AKKERTJE KLAAS KOOPT KOELBLOEDIG SPEELGOED LUXE ARTIKELEN HUISHOUDELIJK GOED oproepTng. H.DE BONT -van HULTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT SPRANG—GAPELLE. DRUNEN. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. bij TAPVERBOD. WASPIK. O.O.G.-jubilaris zal worden gegeven. Voor nadere bijzonderheden over de uitvoering van 1 December a.s., zie men de affiches. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: Twee portemonnaies met inhoud; een portemonnaie inhoudende zeepbonnen; een zadeldekje; een glacé heeren hand schoen; rijwielbelastingmerk; een arm bandje. Verloren: Drie rijwielbelastingrnerken; een paar geel bruine handschoenen; twee ver schillende glacé bruine handschoenen een gabardine regenjas; een armbandje een vulpenhouder; een portemonnaie met inhoud, een step. MUSIS SACRUM. De echte typische circusfilms, die ons een kijkje gunnen op het circusleven, zooals dit werkelijk is, liggen niet voor het grijpen. Zoo nu en dan komt er een uit de productie en het is dan ook geen wonder, dat aller aandacht daarop ge vestigd is. Manege" is een van die films. Overal trok hij volle zalen en bezorgde het publiek hartkloppingen door de overvloed van sensaties, die hij bood. Het is echter niet alleen sensatie. Men kijkt ook eens achter de scher men en komt dan tot de conclusie dat daar van den mooien schijn en klater goud niet veel over blijft. Als zij op treden lijken de artisten de beste vrien den, maar daarbuiten kan die verkee- ren in doodelijken haat. Zoo is het ook hier, als de vrouw in het spel gekomen is, die het leven tusschen twee broers ondragelijk maakt. Van moord beschul digd en weggevoerd, komt gelukkig tijdig de oplossing, die ontspanning en daarmee het einde brengen zal. LUXOR. „De Roepstem der Wildernis".. Deze film vertoont U de moeilijkhe den van een groote expeditie dwars door de schier ondoordringbare oer wouden van Sumatra. Alle gevaren trotseerende, trekt de expeditie steeds dieper het oerwoud binnen, het onbekende tegemoet. Steeds moeilijker, steeds gevaarlijker wordt de reis, doch talloos zijn de avonturen. Doch het klimaat tast al spoedig de meesteres van de expeditie, Miss Bald win, aan. Een hevige tropische koorts maakt zich van haar meester. Er blijft niets anders over dan de kortste weg naar de bewoonde streken van Suma tra terug te nemen. De lange weg zal voor Miss Baldwin ongetwijfeld nood lottig worden. Doch om de meesteres te redden moeten allen hun leven wa gen door de gevreesde krokodillenri- x vier over te steken. Ali, onze jonge Maleische held, weet vele dieren te dooden, doch valt ten slotte in het water en wordt door een reusachtig monster achtervolgt. Juist op tijd weet de kapitein der scherp schutters hem uit den bek van het dier te redden. Eindelijk slaagt men er in de gevaar lijke rivier over te steken, na feilen strijd met de rivierschurken. Mis Bald win geneest alras. De expeditie is weer terug uit de hel van het oerwoud en overgelukkig neemt de brave Ali afscheid van zijn geliefde meester en meesteres. SPRANG. Predikbeurten Zondag 24 No vember 1940: Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. half drie Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, voorm. 9.30 uur en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. In verband met het voorloopige verbod tot het houden van politieke vergaderingen met meer dan 20 perso nen, is de A. R. Kiesvereeniging alhier gesplitst in Oost en West van het ver gaderlokaal. A.s. Maandagavond half acht zal de A. R. Kiesvereeniging-Oost in de zaal van den Chr. Volksbond eene ver- gadering houden, waarin door Ds. B. A. van Lummel een onderwerp zal worden behandeld, over: ..Oude strijd in nieuwe vorm' Het ligt in de bedoeling op Maan dag 2 December dezelfde vergadering te houden voor afdeeling-West. OFFICIEELE BEKENDMAKING. INZAMELING VAN AFVALLEN VAN LEVENS MIDDELEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sprang—Capelle maken bekend, dat op 22 Novem ber 1940 in werking zal treden een verplichte inlevering van af vallen van levensmiddelen en ca davers van honden en katten door alle inwoners der gemeente. Het inzamelen van deze afvallen mag voortaan alleen geschieden door personen of lichamen die in het bezit zijn van een voor dat doel door Burgemeester en Wet houders afgegeven vergunning. