SPORT LAATSTE BERICHTEN DAGMEISJE, GEM. ZIT-SLAAPK. OPHALEN AFVALSTOFFEN, RAAMSDONK. TILBURG. VLIJMEN SPRANG—CAPELLE. Advertentiën. P E NS_I O N. 2 of 3 kamers, OUDE en GEBROKEN GRAMGFOON PLATEN MIDDENSTANDS- B 8QHGSTELLINGSFGNDS vaor ds Langstraat - ts Waalwijk KiBUËEH^ItPl bewees, dat het publiek van Loon- opzand meeleeft met de vereeniging de Jonge Werkman,» Hij sprak de hoop uit, dat dit zoo zou olijven, en wenschte de aanwezigen een aange- namen en genotvollen avond Daarna werd hei programma af gewerkt. nadat- het J. W. lied was gezongen. Het zou te ver voeren als we elk tooneelstuk|e, zang of voordracht moesten beschrijven, maar het was in een woord af, en deaanwezigen heuben dan ook volop genoten dien avond. De Directeur-Voorzitter,kapelaan v. Vugt sprak zijn voldoening uil over de massale opkomst, hij maakte van de gelegenheid gebiuik om op duidelijke wijze het doel enstieven van den Jonge Werkman uiteen te zetten. Hij spoorde de ouders aan om vooral mede te werken in dezen tijd van nieuwe ordening, om de jeugd ontwikkeling hij te brengen, zoovel op geestelijk als cultureel gebied. Hij hoopte, dat spoedig alle jongens die daarvoor in aanmerking komen aangesloten zullen zijn bij de Jonge Werkman. Tooneeluitvoering De Luchtbode Voor de tweede maal gaf deze vereeniging een looneel-rvond, maar nu voor de leden en donateurs met hunne dames. Wederom werd op gevoerd het tooneelspel „Dooden Schaduw" wal bij het publiek zeer in den smaak viel en veel bijval oogstte. De vereeniging kan met trots terugzien op deze twee goed geslaagde avonden. IUAMSDONKSVEER. Ernstige val. Toen de metselaar W. bezig was de noodige reparatie te verrichten op het dak van een woning staande aan het Heereplein, had hij het ongeluk uit te glijden, met 't gevolg dat hij van het dak viel, en in een sloot terecht kwam De buren die het ongeval zagen gebeuren, vreesden het ergste. Gelukkig bleek «te val niet zoo ernstig Ie zijn als het zich liet aanzien. Toen men er bij kwam was W. nog goed bij zijn positieven, even daarna werd hij echter duizelig. Per brancard is W. naar het St. Theresia-Ziekenhuis, alhier ver voerd. Het ongeval is nog betrekke lijk goed afgeloopen. W. heeft een niet ernstige wonde bekomen in de heup. Het zal echter geruimen tijd duren,eer hij wee* geheel genezen is N V. Tilbino. Volgens een bijvoegsel tot de Ne derlandsche Staatscourant van 2d November is alhier opgericht de N.V. Tilbino, hetgeen een verkorting is van Tilburgsche Industrieele On derneming. Comparanten zijn Hen drik Jansen, fabrikant alhier, Jo hannes Albertus Adolf Gerritsen, fabrikant te Zeist en Antoon Ball, fabrikant te Zeist, Het doel der vennootschap is de fabiicage van er/of de handel in lederwaren en schoenwerk. Het kapitaal bedraagt f50 000 en is verdeeld in 500 aandeelen, elk groot f 100. Commissie Winterhulp. Voorzitter: G. R, van der Ven, Buigemeester. Secretaris: H. Boom, Volontair ter Secretarie. Penni igmeesterM. van Wagen berg, Gemeente-Ontvanger. SPRANG. De heer G. Braspenning Jr. heeft voor zijne benoeming tot diaken bij de Geref. Kerk alhier bedankt. Onder leiding van haar voorzitter den heer G. J. van Willigenburg, hield de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeni- ging (afdeeling Oost) j.l. Maandag avond in de zaal van den Chr. Volks bond alhier eene vergadering. De voorzitter las na de opening een gedeelte uit de H. Schrift en ging voor in gebed, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom heette en mededeelde dat het bestuur genoodzaakt was de vereeniging in tweeën te splitsen, om