UIT DE PERS BINNENLAND SPORT KANTONGERECHT BURGERLIJKE STAND NAAR EENHEID IN DE BRANDWEER. te waarde van een nationale jeugdbe weging voor het Nederlandsche volk beseffen en eenig inzicht hebben in de vraagslukken, die daarbij aan de orde komen, anderzijds vertegenwoordigers zijn van de verschillende groote gees telijke stroomingen in ons volk. De Raad van Toezicht zal in de eer ste plaats hel orgaan moeten zijn tegenover hetwelk de nationale hoofd leider algemeene verantwoordelijkheid draagt, terwijl bovendien de algemee ne controle op het hoofdkwartier aan den Raad van Toezicht moet worden toevertrouwd. De Unie erkent, dat op deze wijze met den Raad van Toezicht de uitein delijke verhouding tusschen staat en nationale jeugdbeweging niet is op gelost, maar zij acht op het oogenblik geen andere oplossing mogelijk. Ken belangrijke aangelegenheid is voorts de leidersvorming. Als dieperen achtergrond voor de geheele nationale jeugdorganisatie ziet de Unie de Christelijke levensovertui ging, die ook in de open groepeeringen in zekeren zin kan worden aanvaard. In deze groepeeringen immers zal men, volgens de Unie, zoo niet in dogma- tischen zin, dan toch op Christelijke basis kunnen staan door de aanvaar ding van de zedelijke normen van het Christendom en door de afgeleide waarden van het Evangelie, zooals ge rechtigheid, naastenliefde en barm hartigheid in de jeugdopvoeding tot gelding te brengen. De Nederlandsche Unie erkent, dat het geheele project niet plotseling en overhaast kan worden uitgevoerd. Het geheel moet groeien en de bestaande jeugdorganisaties moeten volgens haar eerst doordrongen zijn van de centrale ideeën van dit schema. Toch is het van groot belang, dat in ieder geval de open groepecringen dadelijk begin nen. De secretaris-generaal van het de- parlement van binnenlandsche zken heeft aan de burgemeesters geschre ven Naar aanleiding van een brief van den Befehlshabcr der Ordnungspolizei deel ik U het volgende mede: In verschillende gemeenten bestaat naast de vrijwillige of beroeps-brand weer luchtbeschermingsbrandweren onder eigen commandanten. Met het oog op den inzet der totale brandweer krachten, de aanschaffing van mate rieel en de eenheid in de leiding der brandbestrijding is deze toestand niet houdbaar meer. Daarom wordt het volgende bepaald: Met ingang van heden moet de ge heele brandweer onder leiding wor den gesteld van den commandant der (vrijwillige of beroeps-) brandweer. Deze maatregel bctcekent, dat het personeel der luchtbeschermings brandweer in de plaatselijke brand weer wordt ingeschakeld, alsook het materieel. Onder de titel „Geen man op leemen voeten" schrijft Thijssen o.m. in het Ned. Dagblad, sprekende over de W.A.-mannen in Den Haag en hetgeen de Deutsche Zeitung in den Nieder- landen daarover schreef (zie ook uit treksel Essener National Zeitung in dit nummer) Demonstratief en lawaaierig opge drongen leuzen, die wereldbeschou wingen en vooral een nieuwe wereld orde, waarvoor een gróót deel van ons volk ook bewust en overtuigd strij den wil, moeten dekken, overtuigen niet. Men kan de nieuwe ideeën er in willen slaan, ja, maar dan gaan ze er niet in, dan worden ze niet in vleesch- en-bloed opgezogen. Wij staan open voor die nieuwe wereld, in sommige hoeken valt nog wat schuchterheid te ontdekken en in andere hoeken helaas nog verzet. Zelfs deze zich nog verzet tende volksgenooten kan men hun houding niet eens ten volle kwalijk nemen; wij zijn er niet bevreesd voor, zij zullen er óók