een Woning WINKELHUIS, JAN VERAA JUMBO jiï&mmmmmmammmMmmmmmmmmmmmmmm nette R.K. Dienstbode Kantoorjuffrouw. gem. zit- slaapkamer Petroleum-Distributie. Bekendmaking. FEUILLETON DE DUBBELGANGSTER Een gemeubileerde Zitkamer en twee Slaapkamers E.BRINCKMAN, Gedipl, Pédicure RECHTZAKEN. Advertentiën Tc huur gevraagd t verlichting in het huishouden bedrijfs-verlichting maakt bekend* OVERALLS BONNEN. Thans zijn geldig: PEULVRUCHTEN: Prijsopdrijving te Drunen H A N DELSKANTOOR goed kunner de typen HEER (Bijksambt.) zoekt tegen 15 April met voll pension. ECHTPAAR z.k zoekt voor direct AANGEBODEN: icDIir kit Muls 38 Til. 4ifi9 -'s BI8CB 10 Voordooien hooit do Jumbo Ovorofl MARKT - WAALWIJK 34) BKOOD EN GEBAK: De met 09 genummerde bonnen (bróodkaart) geven elk recht op het koopen van pl.m.' 100 gram brood oi' een rantsoen gebak. Geldig t.e.m. 30 Maart (eventueel t.e.m. Zondag 0 April). Bon 08 nog geldig t.e.m. Zondag 30 Maart. liLOEM: Bon (3 (bloemkaart) geeft recht op 50 gram brood of V2. rantsoen ge bak of 35 gram tarwemeel, tarwe bloem, roggemeel, roggebloem, zelf rijzend bakmeel of boekweitmeel. Geldig t.e.m. Zondag 20 April. BOTER OF MARGARINE: Bon 09 (boter- en vetkaart) geeft recht cp het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. Geldig t.e.m. 30 Maart (eventueel t.e.m. Zondag 0 April). Bon 08 nog geldig t.e.m. Zondag 30 Maart. KAAS: Bonnen 62 en 72 (bonkaart alge meen) geven elk recht op het koo pen van 100 gram kaas. Geldig t.e.m. Zondag 6 April (even tueel t.e.m. Zondag 20 April). Bonnen 61 en 71 nog geldig t.e.m. Zondag 6 April. EIEREN: Bon 92 (bonkaart algemeen) recht- gevende op een ei. Geldig t.e.m. 30 Maart (eventueel t.e.m. Zondag 6 April). Bon 82 nog geldig t.e.m. Zondag 30 Maart. KOFFIE OF THEE: Bon 18 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van '50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat. Geldig t.e.m. Zondag 27 April. SUIKER: Bon 17 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. Zondag 13 April. VLEESCH EN VLEESCHWAREN: Bon 08 (vlecschkaart) geeft recht op het koopen van 100 gr. vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwarcn. Op bon „08 worst, vleeschwarcn", uitsluitend een rantsoen vleesch- waren Geldig t.e.m. Zondag 30 Maart a.s. (event, t.e.m. Woensdag 2 April). HAVERMOUT: Bon 07 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 grain havermout, ha vervlokken, haverbloem of aard appel meel-vlokken. Geldig t.e.m. 20 April. GORT: Bon 08 (bonkaart algemeen) recht- gevende op 250 gram gort, gort- mout of grutten. Geldig t.e.m. 20 April. VERMICELLI: Bon 09 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram vermicelli, ma caroni of spaghetti. Geldig t.e.m. 20 April. MAÏZENA: Bon 10 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram maizena, gries- mecl sago, aardappelmeel, rijststijf- sel, kookstijfsel of gebruiksstijfsel. Geldig t.e.m. 20 April. RIJST: Bon 19 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 gram rijst, rijstemeel, rijstgries, rijstebloem of grutten- meel (gemengd meel). Geldig t.e.m. Zondag 20 April. Bon 15 (bonkaart algemeen) recht- gevende op 500 grain peulvruchten. Geldig t.e.m. 30 Maart. ZEEP: Bon 16 (nieuwe bonkaart algemeen) rechtgevende op 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gram zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, of 600 gr. waschpoeder (uitsluitend ten behoeve van was- scherijen of uit oude voorraden: 125 gr. zeepvlokken, 250 grain zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Geldig t.e.m. 31 Maart. SCHEERZEEP: Bon 117 (afzonderlijk uitgereikt): 50 gr. scheerzeep, cén tube of één pot scheercrème. Geldig t.e.m. 30 April. PETROLEUM: Zegel „Periode 9" geeft recht op 2 liter. Geldig t.e.m. 20 April. Bon „Periode E" eveneens 2 liter. Geldig t.e.m. 31 Maart. KINDERSCHOENEN: Alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. BRANDSTOFFEN: Bonnen 15, 16 en 17 (kaart vaste brandstoffen