dat het verboden is politieke vergade ringen te houden met meer dan 20 per sonen. Spr. dankt bij voorbaat Ds. van Lummel die bereid is zijn onderwerp ook tweemaal te houden. Het onderwerp waarover Ds. van Lummel zal spreken: ,,Een oude strijd in nieuwe vorm", is zeer gepast in de zen tijd: toch is deze strijd er geweest vanaf het Paradijs en die gaat door en het komt er voor ons op aan of wij behooren tot het zaad der vrouw en trouwe leden van de kerk van Jezus Christus zijn en trouwe belijders der A. R. beginselen. Na het lezen der notulen werden en kele ingekomen stukken behandeld, o.a. een schrijven van het Centraal Comité en Dr. Colijn betreffende onze houding tegenover de Ned. Unie. Ds. van Lummel, hierna het woord verkrijgende, begint met te zeggen dat het gezegde: spreek niet over politiek, dan gaat alles magnifiek, velen ccn houding heeft doen aannemen die ieder Nederlander, maar zeker ieder christen onwaardig is. Z.E. wil wijzen op de noodzaak om te strijden. Onder ons volk openbaart zich tweeërlei houding, n.l. een felle en een laksche. De laksche houding van een groote groep is echter een weinig principieele, een weinig christelijke levenshouding. Spr. acht t echter verklaarbaar, want ook de A.R. waren in den tijd voor den oorlog in slaap geraakt, wat nu eerst wordt ge voeld. Wij moeten de vrees afschudden en de lauwheid laten varen. De Rijkscom missaris heeft gezegd dat de politieke wilsvorming vrij is, dus moeten wij ons politiek beginsel bestudeeren en uit dragen. Wij moeten dien strijd voeren in denzelfden vorm als vroeger, niet unfair. Het moet gaan tegen beginselen en uitgaande van beginselen. Wij moe ten ons op de K.V. bezighouden met eigen toestanden in eigen land. Wij moeten strijden met een groep Neder landers met wie wij het niet eens zijn. Er wordt een greep gedaan naar den geest van ons volk. Daartegen gaat on ze strijd. Dit is een strijd van Godswege geboden. Het is een oude strijd, zegt Ds. v. L., en wijst op de periode van de hervor ming, die in ons land een Calvinistisch karakter had. Spr. schetst dien strijd voor vrijheid om God te dienen naar Zijn Woord en de ingeving van het geweten, welke strijd God bekroont heeft, maar die door ons niet gewaar deerd is. De strijd van thans gaat om eenheid, maar daar loopt een scheidslijn door t Nederlanasche volk, n.l. die God vree zen en God niet vreezen. Daarom moe ten wij strijden tegen de valsche roep om eenheid en we moeten ons in dien strijd gebonden voelen aan Gods Woord. Wij moeten strijdend, wakend en biddend, ook plaatselijk, de wacht betrekken om het vaderlijk erfdeel, al dus de Eerw. spreker, en besluit hier mede. Uit de vergadering werden verschil lende vragen gesteld, die op duidelijke wijze werden beantwoord. De voorzitter sprak tot slot een woord van dank en opwekking, waar na Ds. van Lummel in dankgebed voor ging- Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle, hield Dins dagavond in de zaal van den Christel. Volksbond alhier eene vergadering, on der leiding van haar voorzitter den heer C. Braspenning, meer speciaal ter' be spreking van de herdenking van het 20-jarig bestaan. Besloten werd op Maandag 9 De cember een herdenkingssamenkomst te beleggen, waarin als spreker zal optre den den heer J. Schipper van Utrecht, secretaris van het C.N.V. Tot deze bij eenkomst zullen de Eerw. heeren pre dikanten, Burg. en Wethouders, afge vaardigden van de Jongelingsvereeni- gingen, enz., worden uitgenoodigd. R. W. B. De vastgespelde wedstrijd Zaltbommel RWB ging wegens terreinafkeuring niet