Gemeenteraad Vlijmen. SPORT. c. ADVERTEERT IN DIT BLAD. op 199.895.05 en de Kapitaaldienst op 69288. In het Rapport van de Commissie wordt B. en W. in overweging gege ven: a. de functie van brandmeester te laten vervallen; b. de kleine gaatjes in de wegen tijdig te laten herstellen, om grooter ongerief te voorkomen: c. de 15 H.A. bosch van de gemeente in werkverschaffing om te doen werken tot weiland. Met inachtneming van deze voorstel len stelt de commissie voor de begroo ting vast te stellen. De voorzitter zegt dat B. en W. ten aanzien van punt a de meening van de commissie niet kunnen deelen. Door 't aanschaffen van een motorbrandspuit is het noodig dat er vast personeel in dienst is, dat met deze brandspuit ver trouwd is. Wethouder van Willigenburg wil op deze zaak in een volgende vergade ring terugkomen. De heer Verheijden vindt dat de toe standen op het platteland niet hetzelfde zijn als in de stad. Als de nood aan den man komt, halen hier de buren zelf den brandwagen op en beginnen te spuiten. Spr. vindt het ergerlijk dat het geval is voorgekomen, dat men eerst vroeg wat er betaald zou worden vóór men ging blusschen. Wethouder van Willigenburg zou de zaak nog eens opnieuw willen be kijken. Betreffende een opmerking van den heer Kerst, zegt spreker, dat de brandmeesters hun taak moeten ver vullen, zooals die het meest gewenscht is. Men moet regelmatig oefenen, ter wijl het noodig is dat iedere brand meester van tijd tot tijd de zaak eens met zijn eigen menschen bespreekt. De instructies geven hieromtrent voldoen de duidelijkheid. De voorzitter zegt dat in de praktijk met die instructies nogal eens de hand gelicht wordt. Zoo heeft iedere brand meester de beschikking over een or donnans, die verschillende personen bij het uitbreken van een brand moet gaan waarschuwen. Iets dergelijks heeft spreker van die zijde echter nooit ont vangen. Spreker wil de volgende keer op de ze zaak met afgewerkte voorstellen te rugkomen. De raad kan zich daarmee vereeni gen. De kwestie van de gaatjes in de we gen, zal de aandacht van B. en W. hebben. Betreffende de ontginning van 15 H.A. bosch, zegt de voorzitter, dat B. en W. zich om inlichtingen tot de Hei de Maatschappij hebben gewend. De adviezen om tot ontginning over te gaan, waren niet gunstig. B. en W. stellen daarom voor den toestand daar te laten zooals die was. De heer de Bas zegt dat men van andere deskundige zijde ontginning heel goed mogelijk achtte. Wethouder van Willigenburg merkt op dat alle heidegrond niet van de zelfde structuur is. Toen destijds die 15 H.A. zijn aangekocht, is vastgesteld. dat 10 H.A. niet geschikt waren voor land. Met de andere 5 H.A. zou het gaan en men was toen ook van plan, die te ontginnen. Van aangrenzende landeigenaren kreeg men toen echter de klacht te hooren, dat die gronden toch niet rendabel te maken waren. Deze klacht is toen onderzocht en ge grond gebleken, weshalve men niet op de gemaakte plannen doorging. De heer Verheijden heeft jaren lang de plaatsen Loon-op-Zand, Oisterwijk en Udenhout bereisd. Het is spreker daarbij opgevallen, dat gebieden, die vroeger steeds onder water stonden, thans de beste landerijen geworden zijn. Onze gronden liggen echter te hoog om er ooit iets goeds van te kun nen maken. Ook het meerendeel der raadsleden blijkt deze meening toegedaan, zoodat besloten werd het voorstel van B. en W. goed te keuren. De voorzitter zegt dat op 1 Januari a.s. vak J op de scholen verplichtend zal worden gesteld. Men weet nog niet hoe dit practisch uit te voeren. B. en W. zullen zich hieromtrent voor inlich tingen wenden tot de Inspectrice van het L. O. Verder deelt spr. nog mede dat voor de Prov. Noordbrabantsche Vereeni- ging van het Groene Kruis een subsidie