UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING RECHTZAKEN SPORT HL DE BONT-van HULTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT OMEN SPRANG—CAPELLE. WASPIK, schoots verdiend. Het programma viel buitengewoon in den smaak. Zang, hu mor, goochelen, declamatie, enz. wis selden elkaar af in het nonstop Caba- ret-Variété-programma, doch vooral de oerkomische klucht „De Oppasser van den Ritmeester" behaalde het leeuwen aandeel van het succes." Wij raden eenieder aan zich tijdig van plaatskaarten te voorzien en plaat sen te bespreken om teleurstelling te voorkomen, daar zeer velen van deze gelegenheid zullen willen profiteeren. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR KEMPS. Ter herdenking van het zilveren priesterfeest van dan ZeerEerw. heer Kemps, pastoor der parochie van O. L. Vrouw, is 't volgende comité samen gesteld: Fr. Rox, voorzitter; Mej. Adri Franken, secretaresse; P. Broos, penningmeester. Mej. A. Verwiel; J. Vesters Sr.; Ant. Teulings-v. Biel; Walt. van Hilst; A. Duquesnooij; Fr. Couwenberg. DE K.J.M.V. ZORGT VOOR EEN VROOLIJKE CARNAVAL. „Rond een half millioen". De K.J.M.V. heeft de goede gedach te gehad on voor Carnavals-Maandag, 24 Febr. a.s., een vroolijken ontspan ningsavond aan te bieden. Zij heeft voor dezen avond de hand weten te leggen op het befaamde ge zelschap „De Vereenigde Haagsche Spelers", onder leiding van Pierre Bal- ledux en regie van Jan van der Linden. Wij hoeven over de kwaliteiten van dit gezelschap niet verder uit te wijden. Ieder zijn ze genoegzaam bekend en wij zijn er daarom van overtuigd, dat het met „Rond een half milloen" ook in Waalwijk succes zal hebben. moois en noodigde hem beleefd uit op het politiebureau eens een en ander over zijn niet alledaagsch werk te ko men vertellen. Of C. daar graag aan voldeed ver meldt de historie niet. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politic-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: Een paar bruine glacé handschoe nen, kosteloos rijwielmerk, bruin-gele want, twee sleuteltjes aan een ring, zilverbon a 1.een paar boven tuig voor schoentjes, duimstok, een paar gummipijpen. Verloren: Een huishuur-stempel in doosje, rij- wielbelastingmerk, kinderwantje rood groen, doublé polshorloge met dito armband, een kwartje, een gulden, rijwielbelastingmerk, bruine punt muts. Ongeval op de Lips schroevengieterij. Op de schroevengieterij had een ongeval plaats, dat naar omstandig heden nog goed is afgeloopen. Ter- wijl de heer v. d. Plas bezig was met slijpwerk aan een slijpsteen vloog een stuk uit den steen. Deze raakte den heer v. d. Plas ter hoogte van de borstkas, waardoor hij bewuste loos bleef liggen. Rheuma&sche pijnen eerste schaal gaan voor de „arme kerken." Van Engelenkrans. De naaiavonden van de Engelenkrans zijn de volgende week op Woensdag en Vrijdagavond om 7 uur.' Landelijke ruiters. De landelijke ruiters van de iij vereen i^jing „De Echo" van Drunen en Elshout kwamen in vergadering bijeen in café van Hoorn onder presidium van den vice-voorzitter L. Klijn. De jaarverslagen uitgebracht door »ien secretaris penningmeester wer den onder dank goedgekeurd. In de vacature van L. de Gouw werd gekozen Jos. de Gouw, terwijl het periodiek aftredende bestuurslid L. Klijn bij acclamatie werd hei kozen. Indien de omstandigheden zulks toelaten zal dit jaar een groot ruiter, feest worden gehouden, terwijl regel matig deel zal worden genomen aan de te organiseeren ruitertochten van den bond. Reeds gaven zich hier voor meerdere