PROVINCIAAL NIEUWS. UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 5 Februari 1941 No. 11 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad DRUNEN SPRAWG—CAPELLE. De jubilaris en echtgenoote te midden van patroon en familie met kantoorpersoneel. ZILVEREN DIENST JUBILEUM. JAC. VAN MIERLO. Een spontane huldiging. Bevorderd tot procuratie houder. De heer Jac. van Mierlo herdacht 1.1. Maandag het feit dat hij voor 25 jaren in dienst trad der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en de herdenking hiervan is voor hem een grootsche hulde geworden van tal van zijden, een herdenking die hem zeker z'n leven lang zal bijblijven. Niet alleen dat hij van de zijde van z'n patroon, z'n collega's, het gehecle personeel blijken van waardeering ontving, maar ook de vele corporaties op '1 gebied van zang, muziek, gym nastiek, instellingen als Borgstellings fonds, zaken-relaties e.in.a., hebben deze gelegenheid te baat genomen om den ijverigen werker op verschillend terrein van hunne waardeering te doen blijken. Daarvan getuigden de prach tige cadeaux, de pl.m. 30 bloemstuk ken, honderden brieven en kaartjes, enz. enz. Des ochtends, ten 10.30 uur had ten onzen kantore de huldiging plaats dooi den patroon en zijn familie, het ge- heele kantoor- en fabriekspersoneel. De heer Jan Tielen begroette den jubilaris en z'n echtgenoote en wees. erop dat in de reeks der jubilea in zijn bedrijf, thans het eerste herdacht werd dat betrof het administratief personeel en wel van een geestelijk werker met bijzondere kwaliteiten, die sinds tientallen van jaren zijn voor naamste medewerker geweest is, een medewerker van de beste soort. Hij noemde zijn werken voor 't bedrijf niet alleen prijzenswaardig, maar voor beeldig omdat dit werd gekenmerkt door groote ambitie en kennis van zaken, te danken aan veel eigen studie in jongere jaren, waardoor lnj het be drijf mede heeft weten op te voeren en waarvan hij thans de vruchten plukt en zich een goede maatschappe lijke positie heeft weten te scheppen. Hij bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij in die 25 jaren heeft ge presteerd en voor de prettige samen werking, wees er op dat hij, on danks z'n veel omvattend werk, nog tijd vond voor belasting-studie, voor cultureele- en sportvereenigingen en memoreerde zijn vertrouwens-positie als secretaris van 't Middenstands- borgstellmgsfonds. Als blijk van groote tevredenheid bood hij hem een persoonlijk geschenk met inscriptie aan en deelde hem mede, dat hij als sprekend getuigenis van waardeering en vertrouwen hem bevorderde tot procuratiehouder der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en hoopte dat hij ook in deze functie veel zou bereiken in het be lang van 't bedrijf en tot zijn eigen voldoening. Ten slotte feliciteerde hij z'n echt genoote, wie hij bloemen aanbood. De heer J. v. d. Dungen Jr. bracht de gelukwenschen van 't kantoorper soneel over en offreerde een paar zeer fraaie kunstvoorwerpen. De heer G. Eijkenbroek sprak har telijke woorden van waardeering en felicitatie namens 't personeel te Waal wijk en Kaatsheuvel en bood een waardevol geschenk aan. De jubilaris, daarna 't woord krij gende, betuigde z'n diepgevoelde dank baarheid tegenover z'n patroon en fa milie voor de hartelijke woorden, de schitterende huldiging, het fraaie ge schenk, maar vooral voor het groote blijk van vertrouwen door z'n benoe ming tot procuratiehouder, dat hem zeer had verrast en dat voor hem het gewichtige feit van dezen mooien dag was. Daarmee was hij ten zeerste ver- blijtl en t zuil hem temeer een spoor slag zijn alles te doen wat mogelijk was toi groei van 't bedrijf. Hartchj k dank bracht hij tevens aan