RECHTZAKEN BINNENLAND BUITENLAND Distributie van To er-rijwielen. Zil en siaaDhamer Bericht rag tol. ADVERTENTIËN. KAATSHEUVEL. DRUNEN. AANVRAAG-FORMULIEREN Distributie van Transport-Rijwielbanden AANVRAAG-FORMULIEREN Notaris Schreurs van Gool-Janssen en heet Maria Ger- truda Antonia. De vader is als chauf feur werkzaam bij de N.V. Venn. We genbouw P. Zanen. De nieuwe wereld burger is een nicht van de 50.000ste inwoner van Tilburg. Van gemeente wege is aan de ouders van het kind een spaarbankboekje met 100 aangebo den. Verder werden van verschillende particulieren geschenken ontvangen. Op 18 Juli van het vorige jaar, heefi onder de genieeftte Sprang-CapoHe een brulule appeldiefstal plaats gehad in den boomgaard van J. Gouda. Vier jongens L. v. B.; C, van B.; A. van B. en Th/van E. hadden zich locgang lol den boomgaard verschaft, na vooraf de afrastering van harmonicagaas le hebben vernield. Tiet viertal is woonachtig te Kaatsheu vel. Een der appelboomen was totaal kaal geplukt en verscheidene takken van den hoorn waren vernield. Het viertal had de brutaliteit naai- de woning van J. Gouda te gaan en voor het raam met de gestolen appels, den eige naar te treiteren, door de appels omhoog te honden en den eigenaar van den hoorn- gaard uit te lachen. De politie werd in de zaak gemoeid en legen het viertal werd procesverbaal op gemaakt wegens diefstal en vernieling, gepleegd tezamen en in vereeniging. De zaak hecfl reeds eerder gediend voor den Bredaschen Politierechter, die de volgende straffen heefl opgelegd. De minderjarige A. van B. heeft geldboete gekregen van 7.50 subs wek tuchtschooistraf. De minderjarigen L. van B. en C. B. kregen ieder een geldboete van subs een week tuchtschooistraf. Bovendien^ hebben ze alle drie een voorwaardelijke tuchtschooistraf gekre gen van een maand met een proeftijd van drie jaar. De meerderjarige Th. van E. heeft ge kregen een geldboete van 7.50 subs 5 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand mei een proeftijd van drie jaar. Tegen dit vonnis hebben alle vier de verdachten hooger beroep aangeteckend en Maandag j.l. diende de zaak voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. De vier verdachten hekenden de appe len gestolen te hebben, doch zij ontken den de harmonica-gaas le hebben ver nield. Uit de behandeling van de zaak blce echter, dal zij hij hun verhoor door de politie, ook bekend hadden de harmoni ca-gaas te hebben vernield.- Verder bleek dat zij in hun optreden zéér brutaal te werk zijn gegaan, in ver band waarmede de Advocaat-Generaal mr. 11. \Y. Massink, meende dat hen een gevoelige straf moest worden opgelegd. Tegen L. van B. eischtc hij een maand tuchtschooistraf. Tegen A. van B.; C. van B. en Th. van E. eischtc hij een gevangenisstraf van 14 dagen. Het Hof zal over 14 dagen arrest wij zen in deze zaak. politiek van Groot-Brittanni opnieuw ten zeerste blootgesteld. De Europee- sche volken gelooven niet meer aan de Britsche overwinning. EEN DUITSCH SCHIP BREEKT BLOKKADE. Uit Rio de Janeiro, meldt D.N.B.: de pers maakt met nadruk melding van de aankomst van het Duitsche schip Lech 3300 ton), dat met mate riaal, vooral artsenij-producten, Bor deaux verliet en zijn reis zonder inci denten heelt kunnen maken. De bla den spreken in dit verband van een zwakke Engeiscbe blokkade. De bladen vestigen er de aandacht oj), dat het schip geheel onbewapend door de blokkade is heengekomen. Dt- gezagvoerder gaf aan boord een ont vangst voor de pers. Hij vertelde, dat tic reis van vier weken normaal ver- loopen is. Al dien tijd ontmoetten