vervolg PROVINCIAAL NIEUWS Lnsor-R[oscoop DE JANTJES UIT DE LAN6STRAAT EN OMGEVING. Gemeenteraad Loon op Zand Woensdag 30 October 1940 No. 87 De Echo van het Zuiden. Vanaf Vrijdag 6 en 8.30 uur DONGEN. DRUNEN. NIEUWKUIJK. SPRANGGAPELLE. TWEEDE BLAD KAATSHEUVEL. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 31 OCTOBER 1940. GEMEENTERAADSVERGADERING. In verband met de gewijzigde ver ordening betreffende het zich 's avonds op straat bevinden, zal de gemeente raadsvergadering dezer gemeente, die gehouden wordt op Donderdag 31 Oc tober a.s., inplaats van om 6 uur om 7 uur aanvangen. WIJZIGING POLITIE-VERORDENING BETREFFENDE COLPORTAGE. B. en W. stellen den raad voor de Politie-verordening als volgt te wij zigen Artikel 49. Het is verboden 1. op of aan den weg, ter versprei ding, aanbeveling, aankondiging of bekendmaking van gedrukte of ge schreven stukken of afbeeldingen, luidkeels te roepen of te schreeu wen of zoodanig te roepen of rond te gaan met zoodanige reclame- middelen, dat daardoor de openbare orde verstoord of bedreigd wordt of den goeden zeden aanstoot ge geven kan worden. 2. te colporteeren ten behoeve van politieke partijen of bewegingen op een ondcrlingen afstand van minder dan 300 meter. 3. met meer dan twee personen te colporteeren op één standplaats. 4. na een of meer bladen bij een col porteur te hebben gekocht, deze terstond weder ter plaatse te koop aan te bieden, zich daarmede de monstratief ter plaatse op te hou den of op andere wijze onrust óf overlast te veroorzaken. 5. te colporteeren tusschen een half uur na zonsondergang en 10 uur, alsmede op Zondag, 2den Paasch- en Pinksterdag, beide Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en Hemelvaartsdag. de lang verwachte Holland- sche film met JOHAN KAART, WILLY CASTELLO, JAN VAN EES Ean film uit eigen land met tal van leutige liedjes, die iedereen zal willen zien. Gelegenheid tot plaatsbe spreken eiken dag aan de zaal. B-STEUN KLEINE BOEREN. (prae-advies van B. en W.) In Uwe vergadering van 27 Juni '40 werd besloten om voor de te verstrek ken extra-hulp over 1940 (z.g. B-steun) aan ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen en aan ondersteunde klei ne boeren beschikbaar te stellen een bedrag van 1631.35, in welk bedrag het Departement, volgens de regeling van 3 Mei 1940, 1218.35 zou bijdra gen. Bij schrijven van 28 Juni 1940 deelt de Secretaris-Generaal, Waarnemend Hoofd van het Departement van Socia le Zaken echter mede, dat het Departe ment in plaats van 5.90 per onder steunde en tewerkgestelde werklooze 4.42 bijdraagt en in plaats van ƒ2.95 per ondersteunde kleine boer 2.21. De bijdrage der gemeente blijft dan gehandhaafd op resp. 2.en 1. Als gevolg van deze gewijzigde rege ling moet het beschikbare bedrag van 1631.35 teruggebracht worden tot 1325.73. Wij stellen U voor de door het De partement van Sociale Zaken ter ken nis gebrachte gewijzigde regeling te aanvaarden. GELDLEENING. (prae-advies van B. en W.) B. en W. stellen den raad voor ter dekking van bepaalde kapitaals-uitga ven een bedrag van 200.000.ir^ een vaste leening onder te brengen en wel 50000.tegen een rente van 4.25 pet. en 150.000.— tegen een rente van 4 3/8 pet. Met deze leening worden o.m. de volgende uitgaven gedekt: Verharding Zomerdijkweg ƒ31.600; Aanleg van straten in het uitbreidings plan 44.470.Aankoop bouwter rein Burg. v. d. Klokkenlaan 7002.95 en idem in het in bouw-exploitatie te brengen gedeelte van het uitbreidings plan 9360; Aankoop pand Bierlaagh 31200; Bouw nieuwe bijzondere la gere meisjesschool 66.522. UIT DE SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE. GEBRUIK EN VERKOOP VAN LEDER. Aan Schoenfabrikanten en Leder handelaren is toezegging toegezonden van het totaal te verwerken, te ver- koopen en te koopen kwantum leder, als croupons, halzen, halsbanen, lie zen en koppen. Bij het kwantum, hetwelk toege staan is in November te koopen, is rekening gehouden met de voorraad- positie. Indien