komen. Maar 'l tem po., waarin die groei geschieden moet, wordt waarlijk niet bespoedigd door geforceerde en onnederlandsche. geco- pieerde methoden, integendeel, het ge vaar voor groeistuipjes, die op latei- leeftijd nog hun invloed hebben op den volwassen nieuwen Nedcrland- schen inensch in een nieuwe volksge meenschap is verre van denkbeeldig. Laten zij, die ons de verwerkelijking van deze nieuwe ideeënwereld moge lijk maken, niet door ontactische en tegen onzen volksaard strijdige mid delen, een man op leemen voeten in Nederland zetten op den tóch al zoo drassigen grond, maar voor een fun deering zorgen, waarop deze mensch stevig kan staan. DE JEUGDBEWEGING VAN DE N. U. De „Maasbode" schrijft: Met voldoening zal Nederland ver nomen hebben, dat de Nederlandsche Unie den grooten stap heeft gezet en de grondslagen voor een Nederland sche Jeugdbeweging heeft gelegd. Wie de jeugd heeft, heeft de toe- komst, is een veel gebruikte en inder- 1 daad volkomen juiste spreekwijze. Maar onder de huidige omstandighe den is waarschijnlijk van minstens evenveel belang, dat wie de jeugd heeft ook het heden heeft. Hij kan nu met den jongen mensch aan den arbeid gaan om tezamen op te bouwen en zoo uit het heden de toekomst voor te be reiden. De Nederlandsche Unie is een nog zeer jonge beweging. En al wordt zij wel eens, met zeer weinig begrip voor hetgeen zich in Nederland afspeelt, de schuilkelder genoemd van hen, die aan het oude willen vasthouden, de waarheid is, dat ieder, die om zich heen durft zien en luisteren, onmid dellijk bespeuren zal, dat zij veeleer het leger is van de jongeren, die met hun hoopvol enthousiasme, de nieuwe, maar. rechtvaardige, anti-individualis tische, corporatieve samenleving gaan veroveren. Dat dit leger der jongeren de jeugd in één groote Nederlandsche beweging wil organiseeren, tot heil van de ge heele gemeenschap, zal niemand be hoeven te verwonderen. Evenmin als liet feit, dat juist de Nationale jeugd organisatie het eerste, werkelijk groo te en grootsche werk is, dat de Neder landsche Unie gaat ondernemen. Na een bestaan van nog slechts een kwart jaar durft zij het aan de organisatie van Jong Nederland ter hand te nemen en komt zij met het schema van een jeugdbeweging, dat ongetwijfeld in zeer breede kringen instemming zal vinden. W.A. EN S.S. DER N.S.B. De Essener National Zeitung van 2 dezer behelsde een artikel, waarvan de kennisneming nuttig is voor een juist begrip van politieke gebeurtenissen in ons land en van het Duitsche stand punt daartegenover, zegt de N. R. Crt. De Nederlandsche mensch, die na een tijd van gedwongen afzondering de poorten, die hem van de buiten wereld afsloten, ziet ontsluiten en daarachter de wijde geschiedkundige perspectieven ziet opdoemen, - moet met 't vraagstuk der lotsbestemming, dat zich onverbiddelijk aan hem op dringt, tot een oplossing komen. Het Duitsche begrip, de tegemoet komendheid en het wachten op het Nederlandsche antwoord hebben ech ter grenzen. In de eerste plaats wil men den Ne derlander de gelegenheid om persoon lijk met de fundamenteele vraagstuk ken onzer dagen in het reine te ko men niet besparen. Men zou zulks ook niet kunnen doen. De weg tot deze duidelijke doelstelling moet en zal op Nederlandsche wijze gevolgd worden. De Nederlandsche Unie beroept er zich heden ten dage met trots op, bin nen korten tijd niet minder dan 500.000 leden in haar rijen omvat te hebben. Wat de Nederlandsche verhoudingen betreft, willen wij dit uiterlijk zoo indrukwekkende