LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND H* DE BONT-van HULTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT DE VAN Nieuwe Oistributiemaatregelen. e s WAALWIJK telbf. 109 BRANDSTOFFEN. 160 gram 140 gram 200 gram 90 gram 75 gram 300 gram 600 gram 600 gram GROOÏESTR. 231, pij, die steeds aan al hare verplichtin gen voldoet; iedereen dus weet dat hij krijgt waarvoor hij is verzekerd. Is dat dan niet voldoende? Eigenlijk was die informatie over bodig, want zouden een burgemeester van de Mortel, een wethouder Mr. Scheidelaar, een accountant als Drs. Janssen en de heer Rutgers hun naam aa» een instelling verbinden, die niet in elk opzicht prima was? betrouw baar enz Daarenboven heb ik en ve len meC mij, een lijstje gezien van de beöörcfèêlingeh door belangrijke bla den uil ons land. waarvan verschil lende deze stichting zelf onderzoch ten en hun antwoord was weer: prima in elk opzicht. Hit'zou misschien wel 'goed zijn de ze eens in Uw blad te publiceeren. U ziet, mijnheer de redacteur., dat hier alleen sprake is van een bona fide onderneming, al wordt deze in de waarschuwing wijselijk niet met name genoemd. De aanhef der adver tentie is overigens duidclyk genoeg. Ik geloof echter dat deze waarschu wing een averechtsche uitwerking zal hebben, omdat iedereen voelt dat hier vim een waarschuwing in het belang van het publiek geen sprake is, maar een waarschuwing uit concurrentie zucht of uit vrees. Dat is duidelijk, omdat ze nietgvan toepassing kan zijn op deze onderne- ming^en omdat de steller angstvallig ontwijkt den naam der bepaalde on derneming, evenmin als zijn eigen naam te noemen. Waarom die anonymiteit, als men alleen handelt in het algemeen- en niet uit zelfbelang? 't Is echter voor ons 't voornaamste te weten, dat alles prima, prima is en geen enkel motief aanwezig is voor onrust, integendeel. Dankend voor de plaatsruimte. Een abonnc-verzekerde. ITALIANEN 27 K.M. VAN JANINA. Berichten, die van het Grieksche front binnenkomen melden, aldus Uni- tel Press uit Ochrida, dat de Italianen nog slechts 27 K.M. van Janina (N.- West-Griekenland) verwijderd zijn. De opmarsch duurt voort, ofschoon de Grieksche troepen hevigen tegenstand bieden. WINTERHULP. Steun van de Nederlandsche Unie. Nu de voorzitter van het eerecoini- té en de directeur-generaal van de Winterhulp een beroep hebben gedaan op aller medewerking, tot het geza menlijk dragen van de in het Neder landsche volk levende nooden, door het steunen van de door den Rijks commissaris ingestelde winterhulpac tie, heeft de Nederlandsche Unie* hel sloten, haar leden op te wekken, zich volledig achter dit werk te scharen. Zij heeft voorts een aanzienlijk bedrag ter beschikking van den directeur-ge neraal gesteld en hem desgewenscht de medewerking van haar apparaat aangeboden. EEN SCHEMA VOOR EEN Nationale jeugdbeweging. Een initiatief van de Nederlandsche t i Unie. Van de zijde van De Nederlandsche Unie deel men ons het volgende me de: Eenigen tijd geleden kondigde De Nederlandsche Unie een belangrijk initiatief' aan met betrekking tot de organisatie van een ndtionale'jeugd beweging, waarin onze jeugd in één groot verband zou worden bijeenge bracht, met eerbiediging van de gees telijke verscheidenheid en de vrjjheid van levensbeschouwing en opvoeding. - Dé plannen dienaangaande zijn thans volledig uitgewerkt en wij ko men hierop nader terug. KATWIJKSCHE LOGGER OP EEN MIJN. Donderdag is een Ivatwijksche mo- torlogger, de K.W. 55, op een mijn ge- loopen, waarbij, de bemanning, be staande uit vier of vijf koppen, het leven verloor. Het ongeval is te wij ten aan het feit, dat de schipper, hoe wel van de aanwezigheid van 't mij nenveld op de hoogte, zoo onvoorzich tig was, zich in de gevaarlijke zone te begeven. TURKIJE NEUTRAAL. In een rede voor