leden op. Door den commandant van de afdeeling werden leerzame dingen verteld over het oefenen en houden van rijpaarden. CAPELLE. De afdeeling „Sprang-Cupelle" \an den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen hield j.l. Woens dagavond half acht ten huize van Mevr. van der Hoeven-Verhoeven aan de Hoogevaart een algemeene leden vergadering. Nadat de presidente, Mevr Vcrhoe- ven-BIankers, een openingswoord had gesproken en de notulen voorgelezen en goedgekeurd waren, hield de heei W. de Zwart een lezing over Calvijn. Spreker wees er allereerst op, dat Calvijn behoort tot de persoonlijkhe den, die door iedereen moeten worden gekend, ook door hen, die met zijn leer niet instemmen. Reeds in zijn da gen was Calvijn een figuur, die hoog uitstak hoven zijn tijdgenooten en ook thans nog is de belangstelling voor hem niet verminderd. Na deze algemeene inleiding gat spreker een overzicht van Calvijns le ven en een typeering van zijn werk en beteekenis. Zonder het Calvinisme zou de historie anders verloopen zijn. Tal van misvattingen, die er omtrent den Hervormer in omloop zijn, werden door spreker besproken en rechtgezet. Ten slotte werd het gesproken woord door den heer de Zwart met lantaarnplaatjes toegelicht en verdui delijkt. Op grond van het feit, dat spreker de landen en steden, waar Cal vijn heeft geleefd en gewerkt, per soonlijk bezocht, was hij in de gelegen heid, vele merkwaardige mededeelin- gen te doen. De presidente bedankte den spreker voor de leerzame lezing en ook voor zijn inleidend woord, waarin hij zeide het op prijs te stellen door de afdee ling te zijn uitgenoodigd deze lezing te houden, waaruit bleek, dat het be stuur tracht door behandeling van De biljartclub Krijt op Tijd, gevestigd bij den heer P. Rooversi Montens, speelde in haar clublokaal een wedstrijd tegen hare zusterver- eeniging Het Kalme Spel uit Ca- pelle. Krijt op Tijd wist met grool verschil le winnen. BIOSCOPEN. MUSIS SACRUM. „Je hebt 't, of je hebt 't niet!" In deze film zien wij den ge vierden artist Hans Moser weer aan het werk, die als Anton, een kamerdienaar van den ouden stempel, in dienst is bij graaf Olh- man von Erlenburg. Anton ligt altijd over hoop met de naastwonende familie Lu- gauer, die naar zijn meening geen eer bied genoeg heeft voor het grafelijk be zit. Dit heeft zelfs tot gevolg dat Anton in zijn eentje tegen de Lugauer's gaat pro cedeeren. Het is hem dan ook niets naar den zin als hij te weten komt dat de jon ge graaf Willy in het geheim met I.eni I-ugauer verkeert, üe moeilijkheden wor| den echter grooter als Willy op een ex peditie naar Teheran moet en Leni ach terlaat, die naar later blijkt een kind van hem verwacht. Temidden van het proces komen al deze verwikkelingen als een la wine op Anton af, maar Anton „heeft 't".| Hij weet zich uit alle moeilijkheden te be vrijden. Hoe? Dat is Anton's geheim; want: je hebt 't of je hebt 't niet! LUXOR BIOSCOOP. Congo-Express. Daar, waar de Congo-Expres door de koorlsdampen van hel Afrikaansche oer woud raast, waar de gigantische palmen in de schroeiende zon blakeren daar is het tooneel van deze spannende en pak kende avonturenfilm, waarvan de vreemd-exotische bekoring van hel Afri kaansche milieu en het sterke filmver haal ongetwijfeld veel indruk op F zullen maken. I)e Telegraaf scihreef over deze film: Congo-Expres vereenigt in zich span ning en avontuur, romantiek en een likje BILJARTEN. De rcturnmatch tusschen de voet bal vereeniging Baardwijk en het eer ste zestal der W.B.C., wordt