BOEKBESPREKING JAN VERAA Distribalie Brood. VERMIST A. MEIJRING FEUILLETON HET WAS IN AUSTRALIEJ! dit jaar dieren-knipkaart Zwart-bont geschetst KALF. E.BRINCKMAH, Gedipt,Pédicure Adverteeren doet Verkoopen. Voor St. Nicolaas-Geschenken Gemengd Nieuws Advertentiën. gratis te 's-Hertogenbosch. Acht dieven gearresteerd. In den nacht van 2 op 3 Nov. werden in een pakhuis aan de Aruba- straat in Den Haag door verbreking van een hangslot zes en vijftig balen rijst en twee honderd en tachtig bussen gecondenseerde melk gesto len. üp 12 November volgde een inbraak op het Calandplein bij de ,,Netam", waar zeven complete auto banden met toebehooren werden ontvreemd, alles te zamen vooreen waarde van ongeveer1ÜUÜ gulden. De politie had den laalsten tijd verdenking gekregen tegen een aantal bloemenkooplieden, die groote ver teringen maakten en heeie dagen in café's doorbrachten. Deze mannen werden geruimen tijd door de re cherche geschaduwd, üp l3 Nov. werden in het café waar zij geregeld kwamen, twee bloeinenkooplui ge arresteerd, de 35-jarige J. 13. en de 32-jarige Ch. D. en even later een zekere T. S., die kort geleden terug was uit Spanje, waar hij twintig maanden in het roode leger had gevochten. Bij volgende huiszoekingen werden bij D. zes der gestolen autobanden ontdekt. Daarna bleek nog dat de 35 jarige P. B. evenesns tot het com plot behoorde, zoodat ook hij werd aangehouden. De poiitie-inspecteur ontdekte dat ieder der betrokkenen een handgeld van f20U had ontvangen, blijkbaar als voorschot op de buit. Zes kisten gecondenseerde melk konden bij een caféhouder worden in beslag geno men, terwijl verder bleek, dat de balen rijst intusschen weer aan anderen waren verkocht. De 45 jarige W. L. F. T. is wegens heling aange houden. Een huiszoeking bij H. S. bracht eea heerenrijwiel te voor schijn, dat door hem in de Paul Paul Krugeilaan bleek gostolen te zijn. In den avond van den 12en Nov. zag een rechercheur op de Bierkade iemand rijden met een baktiels, waarover een groot dekzeil lag. Hel geval kwam hem verdacht voor, te meer waar nog twee mannen bij de fiets waren. De politieman staple uil zijn auto en sommeerde de mannen stil te houden. Daaraan voldeden zij echter niet en namen de vlucht. De bakfiets lieten zij achter. De rechercheur snelde de mannen achterna en gelaste hun te blijven staan. Toen zij mei aan niet vol deden, loste hij schoten in de lucht en riep luidde „Houdt de dievenl" Toevallig passeeide in de Wagen straat juist een Duitscn mililandie de mannen aanhield. Zij gaven zich nu aan den rechercueur over, die het drietal naar het hooldbureau bracht. De bakfiets bleek bij nader onder zoek te bevatten ongeveer 5U0 k.g. vet en margarine, welke gestolen bleken te zijn uit een magazijn. Eerst hadden de dieven de bak fiets gestolen om daarmede de partij vet eu margarine te vervoeren. Later haalden zij uu een magazijn nog een dekzeil om er de waar er mede te bedekken. Een huiszoeking bij de dieven bracht nieuwe vondsten aan het licht. Er werd namelijk een groote partij thee en kollie gevonden van de beste kwaliteiten. Verder kwam nog uit, dat een van het drietal acht rijwielen een bakfiets en een koffer gestolen had, welke buit weder ver kocht was. Departij theeen koffiekon grootendeels achterhaald worden. Voetganger door autobus aangereden en gedood. Maandagavond omstreeks 8 uur is op den rijksweg Tegelen Venlo, de 22-jarige H. Westheim uit Venlo, dooreen autobus vande N.E D,A M., welke 'n dienst onderhoudt tusschen Venlo en Roermond, aangereden. Het slachtoffer liep zoodanige ver wondingen op, dat hij ter plaatse is