UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Nederland en Duitschland Couranten-reclame NIET TE VERVANGEN SPRANG—CAPELLE. veel gelezen plaatselijk- en streekblad is vooral in ccn Vierde klasse I. Sporters—RWB 2 Veersche BoysUno Animo Eerste klas. 1—4 0—0 2—4 3—0 4—1 2—0 0—3 1—5 4—3 7—0 0—0 3—1 1—3 0—3 3—2 5—1 5—0 3—0 Zooals wij al voorzagen liet NAC zich in Tilburg niet door NOAD verrassen. Veel practisch resultaat leverde deze overwinning voor de Bredanaars echter nog niet op daar PSV, wel een beetje tegen de verwachting in, met 03 in Maastricht zegevierde. De onderlinge ver houding blijft daarmee gelijk. Longa werd door BW zoo goed als uitgeschakeld in den strijd om de bovenste plaats, terwijl Juliana den wedloop nog steeids blijft bij houden hetgeen gisteren ging ten koste van Roermond, dat een 41 nederlaag moest incasseeren. Willem II veroverde op Helmond twee kpstbare puntjes en kan zich thans w.el veilig achten. De stand: PSV 17 12 2 3 20 52—20 Juliana 17 9 4 4 22 51—31 NAC 15 8 4 - 3. 20 32—20 LONGA 17 8 4 5 20 37—27 Eindhoven 16 7 4 5 18 36—32 NOAD 17 8 1 8 17 29—37 MVV 16 6 4 6 16 27—25 BW 16 7 2 7 16 27—28 Willem II 16 5 3 8 13 26—28 Helmond 16 3 4 9 10 17—37 Roermond 16 2 5 9 9 2328 Limburgia 17 3 3 11 9 23-35 Tweede klasse C. Hier vielen enkele verrassende uitsla gen, waarbij vooral de lager geplaatste clubs goed voor den dag kwamen. Het is daarom jammer, dat de wedstrijd WSC TOP wegens terreinafkeuring niet kon doorgaan. Het meest frappeerde de over winning van Nevelo op Helmondia, mei welke prestatie de Oisterwijkers voor de zooveelste keer hun wispelturigheid toon den. Overigens deed ESV ook goed werk door van Zwaluw te winnen. Wilhelmi- na had het zooals te verwachten was le gen Kolping te zwaar. De Helmondena ren nemen hu de tweede plaats in en vormen daardoor een niet te onderschat ten mededinger voor Picus. Deze laatste club maakte Zondag geen fout, daar kan Schijndel van meepraten dat met niet minder dan 70 sneefde. Brabantia en De Valk deelden een puntloos spel. De stand is: Picus 17 13 3 1 29 69—19 Kolping 16 10 3 u3 25. 5729 Wilhelmina 19 12 1 6 25 5539 De Valk 17 7 5 5 19 41—24 Helmondia 17 7 4 6 18 55—33 SVD 16 6 4 6 16 31—28 Zwaluw 16 7 2 7 16 32—40 Nevelo 19 7 2 10 16 29-^54 Brabantia 16 5 5 6 15 28—29 Schijndel .17 5 4 8 14 33—40 TOP 17 6 2 9 14 26—55 WSC 16 5 2 9 12 32—44 RKTVV 17 4 4 9 12 31—49 ESV 18 4 1 13 9 26—54 Derde klasse I. Onze derde klassers die Zondag in het veld kwamen, hebben uitstekend werk gelvcrd. Zoo omzeilde RKC.de lastige klip van Sarto en won daar verdiend met 3—0. Maar ook Baardwijk leverde een prestatie van de bovenste plank door het sterke Pazo in eigen huis met 13 klop le ge,ven. Dat is goed werk. De stand is thans: SET 13 8 2 3 18 54—22 P.KC 12 7 2 3 16 34—20 RWB 10 7 1 2 15 41—23 Baardwijk 12 6 0 6 12 32—31 Sarto 12 5 2 5 12 26—31 PAZO 12 5 1 6 11 29—33 Oisterwijk 11 3 1 7 7 23- 35 Gudok 12 3 1 8 7 22—28 Zaltbommel 9 3 0 6 6 11 -26 Derde klasse K. De twee concurrenten DESK en DNL zetten met twee overwinningen de nek- aan-nek-race voort. Zondag werden daar van RAC'en EKC resp. met 50 en 3—0 hef slachtoffer. WVO raakt door een ne derlaag op SCO zoo ver achterop dat haar kansen practisch lot nul geredu ceerd zijn. Groen Wit hield de azen bij door op het nippertje met 32 van Boei- meer te winnen. De stand