cijfer niet bestrijden. Beslist afwijzend staan wij echter tegenover haar poging om zulk een ge tal als een belangrijken credit-post voor te stellen en alleen reeds op die basis aanspraken te doen gelden, die in het bijzonder wat houding en dis cipline dezer massa betreft, nog op eenige rechtvaardiging laten wachten. Voor ons Duitschers, dat zij hier met alle duidelijkheid gezegd, geldt als eenige maatstaf voor de feiten waarop de aanspraken der Nederlandsche Unie zouden moeten berusten, de vraag naar de innerlijke eenheid, de inner lijke waarden der overtuiging en het innerlijke verantwoordelijkheidsbesef, waarin de aanhangers der Unie tegen over de Nederlandsche en daarover heen tegenover de Europeesche, lots bestemming worden gevormd. Het beginsel der verantwoordelijk heid is eveneens een der fundamenteele punten, waarvan een Duitsch natio- naal-socialist onmogelijk iets kan, noch zal laten afdingen. Aan het ver antwoordelijkheidsbeginsel ligt de op lossing van het lcidersvraagstuk ten grondslag. Tot heden toe mocht het ons niet gelukken bij de Nederland sche Unie een ordening op dit gebied waar te nemen. Toch kan slechts een grondig opgelost leidersvraagstuk de krachtbron zijn, waaruit de stroom van bruisende energie, van bezieling en van vormende leiding aan de mas sa moet ontspringen. In tegenstelling tot de N. U. hebben voorts de nationaal-söcialisten van Mussert hun rechten op de straat door een compromisloozen en jarenlangen strijd, die gedragen wordt door het be sef van verantwoordelijkheid voor hun volk, verworven. Staat, kerk en partijen in het oude Nederland hebben tegen de Nationaal- Socialistische Beweging steeds een zui ver negatieve houding aangenomen. De nationaal-socialistische mannen en vrouwen in Nederland bleven deson danks stand houden. Met den blik ge richt op Ncerland's toekomst werd de opmarsch door de beweging van Mus sert voortgezet. Deze historische samenhang mag door de N. U. niet worden voorbijge zien, wanneer juist zij thans 't recht op de Nederlandsche straten meent te kunnen doen gelden, een recht, dat de N.S.B. van Mussert in harde jaren van strijd heeft verworven. Door de Nederlandsche straten, waar van nu af aan de weerafdeelingen fier Nederlandsche nationaal-socialisten zullen marcheeren, moet de weg voe ren naar het hart en de toekomst van het Nederlandsche volk, een weg, die voor geen enkelen Nederlander van goeden wille afgesloten zal zijn, maar waar elke Nederlander zal worden ge toetst op de mate van zijn persoon lijken inzet en op de mate, waarin hij bereid is het Nederlandsche volk en de toekomst van dit volk te dienen in hel Nieuwe Europa, voor zoover 't Germaansche wezen daarop zijn stem pel heeft gedrukt. AANTAL RADIOLUISTERAARS. Meer dan een millioen eigen toestellen. Het aantal radioluisteraars, dat blij kens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg op 30 September j.l. 1.089.890 (vorig jaar 954.443). Het aantal aangeslotenen op radio-distri- butie-inrichtingen bedroeg op dien datum 302.030 (vorig jaar 382.778), zoodat een totaal aantal van 1.391.926 (vorig jaar 1.337.221) luisteraars of pl.m. 157 (vorig jaar 152) op 1000 in woners is geregistreerd. EEN GIFT VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS VOOR VREUGDE EN ARBEID. Na afloop van den feestavond ter gelegenheid van de oprichting van de Stichting Arbeid en Vreugde in het Concertgebouw te Amsterdam, heeft de Rijkscommissaris den heer Wou denberg medegedeeld, dat hij over een bedrag van 50.000 