door. Het tweede elftal stelde danig teleur door haar thuiswedstrijd tegen Sporters met 43 le verliezen. Ondanks geduren de den geheelen wedstrijd een lient over wicht wist zij van de geboden kansen niet te protiteeren, in tegenstelling met de Sporters die van het zwakke spel in (ie RWB-verdediging een dankbaar ge bruik maakte en verdiend won. Het derde deed het heei wat beter en wist bij Tilburgia een G—4 overwinning te behalen, zoodal zij nog steeds ongesla gen is. Zondag a.s.: RWB 1—Sarto 1. Dongen 2RWB 2. R. K. C. Uitslagen van 23 Nov.: OislerwijkRKC 1 RKC 2—DESK 2 z 5—3 RKC 3—Vios 2—8 RKC 4—Vios 2 7—1 SVG—RKC 5 4—1 RKC heeft Zondag weer een schitte rende prestatie geleverd, door hel toch zeker niet te onderschatten Oislerwijk op eigen terrein een gevoelige nederlaag toe te brengen. De overwinning was voor RKC volko men verdiend, terwijl de cijfers in het geheel niet geflatteerd zijn. De Oisterwfjkers zijn ons wal ploeg- verband betreft niet meegevallen. Hun verdediging zocht het heil te veel in forsch spel, welke methode evenwel te gen de walervhigge RKC-voorhoede ge heel faalde. RKC stelde hiertegenover de taktiek van snel afgeven van den bal, waarop de gastheeren in het geheel geen val konden kriisen. Toen de sland 2—0 was probeerden de Oislcrwijkers de bakens te verzet.cn door zoo ver mogelijk op le dringen. Het suc ces dat zij hiervan verwachtten bleef ech- er uil. want onze verdediging bleef pa raat, en zelfs in de moeilijkste omstan digheden werd de bal zoo doorgespeeld dal de voorhoede direct weer een nieu wen aanval kon onbouwen. Direct na den aftrap is reeds te bemer ken dal het spel van de Combinatie op hoog peil staal. Hierdoor kwam het Ois- terwyk-doel onder hoogen druk le slaan, zoodat er goals moeten komen. Nadat een aanval van de Oi ster wijkers is afgeslagen, speelt onze centervoor den bal in den hoek, waar de linksbuiten hem te pakken krijgt, en zonder dat er nog iemand aan le pas kond heeft de doelman der thuisclub voor de eerslem maal het nakijken. I)e tweede goal. eveneens door den linksbuiten gemaakt, volgt dan snocdlg volgens hclzclfdo recent, zooda: RKC na een kwartier met 2 0 de leiding heeft. Nog voor de rust, slaagt de rech'sbin- ten erin den voorsprong tot 0--3 !c Ver- hoogen. Na de hervatting doen onze jongens het wat kalm aan, waardoor Oislerwijk in den aanval kan komen. Wegens onge oorloofd hinderen krijg' Oislerwijk dan een penalty toegewezen, welke zij in ecu goat weet om te zetten. THerdoor gewaaschuwd krijgen het de RKC'ers weer op hun beunen. De geel- h'auwe kleur is weer troef, wat tol uit- drnkVina komt door de vierde onal. De poduccnt hiervan was dc linksbinnen, die van grooten .afstand den hal in het nii'erstc boven Koek?'» deed verdwijnen. Even later had dezelfde speler bijna we derom succes: ditmaal ketste het schot echter van de lat terug. DE WAALWIJKSCHE LOOIERSVEREENIGING. Komt hier een noodbeurs? De Waalwijksche Looiers vereeni ging, die jarenlang niet meer op den voorgrond getreden was, maar onlangs weer nieuw leven werd ingeblazen, hield op 20 Nov. in Hotel ,,De Twee Kolommen", voor het eerst sedert 1924 weer een algeineene jaarvergadering, die goed bezocht was. Na opening en een hartelijk wel komstwoord van den voorzitter, den heer N. v. Loon, bracht de secretaris penningmeester, de heer J. v. Hees- heen, de jaarverslagen uit. Daarin werd o.m. gememoreerd het buitenge woon geslaagde feestdiner, aangeboden hij het jubileum van de Vakschool en enkele overeenkomsten, die door tus- schenkomst van de Waalwijksche Looiersvereeniging in het afgeloopen jaar tot stand zijn gebracht. Uit het financieele verslag bleek, dat de vereeniging op een gezonden financieelen basis steunt. De aftredende bestuursleden, de hee ren N. v. Loon (Voorz.), G. v. Hees heen (secr.