RECHT7AKEN KRUSCHE 3 BURGERLIJKE STAND SPORT GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. 11 w. S. c. Dordrecht te trekken. Ik kan zulks elechts toejuichen, in de eerste plaats omdat Dordrecht op het gebied van nationale sport- demonstraties niet verwend is, en in de 2e plaats hier komt, ik beken het eerlijk, egoïsme om den hoek kijken omdat ik dan ook eens dicht bij huis een deel van ons sportvolkje kan gadeslaan. Van harte hoop ik, dat vele deel nemers, een oogenblik alle zorgen vergetend, zullen genieten van de omstreken van onze oude Merwe- stad. Weliswaar zullen zij geen bosch of heide doorkruisen, maar dit gems zal ruimschoots vergoed worden door schitterende waterpartijen en vergezichten. Echter, naast het groote voordeel, dat wandelaars op deze wijze alle mooie plekjes van ons dierbaar vaderland leeren kennen, zie ik in marschen als deze, de wensen der wandelsportliefhebbers om als goede sportvrienden met volkomen negatie van rang, stand, geloof of politiek, één te willen zijn. Mogen deze marschen dan niet allee, een voorbeeld van sportiviteit, vriendschap en eendracht zijn, maar mogen zij tevens jaarlijks in toe nemende mate den toeschouwers toonen, dal ook de wandelsportclubs het als een heilige plicht beschou wen om door gestadige, doorloopen- de training een steentje bij te dragen tot een steeds betere lichamelijke gesteldheid van ons volk. En thans: aan de start, en goede refs I K. J. J. LOTSY, Sportadviseur aan het Depar tement van Opvoeding, We tenschap en Cultuurbescher ming. TOURNEE WINANDO. Naar wij vernemen zal 't gezelschap Winando, dat enkele jaren geleden hier ter plaatse zulk een groot succes behaalde, in den loop van de a.s. week weer een voorstelling geven in de ,,Twee Kolommen. Men zie verder el ders in dit blad. had gedragen, een rolfilin verkocht had en dat zij hem gezegd had aan dit adres de verschuldigde 95 ct. maar te gaan ha len. Men vertrouwde hem niet erg, maai bij wist zoo goed de beschrijving van de dames te geven, dat men hem tenslotte het geld maar gaf. 100.000 AAN DEN FlSCUS VERZWEGEN. Heemstedenaar veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en 10.000 boete. Veertien dagen geleden stond voor de Haariemscne Rechtbank een 73- jange lieer uit Heemstede wegens overtreding van de inkomsten- en Ver mogensbelasting terecht. Naar een uitgebreid onderzoek van den Rijksaccountantsdienst uitwees, nad de directeur van de z.g. N.V., die aandeel- en obligatiehouder tegelijk was, voor ruim 100.000 aan den fis cus verzwegen. De geheele zaak was een berg van bluf en bedrog. Aandeel houders en obligatiehouders waren al len fictief. Nadat de Officier van Justitie in zijn requisitoir naar voren had ge bracht, dat verdachte met bedrog en camouflage ruim een ton aan den fis cus had verzwegen en het nog steeds een (luister geheim is, waar het fabel achtig vermogen van den verdachte vandaan komt, requireerde hij tegen hem wegens overtreding van de In- komstenwet de maximumstraf van zes maanden gevangenisstraf en voor het overtreden van de Vermogenswet een boete van 10.000, subsidiair 180 dagen hechtenis. De verdediger, mr. van Löben Seis, wees er in zijn pleidooi op, dat deze heele zaak nog maar zeer vaag is en dat hel nog steeds een groote puzzle bleef waar het geld vandaan kwam. Indien het geld werkelijk van een der de afkomstig zou zijn, dan had ver dachte dit niet aan den fiscus behoe ven te verantwoorden. Heden heeft de Haarlemschc Recht- CAPELLE. oor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag, des morgens tien uur en des namiddags half drie, hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg i*i de Weij. Het bouwen van een woonhuis in de Nieuwstraat, onder architectuur van den heer v. Huiten en voor reke ning van den heer T. Roubos, is na gehouden aanbesteding opgedragen aan den heer C. B. Timmermans te Sprang. Bij den gemeenteveldwachter Keijnemans alhier is aangifte gedaan van het verliezen van een zakje, in houdende ruim 90. Den vinder wordt verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk aangifte te doen. Als gevonden is aangegeven een portemonnaie met pl.m. 2.