kon beschikken ten bate van de gemeenschap Vreugde en Arbeid. A. H. J. ENGELS t i Tc Leiden is, 71 jaar oud, overleden de heer A. H. J. Engels, oud-lid van de Tweede Kamer. De heer Engels, die te Enschede werd geboren, was reeds o]) jeugdigen leeftijd, tezamen met dr. Ariëns, pionier voor de vakbeweging. In 1905 werd hij, op verzoek van mr. Aalberse, ambtenaar op bet Centraal Bureau der Katholieke Actie te Lei den. Van 1910 tot 1937 was de heer Engels lid van de Tweede Kamer. KINDERZEGELS 1940. Verkoop van 2 Dec. tot 7 Januari. Van 2 December tot en met 6 Jan. zal weder worden verkocht een serie wcldadigheidspostzegels ten bate van den arbeid voor het bescherming- en hulpbehoevende kind. Tegelijkertijd zullen, evenals andere jaren, prent briefkaarten worden uitgegeven met hetzelfde doel. N. V. B. Wedstrijden van Zondag: Afdeeling IV. Eerste klasse. MVVNOAD JulianaNAC BWLi m bu rgi a Willem IIEindhoven PSVHelmond RoermondLonga Tweede klasse C. HelniondiaWSC Kolping SDWZwaluw PicusWilhelmina RKTVV—TOP Brabant iaNevelo Schfjndelde Valk Derde klasse K. Groen WitDNL Vierde klasse I. 5—2 afg. 5—3 2—3 3—0 0—4 8—2 4—1 1—2 4—0 3—0 2—4 SportersVeersche Boys 62 WSC 2Dongen, Dongen niet opgek. Eerste klas. Het was te voorzien dat NOAD bij MVV niet veel succes zou hebben, maar de groote nederlaag valt ons van de Ti (bur gers tegen. BW speelde in Den Bosch een aantrekkelijken wedstrijd tegen Lim- burgia, en smaakte het genoegen, daarin met 53 'te zegevieren. Eindhoven zorg de door een 23 overwinning op Wil lem II, dat haar fraaie plaats op den standen lijst gehanhaafd bleef. PSV bleef door een 30 overwinning aan de lei ding, maar wordt daar door haar stadge- noote zeer ernslig bedreigd. Longa heeft den goeden weg gevonden en is die ook Zondag blijven begaan. Roermond mocht dit niet 04 ervaren. De stand is: PSV 8 6 0 2 12 23—8 Eindhoven 7 5 1 1 11 20—12 Juliana 0 3 2 1 8 16—10 BW 7 4 0 3 8 15—15 NOAD 7 4 0 3 8 13—17 NAC 6 2 3 1 7 8—5 LONGA 7 2 2 3 6 17—15 Helmond 7 2*2 3 6 8—13 MVV 7 1 3 3 5 10—11 Willem II 6 1 2 3 4 1214 Roermond 6 1 2 3 4 820 Limburgia 7 0 16 1 716 Tweede klasse C. Het is WSC niet mogen gelukken Hel mond zegevierend te verlaten. Met 54 werd verloren, in een wedstrijd, waarin Helmondia, eerst in de laatste minuut uit een penalty, het winnende doelpunt ver mocht te scoren. Kolping maakte Zwaluw met 82 in. Een extra koude douche op dezen regenachtigen Zondag. Picus toon de door een 41 overwinning, da'j zij met het bezoekende Wilhelmina niet de minste moeite had. TOP leverde verdien stelijk werk door RKTVV in Tilburg met 12 te kloppen. Het. reisje naar Eind hoven bracht Nevelo weinig genoegen. Met 40 werd van Brabantia verloren, djati daardoor opklom tot de tweede plaats. Wij merkten reeds eerder op dat de Valk's prestaties dalende wareir. De gepasseerde Zondag bewees dit. liet werd de eerste nederlaag der roofvogels en te vens de eerste overwinning der Schijn- delnaren. z Hier is ide stand: Picus 6 6 U 12 29—6 Brabantia 7 3 3 0 10 189 De Valk 7 3 3 1 9 16—6 Wilhelmina 7 4 1 2 9 17—14 TOP 7 4 1 2 9 13—13 SVI) 6 3 1 2 7 12—10 Helmondia 7 2 3 2 7 16—16 Kolping 6 2 1 3 5 16—15 WSC 7 2 1 4 5 16—19 RKTVV 7 1 3 3 5 11—14 Zwaluw 7 2 1 4 5 12—22 Schijn del 7 1 2 4 4 14—19 Nevelo 7 2 0 5 4 11—29 ESV 6 1 1 4-3 6—13 Derde klasse K. De eenige wedstrijd die hier doorgang vond weridi in Princenhage tusschen Groen Wit en DNL gespeeld en na een rommeligen wedstrijd, door de Leeuwen met 42 gewonnen. Deze Groen Wii-ne- derlaag zal andieren