is nu: DNL 13 11 0 2 22 49—15 WVO 14 9 2 3 20 40—25 Groen Wit 15 8 3 4 19 60 15 DESK 11 7 3 1 17 49—13 SCO 12 6 3 3 15 39—18 RAC 12 6 1 5 11 37—39 Bocinieer 11 5 1 5 11 35—31 Dongen 14 4 2 8 10 2831 Roode Stei 12 2 2 8 4 20—52 Breda .14 2 2 10 6 23—41 EKC 12 0 1 11 1 1 1 7(1 Twee winstpunten it mindering. Vierde klasse I. De groote strijd Veersche Boys—Uno Animo eindigde in een puntloos gelijk spel. De reserves van RWB deden flink hun best en stuurden Sporters niet een 41 nederlaag naar Drunen. De stand onderging geen verandering: Uno Animo 9 6 1 2 13 21—14 RKC 2 9 4 2 3 10 21—19 Veersche Bovs 8 4 2 2 10 2019 DESK 2 7 3 2 2 8 23—15 Sporters 7 2 2 3 6 1518 RWB 2 9 2 1 6 5 20—26 WSC 2 7 2 0 5 4 15—24 W. S. C. Het is jammer dat WSC gisteren niet in het strijdperk kon komen, want haar naaste concurrenten leverden enkele goe de prestaties. De positie van WSC op de ranglijst veranderde daardoor overigens niet en wanneer wij het nog af te wer ken programma eens nader bekijken, dan krijgen wij de vaste overtuiging dat deze zelfs nog aanmerkelijk verbeteren zal. In totaal krijgt WSC nog 10 wedstrijden te spelen, waarvan 6 thuis. Uil moet 'f nog naar Picus, Kolping, Zwaluw en Schijn del, terwijl WSC nog ontvangen moet: De Valk, Helmondia, Nevelo TOP, ESV en BKTVV. Zooals men ziet dus een pro gramma, dat niet zoo bijster lastig is en waarvan alleen de uitwedstrijden tégen Picus en Kolping, den Zwarthemden voor onoverkomelijke moeilijkheden kunnen plaatsen. Daarmee, is niet gezegd dat de andere al gewonnen zfjn, maar daarin heeft WSC toch ongetwijfeld de beste kansen. ZwaluwW.S.C. A.s. Zondag gaat het naar Zwaluw. Wij gelooven dat de Waalwykers niet de mindere der gastheeren behoeven te zijn en dat vele supporters de reis mede zul len maken om WSC in Vught aan te moe digen. R. W. B. Wel was er voor het eerste elftal we derom de wedstrijd tegen Oisterwijk vast gesteld doch opnieuw werd het terrein afgekeurd. De beide elftallen die in 't veld kwa men wisten den vollen buit binnen te halen. Zoo slaagde RWB 2 erin de Sporters in eigen huis een 41 nederlaag toe te bren gen wat een uitstekende prestatie is. Het derde elftal wist in haar thuiswed strijd tegen Tulp 2 een 63 zege te beha len wat eveneens een goede verrichting is. Zondag a.s. de belangrijke plaatselijke ontmoeting RWBBaardwijk, waarop wij Zaterdag a.s. terugkomen. R. K. C. Sarto—R.K.C. 0—3. Dat de RKC nog geenszins van plan is voor het resteerende deel der competitie een rol van ondergschikte beteekenis te vervullen, is j.l. Zondag gebleken, toen zij het toch lang niet zwakke Tilburgsche Sarto met sprekende cijfers sloeg. Een groot aantal supporters is getuige geweest, hoe de op eigen terrein nog. on geslagen Tilburgers voor de geel-blauwe Waalwijlcers moesten capituleeren. De wedstrijd die op een zeer hoog peil stond en waarin de combinatie, behou dens het eerste kwartier na de rust voort durend in de meerderheid was, bracht eerst in het laatste kwartier de beslis sing. Direct na den aftrap zitten de RKC'ers gevaarlijk voor het Sarto-doel, en nemen het spel geheel in handen. Bij een uitval van de gastheeren weet onze doelman door tijdig in te grijpen, in een gevaarlij ke situatie opluchting te verschaffen. De wedstrijd is zeer snel, en het zijn de RKC'ers die het tempo aangeven. Vrouwe Fortuna schijnt echter niet met haar