deze toegestane hoe veelheid dus slechts gering is of nihil, is dit alleen een gevolg van het feit, dat Uw voorraad nog voldoende moet zijn of moest zijn. Mocht de voorraad niet voldoende zijn. Mocht Uw voor raad niet voldoende zijn, dan heeft U in de voorafgaande maand (en) meer verkocht dan Uw toewijzing in deze periode bedroeg. Omwisseling in andere huiddeelen kan in het geheel niet worden toege staan. Voorts dient zorg te worden gedra gen, dat door U geen grootere hoe veelheden bij Uw leveranciers worden aangevraagd dan Uwe toewijzing be draagt. Ter vermijding van misverstand wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat de toegestane hoeveelheid verhou dingsgewijze door den lederhandelaar over al Uw belanghebbende afnemers n.l. schoenmakers, uitsnijders enz. moet worden verdeeld. Grossiers in schoenen moeten zich laten inschrijven. Op grond van de Lederbeschikking 1939 No. 1 is aan de grossiers in schoenen de verplichting opgelegd zich bij het Rijksbureau voor Huiden en Leder te doen inschrijven. Onderzoek naar schoenvoeringen. Zooals bekend is, zijn er gedurende laatsten tijd groote moeilijkheden ont staan ten aanzien van de voorziening in de behoefte aan textielproducten. Teneinde de productie van schoenvoe ring voor de schoen-industrie te ver zekeren is daarom, in overleg met het Rijksbureau voor Textielproducten, besloten o.m. een enquête te hoiiden naar de voorraden en het verbruik van schoenvoering hier te lande. Voorts wordt verzocht bij inzending van den staat van onderzoek beide on derstaande vragen te beantwoorden: 1. Wie zijn Uw normale leveran ciers van garens, welke gebruikt wor den bij de schoenfabricatie? 2. Kunt U globaal aangeven welke kwantiteit garens U in het jaar 1939 heeft verbruikt? Verlenging uitgaansverbod. In verband met de verlenging van het uitgaansverbod tot 's avonds 12 uur, vangen de heide Waalwijksche bioscopen, „Luxor Bioscoop" en .Theater Musis Sacrum", wederom op de oude tijden aan. Dit is dus voor werkdagen 8 uur en op Zon- en Feestdagen om 6 en 8'/2 uur. Hierdoor kunnen tevpns weer uit gebreide voorprogramma's worden vertoond. Het bioscoopminnend publiek zal deze mededeeling wel met vreugde vernemen. Voor de programma's van deze week verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertenties. Waarnemend Burgemeester van Dongen. Ingaande 1 November 1940 is tot waarnemend burgemeester der gemeen te Dongen benoemd dr. mr. Lijmkamp, geboren te Beverwijk 13 September 1905. Dr. Lijmkamp is jarenlang in den handel werkzaam geweest en heeft o.a. in de schoenindustrie te Oisterwijk ge werkt. In 1934 ving hij zijn studie aan de Universiteit te Utrecht aan en pro moveerde in 1938 tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Nadat hij \x/2 Jaar op de gemeente-secretarie van Naar- den had gewerkt, werd hij met ingang van 22 Juli 1940 benoemd tot waarne mend burgemeester der gemeente Leen de. Ongeval. De heer J. Look kwam op het werk te Eindhoven zoodanig te vallen, dat hij ernstige inwendige en uitwendige kwetsuren opliep. Na op de plaats van het ongeval verbonden te zijn werd hij naar huis vervoerd, waar hij zich ver der onder behandeling stelde van dok ter Akkermans uit Drunen. V.J.C. gehuldigd. Eindelijk kwam dan het einde van de jeugdcompetitie. Tegengewerkt door den strengen vorst van het voorjaar en de abnormale omstandigheden, was het October geworden alvorens een einde was gekomen aan de junioren-competi tie van Drunen en Omstreken. Het was Zondag, dat de kampioenen van deze competitie, V.J.C. te Drunen, werden gehuldigd. Deze huldiging had plaats onder leiding van den heer Sjef de Bont uit Nieuwkuijk, den leider van deze competitie. Toen scheidsrechter Jan van Loon uit Nieuwkuijk Zondagmiddag begin nen floot, stond er een elftal tegenover VJC opgesteld van vier Vlijm. Boys, drie DOS'sers, drie Haarsteegsche jon gens, terwijl Sporters met een speler t elftal vol maakte. Door den leider van deze competitie, den