UIT DE LANGSTRAAT «mehe. EN OMGEVING C. P. d. Hoven, BUSSEN. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. Bekendmaking. WASPIK. Advertentiën TILBURG. 'S-HERTOGENBOSCH. net R.K. Dienstmeisje Notaris A. Schaap op f 2550.- Omzetbelasting, Inkomstenbelasting, Vermogensbelasting enz. Raadsvergadering te houden ten gemeentehuize van Dassen, op Donderdag 24 April 1941, des nam. 7'/a uur. Agenda 1. Inrichtinggymnastieklokaal open bare lagere school wijk C29la. 2. Aanvrage ingevolge art 72 der L. O. wet 1920. 3. Wijziging Algemeene Politiever ordening 1940. 4. Vaststelling instructie gemeente arts. 5. Eervol ontslag v. A. W. M. van Gent als agent der arbeidsbe middeling. 6. Vaststelling begrootingswijzigingen 1940 en 1941. Congierge Gildenbond. Tot congierge van den R.K. Gilden bond alhier is benoemd de heer M. Pagie alhier. Nooit afgeleerd 't Schijnt, dat we het nooit zoover kunnen brengen, dat de jeugd de noodige voorzichtigheid betracht met gevonden voorwerpen, die af komstig zijn van de Weermacht. Vrijdagavond hebben twee jeugdige personen uit de Molenstraat hiervan de noodlottige gevolgen, door vol komen eigen schuld en niet minder door verregaande zorgeloosheid der ouders, moeten ondervinden. De kinderen van J. hadden pa tronen gevonden, wat niet zeldzaam is in dezen tijd. Volgens wij ver nemen, verzochten de kleintjes aan een grootere broer een der prejectie- len te doen ontploffen. Oorspronke lijk weigerde de 18 jarige jongen, doch toen moeder zei, dat hij de kleinen een plezier moest doen en daarmee buiten moest gaan, was 't ongeluk gauw gebeurd. Metéén slag sprong het projectiel uiteen, bracht den achttienjarige jongeman een groote wonde toe in de hand en aan het been en nam een duimlid en twee vingerleden weg van een zes jarig neefje. Wanneer komen we eens zoover, dat allen medewerken om deze ongelukken te voorkomen. Als allen diep doordrongen zijn van den plicht van inleveren van alles, wat op dit gebied gevonden wordt, kan zoo iets niet voorkomen. Ea ligt hier een mooi terrein open voor overheid, ouders en opvoeders! Uitvoeringen. De tooneel-opvoering van „!aap" door de Jonge Wacht, met mede werking van de .Troubadours" was een si.cces terwijl de uitvoering in het parochiehuis van Berkdijk met het bekende tooneelwerk ,,De Demon in Smoking" door den R. K J. B de vele bezoekers een genotvollen avond heeft verschaft. De belang stelling was zeer groot en de Z.Eerw. Heer pastoor nam de gelegenheid te baat het doel der uitvoering ..Het stichtert van een fonds tot opleiding van een priester-student", uiteen te zetten. Huwelijksplechtigheid. Dinsdagmorgen had in de parochie kerk van St. Jan alhier de plechtige inzegening plaats van het huwelijk van den Heer P. van Nieuwstadt met Mej M. Zapp. De HoogEerw. Deken v. d. Brekel verrichtte de plechtigheid. Het zang koor voerde de 3-st. Mis Jeanne d'Arc van H. Cuijpers uit. Na de Mis zong de heer Wooning op zeer verdienstelijke wijze het „Ave Maria" van denzelfden componist. De ad- spirant-gymnasten van de K. G. V. waarvan de heer P. van Nieuwstadt de ijverige penningmeester was, brachten het bruidspaar een aardige attentie door bij het ingaan en uit komen van 't kerkgebouw in keurige haag opgesteld den jeugd groet te brengen, wat veel belangstelling trok. RAAMSDONKSVEER. In de plaats van Mej. L. Geurts, die binnenkort in het huwelijk zal treden, is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te Raams- donksveer, Mej. E. G. H. Scholte, komende van Oisterwijk. De heer F. van Gerwen, onder wijzer aan de St. Theodorusschool alhier, vierde Zondag 20 April jl. zijn 25-jarig onderwijzersjubileum. Het feest werd in huiselijken kring gevierd, toch mocht de jubilaris reeds tal van felicitaties ontvangen, o.a. ook