KRUSCHEN LAATSTE BERICHTEN SP0RT m m SPRANG-CAPELLE. RAAMSDONK. HEUSDEN. WASPIK. ,:n Catharina Johanna Damen, oud zes maanden, dv. A. Damen-v. Wanrooy. Adrianus Maria Josephus de Gouw, 31 jr. Huwelijksaangiften Petrus Adrianus Zijlmans. 27 jr. en Maria Petronella Grootswagers, 27 jr. GerardusJohannes Maria van der Kaa, 28 jr. en Wilhelmina Cornelia Josephina IJpelaar, 28 jr. Cornclis Hermanus Maria Vromans, ~Y/ jr., te Tilburg en Christina Johanna Verhoeven, 27 jr., al hier. Adrianus Antonius Hooijmaijers, 28 jr., te Dongen en Cornelia Maria Klijn, 29 jr., alhier. Huwelijken: Johannes Adrianus Van der Velden, 25 jr. en Jacoba Adriana Coomans, 24 jr., beiden alhier. Vertrokken: A. H. van Mierlo en gezin naar Tilburg. K. Rensen en gezin naar Waalwijk. T. v. Campen naar Sprang-Capelle. J. M. Riesbeek naar Goirle. B. H. v. Huiten naar 's-Gravenhage. A. J. Lam- mers en gezin naar Zuilen. R. J. X. M. v. Wildenberg naar HeerhugowaarjJ. LOON-OP-ZAND. bg3 Aanneming Jonge Werkman. Op den tweeden Paaschdag had de plechtige aanneming plaats van een 2Utal nieuwe leden der J. W. 's Morgens werd begonnen met een algemeene H. Communie onder de H. Mis van hall' negen. De Hoogmis werd opgedragen voor de geestelijke en tijdelijke belangen der J. W. Om half vijf was er een Plechtig Lof, waaronder de aanne ming van de 21 nieuwe leden, en de hernieuwing van de 26 oudere leden geschiedden Het was een indrukwekkende plechtigheid, toen de 47 leden der J. W. hun beloften van trouw aflegden voor Christus, hun Koning. De ZeerEerw. Heer Pastoor hield de feestpredicatie, waarin hij de ouders en jongins feliciteerde, met hunne aanneming en den wensch uitsprak dat de J. W. op den inge slagen weg mag voort blijven gaan tot heil van Kerk en staat. Om half zeven had de feestver- gadering plaats in de zaal van den Heer Aartsen, op deze feestvergade- ring waren de ouders uitgenoodigd der J. W.ers. Aan de bestuurstafel hadden plaatsgenomen de ZeerEerw. Heer Pastoor, de Directeur-Voorz. der Jonge Werkman, kapelaan van Vugt, de Eerw. Frater Directeur, alsmede de besturen van de R. K. Werkliedenvereeniging en Vakorga- nisatie's. Om 7 uur opende de ondervoorz. Jan Hamers, de feestvergadering met de J. W. groet en gebed. In goed gekozen sprak hij de vergadering toe, en hoopte dat de J. W. van Loon-op-Zand met medewerking van allen in gestadigen bloei zal mogen blijven voortgaan. Afwisselend werden nu verschil lende tooneelstukjes opgevoerd onder leiding van Frater Lusidius, welke zeer in den smaak vielen, vooral de stukjes Joris doet een koopie'', „Een griezelig bezoQk. yan baas Krent" en „Jan Klaassen koopt lotjes" vielen zeer in den smaak, alsook de liedjes die werden gezongen door een aantal schoolkinderen. Vervolgens vierde nog het woord de ZeerEerw. Heer Pastoor, de Directeur-Voorz. en de Voorzitter de R. K. W. V. Tot slot werd door de school kinderen en enkelen J. W.ers het voor deze gelegenheid gemaakte lied „de Loonsche Jonge VVerkman''ge zongen, waarna door den Directeur- Voorzitter, onder dank voor de over- groote belangstelling, deze goed ge slaagde feestvergadering gesloten werd. Voor de zoovaelste maal weer een ongeluk Woensdagmiddag hadden de Gebr. van L. de aardigheid om een ge vonden losse patroon te laten ont ploffen. Bedoelde patroon werd met een kram op een paal bevestigd, de een zou de paal vasthouden, terwijl de ander de patroon zou afslaan, gewapend met hamer en drijver werd het slaghoedje alge slagen, waarna de noodlottige ge volgen niet uitbleven. De patroon spatte uiteen, waarbij een der ge broeders van L. verwondingen opliep aan zijn hand, terwijl