heer de Bont, werden de kampioe nen gefeliciteerd, waarna hij den af trap deed. Reeds spoedig wist van Hel- voirt zijn club de leiding te geven, waarna v. d. Sande een puntje voor zijn rekening nam en er van Helvoirt nog twee goals aan toe voegde. Zoo doende hadden de kampioenen met rust een mooien 40-voorsprong. Tijdens de rust had de huldiging plaats. De heer Jos de Bont feliciteer de het bestuur en leden van V.J.C. en wees verder op de prettige samenwer king tusschen hen met de leden en be- stuurderen der verschillende vereeni- gingen. Hij deelde mede, dat Zondag a.s. de nieuwe competitie zal beginnen, waar na hij den beker overhandigde aan den aanvoerder van VJC, Wim van Vlij men. Wim dankte namens zijn club en bracht hulde aan den heer de Bont voor zijn schil «"erende leiding van deze com petitie. Nadat de spelers een versnape ring was aangeboden werd de weJ- strijd vo'-jtgezet Slechts eenmaal wisten de tegen standers het deel der kampioenen te doorboren, terwijl v. Helvoirt en Kuij- pers elk nog een goal voor hun reke ning namen en zoodoende den stand brachten op 1 waarmede het einde kwam van dezen zeer interessanten wedstrijd. Hierna werd in feeststem ming naar het Jongens-Patronaat ge trokken, waar de huldiging op waar dige wijze werd gevierd. Het eerste elftal wist in Hintham met 6-—3 te winnen. Uitvoering. Zondagnamiddag werd in het Patronaatsgebou w een uitvoering gegeven door de jongens van pa tronaat en knapenkoor. De zaal was flink bezet toen de ZeerEerw. Heer Pastoor het openingswoord sprak en dank bracht aan de jongens dat /e het door hun ijver zoover hebben weten te brengen, hiertoe in staat te zijn. Opgevoerd werd „De wraak dei- Kabouters", blijspel in 3 bedrijven door P. Fr.Servatius van Enschedé. Het blijspel werd door de jongens onberispelijk opgevoerd en oogstten bij de aanwezigen luiden bijval. Aan bet slot bracht de Weleerw. Heer Kapelaan een speciaal woord van dank aan den heer Michel Hornman die met zijn regie en de vele opofferingen de jongens hiertoe in staat wist te stellen. SPRANG. Bij de gehouden verkiezing voor leden van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk alhier, wegens periodieke aftreding, werden herkozen de heeren D. C. van Caem, J. de Jong Jzn., Nic. van Ommeren en G. L. Vos Mzn, ter wijl een herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren C. Nieu- wenhuizen en W. Spuijbroek. J.l. Zondagmorgen omstreeks 8.15 uur ontstond begin van brand in het woonvertrek bij v. d. M. alhier. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat het ergste te vreezen viel. Gelukkig werd het onheil spoedig opgemerkt en kon het vuur met emmers water wor den gebluscht. Het woonvertrek was intusschen echter reeds geheel uitge brand. De brand is vermoedelijk ont staan door onvoorzichtigheid bij het aanmaken van de kachel. CAPELLE. In het hotel „Van Iersel" te Waspik werd een vergadering van stemgerechtigde ingelanden gehou- ded van het waterschap „De Over- diepsche polders", liggende onder de gemeenten Raarasdonk, Waspik en Sprang Capelle. Na mededeeling betreffende over name van het gemaal van den „Dussensche Gantel" werd de be grooting over het dienstjaar, aan gevangen 1 Juli 11. en eindigende 30 Juni 1941 in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op f 4756 89, slui tende met een post voor onvoorziene uitgaven van f32.39. Tot voorzitter werd benoemd de heer A. Smeur Azn. te Waspik en tol leden van het Dagelijksch bestuur de heeren J Huijsman te Capelle, J. Boezer te Waspik, P. de Bont Jzn. te Waspik en G. C. de Bont te Raamsdonk, terwijl tot secretaris penningmeester, waartoe op voor dracht waren geplaatst de heeren M. van Dongen te Waspik, H. van leisel te Waspik en M. G. JBrekel- mans te Waspik, werd benoemd de heer M. van Dongen. Tot hoofd ingeland van het waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" werd ge kozen de heer A. Smeur Azn. Nadat op hot verzoek van het bestuur om zoonoodig voorkomende wei