Couranten-reclame Teilieldjslriliulie. JAN VERAA B+ Sandbrmk FEUILLETON WONING" Pfflffll EH30EP DE DUS3ELGANSSTER UITVOERING DONDERDAG v.m. varkrijgbaar Gemengd Nieuws vooral in een veel gelezen plaatselijk- en streekblad is te huur gevraagd Op karwei door de leerlingen te WAALWIJK Botsing tusschen autobus en boerekar. Twee voerlieden ernstig gewond. Zaterdagavond heeft tengevolge van de duisternis onder de gemeente Schijndel een verkeersongeluk plaats gehad waarbij twee broers zwaar werden gewond, terwijl 2 paarden zijn omgekomen en drie voertuigen zwaar werden gehavend] Ongeveer 7 uur reden de gebroe ders Hoogzand uit Schijndel, die elk een met paard bespannen wagen bestuurden, met een kalm gangetje achter elkaar op den weg van St. Oedenrode naar Schijndel. Plotse ling kwam uit de duisternis een autobus van de B.B.A. te voorschijn. Waarschijnlijk tengevolge van de doikerte bemerkte de autobusbe stuurder te Iaat de twee karren. De bus reed tegen de eerste kar or. De botsing was zoo hevig, dat de wagen met kracht achteruit werd gedrukt er. tegen den volgenden wagen te recht kwam. Door het gebeurde verloor de aulobus.cbauffeur de macht over zijn stuur, met het ge volg, dat de bus begon te slingeren en in een droge sloot langs den weg terecht kwam. Ofschoon de bus zwaar was gehavend, kwamen de passagiers allen met den schrik vrij. De beide voerlieden waren er echter niet zoo goed afgekomen. Tijdens de botsing waren zij beide van hun wagen geslingerd. Zij bleven be wusteloos liggen. Een geneesheer constateerde bij beiden een zware hersenschudding en ernstige inwen dige kneuzingen. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis ter plaatse ver- voerd( Hun toestand is zorgwek kend. Een der paarden bleek op slag te zijn gedood, terwijl het andere dusdanig letsel hadopgeloopen.dat het moest worden afgemaakt. De materieele schade was groot. Gavaarlijke projectielen. Twee onvoorzichtige jongens te Scheveningen gedood. Zondagmiddag zijn wederom twee jongens het slachtoffer geworden van het spelen met onbekende voor werpen. Om ongeveer4 uur speelden een paar Scheveningsche jongens bij het pad naar de Wieringschestraat met een aangespoeld projectiel. Een passeerende burger waarschuwde hen, doch zij sloegen hierop geen acht. De burger was slechts op korten afstand gekomen toen het projectiel ontplofte. De gevolgen waren ontzettend, 't wee jongens werden op slaggedood, namelijk de 10-jarige G. den H. uit de Pluvierstraat en de 13-jarige J. van D. uit de Markenschestraat. De zwaar verminkte lijken werden door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Een in de nabijheid zijnde 11- jarige jongen, C. L. den H van het Meeuwenhof, werd gewond. Hij kon zich echter naar huis begeven. Ook een 14 jarig meisje, M. J. van der R„ uit de Haagbeukstraat, kreeg een blessure. Zij werd aan het kinder ziekenhuis verbonden en kon naar huis gaan. Jongeman te Rotterdam verdronken. Zondagochtend vroeg heeft de politie in de Oudehaven te Rotter dam een drenkeling opgehaald. De levensgeesten waren reeds geweken. Bij onderzoek is gebleken dat het slachtoffer, dat vermoedelijk bij duisternis te water is geraakt, is de 21-jarige W. Hcuvink, afkomstig uit Apeldoorn, sedert eenigen tijd te Rotterdam woonachtig Het stoffelijk overschot is naar de begraafplaats Crooswijk gebracht. Door een auto overreden en gedood. Maandagavond omstreeks half 10 is op den Langeweg te Ooltgens- plaats. een auto, bestuurd door deu 35 jarigen W. de V. uit Üude-Tonge, door een tot nu toe niet opgehelderde oorzaak, in botsing met een voor hem op den weg rijdenden fietser gekomen. Deze