ze geen enkel „verdacht" «chip, van En gel ands bandels- zoo min als van de oorlogsmarine. De eenige opmerkelij ke feiten waren ontmoetingen met Duitsche schepen en boinviiegtuigcr) over lange afstanden. Naar zeggen van den kapitein bewijst de tocht den wil en het vermogen van Duitschland om zijn uitvoerproductie te handhaven en zijn waren ook te leveren. Midden in den oorlog had de reis een vreedzaam karakter. Ze wilde, zoo eindigde dc gezagvoerder, den internationalen handel dienen en dc Braziliaansche markt dc waren leveren, die ze noodig heeft. Londen vorbreektde diplomatieke betrekkingen met Bulgarije. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Engelsche berichtendienst heeft gemeld, dat Engeland de diploma tieke betrekkingen met Bulgarije heeft afgebroken. De Britsche gezant zou nog voor de afdoening van de loopende zaken te Sofia blijven. DE REGEERINGSCOMMISSAK1SSEN VAN AMSTERDAM, HILVERSUM EN ZAANDAM. Twee burgemeesters met pensioen, de burgemeester van Hilversum tevens Regeeringscommissaris. een een van 15 UITWERKING VAN BULGARIJE'S BESLUIT. De Frankfurter Zeitung schrijft: Dat de leiding van het nieuwe Europa den asmogendheden toekomt, vormt een eisch, die niet alleen met de wa pens wordt gemotiveerd en heslist. Ook in 't geestelijk bewustzijn der an dere Europeesche volken groeit het ge voel van den historischen ommekeer van onzen tijd. Voor Zuidoost Euro pa in zijn geheel beteekent het sluiten van het Weensehe verdrag, dat daar mede een nieuw land ontrukt is aan de pogingen om onrust en verwarring te wekken. In de nieuwe zware neder laag van de Britsche diplomatie ligt in wezen ook hel wansucces van het offensief van Wavell. Men zou de Britsche oorlogsvoering toch onder schatten, wanneer inen zou aanne men, dat generaal Wavell niets meer zou doen dan een Noord-Afrikaan- schen terreinstrook veroveren met Tobroek en Bcnghasi. Alle doelen ech ter die uitgaan boven tactische suc cessen en terreinwinst, zijn hem ont zegd gebleven. Alle pogingen van Lon den zijn mislukt. Daarmede wordt de Het Rijkscommissariaat maakte d.d. gisteren hekend: De Rijkscommissaris voor hel be zeil e Nederland&che gebied heeft krachtens paragraaf 1 van zijn ver ordening nr. 3/40 over de uitoefening van de regeeringsbevoegdheden in Ne derland de burgemeesters dr. de Vlugt te Amsterdam en mr, In het Veld te Zaandam met ingang van heden gc- pensionncerd. Met ingang van heden heeft dc Rijkscommissaris tot burgemeester van Amsterdam benoemd dc heer E. J. Voute te Amsterdam. Voorts heeft dc secretaris-generaal van het ministerie van binnenlandsche zaken krachtens de hem bij de ver ordening van den Rijkscommissaris nr. 108/40 over bijzonder administra tief rechterlijke maatregelen verleen de machtiging, den gepensionneerden kapitein van Ravenwaay te Nunspeet met ingang van heden tot burgemees ter van Zaandam benoemd. Nadat door het decreet van den Rijkscommissaris nr. 37/41 de ge meenten Amsterdam, Hilversum en Zaandam aan de voorschriften van de nieuwe verordening nr. 36/41 over buitengewone maatregelen op consti tutioneel en administratief rechterlijk gebied waren onderworpen, heeft de Rijkscommissaris met ingang van lieden tot regeeringscommissaris voor dc gemeente Amsterdam den nieuwen burgemeester Voute en tot regeerings commissaris van de gemeente Hilver sum den burgemeester aldaar, jhr. mr. E. von Bönninghausen, aangewezen. Voorts heeft de secretaris generaal van het ministerie van binnenlandsche zaken op grond van de hem verleende volmacht den nieuwen burgemeester van Ravenswaay met ingang van