-penningm.) en H. Jansen (comm.) werden herkozen. Eén noodbeurs. Gisteravond heeft de sluitingsver gadering plaats gehad van de Waal wijksche Looiersvereeniging. Naar aanleiding van een door ver schillende leden ontvangen circulaire, om le komen tot stichting van een noodbeurs voor de schoen- en leder industrie in Tilburg, werd dit onder werp aan een bespreking onderworpen. Hieruit kwam naar voren dat een dergelijke noodbeurs in Waalwijk, als centrum der schoen- en lederindustrie, heter op haar plaats is. Het bestuur is daarom opgedragen te trachten deze noodbeurs in Waalwijk te krijgen, waarvoor contact zal worden gezocht met dc Waalwijksche Vereeniging van Schoenfabrikanten. Na afloop der vergadering werd deze in een meer feestelijke omgezet, waar 't recht prettig toeging en waar voor ook den heer Boers alle eer toe komt. ST. NICOLAASFEEST R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Naar men ons mededeelt zal het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden van de R.K.W.V. a.s. Zaterdag gehouden worden in de groote zaal van den Gildenbond. OPHALEN VAN AFVALLEN. Onder verwijzing naar de in ons blad van heden voorkomende adver tentie betreffende ophalen van afval len van levensmiddelen en inleveren van dierlijke afvallen, deelen wij daar omtrent nog het volgende mede: De bewaring van afvallen van le vensmiddelen, welke krachtens art. 2 van het Afvallenbesluit 1940 I moet worden bewaard, moet geschieden af zonderlijk, d.w.z. gescheiden van voor werpen of stoffen, welke niet daarbij behooren, zooals asch, tuinvuil, enz. Onder afvallen van levensmiddelen worden verstaan: aardappelschillen, groentenafvallen, fruitafvallen, vleesch, visch- en brood- resten en andere etensresten, beende ren daaronder begrepen. Wij verwijzen verder naar den tekst der advertentie. Twee nieuwe departementen In de plaats van Onderwijs, K en W In het Dinsdag verschenen Ver ordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommis saris voor het bezelte Nederland- sche gebied, waarhij is bepaald.dat in de plaats van het departement van Onderwijs, Kunsten pn Wetenschap pen worden ingesteld een departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming, alsmede een departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Nationaal Front Met ingang van 22 November 1940 zijn afdeelingen van Nationaal Front gevormd te Apeldoorn, Bei gen op Zoom, Borculo, Culemborg, Gorinchem en Vught. Tot afdeelingsleider van Apel doorn is benoemd de heer J. van Dongen Jr., van Bergen op Zoom de heerM.J Asselbergs van Borculo de heer R. H. Nijhuis, van Culem borg de heer J. H. Keizer, van Gorinchem de heer Ir. D. G Th. Habraken en van Vught de heer P. A. Brinkhoff. Tot lid van de Sociaal Econo mische Kamer van Nationaal Front is alsnog benoemd de heer P. F Scheeren, schoenfabrikant te Nij megen. Engeland's moeilijkheden ter zee De besprekingen van Lord Lothian met Roosevelt. Omtrent het onderhoud tusschen Roosevelt en Lord Lothian, den Butschen ambassadeur, schi ijlt de Washingtonscne correspondent van de New Yoi k Times, dat op Amerika door Fngela» d druk wordt uitge oefend om meer schepen te leveren en wel niet alleen handelsschepen, maar ook oorlogsbodems. Boven dien stieett Engeland naar een soort samenwerking tusschen Engel- sche en de Amerikaansche vloot, waardoor de