— inhoud en twee rijwielbelastingmerken 1940- 1941, waarvan de eigenaar(s) niet be kend zijn. -7; knolselderij 8 WELKOM IN DORTI Nu de Wandelsportvereeniging Victoria als eerste Dordtsche club onder auspiciën van de nieuwen N.W.B. een groots opgezet wandel festijn gaat organiseeren, is het mij een vreugde in het programma een kort woord tot cfe deelneemsters en deelnemers te richten. Het is mij n.l. bekend, dat deze jonge vereeniging van gezondheid blaakt en de vaste hoop koestertom telken jare o 2e Paaschdag de wandelaars in groote getale naar DE SLUWE SCHOENMAKERS JONGEN. Maar ten slotte liep hij tegen de lamp. GRATIS CURSUS VOOR DIENSTBODEN. Men schrijft uit Ecthen aan het Nbl'. v. H.: Binnenkort zal te Waalwijk van wege het Dept. van Sociale Zaken een cursus voor dienstboden worden ge houden. Meisjes van 1624 jaar uit gezinnen van landarbeiders, kleine boeren enz. die werkloos zijn of slechts een magere betrekking hebben kunnen dezen cursus geheel gratis volgen. Er wordt les gegeven in koken, was^ schen, strijken, huishoudelijk werk, naaien en eenvoudige theorie. De meisjes zijn verplicht na afloop van den cursus een huishoudelijke betrek king te zoeken. Na deze een half jaar bekleed te hebben, kan van rijkswege een diploma worden uitgereikt. M van H., Drunen, identificatie besluit, 14— boete. G G., Waal «ijk.identificatiebesluit 1 3. boete. A. J. K., Waspik, identificatie he-liut, 14 boete. Ga. Pa van G Vlijm -n, ide lifi- ealieiieslml. I 4 tmele. A in uke' k. id'Mitificatji- <i si tillId. iMiele. J. li. V., Waalwijk, i lentiticalie- bcsluil ei. njlen zon.ier IichII 4 oete. G K., Gassen, identificatiebesluit, f 10 tioele. P. M.t Waalwijk, idei.tificatie besluit, I 4. - boete. H. VV van S., Drunen, identifi- catiebesluit, f 4.— boete. M. J. van D., Drunen, identificatie- besluit, f4 boete. R L. van E Vlijmen, identificatie besluit en geen richting aangeven f 4. - en f 2. - boete .J. vat. I)., Waalwijk,identificalie- ftesluit, 14.— boete. .1 van (i Doevet en, idenlifica'ie- hesluil, I 4. boele. Ca. van 13, Vlijmen, geen achter licht, f3.- boele 's-HERTOGENBOSCIL Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: A. W. P. van H., Waalwijk, vestigings wet, 15 boete. 's-HERTOGENBOSCH. Diefstal van schoenen te Waalwijk. De rechtbank te 's Hertogenbosch be handelde de strafzaak tegen den 31 -jari gen schoenmaker L. van E. te Waalwijk aan wien ten laste was gelegd dat hij tus- schen Juli en October j.l. te Waalwijk op verschillende tijdstippen in totaal twaalf paar schoenen had weggenomen, eigen dom van de fa. Blok en Van Heyst te Waalwyk. Na getuigenverhoor wees de Officier van Justitie, requisitoir nemend, o.m. op de geraffineerde wijze, waarop verdach te getracht had het fabrieksmerk geheel van het gestolene te verwijderen. Hij eischte tegen hem zes maanden ge vangenisstraf met bevel tot teruggave van de schoenen. Verdediger Mr. Adelmeyer te 's-Hertogenbosch pleitte clementie. Vonnis over veertien dagen. Rijwieldiefstal te Neusden. De rechtbank te 's Hertogenbosch be handelde de strafzaak tegen E. Sch., 21 jaar, arbeider te Dussen, thans gedeti neerd, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op 22 Januari j.l. uit een bergplaats nabij beit gemeentehuis een fiets, eigen dom van den gemeentebode C. van Egge- len, had weggenomen. Verdachte had geen onderdak gehad en had verlof ge kregen om daar te slapen, maar hij maak te van die gastvrijheid misbruik door er met de fiets vandoor