kantoor- en fabriekspersoneel voor nun schitterende blijKen van waar deering en kameraadschap. Nadat in prettige stemming een glas op de gezondheid van den jubilaris ge dronken was, ving de receptie ten zij nen huize, Baardwijksche Straat 4, aan, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Wij noemen o.a. de besturen van Harmonie St. Jan, Lie- dertafcl „Tot bloei der Toonkunst", Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", de ZeerEerw. heer pastoor en kapelaan en tal van autoriteiten en particulieren, die in hartelijke be woordingen getuigden van de waar deering voor 't geen de jubilaris ook voor tal van vereenigingen enz. deed en nog doet. Wij memoreeren voorts nog een schit terende bloemenhulde van het „Mid denstands-borgstellingsfonds voor de Langstraat", van tal van bloemstuk ken van bekende zakenrelaties e.a., ge lukwenschen van Kamer van Koop handel, tal van burgemeesters uit de streek e.m.a. Des avonds heeft de jubilaris het personeel een feestavond aangeboden in café „Centraal" waar het buitenge woon prettig en gezellig toeging, mede door de goede zorgen van den hospes. Alles bijeen een schitterende huldi ging en unieke feestdag, die in de beste herinnering van den jubilaris en zijn familie zal blijven voortleven en die een nieuw bewijs leverde van de hij zonder goede verstandhouding in ons bedrijf. ZILVEREN JUBILEUM. R.K. TOONEELVEREENIGING „D. V. S. V." Vader's Wensch". „De Onuitstaanbare". Zondagavond werden de leden van de R.K. Werklicdenvereeniging ver gast op een tooneeluitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd kan genoemd worden. Wanneer men in aanmerking neemt dé vele moeilijk heden waarmede te kampen was, door dat bijv. geen enkele repetitie in de zaal kon gehouden worden, dan moet men respect hebben voor de kranige prestaties van regisseur en spelers. De uitvoering was in alle opzichten uitstekend verzorgd en het zeer tal rijk opgekomen publiek was met het gebodene uiterst tevreden. Als eerste stuk werd opgevoerd een dramatische schets in één bedrijf „Va der's wensch". Het was slechts een kort stuk met een kleine bezetting en een sobere sfeer, maar juist deze om standigheden waren het die aanleiding gaven om zich volkomen te. concen- treeren op het spel en het gegeven. Het publiek kon met aandacht de ont wikkeling der tragedie volgen en was vol lof over den hoofdpersoon Frans Kelder, die op gave wijze den lastigen rol van een ouden boer wist te ver tolken. Het is hier een oude veete tusschen twee families. Aan de eene zijde een ouden koppigen boer, aan de andere zijde een jongere landman, M. Beerens, maar even koppig en vast houdend. De oude hoer ziet eindelijk het uur der wraak genaderd. Hij zal revanche kunnen nemen over een zijn familie vroeger aangedane smaad, maar in het uur van de wraak vindt hij den dood. Het spel van de twee hoofdfiguren werd op verdienstelijke wijze aangevuld door C. v. d. Wiel en A. Snijders, die weder hun gewone be- heerschte vertolkingen gaven. Zij zijn eveneens twee krachten waar D.V.S.V. fier op kan zijn. „De Onuitstaanbare", zitter zijn openingsrede sprak was de schitterend versierde zaal reeds lot de laatste plaats bezet, ondanks dat het weer abnormaal slecht was. De ware stemming was er van het begin ai aan en de Humoristen en orkest ga ven dan ook hun uiterste krachten om deze, indien mogelijk, nog te verbete ren. Het Duo van Eistvan Dongen heeft dezen avond blijken gegeven het vak goed onder de knie te hebben. Zoowel hun voordrachten als levens liedjes waren in één woord af en lok ten dan ook steeds terecht een dave rend applaus uil. Ook het orkest on der leiding van den heer Jan Mol was af en wist met zijn repertoire