een zekere C. v. d. V. die als toeschouwer fungeerde, zoodanig aan zijn been werd verwond, dat hij zich onder de behandeling van Dr. Smals moest stellen. Hoelang zullen de menschen nog gewaarschuwd moeten worden tegen dergelijke stommiteiten, De Afdeeling Sprang Capelle van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming belegt op Don derdag 24 April 1941 8 uur een vergadering in het café van den heer Van Dijk aan het Bruggetje te Vrijh. Capelle. Door Dr. H. Winkelman zal ge sproken worden over 't belangrijke onderwerp «Luchtbescherming voor de Burgerbevolkingen Alle leden worden verwacht, ter wijl belangstellenden zeer welkom zijn. SPRANG. Predikbeurten Zondag 20 April 1941: Ned. Herv. Kerk, v.m. half tien en n.m. half drie Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. half tien en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. Algemeene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Sprang, op Donderdag 24 April a.s., des avonds half acht. in het café van Zwietering. De agenda vermeldt o.a.: Verslag over 1940; Vaststelling van Rekening en Balans: Verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftre ding van den heeren J. van Beek en P. A. van der Hoeven; Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer J. Michaël en Benoeming van 2 plaats vervangende bestuursleden. CAPELLE. De heer J. Waverijn heeft voor zijn benoeming tot voorzitter der A.R. Kiesvereeniging te dezer plaatse bedankt. De biljartvereeniging »De Witte Brug« speelt a.s. Zaterdagavond in haar clublokaal bij den heer E. Cové aan de Nieuwevaart een wed strijd tegen de biljartvereeniging, gevestigd in het café van den heer 1 h. van Bokstel te Kaatsheuvel. RAAMSDONKSVEER De heer P. J. Broeders, onder wijzer aan de St. Theodorusschool alhier, vierde Zondag 18 April j.l. zijn zilveren onderwijzersjubileum. Voor de schoolkinderen zal het feest 1 Mei a s. gevierd worden, den dag dat de heer Broeders in functie is getreden. Door J. J. Simonis, brood- en banketbakker, is aan B. en W. een verzoek gericht tot het verkrijgen van een Verlof B. ingevolge de Drankwet, in zijn localiteit gelegen aan de Keizersdijk G 37. Door het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad is benoemd tot lid van den gemeenteraad de heer J. J. Simonis, in de vacature ont staan door het overlijden van den heer H. L. Boelaars Zondag 20 April a.s. hoopt de heer Fr. van Gerwen, onderwijzer aan de St. Theodorusschool alhier, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. De heer van Gerwen is op 1 Mei a.s. 25 jaren verbonden aan de St. Theodorusschool, dien dag zal het feest voor de schoolkinderen gehouden worden. Door M. M. Blom, aannemer alhier, zal voor rekening van A Blom, een schuur gebouwd worden achter het pand, gelegen aan de Prins Hendrikstraat. RAAMSDONKSDORP Donderdag 17 April j.l. weiden 9 candidaten, leerlingen van de Industrieschool, gevestigd bij de Eeiw. Zusters, geëxamineerd door de Commissie der Vereeniging »St. Anna« te Utrecht. Allen zijn geslaagd tot volle te vredenheid der examinatricen en be haalden het diploma voor lingerie. Het zijn de jongedames: Marie de Bruijn, Betsy Broeders, Nelly Broeders, Anna de Bont, Toos Boons, Nelly van Amelsvoort, Adrie ganger werf, Mien Kern meren en Adrie van ünzenoort. Met een toepasselijk woord wer den de diploma's door den Zeer Eerw. heer Pastoor, wiens lessen in de Godsdienstleer zij mede gevolgd hebben, uitgereikt. Een woord van lof komt toe aan Zuster Bellarmina voor het succes, dat zij met haar leerlingen bereikte. Bij besluit van den secretaris generaal van het departement van