PROVINCIAAL NIEUWS DE ECHO VAN HET ZUIDEN Woensdag 20 November 1940 No. 93 De Echo van het Zuiden TWEEDE BLAD DRUNEN. NIEUWKUIJK. KAATSHEUVEL, HET DIAMANTEN TOONEEL- JUBILEUM VAN WOUT VAN HOOFF. Een uitstekend geslaagde receptie met vele hartelijke woorden. In het kader van de feestelijke vie ring van het diamanten tooneeljubileum van den heer Wout van Hooff, werd Zondagmorgen in de concertzaal Tha lia een receptie gehouden. Zeer velen, uit alle kringen, kwamen hier opdagen om den jubilaris van harte geluk te wenschen met dit zeldzame jubileum, dat het vieren in een passende omlijs ting zeker rechtvaardigde. Wij hebben hier weer een bewijs gekregen in hoe veier medeleven en sympathie Wout zich mag verheugen, waarvan op de zen dag ook een weinig afstraalde op het ijverige bestuur van O.O.G., dat met hem aan de receptie-tafel ge schaard, tal van felicitaties in ontvangst mocht nemen. Zoo zagen wij dat van hunne be langstelling kwamen blijk geven de heeren Fr. Smolders en C. Didden, na mens de R.K. Werkliedenvereeniging en de Harmonie St. Crispijn; de heeren Festen en A. C. v. d. Heijden namens de Liedertafel „Oefening en Vermaak de heer Tom Burmanje, namens het Knapenkoor; de heer M. v. d. Heijden, als regisseur; de heer van Engelen met een heele schaar van oud-leden; de heer P. de Brouwer, als afgevaardigde van de ontspanningsvereeniging „Onder linge Vriendschap de heer J. Mahieu en L. van Adelberg, kwamen namens de buurtvereeniging „De Sticht". Het zou ons te ver voeren, als wij alle gelukwenschen, die hier met vele woorden naar voren zijn gebracht moe- Ten weergeven. Wij willen daarom vol staan met een speechje van den heer A. C. v. d. Heijden, zelf 'n oud-toöneel- speler, die vaak gelijk met den jubilaris op de planken heeft gestaan. Zestig jaren lang, zegt spr., hebt gij met veel liefde, ambitie en vlijt, daad werkelijk de tooneelkunst beoefend, waarvan Vondel eens zei: „de Schouw burg prent de ziel in de jeugd", en een andere spreuk: „de wereld is een schouwtooneel, elk speelt zijn rol, en krijgt zijn deel". Spr. herinnert zich nog hoe zij samen 45 jaar geleden in de tooneelvereeniging „Volharding in den Strijd", naast elkander zijn opgetreden in het stuk getiteld „Pierre den Galei boef". Spr. zou veel kunnen aanhalen, zooveel dat men er een boek over kan schrijven, maar hij wil het voor deze keer kort maken en besluiten met het mooie gedicht van H. van Engelen, voor deze gelegenheid gemaakt. (Zie ons blad van 1.1. Zaterdag). Zoo werden over en weer nog veel hartelijke woorden gesproken, waarbij tal van sprekers aan bod kwamen. Doch daarnaast waren nog tal van schriftelijke gelukwenschen ingekomen. Wij noemen o.m,...- Gerard Nielen, tooneelschrijver; J. Brokken, oud-voor zitter en lid van O.O.G.; van de Har monie St. Jan; Jan Tielen, Red.-Uitge ver van „De Echo van het Zuiden"; W. v. d. Berg, tooneelschrijver; J. Grosveld, tooneelschrijver; Tooneel- fonds Kinkemi; Tooneelfonds Velp; J. Everwijn, jurylid; Tooneelvereeniging Rogier Faassen, 's Bosch; Rooms Too- neel, 's Bosch en tal van anderen. A.s. Zondag zal de officieele huldi ging geschieden, wederQm in Thalia, waarna zal worden opgevoerd „De Houten Ham", waarin Wout zijn jubi- leumrol zal spelen. Wij zijn er van overtuigd, dat voor deze gelegenheid de zaal te klein zal blijken. OPEN BRIEF AAN WAALWIJK's DIAMANTEN JUBILARIS. Eten heer W. van Hooft, Waalwfjk. Je toneelvrienden en dat zijn er ve len! vroegen me om een paar woord jes te schrijven naar aanleiding van je ju bileum. Ik wil echter veel liever even persoonlijk met je over een en ander pra ten. Zo echt vertrouwelijk, weet je? Zo als