Fngelsche vloot zou wo. den bevrijd van de patrouille- diensten in verschillende deelen der wereld. Lord Lothian heeft schepen bij zonder noodzakelijk voor Engeland genoemd. Op de vraag, of hij daar onder ook oorlogsschepen verstond antwoordde hij aan journalisten: »lk zei scbepen«. Uit Londen meldt de New York Herald Tritwine. dat Lord Lothian een memorandum naar Washington heeft meegenomen, waarin Enge- lands wenschen op het gebied van schepen zijn uiteengezet. Volgens dit bericht zou Engeland van de Vereenigdc Staten drieslag schepen, zes kruisers en honderd lorpedobootjagers willen koopen of lecnen. Het memorandum behelst geen a induidingen omtrentden prijs, dien Engeland voor een versterkte vloothulp in den vorm van basis in den Stillen Oceaan of de wateren van Malakka zou willen betalen. Bovendien hoopt Engeland op moder ne handelstonnage van Amei i. ka De Britsche delegatie van het ministerie van scheepvaart, die op het oogenblik in Amerika vertoeft, interesseert zich vooral voor koop vaardijschepen van het nieuwe bouw pr opram ma der federale scheepsautoriteiten. Da zware Engelsche scheeps- veriiezen Bezorgdheid in de pers Omtrent den toestand, waarin Engeland zich bevindt tengevolge van het steeds toenemende verlies van tonnage, beginnen verscheidene bladen zich ernstig bezorgd te maken. Zoo schrijft het Britsche tijdschrift The Economist, dat men zich niet onbeperkt kan permitteeren schepen en vrachten in den huidigen omvang te verliezen. Sedert de in eenstorting van Frankrijk zijn de scheepsverliezen zoo gestegen, dat zij hij Engelschen, geallieerden en neutralen 4,68 millioen ton perjaar uilmaken zouden, tegenover 2,85 millioen ton in het eerste oorlogs jaar. De vloot-. orrespondent van de Yorkshire Post schrijft, dat de Duitsche vloot op het oogenblik levendig optreed en Engeland uit daagt op een wijze, die niet kan worden voorzien. Te beweren, dat de Duitsche vloot in Noorwegen is verwoest, is een vvenschdroom. Scheepsramp in de haven van Haifa Vermoedelijk een groot aantal slachtoffers. Het D.N.P. meldt uit New York Het s.s. Patria, dat 181)0 Joodsche emigranten aan boord had, is ten gevolge van een ontploffing in de haven van Haifa gekapseisd. Men vreest dat er slachtoffers zijn ge vallen. De opvarenden hadden zich niet in Palestina aan land mogen hegeven. United Press meldt nader uil Haifa, dat het schip na een explosie gezonken is. Er zou een aantal passagiers verdronken zijn, terwijl de anderen gered werden. Omtrent de oorzaak van de ontploffing is niets bekend. Het S.P.T. meldt nader uit Haifa Op het s.s. Patria heeft zich Maan dagavond in de haven een gruwelijke ontploffing voorgedaan. Het 11.885 ton metendeschip was binnen enkele minuten volkomen vernietigd. Aan boord bevonden zich ongeveer 1800 illegale passagiers, die in Palestina geweigerd waren. Het schip stond op het punt te vertrekken toen de ramp gebeurde. Den geheelen nacht door hebben reddingsploegen gewerkt om men- schen uit het wrak van het half gezonken schip le redden. Op een deel van het wrak brak brand uit. Men vreest dat een groot aantal menschen om het leven is gekomen. Dinsdagochtend was de omvang van de ramp nog niet bij benadering te overzien. De passagiers waren voor het meerendeel illegale emi granten, die van Palestina naar een Engelsche kolonie zouden worden overgebracht. De Patria, die vroeger onder Frar.sche vlag voer en eigen dom was van de Fabre lijn te Mar seille, was na de capiiulatie van Frankrijk door Engeland in beslag genomen. ADVERTEERT IN DIT BLAD. GEVRAAGD: DEGELIJK B K. niet beneden 16 jaar. 63923 Waar zegt de Uitgever- HEER zoekt met voll. pension per 2 Dec. Brieven met piijsopgv. B J. AL INK, Apel J. weg 108 Arnhem Gezocht in centrum Waalwijk liefst ongemeubileerd, met of zonder volledig pension voor drie names. Blieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. - 63924 WIJ ZIJN KOPERS VAN tegen de hoogste prijs. VAN BOXTEL N.V. Adres Groolestr. 