te zijn, want we noteeren reeds een doelpunt als de linksbuiten keihard inschiet, doch de paal voor Sarto red ding brengt. Hetzelfde zien we even later van den voet van onzen rechtsbuiten. Tot aan de rust zijn de Waalwijkers voortdu rend in de meerderheid, doch zij slagen er niet in dit in doelpunten uit le druk ken. Na de hervatting, heeft Sarto het bes te van het spel, en het eerste kwartier moet onze verdediging alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Dan is het echter afgeloopen met de Tilburg'ers. De combinatie neemt het initiatief over, en 15 min. voor het einde wordt hun zwoe gen beloond als bij een hoekschop door J. Ducpiesnoy genomen W. Duquesnov on berispelijk inkopt. Groote vreugde in het RKC-kamp. De onzen zijn thans niet meer te hou den. En even later is het reeds 20 als onzen linksbuiten J. Ducpiesnoy een snel le rush met een houdbaar schot besluit, en het is dezelfde speler die in de restee rende minuten met een prachtig doelpunt er 30 van maakt. En als hiermede het einde komt heeft RKC haar kampioenskansen behouden. Het 4e elftal behield eveneens haar kans op de bovenste plaats, het klopte Sarto 4 met 42. Het 3e en 5e elftal gingen niet door (terrein afgekeurd). DES A—RKC A 0—1. RKC B—DES B 0—0. De jeugdschoolwedstrijden wegens re gen afgekeurd. BAARDWIJK. ïn een door beide ploegen zeer goed en enthousiast gespeelden wedstrijd is 't de Overlaat-bwoners gelukt een alleszins Verdiende overwinning op Pazo le beha len. Den gehcelen match door is er 100% spanning geweest met een vlug open spel, waarin de vleugelspelers goed betrokken werden. In het begin is de thuisclub een tikje in de meerderheid, doch spoedig zijn de bezoekers op het veld gewend en de strijd gaat gelijk tegen elkaar op. In de twintigste minuut komt Pazo eenigszins fortuinlijk aan een doelpunt wanneer Pul lens bij een gevaarlijken aanval tussehen twee aanstormende Oisterwijkers over den bal heen trapt. Van dit buitenkansje weet de geel-blauwe linksbinnen te pro- fiteeren en scoort 10. Vanaf den aftrap zitten nu de Baardwijkers voor het Pazo- doel waar echter het gevaar bezworen wordt. Na eenige wederzijdsche aanval len krijgen de gasten op het middenveld een vrjje. trap te nemen. Deze komt tegen den paal en onder bereik van den Geel zwarte centervoor, die geen fout maakt en goed doelpunt 11. Met'(Tezen stand komt de rust. In de tweede helft worden de Overla- ters langzaam maar zeker sterker en be ginnen een zwaren druk uit te oefenen op het Pazo-doel. Herhaaldelijk wordt nu de verdediging der thuisclub uit elkaar gerukt door goede voorzetten, uit ballen die vanaf het middenveld goed worden aangegeven. Het was dan ook de rechts buiten die na goed solo-spel zijn club met een strak schot de leiding wist te geven 12, nog in dezelfde minuut gevolgd door een derde doelpunt op een unieke wijze gescoord door den linksbuiten, die den bal van den linksback kreeg toege speeld en ineens vanaf de buitenlijn scoorde 13. De ontmoeting bleef het aanzien volkomen waard doch in den stand kwam geen verandering meer. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1lino Animo 1 00. Zondag 9 Maart j.l. speelde onze Veer sche Boys 1 een thuiswedstrijd tegen Uno Animo 1, uit Loon op Zand. Wan neer de Boys dezen wedstrijd hadden ge wonnen, dan zouden zij de leiding heb ben gekregen in de afdeeling. De toss werd gewonnen door de Veer sche Boys, zoodat het begin wel goecl was voor hen. Spannend was de wed strijd. De rust ging in met 0- 0. Na de rust waren de Boys in de meer derheid, hetgeen echter aan den stand geen verandering brach. De einduitslag bleef 00. WIELERSPORT. WalsPellenaars winnen te Gent. Op de Gentsche wielerbaan werden in teressante wedstrijden verreden, waaraan o.a. onze Nederlandsche renners Wals en Pellenaars deelnamen. In den sprint moesten zij het afleggen tegen hun Bel gische concurrenten Thysse en Buysse doch in den koppelwedstrijd over 100 km. wisten zij revanche te nemen. De uitsla gen luiden: Sprint, le serie: 1 Buysse, 2 Wals. Tweede serie: 1 Thysse, 2 Pellenaars. Finale: 1 Thysse, 2 Buysse, 3 Pelle naars, 4 Wals. Koppelwcdstrijd over 100 km. 1 WalsPellenaars 2 uur 13 min. Op een ronde: 2 ThysseAcou, 3 Ge- brs. Maes. Op twee ronden: 4 DebruyckerBil- liet, 5 van Simaeys-van Meerschaut. Op drie ronden: 6 Debuyscher-Buysse. Op vijf ronden: 7 RaimondDefoort. Straffen van Schulte en Boeyen verlicht. Voor de Nederlandsche renners Schul te en Boeyen is er een verheugend be richt. De heeren Martougin, voorzitter van den Belgischen Wielerbond en Bau dot, voorzitter van het spont-eomité van den Belgischen Wielerbond, besloten na melijk de naar aanleiding van een inci dent met den oudrenner Ronsse te Ant werpen tegen Schulte en Boeven uitge sproken straffen, belangrijk te verminde ren. De schorsing van Boeyen van een maand werd-, volgens de Tel., gehalveerd en de straf van Schulte wordt terugge bracht van drie maanden tot één maand. Bovengenoemde officials van den Bel gischen Wielerbond kwamen tot deze be slissing nadat zij zich tijdens de wieler wedstrijden van Zondagmiddag te Ant werpen nog eens persoonlijk over het be wuste incident hadden laten inlichten door den Antwerpschen wedstrijd-offici al Ronsse. Van Ronsse had men namelijk, zooals ons medegedeeld werd, een brief ontvangen, waarin ook hij, de beleedigde zelf derhalve, op vermindering der straf van de twee Nederlandsche renners had aangedrongen. Intusschen moet de revi sie van het eerst gevelde vonnis officieel bekrachtigd worden. SPRANG. Toen de heer P. H. alhier j.l. Vrijdagmiddag het erf bij den molenaar Völker opliep, had hij het ongeluk een slag van een der molenwieken op te loopen, waardoor hij 'n ernstige schou- derbasisfractuur en een gebroken arm bekwam. De hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die overbrenging naar het Ziekenhuis te Waalwijk nood zakelijk achtte. A.s. Donderdagavond half 8 zal in de zaal van den Chr. Volksbond al hier de gecombineerde jaarvergadering worden gehouden van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op G. G. „Timo- theus en de Ned. Herv. Meisjesver- eeniging op G.G. ,,Persis Deze vergadering, die toegankelijk is voor afgevaardigden en genoodig- den, staat onder leiding van den Wel- eerw. heer Ds. A. Sirag. Vanwege den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders zal a.s. Vrijdagavond 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene districts-besturen-vergadering worden gehouden ter bespreking van de nieu we C.A.O. in de Schoenindustrie en verdere afdeelingsaangelegenheden. Afgevaardigden van de besturen der afdeelingen Sprang, Capelle, 's-Gra- venmoer en Waalwijk zullen aan deze besprekingen