haarden, kachels) en 35 t./m.41 (kaart vaste brandstof fen centrale verwarming) één een heid vaste brandstoffen. Geldig t.e.m. Maandag 31 Maart. Bonnen „brandstoffen één eenheid vijfde periode" en „één eenheid co kes, vijfde periode" één eenheid vaste brandstoffen. Geldig t.e.m. Maandag 31 Maart. HONDEN- EN KATTENBROOD: Bon 9 van de voederkaart voor honden en katten. Geldig t.e.m. 31 Maart. Voor het gerechtshof te 's Bosch werd in hooger beroep bev. sli ding gtëischt van een vonnis van den politierechter te 's Bosch, waar bij A. van I., smid-rijwielhandelaar te Drunen was veroordeeld tot een yeldhoete van tien gulden te ver vangen door vu! dagen hechtenis, ter zake van prijsopdrijving bij den verkoop van een rijwielband op 6 September j.l Arrest ovei twee weken. Mishandeling te Drunen Voor het gerechtshof te 's Bosch werd in hooger beroep bevestiging yeëischt van een vonnis van den politierechter te 's Bosch, waarbij Aa. v. V. te Drunen werd veroor deeld tot een geldboete van vijf gul »en te vervangen door vijf dagen hechtenis, omdat zij op 14 Sept. j.l. te Drunen haar buurvrouw Aa. Brok met een hark had mishandeld bij een ruzie over een stukje grond, dat omgeharkt moest worden. Arrest over veertien dagen. ONDERTROUWD: Ad. Mombers en Lizette Kemperman. Waalwiik Mr- v- Coothstr. 6 U aalW1Jk'Kerkstraat 96. 23 Maart 1941. Toekomstig adres: Groote Straat 128 A, Waalwijk. Pé Mombers en Co van Roomen. Waalwijk, Mr. v. Coothstr. 6 S Bosch, v. d. Weeghensingel 38. 23 Maart 1941. Toekomstig adres Grootestraat 128, Waalwijk- Huwelijksinzegening 17 April a.s. Pa rochiekerk van den H. Antonius van Padua, Muntel, 's Bosch. Receptie Hótel „Parkzicht", 's Bosch van 12.30—1.30 uur. lillen, die hun deelneming '""betoonden hij het overlijden van mijn geliefden echtgenoot, betuig ik biermede mijn op rechten dank, in het bijzonder de Visschersveresn. »Visschers lust«, alsmede dt eerw. Zusters Wijkverpleegsters voor hare goede zorgen tijdens zijn ziekte. Wed. G. PULLENS VAN BAARDWIJK. Waalwijk, Maart 1941. MEVR. GALAMA, Wilha park 63a Tilburg, vraagt geheel zelfst. kunnende werken v. g. g. v. Wasch buitenshuis. ter plaatse vraagt voor onmiddellijk Brieven onder No. der adv. Bmeau van dit blaH. 64('03 Opg. van verl. prijs. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad 64009 te Waalwijk, huurprijs niet boven f400. - per jaar. Brieven onder no. der adv. Bureau van dit blad. 64004 voor twee dames of heeren die samen willen wonen of even tueel voor een dame of een heer, Pi ijs te bespreken. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 64007 voor zoo spoedig mogelijk lielst centrum Waalwiik. Brieven met opgaaf verlangde huur enz. onder no. der adv. Bureau van dit blad. 64006 Belanghebbenden wordt hier mede kennis gegeven, dat na 31 Maart a.s. voor geen petroleum meer zal wor den verstrekt. Het is niet waarschijnlijk, dat voor wel petroleum beschikbaar zal worden gesteld Aanvrage voor of verzoeken om toewijzing kunnen derhalve achterwege blijven. Kring Distributie kantoor Waalwijk ARN. VERWIEL, 6400/ de Leider, De Burgemeester der ge meente WAALWIJK dit inge olge de circulaire van den Secretaris generaal van het dep irtement van binnenland- sche zaken d.d. 10/11 Maart 1941, nr 5108, afd. B. B., bur. O.O. V., een regeling is vast gesteld voor de uitbetaling van vergoedingen wegens gepraes. teerde leveringen of verrichtin gen ten behoeve van organen van het Duitsche rijk, die niet tot de Duitsche weermacht be- hooren, gedurende het tijdvak 10 M«i 1940 tot 1 April 1941. Formulieren voor het aan vragen van de vergoeding voor de gedane leveringen of de ver richte praestaties zijn ter ge meente secretarie, afd. militaire zaken, verkrijgbaar. Waalwijk, 24 Maart 1941. De burgemeester voornoemd, 64001 E. MOONEN. DES MAANDAGS ADRES: HOTEL VERWIEL TEL. 26 WAALWIJK. 