EN OMGEVING KMÏSHEUVEL. Onder de ivo!! Wij dringen nog- maals met nadruk aan op tijdiger inzending van Advertenties en Berichten. NIEUWE BONNEN. KOUDE EN STORMEN IN DE VER. STATEN. AAN DE GEVOLGEN VAN EEN VAL OVERLEDEN. si m ass m m E2 sa ra sa sa ess m 5® ks BONNEN. Thans zijn geldig: Suiker. No. 42, rechtgcvende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 26 October tot en met 22 Nov. a.s. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood): de met 15 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, tijdvak t.e.m. 24 November. Op de bloemkaart (nog uit te rei ken)bon No. 1: 60 65 gram rog gebrood of 50 gram ander brood of i/2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, tijdvak 4 Nov. t.e.m. 1 December. VleeschBon No. 08, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon „08" worst of vleesch waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 10 November t.e.m. 17 November. Bonnen No. 07 blijven geldig tot en met 17 November, echter niet voor bruik in hotels etc. Eieren: No. 64, rechtgevende op 1 ei, tijdvak t.e.m. 24 November, even tueel 1 December. Koffie en thee: No. 81, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of" 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 0 November tot en met 20 December. Boter, margarine en vet: Bon „17" van de boterkaart geeft recht op 't koopen van een half pond boter ol een half pond margarine, geduren de het tijdvak van Zaterdag 16 No vember tot en met Vrijdag 22 Nov. Bon „17" der vetkaart, rechtgevende op een half pond. Kaas: Bon 51, rechtgevende op 100 gram, t.e.m. 24 November. Bon 25 blijft geldig tot en met 1 December. Rijst or rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel: No. 82, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 2 November tot en met 29 November. Havermout of Havervlokken of gort of grutten of Haverbloem of gort- mout: No. 83 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 27 Decem ber; No. 88 uitsluitend V2 pond gort of Gortmout of Grutten, tijdvak tot en met 27 December. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 93, rechtgevende op 100 gram, tijd vak 2 November t.e.m. 27 December. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 98, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 2 November tot en met 27 December. Zeep: Bon 29, geldig gedurende het tijdvak van 13 November tot en met 6 December. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „b", rechtgevende op 2 liter, t.e.m. 15 December. Zcgelperiode 7 t.e.m. 29 December. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 6 van de voe- derkaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand November: Bons 04, 05, 08 en 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming). .-alsmede Bons cokes één eenheid, 2e periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de November. Bons 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen) geven gedurende November recht op het koopen van één een heid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. Onderstaande bon gaat in op het daarachter vermelde tijdstip: Boterbon 17, op 16 Nov. Vetbon 17, op 16 Nov. Broodbon 15, op 18 Nov. Kaasbon 51, op 18 Nov. Eierbon 64, op 18 Nov. Vleesch en vleeschwaren waarschijn lijk bon 09. Dat is het eerste voorschrift bij griep. En het tweede is Aspirin innemen. OOK MARGARINE OP DEN BOTERBON. Bon 17 van de boter- en vetkaart van 16 t.m. 22 dezer. De secretaris-generaal .van het de partement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat met betrekking tot boter en margarine een wijziging in de distributie is gebracht, welke van be lang is voor de houders van boterkaar- ten. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 16 dezer tot en met Vrijdag 22 dezer geeft de met ,,17" genummerde bon van de boterkaart niet uitsluitend recht op het koopen van een half pond boter, maar naar keuze van den gebruiker op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine. De aandacht wordt er met nadruk op gevestigd, dat het in 't voornemen ligt, deze faciliteit uitsluitend voor bepaalde lijk daartoe aangewezen bonnen van de boterkaart te verleenen. Men meene dus niet, dat in den vervolge op de bo terkaart steeds naar keuze boter of margarine verkrijgbaar zal zijn. NIEUWE BEDRIJVEN EN DE DISTRIBUTIE. De directeur van het rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- en pensionbedrijf brengt, na overleg met het centrale distributiekantoor, ter ken nis, dat met ingang van 15 November nieuw te vestigen bedrijven op het ge bied van het hotel-, café- en restaurant wezen niet kunnen rekenen op toewij zingen, respectievelijk losse bonnen voor gedistribueerde en te distribuee- ren artikelen. mindere uitkeering van 27891.58, welke de gemeente uit het gemeente fonds zal ontvangen. De in de begrooting in uitzicht ge stelde verhooging van den cokesprijs, zal naar een verzekering van het Rijks- kolenbureau, niet behoeven door te gaan. Storm. Op vreeselijke wijze heeft de wester storm ook hier Donderdag vroeg huis gehouden. 't Is niet doenlijk ook maar voor een klein gedeelte de schade op te geven, die aan honderden woningen, fabrieken, scholen, kerken en andere gebouwen is aangebracht. Om een greep te doen uit de vele gevallen, die wij zagen en hoorden vertellen, kan gelden het Missiehuis St. Antonius heeft minstens voor 300.schade aan daken en glas. het kruis boven den ingang viel naar beneden: de bon Mar- che tegenover de kerk kreeg twee totaal vernielde groote spiegelglasta- men in de etalagekast, waardoor aan dc uitgestalde fijne luxe-artikelen groo te schade werd aangericht: nagenoeg dc geheele gemeente-arbeidersploeg moest te werk gesteld worden om de duizenden pannen, die van de wonin gen der bouwvereeniging „Volksbe lang"' waren afgerukt en stuk gevallen te vervangen; schuttingen of. gedeelten daarvan lagen met tientallen tegen den grond, van sommige huizen werden de daklijsten geheel afgerukt, bij andere werden er de zinken goten uitgeslin gerd: boomen werden ontworteld en vernieiden in hun val daken en gedeel ten van gebouwen. Aan ambachts- krachtcn bleek een groot tekort: tim merlui, metselaars, lood- en zinkwer- kers, glazenmakers etc., alles was in volle actie en nog was men er bij avond niet in geslaagd 0111 alles voorloopig weer regen- en winddicht te krijgen. De ro'aal, niet te schatten schade, is alzoo zeer aanzienlijk. Riesebeek van Goirle J. P. E. J. v. d. Bosch van Tilburg. Ma. Ca. Korhout van Waalwijk. ja. Ca. v. d. Schans van Sprang-Capelle. Robbe Wa. Ma. van Goirle. Cji' emeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meente tnad van Loon-op-Zand, te hou den a s. Vrijdag 15 November, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize en zoo noodig voortzetting op de volgen de werkdagen. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Voorstel tot aanvulling van de bouwverordening dezer gemeente. 3. Voorstel tot vaststelling van het bedrag dat ter beschikking van de openbare lagere scholen in de ge meente op de begrooting voor het dienstjaar 1941 is disponibel ge steld. 4' Voorstel tot goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1941. 5. Voorstel tot het aangaan van een rekening - courant - overeenkomst met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. 6. Vaststelling van een verordening betreffende het bewaren en ter be schikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter beschik king stellen van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en katten. 7. Voorstel tot het verleenen van een crediet groot 4700.-— voor het bouwen van een ambtswoning ten behoeve van den chef-veldwachter- 8. Behandeling van .de begrooting van het gasbedrijf en van de ex ploitatie der drainagevelden, zoo mede van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1941. 