het Turksche par lement heeft president Inönti ver klaard, dat Turkije zijn houding van niet-oorlogvoerende verder denkt te handhaven. Inönü zeide: „De nieuwe ontwikke ling bij de uitbreiding van den oorlog eischen onze uiterste opmerkzaamheid. Onze buurman en vriend Griekenland, wiens gebied in een zone ligt, waar van de veiligheid en rust ook voor ons van de grootste beteekenis zijn, ziet zich ongelukkigerwijs gedwongen in een oorlog te treden. Te zamen met onze bondgenoot Groot -Brittannië zullen wij van nu af aan zoo zorgvul dig mogelijk de ontwikkeling der si tuatie gadeslaan". Over de verhouding van Turkije tot de Sovjet-Unie verklaarde de- presi dent: „Onze betrekkingen tot de Sov jet-Unie, die reeds een 20-jarig ver leden hebben, zijn na vele moeilijk heden, waarvoor men geen van beide partijen verantwoordelijk kan stellen, thans tot de normale vriendschap te ruggekeerd. LANTAARNS GOEDGEKEURD. Thans zijn de eerste voetgangers- en hanglantaarns officieel goedgekeurd. Zij komen onder L.L.B. 202 en 201 in den handel. „v BONNEN. Thans zijn geldig: Suiker. No. 42, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 2(i October tot en met 22 Nov. a.s. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood) de met 12 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 20Ö0 gram ander brood, tijdvak 28 October tot 3 November. Vleesch: Bon No. 06, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- gen. Op bon „06" worst of vleesch- waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 28 October tot en met 3 November. Schapen-, gei ten- en paardenvleesch, distributie- vrij. Bonnen No. 05 zijn geldig tpt, en met 3 November, echter' niet voor bruik in hotels etc. Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rechtgevende op 2Mi ons, tijdvak 5 October 1 November. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 28 September tot en met 8 November. Boter, margarine en vet: Bon 13 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 1 November. Bon „13" der vetkaart rechtgevende op een half pond margarine of bo ter. De bonnen, welke op 1 Novem ber nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag .8 November a.s.. Kaas: Bon 39, rechtgevende op 100 gram van 28 October tot en met 3 November. Bon 39 blijft geldig tot en met 10 November. Rijst of rijstemeel of rijstebloem: No. 76, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 5 October tot en met 1 Nov. Havermout of havervlokken of gort of grutten: No. 77 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 1 No vember. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 28, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 15, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Zeep: Bon 55, geldig gedurende het tijdvak van 19 October tot en met 12 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk» met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleumzegel „periode a". Geldig voor 2 liter petroleum van 9 Octo ber tot en met 10 November. Periode 6 tot en met 3 November. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 6 van de voe- derkaart voor honden. Gedurende de maand November: Bons 04, 05, 06 en 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming). alsmede Bons cokes één eenheid, 2e periode geven recht op het koopen van é£n eenheid vaste brandstoffen geduren de November. Bons 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen) geven gedurende November recht op het koopen van één een heid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. NIEUWE BONNEN. BRANDSTOF-BONNEN VOOR NOVEMBER. In November zijn de volgende bon nen geldig voor hej. verkrijgen van brandstoffen. Bonnen 04, 05, 06 ert 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels) en bonnen 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming) en bonnen cokes 2e periode geven recht op het koopen van 1 eenheid vaste brandstof. Bonnen 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen, enz.) naar keuze 1 eenheid turf. HONDEN- EN KATTENBROOD. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat van 1 tot en met 30 Novem ber 1940 op bpn no. 6 van de voeder- kaart voor honden beschikbaar wordt gesteld voor: groep 1 10 kg. hondenbrood groep 2 10 kg. hondenbrood groep 3 8 "kg. hondenbrood groep 4 5 kg. hondenbrood 1 groep 5 4 kg. hondenbrood groep 6 3 kg. hondenbrood Op bon 6 van de yoederkaart voor katten wordt over dezelfde periode iy2 kg. kattenbrood beschikbaar ge steld. Na 30 November 1940 is bon no. 6 van de bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meen worden aange nomen. BAKKERIJPRODUCTEN: beschuit, koekjes, gebak op de bon. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherij, deelt piede, dat met in gang van Zaterdag.i2 -November 1940 een aanvang wordt gemaakt met de distributie van de z.g. bakkerijproduc ten, d.z. alle voor menschelijke con sumptie geschikte artikelen, welke ge heel of ten deele zijn gebakken uit tar wemeel. tarwebloem, roggemeel, rog gebloem, rijstemeel, 'rijstebloem, boek weitmeel of gruttenmeel (gemengd meel). Onder deze distributie vallen derhalve o.a. alle soorten koek, alle soorten meel of bloem bevattende koek jes, biscuits en wafels, taart en gebak jes, beschuit, cake, alsmede alle soor ten groot en klein korstgebak, zooals bijvoorbeeld boterletter en amandel broodjes. Nadere gegevens over bloemkaarten, gebak en brood. De bloemkaarten die door den distri- butiedienst worden uitgereikt zullen be staan uit 8 met ,,1" genummerde bon nen enz. voor elke periode van 4 we ken wordt een nummer van de bloem- kaart aangewezen voor het koopen van meel, bloem of brood of koekjes e.d. Men heeft dus telkens gedurende 4 weken de beschikking over 8 bonnen. Twee van deze bonnen staan gelijk met één bon van de broodkaart. Aan gezien één bon van de broodkaart recht geeft op 100 gram brood of 1 rantsoen „gebak", geeft dus 1 bon van de bloemkaart recht op 50 gram brood of x/i rantsoen gebak. Voorts geven de 8 bonnen gezamenlijk recht op 't koo pen van 1 rantsoen meel of bloem, d.i. 280 gram. Elk dezer bonnen dus 35 gr. Voor restaurants, lunchrooms e.d. zullen thans ook bonnen worden in gevoerd. De exploitanten kunnen zich voor het verkrijgen daarvan tot de plaatselijke distributiediensten wenden. Meer brood voor de jeugd. Het invoeren van deze nieuwe distri butie houdt verband met het feit dat een extra broodrantsoen van 400 gram per week zal worden toegekend aan de jongens en meisjes tusschen 14 en 21 jaar, die daarvoor een extra broodkaart zullen ontvangen. De minimum hoeveelheden, die voor deze bonnen gekocht kunnen wor den zijn vastgesteld óls volgt: minimum 1 rantsoen „gebak voor koek (ontbijtkoek) voor speculaas voor andere koekjes voor biscuit en wafels voor beschuit voor cake voor taart voor gebakjes v. gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.) 500 gram v. gevuld klein korstgebak (amandelbroodjes e.d.) 400 gram Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken artikelen, welke niet op bovenstaande lijst voorkomen, geldt, dat 1 rantsoen is een hoeveelheid, waarin 70 gram meel of bloem is ver werkt. Zoo zal b.v. in een restaurant voor een pannekoek, waarin 70 gram bloem is verwerkt, een broodbon (eventueel twee bonnen van de bloem kaart) moeten worden ingeleverd. De thans met „12" gemerkte bon van de broodkaart, welke tot en met Dins dag 5 November geldig blijft, geeft tot en met dien dag derhalve op 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, tevens desgewenscht recht op 1 rant soen „gebak" (zie boven). Gedurende de week van 4 tot en met 10 November geeft