werd tegen den grond gesmakt, waardoor hij op slag werd gedaod. Het slachtoffer is de 38-jarige landarbeider J. van Oostende uit Ooltgensplaat. Spoorwegarbeider gedood. Zondagavond wilde de spoorweg arbeider Nauta op het station Nij megen zich van het eerste naar het tweede perron begeven. Blijkbaar heeft de man niet bemerkt, dat op dat oogenblik zich een rangeerloco motief in zijn richting voortbewoog Nauta, die vader is van Skinderen, werd gegrepen en op slag gedood. Heden overleed onver wacht onze lieve Schoon zuster, Tante, Oud-Tante en Nicht ANNA HENDRIKA PLATTEEL Weduwe van Antonie Wouter Verheijden, in den ouderdom van 89 jaren. 's-Grevelduin-Capelle, 8 December 1940. Namens de Familie, Mr. A.W. VERHEIJDEN, Exec. test. Heden is onverwacht ontslapen onze lieve Schoonzuster, Tante en Behuwd-Tante ANNA HENDRIKA PLATTEEL Weduwe van Antonie Wouter Verheijden, in den ouderdom van 89 jaar. 's-Grevelduin-Capelle, 8 December 1940. Amsterdam. Wed. G. M. Verheijden- Zijlmans en Kinderen, 's- Grevelduin-Capelle, Kinderen A.P.v.d. Hoek- de Rooij. Amsterdam, Wed. A. M. Soeters- de Rooij en Kinderen Dongen. Wed. J. A. van Alphen- de Rooij en Kinderen. Vrijhoeve- Capelle, J. M. Oerlemans en Kinderen. 's-Grevelduin-Capelle, S. C. Vermeulen- de Rooij. M. L. Vermeulen. Heden overleed mijne hooggeachte Nicht ANNA HENDRIKA PLATTEEL Wed. van A. W. Verheijden. Het groote vertrouwen dat H.Ed. mij lange j iren gaf, zal mij steeds in aangename herinnering blijven. A M. Verheijden Adr zn. s-Grevelduin Capelie, 8 Dec. 1940. Vanaf Donderdag 12 Dec. t/m. Vrijdag 20 Dec. as. kunnen dagelijks met uit zondering van 's Zaterdags textielpunten ingewisseld wor den tot coupures. Verder alleen 's Maandags des voormiddags. Voor volledige inlichting wende men zich tot de plaat selijke distributie-kantoren. Kring-distributiekantoor Waalwijk. ARN. VERWIEL, Leider. N.V. Aanneming Maatschappij voorheen C. J. M. KOCKEN, Lange Nieuwstr. 236 te Tilburg, Teleph. 4688. vraagt direct adressen van arbeiders die genegen zijn, na oproep, in Noord Frankrijk mede te gaan werken, benoodigd zijn 25 timmerlieden, 25 Metselaars, 25 Straters,10 Machinisten voor benzine en ruwolie-motoren, 8 Smeden a 75 et., 100 hulp. arbeiders 5 66 et., 300 Grond werkers e. d. 5 61 ct. per uur; voor overuren 10 tot 50% extra, gehuwde 2 50 extra, bovendien allen 1.20 duurte-toeslag per week, kost, inwoning en reis vrij, verder 1 Boekhouder, 2 tijdschrijvers, 3 Uitvoerders voor Beton, Rouw- en Grond werken. Bemiddeling Arbeidsbeurs gewenscht. 63660 voor 2 personen per 1 Januari Brieven onder No. der adv. a h. Bur. v. d. biad. 6366l t MARKT - WAALW IJK WAALWIJKSCHE CENTRALE GAARKEUKEN GROOTESTRAAT 273. met worst en kluif PER LITER 25 CENT. Voor 12 uur afhalen. Voor iedere Liter een halve vleeschbon, voor 4 L. een erwtenbon. 63666 „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' 4) Hoe meer zijn opgewonden bewon dering toenam, hoe koeler Irene werd. Ze was nog le jong om zich daar re kenschap van te geven, maar ze voel de, dat ze liever nooit meer met Te rence wilde dansen en toen hij haar een oogenblik alleen had gelaten, op zoek naar meer wijn, stond ze op en ging het souperzaaltje uit, naar de danszaal terug. Toen ze daar binnen ging, gleed haar voet uit over een glibberige, vertrapte bloem, door één der dames verloren. Zij trachtte haar evenwicht te bewaren door de hand uit te slaan naar den muur, maar daar bij sloeg zij tegen den rand van een Venetiaanschen spiegel. Een scherpe pijn schoot door haar arm en even la ter sijpelde liet bloed haar tusschen de vingers door. Ze stond er naar te kijken, zicli