waterstaat is met ingang van 1 Mei 1941 aan den technisch-ambtenaar van den rijkswaterstaat, den heer P. Kuyper alhier, op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Predikbeurten Zondag 20 April 1941 Ned. Herv. Kerk v.m tien uur de heer De Haan, Evangelist voor de Zending in Egypte. Namiddag half drie Ds. Th. Oostenbrug van Capelle. De Harmonie «Volksvlijt eri Volksvermaak« alhier zal a.s. Zon dag 20 April een groot concert geven waaraan verbonden is een solisten wedstrijd. Dit concert met concours wordt de dames- en heeren-leden der Harmonie aange boden en wordt gehouden in de Harmoniezaal van den heer H. van Iersel. Aanvang precies zeven uur. Als juryleden zullen fungeeren Louis de Moree uit Breda P. Bisse- link uit Kaatsheuvel en P. Kuijten Rheumatische pijnen alhier. A.s. Zaterdag zullen wederom verschillende arbeiders uit deze gemeente vertrekken naar Frankrijk, alwaar zij zullen worden tewerk gesteld op vliegvelden. Burgerlijke stand over de maand Maart 1941. Geboorten: Mathijs Johannes, z. van Martinus van der Schans Kasteleijn, Wilhelmina Josepha, d. van Adrianus Heestersvan Eijk, Cornelia Huberdina Maria, d. van Nicolaas Smits—van Tilborgh. Overlijden: Pieler Johannes de Graaf oud 75 jaren, echtgenoot van Adriana Melsen, Dingeman Cornelis Johannes van der Rijken oud 7 jaren, Cornelis Arnoldus Josephus de Wit oud 4 jaten. HEVIGE AANVAL OP LONDEN. Ruim zeven uren lang heeft Londen in den afgeloopen nacht een luchtaan val moeten verduren, die minstens de hardnekkigste, zoo niet de heftigste en zwaarste was van den geheelen oorlog. De Britsche hoofdstad dreunde voort durend onder de ontploffingen der bommen, die uit den stralenden sterren hemel fluitend neerdaalden. Men ge looft, dat de Duitsche luchtmacht in de vroege morgenuren talrijke Junker-87 en -88 heeft gebruikt, daar uit verschil lende wijken van Londen beripht werd, dat bommenwerpers laag onder de ver sperringsballons doorvlogen en on danks het heftige afweervuur dicht over de daken scheerden. Men acht hier een Stuka-aanval op Londen, waar de luchtverdediging zeer krachtig is, een buitengewoon vermetel waagstuk. In totaal hebben aan den nachtelij ken aanval zeker eenige honderden vliegtuigen meer deelgenomen dan bij eenigen vroegeren grooten aanval op Londen het geval is geweest, 's Mor gens om vijf uur waren wel is waar nog niet zeer veel slachtoffers gemeld, doch men twijfelt er niet aan of de dooden- lijst zal snel stijgen als de opruimings- werken in den loop van den dag voort gang maken. Het bombardement begon als gewoonlijk met het werpen van dui zenden brandbommen, die talrijke bran den veroorzaakten. Boven geheel Lon den was de hemel door den weerschijn der branden rood gekleurd en tegelijk stegen boven vele stadsdeelen rookwol ken op. Bijna onafgebroken klonken de bellen der brandweerauto's door de straten en te midden van een regen van nieuwe brandbommen en bovendien van duizenden brisantbommen, werkten vrijwillige brandweerlieden koortsach tig aan de bestrijding van de branden. OPMARSCH LANGS DE DALMATISCHE KUST. In Joegoslavië rukken de gemechani seerde colonnes van het tweede leger corps op van Spalato naar Ragusa (Du- brovnik). Marine-detachementen heb ben de bezetting der Dalmatische eilan den voltooid. Uit Albanië zetten andere gemechaniseerde colonnes, na Antivar en Cettinje te hebben bezet en na den laatsten weerstand van den tegenstan der te hebben gebroken, haar opmarsch naar Cattaro en Ragusa voort met het doel zich te voegen bij de troepen van het tweede legercorps, die uit het Noor den komen. Aan het Grieksche front, wordt, on danks