GEMENGD NIEUWS BINNENLAND FEUILLETON HET WAS IN AUSTRALIË..!! NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. KAATSHEUVEL. Middelen bij de vleet! Het echtpaar Bail van der Bennen-van Loon, wonende in de Goudmijn, dat as. Maandag 25 dezer zijn 40-jarige echt- vereeniging herdenkt en dat zeer zeker de noodige blijken van belangstelling in ver schillende vorm zal ontvangen. like! laai het echter voorkomen of de ge- heele wedstrijd een minderwaardige ver tooning was, maar is er met deze rede neering geheel naast, zooals ongetwijfeld eenieder met mij wil getuigen. Zulk ge schrijf is onverantwoordelijk omdat dc goede naam van de Waalwijksche voet balsport, daarmee wordt neergehaald. Wat moet een buitenstaander er wel van denken als hij leest: een uitge zochte gelegenheid om elkaar de lede maten stuk te trappen een wed strijd die meer lijkt op een harden ooi- log, dan op een sportieve vertooning 22 kerels die hun uiterste best doen om elkaar zooveel mogelijk schade te be rokkenen mentaliteit geschikt voor stieren gevechten en nog veel meer van die fraaiigheden. Zooiets is toch te gek om los te loopen! Een krachtig protest tegen dergelijk geschrijf is dan ook zeker niet misplaatst. Het geheele artikel is schromelijk over dreven. Daarom kom ik er tegen op. Met dergelijke onjuiste berichj^ev'ng is de naam van onze voetbalsport niet gediend. Een neutraal toeschouwer. Naschrift van de Redactie. Wij ontvingen meer artikelen over deze materie, maar meenen dat het met bo venstaande voldoende duidelijk is recht gezet. Door de duisternis te water geraakt en verdronken. Maandagavond is de 74-jarige huisvrouw van den heer Soldaat, wonende nabij de haven te Sommels- dijk, te water geraakt, waarschijnlijk door de duisternis misleid, en ver dronken. Het lijk is opgehaald. Woensdagmiddag is uit het water van het verversehingskanaal in Den Haag, ter hoogte van de Suezkade, het lijk opgehaald van den 40 jarigen stucadoor P. Th. K. uit de van Bylandstraat. De man, die sinds 3 November vermist werd, is vermoedelijk destijds door de duisternis te water geraakt. Door een auto aangereden en gedood. Woensdagochtend is de 65-jarige vrouw Spierings-Ramsdijk te Kaats heuvel door een auto aangereden en gedood. Arrestatie te Leidschendam. Naar wij vernemen heeft depolitie te Leidschendam aldaar den dader van de aanslagen op de woning van den burgemeester en die van den gemeente architect aangehouden. De dader, de 27-jarige winkelbediende W. A. K., werd in zijn woning aan de Damlaan gearresteerd Bij een huiszoeking werd in zijn slaapkamer de revolver gevonden, waarmede de schoten zijn gelost. K. heeft een volledige bekentenis afgelegd en o m. medegedeeld, dat hij. toen hij de schoten op de beide woningen loste, onder drankinvloed bewerkt door J. VAN DER SLUYS. Nadruk verboden. 29) HOOFDSTUK XVI. Tegen middernacht ging de wind liggen en de maan scheen helder aan den blauwen, wolkenloozen hemel over de overblijfselen van de „Leeu warden". Op het dek van de brik was het zeer stil; al de mannen, vermoeid van de zware dagtaak, waren ingesla pen. Alleen de wacht bij het anker was wakker. Om twee uur stonden de tweede stuurman, die de pompen op dat uur peilde en de ankerwacht op het dek, toen eensklaps mevrouw Lathoms slanke gestalte verscheen. Met bloote voeten liep zij onhoorbaar voort, ze had een pelerine van Helen om de schouders geslagen. Zij rilde alsof ze het koud had en keek met wezenlooze, niets-ziende oogen naar de mannen. Zoekend zocht ze haar weg naar het zou hebben verkeerd. Politieke mo- lieven schijnen hem tot deze daad te hebben gebracht. Vermoedelijk heeft hij geen medeplichtigen geüad. Twee broertjes te St Pancras door trein overreden. Een gedood de ander zwaar gewond. Twee broertjes, de 8 jarige Jacob en de 10-jarige Fokke terWoldeuit St. Pancras, zijn op weg van school naar huis door een goederentrein, die uit de richting Broek op Langen- dijk kwam, gegrepen. De jongste werd onmiddellijk gedood, de 10 jarige Fokke werd in zeerernsligen toestand naar Alkmaar vervoerd, waar hij in een ziekenhuis is opge nomen. Het ongeluk gebeurde tijdens een hevige regen en hagelbui, De