het pu bliek ook zeer te boeien. Het sluitings uur kwam dan ook veel te vroeg en hoogst voldaan en in de hoop deze ar- tisten spoedig weer aan het werk te kunnen zien gingen allen huiswaarts. Bij Griep en Koorts. W. B. C.V.V. Baardwijk. Fr. SlaatsM. Slaats L00— 45 L. v. Berkel-Ad. v. Cromvoirt 1UÜ71) Ghr. v. BerkelH. Pullens 7559 P. DankaertA. Leijtens 2775 W. LamersH. Lombarts 6575 G. v. d. ZandenM. Leijtens 757i Zaterdag 1 Februari herdacht de heer Molengraaf uit v.m. Besoijen den dag, dat hij voor 25 jaren in dienst was getreden hij de fa. C. G. van der Heijden, schoenfabriek „Union" al hier. Ter herdenking van dit heugelijke feit werd de jubilaris des morgens in bijzijn van het voltallige personeel toe gesproken door den heer C. v. d. Heij den, die op treffende wijze hulde bracht aan den jubilaris voor zijn grooten ijver en werklust, in de atge- loopen 25 jaar betoond. Als blijk van erkentelijkheid bood spreker een ge schenk onder couvert aan. Ook onzerzijds den jubilaris en de firma de beste gelukwenschen. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De derde collecte ten bate van Win terhulp Nederland, op 1 en 2 Februari in onze gemeente gehouden, heeft het mooie bedrag van 1866.64 opge bracht. Een prachtig succes dus! RIJKSPOSTSPA ARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsge bied werd gedurende de maand Janu ari ingelegd 34590.18. Terugbetaald 98801.32. Het laatste door dat kantoor uitge geven hoekje draagt het nummer 22046. GEEN RAADSVACATURE. Voor eenige dagen meldden we dat de heer C. Brouwer, lid van den raad der gemeente als zoodanig ontslag zou nemen wegens zijn vertrek naar elders. De heer Brouwer heeft echter, naar wij vernemen, van zijn vertrek moeten afzien wegens het niet vol doen aan bepaalde eischen, die hem voor zijn werkkring elders gesteld werden, aldus lezen we in 't D. v. N. en Z. was de titel van het tweede stuk, een ocr-Yomisch blijspel in 3 bedrijven, dat een onafgebroken rij van de ver- makelij kste verwikkelingen te zien gaf. Het is Klapstra, een vervelend renteniertje OM. Berkelmans) dat de schrik is van ieder. Op zekeren dag komt de notaris (J. Sleenhoff) hij hem met de tijding, dat hij universeel erfgenaam geworden is van een groot vermogen. In het testament is echter de bepaling gemaakt dat Klapstra een maand lang niemand lastig zal mogen vallen, want dan vervalt de erfenis. Nu, dat is voor dit vitterig ventje een zware opgave, waarin zijn zoontje Dolf (A. Hamers) de grootste rol heeft. Tal van vermakelijke situaties doen zich verder voor, die de zaal deden schate ren van den lach. Het zou ons te ver voeren alle rollen apart te hespreken. Daarom volstaan wij er mee te ver klaren, dat zij op werkelijk kundige wijze vertolkt werden. De regisseur. Jac. M. Didden, heeft hier weer alle egr van zijn werk gehad en onder zijn leiding zal D.V.S.V. nog menig succes behalen. Ook over de grime van J. Hombergen niets dan waardeering. A.s. Zondag gaat deze uitvoering nog eens voor het publiek. Wij kunnen een ieder een bezoek aanraden. Het vlotte en originecle stuk zal voor allen een welkome ontspanning zijn. In verband met onvoorziene om standigheden kan de uitvoering a.s. Zondag eerst om 8 uur aanvangen. JAARVERSLAG T.B.C.