313 - WAALWIJK TELEFOON 293. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALWIJK, MAKEN BEKEND: 1. dat Donderdag 28 November a.s. in deze gemeente wordt aangevangen met het ophalen van afvallen van levensmid delen enz. door degenen, die daarvoor van ons College ver gunning hebben gekregen, te weten: Fr. van Geenen, M. Heinen, G. Roomer en J. Heeffer, aan ieder van wie een bepaald gedeelte der gemeen te is toegewezen. Genoemde personen zijn in het bezit van de schriftelijke vergunning. Het ophalen der afvallen ge schiedt vanaf 28 Nov. a.s. 3 maal per week. Veehouders, die interesse heb ben voor het koopen van de afvallen, kunnen zich daartoe aanmelden bij den Gem. archi tect. De prijs bedraagt 1 cent per K.G. 2. Het afgeven van cadavers van honden en katten moet ge schieden aan den Dienst van Gemeente-werken. 3. Dierlijke afvallen (afvallen van slagersbedrijven, poeliers winkels, vischwinkels, cada vers van slachtdieren e.d.) moeten worden gebracht op 't Gem. slachthuis. Waalwijk, 26 November 1940. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Inlichtingen of aanvragen GROOTE STRAAT 205 BAARDWIJXSCHE STRAAT 4 COLLECTE WINTERHULP. Ondergeteekenden wekken hierbij de ingeze tenen van Sprang-Capelle op, om op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 November in ruime mate de collecte voor „Winterhulp te gedenken. De collecte zal worden gehouden door ver koop van lichtgevende molentjes, terwijl de gif ten in gesloten bussen kunnen worden gestort. Men wordt verzocht voor genoemde insignes een zoo groot mogelijk bedrag beschikbaar te stellen, terwijl de prijs dier molentjes echter minstens 0.20 moet zijn. Personen, die hun giften op andere wijze wil len geven kunnen dit doen door overschrijving op gironummer 143037 van den Penningmeester van het Comité den heer W. M. A. Heijmans te Vrijhoeve-Capelle onder vermelding „Voor winterhulp of door overhandiging van het be drag, waarvoor een kwitantie zal worden af gegeven. De eerste ondergeteekende heeft deze week op een vergadering van den Directeur-Gene raal van „Winterhulp" de uitdrukkelijke ver zekering gekregen, dat de gelden beslist besteed zullen worden voor behoeftige Nederlanders on verschillig van welke godsdienstige of staatkun dige richting. De in de gemeente ontvangen gelden blijven voorloopig onder berusting van ons plaatselijk comité, een nader te bepalen procent kan rechtstreeks door het plaatselijk comité worden besteed binnen de gemeente Sprang-Capelle, terwijl het overige in Neder land- blijft voor aanvragen en steun uit het geheele land, waarvoor dus ook wederom in gezetenen uit de gemeente Sprang-Capelle in aanmerking kunnen komen. Op grond van deze feiten kunnen ondergetee kenden deze collecte dan ook volkomen aanbe velen. Sprang-Capelle, 26 November 1940. A. SMIT, Burgemeester, Plaatselijk Directeur. M. F. DE VISSER, Gemeente-secretaris. W. M. A. HEIJMANS, Gemeenteontvanger, Penningmeester. R. MIDDELKOOP. Wethouder. G. J. VAN WILLIGENBURG. Wethouder en lid Burg. Armbestuur. G. A. S. DE BAS, grossier. A. L. SNEEP, fabrikant. E. COLET, hoofd der openb. lagere school. Tien m'n"4en vor het einde fabriceer de de