he den tot Regeeringscommissaris voor de gemeente Zaandam aangewezen, DE VEE-LEVERING. Veehouders inet 1 of 2 runderen, inits niet voor de slacht geschikt, zijn in hel algemeen van de verplichte vee levering vrijgesteld. Bezitters van 3 runderen van de bovengenoemde cate- goriën zijn niet vrijgesteld,, hun ver plichting om een rund te leveren zal worden beoordeeld naar den aard van hun bedrijf en hun veestapel, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat, dat drie van deze veehouders worden aan gewezen om tezamen een rund te leve ren. Het in hun bezit zijnde mestvee zal echter voor het volle aantal gele verd dienen te worden. Hoewel deze verplichte levering den veehouders een zwaren last oplegt, dient men niet uit het oog te verlie zen, dat zij zich uitstrekt over een pe riode van 7 maanden, zoodat de thans ontworpen regeling naar verhouding veel minder diep ingrijpt dan de thans in uitvoering zijnde regeling, welke immers loopt over drie maanden. Het ingevolge dezer levering te ver krijgen aantal runderen is bovendien absoluut noodzakelijk, zoowel ten aan zien van de vleeschvoorzieniiig als uil het oogpunt van onze veevoederposi- tie. Teneinde verzekerd le zijn, dat de vleeschvoorzieniiig niet stagneert, doch tevens om zooveel mogelijk te voorkomen, dat te veel onrijp vee zal worden afgeslacht, is een regeling gc- troffen, waardoor een aanzienlijk aan tal van deze dieren eerst nog voor de mest en weiderij bestemd kan wor den. BOTERBONNEN NOODIG VOOR GEBAKKEN VISCH, POMMES FRITES EN OLIEGEBAK. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen moeten van heden af vet- of boterbonnen worden gegeven hij het knopen van gebakken visch, pommes frites, croquettes, gehaktballen, pof fertjes, wafelen, oliebollen en- ander oliegebak. De verkoopers zijn verplicht bon nen in te nemen. Zij krijgen, evenals de restaurants, wisselbonnen, zoodat men oji een boterbon verscheidene porties al naar het vetverbruik hij liet bakken kan bekomen. Vooral naar gebakken visch was de vraag groot, als aanvulling op het vlcesch rantsoen. De verkoopers, die tot nog toe een toewijzing kregen, gebaseerd op het vetverbruik in het vorige jaar, zullen voortaan zelf ook bonnen moeten in leveren. voor zij vet krijgen. Er komt weer schapenvleesch. Zooals men zich zal herinneren, werd met ingang van 9 November 1940 het slachten van schapen tot nader order verboden. Intusschen beteekent dit slacht verbod, dat de consument nu reeds ruim drie maanden van schapen vleesch verstoken is gebleven, het geen nog sterker gevoeld wordt door het feit, dat er ook al sinds weken geen of weinig varkens- vleesch verkrijgbaar is en het vleeschrantsoen dus wel wat een zijdig op alleen rundvleesch is ingesteld. Met voldoening zal daarom worden vernomen, dat er binnen kort weer schapenvleesch in de slagerswinkels verkrijgbaar zal zijn. Heden n.l. begon de Veehouderij- centrale met het overnemen van voor de slacht bestemde schapen. Men neemt alléén schapen, die zoodanig bevleesd zijn, dat ze voor de slacht geschikt zijn. Voor de fokkerij geschikte dieren worden in geen geval afgenomen, zoodat dus geen vrees behoeft le bestaan, dat de fokschapenstapel zal worden aangetast. De niaximumverkoopprijzen voor schapenvleesch zijn als volgt vast gesteld bout met been schouder met been 1,45 carbonaden idem zonder been 1 60 borst en nek 1.25 rauw schapenvet 1.25 Deze prijzen gelden in guldens voor vleesch per kg. af winkel en inclusief omzetbelasting. Bij bezor ging aan huis mogen zij worden verhoogd met ten hoogste 5 cent per halve kg. of