weg van school naar huis loopt voor de jongens, die in de buurtschap Boter- huizen onder St. Pancras wonen, langs het goederenlijntje, dat de ver binding tot stand brengt tusschen Broek op Langendijk en de hoofd spoorlijn naar Amsterdam. Een regelmatige verbinding is er niet. Het is gebleken, dat de jongens tusschen de rails hebben geloopen, over de dwarsliggers, waarschijnlijk omdat dit onder de slechte weers omstandigheden nog de beste weg was. Dit is den beide jongens echter noodlottig geworden. Er stond een stormachtige wind. die hun recht in het gezicht blies, zoodat zij den achteropkomenden trein niet hoor den. De machinist, die evenmin een behoorlijk uitzicht had, kon niet voorkomen dat de jongens werden gegrepen en een eind meegesleurd. De 8-jarige Jacob werd op slag ge dood. Zijn andere broertje werd ernstig gewond. Het eiervrouwke aangereden en gedood. Een treurig ongeluk vond Woens dagmorgen omstreeks elf uur in de Hoofdstraat alhier plaats. Het in ge heel Kaatsheuvel bekende eiervrouwke, dat haast dagelijks met een emmer, aan den arm haar klantjes afging, om ze te bedienen van eieren, is in de Hoofd straat, vlak bij het politiebureau door een groote vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Hoe de zaak zich juist heeft voorgedragen is bij de gemeente politie in onderzoek. Zeker is, dat de wagen met groote snelheid reed en de nagelaten sporen bewezen, dat de auto zoowel rechts als links over het trot toir gereden heeft, mogelijk wel om de getroffene te vermijden. Ter hoogte van Magazijn de Zon is vrouw Spie- tussehendek. Vol schrik kwam Helen naar boven. O, mijnheer Dawson, riep het meisje angstig, hebt u mevrouw Lathom ook gezien? Zij is, terwijl ik even ingeslapen was, uit de hut ver dwenen. Ik heb mijnheer Grey en den hofmeester geroepen. Is zij op dek? Sst, mijnheer, zei een der man nen tot Dawson. De dame is bene den. Mevrouw Lathom lag op haar knie- en naast het lijk van Wray. Als werk tuigelijk streek ze over het gelaat en het haar van den doode. Arm schepsel! zuchtte Dawson. Wij kunnen haar daar niet laten. Komt u mee, juffrouw Adair? Helen legde zacht haar hand op mevrouw Lathoms schouder. Gaat u mee, mevrouw, drong ze aan; leunt u maar op mij. Zij gehoorzaamde, maar er was in haar uiterlijk iets dat aan een steenen beeld deed denken, terwijl ze met He len naar boven ging. Bij de loopplank bleef zij even staan, maakte zich toen zachtjes van haar begeleidster los en deed een paar stappen naar voren, tot aan den uitersten, onbeschermden rand van het dek. Een moment was Helen verlamd van schrik wat wil de ze. slechts verwezen en verbijsterd turen in den afgrond der wateren, waarin de man dien zij liefhad het le ven had gelaten, of had een vreeselijk rings-v. Ramsdijk, zooals haar ware naam luidt, gegrepen en meegesleurd tot het midden van het wegvlak, waar zij met verbrijzeld hoofd werd neerge- smakt en onmiddellijk den dood vond. De gemeente-polihe nam de leiding van het onderzoek in handen. Het verkeer werd gedurende een goed uur van groote drukte het werd inmiddels twaalf uur omgelegd door School straat en Peperstraat. Dr. Vercauteren was direct na het ongeval aanwezig, doch kon slechts den dood constatee- ren. De leden van de E.H.B.O. zorg den voor het transport van de veronge lukte. Door fotograaf Korthout werden op last van de politie een paar foto's gemaakt van de situatie direct na het ongeval. S.C.O.—DESK 2-2. Desk Zondag j.l. niet in vorm. We hopen Zondag.Desk beter in vorm te zien, dan de laatste 2 wedstrijden Zeker is het tegen Breda geen zoo zware partij, doch we hopen dat de Sportparkers in 't vervolg ook tegen de candidaten voor de bovenste plaats op het ranglijstje zooveel vertrouwen in hun spel zullen demonstreeren, dat er geen enkel verliespuntje meer te no- teeren is. Desk kan winnen van elke club in haar afdeeling, doch deze vaste overtuiging moet hun spel leiden in kalme zekerheid. De kleinere broers van Desk deden het beter: DeskUno Animo 30. Sarto 2—Desk 3, 3—6. Sarto 4Desk 4. 