te gaan voordat de morgen aanbrak. Nadat de eigenaar van het rijwiel als getuige gehoord was, werd tegen verdachte een gevangenisstraf van vier maanden geëischt. Verdediger Mr. Clir. Hulsman te 's Hertogenbosch pleit te clementie. De rechtbank zal over veer tien dagen vonnis wijzen. Diefstal van leder te Waalwijk. De Bossche rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen A. 11., leerlooiers- knecht te Waalwijk, tegen wien vijf maan den gevangenisstraf waren geëischt we gens diefstal van in totaal ongeveer 350 vellen leder gepleegd op verschillende tijdstippen in de laatste drie jaren ten nadeeie van de Lederfabriek de Anistei. Hij had de diefstallen gepleegd terwijl hij de brandwacht had in hel fabrieksge bouw. De verdediger Mr. baron van Hugen- poth had gepieit een gevangenisstraf ge lijk aan den tijd van het voorarrest. De rechtbank heeft thans verdachte veroor deeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van voorarrest en met bevel tot teruggave van het gestolene althans eene daarmee overeenkomende som gelds. Valk voor WSC meestal de grootste moei lijkheden mee. Toch is het gewoonlijk in dezen wedstrijd dat de Zwarten hun bes te beentje voor zetten, maar dan is ook de conditie van De Valk-ploeg zoodanig, dat er moeilijk tegen te werken valt. Toch hebben de roofvogels met hun gasten van morgen, steeds de grootste moeite gehad en wij zouden ons sterk vergissen als De Valk ook maar écn groote overwin ning op de Waalwijkers behaald heeft. Steeds ging het op het kantje af en wy meenen dat het WSC zelfs eenmaal is mogen gelukken in Valkenswaard een gelijk spel te forceeren. Uit deze omstan digheden ziet men dat de gastheeren er alles op zullen zetten om hun gasten warm te ontvangen. Zij weten immers dat er hard gewerkt zal moeten worden, willen zij WSC er onder houden. Dit moet voor de Zwarthemden een aanspo ring zijn om ook morgen alles op alles te zetten. De traditie wil dat er tegen De Valk goed gespeeld wordt. Voor de voort zetting dezer traditie moeten de WSC'ers ook morgen zorg dragen. Het vertoonde spel tegen SVD heeft bewezen dat een enthousiast en met overleg spelend WSC- elftal voor niemand op zij hoeft te gaan. Wanneer de WSC'ers dit bedenken en onze aanwijzing betreffende een betere spelverdeeling in het oog houden, is ook een eervol resultaat tegen een ploeg als De Valk mogelijk! De reis naar Valkenswaard wordt per bus gemaakt. Voor supporters, die de reis wenschen mede te maken, is een beperkt aantal plaatsen open gehouden. Vertrek 11,45 uur. R. K. C. 'Alle Lijders aan Rheumatiek moesten de eenvoudige Kruschen-kuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengen I jDaarom, neem óók Programma voor Zondag a.s. R KCZal t bom mei DESK 2—RKC 2. Sarto 2—RKC 3. Uno Animo 2RKC 4. Junioren RKC ASporters. VJC A—RKC B. Ditmaal dus weer eens een program ma waarbij ongeveer alle elflallen in het touw komen. Door terreinafkeuring spe len de lagere elftallen nu pas hun eerste wedstrijd na het winterseizoen. Hopen- lijk is dit op de uitslagen niet van al te eel invloed. RKC heeft dus een thuiswedstrijd. Wij kunnen ons den lijd bijna niet meer heu gen de geelblauwen op eigen veld aan het werk te hebben gezien, en verwach ten wij dus een massale opkomst van de talrijke supporters om hun favorieten aan te moedigen. Dat het er spannen zal, is bij voorbaat reeds vastgelegd. Ofschoon Zaltbommel onlangs hier in Waalwijk bij RWB een poover figuur heeft geslagen, zijn wij er van overtuigd dat de kleibewoners hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen. Zij hebben verschillende malen mooie re sultaten op vreemde terreinen behaald, en zullen er wel op gebrand zijn, om zich in de oogen van het Waalwijksche pu bliek te rehabiliteeren. Aan den anderen kant staan de RKC'ers voor de opgave