gedeelte van een halve kg. per bezorging. Hoewel dit officieel nog niet be kend gemaakt is, mag worden aangenomen, dat het schapenvleesch onder de gewone vleeschdistributie zal vallen en dus in tegenstelling met de situatie vóór het slachtver bod alleen op vleeschbonnen verkrijgbaar zal zijn. Later sluitingsuur niet geoorloofd. De Commissaris der Provincie Noord-Brabant heeft de burgemees ters medegedeeld dat de strekking van Verordening 188/1940 van den Rijkscommissaris niet toelaat het sluitingsuur van café s e.d. bij plaat selijke verordening later te stellen dan 23 uur. De Höhere S.S.- und Polizeiführer heeft er inmiddels de aandacht van den Secretaris-Generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken op gevestigd, dat ook voor afzonderlijke gevallen uitzonderin gen op bovenbedoelde verordening van den Rijkscommissaris, in dien zin, dat een later sluitingsuur wordt toegestaan, niet geoorloofd zijn. Branden. In den nacht van Maandag op Dinsdag is het bekende Heek-gebouw te Utrecht, met verschillende aan- greuzende huizen, geheel door brand vernield, De bewoners konden van het dak gered worden. In Zaandam brandde vannacht een groote lakfabriek af. ter verkrijging van een banden bon worden uitsluitend ver strekt aan hen die tot genoe gen van den distributiedienst kunnen aaotoonen, dat aan schaffing van een rijwielband beslist noodzakelijk is. Aan de rijwielhandelaren worden verklaringen ter hand gesteld, waarmede het mogelijk is, in het bezit te komen van een aanvraagformulier. Alvorens zich naar het dislributiekantoorte begeven gaat men dus eerst naar den rijwielhandelaar. De beslissing of een banden bon wordt afgegeven berust hij den distributiedienst. De Leider v. d. Distributie kring Waalwijk, ABN. VERWIEL. Voor formulieren DINSDAGS bij ons ingediend, kunnen (bij toewijzing) VRIJ DAGS de bonnen afgehaald worden. ter verkrijging van een banden bon voor transportfietsen of voor rijwielen in gebruik hij bedrijven en overheidsdiensten zijn verkrijgbaar bij de dis. tribuliekantoren van onzen kring. De Leider v. d. Distributie kring Waalwijk, ARN. VERWIEL. Voor formulieren DINSDAGS bij ons ingediend, kunnen (bij toewijzing) VRIJ DAGS de bonnen afgehaald worden. Voor 1 of 15 April gevraagd door R.K. Heer of ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Omgeving Raadhuis. Brieven met voll.inlicht, onder No. der adv. Bur. dezer courant. 63952 LOTERIJKANTOOR Grootestr. 99 - WAALWIJK. f3.60 of klassikaal 1 x 80 en4x70ot. SCHOUTEN. te Drunen, bericht dat de navolgende in veiling zijnde onroerende goe deren zijn ingezet als volgt KOOP 1. Het huis met erf, aan het Kerkpad te Drunen, eigendom van de Erven J. F. v. d. HOVEN, op f 900.- KOOP 2. Het huis met erf, aan de Kleine Straat te Drunen, eigendom van Mej. A. VELT- MAN. op f450- De toeslag blijft bepaald op Vrijdag 14 Maart 1941, des nam. 5 uur precies, ter herberge van Mej. C. VISSERS te Drunen. 63953 R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsge bied werd gedurende de maand Fe- buari ingelegd 6635.90 en terugbe taald 25061.84. D.N.L.DESK 1 2-1. De ontmoeting DNI,-DESK 1 in lire- da, welke in de belangstelling stond van de 3e klasse K. is in hel nadeel van DESK uitgevallen, dat hiermede zijn eerste ne derlaag van deze competitie moet notee- rcn. DESlv heeft verloren, doch mei eere verloren, immers een gelijk spel had de verhouding meer naar waarheid weerge geven. De beide elftallen waren aan el kaar gewaagd en het is een klein onge luk van den DES K-keeper geweest, dat per slot van rekening DNL de overwin ning