den krachtigen weerstand van den vijand en talrijke opgebroken we gen, de opmarsch onzer troepen van 't Presba-ineer af tot aan de Adriatische Zee voortgezet. De troepen van het elf de legercorps hebben na een verbeten gevecht Klisoera bezet en rukken voor bij dit centrum op. De vijand heeft aan zienlijke verliezen- geleden en talrijke gevangenen benevens een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmaterieel in onze handen achtergelaten. In Cyrenaica wordt de druk der Duitsch-Italiaansche troepen op To- broek en Solloem voortgezet. Het op ruimen van de vijandelijke detachemen ten, die afgesneden werden tijdens on zen krachtigen opmarsch, wordt voort gezet in de richting van Djebel. SERVIË CAPITULEERT. Berlijn (D.N.B.), 17 April, 21 uur, heeft het geheele Joegoslavische leger, voor zoover nog niet ontwapend, on voorwaardelijk de wapens neergelegd. De capitulatie treedt 18 April 12' uur in werking. (A.N.P.). MOSKOU ZOU ZIJN CH1NEESCHE POLITIEK HANDHAVEN. United Press meldt uit Tsjoengking: Uit betrouwbare bron verluidt, dat Moskou de regeering te Tsjoengking er van in kennis heeft gesteld, dat de Sowjet-politiek ten onzichte van Chi na onveranderd blijft. JAPAN GAAT ZICH BERADEN. Drie onderwerpen van bespreking. De plaatsvervangende minister van Buitenlandsche ZZaken, Ohasji, heeft met minister-president Konoje een vrij langdurig onderhoud gehad over vraag stukken betreffende de buitenlandsche politiek. Het blad „Tokio Nitsji" schrijft in verband met deze conferentie, dat de volgende punten de voornaamste on derwerpen van gesprek zullen zijn bij de komende beraadslagingen van het kabinet. Ten eerste: de kwestie Ned.-Indië, dat in een steeds grootere afhankelijk heid van Engeland en de Vereenigde Staten schijnt te geraken. Japan zal echter desondanks eerst nog probee- ren de onderhandelingen met Batavia lot een einde te brengen. Ten tweede: de pdoblemen, die in verband staan met Fransch-Indo-Chi- na en Thailand zullen besproken wor den. Japan heeft niet het plan politie ke compensaties voor de succesvoile regeling van het grensconflict te ver langen; daarentegen verwacht het een volkomen opheldering van de handels betrekkingen tusschen Japan en deze beide landen. Men verwacht dat bin nenkort desbetreffende onderhande lingen in Tokio, Hanoi en Bangkok gevoerd zullen worden. Ten derde: de betrekkingen tusschen Japan en de Vereenigde Staten zullen besproken worden. Het is niet aan te nemen, dat de Vereenigde Staten ondanks de over eenkomst van Japan met Rusland hun houding tegenover Engeland of Tsjoengking zullen veranderen. Japan zal echter voorloopig pogingen in het werk stellen om een verdere verscher ping van den toestand te verhinderen. Verder zal gesproken worden over hel conflict met China en over de toe komstige ontwikkeling van de betrek kingen met Sowjet-Rusland na de slui ting van het pact. INLEVERING VAN RADIOTOESTELLEN. De inleveringsplicht van radiotoe stellen door Joden geldt voor alle in hun bezit zijnde of hun toebehooren- de toestellen, dus ook voor die toestel len welke zijn verzegeld, opgeslagen ot op de postkantoren of elders in be waring zijn gegeven. Verzegelde toestellen moeten in ver zegelden staat ten gemeentehuize wor den ingeleverd. In bewaring gegeven of opgeslagen toestellen moeten worden afgehaald en vervolgens eveneens worden inge leverd. Gehuurde, alsmede huurkoop- toestellen, voor zoover deze nog vol gens de bepalingen van het contract nog aan den verkooper in eigendom toebehooren, moeten aan de verhuur ders, resp. verkoopers worden terug bezorgd. De inlevering resp. terugbezorging dient