gesteld in ieder geval de beide punten thuis te houden, willen zij tenminste mee blijven tellen in de op- marsch naar de bovenste plaats. De min ste struikeling kan nu noodlottig worden, dus wordt het oppassen voor het eerste elftal. Voor onderschatting zullen wij wel niet behoeven te waarschuwen, Hiervan zijn al zoo veel wrange vruchten geplukt, dat de RKC'ers van dezen boom wel af zullen blijven. Zorgt dus voor een pittigen wedstrijd jongens, waarbij de zege in Waalwijk blijft. De reserves zullen het in Kaatsheuvel lang niet gemakkelijk krijgen. Zoo dicht in de buurt is bijna een plaatselijke ont moeting, terwijl DESK 2 de nederlaag in Waalwijk nog wel niet vergeten zal zijn. De tanden dus op elkaar, anders brengen jullie niet veel mee uit Kaatsheuvel. Het derde elftal gaat bij Sarto 2 haar 'geluk beproeven. Zouden wij hier soms onverwachts op eenig resultaat kunnen rekenen? Het vierde elftal blijft wat dichter bij huis. Zij probeeren n.l. bij Uno Animo 2 iets wijze te worden. Veel succes. R. W. B. onder voortdu rende controle ven scheikun- dige-epotheker G. J. Logger e Hij irtj apoth. en drog. 1.G2, 1.47, 0.7(5, 0.41. WAALWIJK. Opgave over het tijdvak van 21 tot 28 Februari 1941. Geboren: Franciscus Adrianus Maria z.v. F. C. van Daelen-van Beers. Johannes Helena Wilhel mus z.v. J. J. H. Kees-Aarts. Adrianus Cor nells Marius z.v. H. M. van Rooij-Hoorn, wo nende te Drunen. Petronella Martina d.v. H. Molegraaf-Gouda. Jacobè Maria d.v. J. de Haan-Pullens. -Emma d.v. G. F. Couwen- bergh-Klerkx. Overleden: H. Meijer oud 69 jaren overleden te Dongen. N. J. M. Bossers, oud 38 jaren, overleden te Utrecht. -A. F. M. Lanen, oud 3 maanden, overleden te 's-Hertogenbosch. M. van Veld hoven oud 25 dagen. Ingekomen personen: B. A. M. Förster van Oss. Ca. H. Schil ders van Tilburg. G. de Brouwer van Maas- D. J. Ramakers van Maastricht. W. van Fonderen van Maastricht. M. A. H. Marsé van 's-Bosch. - Ma. P. Strikkers van ochijndel. Ha. Zwart van Raamsdonk. Vertrokken personen: Aa. J. Smits naar Oisterwijk. S. P. van de Velde naar s-Bosch. J. Koeken naar Arn hem. Ha. de Graaff naar Bussum. L. F. Pompe naar Tilburg. Aa. van Diepen naar Hoogeloon ca. Josina Vos naar Heusden. Hoe zal W.S.C. zich houdenl Een zware uitwedstrijd tegen De Valk. \an ('e jaarlijks terugkeerende wed- stryden tegen de verschillende tegen standers, brengt de uitwedstrijd naar De Het eerste elftal maakt Zondag de reis naar Oisterwijk om daar met de club van dien naam den strijd aan te binden. Hoe wel de gastheeren niet tot de sterksten uit de af deeling behooren, beschikken zij toch over een ploeg waarmede een ieder rekening moet houden, daar zij reeds meermalen een sterkeren tegen stander in 't zand heeft doen bijten. Ook nu weer zullen zij zonder twijfel hun huid zoo duur mogelijk verkoopen, met het gevolg dat onze jongens op zwaren tegenstand moeten rekenen, en zeker niet de fout moeten begaan den strijd te licht op te nemen om hun tegenstanders te on derschatten. Onze nationalen zullen ech ter wel overtuigd zijn wat er van hun wordt gevraagd en wil zij haar leiden de positie op de ranglijst behouden, dan dient er gewonnen te worden. Dat dit kan daarvan zijn wij ten volle oyertuigd maar dan moeten allen deze ontmoeting niet den vasten wil om te zegevieren aan binden, eerst dan kunnen wij den uitslag met vertrouwen tegemoet zien. RWB 2 is vrij. Het derde elftal gaat in Tilburg bij Korvel 2 op bezoek. Het betreft hier een geheel onbekende, zoodat wij ons ditmaal niet aan een voorspelling zullen wagen. Niettemin vertrouwen wij op een zoo eervol mogelijk resultaat. BAARDWIJK. Uit te wyden over Gudok, de gasten van morgen, is in feite overbodig. Deze Tilburgenaren hebben immers een dus danige bekendheid en leveren meestal een dergelijk partijtje voetbal, dat