LAATSTE BERICHTEN - EN AFBRAAK. Adverteeren doet verkoopen* Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, è&dv.&Kt<LeJide.K& Houdt U er rekening mede dat de belangstelling voor ons blad dage lijks toeneemt. In een paar maanden boekten wij e enige honderden nieuwe betalende abonné's. Uwe advertentie krijgt dus steeds grootere waarde KAATSHEUVEL. Advertentiën. Aangifte Hondenbelasting. een winkelhuis en 2 woningen H ij ks postkan toor. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand Ja nuari ingelegd 9001.36 en terugbe taald 19749.89. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9972. Het Jubilé bij Apollo. De harmonie op straat't Is mo menteel een zeldzaamheid! Apollo had voor Zaterdag j.l. daarvoor vergun ning bekomen. Er was alle reden voor, immers er moest een gouden jubilaris gehuldigd worden. Jan v. d. Heijden de bekende basist van de bekende har monie was 50 jaren onafgebroken werkend lid van de harmonie, maar dan ook een voorbeeldig werkend lid. Apollo, zonder zijn kranige B-bas is een corps zonder grondslag. Op volle sterkte trok Zaterdag het corps uit. Alleen miste men bij 'l uit rukken. den machtigen basist, die 't machtige corps nog meer kracht hij- zet. Doch dit gemis was maar kort. Immers slechts enkele honderd meter en Apollo was onder veel belangstel ling van jong en oud hij den jubila ris gearriveerd. Daar sprak de presi dent, de weled. heer M. A. v. d. Wee een hartelijke felicitatie en spelde hem onder het geschetter der f'anta- res de gouden medaille op de borst. De jubilaris dankte kort doch welge meend. Met een korte omwandeling keerde het corps naar zijn tehuis hij den heer Smit terug, waar de avond gezellig gesleten werd onder het drin ken van een glaasje bier, het houden van een barakconcours en 't leggen van een kaartje. De Demon in smoking. De tooneelclub van de R.K.J.B. had Zondagavond opnieuw een groot suc ces in de groote Gildenbondszaal met zijn tweeden tooneelavond in dit sei zoen. Er zit pit in deze jonge boeren- organisatie, die zich uit in alles wat op zijn weg ligt. Onder kundige lei ding van den Eerw. Broeder Jonathus was in studie genomen „De Demon in Smoking" een tooneelwerk, dat van een club met training nog meer dan voldoende vraagt, om er iets goeds van te kunnen garandeeren. De R.K. J.B. heeft dat echter gegeven voor de volle honderd procent. De roep was reeds dit optreden vooraf gegaan en zoo kon de groote zaal dezen avond, die in weersgesteldheid doch heusch niet meewerkte, op een overvolle zaal roemen. De jonge boeren hebben met een toewijding gespeeld, dat de kleine tekortkomingen, die het verschil var. den werkelijkcn stand der jongens met die, waarin het stuk hen plaatst, on getwijfeld meebrengt, gerust over het hoofd kunnen worden gezien. Het applaus, dat na elk bedrijf en in ovatievorm op 't slot volgde, was welverdiend zoowel voor de acteurs als den regisseur. LOON-OP-ZAND. Arbeiders Vrouwen Organisatie. L.l. Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging hare eerste jaarvergade ring. Op deze vergadering werd het voorloopig bestuur vervangen door de verkiezing van een definitief bestuur; gekozen werden de dames Mourits. Snoeren, v. d. Velden, Ligtenberg, al len gehuwd, en Leemakers, v. Esch en Snoeren, ongehuwd. Als voorzitster werd met bijna alge- meene stemmen aangewezen juffrouw Mourits. Als spreekster trad op mej. Reintjes, die in duidelijke bewoordingen het doel' en streven der K.A.V. uiteenzette; ook de Eerw. Adviseur sprak een opwek kend woord, waarna een tractatie volg de en nog een gezellig uurtje onderling werd doorgebracht. Vergadering Ziekenfonds. De aanvullingsziekenkas hield 1.1. Zondag hare jaarvergadering. Na ope ning door den voorzitter werden de no tulen door den secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er over het afgeloopen jaar een na- deelig saldo was van 399.02; in kas was op 1 Jan. 1941 972.86. Daar er door omstandigheden in 1940 geen pe riodieke verkiezing van het bestuur