vóer 29 April a.s. in onbescha- digden toestand te geschieden. De inlevering, resp. teruggave-plicht is niet van toepassing op aansluitin gen op de radio-distributie. ORDENING VAN HET VERVOERSWEZEN. Naar wij vernemen worden bij de prijzensectie van het vervoerswezen maatregelen voorbereid, die ten doel hebben de prijzen in de verschillende secties van het transportwezen te ina- ximeeren. Vermoedelijk zullen 't eerst aan de beurt komen de prijzen in het taxibedrijf. Daarna zullen volgen de auto-bevrachtingsdiensten en dan de beurtvaartdiensten. Voetbalwedstrijd Colporteurs Nederlandsche Unie. Zaterdag 19 April treden op het WSG- terrein om half 3 Iwee colporteursploe- gen van de Nederlandsche Unie tegen el kaar in het veld. De elflallen zijn samengesteld uit spe lers van RKC, WSC en Baardwijk. DAMMEN. W.D.V. Clubcompetitie.t De uitslagen van 1.1. Woensdag zijn volgt: Fr. v. d. Gouw IIJ. Hollemans Fr. v. d. Gouw IH. v. d. Hammen C. BiekensJ. v. d. Gouw .1. HollemansM. Konings K. v. GelderFr. v. d. Gouw II A. DamenK. v. Gelder A. DamenG. de Werd H. v. d. HammenC. Biekens G. de WerdJ. v. d Gouw A. DamenFr. v. d. Gouw I G. de WerdA. Pijnenburg Fr. v. MünsterFr. v. d. Gouw als -0 _2 _2 0 -2 -0 -2 -0 -0 -1 -U I ge- Voor a.s. Woensdag zal worden speeld: C. de JongA. v. d. Goi^w. Fr. v. MünsterH. Dekkers. H. v. d. HammenW. Kraal. A. WitteveenA. v. Engelen. II. BrouwersFr. v. d. Gouw I. G. de WerdJo Hamers. J. HollemansJ. Kuys. J. v. d. GouwFr. v. d. Gouw 11. G. de WerdM. Konings. A. PijnenburgK. v. Gelder. C. BiekensA. Damen. WANDELSPORT. DE „VICTORIA"-PAASCH- WANDELTOCHTEN. Ongeveer 3600 deelnemers. 125 wandelclubs in Dordrecht. Voor den uitstekend geslaagden Paasch- wandeltochl bestond groote belangstel ling. Ongeveer 125 wandelsport-vereeni- nigingen en 1000 individueelen, te za- men ongeveer 3600 deelnemers, waaron der Limburgsche, Zeeuwsche en Gelder- schel, hebben biermede bewezen in Ij; stemmen met de organiseerende vereeni ging, welke voornemens is dit wandel sportfestijn jaarlijks te herhalen „en de strijd om de verschillende wissel-bekers was dan ook spannend. Buiten de stad gekomen leidde bet par cours door bet typische polderlandschap van het Dordlsche eiland, waarbij een dankbaar gebruik werd gemaakt van een tot het Buiten „Crabbehof", eens de woon plaats der Staringen, behoorenden en voor deze gelegenheid opgestclden weg. Zóó werd het mogelijk de wandelaars langs den oudsten van vóór 1600 da teerenden polder naar den jongsten le voeren, welke van 1926 dateert. Het pleil intusschen voor de getraind heid der ouderen en jongeren, dat de on. der leiding van dr. J. van Aardennc staande Geneeskundige Dienst, samenge steld uit leden der Victoria E.H.B.O. af- deelingen en het Boode Kruis, noch op zijn vier vaste posten, noch na afloop van den tochl ernstige voet-euvels behoefde le behandelen. Het geheel mag dan ook uitstekend ge slaagd genoemd worden. I Zaterdag is het een groote dag voor de jeugd in de diergaarde Blijdorp. Dan zal de fraaie speeltuin in gebruik worden genomen. Grappige figuren van groote afmetingen vormen de toegangspoort en overkoepelen de pa den. De figuren zijn ontworpen door den kunstenaar Piet Worm. De ingang in bouw. Links: de uitzichttoren welke tegelijkertijd zal worden opengesteld, vanwaar men een fraai uitzicht heeft over de geheele tuin. (Polygoon). kunnen verdreven worden mei Kruscheft. Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók onder voortdu rende controle van scheikun- dige. apothekers G. J. Logger Bij apoth. en flrog. 1.47, 0.76, 0.41.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3