vroeger, toen ik ook nog lid van O.O.G. was. Toen jij me „je jongen" en ik jou „opa" noemde. Weet je nog, Wout? Mooie tijd, wat?!Jij leerde mij broekie van zestien naast den regis seur, hoe 't wel en vooral hoe 't niet moest. Je ogen kregen een behagelijk- warme uitdrukking, als ik m'n zaken naar behoren vervuld had. Jonge, Opa, wat staat me dat allemaal nog helder voor de geest. Die mooie tijd van „ri'n Ampie", achter de schermen, lichtelijk maftend, terwijl wij hem juist zo hard, zo gruwe lijk hard nodig hadden om onze tekst toe gefluisterd té krijgen. Weet je nog?.... En die oorvijg niet te zacht! die jij me gaf in „de Aap", omdat ik heel eigen wijs te dichil hij Nelis Dekkers' revolver was blijven staan, zodat m'n Zondagse jasje verschroeide? En dat met klak kende itong geïmiteerde kabbelende heekje. Er is wel veel veranderd, hè, in die jaren. Thans beleven we een gan- sche hernieuwing, die ook het dilettan tentoneel niet voorhij zal gaan. De mid delen, die ons toen ten dienste stonden, zijn intussen geweldig uitgebreid en ge perfectioneerd. Veel kwam en veel ging, maar. en dat doet me zo goed, hè, ouweitje!jij bent tot op heden geble ven. Je gaat zelfs jubileren. En wat voor een jubileum-.Ik ben er van over tuigd, dat weinigen beseffen, wat het wil zeggen, je zestig jaar lang als dilètitant te handhaven. Daar is een ausdauer voor nodig, zoals weinigen bezitten. En daar behoort op de eerste plaats een grote liefde voor de planken en een behoorlij ke dosis talent voor. Beide factoren, Opa, zfjn in jou; verenigd. Je hebt je alitijd uitgesloofd, als het de belangen van je toneel gold. Je hebt steeds gespeeld meit een brio, dat veel jongeren beschaamd maakte. En nu kan men wel zeggen, Wout, dat een jubileum alleen dan op zijn plaalts is, als de jubi laris daden van grote culturele waarde heeft „gepleegd", maar daar denken wij in bepaalde gevallen anders over. Jij hebt de mensen z.esi'ig jaar lang geamuseerd en ontroerd. Je hebt avond aan avond gerepeteerd en gewerkt om je medemen sen enkele uren van gezonde ontspan ning te kunnen brengen, en niemand zal je daarom je jubileum misgunnen of de waarde er van verkleinen. Offe.... men moet niet weten waar Abraham de mos terd haalt. Trouwens, je stadgenooten zijn toneelminnende mensen en zullen je vasit en zeker, door hun aanwezigheid bij je jubileujm-uitvoering hun genegenheid en dankbaarheid tonen. Als het doek voor „de Hou/ten Ham" hoe actueel is die titel thans, hè? gehaald wordt, zul je een schare getrouwen voor je vinden, die gekomen zijn om je te zien en te horen. Jou, Opa, den diamanten jubilaris. Den grijzaard met heit eeuwig jonge hart. Den vriend van allen, die het toneel een warm hart toedragen. Ik weet niet, of ik aan wezig zal zijn op die grote dag. De ver voermiddelen zijn zo' schaars, hè! In ge dachten zit ik in ieder geval op de voor site rij om medé mijn handen warm te klappen op het moment, dat jij je voeten op heit' „schavotje" zult zetten. Om een „lang zal hij leven!" mee aan te heffen, als het doek voor de laatste maal zal slui pen. Om je de handen te drukken, als je in de kleedkamer je staat af te sminken. Wótje, moge heit' een schone dag voor je zijn! Jc verdient het zo echt! Moge al- Je Waahvijkers je op die dag begroei"en, en moge de Grote Regisseur van iiet We reld-Schouwtoneel je nog vele gelukkige jaren laten, om It'e peinzen over je suc cessen, je ups en downs, je toneel, dat je zo liefhebt! En met: deze wensen' eindig ik, echter niet voor er nog de beste wensen, de har telijkste groei'en en een stevige handdruk te hebben bijgevoegd van je „kleinzoon" en oud-tegenspeler, Will, van