deelnemen. De Ring s-Grevelduin-Capelle en Omstreken" van den Bond van Ned. Herv. Jongelings-Vereenigingen op Geref. Grondslag, hield Vrijdag j.l. in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier eene vergadering, onder leiding van haar voorzitter, den Wel- eerw. heer Ds. A. Vroegindewey. De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm 89 1, het lezen van Mal. 9 113 en gebed, waarna Ds. Vroegindewey een kort openings woord sprak, waarin Z.E. de aanwezi gen welkom heette en de hoop uitsprak op een goede vergadering. Na lezing der notulen en behande ling van enkele ingekomen stukken, werd door den heer R. Treffers, na mens de vereeniging Besoijen, een on derwerp Gewijde Geschiedenis behan deld over Math. 27 1126, waarop eenige bespreking volgde. Wegens ziekte van den heer Quist uit Waspik, die voor de J.V. aldaar een onderwerp zou inleiden, werd door den heer C. van Caem (van de J. V. te Sprang) behandeld: „Arbeids- waardeering. Op deze inleiding volgde een drukke bespreking. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende interne vereenigingsaangele- genheden aan de orde, waarna de voorzitter in zijn slotwoord dank bracht aan de inleiders en de vergadering, die een goed verloop had, sloot. Ds. Sirag ging voor in dankgebed. J.l. Maandagavond kwam de An- ti-Revolutionnaire Kiesvereeniging Af deeling A, Oost, in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergadering bij een, onder leiding van haar voorzitter, den heer G. J. van Willigenburg. EEN BIJZONDERE TOESPRAAK. Ministerialdirigent Hans Fritzsche, die leider is van de dagelijksche pers conferenties te Berlijn, heeft dezer da gen een bezoek gebracht aan ons land, waarbij hij Zaterdag j.l. een perscon ferentie, zooals deze dagelijks aan den Kneuterdijk door den Pressedezernent, den heer W. Janke, worden geleid, heeft bijgewoond. Op verzoek der aanwezige journalisten hield de heer Fritzsche hier een toespraak. Hij begon met te zeggen, dat hij in de dagen, die hij in Nederland reeds had doorgebracht, ook enkele Holland- sche kranten had gelezen. Het is hem daarbij opgevallen hoe officieele mede- deelingen van Duitsche instanties dik wijls op de derde of vierde pagina wa ren afgedrukt of hoe sommige kranten berichten, die hun lezer wellicht niet zouden „liggen", om zich zelf te ver ontschuldigen, van de toevoeging: „A. N. P." of „naar het A.N.P. ons meldt" voorzagen. Iedere lezer zou dan wel begrijpen, zoo redeneert men dan, dat het desbetreffende bericht niet uit de pen van de eigen redactie komt, maar van een instantie, waarmede men het niet al te nauw moet nemen. Hij had ook artikelen gezien, waarin met jour nalistieke handigheid tot uitdrukking werd gebracht, dat een Duitsche over winning eigenlijk nog niet zoo heel ze ker was. On deze handigheidjes heeft de heer Fritzsche geglimlacht. Het is een kunst een volk te beinvloeden. Wij Duitsche nationaal-socialisten, zoo zeide hij, zijn meesters op dit gebied en wij hebben wat dit betreft een M-jaren lange prac- tijk achter ons liggen. Wij hebben haar tot zulk een hoogte opgevoerd, dat nie mand ons nog een rad voor de oogen kan draaien. „Hoewel ik toen echter geglimlacht heb", zoo ging de heer Fritzsche voort, „is er toch ook een gevoel van diep respect en begrip over mij gekomen voor dit volk, dat zoo patriottisch is, en ik heb de moeilijk