-COMMISSIE. In het jaarverslag van de T.B.C. over 1940 is door een vergissing uit gevallen het bedrag van de fa. Gebr. de Kort alhier ad 31.30. ZOO ZIJN HUNNE MANIEREN! Maandagavond (vóór 11 uur) zijn weer verschillende ramen en muren in onze gemeente beklad met witte verf. Wij gunnen deze mannen gaarne dit frisschc werkje, al meenen we dat er al heel weinig propaganda van uit gaat, zelfs al schildert men kruizen. Overigens echt Nederlandsch „DE ROZENKRANS". Het zoo gunstig bekend staande too- neelgezelschap „De Vereen igde Schouwspelers", gaf Dinsdagavond een uitvoering in Musis Sacrum van het bekende tooneelstuk „De Rozen krans". Wij hoeven over de verrichtingen van dit gezelschap niet verder uit te wijden, daar het steeds tooneelkunst geeft van den eersten rang. Ook giste ren was de uitvoering weer tot in de puntjes verzorgd. Het was daarom jammer dat de belangstelling nog al te wenschen overliet. „De Vereenigde Schouwspelers" hadden een voller zaal verdiend. CABARETAVOND VOETBALVER. BAARDWIJK. Deze avond is in alle opzichten schitterend geslaagd. Toen de Voor- Hoogste serie W.B.C. L. v. Berkel 20. Hoogste serie v.v. Baardwijk v. Cromvoirt en A. Leijtens 21. DIEFSTALLEN. De gemeente-politic speurt momen teel weer naar een aantal rijwielen, dat op onverklaarbare wijze van eige naar verwisseld schijnt te zijn. Tevens wordt gezocht naar een langvingerig iemand, die de L. zijn ko nijnen misgunde. VOOR DE PLAKKERS! Voor den kantonrechter te 's Bosch verschenen een drietal Waal wij kers, om zich te verantwoorden over het bekladden en besmeren van gevels en ramen, in December van hel vorig jaar in Waalwijk gepleegd, waarhij zij op heelerdaad betrapt werden. Zij werden alle drie veroordeeld tot 15.boete of 15 dagen hechtenis. Het zijn G. A. V., I). J. Kr. en U. O. van D. MR. DR. LIJNKAMP GAAT GILZL VERLATEN. Mr. Magnee zijn opvolger. Mr. dr. H. A. F. Lijnkamp, sinds 16 Januari j.l. plaatsvervangend burge meester van de gemeente Gilze-Rijen, zal op 16 Februari a.s. deze functie neerleggen in verhand met zijn benoe ming tot hoofd ambtenaar ter pro vinciale griffie te 's-Hertogenbosch. De heer Lijnkamp zal worden op gevolgd als waarnemend burgemees ter door mr. Magnee, die sinds 5 maanden waarnemend burgemeester der gemeente Leende is geweest. Nader vernemen wij nog, dat vrij spoedig een definitieve benoeming in de burgemeesters vacature te Gilze- Rijen te verwachten is. I). v. N. en Z. R. K. W. V. De R.K.W.V. hield dezer dagen haar algemeene jaarvergadering, waarbij een groot aantal leden aanwezig was. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden in orde be vonden en waren een weerspiegeling van den zeer gezonden en bloeienden toestand van de R.K.W.V. afdeeling Drunen. In het afgeloopen jaar over leden twee leden en traden zes leden uit door bijzondere omstandigheden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. v. d. Wiel en J. v. Esch in hunne functies herkozen. In de centrale commissie werden benoemd de heeren J. de Kruijf en J. Jongeburth. Uitvoerig werden de plannen be sproken voor de viering van het zilve ren bestaansjubileum van de afdeeling Drunen van de R.K.W.V. Paardenverzekering. Het bestuur van de Paardenverzeke ring van den N.C.B. heeft besloten de geschatte waarden der paarden, zooals deze op 27 Januari was met 20 te verhoogen. Bij ongevallen zal 100 c/c worden uitbetaald van de geschatte waarde. Marktberichten. Drunen, 3 Febr. Goudreinetten 15 —30; Sterappel 10—24; Culemans 13 23; Lemoenappel 2030; Brederode 1724; IJsbouten 1824; Gieser Wil- leman 1020; Kleiperen 18 20; St. remie 1619; Huismanszoet 1622; Zoete Bellefleur 1421; Spruitjes 16 29; Witlof 12—31; Andijvie 2630; Nero 1016; Kroten iy22%; Sjalot ten 1622; Juin 56, per kg.; Preij 1018; roode kool 68]/2\ witte kool 57; gele kool 5 7J^; savoie kool 1 3^2boerenkool 16; wortelen 3 3^2knolraap x/2 3; knolselderij 6 12, per stuk; selderij 2 3; peterselie .2 V/?, per bos. ELSHOUT. Rijvereeniging. De rijvereeniging van Drunen en Els- hout ,,De Echo" houdt Donderdag avond in café v. Hoorn om zeven uur haar algemeene jaarvergadering. SPRANG. J.l. Maandagavond hield de So