35. Desk 5-SVG 3, 4-3. TIJDELIJKE VERGROOTING VAN HET SUIKERRANTSOEN. Dc secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw en visscherij maakt het volgen de bekend met betrekking tot de dis tributie van suiker: Met het oog op de in December val lende feestdagen, zal het suikerrant soen tijdelijk worden verhoogd. Daar toe is bepaald, dat de met 16 genum merde bon van het algemeen distrï- butiebonboekje gedurende het tijdvak van Zaterdag 23 November tot en met Vrijdag 6 December, dat is dus ge durende een periode van 14 dagen, recht geeft op het koopen van een ki logram suiker. Na afloop van deze periode zal nog maals een bon voor een kilogram sui ker voor een tijdvak van 14 dagen worden aangewezen. plan zich in haar geschokte hersens gevormd? Maar vóór Helen toegeschoten was om haar te grijpen het geschiedde alles in één bliksemsnel, ontzettend, ontzenuwend oogenblik wankelde de jonge vrouw, zoo het scheen door een duizeling bevangen, en sloeg over boord, waar de stroom haar dadelijk meesleurde. Dawson sprong haar na en binnen luttele minuten was de sloep in zee gelaten. Toen de mannen die er in waren, tot vlak bij den stuurman wa ren geroeid, zagen zij dat hij alleen was HOOFDSTUK XVII. Tot het aanbreken van den dag zochten zij haar en eindelijk vonden zij haar op een klein eilandje. Voor zichtig en ee.rbiedig legden zij haar in de boot en Gastro bedekte haar bleek, kinderlijk gezichtje met zijn zijden halsdoek. Helen schreide lang en bad voor de vrouw, wier geschiedenis dr. Haldane haar had verteld. In den ochtend werden Wray en Ida Lathom op een eilandje begraven onder de wuivende palmen, onder de gebeden van Haldane, Helen, Schou ten, Hewitt, Carroll en al zijn officie ren. Den middag van den vólgenden dag BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood): de met 15 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 25(10 grain roggebrood of 2000 gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, tijdvak t.e.m. 24 November. Op de bloemkaart (nog uit te rei ken): bon No. 1GO a 65 gram rog gebrood of 50 gram ander brood of Yz rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, tijdvak 4 Nov. t.e.m. 1 December. Vleesch: Bon No. 09, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbegre pen of één rantsoen vleeschwaren. Op bon ,,09" worst of vleeschwaren, uitsluitend één rantsoen vleeschwa ren, tijdvak 17 November tot en met 24 November. Bonnen no. 08 blijven geldig tot en met 24 November, echter niet voor verbruik in hotels etc. Eieren: No. 64, rechtgevende op 1 ei, tijdvak t.e.m. 24 November, even tueel 1 December. Koffie en thee: No. 81, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 9 November tot en met 20 December. Kaas: Bon 51, rechtgevende op 100 gram, t.e.m. 24 November. Bon 25 blijft geldig tot en met 1 December. Rijst or rijstemeel of rijstebloem of grutlenmeel: No. 82, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 2 November tot en met 29 November. Havermout of Havervlokken of gort of grutten of Haverbloem of gort- mout: No. 83 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 27 Decem ber; No. 88 uitsluitend Yz pond gort of Gortmout of Grutten, tijdvak tot en met 27 December. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 93, rechtgevende op 100 gram, tijd vak 2 November t.e.m. 27 December. OOK NU MARGARINE OF DEN BOTERBON. Bon 18 van de boter- en vetkaart van 23 t/m. 29 dezer. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visscherij maakt het navolgende bekend: Gedurende het tijdvak van Zater dag 23 tot en met Vrijdag 29 dezer geeft de met „18" genummerde bon van de boterkaart recht op het koo pen van een half pond boter of een half pond margarine. De aan bon „17". der boterkaart ver bonden faciliteit, dat deze desge- wenscht ook recht geeft op 't koopen van margarine, is dus thans ook op dc bon „18" van die kaart van toepas sing. Ook de met „18" genummerde bon wilde Carrol vertrekken door een pas sage, die hij aan den Z.-O.