elke der met „13" gemerkte bonnen van de broodkaart recht op het koopen van 125 gram rog gebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen „gebak" (zie boven). De op 10 November nog niet ingeleverde bon nen kunnen vervolgens nog in de week van 11 tot en met 18 November wor den gebruikt, met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week geen recht geven op het koopen van brood of gebak in hotels, restaurants, café's, broodjeswinkels e.d. De aandacht wordt er in dit verband op gevestigd, dat de bonnen van de broodkaart in den vervolge in plaats van 2 dagen nog 7 dagen na afloop van de week, voor welke zij zijn aan gewezen. hun geldigheidsduur behou den. De Bloemkaart. Gedurende het tijdvak van 4 No vember tot en met 1 December geeft voorts elke der met „1" genummerde bonnen van de bloemkaart recht op het koopen van 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of rantsoen „gebak" (zie boven) of 35 gram meel of bloem (dat is tarwebloem, tarwe meel, roggebloem, roggemeel, zelfrij zend bakmeel of boekweitmeel). OP EEN BON EÉN EI PER PERSOON PER WEEK. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij, deelt mede, dat met ingang van Maandag 4 November een aanvang zal worden gemaajet met de distributie van eieren, hetgeen be- teekent, dat de verkoop van eieren aan het publjek uitsluitend op bon mag ge schieden. Onder eieren worden begrepen kip pen- en eendeneieren, in of uit de schaal, versch zoowel als geconser veerd. Het rantsoen zal voorshands één ei per persoon per week bedragen. Op Zaterdag 2 en Zondag 3 No vember a.s. is de verkoop van eieren geheel verboden. Voor de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 4 November tot en met Zondag 17 November a.s. zal nader een bon van het algemeen distri butieboekje worden aangewezen ter verkrijging van één ei. EÉN WINTERJAS PER GEZIN. Op de bonnen A en AA van de textielkaart. Naar het Handelsblad verneemtis met ingang Van vandaag een nieuwe regeling voor de aanschaffing van win terjassen en -mantels in werking ge treden. waarbij elk gezin Zich een der gelijk kleedingstuk kan aanschaffen, wanneer men- nog niet volgens de oude regeling een jas of mantel heeft ontvangen. Deze regeling is zoo, dat in elk ge zin op de distributiestamkaart van het hoofd en tegen inlevering van de honnen A en AA van de textielkaari een winterjas of -mantel kan worden gekocht. Deze regeling blijft geldig tot 31 December. In plaats van een jas of een mantel kan men zich ook stof voor zoo'n kleedingstuk aanschaffen. DE NIEUWE BONNEN. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van landbouw en vischerij deelt mede, dat voor de nieuwe tijdvakken de volgende hon nen geldig zijn: Boter en vetten. Gedurende hel tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 8 November a.s. geeft de met „15" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van een half pond boter. Van de vet kaart geeft gedurende genoemd tijd vak de met „15" genummerde bon recht op het koopen van een half pond margarine of boter. De bonnen, welke op 8 Novembf nog niet gebruikt zijn, blijven nog gel dig tot en met Vrijdag 15 November a.s. Kaas. Gedurende het tijdvak van Maandag 4 November tot en met Zon dag 10 November geeft de met „52' genummerde bon van het algemeen distributiebonhoekje recht op het koopep van 100 gram kaas. De met „52" genummerde bonnen, welke op 10 November nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig tot en met Zondag 17 November, met dien verstande, dat deze bonnen gedurende de week van 11 tot en met 17 November niet ge bruikt mogen worden ter verkrijging van kaas in café-restaurants e.d. Vleesch en vleeschwaren. Van de vleeschkaart geeft gedurende het tijd vak van Maandag 4 November tot en met Zondag 10 November elk der vier met „07 