is uitgetrokken van 10. De gemeentebegrooting 1941 werd hierna z.h.st. vastgesteld. Het bedrag per leerling bij te dra gen in de kosten van het openbaar ge woon lager onderwijs werd voor 1941 vastgesteld op 7.60. De voorzitter deelt mede dat het Vaartland in werkverschaffing is ver beterd. Dit kan goed land worden als het eenigen tijd oordeelkundig bewerkt is. B. en W. hebben een persoon ge vonden, die dit op zich wil nemen. Deze heeft dan het recht om dit land een jaar te bebouwen, maar zal de kos ten daaraan verbonden zelf moeten be talen. B. en W. hebben de overtuiging dat een en ander oordeelkundig zal ge schieden, daar de bewuste persoon in het verleden dit meermalen bewezen heeft. De heer Kraak meent dat er vele an deren zijn, die ook graag dit land gra tis hadden willen bewerken. Spr. wil er in een geheime vergadering meer over zeggen. De heer Verheijden vestigt de aan dacht van B. en W. op de plaats waar het Zuider-Afwateringskanaal onder den Capelschen Dijk door stroomt. Het Noordelijk gedeelte is vooral bij avond zeer gevaarlijk. Spr. vraagt daar vei ligheidsmaatregelen te nemen. Wethouder Middelkoop zal er nota van nemen. Hierna ging de raad over in geheim comité. Na heropening van de openbare ver gadering werd besloten tot publieken verkoop van het perceel grond, ge naamd ,,het Voorland van het Vaart land". Alleen de heer A. Verheijden stemde tegen. Geen openbare verpachtin gen meer. Gaat de ge meentewei verdwijnen? De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond in spoedeischende openbare vergadering bijeen, onder leiding van burgemeester van der Ven. Na opening met gebed werden de notulen der vorige vergadering aan gehouden. Alvorens met de behandeling der agenda een aanvang te maken, richt de voorzitter een hartelijk woord van welkom tot den heer van Buul, die na een ernstige operatie weer gezond en wel is weergekeerd. Verschillende ingekomen stukken be treffende processen verbaal van kas- opneming en goedgekeurde raadsbe sluiten werden voor kennisgeving aan genomen. Bespreking verpachting gemeente- landerijen. De voorzitter zegt dat bij besluit van den secretaris-generaal het houden van openbare verpachtingen van gemeente- 'landerijen in den vervolge ver boden is. Voor de gemeente Vlij men zal dit, vanwege het vele grond bezit zeer bezwaarlijk zijn, temeer daar er dit jaar een groot aantal perceelen uit de pacht komen. In andere jaren werden die perceelen weer gewoon op de pachters overgeschreven, maar dit zal thans niet meer gaan. B. en W. stellen daarom voor deze perceelen on derhands te verpachten voor den tijd van 3 jaren, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Daarbij zullen de prijzen die de pachters vroeger betaal den gehandhaafd moeten blijven. Dit zal zeer bezwaarlijk gaan, daar er vele pachters zijn, die zich eerst voor een hoog bedrag hebben ingekocht, om hun pacht op dat perceel later voordee- lig te kunnen laten overschrijven. Deze pachters zouden nu diezelfde hooge prijzen moeten blijven betalen. Om aan dit bezwaar tegemoet te ko men willen B. en W. voorstellen, dat de landerijen-commissie in samenwer king met B. en W. de prijzen voor de ze pachters regelt. De heer van den Meerendonk vraagt hoe het dan moet met de jonge boeren die zelf een bedrijfje willen beginnen. Die zouden dan geen land meer kun nen krijgen. De voorzitter zegt dat zij door het verbod van openbare verpachtingen, wel eenigszins gehandicapt zijn. B. en W. hebben deze zaak onder het oog gezien en er een regeling voor weten te vinden. Spr. komt daar straks op terug. De raad kan zich dan met het voor gestelde vereenigen. De voorzitter wijst vervolgens op 't pas nieuw ontgonnen land van de ge meente. Dit zal ook verpacht moeten