BOEKBESPREKING UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. DONGEN. SPRANG—CAPELLE. RAAMSDONK. TILBURG. Abonneert U op dit Blad BONNEN. Thans zijn geldig: Suiker. No. 42, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 26 October tot en met 22 Nov. a.s. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood) de met 13 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood ot' 2000 gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, tijdvak t.e.m. 10 November. Op de bloemkaart (nog uit te rei ken): bon No. 160 a 05 gram rog gebrood of 50 gram ander brood of V2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, tijdvak 4 Nov. t.e.m. 1 December. Vleesch: Bon No. 07, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon „07" worst of vleesch- waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 3 November t.e.m. 10 November. Schapen-, gei len- en paardenvleesch, distributie- vrij. Bonnen No. 06 blijven geldig tot en niet 10 November, echter niet voor bruik in hotels etc. Eieren: No. 65, rechtgevende op 1 ei, tijdvak t.e.m. 10 November, even tueel 17 November. Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rechtgevende op 2V2 ons, tijdvak 5 October 1 November. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 grain thee, gedurende het tijd vak van 28 September tot en met 8 November. Boter, margarine en vet: Bon 15 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 8 November. Bon „15'' der vetkaart rechtgevende op een half pond margarine of bo ter. De bonnen, welke op 1 Novem ber nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 8 November a.s. Kaas: Bon 52, rechtgeven op 100 gram, t.e.m. 17 November. Bon 39 blijft geldig tot en met 10 November. Kijst or rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel: No. 82, re'chtgevende op 250 gram, tijdvak 2 November tot en met 29 November. Havermout of Havervlokken of gort of grutten of Haverbloem of gort- mout: No. 83 rechtgevende op ,250 gram, tijdvak tot en met 27 Decem ber; No. 88 uitsluitend y2 pond gort of Gortmout of Grutten, tijdvak tot en met 27 December. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 93, rechtgevende op 100 gram, tijd vak 2 November t.e.m. 27 December. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 98, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 2 November tot en met 27 December. Zeep: Bon 55, geldig gedurende het tijdvak van 19 October tot en met 12 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met do textiel kaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode 7", rechtgevende op 2 liter, tijdvak 4 November ott en met 29 December. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 6 van de voe- derkaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand November: Bons 04, 05, 06 en 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, 2e periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de November. Bons 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen) geven gedurende November recht op het koopen van één een heid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. beek J. C. M. Sommen naar Goirle. Ingekomen: G. M. van Dijk, van Monster P. H. .1. v. d. Mosselaar, van Velp C. J. E. Hensen, van Tilburg M. van den Heuvel, van Tilburg VV. de Leeuw, van Amsterdam M. J. van Noije, van Udenhout C. M. Pen- nings, van Udenhout Th. W. van Vogt, van Tilburg H. M. Kuijpers, van Tilburg M. G. Kennis, van Al- pnen ca. F. Hultermans, van Don gen - E. P. J. Wijnings, van Bucphen P. Strik, van Oosterhout H. P. Netten, van Oosterhout W. E. M. van Vogt, van Tilburg A. La Grand, van