GEMENGD NIEUWS Huishoudster, SNIJDER, JAN VERAA een in prima staat zijnde electr. Waschmachine met Wringer. Groote Cabaret- Revue- en Variétéavond ZONDAG 16 FEBRUARI AANVAN6 KALF ACHT FEUILLETON DE DUBBELGANGSTER Gevraagd voor direct: BORGSTELLINGSFONDS voor de Langstraat-te Waalwijk Advertentiën. MIDDENSTANDS- Zaal R.K. Werkliedenbond Waalwijk „De Oppasser van den Ritmeester" DRIE KNAPEN VERDRONKEN TE ZAANDAM. Drie kleine jongens zijn Zaterdag middag op tragische wijze door ver drinking om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de vijfjarige Hennie van Urk, diens zevenjarig broertje Dick van Urk en de achtjarige Wim Wim Bakker. Allen woonden in de Parkstraat te Zaandijk. Zaterdagmiddag om half vijf waren de knapen nog in eikaars gezelschap gezien. Toen zij tegen etenstijd niet thuis kwamen, werden de ouders on gerust. Na hier en daar gezocht te hebben wendden zij zich ten einde raad tot de politie. Deze stelde de om liggende gemeenten van de vermissing telefonisch in kennis, waarna de hoofdagent Siebesma er op uit trok om in de gemeente zelf eens te kijken of hij de jongens daar kon ontdekken. Met behulp van de leden van den luchtbeschermingsdienst werd het zoeken den geheelen nacht voortgezet. De naspeuringen hieven echter vruch teloos. Gistermorgen om tien uur ontdek ten burgers in den sloot achter de ca- caofabrek „De Zaan" het ontzielde lichaampje van den vijfjarigen Hen nie. Vermoedend, dat de andere jon gens niet ver van deze plaats gevon den zouden kunnen worden, ging men hier dreggen en na een kwartier was ook het lijkje van Dick gevonden na bij de plek, waar men zijn broertje had opgemerkt. Eerst na den middag slaagde men erin den achtjarigen Wim Bakker uit het water te halen. Er was op deze plaats geen ijs meer. De fabrieksloozing had het reeds doen smelten. Op korten afstand was ech ter nog wel ijs, zoodat het vermoeden bestaat, dat de knapen het slachtoffer zijn geworden van onvoorzichtigheid. De deelneming met de zwaargetrot- fen ouders is groot. DRIE WONINGEN IN DEN ASCH GELEGD. i '•■wmiMOTn In den vroegen Zondagmorgen om ongeveer half vier is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in den dichtbebouwden kom van het dorp Spanbroek (N.H.), waardooi drie huizen in de asch zijn gelegd. Het zijn de woningen van de heeren M. Bode, S. Loos, expediteur, wiens vrachtauto ook aan het vuur ten of fer is gevallen en Th. Braakman, die in het perceel een Spar-winkel had. De families Loos en Bode ontwaak ten eerst, toen beide woningen reeds in brand stonden. Men moest in nacht gewaad de huizen verlaten, zonder ook maar iets te kunnen redden. De oude handspuit van Spanbroek bleek niet bij machte het vuur te blusschen of te beperken, zoodat in allerijl tele fonisch de motorspuiten van Hoog woud en Wognum werden gerequi- reerd, die weldra met een zestal stra len water gaven. Intusschen was 't fel woedende vuur, dat ook de loods van uen neer Loos nad aangetast, overge slagen naar ïiei perceel met winnei van uen neer Draakman, uat eveneens ura ais een laKKei oranuue en waar tegen ue Lieiue spunen weinig ver- niocnten uit te neuten. Men Kon ecii- ter wel verdere uitbreiding van uen brand voornomen uoor net nathouden van ne nranuende perceelen. GEMASKERDE DiEVEN ÜVLKVALLLN EEN ViiUUW. Vrijdagavond omstreeks negen uur drongen twee gemasKerae personen ue woning binnen van uen mijnwer- Ker