heden aangevoeld, waarin dit volk, nu het een mogendheid in zijn land heeft, waarmede het een oorlog heeft ge voerd, verkeert. De heer Fritzsche begrijpt daarom, dat men de woorden: „Wir wollen euch nichts nehmen, sondern mit Ihnen gemeinsam an ein neues Europa arbei- ten", met eenig wantrouwen heeft ont vangen. Op den grondslag van dat aanvoelen der moeilijkheden en het begrip voor eenig wantrouwen, dat in Nederland nog leeft, heeft de heer Fritzsche zijn verder betoog opgebouwd, 'n betoog, dat izch allereerst keerde tegen de stel ling van Engeland, dat Duitschland dezen oorlog zou veroorzaakt hebben. Het opnemen van alle in een besloten ruimte levende volksgenooten in één staat, noemde de heer Fritzsche een der primitiefste natuurrechten. Volgens dit recht nu zijn Oostenrijk en het Stide- tenland ingelijfd. Als een volk zich in zijn natuurlijke ontwikkeling bedreigd voelt door een staat, die zich als de voorhoede van een vijandelijke machtsconstellatie be schouwt, dan moet het voor klaarheid zorgen. Dat was het motief, hetwelk bij het bezetten van Bohemen-Moravië en Slowakije heeft gegolden Ten canzien van Polen had Hitier door zijn aanbod van het voorjaar 1939 een soort van Duitsch-Poolsche svm- biose voor oogen gezweefd, wat tot vruchtbare samenwerking zou hebben kunnen leiden. De Poolsche politici zijn er niet v.p ingegaan. In grooter ver band heeft de Fuehrer zich ook zulk een arbeidsgemeenschap met Engeland gedacht, maar zooals de heer Fritz sche beredeneerde toen bleek dat de Engelschen 't nieuwe Duitschland toch te lijf wddfrn, greep de Fuehrer Polen aan, waarop Engeland aan Duitschland den oorlog verklaarde. Het doel van Hitler's politiek was het verjongde Duitschland te beveili gen. De loop der gebeurtenissen heeft er toe geleid, dat Duitschland thans een nieuw Europa wil scheppen. Met onge hoorde Duitsche offers zou Hitier den oorlog reeds lang tot een goed einde hebben kunnen brengen, zoo betoogde de heer Fritzsche verder, maar de Fuehrer wil bloed sparen zoolang hij dit kan. Als het mogelijk is het omstre den gebied te winnen zonder een schot te lossen, dan zal de Duitsche weer macht dat zeker doen. Als voldongen feit beschouwde hij het, dat het continent reeds thans vast in Duitsche handen is. Hierop echter wilde de heer Fritzsche den nadruk leggen: Duitschland is niet als imperialistische veroveraar deze landen binnengerukt doch slechts ter veiligstelling van zijn eigen levensrech ten. Het laat daarom de toekomst van deze landen geheel aan henzelf over. Alleen, Duitschland zal niet lijdelijk toezien bij het oplossen van problemen, het zal ook het woord voeren en mis schien een regeling voorstellen, welke het als de beste beschouwt. Als voor beeld noemde de heer Fritzsche het Jo denprobleem. Een radicale oplossing, zooals die in Duitschland werd doorge voerd, zal, volgens zijn overtuiging in haar geheel toch het Joodsche volk ten nutte komen, al maakt de thans leven de Joodsche generatie een moeilijken tijd door. Wanneer nu het groote, in Centraal Europa gelegen Duitschland dit probleem heeft opgelost, dan zal het overige Europa hieruit op de een of andere manier leering moeten trekken. Het nationaal-socialisme weet hoe het Duitsche volk onder het imperialis me van andere volkeren geleden heeft en het weet het zoo goed, dat het niet het imperialisme van