wel doen lachen, want de stand wordt nu als volgic DESK 5 4 1 0 9 32—7 Groen Wit 6 4 1 1 9 31—12 DNL 6 4 0 2 8 26—12 WVO 5 3 2 0 8 17—12 SCO 5 3 1 I 7 20—7 Boe i m eer 4 2 0 2 4 16—13 Dngen 5 2 0 3 4 15—13 RAC 5 2 1) 3 4 17—25 Roode Ster 5 1 0 4 2 6—23 Breda 5 0 1 4 1 6—31 EKC 5 0 0 5 0 5—36 Vierde klasse I. Hier werd slechts een wedstrijd ge speeld, die Sporters wist te winnen. Veersche Boys werd met 62 het slacht offer. WSC 2 kwam op goedkoope wijze aan de piun>'jes, door niet opkomen van Dongen 2. De stand is hier: Uno Animo 3 3 0 0 6 10—3 RKC 2 4 2 1 1 5 12—8 Sporters 4 12 14 12—10 WSC 2 4 2 0 2 4 11—12 DESK 2 2 1 1 0 3 11—3 Dngcn 2 3 1 0. 2 2 3—12 Veersche Boys 3 0 12 1 513 RWB 2 2 0 1 1 1 3—5 GW UIT DE DERDE KLASSE I. Naar men ons mededeelt is de derde klasser GW uit Geldermalsen, die voor heen in de 3e klasse I. was ingedeeld, op haar verzoek overgeplaatst naar een andere omgeving. De tegen deze vereeniging gespeelde wedstrijden, o.m. door Baardwijk, zullen dus komen te vervallen. W. S. C. HelmondiaW.S.C. 54. Onder zeer slechte weersomstandighe den, heeft WSC in Helmond jammer ge noeg, de overwinning nieti kunnen beha len. Met een goal verschil werd verloren, in een wedstrijd, waarin de oranje-zwar ten, geenszins de minderen der Helmon denaren waren. Integendeel; een kleine overwinning der Waalwijkers zou alles zins verdiend geweest zijn en dit resul taat ware te bereiken geweest, indien niet het pechdiijveltje den WSC'ers par ten had gespeeld, en haar zelfs in de laatste minuut door een strafschop, nog een gelijk spel deed ontgaan. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard. Er werd van beide zijden met veel elan gespeeld, waarbij hei spannen de element de aantrekkelijkheid van de zen match zeer verhoogde. Vooral de voorhoede der Zwarten was er uitstekend in en bezorgde de Helinon- dia-lui zeer veel last, terwijl volgens de Prov. B. Crt. het betere teamwerk der Waalwijkers minstens een gelijk spel was waard geweest. Reeds direct na den aftrap heeft Hel mondia met een fraaie kopbal van Maas succes, maar de WSC'ers zijn niet ont moedigd en antwoorden met pittige aan vallen, waardoor de gastheeren volkomen ingesloten raken. Het vetle veld met den daardoor glibberigen bal zou den WSC' ers echter noodlottig worden, als een on- beteekenend Helmrtncfia-aanvalletje een zwakke schuiver tengevolge heeft, die van Kempen te machtig was 20. Door Muskens weet WSC dan den ach terstand te verkleinen, maar lang ple zier heeft zij daar niet van, want aan de overzijde wordt bij een goede uitval, na een prima voorzet de stand op 31 ge. bracht. Weer is het dan WSC, dat van haar kracht doet blijken, waardoor de Jongh een kansje zag, om voor de tweede maal den Helmondia-doelman te verschalken. Na de hervatting slagen de Waalwij kers er zelfs in, de partijen op gelijken voet te brengen, even later echter weer gevolgd 'door een Helmondia-doelpunt. WSC versaagt niet, maar zet er alles op om weer een gelijkmaker te scoren, het geen haar van den voet van Duquesnoy mocht gelukken 44. Ieder denkt met dezen stand het einde te zien naderen, maar dat mocht niet zoo zijn. In de laatste minuut heeft .een der zwarte verdedigers hel ongeluk, den bal tegen zijn arm te krijgen. Een strafschop is het gevolg, die door Slepers in een doelpunt werd omgezet. W.S.C.Brabantia. Bovenstaande belangrijke wedstrijd wordt a.s. Zondag gespeeld. Brabantia neemt momenteel de tweede plaafs in en zal daarom den WSC'ers handen vol werk geven. Toch mogen wij