9. Rondvraag. De Gemeentebegrooting. De begrooting 1941 van deze ge meente sluit voor wat betreft den ge wonen dienst, in inkomsten en uitga ven op 402737.09, voor wat betreft den kapitaaldienst op 84804.89. Volgens het antwoord van B. en W. op de gemaakte opmerkingen der Com missie worden 1200.noodig geacht voor het aanbrengen van bakens, als eenige avondverlichting. Bij het tekort van 37447.29, dat de begrooting bood, is nog te voegen de Geslaagd. Donderdag 14 November slaagde te Utrecht voor het eerste gedeelte van 't examen gemeente-finantiën, de heer M. van Nieuwstadt, ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier. Zware dagen. Niettegenstaande de vele moeilijkhe den, die de tijdsomstandigheden mee brengen is er de Jonge Boerenstand in geslaagd, het schitterende tooneelspcl. „Zware Dagen van Boer Lenders" in te studeeren. Zondag a.s. gaat dit werk in de zaal van den R.K. Gildenbond voor de eerste maal. De J. B. heeft op tooneelgebied een goede naam, zoodat we mogen ver wachten, dat ook dit werk weer ten volle zal voldoen. Geslaagd. Voor het examen ter verkrijging van het diploma „Koken" van het R.K. Huishoud- en Industrie-Onderwijs St. Anna, slaagden alhier, de dames: Cobi Schalken, T. Klerkx, A. Kuijsters, Nel ly Ligtvoet, Jo Zeebrechts, Anna. Lu xemburg en Jo Brekelmans, die hun op leiding ontvingen van dc Eerw. Zuster Clarita, alhier. Bel Canto. De Zangvereeniging Bel Canto, die Zondag 17 November haar eerste Wintërconcert geeft in de zaal van den heer Jan van Dun, treedt alsdan op met Mannenkoor, Dameskoor en Gemengd koor, terwijl de heer G. YVooning als Baryton-solist een drietal nummers zingt. Te-r aanvulling en afwisseling is Gaillards amusements-orkest uit Til burg geëngageerd. LOONOPZAND. Vanal 4 t/111 9 November 1941). Een vry groot aantal slachtoffers. Over het grootste deel van de Ver. Staten heerscht plotseling de winter met ongekende hevigheid. De tempe ratuur is zeer sterk gedaald en in ver scheidene deelen van het land zijn groote massa's sneeuw gevallen. Dooi de plotselinge koude zijn volgens de tot nu toe binnengekomen berichten, ten minste 52 personen om het lc\en gekomen. Te New York was men ge dwongen het vertrek van den Atlan- tischen clipper tengevolge van den hevigen storm uit te stellen. De sneeuwstormen, die met een snelheid van 90 km. per uur van de Hockey Mountains over het land ko men razen, hebben vooral in de Cen traal Atlantische Staten groote schadï aangericht. Straten en wegen zijn met ijzel bedekt en in Texas, zoowel ah» i.i Californië bestaat er groot gevaar voor de boomgaarden en voor den veestapel. De laagste temperatuur heerschte in Belgrado (Montana) n.l. 35 graden onder nul (Celsius). De najaarsstormen hebben in het Midden-westen tot dusver aan 73 men- schen het leven gekost. In het Michi- ganmeer is tijdens een orkaan het Amerikaansche vrachtschip William Davoek gezonken. De uit 33 koppen bestaande bemanning wordt als ver loren beschouwd. Een ander vracht schip en twee visschersbooten worden vermist. Vijf andere vrachtboolen zijn door den storm vastgcloopen. In groo te gebieden van het Middenwesten is het telefoon- en treinverkeer volko men gestagneerd. In Minnesota heeft het noodweer groote schade onder den veestapel aangericht. DE STORM VEROORZAAKT EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BELGIë. De orkaanachtige storm, die Don derdagochtend in de vroegte boven geheel België gewoed heeft, heeft een ernstig spoorwegongeluk veroorzaakt. Om 7.35 reed een personentrein uit Thienen op het station Dieghem bij Brussel op een stilstaanden trein. De botsing was zoo hevig, dat verschei dene wagens van den personentrein totaal vernield werden. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn 21 reizigers, allen Belgen, gedood, en der tig zwaar- en vijftig personen licht ge wond. BRAND IN EEN GROENTE DROGERIJ TE OISTERWIJK. Geboren Antonia Johanna dv. L. j. Damen- Groolswagers. üijsberiu.