overleden. Schuivende balken op vrachtauto. Een knaapje gedood, een ander zwaar gewond. Op den hoek vau den Gustoweg en de Marconistraat alhier is van ochtend een lading halken op een vrachtauto van den expediteur v. d. Most, welke auto bestuurd werd door J.J.. gaan schuiven en van den wagen gevallen. Juist liepen drie jongens op den auto af. Een van hen, wiens naam nog niet bekend is, kreeg een balk tegen het hoofd en werd op slag gedood. De ongeveer 10-jarige F. L. uit de Dwarsstraat te Schiedam werd eveneens aan het hoofd getroffen en is in zorgwek- kenden toestand naar het gemeente ziekenhuis te Schiedam vervoerd, waarheen ook het lijkje isgehracht Het derde knaapje bleef ongedeerd. Drie dooden door bommen op ons land. Het A.N.P. meldde Zaterdag. De acties van de Engelscbe lucht macht boven ons land waren in den afgeloopen nacht weder minder in tensief dan gisteren. Desalnieitemin zijn er onder de burgerij drie dooden en zes gewonnen te betreuren. On geveer een dozijn huizen is bescha digd, waarvan er een geheel is vernield. De meeste bommen kwa men op het open veld neer. Er valt vrij veel schade aan broeikassen te vermelden. Spoorwegongeluk eischt twee dooden. Twee personen worden vermist. Vrijdagavond kwart over zeven is nabij het station Herkenbosch een spoorwegongeluk gebeurd. Twee peisonen weiden gedood, twee wor den vermist, zoo meldt het A.N.P. De gewonden zijn naar het zieken huis te Boermond overgebracht. Het opi uinimgswerk is onmiddellijk begonnen. In plaats van kaarten. GETROUWD: GILLES VAN DELFT en ELLEKE ROEFFEN Utrecht, November 1940. De Heer en Mevrouw VAN DELFT-Roeffen zeggen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 10 Voordeelen heeft de Jumbo Overall MARKT - WAALWIJK OVERALLS itMI bij 50 cenl aankoop Aan H.H. BAKKERS. Medegedeeld wordt dat met ingang van 11 November 1940, het aantal brood- of bloem- bonnen, dat bakkers ter ver krijging van een toewijzing voor 50 k.g bloem of meel dienen in te leveren, is teruggebracht tot 700 broodbonnen, res pectievelijk 1400 bonnen van de bloemkaai t. Vanaf Maandag 25 Nov. 1940 mogen deze bonnen niet meer in builtjes doch moeten op OPPLAKVELLEN M D.268 ingeleverd worden. Distributiedienst Waalwijk. ARN. VERWIEL, Leider. Geknipt achterstel met 'n D. DIRK WERTHER, Sprang. Achter hel SlidMs 31 - Til. 4869 - 's B9SES DES MAANDAGS ADRES: HOTEL VERWIEL TEL. 26 WAALWIJK. DAAR vindt U nog een ruime collectie PORSELEIN -AARDEWERK en KRISTAL. Een groote sortee ring Rooktafels Werktafels Naai- doozen Parapluiestanders, enz Een pracht-collectie ECHT LEDEREN Damestasschen Actemappen Reis- necessaires Sigaren- en Sigaretten- etui's Portefeuilles Portemonnaies Stamkaart-etui's. In Gero-Zilver nog onze bekende ruime sorteering. 'sAVONDS TE ZES UUR GESLOTEN. bewerkt door J. VAN DER SLUYS. Nadruk verboden. 28> Pas op, kapitein Schouten! riep Lugard, werp de dame niet over boord. Ik kom in een minuut bij je en breng haar in de sloep. Wray legde Ida in Schoutens ar men en klom naar beneden. Om 's hemelswil Lugard, red haar! Ik zal duizend pond geven Loop naar de maan met je dui zend pondriep Manuel Castro, denk je dat een zeebonk op zoo 'n tijd aan geld denkt? Snel, let op, hou je gereed de dame in de boot te laten glijden, Lugard, die op den terugslag der golven gelet had, riep eensklaps: Nu jongens, vooruit. Hier met de dam, Schouten! Binnen een minuut had Manuel Castro haar in zijn armen; daarna werden met de grootste zorg de twee gewonde matrozen aan boord gebracht en nog vijf andere mannen. Kom, riep Lugard Wray toe, er is voor u ook nog plaats. Spring. Neen, ik blijf bij dezen