i-'. Samen te Berg aan de Maas ge meente Roermond). De vrouw was al leen tliuis, want ue man was nog op zijl» wei'K en even tevoren nauden ue vauer van de vrouw en een buurman ue woning venaien. De mannen, cue net nuis aan ue acnterzijue waren bin nengedrongen, grepen ue om hulp roe- penue vrouw vast en vroegen naar 011- uer bedreiging met een revolver, waar liet geld geoorgen was. De gemasker de bandieten hebben toen 185 gulden meegenomen, benevens eenige klee- dingstukken en wat brood. Voordat zij vertrokken, hebben zij nog het gc- lieele huis doorzocht, waarna zij de vrouw aan handen en voeten bonden, een prop in den mond stopten en aan een stoei vastbonden. in dezen toestand vond de man zijn vrouw, toen hij om half twaalf van de mijn thuiskwam. De politic werd on middellijk gewaarscnuwa, waarna een onderzoek niet behulp van een politie hond werd ingesteld, dat vooralsnog zonder resultaat bleef. DOOR DUIZENDEN VISSCHEN IN HET OERWOUD VERSLONDEN. Uit Georgetown (Britsch Guyana) wordt gemeld, dat de bekende Ameri- kaansche geoloog, Geoffrey Lomond, die vijf maanden geleden voor een groote Amerikaansche onderneming met een expeditie naar den bovenloop van de Cuyuni-rivier was vertrokken 0111 onderzoekingen te verrichten naar goud en diamant, in het oerwoud van de beruchte „Kamaria-range"-vallei is omgekomen. Lomond verliet begin Septembei Georgetown. Hij had vijftien negers en twee Indianen in dienst genomen, die als roeiers en dragers fungeerden. Om den bovenloop van de Cuyuni-n- vier te bereiken, vanwaar hij vertier te voet door het oerwoud wilde trek-, ken, moest hij met zijn boot een groot aantal gevaarlijke stroomversnellin gen en watervallen passeeren. Het stroomopwaarts passeeren der Kama- ria-vallen, die bestaan uit een reeks zeer gevaarlijke stroomversnellingen, waarlangs de boot moest worden om hooggetrokken, had geen moeilijkne den opgeleverd. Lomond zelf had dit deel van den tocht tot voorbij de val len te voet afgelegd. Hij was langs een speciaal voor dit doel in het bosch ge kapt pad gegaan, terwijl de Indianen en negers, die de gevaren zeer goed kenden, de boot door de vallen had den gebracht. Bij het stroomafwaarts gaan op den terugtocht welke begin vorige week plaats vond was de Amerikaan aan boord gebleven, hetgeen hem noodlot tig werd. Toen de boot in groote vaart langs een der versnellingen naar be neden schoot, sloeg zij tegen een rots en kapseisde, waardoor de inzitten den in het water werden geslingerd. Lomond werd met den stroom meege sleurd en kwam terecht in den be luchten „O-Kai-Wie-vijver", waarvoor de Arowaker-indianen in Britsch- Quyana groot ontzag hebben vanwege de scholen „bijtvisschen", die zich hier regelmatig ophouden. Voordat de ne gers van de verongelukte boot, die er het leven hadden afgebracht, Lomono te hulp konden komen, was de onge lukkige Amerikaan, die toen nog leef de, een prooi geworden van deze bees ten, die hem bij duizenden tegelijk aanvielen en voor de oogen van zijn reisgenooten letterlijk verslonden. Lomond vertoefde reeds lang in luid-Amerika. Hij was in Britscb Guyana bekend als een ervaren en zeer knap prospector, die zich in den loop der jaren bij tal van goud expe dities een groot fortuin had verwor ven. Ernstig verkeersongeluk te Hoogerheide. Maandagmiddag om 12 uur heeft op het kruispunt Wouwbaan-Tuin- straat te Hoogerheide een ernstige aanrijding plaats