschen weten de beide vrienden den professor te be schermen tegen diefstal van zijn uit vinding; het haalt hen echter de wraak op den hals van de twee technische vaklui, die den professor overvielen. Inplaats van de misdadigers worden echter onze vrienden gearresteerd, doch na een dolle ontvluchtingspoging rekenen zij de misdadigers in en maken er meteen een handig „postpakketje" van. In eere hersteld, vieren allen in feesttenue een vroolijk feest en Pata chon maakt van de gelegenheid gebruik om zijn buskruit-poeder-uitvinding, reuk- en geluidloos te demonstreeren. Wat daarvan het gevolg is, vormt het dolkomische einde dezer film. NIEUWE MUZIEKHANDEL. Hedenmiddag zal in het pand Sta tionsstraat 67 een muziekwinkel ge opend worden van de fa. M. Somers uit Tilburg, onder den naam „E.T.A.S. Muziekhandel". Alles op het gebied van muziek zal men hier kunnen verkrijgen, terwijl de speciale aandacht gevraagd wordt voor een uitgebreide collectie instru menten, wij noemen accordeons, pis tons, trompets, tuba's, banjo's, man doline's enz. enz. Daar dit de eenige speciaalzaak op dit gebied hier ter plaatse is, meenen wij dat deze zaak het hier best doen zal, zoodat wij de fa. Somers met haar nieuwe aanwinst geluk kunnen wen schen. Een lastig geval voor W.S.C. Zal zij Picus kunnen weerstaan Het voetbalniinnend publiek van Waalwijk en omstreken, staat mor gen een bijzonder aantrekkelijkcn wedstrijd te wachten op het \VSC- terrein, waar Picus op bezoek komt. Wij kunnen bovenstaande gerust zeg gen, omdat we van de waarheid ervan te voren reeds vast overtuigd zijn. Wan neer Picus op bezoek komt, staat ons steeds iets bijzonders te wachten, de voor- zwarte reserves niet veel kunnen plaat sen. Daarom zullen zij het morgen hard te halen hebben. Eens zal succes toch moeien komen. H. W. B. IIWII.O is te r wij k. Voor Zondag staat er voor RWB een thuiswedstrijd ojj 't program, onze jon gens krijgen bezoek van Oisterwijk. In tegenstelling met RWB heeft deze ver eeniging nog geen overwinning behaald, zoodat men wellicht hieruit de conclusie zou kunnen trekken, dat het zoomaar een gemakkelijke overwinning zal worden. Integendeel wij zijn er van overtuigd dal de bezoekers niet zoo zwak zijn als hun posilie zou doen vermoeden, en een ieder met haar wel degelijk rekening zal moe ien houden. Oisterwijk is een pittige ploeg welke steeds tot liet laatst weet vol te houden en hierdoor al menigen legen- stander in 't zand heeft doen bijten. Ook nu zullen zij alles op alles zetten om een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Onze jongens zullen dian ook wil men een kans op succes hebben op zwaren tegenstand moeten rekenen, en zeker niet de fout moeten begaan haar tegenstan der te onderschatten. Zijn allen hiervan ten volle overtuigd dan is er een kans op succes en kunnen wij dezen wedsrijd. met vertrouwen tegemoet zien. Voor de sport liefhebbers .ten slotte een mooie gelegen heid een kijkje te komen nemen daar men van een spannende ontmoeting getuige kan zijn. Aanvang om 2 uur. Onze reserves gaan naar Kaatsheuvel om daar DESK 2 te bestrijden. Lndiien ook zij met den wil om succes te behalen den strfjd aanbinden is er een kans op eenigewinst. RWB'ers wij rekenen er vast op. Ten slotte speelt het derde elftal haar eersten competitiewedstrijd en gaan bij SVK 2 in Tilburg op bezoek. Wij ver trouwen dat ook zij voor een eervol re- sullaat zullen zorg dragen. RWB'ers suc ces. R. K. C. Programma voor 27 October: SET—RKC, 2 uur. RKC 2—WSC 2, 12 uur. WillebrordRKC 3. Velocitas 2RKC 4. RKC 5—Heike 3. Ju,nioren: RKC cDerk c, Zaterdag half vier. Desk dRKC d. Zaterdag half vier. Desk eRKC e, Zaterdag half vier. Desk aRKC a, Zondag half een. RKC bDesk b, Zondag half een. Het eerste elftal heeft de eerste wed strijd buiten de plaats op te knappen. Dat hel tegen SET een gemakkelijk karweitje zal zijn, zouden wij niet direct durven beweren. De Tilburgsehe club beschikt over een stevige ploeg, die de tegenstander een vlot en doortastend; spelletje voor de neus draait. RWB kon op eigen veld slechts met de uiterste moeite winnen, terwijl Juliana in Tilburg een gróote ne derlaag moest incasseeren. De RKC'ers dienen er dus van