vleesch" gemerkte bonnen recht op het 4coopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rant soen vleeschwaren. De met „07 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft ge durende dat tijdvak uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bovengenoemde bonnen van de vleeschkaart, welke op 10 November nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 17 Novem ber. Ook voor deze honnen geldt, dat zij gedurende de week van hun geldig heidsduur dus van 11 tot en met 17 November niet gebruikt zullen mo gen worden in hotels en restaurants e.d. voor het betrekken van vleesch of vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverarti- kelcn, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Bloem of bakmeel, grutterswaren en brood. Tenslotte wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de geldigheids duur van den nader aan te wijzen bon ter verkrijging van tarwebloem, rogge bloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel en boekweitmeel niet op Zaterdag 2 November, maar eerst op Maandag 4 November zal aanvangen. Nadere mc- dedeeling hierover volgt, alsmede over de aanwijzingsbonnen voor grutters waren (griesmeel, rijst, havermout, macaroni enz.) en brood. Petroleum. Gedurende het tijdvak van Maandag 4 November tot en, met Zondag 29 December geeft de met „pe riode 7" gemerkte petroleumzegel recht op het koopen van twee liter, petro leum. TOEWIJZINGEN VOOR VLEESCHWAREN. De Secretaris-Generaal, waarne mend Hoofd van het Departement van Landbouw ei) Visjicherij deelt mede, dal, aangezien vleeschwaren aan een zeker gewichtsverlies door indroging onderhevig zijn en hij verkoop dooi den detaillist een zeker percentage af val onvermijdelijk is, met ingang van heden is bepaald, dat de toewijzingen voor vleeschwaren recht geven op het koopen van een hoeveelheid vleesch waren, welke het totaal der op de toe wijzing vermelde hoeveelheid met een zeker percentage overtreft. Dit per- tage is voor alle stadia van den han dle tezamen vastgesteld, op 10%. Dit houdt dus in, dat de handelaar, die toewijzingen heeft ontvangen voor een totale hoeveelheid vleeschwaren van bijvoorbeeld 100 rantsoenen, hierop een hoeveelheid van ten hoogste 110 rantsoenen kan betrekken. WAALWIJK. Van 25 Ocober tol 1 November 1940. Geboren Maria Antonetta, dv. J. A. Koolen-Du- moulin. Lucas Josephus, tv. N. Fr. Trommelen-van den- Houdt. Johanna Maria, dv. H. L. van Loon-van Kuik. Adjriana Constantina, dv. C. J. de Bonl- Sars. Joannes Adrianus Gerardus, zv. A. v. Bladel-van de Water. Johannes Jacobus Maria, zv. J. C. van: Mierlo-van Ree. Antonia Wilhelmina Hermine Ma ria, dv. L. van Helvoirt-yan Nooij. Maria Ariana Hendrika Johanna, dv. G. van der Kolk-Doremalen. Overleden f L. F. van den Broek, oud"72 jaren; we duwnaar van Ja. van Keulen, -r- Ma. A. Kooien, oud 1 dag. G. H. van Hilst, oud 74 jaren, echtgenoot van Elisabeth van Breugel. z 11 uwe 1 ij ksa an giften: C. B. A. van de Ven, oud 27 jaren en Ca. C. van Weert, oud 26 jaren..— L. G. Leijtens, oud 27 jaren én Pha. F. Brok, oud 23 jaren. Huwelijken J. Oversberg, oud 28 jaren en Ha. Ja. Hurkmans, oud 25 jaren. - J. G. Lam- booij, oud 21 jaren, wonende te Waspik en Ma. Ja. van Boxstaele, oud 19 jaren te Waalwijk. Ingekomen Pa. R. van der Loo van Heusden. Pha. Fr. Brok van Tilburg. Ca. J. Prin sen van Dussen. Ma. H. van der Zan den van Tilburg. Ha. C. Hendrikx van Ginneken. Ja. A. hommers van Dru- nen. Ja. M. de Both van Vlijmen. Aa. J. van Spijk van Heusden. Vertrokken Elth. C. van den Wassenberg naar Was- Dik. Ja. A. M. van Tilbujrg naar Til burg. M. J. Van Boxstaele naar Was pik.'Aa. Ros naar Sprang-Capelle. H. M. van Zeist naar Borculo.- H. van Zeist naar Borculo. Ma. H. Janssen naar Nijmegen.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7