gehad. Van twee zijden kwamen aan het kruispunt auto's aangereden, die met elkaar in bolsing kwamen. De wagen van de fa. v, Dijck-Petit Ie Bergen-op-Zoom botste vervolgens tegen de woning van den heer v. Hees. De bestuur ders der beide wagens kwamen met den schrik vrij, maar een der andere inzittenden de heer Buys uit Hoeven liep een ernstige schedelfractuur op en werd naar het Alg. Burgergast huis te Bergen op Zoom overgebracht De beide wagens en het woonhuis werden zwaar beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek, Hierdoor hebben wij o het genoegen u kennis te a geven dat op 15 Februari a.s. onze lieve Ouders Antoon N. Hooijmaijer en g Marie C. Hooijmaijer-Vos, hunne 25-jarige Echtver- g een'ging hopen ie her- g 5 denken. 9 Hunne dankbare kinderen, TONNY, 8 ADRIAAN. Kaatsheuvel, Febr. 1941. q Peperstraat 15 WERKMAN (vast werk), oud 56 jaar, klein gezin, twee personen, vraagt P.G. oud 50 k 55 jaar. 63870 Brieven order nc. der adv. Bureau van dit blad. EEN BEKWAME voor leder en kunstleder. Aanbieding met opgave van verlangd loon, vroegere werk kringen enz. aan de Nederl. Lederw. Industrie NEKUWA, Markt 4 b, Arnhem. 63871 Inlichtingen of aanvragen GROOTE STRAAT 205 BAARDWIJKSCHE STRAAT 4 TE KOOP: KERKSTR. 14. WAALWIJK- 10 Voordeelen heeft de Jumbo Overall MARKT - WAALWIJK OVERALLS met medewerking van het Ensemble DE LAAT, onder leiding van den Humorist AUG DE LAAT, zeer populair bij de Radioluisteraars en Gramophoon-bezitters. Negen verschillende Variaties, acht medewerkenden Cabarettierre, Voordi achtkunstenares, Humorist Conferencier. Declamator. Karakter komiek. (Concert en Operazanger (tenor). J L. Bekroond met eerste en eereprijs onder 80 deelnemers met het hoogste aantal behaalde punten. Zang- en Karakt :r Duellisten. Goochelaar,Telephaatnum. Tot slot de oerkomische klucht met zang te spelen door de Zuid Nederlandsche Kluchtspelers Groot lach-succes. Leider AUG. DE LAAT N B. DEZE klucht* met dit Variétéprogramma werd dit seizoen te Tilburg 12 maal opgavoerd telkens voor UITVERKOCHTE ZALEN. Ie Rang f 0.80, 2e Rang f O 60 3e Rang f 0.40 (belasting enz. inbegrepen) Bespreek vooral uwt plaatsen aan de zaal k 10 cent a.s. Zondag van 12 tot halt 2 om teleurstelling te voorkomen ,DE ECHO VAN HET ZUIDEN' 22) HeinelIk had geen idee, dat 't al zóó laat was. Ik wil je vader van daag nog spreken. Ik zal den snel trein nemen en den wagen hier laten en morgen kom ik dan terug om je er van te vertellen. Wensch me succes, liefste! Ik ga de hand vragen van het mooiste en engelachtigste meisje op de heele wereld, en ik ben werkelijk zenuwachtig, weet je! Hij trok haar bij die woorden naar zich toe en ze bood geen weerstand, maar toen hij het hoofd boog om haar lippen te kussen, week ze een oogen- blik terug. Toen gaf ze toe en zijn mond vond den hare. Maar op zijn weg naar de stad moest hij ook nog aan minder roman tische dingen denken. Natuurlijk zou hij, nu hij verloofd was met Irene, het spelen moeten opgeven, dat wil zeg gen, het hooge spelen; er school geen kwaad in 'n partijtje bridge of een klein beetje baccarat nu en dan. En en de champagne-fuifjes zouden er ook wel aan moeten gelooven. Dan waren er zijn paarden en zijn wedden schappen bij de rennen. Wat een massa geld had hij al verdaan met wedden op knollen die als laatste kwam aansukkelen! Ja; en en hij moest trachten, den heer Levison te vreden te