Waalwijk M. L. A. v. Eeuwijk, van Dongen W. Nollen, van Dongen. Vanaf 28 Oct. t/m 2 Nov. '40. Geboren Gerardus Josephus Maria zv. A. J. Kley- berg-de Klijn. Maria Anna Theresia dv. J. B. H. de Rooij-Kemmeren. Godefri- dus zv. M. Sulsters-v. Gorkum. Corne lia Norberta Maria dv. J. v. d. Broek-Ko- nings. Pieternella Cornelia dv. P. C. v. d. Schans-v. Campen. Cornelis Jo hannes Maria zv. J. A. Verboven-Akker- mans. Theodora dv. J. A. Voogd-v. Wanrooij. Arnoldus Johannes Cornelis zv. J. A. Damen-v. Muilekom. Anna Henriëtte Maria Gerarda dv. P. P. E. M. Steen bergcn-Jansen. Overleden: Alberhis Jacobus Adrianus Baeten, echtgenoot van Ma. Ja. Wagemakers, 58 jaren. Wilhelmus Elisabeth Maria van Vogt, zeven weken oud, zv. L. W. v. Vogt- Stubbe. Vertrokken M. J. v. d. Griendt en gezin naar Waal wijk. P. A. Th. v. Kuijk naar Tilburg. Ja. Brok naar Tilburg. „De Openbaring van Johannes." door ds. F. Dijkema. Van Kolkema en Warendorf N.V, De schrijver van dit boekje, heeft daarin getracht de Apocalypsis te beoordeeien in haar doel en be- leekenis voor dezen tijd. Hoe velen zijn er niet, die in de Openbaring van Johannes, dingen meenen te lezen over dezen tijd en het boek daarbij met een gemakkelijkheid hanteeren, die in flagranten strijd is met de moeilijkheden die de ge leerden zich daaromtrent, door alle tijden heen, getroost hebben. De schrijver wil nu tegen al deze leeken uitspraken en uitleggingen in, trachten het juiste licht op dit boek te werpen en doet dit op dui delijke en beknopte wijze, maar, en hier halen wij een recensie van de „Maasbode aan, die terecht opmerkt: „er valt ook als proeve van Bijbel verklaring veel tegenin te brengen. Wij kunnen deze brochure niet goedkeuren, want zij brengt den lezer omtrent de Openbaring van Johannes, niet op het goede spoor." Huidziekten. Door Dr. M. K. Polano. Van Holkema Warendorf N.V., Amsterdam. Dr. M. K. Polano, een huidspecialist te 's-Gravenhage heeft een populaire ver handeling het licht doen zien over oor zaken, behandeling en voorkoming van hujidjEiekten. Het boekje is in drie deelen gesplitst. In het eerste deel wordt zooveel van houw, functie, algemeene ziekteleer en -behandelingswijzen van de huid verlek! als onmisbaar is voor het begrip der af zonderlijke huidziekten. In het tweede deel worden de meest voorkomende huid ziekten besproken evenals oorzaak en be handelingsmogelijkheden, terwijl het der de deel behandelt, hoe we in het dage- lijksch leven de gezondheid van de huid kunnen bevorderen en schadelijke invloe den verre kunnen houden. Wij meenen dat dit practisch boekje, de lezers in staat zal stellen, beter op de hoogte te komen der diverse huidziekten, om daardoor de gevaren, d,ie de huid in het dagelijksch leven bedreigen, te kun nen vermijden. Burgemeester verwisseling te Dongen. Vrijdag kwam de raad van Dongen voor het laatst bijeen onder presi dium van burgemeester K. L. J. Wouters. Wethouder Janvier was verhinderd. De burgemeester sprak een afscheids woord en verklaarde dat hem het afscheid van Dongen niet licht valt, ondanks zijn inge nomenheid met de benoeming naar het mooie Valkenswaard. Spr. werd in zijn 9-jarige ambtsperiode, door vele banden met Dongen verbonden. Na een overzicht van die ambts periode gegeven te hebben sloolspr. met dank aan den gemeentesecretaris en het gemeentepersoneel. Wethouder M. v. d. Bosch sprak een afscheidswoord namens de Dongensche gemeenschap en roemde den burgemeester om zijn werklust en prettige samenwerking. Namens den raad sprak den heer A. Snels, waarna burgemeester Wouters een dankwoord sprak. Daarna vervulde burgemeester Wouters de wel unieke taak om het presidium van den raad en het bur gemeesterschap over te dragen aan den nieuwen functionnaris dr. mr. Lijmkamp die tot waarnemend bur gemeester werd benoemd. Na dezen den voorzittershamer te hebben overhandigd, omhing 'hij hem met den ambtsketen als teeken zijner waardigheid. Dr. Lijmkamp sprak een kort in leidend woord bij de aanvaarding zijner functie en een krachtig be roep op 'sraads medewerking als ook van secretaris en personeel. De vergadering werd hierna gesloten. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m Deken Batenburg, de burgemeester van Tilburg, Loon op Zand, Oosterhout, 's Gravemoer, notaris Buijsrogge, dr.' Leintjes, geestelijken en hoofdambtenaren. Nadat Deken Batenburg een afschpid had gesproken werd in de groote trouwzaal afscheid genomen, van welke gelegenheid niet alleen door gemeenteraad en gemeente-personeel gebruik werd gemaakt doch ook door talrijke vooraanstaande per soonlijkheden, vereenigingsbesturen en burgers. Verscheidene cadeaux werden burgemeester Woulers als blijvende herinnering aangeboden. Vergadering van den raad der gemeente Sprang-Capelle te houden op Vrijdag, 8 November 1940, des middags drie uur. Agenda 1. Opening. 2, Vaststelling van de notulen der vergadering van 13 September 1940. 3 Ingekomen stukken. 4. Voorloopige vaststelling ge- meente-rekaning over 1939. 5. Vaststelling van de vergoeding voor het hijzonder lager onderwijs en van de voor de vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1939. 6. Goedkeuring rekening over 1939 en begrooting voor 1941 van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle 7. Goedkeuring rekening over 1939 en begrooting voor 1941 van het Burgerlijk Armbestuur te Sprang, 8. Benoeming leden Burgerlijke Armbesturen. 9. Onderhandsche verhuring van gemeente-eigendommen. 10. Aangaan rekening-courant over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten voor 1941 11. Vaststelling verordening hef fing opcenten gemeentefondsbelas ting voor 1911/1942. 12. Vaststelling nieuwe verorde ning op de heffing en invordering van begrafenisrechten. 13. Wijziging bouwverordening. 14. Verzoekschriften ontheffing of vermindering van straatbelasting en hondenbelasting. 15. Voorstel tot het verleenen van een subsidie voor restauratie van den molen te Sprang. 16. Wijzigingen van de gemeente- begrooting voor 1940. 17. Vaststelling van de gemeente- begrooting voor 1941. 18. Vaststelling van het beschik baar te stellen bedrag per leerling van de kosten van het openbaar gewoon lager onderwijs voor 1941 19. Mededeelingen. 20. Rondvraag en sluiting. SPRANG. A.s. Vrijdagavond half acht zal in de zaal van den Chr. Volksbond al hier eene ledenvergadering worden ge houden van de afdeeling Sprang van den Nederl. Bond van Christelijke Fa- brieks- en Transportarbeiders. De heer M. J. Kunst van Den Haag, hoofdbe stuurder van genoemden bond zal spre ken over: ,,Het werk der organisatie in dezen tijd". Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand October 1940 voor de Rijkspostspaar bank ingelegd 3906.23 en terugbe taald 6402.50. Voor de verkiezing van één ouderling en één diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens periodieke aftre ding, zijn candidaat gesteld, respectie velijk de heeren Wachtels van den Berg en R. Hoffman, en M. van Beek en G. Braspenning. Het bestuur van den Chr,. Bestu renbond Sprang-Capelle hield Maan dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergadering, on der leiding van haar voorzitter de heer C. Braspenning. Na opening, Schriftlezing en gebed, werden verschillende ingekomen stuk ken behandeld, waarbij