nooit iets inboet van haar aantrekkelijkheid. Spraken wy hier in het algemeen nog te meer geldt dit voor de Baardwijk—Gu dok ontmoetingen. Altijd gaven deze een summum aan spanning en goed spel. Nog temeer beloofd dit morgen het geval te worden. Bezien wy n.l. even de rang lijst dan constateeren wy dat beide ploe gen na een goed begin achterop geraakt zyn en beide in de onderste helft terecht zijn gekomen, waar de spanning wie uit eindelijk de laatste plaats zal bezetten uitermate groot is. Het ligt dus voor do hand dat beide tegenstanders er alles op zullen zetten om zich veilig te stellen en met den vasten wil het veld zullen betre den om de overwinning te behalen. Hier bij komen vanzelfsprekend nog de revan che-gedachten van de gasten over hun laatst opgeloopen nederlaag in Tilburg. Na de vorstperiode zijn beide elftallen geheel verschillend gestart. Moest de thuisclub voor twee weken een zware nederlaag incasseeren, de bezoekers de den het beter en sloegen Zondag j.l. het sterke Pazo nog met 51, hetgeen ver der commentaar overbodig maakt en wel getuigt van de goede vorm, waarin de Blauw-witten momenteel verkeeren. Ook de Geel-zwarten kunnen echter veel be ter dan wij de laatste tijd van hen ge wend. waren. O.i. kan vol vertrouwen de uitslag tegemoet worden gezien. De Baardwijkers moeten zich toch wel be denken dat de eventueele overwinning eerst dan verkregen kan worden na een uiterst moeilijken strijd en dat er voor hen in deze match zeer. veel op het spel staat. Vooral is het hoofdzaak dat men toch weet door te zetten ook wanneer men misschien eens een achterstand krijgt. De bezoekers, en dat zullen er onge twijfeld velen zijn, maken wij er ten over vloede nog even op attent dat vanaf mor gen het aanvangsuur is om half drie en niet om 2 uur. Verder speelt het tweede elftal om 12 uur een thuiswedstrijd tegen Maliskamp 1. Indertijd werd in Rosmalen gelijk ge speeld. Nu dus minstens ditzelfde resul taat jongens. DAMMEN. W. D. V. Club-competitie. Vanwege de geringe opkomst der WDV- leden werden 1.1. Dinsdag slechts twee partijen voor bovenstaande competitie gespeeld, n.l.: Fr. v. d. Gouw I—A. v. d. Gouw 0—2 H. v. d HammenF1 Hollemans 11 Fr. v. Münster speelde tegen een 7-tal WD Vers nog een simultaan waarvan hij er 1 remise speeldp en de overige wist te winnen. A.s. Dinsdag wordt gespeeld: Fr. v. MünsterA. v. Engelen. H. BrouwersA. Hollemans. Fl. HollemansA. v. d. Gouw. Fr. v. d G.ouw I—H. v. d Hammen. J. v. d. GouwJ. Hollemans. Fr. v. d. Gouw TIK. v. Gelder. G. de WerdH. v. Gelder. A. Pijnenburg— U. Sastra. C. BiekensM. Kpnings. H. v. GelderA. 'Pijnenburg. Damver. „De Lindeboom". Zondag speelde DVL haar laatste com petitie-wedstrijd tegen DIO Waspik. Hoe wel alle borden schitterend speelden, konden de puntjes niet mee naar huis worden genomen. Dit kwam speciaal by de eerste borden tot uiting, waarbij slechts de meerdere routine doorslagge vend was. Gedetailleerde uitslag: C. ZwetsA. Schilders D. VerhagenJ. Bouman J. Langerwerf—J. Schuwer W. ScholtA. Th. Schuwer J. CoesmansN. Rekkers B. LangerwerfA. Schuwer M. BarelFr. Schuurmans P. Konings—P. v. d. Aa T. ZwetsM. Swinkels Uitslag onderlinge competitie: v. d. AaTh. Schuwei- SchildersBouman RekkersJ. Schuwer S ch u u rma n sS wi n k e 1 s HarteveldA. Schuwer Vervolgens heeft hij zijn slag weten te slaan in de Bronovolaan. Daar liet hij van zyn fiets een der banden leegloopen en sprak met een meewarig gezicht een oude dame aan, aan wie hij vertelde, dat hij uit Rotterdam kwam en dat zijn fiets defect was geraakt. „Kunt u mij niet aan een paar kwartjes helpen", vroeg hij „an ders moet ik naar Rotterdam loopen". I)e dame had medelijden met den jongen en hielp hem aan het geld. Hetzelfde ver haal heeft hy in dezelfde straat nog eens verteld aan een dienstbode, die