den Berg, Toneelschrijver, Wychen. BIJ EEN DIAMANTEN TOONEELJUBILEUM. Wout van Hooff in intiemen kring Woutje heeft zestig jaar lang het dilei- tantentooneel gediend. Juister werkwoord en een dat hem beier eert is er niet te vinden- Want dienen is het wat hij ge daan heefi:, dienen met opoffering van onnoemelijk veel tijd, moeite en geld. Men behoeft niet, als schrijver dezes, al bijna veertig jaar lang geacteerd, geleid en tooneel-geschreven te hebben om te weten waji dat dienen is, wat dat werk woord op ons gebied beteekent. Het is om dat te weten voldoende dilettant te zijn slechts drie maanden lang. O, de menschen die onze uitvoeringen bezoe ken, het graag geziene, het voor ons wer ken onmisbare publiek beeft daar abso luut geen kijk op, beschouwt alles als een liefhebberij, waarvan het lief de hoofd schotel vormit en de hebberij eenig ver band houdt met de entreegelden, een beetje repeteeren, een beetje rol-leeren, wat drukte ónder elkaar en dan de plan ken op. Maar zóó is het niet, hè Woui'je! Zon der de liefhebberij, die je zou kunnen noemen en is het dat niet? een soort roeping, een drang van het hart, zou je nog geen maand inplaats van 60 jaren aan het amatteuren zijn gebleven, en het kameraadschappelijke werken en streven heeft ieltls geweldig aantrekke lijks, zeker, maar de rest valt om den drommel nieit mee! We willen hier niet opsommen wat het je gekost heeft, den berg nieit! opstapelen van de offers die je bracht. Dit blijft onder ons. En je be treurt er vandaag niets van! Je bent in tegendeel blij, dat je zoo trouw en zoo heldhaftig gediend hebt, blij en trots met recht en reden dat je M zestig jaar lang volhield. Ach, hoe dikwijls heb je er niet den brui aan willen geven, hoe vaak waren niet' ontgoocheling en ondank en achter klap en tegenwerking je deel? De lief hebberij zat echter te vasit' geankerd in je hanl', hè Woutje, dan dat je gevqlg kon geven aan het zoo begrijpelijk voornemen om er mee uit te scheiden! Je slikte den wrok weg uiit je keel, je haalde de schou ders op en lachte weer: „Vooruit met de geit! Ik kan het tóch niet laten!" En wéér stond Woutje dan op de planken, weer liet hij schait'eren of huilen, weer had hij ze te pakken, al die menschen, jong en oud, in de zaal. O.O.G. was er weer goed mee! Woutje in de voorste rij. Woutje het beste sie raad van de club. Woutje, die dapper meevocht in wedstrijd-voorstellingen en mee met de dikste pluimen ging strijken. Woutje, die nu nog, de onsterfelijke, zijn partij meeblaast in „De houten Ham!" Hulde, Wout! Hulde, nestor! Hulde namens alle dilettanten van Nederland! Wij bewonderen je, wij drukken je ont roerd beide handen, 'n Dilettant wat je noemt! 'n Voorbeeld voor allen, 'n aan moediging voor zoovelen, die willen ver sagen en opgeven tegenover de vele, vele offers en offentjes, 'n aansporing om te zeggen: „En tóch blijf ik dilettant, tóch wil ik ons mooie dilettantisme dienen, dienen als Woutje van Waalwijk, dienen hou en trouw tot ik er bij neerval!" Woutje, blijf nog lang staan op de plan ken! Wij gunnen je je platina jubilé. En wij bidden O. E. Heer, dat je 't, ook dón nog ongebroken, inderdaad mag beleven! Poficiat, Wout! En.... dank! Jaii Grosveld. Berliqum, 1 Nov. 1940. ZANGERSDIPLOMA. Voor het Zaterdag te Waalwijk in Hotel „De Twee Kolommen" gehouden examen ter verkrijging van het Zan gersdiploma van de Ned. Gregorius- vereeniging, afgenomen door de daar toe door de Dioc. Ver. bekrachtigde examencommissie bestaande uit den Eerw. Pater v. d. Yssel en de heeren H. v. Iersel en J. Tuerlings, slaagden de' heeren: H. Broos, Th. Burmanje, H. Couwenbergh, J. v. d. Griendt, A. de