worden, alhoewel het voor de eerste maal is. Spr. wil daarvoor de volgende rege ling voorstellen: a. door middel van een publicatie bekend maken, welke perceelen publiek verpacht zullen worden. De gegadig den daarvoor zullen zich dan kunnen melden bij B. en W. Dan kan de lan derijen-commissie met B. en W. ver gaderen en op de eerste plaats hen,-die voldoende grond hebben om hun be drijf in gang te houden uitschakelen. b. vervolgens die menschen de voorkeur geven, die het land hard noo dig hebben, zooals jonge boeren e.d. Als er dan nog land overschiet, kan dit bij loting aan de overblijvende ge gadigden worden toegewezen. De be doeling van deze regeling is den klei nen man eerst te steunen. De grootere boeren, die alleen uit zuiver winstbejag pachten, zullen met deze regeling ge weerd worden. Ook hiermede gaat de raad accoord. De voorzitter deelt mede dat de ge meente een jaar of 12 geleden op voor stel van den toenmaligen wethouder v. Buul, een groot gedeelte land heeft be plant met kerst-mast. Men is er thans in geslaagd deze opgegroeide kerst- mast onderhands te verkoopen voor een bedrag van ongeveer 5000.—, hetgeen dus een flinke meevaller voor de gemeente is. De gemeente-wei. De voorzitter zegt dat in de verga dering van B. en W. de gemeentewei ter sprake is gebracht. Wethouder van Heivoort was daarbij de meening toe gedaan dat deze wei wel weggedaan kon worden, daar er bijna geen behoef te meer bestaat aan het weiden met jong vee. Men wilde daarvoor in de plaats het land laten scheuren om er koren op te zaaien. Het land is onge veer 18 H.A. groot. Wethouder Wil- gers was het met deze plannen eens, al hoewel spreker zelf zich er niet ten volle mee kon vereenigen. De heer van Buul zou een gedeelte laten scheuren en het andere deel als weiland behouden. De voorzitter zegt dat het de bedoe ling is dat er koren op komt. De heer van den Griendt meent dat met dezen maatregel de kleine boertjes in het gedrang komen. Deze kunnen nu voor weinig geld hun beetje vee op de gemeentewei laten grazen. Wordt hier nu bouwland van gemaakt, dan zullen zij duur moeten pachten. De voorzitter is het met deze ziens wijze eens. Het zou een strop zijn voor de kleine boeren. Wethouder van Heivoort zegt dat er steeds van hooger hand op aangedron gen wordt meer koren te gaan zaaien. De gemeente moet dat bevorderen. Voedsel voor de menschen is belang rijker dan voedsel voor het vee. De voorzitter noemt het een lastige zaak. De heer van Boom zegt, dat men de landverpachting noodzakelijk moet be vorderen. Met vee kunnen de boeren overal terecht. Spr. is voor het voorstel van Wethouder van Heivoort. Weth. Wilgers wijst op de gegeven adviezen, waarin te kennen wordt ge geven: krimpt den veestapel in en zaait koren. De heer van den Meerendonk heeft zich in deze nog geen óórdeel kunnen vormen, daar dit punt niet op de agen da stond. Spreker 'is er daarom voor een en ander aan te houden tot de vol gende vergadering. De heer van Buul is dezelfde mee ning toegedaan. Ook de overige raadsleden kunnen zich daarmee vereenigen. Hierna sluiting. N. V. B. Afdeeling IV. Eerste klasse. Willem IIJuliana Longa—MVV L i m bu r gi aN OA I) EindhovenRoermond NAC—PSV HelmondBW Tweede klasse C. ESVHelmondia De Valk—SVI) Zwaluw—RKTVV WilhelminaTOP NeveloKolping WSGBrabant ia SchijndelPicus Derde klasse I. Z altbommelRKC SartoOisterwijk BaardwijkPazo SET—RWB 1—4 2—2 0—2 5—1 1—1 0--0 2—5 3—3 4—2 6—2 1—3 0—2 1—1 afg. 3—2 4—3 3—0 Derde klasse K. BredaRoode Ster 41 DongenDNL 04 DESKGroen Wit 2- RAG—EKC 5-0 WVO—SCO ï—o Vierde klasse I. Veersche BoysWSG 2 21 RKC 2—RWB 2 1—0 Eerste klas. Drie gelijke speieii en iwee nederlagen. De inuisciuos iieouen van nun eiycn ter rein weinig vourueei weien ie ueKKen. Aneen