hem een gulden toestopte. Maandag zag hij op den Bezuidenhout- scheweg uit een huis een dame komen. Hij had niet precies gezien, uit welk huis zij kwam en daarom zei hy tegen haar: „Juffrouw, ik geloof, dat u geroepen wordt." De juffrouw keerde terug en toen wist hij dus, waar zij woonde. Kort daar op belde hij aan het huis aan de dame was intusschen weer vertrokken en tot de oude dame, die open deed vertel de hij, dat hij haar dochter zoo juist kof fie zonder bon_ verkocht had. Deze kof fie kostte 1.50, doch de dochter had niet genoeg geld bij zich gehad en had hem gezegd, dat hy maar even bij moe der het geld moest gaan halen. De oude dame vertrouwde den jongen echter niet en zei, dat hij nog maar eens terug moest komen, wanneer haar dochter thuis was. Kort daarop kwam ook haar zoon thuis, die het geval evenmin in den haak vond en bij de politie aangifte deed van po ging tot oplichting. Juist toen de zoon op het politiebureau Louise Henriëttestraat kwam, was daar ook de schoenmakersjongen binnenge bracht, die zich schuldig had gemaakt aan een kleine verkeersovertreding. Een vaag signalement van hem was bekend en zoo werd de jongen nu gesnapt. Inmiddels hadden ook de dames van de Diepenburchstraat, waar hij 95 ct. had weten los te krijgen voor 'n rolfilm, hiervan aangifte bij de politie gedaan. De jongeman is voorloopig in -verze kerde bewaring gesteld. 0—r-2 2—0 1—1 2—0 2—0 1—1 2—0 0—2* 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 2—0 2. J. Bouman 3. N. Rekkers 4. A. Th. Schuwer 5. J. Harteveld 6. J. Schuwer 7. A. Schuwer 8. F. Schuurmans 9. M. Swinkels 10. P. v. d. Aa als volgt 3 5 1 1 5 3 1 1 5 3 1 1 5 2 3 0 5 3 0 2 5 2 1 2 5 1 1 3 5 1 1 3 5 1 1 3 5 0 2 3 Veiling Drunen. Goudreinette 20—30; Franse zuur 18— 19; ossekoppen 1018; culemans 14 15; zoete appelen 12—16; brederode 16— 22; ijsbont 816; St. reünie II 612- spruiten 16—42; witlof 10—27; nero 6— 14; prey 6—84; juin 2—6; sjalotte 16— bank den Heemstedenaar conform den 22; wortelen 3 4'A; knolraap 13; kro- I eisch veroordeeld ten 3—34; roode kool 7—94; savoie kool Aanbesteding. Ten overstaan van het College van Burgemeester en Wethouders der ge meente Loonopzand, onder architectuur van den Gemeente-Opzichter Tirion, werd Woensdag aanbesteed het bou wen van een ambtswoning voor den Chef-Veldwachter te Kaatsheuvel. Uitslag: C. Lodewikus, Tilburg 9560.— A. Kouwenberg, Tilburg 9425.— L Luxenburg, Kaatsheuvel 9335.— H. Molenschot, Kaatsheuvel 9290.— A. Kleingeld, Kaatsheuvel 9250.— C. Kolsteren, Kaatsheuvel 9175. F. Mutsaers, Loonopzand 8800.— S. J. Pepping, Kaatsheuvel 8790.— Gebr. Brekelmans, K'heuvel 8750.— C. v. Hest, Loonopzand 7880. W. den Teuling, K'heuvel 7780.— Gunning volgens bestek. 7/io. Alles 38; witte kool o 13. Alles per K.G. Knolselderij 1—15; noten per stuk. Selderij 2—4; peterselie 4—5. Alles ner bos. 1 Alle emballage voor 1 April inleveren. WANDELSPORT. Het was eigenlijk min of meer toeval lig, dat hij tegen de lamp liep. Een kleine verkeersoverreding bracht hem op het politiebureau en daar trof hij een van de slachtoffers, die den eenvoudigen schoenmakersjongen als een brutalen op lichter ontmaskerde. Al eenigen tijd ope reerde deze jongeman in de Haagsche straten en hij ging daarby met groote kennis van zaken te werk. In de Diepenburchstraat te Amsterdam had hij dezer dagen voor zijn baas een paar schoenen weg moeten brengen, foeii hy op geld stond te wachten, zag hy aan de overzyde uit een huis drie da mes komen; een harer droeg een fototoe stel. Ily zag, dat de dames de straat ver lieten, waarop hij eenigen tyd heen en weer reed en zich by het adres vervoeg de, dat de dames verlaten hadden. Toen geopend werd, vertelde hij, dat hij aan een der dames, die een fototoestel by zich

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6