-, Johannes zv. A. J. li. v. d. Leur-Maes. Johanna Hen- drika dv. li. Remmeren-Hendriks. Adriana Elisabeth Johanna dv. A. Taks van Ham. Luciën Cornelis Maria zv. J. P. Vloemans-v. Hiel. Johannes* zv. G. Nagtzaam-Govercie. Overleden Geradus Holman, weduwnaar van Aa. de Jong, 78 jr. Dirk Oerlemans, echl- genot van E. v. d. Mast, 78 jr. Huwelijksaangiften H. A. Molenschot, 25 jr. en Ga. Ma. v. d. Rijken, 22 jr. Huwelijken Johannes Petrus Snijders, 33 jr. en Pie- tronella Oerlemans, 23 jr. Ludovicus Waltherus Schapendonk, 24 jr. en Elisa beth Johanna Brekelmans, 22 jr., beiden te Waalwijk. Johannes Wilhelmus van Mosselveld, 37 jr. en Gerdina Adriana Zwaans, 33 jr. Vertrokken: A. P. dc Bruijn en gezin naar Tilburg. A. G. M. Beerens naar Bergeijk. C. Claessen naar Tilburg. M. W. de Man naar Waalwijk. M. E. F. A. M. Ver- heijen (Jnkvr.) naar Vught. J. H. Wijers naar Noorclwijkerhout. J. A. Keepers naar Breda. Ma. Collijn naar Princen- hage. Ha. Pols naar Sprang-Capelle. Ingekomen Ca. E. Oerlemans van Tilburg. C. A. Jongbloets van Tilburg. G. M. J. Beu nis van De Bilt. J. Wagemakers en ge zin van Sprang-Capelle. Ma. Wa. Aa. Vermeer van Tilburg. P. J. Vera van Tilburg. A. Dingemans en gezin van Dongen. P. C. Suoss van Dongen. Aa. Aa. Wellerd van Dongen. Ja. Ma. Tc Oisterwijk is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groente drogerij van den heer Jos. de Kroon in de Dorpsstraat aldaar. Aangewak kerd door den hevigen stormwind, greep het vuur verbazend snel om zich heen en ofschoon door de brand weren der gemeente en van dc leder- fabriek alle pogingen in het werk werden gesteld om het vuur te blus- schen, konden zij niet verhinderen, dat het gebouw tot den grond toe afbrand de. Om ongeveer half zes in den mor gen was het gevaar voor uitbreiding geweken. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Zondagavond was de 60-jarige me vrouw A. ten Z.-W. van het Rijswijk- sche Plein, op het Hobbemaplein in Den Haag uit een nog niet geheel stil staande tram gestapt, waardoor zij vie! en een schedelbreuk bekwam. Thans is zij in het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde aan de gevolgen van haar val overleden. Roode SterRAC. BredaDongen. SCO—DESK. Groen-Wit—WVO. Vierde klasse 1. WSC 2—RWB 2. DESK 2L'no Animo. SportersDongen 2. Veersche BoysRKC 2. Eerste Klas. Het zal den Willem IL'ers in Maastricht zeker niet meevallen, in den strijd tegen MVV. Het geldt hier twee laaggeplaatsten, zoodail men van een spannenuen strijd verzekerd kan zijn, waarbij MVV uitein delijk de Tilburgers den das wel zal om doen. Wij mogen zoo zoetjes aan wel aan nemen, dat Juliana haar kleine inzinking te boven is. Dientengevolge zal Helmond nietv eel kans op succes hebben. Een be langrijk treffen zal zich in Tilburg gaan afspelen tuschen NOAD en Eindhoven. De geel-blauwen staan op hun gasten slechts drie punten ten achter en door morgen te winnen, zou deze achterstand tot een punt gereduceerd kunnen wor den, inert dit laaste zuilen wij maar reke ning houden, al is een verrassing daar mee geenszins uitgesloten. Limburgia neemt met slechts één punt uit acht wed strijden een bedroevende positie in, wel ke morgen nog wel verslechterd zal wor den, daar het een uitwedstrijd liegen LONGA betreft. PSV zal in het vooruit zicht van een evenueele nederlaag van Eindhoven, er voor zorg dragen, dat de overwinning in den srtijd tegen Roer mond haar niett ontsnapt, O.i. heeft BW van NAC nog lang niet gewonnen. Als het hier een gelijk spel werd. zou dit dc onderlinge verhoudingen vrij goed weer geven. Tweede klasse C. Wfj zijn benieuwd of de Zwaluw haar opmarsch vol zal kunnen houden. Nu het een uitwedstrijd tegen Helmondia geldt. In ieder geval zullen wij met een derge lijke verrassing rekening dienen te hou- dens