naiunoveii siaague erin ue uezoe- Kcrs op een aisianu ie nouuen. neze De- zoeaers waren ue noernioiiuenaren. Mei oi aregen zy uen Kous over uen Kop, waaruoor mnanoven, meue uoor net ge- ïyae spel van fsv in ureua, mei naar siaugenooien op geiyaen voel komt. Ue wiueni li uepressie sieiue juiiana in staat in iitburg mei 14 ie zegevie ren. Ue Limburgers Komen daarmee weer nink in ue running. Longa en MVV deel den samen uoor een z2 genjk spel. JNOAD werkte zich goed op, door by Lim- burgia de overwinning te behaien. up dit pad voortgaande, kunnen de Hiburgers nog best voor verrassingen zorgen. In nemiond konden geen van beide partyen tot doelpunten komen. Het Bossche BW bracht uaarom een bril mee naar huis. Ue big-maich NAGPSV, leverde even eens een genjk spel op. NAC is daarmee nog lang niet uitgeschakeld. Onderstaand Derde klasse I. Door de nederlaag van RWB en een Baardwijksche overwinning is de span ning aan den kop, wel ten top gestegen. De Besoyensche voetballers hadden het met hun reisje naar SET niet gemakke lijk. De Tilburgers zijn erg vasthoudend. Dit kostte RWB daarom een 3neder laag. Baardwijk wist van de kampioens- candidate PAZO met 4—3 te winnen, zij ving daaree twee vliegen in een kiap, doordat haar eigen positie ten koste van PAZO verbeterde. Sarto bleef door een overwinning op Oisterwijk mede in de running. De stand is: Sarto 7 4 1 2 9 13—13 Baardwijk 5 4 1 8 1816 SET 6 4 0 2 8 2210 RWB 6 4 0 2 8 1615 PAZO 5 3'0 2 6 15—11 RKC 4 2 0 2 4 13'10 Gudok 6 1 2 3 4 810 Zaltbommel 5 1 0 4 2 617 Oisterwijk 6 0 1 5 2 1217 Derde klasse K. De kopploegen zyn hier tegen elkaar flink in actie geweest. DESK en Groen wit deelden samen. Van de Kaatsheuvel- naren hadden wij wel iets meer ver wacht. WVO won op het nippertje van SCO, maar het was genoeg om met DESK gelijk te blijven. DNL wist in Dongen den vollen buit. te behalen en blijft daardoor de gevaarlijke outsider. Breda zorgde ten koste van Roode Ster, voor de eerste overwinning. RAC had met EKC niet de minste moeite. Hier is de st DESK Groen-Wit DNL WVO SCO RAG Boei meer Dongen Breda EKC PSV Eidhoven Juiiana NOAD BW J^AC LONGA Helmond MVV Willem II Roermond Limburgia 6 1 1 13 24—9 6 1 1 13 2513 4 2 1 10 20—11 5 0 3 10 16—17 4 1 .3 9 1515 2 4 1 8 9—6 2 3 3 7 19—17 2 3 3 7 8—13 1 4 3 6 12—13 1 2 4 4 13—18 1 2 4 4 9—25 0 1 7 1 7—19 klasse C 6 4 2 0 10 34—9 7 4 2 1 10 33—14 7 5 0 2 10 30—12 6 4 2 10 18—12 6 3 1 2 7 20—8 6 3 0 3 22—25 4 2 0 2 4 16—13 6 2 0 4 4 15—18 6 1 1 4 3 10—32 6 0 0 6 0 5—41 W. S. De gepasseerde Zondag, bracht hier weinig verrassingen. Belangwekkend is wel het resultaat te noemen van Schijn del, dat Picus tot een gelijk spel dwong. Overigens kon dit de piaats van Picus op het ranglystje weinig beïnvloeden. In Eindhoven kon ESV het tegen Helmondia niet bolwerken. Met 25 moesten de wit-, zwarten de vlag strijken. De Valk nam thans reeds voor de vierde maal met een gelijk spel genoegen. SVD bewerkstelligde dit resultaat. Wilhelmina behaalde een daverende 62 zege op TOP. In Vught moest RKTVV met 42 in Zwaluw haar meerdere erkennen. De vogeltjes begin nen zich thans aardig op te werken Ne velo kon van Kolping ni.et winnen. De Helmondenaren wonnen verdiend met 13. In een bar-slecht gespeelden wed strijd won Brabantia van WSG met 02, nemen. De stand Picus Brabantia Wilhelmina De Valk Helmondia TOP SVD Kolping Zwaluw Schijndel RKTVV WSC Nevelo ESV evaarlijke positie in gaan hier: 7 6 1 '0 13 30—7 8 4 4 0 12 20—9 8 5 1 2 11 23—16 8 3 4 1 10 16—9 8 8 3 3 2 9 21—18 4 1 3 9 15—19 7 3 2 2 8 21—18 7 3 1 3 7 19—16 8 3 1 4 7 16—24 8 1 3 4 5 15—20 8 1 3 4 5 13—18 8 2 1 5 5 16—21 8 2 0 6 4 12—32 7 1 1 5 3 8—18 W.S.C. nam geen revanche. Een teleurstellende wedstrijd. Wy hebben reeds veel wedstrijden van WSC