Maandag avond (aanvang 7 uur) gespeeld in Café „De Molenvliet" van den heer Bausenbach. De eerste ontmoeting tusschen bei de tegenstanders kenmerkte zich door zeer spannende en goede partijen, waarbij tenslotte de W.B.C. een kleine overwinning behaalde. Ongetwijfeld zal het er dan ook Maandag geducht spannen en wij zijn benieuwd of de biljarters aan de re vanche-gedachten van de „voetballers" het hoofd zullen weten te bieden. Dat het er weer druk zal worden en er gezellig naar toe zal gaan staal vast. „DE DOODEN TE PAARD", OF EEN SMOKKELTRUC DIE NIET OPGING. Het zou de titel kunnen zijn van een tooneelstuk. Wij meenen trouwens dat deze titel ook in werkelijkheid bestaat, al zal de geschiedenis toen wel anders geweest zijn. Smokkelen is, vooral in deze dagen, voor vele menschen een geliefkoosde sport en op 1001 manieren trachten zij aan het speurend oog van de ambtena ren te ontkomen. Dit lukt niet altijd even goed en dat ondervond Woens dagavond een zekere C. uit het na burige Veen. die met smokkelaarsslim heid zijn slag wilde slaan. Helaas, de politie was slimmer! Luister. In de donkere duisternis van den avond wandelde achter in de Stations straat van onze gemeente een man met twee paarden aan den teugel. De paar den waren geheel opgetuigd en de ar- gelooze voorbijganger knikte goedkeu rend, dat deze nuttige dieren, door een zeiltje over de ruggen, zoo netjes tegen de kou beschermd werden. Wat weet zoo'n voorbijganger ook? De agent A. Hellings, die juist passeer de, dacht evenwel dat die zeiltjes wel eens ergens anders voor konden die nen, dan voor bescherming der koude. Misschien werd er wel wat anders door beschermd dan een paardenrug. Wie weet? Dies stevende hij naar den voer man af en na eenige vragen werd een en ander eens aan een nadere be schouwing onderworpen. Tot zijn groote verbazing moest de dienaar van Hermandad constatee- ren, dat de zeiltjes... pooten hadden en zelfs een staart. Dat had hij nog nooit meegemaakt. Hij wilde die vreemde beesten wel eens nader bekij ken en toen bleek dat het heelemaal geen vreemde beesten waren, maar doodgewone halve varkens, die op keu rige wijze aan ieder der twee zijden van de paarden gecamoufleerd waren. Voor dergelijke prima camouflage nam de politieman zijn petje af. Hij wilde wel eens nader kennis maken met den genialen uitvinder van dit Dokier Akkermans verleende de eerste hulp en constateerde inwen dige kneuzingen, waarna het slacht- ofier werd overgebracht naar het groot ziekengasthuis in Den Bosch. Aanbesteding Uitslag aanbesteding 3 woonhuizen te Drunen, voor rekening van den WelEd. Heer P. Etshout. Architect A. van Huiten Jr. te Waalwijk. B C. Kolsteren, K'heuvel f27596,00 J. v. Wijk, He us den f 20900.00 A. Smits, Heusden f268ft0,0ü W. den Teuling, K'heuvel f 26800,00 A. van Bergeijk, Aalburg f 26790,00 P. A. Kramer, Genderen f 2ö760,00 H. Maas Waalwijk f 26760,00 Pennings en Lamoen St Michiels Gesiel f26612,00 J. Molengraaf, Capelle f20185,00 H. Wagemakers, Capelle f25993,00 J, W. iNieuwenhuizen, Sprang, 25750,00 J. Snijdeis, Drunen A f8500,00 f25400,00 Gtbr. de Graauw' Waspik f 2500,00 H. de Wit, Drunen f25000.00 A f8378,00 f24984,00 M. Schapendonk, Drunen A f8378,00 f24984,00 J. Blankers, Nieuwkuijk A f 8272,00 f24795.00 P. de Graauw, Waspik f23747,00 L. Fitters, Waspik f23532,00 M. Kleijngeid, Waalwijk A f7775,00 f 23325.00 A. Roovers, Waspik f22808,00 Gegund aan den laagsten inschrijver. Het schilderwerk dezer woningen werd onderhands opgedragen aan den Heer F. Hombergen te