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat het aan een ieder, die niet in het bezit is van een der gelijke vergunning met ingang van den genoemden datum ver boden zal zijn, afvallen van le vensmiddelen in te zamelen. Gegadigden voor een vergun ning dienen deze vóór 29 Novem ber a.s. schriftelijk aan te vragen. Sprang-Capelle, 21 Nov. 1940. Burgemeester en Wet houders voornoemd. De Burgemeester. SMIT. De Secretaris, M. F. DE VISSER. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen, te houden op Zaterdag 23 November a.s. des na middags te 3 uur ten gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken w.o. a. Proces-verbaal van kasopna me bij den gemeente-ontvan- d.d. 22 October 1940; b. Besluit van Gedeputeerde Sta ten houdende goedkeuring van het raadsbesluit, d.d. 12 Octo ber 1940 tot vertegenwoordi ging van de gemeente in het rechtsgeding van Alphen/ Schoot. c. Mededeeling van den Rijks dienst voor de Werkverrui ming, dat het crediet uit het Werkfonds voor den bouw van het nieuwe raadhuis van 32500.met 8057.41 wordt verhoogd. 2. Adres van de N.V. 's-Herlogenbos- sche Schroevengieterij M. Lips, betoogende dat de ten Noorden van haar fabriek gelegen strook grond ter breedte van 5 M. haar in eigendom zou toebehooren. 3. Wijziging voor zoover noodig van het raadsbesluit d.d. 13 Maart 1934 tot verhaal van couponbe lasting. 4. Wijziging van de gemeentebegroo- ting 1940 in verband met een ont vangen nota van aanmerkingen. 5. Wijziging van de bouwverorde ning in verband met de noodza kelijke besparing op bouwmate rialen. Jongens-Congregatie. Deze H. Mis is echter alleen toegankelijk voor de ge- loovigen, die hiervoor een toegangs bewijs hebben ontvangen. Kerkgeld. In den loop der volgende week zul len de kerkmeesters een aanvang ma ken met het ophalen van het kerkgeld. Wegens ongesteldheid van burge meester Steemers, zal wethouder A. de Haan voorloopig het ambt van bur gemeester waarnemen. De Hoogeerw. heer N. .1. Wou ters, vroeger pastoor-deken van Ileus- den, thans rustend geestelijke le Til burg, moest wegens ongesteldheid in het St. Elisabethsziekenhuis aldaar worden opgenomen. De dames Lea en Jo Carpay slaagden te Tilburg voor het diploma Steno en Typen. Donderdagmorgen had alhier in de parochiekerk van den H. Johannes den Dooper de solemneele uitvaart plaats van het stoffelijk overschot van den Weled. heer C. F. van den Broek, oud-Burgemeester van Nieuw- kuijk. De lijkkist werd gedragen dooi de leden van het parochiaal zangkoor, waarvan de overledene reeds meer dan 50 jaar lid was en den laatsten tijd eerelid. Achter de lijkbaar volgden de familieleden en kennissen waaronder alles, wat hij noodig heeft aan OFFICIEELE BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Sprang—Capelle, maakt bekend, dat hij op Donderdag 21 Novem ber 1940, op grond van het be paalde in artikel 220 der gemeen tewet, heeft vastgesteld het na volgende: ALGEMEEN VOORSCHRIFT VAN POLITIE VOOR DE GEMEENTE SPRANG-CAPELLE. Artikel 1. In de lokalen, waarvoor krach tens de drankwet (stbl. 1931, nr. 476) vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend of mede voor gebruik ter plaatse en in de voor het publiek toegankelijke aanhoo- righeden van deze lokalen, is het verboden des avonds na zeven uur sterke drank voor gebruik ter plaatse te verkoopen, toe te die nen of op eenigerlei andere wijze te verstrekken óf te gebruiken. Artikel 2. Dit algemeen voorschrift van politie zal onverwijld worden af gekondigd ter plaatse waar zulks behoort en zal terstond ter kennis worden gebracht van den Com missaris der provincie Noordbra bant en zoo spoedig mogelijk ter kennis van den Gemeenteraad. Sprang-Capelle, 21 Nov. 1940. De Burgemeester voornoemd, SMIT. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 Vaststelling van een tweetal ver ordeningen betreffende de bewa ring en inzameling van afvalstof fen. 7. Voorstel van de pachtcommissie om de vrijgekomen perceelen ge meentegrond op de Nieuwe Heide en de Achterste Zacht te doen overschrijven. De trein-verbinding verbeterd. Morgen wordt door de Nederland- sche Spoorwegen een nieuwe dienst regeling ingevoerd. Voor het lijntje Den BoschLage Zwaluwe is deze aanmerkelijk verbeterd. Er loopen voortaan zes treinen in beide rich tingen. De vertrektijden vanaf het station Drunen in de richting Den Bosch zijn: 7.37, 10.37, 13.37, 15.37, '18.37 en 20.37. In de richting Waalwijk: 6.47, 8.22, 11.32, 14.24, 16.39 en 19.47. Burgerleken Stand. Geboren: Antonius v. D.elft-Leijs- ten Johanna v. Hulten-v. Hoorn. Gehuwd: Wilhelmus de Kruijf en Maria van Huiten. Overleden: Petronella de Lepper, wed. van H. Verdijk, oud 87 jaren. ELSHOUT. H. Mis in de zaal der Jongens-Congregatie. Zondagmorgen om half acht zal een H. Mis worden gelezen in de fcaal dei- vele heeren geestelijken, bestuur Wit- Gele Kruis, bestuur van den N.C.B., Boerenleeenbank, Propagandaciub, enz. enz. Om 10 uur werd de plechtige II. Mis van Requiem opgedragen door den Zeereerw. heer pastoor, met assisten tie van een Weleerw. heer Kapelaan en een eerw. pater van het Cisterciënsei klooster Onzenoort. Door pastoor van den Broek uit Haaren werd aan het zijaltaar een H. Mis opgedragen. Het Zangkoor zong onder leiding van den directeur, den heer C. de Gouw op ver dienstelijke wijze de requiem Mis van Rijniers, terwijl de gregoriaansche ge zangen onder leiding van den heer A. van den Brand werden uitgevoerd. De kerk was in diepen rouw gehuld. Moge God hem als loon voor zijn verdienstelijk en werkzaam leven de eeuwige belooning reeds geschonken hebben. Hij ruste in vrede. Het 3-jarig dochtertje van den heer Dr. W. alhier geraakte Woens dagmiddag onder een vrachtauto van den heer de H. alhier. Hoewel het on geval zich in het eerst nogal ernstig liet aanzien, bleek naderhand dat de kleine er met keline verwondingen was afgekomen. De chauffeur van den vrachtwagen treft geen schuld. NIEUWE BONNEN. Boter bon 18 tot 29 Nov. Margarine bon 18 tot 29 Nov. Brood bon 16 tot 1 Dec. Kaas bon 24 tot 1 Dec. Eieren bon 37 tot I Dec. Suiker bon 16 tot 6 Dec. Vleesch en vleeschwaren nog niet officieel bekend, waarschijnlijk bon 10. Predikbeurten Zondag 24 Nov. 1940: Ned. Herv. Kerk v.m. tien uur en n.m. half drie Ds. R. de Bruin. h? Naar we vernemen bedroeg de opbrengst van de Zendingsweek, uit gaande van de acht samenwerkende Zendingsorganisaties, ruim 20. Gemeenteraad De Neder fandsche Pijnstiller Spsftn den Mig? Rheumatfek Lendenpijn „Manege". Plechtige uitmunt. DE BICO. WAALWIJK. 's Zondags voor St. Nicolaas zullen de winkels geopend zijn. De raad dezer gemeente kwam Donderdag avond in openbare vergadering bijeen onder lei ding van den edelachtb. heer burgemeester E. Moonen. Secretaris de heer J. van Mierlo. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Binnengekomen was een schrijven van den heer H. Kleijn, dat hij door ziekte deze verga dering niet kon bijwonen. AAN DE ORDE: I. Voorstel tot vaststelling eener gewijzigde verordening op de heffing van precario rechten. (Zie prae-advies in ons blad van 1.1. Zater dag). Wordt z. h. st. goedgekeurd. '2. Voorstel tot vaststelling eener verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen vaii afvallen van levensmiddelen enz. en het ter beschikking stellen van dier lijke afvallen. (Zie prae-advies in ons blad van 1.1. Zater- day). De heer Roxs merkt op, dat het veel bezwa ren zal meebrengen, indien het ophalen van de ze afvallen slechts eenmaal per week gebeurt. Als de menschen groenten- en andere afvallen gedurende een heele week