gezien, maar moeten toch zeer ver in onze herinnering teruggaan om een wedstrijd te vinden die van zoo'n slechte gehalte was als de match tegen Braban tia van j.l. Zondag. Er stonden twee partijen op het veld, die het voetballen geheel verleerd sche nen te hebben. Het was daardoor 'n min derwaardige vertooning, het praedicaat tweede klas onwaardig. Er werd zoo pietlutterig en onsamenhangend gespeeld, dat velen zich ergerden en liever thuis waren gebleven. Van .combinatie was bij geen der partijen sprake. Er werd maar lukraak weggetrapt, ondoordacht zonder svsteem, waarbij Brabantia het geluk had, dat het bij haar nog al eens goed uitviel en zoodoende kwam deze club, ook op zeer goedkoope wijze aan het eer ste doelpunt, toen een der backs terug wilde spelen op den keeper, die niet meer in de goal stond. Een tikje en de bal rolde via den paal het net in. Zoo zou den wy nog veel onbegrijpelijke fouten kunnen noemen, maar de wedstrijd is niet waard er zooveel aandacht aan te be steden. Brabantia is ons zeer tegengevallen. Het is ons niet duidelijk hoe deze club een goede tweede plaats op de ranglijst kan innemen, wani hel Zondag gepres teerde is daar geenszins mee in overeen stemming. Alleen de achterhoede leverde goed werk, al moet gezegd worden, dat zij met de uit haar verband gerukte WSC-voor- hoede weinig moeite had. Trouwens het geheele WSC-elftal zal als los zand in elkaar. Iedere speler stond als een eenzaam individu op het veld. Van een eenheid, van een elftal was geen sprake. De grootste oorzaak daarvan was het feit, dat de voorhoede uit elkaar ge rukt was. De rechtsbuiten stond links buiten, en deze weer midvoor, op welke plaats hij rondliep als een kat in een vreemd pakhuis, om het maar eens met een afgezaagde maar zeer typeeren de term te zeggen. De rechtsbuitenplaats was nu ingenomen door een'veteraan, die het vroeger wel kon, men meende daarom misschien dat 't nu ook nog wel gaan zou. Deze berekening kwam falikant uit en kostte WSC uiteindelijk de overwinning. Had men de voorhoede laten staan, zoo als in den wedstryd tegen Picus, stellig was de zaak anders geloopen. Men mag immers de jonge krachten, ook al vol doen zij de eerste maal niet zoo best, ge rust nog eens weer een kans gunnen. Ue jeugd moet het toch doen. Ouderdom, ook al voelt men zich jong, heeft afge daan. De elftalcommissie mag dit gerust eens overwegen, want de plaats op de ranglijst is van dien aard, dat wedstrij den die gewonnen kunnen worden, ook gewonnen moeten worden, anders zal het er donker uit gaan zien. Als verzachtende omstandigheden mo gen het vette veld en den sterken wind aangevoerd worden maar deze alleen de schuld geven, zou onzinnig zijn. De fout schuilt alleen in de eigen gelederen, waar een gebrek aan inzicht schijnt te heer- schen. Hoe eerder die fout herstelt wordt, des te beter is het. Lang wachten zou fa- laal kunnen worden! R. W. B. S.E.T.R.W.B. 3—0. RWB is er niet in geslaagd in den zwa- ren uitwedstrijd tegen SET een succes te behalen. Met 30 moest zij de vlak strij ken. Als ecnig excuus voor deze neder laag zij aangemerkt, dat het terrein zeer slecht was, doch voor het overige speel de men een slechten wedstryd, 't was al les te onsamenhangend, er zat te weinig verband in om tegen de SET-verdediging lot succes te kunnen leiden. Hoewel het niet in de bedoeling ligt de elftalcommis sie aan te vallen, (daarvoor is haar taak te zwaar) willen wij slechts een opmer king maken welke redenen er geweest kunnen zijn om het elftal dat het vorige seizoen het kampioenschap behaalde zoo radicaal te wijzigen. Reeds in de vorige wedstrijden was te zien, ondanks het be haalde succes, dat dit elftal niet heit sterkste was dat men op de been kon brengen. Niettemin beging