had plaats gehad, werd op voorstel van het bestuur goedgekeurd, dat het geheele bestuur aftrad en dat het zich weer herkiesbaar stelde. Na stemming bleek dat met bijna algemeene stemmen het zittende bestuur herkozen was. Als voorzitter werd herkozen dhr. M. Snoe ren. Na nog enkele wijzigingen in den trekkingsduur te hebben aangebracht, sloot de voorzitter onder dankzegging deze vergadering. Zangvereeniging „Echo der Duinen". Zaterdag had de viering plaats van den jaarlijkschen statiedag van boven genoemde zangvereeniging. Om 5 uur verzamelden zich alle leden in hun ver- eenigingslokaal bij den heer Aartsen. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom en gaf een jaaroverzicht van de vereeniging. Met vreugde gaf hij ken nis van het feit dat 11 nieuwe leden waren toegetreden, zoodat de vereeni ging zich in gestadigen groei mag ver heugen. Verder werd de avond met muziek en zang in gezellig samenzijn doorgebracht. In aansluiting op de viering van den statiedag werd Zondagmiddag voor de leden en donateurs met hunne dames een matinée aangeboden met medewer king van het bekende Duo Hentom uit Waalwijk. De zaal was goed bezet, zoowel de zangnummers der zangver eeniging als het optreden van het duo vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak. „Echo der Duinen'' kan met -rots terugzien op haar goed geslaagd jaarfeest. H. Priesterwijding. In verband met de priesterwijding van den Eerw. heer Jos Wijtvliet, werd dezer dagen een feestcomité benoemd, waarin zitting hebben de heeren J. Moonen, J. Biemans, J. v. d. Steen, W. Wouters, Fr. Torians. Jos. Broek hoven en P. v. Beeis. Auto-ongeval. Zaterdagmiddag ten ongeveer twee uur had op den hoek nabij de kerk al hier een ongeval plaats dat naar om standigheden nog vrij goed afliep. Een tractor met aanhangwagen na derde uit de richting Waalwijk op ge noemd punt een vrachtauto van de firma Tëurlings meelhandel uit de richting Tilburg. Door de gladheid van den weg kon eerstgenoemde klaarblijkelijk den draai niet zoo mak kelijk nemen, ten gevolge waarvan een aanrijding niet kon worden ver meden. Een bijzittende passagier, werd met hel hoofd tegen de voorruit der cabine gdrukt, en dermate ge kwetst. dat hij zich onder behande ling moest stellen van Doet. Smals. Na verbonden te zijn kon hij zijn reis weer voortzetten. Wintertoeslag aan gezinnen van werkenden in Duitschland. Op de zoogenaamde sociale voor zieningen len bate der gezinnen van n Duitschland werkende Neder, landsche arbeiders zal, naar wij vernemen, een wintertoeslag worden uitbetaald. Deze zal, met terugwer kende kracht van 1 December af, worden véVstrekt tot 1 Maart a.s. en wel ten beloope van 30 procent op den grondslag voor gemeenten, die volgens het Bezoldigingsbesluit tot de le klasse worden gerekend, 20 voor gemeenten der 2e klasse en 10 procent voor gemeenten der 3e klasse. Ned -Indische verklarir g Uit Batavia meldt Domei J. H. Bitman, de woordvoerder van het bestuur van Nederlandsch- Indië, heeft de waarschuwing uit gesproken, dat een voortzetting van de Ja pa usch-Nederlandsch-Indische conferentie te Batavia „moeilijk zou zijn"', tenzij opheldering zal zijn verk:egen omtrent de redenen voor het verwerpen van de Nederland- sche demarche van 31 Januari door den Japanschen vice minister van Buitenlandsche Zaken. De lieer Bitman legde deze ver klaring af tegenover Japanschecor- res pon den ten tijdens de wekelijksche conferentie. Hij zeide nog, iiat het Nedeilandsch Indische bestuur offi- cieele inlichtingen uit Tokioafwacht waarbij hij te kennen gaf, dat het bestuur bereid is de bespre kingen voort te zetten, warneer de politieke houding van Japan duide lijk is gemaakt. Nationaal Front. Tot lid van de Hoofdredactie van het »Nederlandsch Dagblad«, belast met de verzorging van de rubrieken welke tot de kunst en cultuur be- hooren, is benoemd de heer Ad. Sassen te Utrecht, vroeger Gooisch redacteur van »De Morgenct, mede werkers aan »De Gemeenschap« en later een der