moeten bewaren, zal er veel gaan rotten en niet meer bruikbaar zijn. De voorzitter zegt dat het de bedoeling is dat er iemand wordt aangewezen, die deze af vallen ophaalt. De zaak is nog niet precies ge regeld, maar spr. zal er voor zorgen dat alles zoo goed mogelijk functioneert. Wethouder Eibers merkt op, dat er al iemand is die gedurende 14 dagen reeds iederen dag de afvallen heeft opgehaald. De voorzitter zegt dat de menschen die daar voor zijn aangewezen zelf wel zullen zorgen dat ze veel ophalen, want des te meer zullen ze verdienen. De heer Verdoorn vestigt er de aandacht op dat de afvallen van groenten en aardappelen zeer aan bederf onderhevig zijn en daardoor veel van hun voedingswaarde verliezen. Als ze echter iederen dag opgehaald worden? zifn~de kwantums te gering. Spr. zou daarom liever zien dat er om den anderen dag opgehaald werd en men de ophalers iets meer betaalde voor hun moeite. Daardoor zouden de men schen de afval niet een geheele week behoeven te bewaren, terwijl de boeren hun vee regel matig kunnen voeren. De heer van Loon is er voor dat er niet te weinig ophalers worden aangesteld, want dan zal er vanzelf regelmatig worden rondgegaan. Wethouder Eibers zegt dat men er ook mee rekening moet houden dat die menschen in de gelegenheid worden gesteld er iets aan te ver dienen. De heer de Brouwer heeft iemand gesproken die zich in verbinding had gesteld met den heer de Hoop. Deze had zich de organisatie van den ophaaldienst zoo gedacht, dat in de verschil lende parochies twee personen zullen worden aangesteld, die om den anderen dag. *elk een bepaald gedeelte afgaan. De heer Verdoorn wijst er op dat men ook afzetgebied voor de afvallen moet krijgen. Spr. geeft in overweging om een advertentie in „de Echo" te plaatsen om zoodoende liefhebbers op te roepen en bij inschrijving dan alles verkoo pen. De voorzitter zegt dat de gemeente er geen moeite mee heeft. De menschen halen het op en verkoopen het zoo goed mogelijk. De raad gaat dan z.h.st. met het voorstel van B. en W. accoord. 3. Voorstel tot verlenging van tijdelijke be noemingen van leeraren aan de gemeente- avondteekenschool. De voorzitter deelt mede dat er bericht is ingekomen dat de tijdelijke aanstelling in een vaste veranderd kan worden. Het betreft hier de heeren P. J. Groene we gen, J. J. A. van Drunen en H. J. J. G. Char- pentier. Met resp. 11, 11 en 10 stemmen werden deze heeren in vasten dienst benoemd. Vier stemmen waren ongeldig. 4. Vaststelling der vergoeding ex art. 101 der L. O. wet over 1939 en Van de werkelijk gedane uitgaven door de bijzondere scho len over dit jaar. De heer v. d. Waerden heeft in een van de stukken gelezen dat één school zich een anten ne heeft aangeschaft. Er is B. en W. toen ge vraagd of dit voor onderwijsdoeleinden was of voor amusement. Daarop is geantwoord dat door de ouders een toestel gegeven werd voor feestelijke gelegenheden. Spr. is van meening dat het niet op den weg van de gemeente ligt om die antenne te betalen. De voorzitter antwoordt dat, als de antenne voor amusementsdoeleinden gebruikt wordt, deze niet ten laste van de gemeente mag ko men. Deze zaak is echter nog niet geheel afge wikkeld. De raad kan zich dan met het voorgestelde vereenigen. 5. Voorstel betreffende het aangaan eener re kening-courant-overeenkomst voor 1941. (Zie prae-advies in ons blad van 1.1. Zater dag). Wordt goedgekeurd. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente-be- grooting voor 1940. Wordt goedgekeurd. De voorzitter stelt verder nog aan de orde de navolgende punten die niet op de agenda voorkomen. 7. Wijziging bouwverordening. Deze wijziging houdt in, dat B. en W. de bevoegdheid hebben vrijstelling te verleenen ten aanzien van en nadere eischen te stellen met betrekking tot alle bepalingen van de verorde ning die op constructies of materialen betrek king hebben, voor zoover bijzondere omstandig-

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6