braven man, zei hij op den Hollander wijzentf. Wil je mijn geld en mijn scheeps papieren meenemen? vroeg Schouten. Ja, ja maar maak voort, je selnp is op het punt in tweeën te vallen. Verscheidene zakken met geld, de scheepspapieren en de chronometer werden handig door Castro opgevan gen en met een wild vreugdegeroep grepen de flinke matrozen naar de rie men, terwijl Lugard het roer in han den nam. Binnen een half uur was hij bij de „Palinyra" en de gewonde mannen werden dadelijk naar de kajuit ge bracht. Ida weigerde de sloep te ver laten. Om 's hemelswil, mijnheer Lu gard, laat mij met u terug gaan; als hij sterft wil ik ook niet langer leven. Ik zal hem veilig bij u brengen, zei Lugard vol medelijden. Manuel Castro tilde haar op. Car roll nam haar aan en droeg haar naar beneden en met een hartverscheuren- den kreet viel zij bewusteloos in He len's armen. Haldane, die met den hofmeester druk met de gewonde matrozen bezig was, wendde het hoofd om. Breng haar naar uw hut, juf frouw Adair. Ik heb voor haar geen tijd. Zij zal wel weer bijkomen. Zijn harde stem en zijn streng ge laat verwonderde Helen ten zeerste, maar zij leidde mevrouw Lathom zwij gend weg. Op het oogenblik, dat Lugard en de anderen ten tweede male van de „Palmyra" vertrokken, viel het Hol- landsche schip in tweeën, het achter ste gedeelte viel 0111 en zonk in het diepe water aan de buitenzijde van het rif. Maar Schouten had flink ge werkt en een stevig vlot samengesteld uit de ra's van den omgevallen fokke- mast, die nog langs boord lag, heen en weer zwaaiend, onder den boeg. En terwijl de boot van de brik de golven trotseerde en Carroll en zijn officieren vele fakkels opstaken om de boot weg te wijzen, zagen zij Schouten en de Test van de bemanning der bark op het vlot plaats nemen. Maar Schou ten wist niet wat Lugard wel wist, n.l. dat liet binnengedeelte van het rif vol puntige rotsen was en dat liet vlot kantelen zou als het op een van die punten terecht kwam. Roeien, jongens, roeien zoo hard je kunt, wij moeten bij het vlot zijn voor het tusschen de rotsen komt, riep hij. Doch hoe snel de boot ook over de golven voortvloog, zij kon het vlot niet inhalen, dat door de woedende golven voortgejaagd en soms als een tol rond gedraaid werd. Eensklaps kwam een torenhooge golf met woest geweld aanrollen, brak met dof gebrul vlak bij de boot, die bijna kantelde; nog één oogenblik en zij had het vlot ingehaald en sleepte het mee in de diepte. Toen het weer boven kwam, zag Lugard, dat er nog acht of tien man van de twintig op het vlot over waren de rest was weggeveegd en verdron ken. Toen Lugard bij het vlot aankwam, zag hij Schouten op het achtereinde zitten met een man over zijn knieën liggend. Wanhopig hief de Hollander de handen op. Tien flinke mannen zijn verdwe nen. Spring snel in de bootriep Lik gard. Schouten bleef het laatste, toen hief hij de onbeweeglijke gestalte van zijn knieën op en zei: Die arme man is zwaar gewond, kapitein Lugard. Leg hem voorzichtig neer. Wray was stervende en hij wist het, want terwijl hij in de boot werd gedra gen, fluisterde hij met zwakke stem: Schouten heeft twee duizend pond van mij. Geef ze haar. E11 vraag haar of ze mij wil vergeven. Vaarwel Lugard. Een vallend blok had hem den rug- gegraat en de ribben gebroken en vóór de boot hij de brik aankwam, was hij dood. Castro bedekte zijn gelaat met een doek. Carroll ging de schipbreukelingen hij de loopplank tegemoet en reikte Schouten de hand. Hoeveel heb je verloren? voeg hij. r Tien en de passagier ligt dood in de sloep. Lugard nam Carroll ter zijde. Je moet haar vertellen, dat