af vragend wat ze zou doen, toen Red- mayne's stem vlak achter haar zei: Hebt u uw hand bezeerd, Lady Irene? Ja, zei ze op haar ongekunstelde manier. Ik heb per ongeluk hier tegen dien spiegel geslagen en nu bloedt 't nogal flink. Gaat u even met mij mee, zei hij. Er was een groote serre vlak bij de halzaal, en ze volgde hem daarheen. Er moet hier ergens een marmeren fonteintje zijn, voor de bloemen. O juist. Laat me nu eens zien. Als het niet al te erg is kunnen we het hier wel even uitwasschen. Past u op, dal n geen vlekken op uw japon krijgt. Irene stak hem haar hand toe en terwijl hij zich er over boog en de kleine wond inspecteerde, keek ze hem Muziekstudie van Boorf 9j' (Diploma Conservatorium) ZATERDAG 14 DEC, HALF DRIE IN MUSIS SACRUM. Entrée 25 cent, plus belasting. Gelegenheid tot plaatsbesprekeri SLIJTERIJ »BBABANTIA«, Grootestraat 191 A Waalwijk. hall verstrooid aan. Hij behoorde lot de vrienden van haar vader en zoo had ze hem één- of tweemaal ontmoet, maar behalve de gebruikelijke begroe tingen, had hij nooit de minste notitie van haar genomen. Redmayne's stem was zwaar en diep, zijn manier van doen koud en bijna streng en veel jon ge menschen waren als regel een beet je bang van hem. Het is maar een klein sneedje, zei hij. Ik zal liet voorzichtig wat uit wasschen en er dan een zakdoek om binden; het zal er wel niet elegant uitzien, maar dat is zoo erg niet, wel? Ze hield haar vochtige hand omhoog en haalde met de andere het kleine vodje neteldoek en kant te voorschijn, dat ze haar zakdoek noemde. Red- mayne glimlachte en haalde zijn schouders op. Niet groot genoeg en te onsterk, Lady Irene, zei hij, delvend naar zijn eigen zijden zakdoek. Hij vond dien, schudde de plooien uit en verbond bet wondje. Ze bekeek haar omwik kelde hand van alle kanten en een on deugend lachje flikkerde in haar oo- gen en trilde om haar halfgeopende lippen. 't Is precies een lappenpop, zei ze. Ik weet 't; ik heb 't allesbehalve netjes afgewerkt. Ik ben erg onhan dig, Lady Irene. O. nee, dat is niet waar, zei ze haastig. Ik wist niet Ze brak af, een beetje verward. Wat wist u niet? vroeg hij, met een zwak glimlachje van vermaak om de hoeken van zijn ernstigen mond. Ik wist niet, dat u zoo vriende lijk was, zei ze schuchter. I)at wist ik zelf ook niet, merkte hij op. Irene keek hem aan met haar hoofd een beetje schuin. En nu zal ik u terugbrengen naar de danszaal. Ze had de deur van de serre be reikt, toen Terrence haastig op hen toekwam. Zijn gezicht was hoogrood, zijn haar zat verward. Ik heb overal naar je gezocht. Irene, zei hij opgewonden, haar hand in de zijne nemend. I)it is onze dans. Het meisje keek hem aan en weck instinctmatig een stap terug, dichter naar Redmayne, dien zij hulpeloos- vragend aankeek. De uitdrukking van •haar grijze oogen, waarin geen vrees of verlegenheid lag, slechts onbe grensd vertrouwen, ontroerde hem. Nauwelijks zijn lippen bewegend, fluisterde hij: Ga terug naar de danszaal langs den anderen kant, en terwijl haar arm uit den zijne gleed, legde hij beide handen op de schouder van den jon gen en zei, hem heen en weer zwaai end, verwijtend: Waar blijft nu die sigaret, die je me beloofd hebt, Terence? Heb ik u er een beloofd? vroeg Terence vaag, terwijl hij zijn vochtig haar van zijn voorhoofd wegstreek. Ja, natuurlijk heb je dat gedaan, en ik smacht er eenvoudig naar. Ga met me mee en laten we rustig wat gaan zitten rooken. Hij trok Terence's arm door den zijne en troonde hem mee, niet naar de rookkamer, maar naar een aan grenzend toiletkamertje. Je hebt een beetje sigarenasch of zooiets op je voorhoofd zitten; la