stellen. Maar hij zal geen kik meer ge ven zoodra hij hoort, dat ik met Irene verloofd ben, mompelde Terence, ter wijl zijn gezicht opklaarde. Drom mels! Ik ben toch een geluksvogel! Hij dineerde in een rustige club en, nog vol van zijn gloednieuwe goede voornemens, stelde hij zich tevreden met een half fleschje Lafite. Maar hij vond het toch nooaig, nog een brandy- soda te nemen, vóór hij zich op weg begaf naar Carlton House Terrace. Zijn lordschap is in de biblio theek, mylord, zei de butler, terwijl hij het ongewoon plechtige gezicht van den jongen man met verholen nieuwsgierigheid opnam. Lord Mersia stond op uit zijn arm stoel voor de groote, met papieren overdekte tafel. Hij was tamelijk ver baasd, op dit uur nog een bezoek van Terence te krijgen, doch hij begroette den jongen man met vriendelijken ernst. Ga zitten Terence, zei hij. Ik wist niet, dat je in de stad was. De hertog, dien ik vanmorgen trof, vertelde me, dat je naar Fairlawn was gegaan. Dat was ook zoo, sir, zei hij. En Irene? Maakt zij het goed? Je hebt haar natuurlijk gezien? vroeg Mersia. Hij was weer in den armstoel gaan zitten. Ja, ze maakt het uitstekend, zei Terence. Ze heeft een ritje met me ge maakt ik was met den wagen ge gaan. Het was verrukkelijk weer. Ze ze heeft ook nog een eindje zelf ge reden. Juist, zei de graaf, een beejte verstrooid. Ze kan er wel iets van. Je bent een bevoorrecht jonginensch, om op zoo'n dag buiten te kunnen rondrijden Het hangt van u af, of ik be voorrecht ben of niet, sir, zei Teren ce onhandig, wenschend, dat het maar achter den rug zou zijn. Lord Mersia keek op, ernstig en verwonderd. Van mij! Ik begrijp je niet! Toch is het zoo, zei Terence, ter wijl hij kaarsrecht ging zitten en een kleur kreeg. Ik ik wilde u komen vertellen, Lord Mersia, u komen vra gen Terence had altijd een diep respect voor den graaf gehad, maar nooit had hij zich in zijn tegenwoor digheid zóózeer als een kleinen jon gen gevoeld ik ik ging naar Fairlawn om Irene te vragen of ze mijn vrouw wilde worden. Om Irene te vragen? Waarom kwam je niet eerst bij mij? vroeg Mer sia. Terence kleurde onder den terechl- wijzenden toon, maar het ontbrak hem als regel niet aan moed; daarom zei hij: Ik weet, dat ik dat had moeten doen, sir; maar ja, ik had er tevo ren al eens met Irene over gesproken, en en het was te laat. Ik heb haar innig lief, en en de woorden ont snapten mij vóór ik het besefte. Wij zijn immers geen vreemden of op pervlakkige kennissen; we hebben el kaar gekend sedert onze kinderjaren, en en ik houd heel veel van haar. En en ik geloof ze zegt dat ze óók om me geeft; dat ze met me wil trouwen. Dat wil zeggen, als u toe stemt natuurlijk. De graaf bleef onbewegelijk en zwij gend zitten, zóó lang, dat Terence de ze stilte vreemd en onbehagelijk be gon te vinden; eindelijk sprak Lord Mersia en zijn stem was niet meer zoo strak en streng, maar vol droefheid, zelfverwijt bijna. Je hebt verkeerd gedaan, zei hij. Je had niet moeten spreken vóór je bij mij was geweest. Je weet heel goed, dat men zich in onze kringen nog aan de oude vormen houdt. Je zegt dat Ire ne Hij brak af en zijn lippen tril den, zijn wenkbrauwen, trokken sa men boven zijn strenge, koude oogen. Ze weet nog niet wat ze zegt ze is een meisje, nog een half kind. Jullie zijn beiden te jong om het gewicht en de zware verantwoording van een hu welijk te heg rij pen. Ik hen