men de fout wijzigingen aan te brengen welke volko men onnoodig waren. Er is echter nog niets verloren, men heeft de kansen nog steeds in eigen hand. Laten wij hopen dat die ook ten volle benut worden. Hoewel de reserves met drie invallers den strijd tegen RKG 2 moesten aanbin den gaven zij goed partij en met een bi et- je geluk hadden zij zeker een gelijk spel bereikt. Nu was het RKG dat met 1 zegevierde. BAARDWIJK. Haard wijkPAZO 43. In een vooral na de rust goed gespeel den wedstrijd is het de Overlaters gelukt deze belangrijke wedstrijd in een over winning om te zetten en laat ons er di rect bij zeggen verdiend, zelfs had de score met een beetje fortuinlijker schie ten nog hooger kunnen zijn. Het spel heeft den geheelen match op 'n goed peil gestaan ondanks den zeer sterken wind. De thuisclub begint met den wind als bondgenoot en me vol élan wordt aan beide zijden aangepakt. Direct zitten de "astheeren voor bet doel van Pazo en blijven daar een Hinken druk uitoefenen. Slechts af en toe kunnen de bezoekers een aanval ondernemen, waarmede echter de verdediging wel raad weet. Na een kwartier spelen opent Lombarts de score doch dit doelpunt werd niet toegekend ofschoon de bal de doellijn flink gepasseerd was. Het blijkt echter uitstel van executie, want hot is van der Steen die na fraai spel een mooie goal maakt. Kort daarop maakt van Tuijl no. 2 na flink doorzetten door boven den keeper uit den bal in het net te konpen 0—2. Hierna verslapte het spel der thuis club iets, waardoor Pazo zich wat meer op aanvallen kon gaan toeleggen en met succes wan nog vóór de rust had zij den stand op gelijken voet gebracht 2—2. In de tweede he'ft moesten de Overlaat- bewoners tegen den sterken wind optor nen doch zij speelden nu zoo goed. dat ■'ij aanstonds Hink de Pazo-veste onder vuur konden nemen. Weldra had v. d. Steen dan ook weer succes door den bal van een Hinken afstand hard in te schie ten 32. Baardwijk bleef in de meerder heid en het was van Gromvoirt die na goed solosnel den keener voor de vierde maal het nakijken gaf 42. De gasten wij zigden thans haar onsJelling terwijl de thuisclub zich on verdedigen ging toeleg den. Kort voor het einde wist Fngel voor Pazo den stand on 4—3 te brengen, waar in geen verandering meer kwam. Het 2de elftal stelde teleur door van Vüjmensóhe Boys met 60 te veliezen. Ofschoon met 3 invallers uitgekomen moest worden had deze uitslag niet zoo groot behoeven te zijn wanneer zij wat meer samengespeeld hadden. R. K. C. Zaltbommel—RKG, terrein afgekeurd. RKC 2—RWB 2 1—0. RKG 4—DESK 4 6—5. Vanwege terreinafkeuring heeft RKC de uitreis naar Zaltbommel niet behoe ven te maken, waarmede ons vermoeden, reeds uitgesproken in het overzicht van Zaterdag j.l., bewaarheid is geworden. Dit is dus de tweede voetballooze Zondag voor het eerste elftal. De reserves hielden de beide punten thuis, waardoor zij in de bovenste regio nen blijven huizen. Over het geleverde spel ku,nnen wij niet geheel en al tevre den zijn, (tenminste wat de tweede helft betreft. Tegen de verwachting in waren de RKC'ers voor de rust tegen wind op. stuk ken gevaarlijker voor hel doel van RWB. Onze achterhoede speelde een soliedc partij, waarop alle aanvallen van de gas ten strandden. In de voorhoede werd het spel goed opengehouden, en diverse ma len raakte het doel der tegenstanders lee- 1 ijk in het gedrang, zoodat het niets over dreven was dat RKG met een 10 voor sprong de tweede helft in kon gaan. ter wijl bovendien nog een penalty gemist was. Het vierde elftal won van DESK. Tn de laatste minuten was de stand nog 54 voor DESK, welke voorsprong zii door twee goals van RKG teniet zag gedaan. Een sensationeel slot dus.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3