linksbuiten, na oen soloren zijn 'i^rrif doelmmf. Hiermede was de over winning een feit. De reserves behben 7ich eveneens kra- nirt eeweerd. Fen 53 overwinning on DTtck 9 i'- een pre^aGe die er ziin mac. RFC .3 leed ook d,vmanl weer een croo- m nederlca». Kan daar toeh geen veran dering in komen, 'oneens? Het vierde elftal bad ronds me' 7—1 ,lo Ipidinrr toen de seboidcréebfer don wndc.'Hjd weeens wangedrag van de Til- cnnnortors s'aakle. Het bortrin sportiviteit is blijkbaar nog een weelde- nrHlrnl RKC, 5 kon bet in Tiibnrrr niet verder brengen dan een 41 nederlaag. KAATSHEUVEL. Desk IBreda I, 1—0. De Dessers speelden Zondag een wedstrijd om maar zoo gauw mogelijk te vergeten. Er werd zoo onhandig gewerkt, dat de thuisclub er in volle 90 minuten niet in kon slagen om ook maar eenmaal het Breda-doel te vinden. Reeds in 't begin moest een Breda-back nood gedwongen in eigen doel trappen en dat was het eenige doelpunt van den geheelen wedstrijd. Het is zoowel voor rust als na de thee van Desk uitsluitend een probeeren geweest dat bij herhaling faalde. Goed opgezette aanvallen wa ren sporadisch en zoo gauw het er op ging lij ken wist de goede Breda-verdediging ze te bre ken. Breda had haar spel nagenoeg uitsluitend op verdediging gebouwd, zoodat slechts een en kele maal een aanval van die zijde ondernomen werd, die echter steeds door de Desk doelman met z'n backs werd afgeslagen. Het bleef alzoo bij het cadeautje, waarmede de sportparkers blij mogen zijn. LOON-OP-ZAND. Voetbal. Zondag speelde Uno Animo een competitie wedstrijd op eigen terrein tegen Dongen II. Om 2 uur gaf de scheidsrechter het sein tot den af trap en al spoedig was Uno in den aanval, en de nederlaag die Uno in Kaatsheuvel te incas- seeren had gehad op Zondag 17 dezer, wak kerde de spelers aan, om alles op alles te zetten. Bij de rust was de stand 2—1 voor Uno: na de rust waren de Uno-jongens niet meer te hou den en de einduitslag was dan ook 6—2 voor Uno. Het tweede elftal moest in Tilburg tegen Velositas II een nederlaag in ontvangst nemen van 4—1. INGEZONDEN. Waalwijk. 26-11-'40. Geachte Redactie, Zou U onderstaande, zoo mogelijk nog heden in Uw veel gelezen blad willen opnemen, waar voor bij voorbaat dank. Dezer dagen is mij toevallig ter oore geko men dat door de voorzitters der voetbalver- eenigingen W.S.C. en Baardwijk een bespre king is gehouden, om tot combinatie der beide vereenigingen te komen. Daar dit de twee clubs zeer ten goede zou komen en vooral de kans geschapen wordt voor onze plaats in de toekomst een flinke 2de klas- ser te behouden, hoopt ondergeteekende en ve len met hem, dat dit prachtig idee zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt zal worden. Bovenstaande regels welke tot heden weinig bekendheid genoten, zullen mogelijk den eersten stap in de goede richting vergemakkelijken. Nogmaals dankend voor de verleende plaats ruimte, noem ik mij X. VEILING DRUNEN. Appelen 822; Appelen vol 78; Appelen kroet 20: Zocic appelen 515; Brederode 1017; Stremic 714; Usboul 10-18; Handperen 1021; Witlof 8COSpruitjes 528: Tomaten 1032; Juin 310; Sjalotle 1420; Kroten 35; Spinazie 614; Waspeen 2(i: Schorseneren 1512; Knol raap l'/23; Wortelen 21; Roode kool .48; Witte kool 3—4: Savoie kool 21; Spitskool 23;Boeren kool 24; Andijvie 25Preij 27 ailcs per kilogram. Bloemkool 2-19; Andijvie 11 VaSla 1—2; Knolselderij 2—5, nlles per stuk. Peen 3'/3f>'/2; Selderij '/21 >/4 Keelen l—l Kroten 2— 4, alles per bos. DOET VEK KOOPEN Tiiii i aJjïi au** F. ,-IiaD

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6