ken in eigen beheer uit te voeren goedgunstig was beschikt, werd de vergadering gesloten. Onrustige lenuwen 2 Nov. a.s. te Utrecht te houden Algemeene Vergadering var. Volks onderwijs werd benoemd de heer J. Quirijns Jzn. en tot plaatsvervan gend afgevaardigde de heer C. Ster renburg Pzn. De Alg. Vergadering zal di! jaar een huishoudelijk karakter dragen. Een voorstel van de afd. Amstei dam om bij gelegenheid van het75-jarig bestaan der vereeniging Volksonder wijs in 1941 als geschenk een nieuw gebouw te stichten in de plaats van het door den oorlóg verwoeste verblijf voor schoolreisjes te Ede zal gesteund worden. In verband met de invoering van het vak Lichamelijke oefening op alle scholen met ingang van 1 Jan. 1941 werd besloten een adres le richten tot den Baad der gemeente Sprang-Capelle, teneinde te komen tot aanstelling van een vakonder wijzer voor de verschillende scholen in de gemeente, zoo noodig in samenwerking met andere gemeen ten. Na de rondvraag werd de ver gadering door den voorzitter met een woord van dank voor de belang stelling gesloten. Vorige week werden in Stations- kolfiehuis van den heer P. Pruijssers de vergaderingen van stemgerech tigde ingelanden van de walei schap pen „Ten Weslen der Capelsche Vaarl", „De Uude Straat", „Ten Westen der VrijUoeveusche Vaart" en van den „Bianenpolder van Capelle" gehouden. Na vasistelliug van een reglement van orde voor de vergadenugen van stemgerechtigde ingelanden en van üe bezoldigingen en scüadeloosstel- lingeu voor hel besluur, werden de begrootingen voor tiet dienstjaar, aangevangen 1 J uli 1.1. en eindigende 30 Juni 1911 als volgt vastgesteld Voor het Waterschap „ten Westen der Capelsche Vaart' in ontvangsten en uitgaven op f 1582,97, sluitende met een post voor onvoorziene uit gaven van f 18.69 voor het water schap „De Oude Straat'' op f 1828.32 sluitende met een post voor onvoor ziene uitgaven van 128.94; voor het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevenscbe Vaart" op f3038.90. sluitende met een post voor onvoor- ziene uitgaven van f 132.62 en voor het waterschap „De Binnenpoldei van Capelle" op f 48l)5.U3'/2, sluiten de mei een post voor onvoorziene uitgaven van f 1J9 57'/2 Tot voorzitter van het waterschap „Ten Westen der Capelsctie Vaart'' werd benoemd de heer J. Huijsman te Cipelle en tot leden van het Da gelijksch bestuur de heeren R. Mid delkoop te Capelle en Adr. M. Rijken te Capelle, terwijl voor dit water schap als hoofdingeland voor het waterschap „Het Zuiderafwaterings- kanaaP' werd gekozen de heer J. Huijsman en als plaatsvervangend hoofdingeland dhr R. Middelkoop. Als voorzitter van het waterschap „De Oude StraatJ' werd gekozen de heer G. van der Hoeven te Capelle en als leden van het Dagelijksch bestuur de heeren J. Rijken te Vrij- hoevè-Capelle en W. v. d Schans te Vrijhoeve-Capelle, terwijl als hoofd ingeland voor het waterschap „Hel Zuiderafwateruigskanaal" werd be noemd de heer G. van der Hoeven en als plaatsvervangend hoofdinge land de heer J. Rijken. De stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevenscbe Vaart" benoemden tot voorzitter den heer B. van dei- Hoeven le Capelle en tot leden van het Dagelijksch bestuur de heeren J. Huijsman te Capelle en J. J. Pruijssers le Capelle. Als hoofd ingeland voor het waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" werd ge kozen de heer B. van der Hoeven en als plaatsvervangend hoofdinge land de heer J. Huijsman. Tot voorzitter van het Waterschap »De Binnenpoldei- van Capelle« werd gekozen de heer R. Middelkoop te Capelle en tot leden van het Dagelijksch Bestuur de heeren J Huijsman te Capelle, W. A. M. Heijmans te Vrijhoeve Capelle, J. J. Pruijssers te Capelle en J. H. de Brnijn te Vrijhoeve-Capelle. Als hoofdingeland voor het water schap» Het Zuidera fwateringsk a n aal werd benoemd de heer R. Middel koop en tot plaatsvervangend hoofd ingeland de heer W. A. M. Heijmans De besturen kregen machtiging tot uitvoering der werkeD in eigen beheer. Onder leiding van den heer E. Colet hield de afd. »Sprang- Capelle e.o.