bezorgde. Het weer was slecht; de wind stond schuin over het veld, dat niet in al le beste conditie was. Van heide zijden werd vlug en enthousiast gespeeld, doch men bleef fair tegenover elkaar. Reeds in de aanvang kreeg DESK een drietal corners le nemen, waarvan zich v. Boxtel niet le gelukkig kweet. De DNL'ers zyn niet een hoekschop door v. d. Einden gelukkiger en DNL leidt. Direct daarop begaat de Brrda-keeper een fout door een zacht hallotje uit zijn handen te laten glippen, waardoor DESK den gelijkmaker krijgt. Dan volgt een spel van hard zwoegen, waarin de beide keepers, vooral Vloemans, die menige bal te verwerken krijgt hun talenten too- nen. Dan plotseling een scherpe voorzet, die Corput nog juist naast Vloemans in het net werkt. Dan komt weer DESK in de meerderheid en v. Boxtel heeft in deze periode niet eenige prachtschoten geen geluk, evenmin v. Laarhoven, die een paar kansen onproductief behandelt. DNL won met 2—1. rastering en kwam in het drassige weiland zwaar overhellend tot stilstand. Ondanks vele moeite kon men het geval denzelfden avond niet meer uit zijn netelige positie verwijderen. De chauffeur en zijn passagier, de contro leur v. d. H. uit Loonopzand, kwamen met den schrik vrij, terwijl de averij aan den wagen meeviel. Het hekwerk werd grootendeels ver nield. Oudste inwoner overleden. Tot voor enkele dagen telde Drunen twee personen, die aanspraak mochten maken op den titel van oudste inwoner van Drunen. Het wa ren Kees Klerks en Frans van Huiten. Zij wa ren beiden 93 jaar oud. Dezer dagen overleed de heer Kees Klerks, zoodat de heer van Hui ten de eenige titelhouder is. Kees Klerks werd in den wandel genoemd het Klaaike van het Sempkc. Jaren lang was hij in dienst van de firma Mol-Pauwels te Nieuwkuijk en genoot daarvan een pensioentje. De jonge boeren vergaderden. De jonge boeren kwamen in hun jaarverga dering bijeen onder presidium van hun voor zitter. den heer Wijnand van Delft. Na den nieuwjaarswensch van den voorzitter, ^erd door den secretaris der vereeniging. den heer Corn. Brok, 'n keurig verzorgd jaarverslag uit- gebacht, waaraan wij het volgende ontleenen: Het aantal leden bedroeg op 31 December j.l. 52. In het afgeloopen jaar werd deelgenomen aan den bid- en boetedag, georganiseerd door den kring Den Bosch, te Berlicuin; een bezoek werd gebracht aan de jaarbeurs te Utrecht; voor het comité Rotterdam werd koren inge zameld; medewerking werd verleend aan de winterhulpactie Nederland; onder leiding van den heer A. Kamp, werd een tweejarige land- bouwwintercursus gegeven; een erwtenproef veld werd aangelegd en een gewassenwedstrijd met stoppelwortelen georganiseerd. De totale ontvangsten bedroegen 182.74 en de totale uitgaven 164.51, zoodat er een batig saldo was van 18.23. Onder dank werd dit keurig verzorgde jaar verslag goedgekeurd en werden zeven nieuwe leden aangenomen. De prijzen v. d. gewassen- wedstrijd werden behaald door: 1 M. Musters; 2 Hendr. van Noort; 3 Wijn. v. Delft; 4 Adr. Klerks. De prijs van vijf gulden voor den aan leg van het proefveld werd toegekend aan Sjef de Gouw. Voor den gewassenwedstrijd 1941 zullen twee proeven met mais genomen worden, waaraan door dertien leden wordt deelgenomen. In plaats van G. Knippels, die als bestuurslid aftredend en niet meer herkiesbaar was, werd gekozen Mart. Muskens en in plaats- van L. de Gouw Adr. v. Son Pzn. De voorzitter bracht dank aan de aftredende bestuursleden en wenschte hen alle goeds in de toekomst. Door den technischen adviseur den heer Kamp werd* een zeer interessante lezing gehouden. Spr. behandelde