op een goed resultaat der zwarthemden vertrouwen. Haar laatste spel in de wedstrijden tegen Picus en Helmondia, geeft daartoe geree- de aanleiding. BAARDWIJK. Door overvloedige regenval van Zater dag en Zondag moesten de scheidsrech ters het Baardwijkveld afkeuren en kon den ide ontmoetingen BaardwijkRWB en Baardwijk 2Willem III 1 geen door gang vinden. Zondag a.s. staat er echter weer een strijd tusschen 2 der kopploegen op het programma n.l. BaardwijkPazo, terwijl verder het tweede elftal dan Vlijmensche Boys gaat bezoeken. Zaterdag volgt over een en ander meer. DAMMEN. W. D. F. W.D.V.—D.A.M. 11—9. J.l. Dinsdag speelde WDV haar derden comp.-wedslirtjd tegen DAM uit Dongen, welker uitslag in 't voordeel van Waal wijk was. WDV speelde met 3 invallers. De gedetailleerde uitslagen zijn W.D.V.—D.A.M. A. v. d. GouwA. Claassen 11 Fr. v. d. GouwC. v. Dongen 20 A. Moonen—A. Haagh 1 A. WitteveenA. Oerlemans 0—2 H. v. d. HammenJ. Vermeulen 20 II. BrouwersP. de Bont 20 Fl. HollemansJ. Sprangers 11 W. KraalJ. v. Tilburg 20 A. v. EngelenJ. Siemons 0—2 J. v. d. GouwH. v. Dongen 0—2 11—9 Voor a.s. Zondag is vastgesteld: DAM—DIO. DDVDe Lindeboom. WDV is vrfj. Uitspraken. De Kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: G. H., Dussen, rijden zonder licht, dr. rijwiel besturen, 2 x 3 boete. Fr. v. k1. P., Heusden, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. M. P. v. d. B., Heusden, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. F. P. v. d. P., Heusden, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. C. B., Raamsdonk, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. M. C. R., Waspik, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. J. M. v. d. G., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. A. V., Heusden, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete. Ha. Ja. B., Sprang-Capelle, rijwiel zon der licht, 2 x 3 boete. P. J. K., Druilen, geen voorlicht, 3 boete. I). J. K., Waalwijk, geen voorlicht, 3 boete. J. A. P., Heusden, geen voorlicht, 3 boete. Ra. v. d. B., Heusden, geen voorlicht, 3 boete. A. B., Sprang-Capelle, geen achterlicht, 3 boete. Pa. G., Sprang-Capelle, afgesloten weg berijden, 4 boete. A. C. L. K., Waspik, geen identiteits bewijs, 7,50 boete. Ma. Ba. van A., Eethen, geen identi teitsbewijs en geen achterlicht, 7,50 en 3 boete. LOON OP ZAND. Geboren: Cornelia Walthera, dv. J. M. v. Wan- rooij-van Wanrooij Jacoba Huiber- dina, dv. P. Netten-van Dongen Johanna Petronella Maria, dv. H. G. Muskens-van Rijswijk Engelbertus, zv. J. Damen-Labée Hendrikus Pe trus, Engelbertus, zv. H. M. v. d. Vel- den-Hendriks Cornelia Henrica Maria, dv. Th. J. Verhoeven-van Loon. Overleden: Johannes Jacobus Meeren, oud 27 jaren Pieternella Netten, echtge- noote van H. van Boxtel, oud 63 jaren Petrus Jan Baptist Donders, weduw naar van H. F. van Gorkom, oud 79 jaren. Huw. aangiften: Johannes Wilhelmus v. Mosselveld, oud 37 jaren en Gerdina Adriana Zwaans, oud 33 jaren. Gehuwd: Huhertus Cornelius Mutsaerts, oud 30 jaren en Juliana Wilhelmina van Riel, oud 28 jaren. Vertrokken: G. M. J. Beunis naar De Bilt G. P. Zeebregts naar Amsterdam J. M. Grootswagers naar Amsterdam J. W. van Riel naar 's-Gravenhage J. H. N. van Woensel naar 's-Gravenha ge A. P. A. v. d. Waerden naar Baar- le Nassau C. M. van Breugel naar Tilburg J. M. van Breugel naar Tilburg G. A. van Kuijk naar Roo sendaal A. P. M. v. Mosselveld naar Rotterdam H. Voogd naar Groes-

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 2