Leijer, Chr. v. d. Meijdenberg, Ant. v. d. Meijdenberg, Jos. v. Nunen, Petr. v. Ree, Joh. Siegenthaler, Engelb. Schilders, Gr. Sars, Th. Trimbach, J. Verhoofstadt, Henr. Vesters, A. van Wel, J. Zeegers en P. v. Zon. „HEB IK MIJN KIND GEDOOD?" Voor een uitverkochte zaal werd Zondag een tweede opvoering gege ven van bovenbedoeld tooneelstuk voor 't publiek. Wijl wij .van de eerste uitvoering een uitgebreid verslag gaven, meenen wij thans te kunnen volstaan met te ver melden, dat in alle opzichten een prima spel gegeven werd. De vele belang stellenden toonden door een luid ap plaus het gebodene bijzonder op prijs te stellen. D.V.S.V. heeft weer eer van haar werk gehad. T OONEELUIT V OERING „KUNST NA ARBEID". Voor een stampvolle zaal gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid j.l. Zondagavond een uitvoering in het Patronaatsgebouw te voorm. Baard wijk. Reeds verschillende jaren achtereen zijn we gewend door „Kunst na Ar beid" op een mooien tooneelavond te worden onthaald en ook deze uitvoe ring heeft haar uitnemende reputatie weer ten volle bevredigd. Met het tooneelspel „De Demon in Smoking" van Jim Bergfeld en Joan Valoël, had ziij weer een zeer gelukkige keuze gedaan. In een van het begin tot het einde boeiende verhandeling wor den ons behartenswaardige lessen voor gezet over naastenliefde en plichtsbe trachting en wordt het laakbare van een egoïstische levensopvatting in het licht gesteld. In den uitzonderlijken rol van den „Demon in smoking" kreeg H. Kolster volop gelegenheid zijn spelerstalent te demonstreeren en ook L. van Crom- voirt vervulde de zware rol van druk kerspatroon op de hem eigen vlotte en boeiende wijze. Ook G.Schapendonk en A. v. d. Wiel hadden een flink aandeel in de opvoering en toonden zich hun plaats ten volle waard. De minder op den voorgrond treden de rollen waren voorts bij A. v. Crom- voirt, J. v. Heesch, M. Leijtens en M. Schapendonk in goede handen. Het als geheel weer een uitstekende, vlotte opvoering van een pakkend stuk. „Kunst na Arbeid", met haar kundi- gen regisseur, den heer C. Mol, zoowel als het talrijke publiek, mogen op een mooien, geslaagden tooneelavond te rugzien. BEDRIJFSONGEVAL. De arbeider Stevens, werkzaam aan de Chroomlederfabriek „Holland" aan de Haven, alhier, had het ongeluk on verhoeds uit te glijden. U'j kwam daar bij met zijn rug in een tweetal ijzeren pinnen te vallen en liep diepe bloeden de wonden op. Dokter Kuypers ver leende de eerste geneeskundige hulp en constateerde dat de ruggegraat geluk kig niet getroffen was. RIJWIELDIEFSTAL. Zaterdagavond werd uit den dam van Café v. B. een rijwiel weggehaald, toebehoorende aan L. H. Br. uit Waal wijk. De gemeentepolitie onderzoekt de zaak. UITBREIDING CHROOMLEDER FABRIEK „HOLLAND". Bij onderhandsche aanbesteding is de uitbreiding van de Chroomlederfabriek „Holland", firma Vermeer Beerens, alhier, opgedragen aan de fa. A. Ver meer te v.m. Baardwijk. Abonneert U op f 1.25 p. kwart. - 10 ct. p. week UITBOUW DER FEDERATIE VAN NEDERLANDSCHE SCHOENFABRIKANTEN. De Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten heeft in een op 11 November 1940 gehouden Algemeene Ledenvergadering besloten tot een wij ziging der Statuten, welke ten doel had de werkwijze dezer organisatie aan te passen aan de eischen des tijds en haar geschikt te maken om te worden de al les omvattende organisatie in de schoenindustrie, zoodat de bestuursin- stanties der Federatie tegenover de overheidsinstanties kunnen optreden als de vertegenwoordigende organen van de geheele Nederlandsche schoen industrie. De in de Statuten aangebrachte wij zigingen hebben