« van Volksonderwijs in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers haar najaarsverga dering. De voorzitter opende de verga dering met een kort woord, waarin hij de positie der Openbare School in de huidige omstandigheden be spreekt, alsmede haar roeping tegen over de bevordering van meerdere eenheid in ons volk. De notulen der vorige vergadering werden, na voorlezing door den secretaris, den heer J. Kraak, goidgekeurd en vastgesteld. Totafgevaardigdenaar deZaterdag 1. 2. 3. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loon-op-Zand, te hou den a.s. Woensdag 30 October, des avonds om 6 uur ten gemeentehuize en zoo noodig voortzetting op de volgende werkdagen. Agenda: Vaststelling notulen vorige verga dering. Ingekomen stukken. Voorstel om het crediet te verhoo- gen noodig voor de uitbreiding van het gasbuizennet te Kaatsheuvel en voor den inbouw van een nieuw ovenblok. In een praeadvies zeggen B. en W. hieromtrent nog: Bij raadsbesluit van 17 September 1.1. werd voor de boven omschreven werk zaamheden een crediet van 10.000.— disponibel gesteld. Intusschen is ons gebleken dat dit bedrag te laag is, nu de kosten voor de buisleiding met inbegrip van het leggen 7210.— in plaats van 6500.—, zoo als eertijds opgegeven, zullen beloopen, terwijl de oveninbouw een uitgaaf van 6790.— in stede van 3500 vraagt. Ten aanzien van dit laatste bedrag mo ge worden opgemerkt dat eerder geen rekening werd gehouden met het feit dat voor sommige deelen nieuwe arma turen noodig zijn, welke 1500. kosten. Echter ook dan nog gaat deze uitgaaf ongeveer 1800.— boven de vroegere raming uit, waarin niet an ders dan te berusten valt nu blijkens de gehouden inschrijving het werk niet voor een minder bedrag uitvoerbaar is. Wij stellen U dan ook voor daartoe te besluiten, waarbij wij, met verwijzing naar hetgeen in de vorige vergadering ter sprake is gebracht, mogen aantee- kenen dat de voorgestelde voorzienin gen absoluut noodig zijn. Ook door de regeering werd deze noodzakelijkheid ingezien, wijl van haar toch de noodige machtiging tot het aan gaan van een geldleening groot ƒ10.000 werd verkregen, waarvan inmiddels verhooging is aangevraagd. 4. Voorstel om afwijzend te beschik ken op de verzoeken van het be stuur der Vereeniging tot stich ting en instandhouding van een school met den Bijbel voor de Her vormde Gemeente van Loon-op- Zand enz. om beschikbaarstelling van de noodige gelden ex artikel 72 der lageronderwijswet 1920, voor: a. den aankoop van 12 nieuwe schoolbanken, wegens uitbreiding van het leerlingenaantal, kostende pl.m. 250. b. de uitbreiding der electrische verlichting in de school, kostende 174.28. In het praeadvies wordt o.m. gezegd: Ten aanzien van het verzoek sub a. deelt de Inspectrice van het lager on derwijs, tot wie wij ons hebben gewend met de uitnoodiging ons te willen ad- viseeren, ons mede dat met 8 hoogstens 9 banken n.l. 4 voor het eerste en de andere voor het 7e leerjaar, kan wor den volstaan. Dienovereenkomstig gaat het verzoek om 12 nieuwe schoolban ken boven de normale eischen aan het onderwijs te stellen uit en waar aan de hand van de geldende jurisprudentie aanvragen als deze behooren te wor den ingewilligd of afgewezen, zonder dat in een gedeeltelijke vervulling daar van kan worden getreden, staat de vergadering niet anders te doen dan op het verzoek een afwijzende beschikking te nemen. Rekening houdend met 't advies van de Inspectrice, kan ter zake een nieuw verzoek worden gedaan, dat alsdan in gunstige overweging zal kunnen wor den genomen. Ten opzichte van het sub b. gedaan verzoek moeten wij eveneens tot afwij zing adviseeren. Bij het onderzoek dat wij naar aan leiding daarvan hebben ingesteld is ons gebleken dat de verlichting in de school reeds was aangebracht vóór het ver zoek daartoe ons bereikte, zoodat alle bepalingen de lageronderwijswet be