oprichters, van »De Nieuwe Gemeenschao«. Voorts was Ad Sassen redacteur van het weekblad »Vrijdag« en had hij de algemeene redactioneele lei- oing van het Nationaal-cultureele maandblad »De Bundek. Naast dezen pyblicistischen arbeid heeft Ad. Sassen verscheidene too- neelslukken geschreven. BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood: de met 1 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2UÜÜ gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, geldig t.c.m. 9 Februari (even tueel t.e.m. Zondag 10 Februari). Bon 25 (oude broodkaart) nog gel dig t.e.m. 9 Februari. Op de bloemkaart: Bon No. 4, recht gevende op 50 gram brood of x/> rantsoen gebak of 35 gram tarwe meel, tarwebloem, roggemeel, rog gebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. Geldig t.c.m. Zondag 23 Februari. Koffie en thee: Bon No. 02 van de nieuw uitgereikte „bonkaart alge meen" geeft recht op het koopen van 125 gram koffie of 50 gr. thee. Geldig gedurende het tijdvak van 3 Februari tot en met 16 Maart a.s. Boter en margarine: Bon 28 van de boter- en vetkaart geeft recht op het koopen van eén half pond boter of margarine.' Geldig t.e.m. 9 Februari, (eventu eel t.e.m. 16 Februari). Bon 27 nog geldig t.e.m. 7 Februari. Slaolie: Bon 21 van de boter- en vet kaart geeft recht op het koopen van V2 flesch slaolie. Geldig t.e.m. 28 Februari. Eieren: Bon 03, rechtgevende op één ei. geldig t.e.m. Zondag 9 Februari, (eventueel t.e.m. Zondag 16 Febr.). Bon 59 (oud alg. dislr. hoekje) nog geldig t.e.m. Zondag 9 Februari. Kaas: Bon 19, 32, 45 en 58 geven elk recht oj) het koopen van 100 gram kaas, geldig t.e.m. 23 Februari. Vleesch: Bon No. 16, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon 16 worst of vleeschwaren, uitsluitend één rantsoen vleeschwa ren, geldig tot 5 Februari. Niet gebruikte bonnen tot 10 Febr. Suiker: Bon 91 van het algemeen distributiebonboekje geeft recht op hel koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. 14 Februari. Havermout of Havervlokken of Haver- bloem of aardappelmeelvlokken: Bon 57, rechtgevende op 250 gram. Geldig tot en met 21 Februari. Gort: Bon 44, rechtgevende op 250 gram gort, gortmout of grutten, gel dig tot en met 21 Februari. Rijst: Ron 92 van het algemeen dis tributiebonboekje geeft recht op 't koopen van 250 gram rijst of rijste- meel of rijstgrics of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Geldig tot 21 Februari. iMaizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 87, rechtgevende op 100 gram, gel dig tot en met 21 Februari. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 31, rechtgevende op 100 gram, geldig lot en met 21 Februari. Peulvruchten: Bon 102 van het al gemeen distributiebonboekje geeft recht op het koopen van V2 K.G. erwten of bruine- en witte boonen of capucijners, gedurende het tijd vak van 27 Januari tot en met 16 Februari a.s. Zeep: Bon 01 (nieuw alg. distr. boek je) 150 gr. toiletzeep (nieuwe sa menstelling), 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 250 gr. zeeppoe der, (125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep, oude voorraden mogen worden uitverkocht), 20 kg. dr. waschgoed. 300 gr. zachte zeeppasta, (600 gram waschpoeder, alleen voor wassche- rijen). Geldig t.e.m. 28 Februari. Ron 117: (extra bon, die afzonderlijk aan personen boven de 15 jaar is uitgereikt) geeft recht op 't koopen van 50 gram scheerzeep of één tube scheercrême, of één pot scheerzeep, geldig t.e.m. 30 April. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „D", rechtgevende op 2 liter, t.e.m. 23 Februari. Petroleumzegel „periode 8" geeft recht op het koopen van twee liter petroleum, gedurende het tijdvak vap Maandag 30 December tot en met Zondag 23 Februari a.s. Honden en kattenbrood: Bon 15 van de voederkaart voor honden en kat ten. Geldig t.e.m. 28 Februari. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Postgiro no's van de „Winterhulp Nederland" Winterhulp «Nederlander, den Haag, No. 5553. Als bank der «Winterhulp Nederland is aang wezen de Kas vereeniging N. V. Amster da ra No. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. BRANDSTOFFEN. Bonnen 11, 12. 13 kaart haarden, ka chels: één eenheid vaste brandstof. Bonnen 25 t.e.m. 32 kaart centrale verwarming één eenheid vaste brandstof. Geldig t.e.in. 28 Februari. Bonnen „brandstoffen één eenheid. 4e periode", alsmede bonnen „cokes één eenheid. 4e periode": Geldig t.e.m. 28 Februari. Geldigheidsduur bonnen 08, 09. 10 kaart haarden, kachels, en 15 t.e.m. 24 kaart centrale verwarming, ver lengd t.e.m. 14 Februari. Generator-anthraciet: Bon „generator- anthraciet eerste periode" 1 lil. (max. 75 kg) anthracietnootjes V. Bon „generator-turf eerste periode" 50 stuks baggerturf. Geldig t.e.m. 28 Februari. VOOR BOEREN EN TUINDERS. 11. Een zekere weg. Het is thans al heelcinaal niet een tijd 0111 speculatief te werk te gaan. zjüo ooit, turn moet men tnans de meest zekere weg 0111 tot een goeden oogst ie komen uewandefen. Men zal daar om 111 liet komende seizoen allerminst zóó gaan handelen ais men vroeger wel deed, door rassen en variëteiten uit te zaaien, die soms als alics gunstig ver loopt, een ruimen oogst geven, doch hij minder gunstige omstandigheden het bij eigen beproefde rassen laten zitten. Dat is een soort gokkerij, die wel eens goede resultaten kan hebben, maar die thans alle reden van bestaan mist. Ons land, onze bevolking, vraagt in deze tijden een zoo groot mogclijken oogst van voedsel En het is de taak van de boeren en tuinders om den zekersten weg, die tot een goeden oogst kan leiden, te bewandelen. Om een voorbeeld te noemen, we hebben, 1111 we op eigen productie zijn aangewezen, uit ons eigen land suiker noodig. En wij kunnen dat leveren. Dc verbouw van suikerbieten heeft in de laatste jaren zoo'11 hoogen vlucht genomen, dat wc voldoende suiker van eigen bodem kunnen betrekken. Nu zijn er verschillende rassen suiker bieten. En daaronder heelc goede. Maar er is er maar één die geheel is gekweekt op onzen eigen bodem en zich daaraan geheel heeft aangepast. Ieder suikerbietenverbouwer weet, dat dit de Kuhn P is. Dat is een kweek- product van ongeveer een halve eeuw werken. Een halve eeuw van zoeken en selecteeren om een ras te krijgen, dat geheel ingesteld is op den Neder- landschen bodem, hel Nederlandsch klimaat, met zijn wisselvalligheden, en hel Nederlandsche landbouwbedrijf dat hooge eischen stelt, wat snellen groei en vlug rijpen aangaat, om o.v. vroeg plaats te maken voor een win tergewas. E11 daarbij is de suikerop brengst per hectare zeer goed. Een zekere weg tot een zekere oogst, waar borgt ons zoo'11 zuiver Nederlandsch ras. Agricola. (Nadruk verbodèn). Officieele bekendmaking 13u rgetn eest er en Wel bouders van SPRANG-GA PELLE berin neren de houders vjin honden aan de verplichting otn vóór 15 Februari a.s. daai van aan gifte te doe" ten kantore van den Gemeente Ontvanger door middel van een aangiftebiljet dat onlangs- huis aan huis verspreid is. DeGemeente- Onlvangerhoudt zitting voor het in ontvangst nemen dezer aangiftebiljetten ten gemeentehuize op Din® dag 11 en Donderdag 13 Februari a.s. van 9 tot 12 uur v m. en te 's-Grevelduin- Capelie in het gebouw van de Ghr. Lagere Landbouwschool op Woensdag 12 Eebruari a.s. van 2 tot 4 uur nam. Sprang-Capelle, 4 Febr. 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, SMIT. De Secretaris, M. F. DE VISSER. Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK zullen voor afbraak verkoopen staande aan het Raadhuisplein. Inlichtingen en voorwaarden bij Gemeentewerken verkrijg baar. Opening der inschrijvings biljetten op DINSDAG 11 FEBRUARI des middags 12 uur op het Raadhuis. Ingpvolge de nieuwe Loon belasting 1940 zijn de werk gevers verplicht voor iederen werknemer een loonstaat bij te houden. Deze loonstaten, volgens het vastgestelde model, zijn door onze drukkerij uit voorraad I e ve r b a a r. Loonsiaten.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6