ciale Studieclub van den Chr. Besturen- bond Sprang-Capelle in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergade ring, welke onder leiding stond van den voorzitter van den C.B.B.. den heer C. Braspenning. Na opening met Schriftlezing en ge bed en het lezen der notulen, werd door den heer C. van Caem een onder werp behandeld over „Christelijke Ar- beidswaardeering. Een leerzame gedachtenwisseling volgde. Na afhandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd de bijeenkomst die een aangenaam ver loop had gesloten en ging dhr. v. Caem voor in dankgebed. CAPELLE. De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" hield j.l. Donderdag des avonds 8 uur in het café van den heer E. Cové aan de Nieuwevaart, haar jaarvergadering, welke bezocht was door 19 leden en die bij afwezigheid van den voorzitter, den heer Adr. M. Verheijden, wegens huiselijke omstan digheden, werd geleid door den waar nemend voorzitter, den heer E. Colet. Na een openingswoord van den voorzitter, waarin hij met enkele woor den den heer C. van der Waals, die de vereeniging door overlijden ontviel, herdacht, werden de notulen der vori ge vergadering, na voorlezing door den secretaris, goedgekeurd en vastgesteld, evenals het jaarverslag. De secretaris gewaagt in zijn jaar verslag van de moeilijke omstandighe den in het afgeloopen vereenigingsjaar, waardoor de herdenking van het 30- jarig bestaan achterwege moest blijven, terwijl deelname aan een concours en de zomerconcerten geen doorgang kon den vinden. De vereeniging is echter intact gebleven en dank zij de offer vaardigheid van vele inwoners, die 't Rozeknopje een warm hart toedragen, kon de penningmeester een batig saldo boeken. Op 10 Dec. 1.1. bood de ver eeniging haar donateurs een gezelligen avond aan. Het bestuur bestond uit de heeren W. G. Treffers, eere-voorzitter, Adr. M. Verheijden, voorzitter, E. Co- let, secretaris. M. H. van Dongen, pen ningmeester en G. A. S. de Bas, com missaris. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. van der Waals, werd tot bestuurslid gekozen de heer W. J. van Nieuwenhuijzen. De financieele commissie bestaande uit mej. J. de Jong en den heer W. M.. de Bas, bracht verslag uit over het na zien der rekening van den penning meester. Alle bescheiden werden in or de bevonden en met dank voor zijn ac curaat beheer werd de penningmeester van zijn beheer over het afgesloten ver eenigingsjaar gedechargeerd. Besloten werd in het vervolg het ge zellig gedeelte van de uitvoeringen weer zelf te verzorgen. Op voorstel van den penningmeester werd verder nog besloten de beschermvrouwe, Mevr. L. Middelkoop- de Wit, alsmede de da mes, die de vereeniging uit haar finan cieele moeilijkheden hebben geholpen, den dank der werkende leden over te brengen. Na afhandeling der agenda bleven bestuur en leden nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Gedurende de maand Januari '41 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd 2812.06 en terugbetaald 11884.80. Het aantal inlagen bedroeg 18, dat der terugbetalingen 48. —Onze vroegere predikant, Ds. J. R. Cuperus, thans te Doornspijk, die beroepen werd bij de Ned. Herv. ge meente te Westbroek, ontving nog een tweede beroep en wel naar de Ned. Herv. gemeente te Gameren. —Nadat de beide buurtschepen, die wekelijks van hieruit op Rotterdam varen, het ijs in het begin der vorige week in de haven gebroken hadden en weer uitgevaren waren, is door het weder invallen van de vorst thans het scheepvaartverkeer in onze haven op nieuw gestremd. Mijnhardtjes maken U griep- en koorisvrij. Doos 30 en 50 ct, Ui'i SLAG BiLJ ARTWEDSTRIJ D. 442—4U4

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5