de verschillende methoden van inkuilen en kwam tenslotte bij het insileeren, waarbij het voeder aan de minste verliezen is blootgesteld. Dit geldt vooral voor de eiwit rijke voederstoffen. Spreker raadde ten zeerste aan het bouwen van silos en het inkuilen met a.i.v. zuur. Bij het georganiseerd bouwen van silos zijn de kosten niet zoo hoog. Het moet zoover komen, aldus spreker, dat bij elke boer derij een silo staat. De jonge Boerenstand dient hiervoor krachtig propaganda te maken. De voorzitter dankte den heer Kamp voor zijn duidelijke uiteenzetting en spak de hoop uit, dat de leden er hun voordeel mee zouden doen. Bij de rondvraag gingen stemmen op om tot de oprichting van een tooneelclub te komen. Dit werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Het aftredende bestuurslid de heer G. Knippels zegde bestuur en leden dank voor de prettige samenwerking en had de beste wen- schen voor de vereeniging in de toekomst. Met een hartelijk dankwoord sloot de voor zitter deze zeer geanimeerde vergadering. Opdacht. Het verbouwen van een woonhuis tot slagerij voor rekening van den heer L. de Gouw is opgedragen aan de firma A. van Iersel alhier. Uit de bocht gevlogen. Door onbekende oorzaak kon een vrachtwa gen van de BBA. bestuurd door chauffeur de Jong uit Tilburg, de bocht van den Drunenschen dijk in de richting Baardwijk niet nemen. De wagen schoof van den weg, vernielde de af- DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST TE KAATSHEUVEL. Vijf boerenjongens wilden hun verplichting niet nakomen. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch behan delde Maandag j.l. in hooger beroep de straf zaak tegen vijf boerenjongens, woonachtig te Kaatsheuvel, die geweigerd hebben op 5 Sep tember van het vorige jaar hun medewerking te verleenen aan den luchtbeschermingsdienst, of schoon deze medewerking schriftelijk was ge vorderd. De vijf boerenjongens hadden geweigerd de hun aangewezen post te betrekken, omdat zij, midden in den oogst zijnde, thuis niet gemist konden worden. Bij het hoofd van den luchtbeschermings dienst hadden zij echter geen bezwaren inge diend en ook hadden zij niet voor een plaatsver vanger gezorgd, zoodat zij verplicht waren ge weest. hun post te betrekken. De Bredasche Politierechter heeft de vijf boe renjongens. genaamd Th. W. A.; A. J. A.; J. van O.. A. van O. en E van O., veroordeeld ieder tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. In hooger beroep werd opnieuw tegen ieder van hen een geldboete van 25 subs. 25 dagen hechtenis geëischt. De verdediging in deze zaak werd gevoerd door mr. C. Verhoeven, alhier, die een mildere straf bepleitte. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen in deze zaak. Brul ale appeldiefstal te Spranr/-CapcUe. FABRICAGE VERBOD VAN PURE- EN MELKCHOCOLADE, CHOCOLADEMELK EN FOSO. Naar het Ned. weekblad voor den groothan del in levensmiddelen mededeelt, is de fabricage van pure- en melkchocolade, o.a. holfiguren. verboden. Derhalve mag uitsluitend gevulde chocolade worden gefabriceerd en afgeleverd. Fabricage en aflevering van melkchocolade gemengd, d.w.z. melkchocolade, waarin hazel noten, rozijnen, amandelen enz. verwerkt zijn, alsmede van hagelslag en strooisel van melk chocolade is toegestaan. Voor de bereiding van cacaodranken zooals chocolademelk, fosco enz. wordt geen cacaopoeder meer beschikbaar ge steld. LOTISICO-trekking 10 Maart 12.50. „HOEFIJZER"-trekking begint 31 Maart tot en met 20 Juni 1941. In elk dagblad uitslag der trekkingen, Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6