o.a. betrekking op: 1. het zuiver stellen van het doel; 2. de mogelijkheid van een delega tie van bevoegdheden aan de be stuursorganen; 3. het wegnemen van elke beper king aan het terrein, waarop bin dende besluiten genomen kunnen .worden; 4. het openen van de mogelijkheid snelle besluiten te nemen. In dezelfde vergadering reeds heeft de Federatie door het nemen van een aantal ingrijpende besluiten blijk gege ven onmiddellijk practisch werkzaam te willen zijn in de richting van het tot- standbrengen van regelingen tot het scheppen van geordende verhoudingen en gezonde toestanden in dezen be drijfstak. AAN ALLEN IN DE SCHOEN-, LEDER- EN HUIDENBRANCHE. Hierdoor bericht ik U. dat aan alle inschrijvingen en aan alle gegeven ver gunningen tot het koopen, verkoopen, bewerken, verwerken, doen bewerken, doen verwerken of afleveren van hui den, looistoffen en leder, vanaf heden o.m. op grond van art. 4, 6 en 7 der Huidenbeschikking 1939, art. 4, 6 en 7 der Looistoffenbeschikking 1939 en art. 4, 6 en 7 van de Lederbeschikking 1939, de voorwaarde wordt verbonden, dat zij, die ingeschreven zijn en/of aan wie deze vergunningen zijn of worden ge geven, zich houden aan de voorschrif ten welke U binnenkort zullen berei ken, betreffende calculatie en te voeren administratie. Ten overvloede wordt men er op at tent gemaakt, dat, zooals uit de bank garantie bekend is, deze, bij eventueele overtreding van voorschriften gegeven op grond van bovengenoemde beschik kingen, hiervoor zal kunnen worden aangesproken. HENRI VAN ABBE, f Op 60-jarigen leeftijd is te Eind hoven overleden de heèr Henri van Abbe, directeur en oprichter van de Karei I sigarenfabrieken. In 1900 heeft de heer Van Abbe, in samenwerking met zijn vader, deze fa briek gesticht, welke tot grooten bloei is geraakt. In den loop der tijden heeft hij vrij wel alle landen van Europa bezocht. Voorts vertoefde hij in Ned. Oost-In- dië en in Amerika, waar hij voorname lijk studies maakte van de tabakscultu res en den tabakshandel. De heer Van Abbe heeft altijd een groote belang stelling gehad voor de moderne schil derkunst, getuige zijn stichting: Het Van Abbe-museum te Eindhoven, welk museum hij aan die gemeente heeft ge schonken. Zijn verdiensten zijn destijds officieel erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Ook was hij officier in de orde van Oranje Nassau. De Storm. Bij ons bericht over den storm zijn wij nietjvolledig ge weest. Daarbij spraken wij over het huis van land bouwer Schapendonk, waar de pan nen van het dak zijn gewaaid. Thans hebben wij het geval in oogenschouw genomen. Het zijn niet alleen de pannen van het dak, maar het geheele huis is verwoest. Een deel van den gevel stortte in, terwijl het heele dak werd verwoest. Het huis is thans geheel onbe woonbaar geworden. Een oud hoekje verdwenen. Dezer dagen is een van Drunens geliefde plaatsen van de jeugd op geheven. Het is het snoepwinkeltje van den heer Marinus van Raven- stein. Jaren hebben wij het winkeltje van het »Jantje« gekend, waar de kinderen hun snoepcentje gingen verkoopen. Onder de groote glazen deur lag het lekkers. Met groote nauwkeurigheid en zorg werd het stukje, de toffee, het spek, de zuur bal enz, uitgezocht. Het vingertje wees dan het vakje aan waar het begeerde lekkers lag. De glazen af scheiding werd opgetild en een groote hand greep het bestelde snoepje, terwijl begeerige oogjes deze beweging volgden en het lekkers in ontvangst nam in ruil voor 't centje. Vraag het kleinste kind in Drunen waar het Jantje woont, het zal er je brengen. Wat het kinderhemeltje voor de Bossche jeugd beteekent was het Jantje voor Drunen. Heelemaal is het niet verdwenen. Het is overgegaan aan Toontje van üers, een eind verderop de Stations straat in. ELSHOUT. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer Fr. v. Delft, slaagde te Tilburg voor het Kruideniersexamen. Oud-Burgemeester van den Broek overleden. Zondagnacht overleed alhier in den ouderdom van ruim 80jaai de Weled. Heer G. van den Broek, oud-burgemeester der gemeente Nieuwkuijk. Vanaf 1915 tot 1935, toen in dat jaar onze gemeente bij Vlijmen werd geannexeerd, was de overledene alhier burgemeester. Hij bekleedde o.m. jaren larg de functie van Secretaris-penning meester van het Waterschap »De polder van Nieuwkuijk« en Voor zitter van »Het Wit Gele Kruis«, Zangersdiploma. Voor het Zondag te Kaatsheuvel in Café-Restaurant Jan van Dun gehouden examen ter verkrijging van het Zangersdiploma van de Ned. Gregorius vereeniging, afgenomen door de daartoe door de Dioc,Ver. bekrachtigde examencommissie, be staande uit den Eerw. Pater v. d. IJsel en de heeren HT v. Iersel en J. Tuerlings, slaagden de heeren: J. deBondt.Joh Emmers, B. Heuer, J. Robben, A. Valk en P. Valk. Bal Canto-concert. Bel Canto concerteerde Zondag avond in de zaal van den heer Jan van Dun voor den eersten keer na 10 Mei j.l. De belangstelling is ooit grooter geweest als Bel Canto con certeerde, doch er waren omstan digheden ter plaatse, die daarop voordezen avond ee n zeer nadeeligen invloed lieten gelden. De executanten hebben zich echter ondanks de minder groote drukte niet minder gegeven. Zoowel mannenkoor als dameskoor en niet minder het Ge mengd koor hadden een zeer goeden avond. Speciaal het Dameskoor dat niet in quantiteit doch zeker in kwaliteit gewonnen heeft, zong zeer verzorgd en met veel attentie. Het programma bood een rijke afwisse ling van grootendeels klassieke, ernstige muziek, passend in de sfeer van den lijd. De heer G. Wooning gaf een drietal solowerken, waarin hij liet genieten van zijn warm, sonoor barytongeluid, dat nog steeds iederen hoorder imponeert. De Gaillard arausementsband uit Tilburg vulde het programma aan met gepaste entre acte-muziek. Zware Dagen. Zondag 17 November speelde de R.K. Jonge Boerenstand voor 'n uitverkochte zaal »Zware Dagen voor Boer Lenders«. In zijn inleiding zegt de schrijver »Het stuk wordt gedragen door de rol van den boer, die »mannelijk- stoer« moet gespetld worden«. We mogen zeggen dat Boer Len ders zijn rol «mannelijk stoere* heeft vervuld. Maar dit heeft hij alleen gekund, doordat hij gesteund werd door spelers, die ook hun toegewezen rol op keurige wijzegespeeld hebben. Een onvergeefelijke fout beging echter een der spelers, doordat hij op een gegeven moment niet zooveel wilskracht scheen te bezitten, wat een tooneelspeler beslist moet heb ben, om zijn lachspieren te kunnen bedwingen.... Jammer, jongens, maar voor de rest; »Jonge Boeren van Kaatsheuvel, je bent op goeie weg«. LOONOPZAND Benoemd. Zijne Hoogw. Excell Mgr. Diepen heeft tot kerkmeester benoemd, in de vacature van wijlen den heer Jac. Baeten, de heer J. v. Lier—Wage- makers. Bonte Avond. Op Zondag 24 dezer zal de Too neelvereeniging van de Jonge Werk man een Bonte Avond geven in de zaal van „Concordia''. We zijn er van overtuigd, dat de zaal, naar gewoonte, weer overvol zal zijn. We wenschen de Jonge Werkman dien avond goed succes. Tooneetuitvoering, Zondagavond had in café Cools een uitvoering plaats voor eenieder toegankelijk. Deze uitvoeringwerd gegeven door enkele leden der postduivenvereniging de »Lucht- bode» opgevoerd werd het tooreel. spel in drie bedrijven van Jac. I. Beste Wout\,

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5