niet zoo jong, sir, waagde Terence. En Irene We zullen Irene er huiten laten, als je het goedvindt, Terence. Je hebt mij gevraagd om mijn toestemming tot je verloving met mijn dochter, en, ofschoon ik gevoelig hen voor de eer, die je haar en mij doet O, wat dat betreft, sir protes teerde Terence. Pardon, kwam de ijzige stem. Het is een eer. Ik vergeet niet, dat de pretendent naar de hand van mijn dochter de toekomstige hertog van St. Ormonde is. Maar mijn toestemming kan ik niet geven. Terence's gezicht vlamde op. Ik vrees, dat u vindt, dat ik haar niet waard ben, Lord Mersia, zei hij met gedempte stem; en natuurlijk hebt u gelijk. Ik kan me voorstellen, dat u alle mogelijke verhalen over me hebt gehoord. Mersia maakte een afwerend ge- haar. Ik heb niet de gewoonte, te luis teren naar verhalen omtrent mijn vrienden, Terence, zei hij ernstig. O, nu u zoudt ze ook wel heb ben kunnen hooren zonder al te opzet telijk te luisteren, zei Terence. En ik moet bekennen, dat sommige er van, zij het ook niet alle, wel waarheid be vatten. Misschien ben ik een beetje lichtzinnig geweest, zooals veel ande re jongelui van mijn leeftijd; maar ik hoef u wel niet te zeggen, dat dat alles van nu af aan uit zal zijn. Zoo veel anderen hebben ook een nieuw blad omgeslagen; waarom zou ik dat ook niet kunnen? Ik twijfel niet aan je goede voor nemens, zei Mersia. Ik wil zelfs geen oogenblik insinueeren, dat je ze mo gelijk niet ten uitvoer zult brengen. Je vroeger leven je jeugdige dwaas heden zijn niet de reden, waarom ik mijn toestemming weiger Maar wat is clan de reden? vroeg Terence snel. Irene houdt van mij De graaf stond op en leunde mei één hand zwaar op de tafel; zijn bleek gezicht had een smartelijke uitdruk king. Ik kan het je niet vertellen, zei hij, langzaam, en met een vreemden klank in zijn stem. Ik ontken niet, dat je het recht hebt, mij er naar te vra gen, maar ik kan niet ik moet wei geren, het je te vertellen. Laat het je genoeg zijn, dat ik geen toestemming kan geven voor de verloving. Jullie zijt beiden te jong wacht nog wat. Terence, je moet je bij mijn beslissing neerleggen. Alles wat ik je op het oogenblik kan toezeggen, is een uitstel. Misschien later Maar begon Terence, doch Mersia viel hem met vaste stem in de rede. Ik wil je volstrekt niet verbieden, Irene te zien, maar ik moet er op staan, dat er geen verloving zal zijn, geen aankondiging. Als je daarmee te vreden kunt zijn, uitmuntend; kun je dat niet hij wachtte even en keek den jongen man bijna uitdagend aan kun je dat niet, dan moet ik je ver zoeken, allen omgang met haar te ver breken. Toen veranderde zijn stem plotseling; ze klonk bijna smeekend: Kom, Terence, dat zijn toch niet zulke harde voorwaarden! Het eenige wat ik vraag is tijd uitstel! Het moet zoo zijn het kan niet anders! Natuurlijk, sir, als u er op staat, zei hij somber en gemelijk. Toen de jonge man vertrokken was, zonk Mersia neer op zijn stoel en liet het hoofd in de handen rusten. Hij zat nog in diezelfde houding, toen de deur openging en Redmayne binnenkwam. (Wordt vervolgd). I. Sterke stof: 2. Vlot model: 3. Elastische schouders: 4. Driedub bel gestikte naden: 5. Versterkte zakken: 6. Patentknoopen; 7. Betere knoopsgaten: 8. Ruime krimpzoom; 9. Dubbele voorzak- ken: 10. Zijnaadsplitten. Ziet en past deze ideale Jumbo Overall bij:

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 4