treffende, op zij zijn gezet, terwijl dien aangaande evenmin advies van de in spectrice gevraagd is. 5. Voorloopige vaststelling gemeen terekening dienst 1939 met daarbij behoorende bedrijfsrekeningen. Voor het onderzoek door de com missie en het antwoord van burgemees ter en wethouders moge naar de des betreffende rapporten worden verwe zen. 6. Aanbieding der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1941 met de daartoe betrekkelijke begroo tingen van het gasbedrijf en van de exploitatie der drainagevelden. De stukxen op de begrooting betrek king hebbend zullen aan de heeren raadsleden worden toegezonden. 7. benoeming van 2 commissies, res pectievelijk bestaande uit 7 en 6 raadsleden tot onderzoek dezer be grootingen. 8. Rondvraag. Benoemd. In de vacature Mej. M. Brokx, die als onderwijzeres op verzoek met ingang van 26 Uclouer eervol ontslag ontving aan de i ueresia schooi alhier is met ingang van denzelfden datum benoemd Mej. C, v. d. Hoven, die als Kweekellnge met acte aan deze school verhouden was. Oosterhoutsche Nachtegalen. Zondagmorgen gaven de Oosler- houtscbe Nachtegalen in de Bel Canto-zaal alhiei nel aangekondigde malinée. Dal het niet zoo di uk was, als we verwacht hadden, is verklaar baar door de onverwacht veranderde plaatselijke omstandigheden. De zaal was echter nog zeer goed gevuld. Er was een puhliek, dal ten volle genoot van de zuivtr, technisch goed verzorgde zang van het keurig ge- umtormeeide koor, onder hoog staande leiding van Rector Cai lus P. Fick. Hel gevolg was et., wel verdiend applaus na elk nummeiIje, niet het minst na de pieslatie van den jonge sopraansolist na hel he- kendeSoivejgslied,dat groote eischen stelt aan een jongenssopraan. De ovatie na het laatste nummertje, dwong hel koor tot een nog laatster nummer, ten gevoelige bai iton-solo, met veel extrain voorgedragendoor den Rector-leider met begeleiding- a veu - van den jongen piano virtuoos W. Vnnten er.' met tweestemmig jongenskooi als refrein. Kaatsheuvel verwacht de Oester- houlertjes gauw nog eens in haar midden. LOON-OP-ZAND. Liefdadigheidsconcert. De Koninklijk Erkende Harmonie .Concordia" gaf Zondagavond in hare zaal een groot liefdadigheidsconcert ten bate van het Parochiaal Armbestuur. Dat deze geste van het bestuur van Concordia bij het muziekminnend pu bliek van Loon-op-Zand zeer in den smaak viel, getuigt wel het feit dat de groote zaal goed bezet was. Het ge presteerde stond op hoog peil. Onder meer bevatte het rijk gevarieerd pro gram de volgende nummers: Vymy Ridge van Bedgood, „Concordia marsch van L. v. d. Sanden; The Lun- nets parade van Brewer en andere. Zeer voldaan gingen allen huis waarts. Deze daad van „Concordia" verdient zeer zeker navolging. Plechtige uitvaart en begrafenis. Maandagmorgen had alhier de plech tige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer Jac. Baeten, die dezer dagen in het. St. Elisabetsgasthuis te Tilburg overleed. De heer Baeten was jarenlang lid van het R.K. Kerkbestuur der parochie Loon-op-Zand en tevens bestuurslid der Kon. Harmonie „So phia's Vereeniging". Toen de droeve stoet zich bij de wo ning van den overledene in beweging zette, werd door bovengenoemde Har monie de treurmarsch „Adieu" van Bouman ingezet. De lijkstoet werd vooraf gegaan door de omfloerste vaandels der Harmonie en St. Ambrosius, het geheele perso neel, terwijl verschillende kransen wer den meegedragen. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Zeereerw. heer Pastoor Schoenmakers geassis teerd door kapelaan v. Vugt als diaken en den Weleerw. heer Pater Michiel- sen, terwijl het parochiaal zankoor on der leiding van den heer H. van den Wildenberg de Missa van Perosi uit voerde. Nadat aan de groeve de ker kelijke plechtigheden waren verricht, mes Amis", eveneens van Bouman. Hij ruste in vrede. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoedig weer weldadig kalm Buisje 40 en 75 cent

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5