over tuigd te zijn, dat hen een warme ont vangst te wachten staat, waarmee zij wel degeijk rekening moeten houden. Na het mooi succes van Zondag j.l. zou een minder goed resultaat al te erg afste ken, en verwachten wij dus dat ons elftal met hetzelfde vuur en enthousiasme als tegen Sarto, de strijd tegen SET zullen aanbinden. Voor onze reserves staat een zeer inte ressante ontmoeting op hei programma. Als gasten zullen de reserves van WSC hier partij geven, welke wedstrijd, op verzoek, om 12 uur begint. Üns tweede elftal heeft zich tot nu toe kranig gehou den, maar dient te beseffen dat een plaat selijke ontmoeting nog wat anders is dan een competitiewedstrijd. Het zal dus hard tegen hard gaan en is bel vanzelfspre kend dat allen binnen die perken der wel- voegelykheid blijven. Het derde elftal moet zich toch ook eens herstellen, ofschoon Willebrord daarvoor niet veel gelegenheid zal geven. Wij zullen liet beste ervan hopen. Van het vierde en vijf tie elftal vertrouwen wij dal ze op den ingeslagen weg zullen voortgaan. BAARDWIJK. De Overlalers ondernemen morgen de verre reis naar Zaltbonimel om daar tie club van diien naam partij te gaan geven, hetgeen echter voor hen een verre van gemakkeijke opgave zal zijn. Steeds im mers blijkt deze ploeg op eigen veld zeer sterk te spelen en ook dit jaar schijnt hierop geen uitzondering gemaakt te worden getuige onder meerdere het feil van vorige Zondag toen daar het* sterke Gudok het kind van die rekening werd. Het wordt dan ook oppassen voor de Geel-Zwartcn en nog temeer daar waar schijnlijk men morgen een paar sterke spelers zal moeten missen. Toch behoeft o.i. de Geel-Zwarte ploeg zich hierdoor niet Ie laten ontmoedigen en kunnen zij met het volste vertrouwen den strijd aan vaarden, mits echter gespeeld wordt met hetzelfde elan en enthousiasme als de laatste keer in Tilburg. Baardwijkenaren wij rekenen op U. Houdt je kleuren hoog. Het reserve-elftal openl ook morgen het nieuwe seizoen en wel met een thuis wedstrijd om 2 uur tegen de ex-IVCB'ër Vlijmensche Boys 2. Uit de reeds door dit elftal behaalde resultaten moeten wij opmaken dat de bezoekers over een flink en stevig elftal beschikken zoodat het voor de thuisclub oppassen zal worden willen zij deze eerste match tot een goed einde brengen Gezien echter de uitste kende krachten welke in liet Juliana-elf- tal zillen, geloovcn wij toch dat een klei ne overwinning het meeste in het ver schiet ligt. Tenslotte speelt het derde elftal om „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk I Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer frisch. twaalf uur een wedstrijd tegen Haarsteeg. Hierin 'zullen wel twee gelijke krachten aan het werk te zien zijn zodat hei een spannende partij kan worden. WAALWIJK. Van 18 tot 25 October 1940. Geboren Bernardus Eduard Maria. zv. M. J. HurkmanS-de Peffer. Maria Johanna Adriana, dv. J. C. van Meeuwen-van de Wiel. Lamberta Maria, dv. G. Th. van Assen-Steenbergen. Cornelis Gerardus Marinus, zv. A. II. van Oorschot-van Mierlo. Gertruda Johanna, dv. J. C. Wijkmans-van Keten. Leonardos Jaco bus, zv. H. J. Gouda-van der Schans. Huwelijken R. C. M. ter Berg, oud 29 jaren en Ma. La. van Schijn del, oud 20 jaren. G. de Rooij, oud 23 jaren, wonende te Dossen en Aa. Ros, oud 22 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen B. J. Würzburger van Breda.Ja. C. van Beijnen van Sprang. II. J. P. van IJserloo van Tilburg. Ha. L. van Pelt van Weerl. Fa. St. Fransen van Raams donk. Aa. M. van den Broek van Dus- sen. z Vertrokken N. L. J. Noach naar Driel. Ma. F. van Boxel naar 's-Gravenhage. G. J. J. van Velthovcn naar Tilburg. Tr. Ba ker naar Wormerveer. P. G. van Keu- wijk en gezin naar Loonopzand. Wa. van der Heijden naar Vlijmen. Vergadering van den raad der ge meente Waalwijk, te houden op Don derdag 31 October 1940, om 18 uur, ten gemeentehuize. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a.Van de Gedeputeerde Staten. 1Mededeeling goedkeuring raadsbesluit van 25 April '40, tot wijziging der verordening, regelende de rangen, het aan tal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ge meentepolitie in de gemeente Waalwijk. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 September 1940 tot over schrijving eener bouwhypo- theek. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 September 1940 tot aan koop van het pand van P. Th. Bierlaagh aan het raadhuis plein. 4. Goedgekeurde raadsbesluiten van 26 September 1940 tot wijziging der begrooting '40. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Ad viezen der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten, 's-Gra venhage. Proces-verbaal van kasopne- ming bij den ontvanger, gehou den 27 September 1940. c. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, Alhier. Verslag over 1939. 2. Voorstel tot wijziging der bouw verordening. 3. Voorstel tot wijziging van het voor 1940 uitgetrokken bedrag aan ex tra hulp voor steuntrekkende werkloozen. 4. Voorstel tot verlenging van onder- handsche landpachten. 5. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een terreintje aan de haven aan R. Th. van Mil. 6. Voorstel tot verkoop van een strook bouwterrein aan de Burge meester Smeele-laan aan G. van der Zanden. 7. Voorstel tot overname van een strook grond aan de Eerste Zeine van de N.V. Fabriek van Eiken en Gestoffeerde Meubelen v.h. Dirks van Oers alhier, ten behoeve van de openbare straat. 8. Voorstel tot wijziging der licht- en watertarieven. 9. Voorstel tot het aangaan eener geldleening. 10. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1940. 11Vaststelling gemeente- en bedrijfs- begrootingen voor 1941. 12. Voorstel tot vaststelling van het bedrag der uitgaven per leerling van de bijzondere scholen voor la ger en uitgebreid lager onderwijs, voor het jaar 1941 13. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van opcenten op de personeele belasting. 14. Voorstel tot wijziging der leges- verordening. N.B. Aan de openbare raadsverga dering zal een vertrouwelijke vergade ring voorafgaan, welke zal aanvangen om 17 uur. Het rapport der begrootings-com- ïnissie en 't antwoord van R. en W. daarop, waarin niet hel oog op 't leiL dat volgens een mededeeling van Ge deputeerde Staten 10.000 minder uit het Gemeentefonds wordt uitge keerd, de begrooting dermate nadee- lig wordt beïjnvloed dat voorgesteld wordt de opcenten der personeele be lasting met 15 te verhoogen en het aantal opcenten op de gemeentefonds- belasting te brengen op 65 en verdere praeijadviezen, zullen wij in 't volgend nummer in extenzo opnemen. Voorts wordt voorgesteld den lieer R. v. Mil 't terrein aan de Haven in erfpacht te geven, groot 6.5 x '27 M. Aan G. v. d. Zanden een terrein aan de Burgemeester Smeelelaan te ver knopen van 16 strekkende Meter voor 't bouwen van een woning. Rij de fabriek der fa. Dirks van Oers in de lc Zeine een trottoir aan te leggen, over een lengte van 47 M. HET VASTRECHTTARIEF EN DE VERDUISTERING. In een prae-advies aan den raad zeggen B. en W. dat het vastrechttarief voor gas en electriciteit, in verhouding tot het thans bereikbare verbruik (in verband met de verduistering) te hoog moet worden geacht en derhalve tot onbillijkheden aanleiding kan geven. Om dit te ondervangen wordt den raad voorgesteld om aan verbruikers van gas en/of electriciteit in geen en kel geval meer in rekening te brengen, dan in eenig kalenderjaar verschuldigd zou zijn geweest volgens het enkel ta rief. Reeds voor het loopende dienstjaar *al daarmede rekening gehouden wor den. Verder wordt nog gezegd, dat in verband met de stijging der kolenprij- zen een verhooging van het gastarief wel noodzakelijk zal worden. Suiker, bon 42, geldig tot 22 Nov. Kaas, bon 39, geldig tot 3 Nov. Brood, bon 12, geldig tot 3 Nov. Vleesch en vleeschwaren, bon 06^ geldig tot 3 November. Boter en vetkaart, bon 14, geldig tot 1 November. DRIE SCHAPEN DOODGEREDEN Op de spoorbaan tusschen de wacht posten Besoijen en Sprang, zijn een 3- tal schapen het slachtoffer geworden van den trein. Zij waren in gezelschap van nog enkele anderen een wandelin getje gaan maken langs de rails en werden toen door een naderenden trein gegrepen, waarbij er drie werden ge dood. Zij waren eigendom van de landbouwers van Riel en Kuijsten te Sprang. De trein ondervond geen ver traging.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6