1. Sterke stof; 2. Vlot model; 3. Elastische schouders: 4. Driedub bel gestikte naden; 5. Versterkte zakken; 6. Patentknoopea; 7. Betere knoopsgaten; 8. Ruime krimpzoom: 9. Dubbele voorsak ken: 10. Zijnaadsplitten. Ziet en past deze ideale Jumbo Overall bif „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Men kende mij goed in dit theater, zoodat het me geen moeite kostte, tot haar door te dringen. Ik was voorbe reid op een teleurstelling, een desil lusie, zoodra ik haar van dichtbij kor. zien. Maar hoewel ze wat ouder bleek dan het jonge meisje, waarvoor ik haar gehouden had, werd de betoove- ring zoo mogelijk nog sterker door haar beschaafd optreden en de char me van haar stem, wanneer ze sprak. Ik was verliefd op haar, dat viel niet meer te ontkennen een liet de op het eerste gezicht. Vóór ik haar dien avond verliet, voelde ik, dat ik zonder haar niet meer leven kon. Terwijl ik met haar praatte, had haar moeder aldoor in onze nabijheid gestaan op schildwacht, naar het leek. Ze was een gewone, alledaagsche vrouw, die er wat vulgair uitzag, maar ik zette dien indruk van mij af; ze was de moeder van mijn godin en het was me onmogelijk, haar critisch en nuchter te bezien. lederen avond ging ik naar de revue; ik leefde slechts in de roo- kerige atmosfeer achter het tooneel. Na een poosje kreeg ik verlof, om haar op haar kamers te bezoeken. Zij woonde met haar moeder in een klein pension, comfortabel en bijna luxu eus, want zij verdiende goed; en zij schenen een zeer respectabel leven te leiden. Kennissen schenen ze niet te hebben. Ik ontmoette er zelden ie mand, en ik was trotsch op het voor recht, dat voor mij alleen scheen te gelden. Op een keer waagde ik het, een cadeautje mee te brengen. Het was kostbaar genoeg om haar in ver zoeking te brengen, het aan te nemen; maar ze weigerde allerliefst, terwijl ze me ernstig en ingetogen mededeelde, dat ze er een regel van maakte, nooit van iemand iets aan te nemen. Toen bekende ik haar, dat ik haar boven alles liefhad; ik vroeg haar, mijn vrouw te worden. Redmayne verschoof even op zijn stoel. Ja, ik had van het eerste oogen- blik af het plan, haar ten huwelijk te vragen; want mijn liefde was zuiver en eerlijk, ze had me geheel veran derd en tot een heter mensch ge maakt. Ik had geen sinaak meer in overdadige fuiven en hoog dobbelspel ik had met de meeste van mijn vroe gere makkers gebroken. Ze was slechts een soubrette in de revue, maar in mijn oogen was ze waard, op een troon te zitten. Ik had haar lief. En dénk je, dat ze mijn aanzoek on middellijk aannam? Geen sprake van. Tot mijn ontzetting en ook wel eenigs- zins tot mijn verrassing, maakte ze allerlei bezwaren; ze leek zelfs ang stig en radeloos. Zij was het, die den nadruk legde op onzen maatschappe- lijken afstand en ze weigerde over mijn voorstel na te denken, vóór ik den tijd had gehad nog eens héél ernstig alles te overwegen. Ik moest mezelf goed afvragen of ik werkelijk genoeg van haar hield om den spot van mijn vrienden en van heel mijn eigen we reld te trotseeren. En toen ik, na een week, bij haar terug kwam en haar zei dat mijn besluit onwrikbaar vast stond, was zij het, niet ik, die een ge heim huwelijk voorstelde. Redmayne verschoof weer. Waarom? vroeg hij, voor het eerst het verhaal van zijn ouderen vriend onderbrekend. Ik heb mezelf óók dikwijls die vraag gesteld, later, toen ik haar wa ren aard beter kende dan toen, inaar een antwoord heb ik nooit kunnen vinden. Na de noodige protesten wil ligde ik haar verzoek in. We trouw den. Redmayne kreeg een schokje. Ik had natuurlijk de voorwaarde gesteld dat ze haar beroep vaarwel zou zeggen; en ik veronderstel dat het verlies van haar vroegere triomfen, van de opwinding en afwisseling van haar oude leven op den duur te zwaar voor haar werd. Ze werd lusteloos, ongeduldig en prikkelbaar. Ik wist, dat ze dag en nacht terug verlangde naar wat ik haar ontnomen had. Ze werd onverschillig en koel; er speel den zich onverkwikkelijke scènes af. Langzaam drong de verschrikkelijke