de toekomst wil zijn. Het verlangt echter een Europa, waarin het Duitsche volk veilig gesteld is zonder voortdurend drie of vier mil- lioen soldaten onder de wapenen te moeten houden. Dit nieuwe Europa zal alleen dan gevormd worden, wanneer het zich niet zelf vormen wil. Ieder kan een goed patriot zijn, op voorwaarde echter, dat hij tevens een goed Euro peaan is. De heer Fritzsche heeft hier opnieuw duidelijk gezegd wat er van ons Neder landers, wier moeilijkheden hij goed begrijpt, verlangd wordt, in onze ver houding tot Duitschland. Maar hij heeft ook duidelijk laten uitkomen, dat ieder land zijn eigen ge stalte mag geven aan den vorm dier oplossingen: een uitspraak die verhel derend kan werken, als men ze maar begrijpen wil. Wij vatten de voornaamste stelregels uit zijn betoog nog eens samen: „Het nationaal-socialisme is zelf veel te nationaal, dan dat het 't nationalis me van andere volken zou willen mis kennen." „Het nationaal-socialisme wil niet 't imperialisme zijn van de toekomst." „Ieder kan een goed patriot zijn, op voorwaarde echter dat hij tevens een goed Europeaan is." De voorzitter opende de vergadering, las Romeinen 13 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen welkom en wees erop, dat deze jaarvergadering wederom tweemaal moet worden ge houden, omrede vergaderingen met meer dan 20 personen verboden zijn. De voorzitter wees er verder op dat er sinds de laatste jaarvergade ring zeer veel was gebeurd. Gods oordeel gaat over ons land. Spreker hoopt dat God kracht zal geven om getrouw te blijven en wekt op de A.R. beginselen te bestudeeren en uit te dragen. Na het lezen der notulen en een in gekomen stuk, bracht de secretaris een uitgebreid verslag uit omtrent de werk zaamheden der vereeniging gedurende 1939 en 1940. De penningmeester, de heer C. van Heijst, bracht verslag uit omtrent de finantiën der vereeniging. De commissie tot het nazien van de boeken en bescheiden van den penning meester, bestaande uit de heeren van den Ham en G. Braspenning, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit, waaruit bleek dat een en ander in de beste orde werd bevonden. De voorzitter dankt de commissie voor het controleeren en den penning meester voor het beheer der finantiën. Het mandaat der aftredende be stuursleden, de heeren G. J. van Wil ligenburg en G. Janson Fzn., werd op voorstel der vergadering stilzwijgend verlengd. De voorzitter gaf hierna het presidium over aan den 2en voorzitter den heer W. M. Dalmaijer, waarna de heer van Willigenburg een onderwerp inleidde over: „Het karakter der Anti-Revolu- tionnaire Partij". In een zestal punten zette de inleider in het kort zijn onder werp uiteen. Uit de vergadering wer den verschillende vragen gesteld, die door den heer van Willigenburg op bevredigende wijze werden beant woord. De 2e voorzitter dankte den heer v. Willigenburg voor zijn duidelijk be toog en sprak de hoop uit dat de aan wezigen met het gehoorde hun winst zouden doen. Nadat de leiding wederom aan den voorzitter was overgegeven, kwam de rondvraag aan de orde, waarbij nog verschillende vereenigingsaangelegen- heden werden ter sprake gebracht. De voorzitter dankte ten slotte voor de opkomst en constateerde dat het een goede vergadering was. De 2e voorzitter ging voor in dank gebed.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3