de ar me kerel dood is. Wij kunnen het on mogelijk voor haar verborgen houden. Waar is de dokter? Beneden; hij heeft juffrouw Adair een sterk slaapmiddel voor me vrouw Lathom gegeven. Arme vrouw! Het ontwaken zal vreeselijk voor haar zijn. Ik ga nu an dere kleeren aan trekken. Haldane verscheen spoedig op dek. Hij drukte Lugard hartelijk de hand en maakte hem een compliment over zijn moed en handigheid bij het red den der schipbreukelingen. Doch de Amerikaan viel hem in de rede en sprak: Luitenant Wray is dood, dokter. Dood! Enkele minuten geleden in de boot gestorven. Hij is op het vlot ver pletterd. De hemel moge hem zijn zonden vergeven. Waar is hij? Lugard bracht hem tusschendeks, waar Wray's lijk onder een deken lag. Haldane keek eenigc oogenblikken in het gelaat van den doode, zuchtte, en deed de deken weer over het ge zicht. Carroll zal het haar vertellen, zei Lugard. Ja, zij moet het weten. Zij slaapt nu. Zij heeft met niemand een woord gesproken; haar zenuwgestel is hevig geschokt. Heeft zij juffrouw Adair her kend? Ik weet het niet; zij was bijna bewusteloos toen ik in de hut kwam, vertelde de dokter. (Wordt vervolgd.) Wij ontvingen van Gebrs. Kluitman te Alkmaar, de navolgende uitgaven: S. Franke, Ronkevaar de Toovenaar. Een sprookjesboek voor jeugdigere kinderen, dat alle met graagte zunen le zen. liet bandelt over kabouters en feeën en dieren en bloemen, die wonen in liet geheimzinnige land van Jinglejoclito, waar Ronkevaar de toovenaar, oen scep ter zwaait. Verlucht met tal van leuke versjes en plaatjes, geteekend door Nans van Leeuwen, zal diit boek een mooie St. Nicolaas verrassing zijn. Aleid Ages-van Weel, Over een vroo- ljjke vacantie. 111. Hans Borrebacli. De familie Reiger, bestaande uit vader, moeder, Frits, Jel en Baukie, slaat een vroolijke vacantie te wachten op heit eiland Texel. De vader, die stuurman is, op de groo-ie vaarj, doch nu eenigen tijd verlof heeft, heeft van zijn laatste reis een Indisch meisje meegebracht, eenigst dochtertje van een overleden vriend. De kinderen bezien haar eerst wat wantrouwend, maar dit verandert wel dra. Texel wachtte en gezamenlijk gaan zfj een prettige tijd tegemoet. J. H. Brinkgreve-Entrop. De club in de kampeertrein. 111. Miep de Feyter. De schrijfster heeft van dit boek wer kelijk iets leuks weten te maken, bijzon der geschikt voor de meisjes van 1014 jaar. De titel brengt al duidelijk naar vo ren, waar hel over gaan zal en de club, die in dit verhaal speelt, is een vroolijke club. Van haar belevenissen en avontu ren. zullen onze meisjes oprecht kunnen genieten. A. M. Nachenius-Boegholt. Toos houdt moed. III.: Hans Borrebach. Toos is zooveel als een bemiddelings persoontje in het gezin der van Langen's, waar Gijs, Wies en Dik, mede deel van uitmaken. Zij is een trouwe hulp voor haar moeder en interesseert zich zeer voor Miohiel, de oudste huisvriend. Deze behandelt haar echter steeds als de baby, maar uiteindelijk gaat hij in het meisje, dat zoo rustig haar gang gaat, wat meer zien en een verloving laat niet lang meer op zich wachten. Een vlotte mcisjesroman, met een in tieme sfeer. MED. CAND. MED. CAND. 1. Sterke atof; 2. Vlot model: 3.' Elastische schouders: 4. Driedub bel gestikte naden; 5. Versterkte zakken: 6. Patentknoopen; 7. Betere knoopsgaten: 8. Ruime krimpzoom: 9. Dubbele voorzak- ken; 10. Zijnaadsplitten. Ziet en past deze ideale Jumbo Overall bij: (zoolang de voorraad stre NAAR Stel Uw bezoek niet uit, than» hebt U in alle af deelingennog een ruime keua. Koopt zooveel mogelijk in den vóórmiddag.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 4