Drunen. De Volharding. De harmonie ,,De Volharding" zal op 23 Februari a.s. haar tweede winteruitvoering geven voor hare leden en donateurs. Zij heeft daar voor de medewerking gevraagd van Boschtooneel uit Den Bosch, dat in de zaal van calé Th. Elshout onder regie van Rien van Noppen 't tooneel- spel ,,'t Caletje" zal opvoeren. Collecte. Zondag zal in alle H. Missen een openschaalcollecte gehouden worden voor de noodlijdende der parochie Drunen. Burgerlijken Stand. Geboren; Norbertus Vughts Mom mei steeg. Overleden Johanna Brok, 45 j., Frans van Venrooij, echtg. van Car. van Mierlo 38 jaar, Adrianus v. d. Besselaar 3 mnd. Gehuwd Corn. Verhoeven en Anna van Huiten; Ger. van Tuijl en Joh. v. d. Westen. ELSHOUT, Collecte. Zondag zal in alle H. Missen de SPRANG. Predikbeurten Zondag 16 Febru ari 1941: Ned. Herv. Kerk, voorm. tien uur en nam. half drie Ds. Sirag. Geref. Kerk, voorm. half tien en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. J.l. Dinsdagavond hield de afdee ling Sprang van den Nederl. Christel. Bouwarbeidersbond in de zaal yan den Chr. Volksbond haar jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter, den heer Alb. van Zeist. De vergadering was slechts matig bezocht. De voorzitter opende de vergade ring, las Psalm 127 (onberijmd) en gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen welkom, in het bijzonder den districtsbestuurder van den bond, den heer Bakker uit Utrecht. Na het lezen der notulen werden enkele ingekomen stukken betreffende het interne afdeelingsleven behandeld. De secretaris der afdeeling, de heer C. van Caem, bracht vervolgens een goed verzorgd en uitgebreid verslag uit over het afgeloopen jaar, hetwelk getuigde van een gezond organisatie leven; het ledental ging met 2 vooruit. Het finantieel verslag werd uitge bracht door den penningmeester, den heer J. Maijers. Hieruit bleek dat over 1940 uit de Werkloozenkas aan werk- looze leden was uitgekeerd een bedrag van 1708.45. Beide verslagen werden goedgekeurd onder dank aan de functionarissen voor het vele werk in het belang der afdee ling verricht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren Alb. van Zeist, J. C. Maijers en J. A. de Jong, herkozen; onder dank voor 't in hen gestelde vertrouwen, namen al len de herbenoeming aan. De heer Bakker, districtsbestuurder van den bond, spreekt hierna de verga dering toe en wijst op de veranderin gen in de a.s. nieuwe collectieve ar- beids-overeenkomst. Spr. zet verder op principieele wijze de taak der Christel. Vakbeweging uiteen en spoort daarbij den leden aan tot trouw aan het begin sel. Uit de vergadering worden enkele vragen gesteld, die door den spreker worden beantwoord. De voorzitter dankt den heer Bakker voor het ge sprokene. Bij de rondvraag worden nog enkele huishoudelijke zaken afgewerkt, waar na de vergadering met dankgebed be ëindigd wordt. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt op Donder dag 27 Februari a.s. haar algemeene jaarvergadering in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. verschillende onderwerpen de alge meene ontwikkeling der leden te be vorderen. Eveneens bedankte de pre sidente Mevr. van der Hoeven-Verhoe ven voor het beschikbaar stellen van een kamer tot het houddfi dezer ver gadering. Medegedeeld werd nog, dat de gym- nastiekcursus, die door de afdeeling georganiseerd wordt onder leiding van Mevr. Winkelman, a.s. Dinsdag 18 Febr. om half drie zal beginnen en dat de lessen gegeven zullen worden in het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom. Alle leden, die aan dezen cursus deelnemen, werden op gewekt op lijd aanwezig te zijn. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk o]) te treden Ds. Vroeg in de Weij des morgens tien uur en des namiddags half drie. Bij onderhandsche aanbesteding is aan Gebr. van der Waals alhier op gedragen het glas- en verfwerk van nieuw te houwen magazijnen met wekplaatsen en bovenwoningen voor ekening van Mij. van Loon aan de Pi- ushaven te Tilburg, alsmede het glas- en verfwerk van een nieuw te bouwen winkelpand met drie bovenwoningen aan het Raadhuisplein te Waalwijk. Predikbeurten Zondag 16 Febr. 1941; Ned. Herv. Kerk v.m 10 uur en n m. half drie Ds R. de Bruin. |Onder architectonische leiding van den heer A. G. de Bruijn had alhier de aanbesteding plaats van het bonwen van een dubbele mid denstandswoning van den heer Ad r Vermeulen aihier. Van de 10 inschrijvingen was de hoogste de firma Jos. Leijten te Raamsd^nk voor f 13.900 De laagste inschrijver was H. Wagemakers te Capelle voor f 10.797, aan wien het werk gegund is Op veelvuldig verzoek zal door de tooneelvereeniging „Entre Nous" alhier het bekende tooneelstuk „De gestrafte met den koorde" op a. s. Zondag 16 dezer nogmaals worden opgevoerd in de harmoniezaal van den heer H. van Iersel. Wij twijfelen er niet aan of velen zullenzich nogmaals op maken om dit schitterende tooneelstuk weder om te gaan zien. sentimentaliteit, maar is in haar geheel een rolprent, waaraan men veel genoegen kan hebben.... De romantiek begint in den trein, waaraan de titel is ontleend en de spanning eindigt erin en er boven en tusschen dit begin en dit einde ge beurt er veel, zeer veel. Avonturen, hevige conflicten ïVi die merkwaardige wereld van blanke voor posten in tropisch Afrika. Een film die ook U gezien moet heb ben. POLITIERECHTER TE 's-HERTOGENBOSCH. Uitspraken. De politierechter te 's-Hertogenbosch wees o.in. de navolgende vonnissen H. v. d. H., bakker te Vlijmen, distri- hutiewet-overtreding, 20.boete of 20 dagen hechtenis. J. v. T., huisvrouw L. v. E. te Waal wijk, diefstal, 5.boete of 5 dagen hechtenis. Diefstal van leder te Waalwijk A. P. H., 38 jaar, leerlooiersknechl le Waalwijk, gedetineerd, had zich voor de rechtbank te 's Hertogen- bosch te verantwoorden ter zake dat hij in de drie laatste jaren te Waalwijk een hoeveelheid leder van de Ledeifabriek „De Amstel" had weggenomen in totaal ongeveei 350 vellen. Hij had deze diefstallen gepleegd, terwijl hem de brandwach op de fabrieksgebouwen was toe vertrouwd. Hij bekende het ten laste gelegde en zeide, uit armoede gehandeld te hebben, maar de presiden t wees hem erop, dat hel klaarblijkelijk niel armoede, maar andere oogmerken merken waren die hem naar een middel had doen uitzien om aar geld te komen. Na getuigenverhoor eischte dt Officier van Justitie vijf maanden gevangenisstraf tegen verdachte. Verdediger Mr. baron van Hugen- poth pleitte een gevangenisstraf gelijk aan den tijd van het voorarrest. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. w. s. c. Zal W.S.C. revanche kunnen nement Wilhelmina op bezoek. Als de omstandigheden meewerken er het terrein bespeelbaar blijkt, iets waar wij momenteel nog voor vreezen, staal ons morgen bovengenoemden interessan GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELBF. 109 Overal op de wereld waar aan geleden werd. heeft Kruschen zijn wel dadige werking bewezen. Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.70, 0.41.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6