ten we dat eens afwasschen. Ik heb zoo'n gevoel of ik te veei gerookt heb, mijnheer Redmayne, zei de jongen, en en ik geloof niet, dat die champagne, die we vanavond ge had hebben, erg veel zaaks was. Drink er dan maar niet meer van, zei Redmayne vriendelijk. We moesten allebei wat sodawater nemen en dan terug gaan naar de danszaal. De jongen keek om zich heen en knikte plechtig. Ilij had een vaag ge voel, dat er iets niet in den haak was, dat hij zich over iets te schamen had. Was Irene daar net niet hier? Ik moet met haar dansen. Lady Irene was moe en wilde lie ver naar huis gaan, zei Redmayne. Maar ik wil nog eens met haar dansen, zei Terence, nog een beetje verwezen. Is het geen pracht van een meisje, mijnheer Redmayne? Ik denk, (iat ik haar ten huwelijk zal vragen. Dat is in vertrouwen, natuurlijk, be sloot hij met een statig air van ge wicht. Natuurlijk natuurlijk! stem de Redmayne toe. Maar ik zou het lie ver niet vanavond doen, Terence. Niet? Nu, misschien niet. Nee, ik geloof niet, dat die champagne veel bijzonders was. Ik heb nog verschrik- kclijken dorst. Precies als ik, zei Redmayne. Daarom zullen we ieder een reusach tig glas sodawater nemen. Een half uur later liet hij den erf genaam van het hertogdom van SC. Ormonde, vreedzaam sluimerend, ach ter in een hoek van een verlaten ver trek. Zelf dwaalde hij naar de hall en kwam juist op tijd om Lady Irene de trap te zien afkomen. Ze werd om stuwd door een groepje jeugdige be wonderaars; de hertogin en een paar anderen leunden hoven over de balu strade en glimlachten op haar neer. Haar vertrek leek een koninklijke tri omftocht. Redmayne stond een beetje terzij de; een half dozijn jongelui begeleid de haar en Prosper naar de auto, blootshoofd om het portier drom mend. Op 't punt om in te stappen, keek ze om zich heen om met een glimlach van allen afscheid te nemen en daar bij viel haar blik op Redmayne. Haar glimlach werd levendiger en ze wacht te even. Redmayne kwam naar voren en ze stak hem haar verhonden hand toe. -Dag mijnher Redmayne en dank u nog wel, zei ze lief-kinderlijk. Pas maar goed op de lappenpop. Welterusten, zei hij, en ze lachte hem toe, alsof '1 haar pleizier deed, dat hij haar woorden zoo goed had onthou den. Terwijl hij door de donkere straten liep met zijn vluggen, veerkrachtigen stap, bleven het teere meisjesgezicht en de lieve, heldere stem hem vervol gen; maar nog vóór hij Charles Street, waar zijn kamers waren, had bereikt, was hij er reeds in geslaagd, haar uil zijn geest te bannen. Want hij had nog een paar uur te werken; werk. dat geen verstrooidheid gedoogde; werk, dat al zijn aandacht opeischte. Toen hij vóór het huis, waar hij woonde, bleef stilstaan en naar zijn huissleutel tastte, sloop een jong meisje met katachtige onhoorbaar heid op hem toe, hield hem een tuil tje verwelkte viooltjes onder den neus en dreinde: Koopt u een bosje, meneer! Redmayne schrok op en draaide zich met een ruk om. De maan scheen vol op haar gezicht; hij scheen op nieuw te schrikken, deed een stap achteruit en mompelde in zichzelf: Groote hemel! Wat een gelijke nis Het volgend oogenblik had hij zijn zelfbeheersching weer terug en keek het meisje rustig en doordringend aan. Je bent nog laat op straat, m'n kind, begon hij, zonder zelf goed te weten,, wat hij zei. (Wordt vervolgd). IB3SR5BK& S kunt U toch niet met een slob berig werkpak loopen. Draag de vlotte, keurige Jumbo Overall, de overall met de 10 groote voor- deelen. Stof en uitvoering bere kend op zeer langen levensduur! Zie de mooie, practische modellen i 'i t

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 4