-kant van de lagune had ontdekt en Lugard vroeg hem verlof bij het aanbreken van den dag met de sloep aan land te gaan en met Hewitt, Montgomery en Cole 'n grafheuvel van steenen op het graf te maken. Helen en Haldane wil den ook meegaan. Heel best, Jim, wij hebben aan boord nog veel te doen. De dag brak aan. In de boot zaten Montgomery, Cole, Haldane,. Hewitt en Lugard. Helen zat op het achter dek. Neem dat mee, zei Carroll en wierp eenige oliejassen en dekklee- den in de boot, ik vrees dat er een stortregen komt. En hij had gelijk, want nauwelijks waren zij aan land of de regen viel in stroomen. Snel maakten de man nen van de zeilen een tent voor Helen. Drie uren lang droegen de mannen steenen en koraalblokken aan; toen riep Helen hun toe dat zij in de tent moesten komen eten. Montgomery reikte juist Helen een kop koffie toe, toen hij eensklaps uit riep: Luister. Wat is er? vroeg Helen. Ik verbeelde mij dat ik hier vlak bij 't geluid van roeispanen aan de buitenzijde van het rif hoorde. Allen luisterden gespannen, maar Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 98, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 2 November tot en met 27 December. Peulvruchten: Bon no. 56. rechtge vende op ]/2 kg. peulvruchten, van 19 November'tot en met 16 December. Zeep: Bon 29, geldig gedurende het tijdvak van 13 November tot en met 6 December. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crêinc, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „b", rechtgevende op 2 liter, t.e.m. 15 December. Zegelperiode 7 t.e.m. 29 December. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 6 van de voe- Schijndel bij Kolping een bezoekje blen der kaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand November: Bons 04, 05, 06 en 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, 2e periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de November. Bons 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen) geven gedurende November recht op het koopen van één een heid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. iMen heeft dus bij deze bonnén de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. fh ca re as rass sa reu» ra era es kh ra der vetkaart geeft gedurende het tijd vak van 23 tot en met 29 dezer recht op het koopen van een half pond mar garine of een half pond boter. De bonnen, die op 29 dezer nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 6 December. Tot laatstgenoemden datum kan bon „18'' van de boterkaart dus gebruikt wor den voor het koopen van boter of margarine. GEEN DUURDERE SIGARETTEN. Alleen de pr(jsverhooging van de Y\ cents-sigaret toegestaan. De sigarettenfabrikanten hebben een aanschrijven ontvangen, waarin hun wordt gezegd dat zij voorlaan slechts in dezelfde prijsklasse mogen produ- ceeren als die, waarin zij ook het vo rige jaar hebben geproduceerd en in dezelfde verhouding wat betreft de verschillende - prijsklassen onderling. Deze maatregel is een gevolg van 't onderzoek door het Rijksbureau voor tabak en tabaksproducten naar prijs- verhoogingen, waarbij meestal siga retten, gemaakt uit oude voorraden tabak, onder een nieuw merk en een hoogeren prijs in den handel werden gebracht. De practijk echter, dat de driekwart cents-sigaret is vervangen door de een cents-sigaret, is gesanctionneerd. Haldane zei lachend: Ik zal je vertellen wat het is. Het zijn pelikanen waarvan er hon derden hier in de nabijheid zijn. Een half uur ging voorbij, de regen hield op, de zon brak door, de bladeren der palmen wuifden in de lichte bries, de dikke mist verdween als door een too- verslag. Komaan, zei Lugard, opstaande, wij moeten verder gaan met Geeft u over! riep een heesche stein en Coffe van de „Coot", gevolgd door zes of zeven "matrozen met ge trokken hartsvangers, sprong uit hel palmboschje. Terug, schrreeuwde Lugard en Helen met zijn linkerhand omvattend, trok hij zijn pistool en richtte het op Coffe. Terug zeg ik, wij zijn allen gewapend en zullen ons tot het uiter ste verdedigen. Hij riep Montgomery, Cole en He witt toe hem naar de boot te volgen. Geeft u over en vermijdt nutte loos bloedvergieten, zei eensklaps La th om's stem. Om 's hemels wil, Haldane, laten zij zich toch rustig overgeven. En ik smeek u, mijnheer Coffe, ik (Slot volgt). Maar wees toch verstandig en neem bij verkoudheid, hoofdpijn, griep en rheumatiek alléén

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3