belangrijke aangelegenheden betreffende de orga nisatie werden besproken. Een tweetal bestuurders stelden zich beschikbaar in de afdeelingen onder werpen te behandelen, waartoe door het C.N.V. schetsen werden beschik baar gesteld. Naar aanleiding van het 20-jarig be staan van den C.B.B. Sprang-Capelle op 9 December e.k., werden besprekin gen gevoerd om dit feit niet geheel on opgemerkt te doen voorbijgaan. Beslo ten werd voor een te beleggen her denkingssamenkomst een spreker van het Dag. bestuur van het C.N.V. uit te noodigen. CAPELLE. Vrijdag a.s. 8 November des namiddags half drie en des avonds 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente alhier aan de Hoogevaart op te treden Ds. van den Berg van Krabbendijke. Vergadering van de Coöp. Aankoopvereeniging»Capelle,Vrijh.- Capelle en Sprang* U.A. op Woens dag 6 Nov. 1940, des avonds half zeven bij Antonie van Dijk te Vrijh.- Capelle. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanschaffen hulpmeststoffen, kolen, enz. (bonnen meebrengen). - Op het hulppostkantoor te dezer plaatse werd gedurende de maand Oc tober 1940 in de Rijkspostspaarbank in gelegd 5589.89, terwijl terugbetaald werd 16116.76. Het aantal inlagen bedroeg 31, dat der terugbetalingen 91. J.l. Zaterdagmiddag bleef op de Oude Straat een voor den wagen ge spannen paard van den landbouwer de W. plotseling dood. Voor den betrok kene een heele schadepost. Het sluitingsuur der café's in de gemeente Sprang-Capelle, dat eenigen tijd des avonds half tien was, is thans voor alle dagen, behalve des Zaterdags vastgesteld op 10 uur 's avonds en Za terdags 's avonds 11 uur. Na de Herfstvacantie, welke a.s. Maandag 11 dezer eindigt, zullen aan de O. L. school in de Kom de school tijden als volgt worden geregeld: des morgens van kwart voor tien tot kwart voor één en 's middags van twee tot vier uur. BEKENDMAKING. Uitreiking Bloemkaarten, Halve toeslagkaarten voor haver mout en rijst en 1 /5 Broodbon- boekjes. De Burgemeester van Sprang- Capelle maakt bekend dat op on derstaande plaatsen en tijdstippen bloemkaarten zullen worden uit gereikt, benevens Y2 toeslagkaar ten voor havermout en rijst en 1/s broodbonboekjes ten behoeve van daarvoor in aanmerking ko mende personen. De distributiestamkaarten van het geheele gezin moeten worden meegebracht. Aan kinderen beneden 16 jaren worden geen kaarten medegege ven. Ieder dient zich aan onder staande tijdstippen te houden. Wie niet op den bepaalden tijd komt, kan eerst veel later worden geholpen. De bloemkaarten zullen wor den uitgereikt: In het Bondsgebouw te Sprang: Wijk A 1 125 Donderdag morgen 7 November 1940 tus schen 912j/2 uur. Wijk A 126250 Donderdag middag 7 November 1940 tus schen 25]/2 uur. Wijk A 251—360 en A 421 439 Vrijdagmorgen 8 November 1940 tusschen 9\2x/2 uur. Op het Distributiekantoor te Vrijhoeve-Capelle: Wijk A 361—420 en Wijk B 190 Vrijdagmiddag 8 Novem ber 1940 tusschen 25y2 uur. Wijk B 91-145 en Wijk C 1 —35 Zaterdagmorgen 9 Novem ber 1940 tusschen 9\2Y uur. Wijk D 1150 Maandagmor gen 11 November 1940 tusschen 9—123^ uur. In het Gymnastieklokaal (oude school) te Capelle: Wijk C 37180 Maandagmid dag 11 November 1940 tusschen 2-5^ uur. Wijk C 181-276 en Wijk D 151—200 Dinsdagmorgen 12 No vember 1940 tusschen 912^ u. Wijk D 201337 Dinsdagmid dag 12 November 1940 tusschen 25Yi uur. Sprang-Capelle, 5 Nov. 1940. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. RAAMSDONKSVEER. Op Vrijdag, 8 Nov. a.s. hopende de echtelieden Cornelis Kieboom en Hendrica Johanna Kieboom, wonen de aan het Fort alhier, hun 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Aan het Postkantoor te Raams- donksveer en het daaronder be- hoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand October j.l, op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 17148.14 en terugbetaald f56386 51. Dat het tooneelgezelschap „Roomsch Tooneel" uit 's Hertogen bosch het vorig jaar bij 't Veersche publiek buitengewoon in den smaak is gevallen, blijkt wel uit het feit dat de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht", alhier dit jaar het ge zelschap weer heeft aangezocht om een uitvoering te geven in de Har moniezaal. Opgevoerd zal worden het bekende blijspel „Amor in de Pastorie." De uitvoering zal ge geven worden op Zondag 24 No vember a.s. Haven van Raamsdonksveer wordt gedempt. Naar het Huisgezin verneemt heeft 't gemeentebestuur van Raamsdonk van den Rijkswaterstaat vergunning gekregen om de haven te doen dempen. Reeds langen tijd is hierover ge sproken en tot vreugde van velen zal het er thans van gaan komen. Volgens de plannen liebt het in de bedoeling om de haven te dempen tat aan het einde van het fort. Het resteerende havendeel heeft dan nog voldoende capaciteit voor de scheepvaart. Teneinde een beteren waterstand te verkrijgen zal, waar de haven in de Donge uitmondt, een sluis wor den gebouwd. Door de aanmerkelijke vergrooting van het Heereplein, genaamd naar deD vader van den tegenwoordigen burgemeester, zal ook het dorps beeld aanmerkelijk worden gewij zigd. Zilveren jubileum Dr, L.C Michels Zondagmiddag is Dr. L. C. Michels spontaan gehuldigd ter herdenking van het feit dat hij 25 jaar als do cent verbonden was aan de R. K. Leergangen. Eerste spreker was de heer H. M. J. Blomjous. lid der Eerste Kamer en onder-voorzitter van het Cura torium. Mgr. Dr. Goossens bracht Dr. Michels dank voor het prachtige werk in 25 jaar verricht. Namens docenten huldigde dr. Knippenberg zijn collega en namens de oud-studenten prof. dr. Anton van Duinkerken. Er werden prachtige boekwerken als geschenk aangeboden. Dr. Michels dankte op hartelijke wijze. 't Was een huldiging, getuigd van groote sympathie en waardeering. De Nederlandsche Unie in Tilburg. De 30.000 deelnemers reeds bereikt! In een vorige week gehouden persconferentie heeft de plaatselijk secretaris der Nederlandsche Unie, de heer P. Mutsaerts, eenige be langwekkende mededeelingen gedaan over de groei der Ned. Unie in de op een na grootste Brabantschein dustriestad. Daaruit bleek dat de Unie op dit oogenblik in Tilburg niet minder dan reeds 30 000 deel nemers telt. De ideeën der vernieuwing, door de Unie voorgestaan zijn den door snee Tilburger uiteraard sympathiek. De stemmen, die uit het katholieke kamp in het verleden opgingen om tot vernieuwing te komen, werden dikwijls in Tilburg gehoord, Zoo doende is de toeloop naar de Unie te begrijpen. Maar, er dient tevens op te wor den gewezen, dat deze massale toe loop voor een niet onbelangrijk deel ook te danken ts aan den spontanea en geheel belangloozen arbeid van de propagandisten. Dezen, een le gertje van 350 man, hebben de laatste maanden in de stad een in tensieve huis-aan-huis propaganda gevoerd,die iuizenden winnen deed! DAT U GEEFT: VOOR 10 CENT PER WEEK alle officieele verordeningen en mededeelingen alle distri butie maatregelen die steeds meer worden uitgebreid, een lijst van de geldende bonnen, alle mededeelingen van het distributiekantoor Waalwijk en de Langstraat. Voorts oorlogsnieuws, overzichten uit de pers, uitgebreide raads- verslagen en een rubriek «Plaatselijk Nieuws» uit Waalwijk en Omgeving, als geen enkel blad kan geven.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3