waarheid tot me door dat ik 'n vrouw had getrouwd met een mooi gezicht en een hart van steen. Mijn liefde voor haar stierf een marteldood, dag voor dag, uur voor uur. Het ontwaken was wreed en afschuwelijk; het leven werd me bijna een last. Mijn ellende nam nog toe door de geboorte van ons kind. Het was een meisje. Redmayne sprong op en stond kaars recht alsof hij zichzelf voorbereidde op het ergste. Mersia bleef een oogen- blik zwijgen; toen, terwijl zijn hoofd nog dieper op zijn borst zonk, zei hij bijna onhoorbaar: Het was niet IreneHet was niet Irene! Hoewel ik had opgehouden haar moeder lief te hebben, hoopte ik toch, dat de komst van het kind ons weer dichter bij elkaar zou brengen; maar die hoop bleek ijdel. Nog eer het kind een half jaar oud was, had ik reden mijn vrouw niet langer te vertrou wen. Zijn stem brak, maar hij beheersch- te zich en ging voort: Het was de oude geschiedenis. Als een vrouw van haar type zich niet langer interesseert voor haar echtge noot, zoekt ze elders troost en aflei ding. Ik deed wat ik kon. Ik was zoo zacht en geduldig met haar als maar mogelijk was. In de hoop haar nog te redden, haar eenig verantwoordelijk heidsgevoel bij te brengen, smeekte ik haar me toe te staan, ons huwelijk hekend te maken. Ik bood aan haar de plaats in te ruimen die haar toekwam; maar ze weigerde. Waarom toch? barstte Redmayne uit. Ik zou het je niet kunnen zeggen. Misschien was het ook al te laat. Veertien dagen nadat ik haar dat voorstel had gedaan, verliet ze mij. Het bleef even stil in de bibliotheek. Ze nam het kind mee en dit kwetste me dieper dan de ontrouw van mijn vrouw, want ik was van het kleine ding gaan houden. De moeder van mijn vrouw verdween tegelijker tijd. Ze waren alle drie even onvind baar; alsof de aarde hen verzwolgen had. Al mijn pogingen om hen terug te vinden bleven vruchteloos; en God weet dat ik alles deed wat ik kon. Toen ik hersteld was leek die episode van mijn leven even vaag en onwerke- lijkgeworden als een droom. Het was moeilijk me in te denken dat ik ge trouwd was en een dochter had. Ik ging naar Ormonde en daar ontmoette ik Lady Isabel, die daar logeerde. Ik werd verliefd op haar. Wetend, dat mijn liefde hopeloos was, vertrok ik onmiddellijk en keerde naar de stad terug. Ik vond een man op me wach ten op mijn kamers. Hij was een verre bloedverwant van mijn vrouw en zei- de nieuws van haar te hebben. Ik merkte op dat hij een rouwband droeg en vermoedde half,wat dat nieuws was. Ze was dood. Doodechode Redmayne. Ja. Hij deed me bet heele ver haal. Zooals ik reeds vermoedde was ze vertrokken met een anderen man. Ze reisden naar Italië. Daar kreeg ze gevaarlijke koortsen en stierf. Hij bracht me alle bewijzen, de acte van haar overlijden en begrafenis. Ik was vrij En het kind? God moge het me vergeven! Ik had geen verlangen het nog eens te rug te zien. Ik ging geheel op in mijn nieuwe liefde, in de hoop dat ik Lady Isabel zou kunnen winnen. Het scheen dat de moeder van mijn vrouw bereid was de geheele zorg voor het kind op zich te neinen. Ik trof een regeling met haar, een zeer loyale regeling en God moge me genadig zijn! ik trachtte heel het donker en bitter ver leden, dat bijna mijn heele leven had verwoest, uit mijn herinnering te ban nen. Niemand van mijn vrienden of familieleden wist van mijn huwelijk; het geheim was slechts bekend aan enkele weinigen wier stilzwijgen ik kon koopen, en ik deed dat. Toen keerde ik me geheel naar mijn nieuwe gelukszon. Iedereen weet hoe ik Lady Isabel het hof maakte, me met haar verloofde en haar ten slotte trouwde, maar God alleen weet hoe ik haar lief had. De vreeselijke ellende die ik had doorgemaakt, mijn bittere erva ring van het leven van een minder waardige vrouw, deden me des te die per de reinheid en liefdelijkheid waar- deeren van de engelachtige vrouw, die zich aan me had toevertrouwd. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 4