Voor TOP zien wij een kansje om zich te herstellen van dc gevoelige neder laag van vorige week. Dit zal dan moe ten gaan ten koste van ESV, dat daarmee nog dieper in den put zou geraken. Zeer nauw daarmee samen, hangt de uitslag van den wedstrijd NcvcloWSC. Deze drie clubs nemen samen de onderste drie plaaitsen in. De winnaar van morgen, stelt zich voorloopig wel veilig. Wie het zijn zal kunnen wij niet meer beoordeelcn. RKTVV moe' in staat geacht worden van Wilhelmina te winnen. In Helmond t Schijndel bij Kolping een bezoekje bren gen, dat haar mogelijk wel een gelijk s""1 zal opleveren. Een belangrijke wedstrijd 'usschen Picus en dc Valk zal veler aan dacht hebben. Een Eindhovensche zege lijkt ons het waarschijnlijkst, maar het. zou ook anders af kunnen loopen. Bra- bantia zal heel wat beter moeten spelen, dan tegen WSC om het er morgen zonder kleershceuren af te brengen. SVD is hier een niet ite onderschatten tegenstander. Derde klasse I. Hier doel zich het merkwaardige geval voor dat de club, die op de vierde plaats van onder, op de ranglijst staat, nog even goede kansen voor de boven?'e plaats bezit, dan de leiders. Alleen Baardwijk boekte tot heden nog slecihts twee verlies- punten, maar morgen komt zij tegenover RKC te staan. Deze spannende derby, tus chen twee elkaar nog niet bekende te genstanders, zal ongetwijfeld een masia belangstelling trekken, waarbij lie' Iwaasheid is. om bij voorbaat reeds iels over een uitslag te zeggen. Een RKC over winning zou de aantrekkelijkheid van bet verdere verloop dezer comnetitie roll er zeer bevorderen. Door PAZO moreen en nederlaa<? toe te brengen, zouden de kansen van RWB een stuk stijgen, temeer laar zij ten nauwste geïnteresseerd is in bet treffen tuschen RKC en Baardwijk, lat haar geen nadeel, maar uitslin'en.l voordeel zal brengen. Bij den wedstrijd GuidokOisterwijk, kunnen wij aan een overwinning van eerstgenoemde, nauwc- •ijks twijfelen. Snrto zal door een over winning op ZaHbommel haar leul^rs- nlaats behouden. Ini'usschen zien wij met veel belangstelling de uitslagen van deze kalsse tegemoet. N. V. B. Programma voor morgen: Af deeling IV. Eerste klasse. MVVWillem II. JulianaHelmond. NOADEindhoven. LONGA—Limburgia. PSVRoermond. BW—NAC. Tweede klasse C. HelmondiaZwahiw. TOP—ESV. R KT V V—W iïhelmina. KolpingSchijndel. PicusDe Valk. Bra ba n 1 i aSVD NeveloWSC. Derde klasse I. RKCBaardwijk. RWB—PAZO. GudokOisterwijk. SartoZaltbommel. Derde klasse K. EKCBoeimeer. Derde Klasse K. De Kaatsheuvelnaren gaan morgen naar S. C. O., dat zich haar kansen voor de bovenste plaats nog zeer goed bewust is. Daarom zal het een harden strijd worden, waarbij een punten- verdeeling niet uitgesloten is. Belangwekkend is ook het treffen tusschen Groen-Wit en W. V. O., die een gelijk puntenaantal bezitten, waar bij de Oosterhouters een wedstrijd minder ge- speeld hebben. Een kleine overwinning voor de thuisclub is niet onmogelijk. In de onderste regionen komen Breda en Don- nen tegenover elkaar, waarbij de kansen van de thuisclub het beste staan. E.K.C. achten wij niet in staat het bezoekende Boeimeer één, laat staan twee puntjes af te snoepen. Tenslotte zal Roode Ster hard moeten voetballen om R.A.C. de baas te kunnen blijven. Vierde Klasse I. De derby WSC 2-RWB 2 zal wel een spannend verloop hebben. De RWB-reserves kunnen op betere prestaties bogen, dan haar collega's W.S.C.'ers. Daar zij hier echter voor een uitwedstrijd staan, zou dit in de richting van een gelijk spel kunnen wijzen. Het onge slagen Uno-Animo gaat de reserve Sportpar- kers van Kaatsheuvel bekampen, waar zij het niet gemakkelijk zullen hebben. Sporters zullen haar kansen tegen Dongen 2 zeker wel op doel treffende wijze weten te verdedigen. RKC 2 gaat naar Veersche Boys en moet een over winning mee naar huis kunnen brengen. Ril IB3E2B&

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3