van Bestuur der St. Vin- centiusvereeniging, alhier, van welke vereeniging de heer van Gerwen secretaris is. Op 1 Mei a.s. zal het feest een meer officieel karakter dragen daar dan de viering plaats heeft voor de schoolkinderen. Brandstoffen voor kookdoeleinden. De Burgemeester van Sprang- Capelle maakt bekend, dat zij, die geen aansluiting hebben aan het gasnet, alsmede zij, die niet electrisch koken, in aanmerking kunnen komen voor een bonkaart, waarvan de bonnen recht zullen geven hetzij op betrekken van vaste brandstoffen voor kookdoelein den, hetzij op het betrekken van petroleum voor dit doel. Met nadruk wordt erop ge wezen, dat, indien iemand geen gaskomfoor of gasfornuis bezit, doch wel is aangesloten op het gasnet, hij niet in aanmerking komt voor deze regeling. Aanvraagkaarten voor deze brandstoffen voor kookdoelein den moeten worden afgehaald op DONDERDAG 24 APRIL a.s. des voormiddags tusschen 9 12'/a uur en namiddags tusschen 2—5'/a uut OP HET RAADHUIS. Nadat men deze kaarten heeft ingevuld moeten zij wor den teruggebracht eveneens op het RAADHUIS op de volgende tijdstippen Wijk A en B Vrijdagmorgen 25 April tusschen 9 - 12'/» uur, Wijk C 1-276 en 'D 1-100 Vrijdagmiddag 25 April tusschen 2-5'/2 uur, Wijk D 101-337 Zaterdag morgen 26 April tusschen 9 121 /a uur. Nadrukkelijk wordt erop ge wezen, dat op de Gasfabriek wordt gecontroleerd, welke huizen zijn aangesloten aan een gasnet, zoodat het onnoodig is te trachten een aanvraagkaart in te leveren, als men een aan sluiting op het gasnet heeft. Sprang-Capelle, 21 April 1941. De Burgemeester van Sprang Capelle, SMIT. men onmiddellijk iemand naar de dichtsbijzijnde telefoon moet zenden om bovengenoemd nummer te waar schuwen. opdat zoo spoedig mogelijk afdoende kan worden gebjuscht. We hopen dat het publiek hiervan thans eens en voor goed nota neemt. Eenige dagen later dan andere jaren heeft een ooievaar zich in onze gemeente vertoont en het nest, staande op het erf van den heer A Cové, betrokken. Het wachten is nu op zijn metgezellin. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming houdt a.s. Donderdag 24 dezer des avonds 8 uur in de zaal van den heer A. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve haar eerste jaarver gadering, waarop Dr. H. Winkelman uit Sprang een lezing zal houden over; Luchtbescherming voor de Burgerbevolking. Gaarne vestigen wij er nog even de aandacht op, dat a s. Donderdag 24 April des avonds 7 uur in het stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers de jaarlijk- sche algemeene vergrdering van de Coöp. Boerenleenbank zal worden gehouden. De diensten in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk zullen in het vervolg weer op den gewonen tijd aanvangen en wel des morgens half tien en des namiddags twee uur. SPRANG. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond kwam j.l. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond al hier in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter den heer E. J. Heij. Voor het hoofdbestuur was aanwezig de heer G. J. van Riet, secr.- penningmeester. Na opening, het lezen der H. Schrift en gebed, heette de voorzitter den leden hartelijk welkom en in 't bijzonder den heer van Riet, waarna hij een kort overzicht gaf van den toestand der af deeling in het afgeloopen jaar. De penningmeester, de heer G. van der Schans, gaf een overzicht van de cijfers betreffende de werkloosheid en de in verband daarmede gedane uit- keeringen. De heer van Riet sprak de vergade ring toe," daarbij speciaal opwekkende tot trouw aan de Christelijke beginselen voor het maatschappelijk leven. Onder het genot van een kop koffie, een sigaar enz. was men nog geruimen tijd op gezellige wijze bijeen. De A.R.J.A. „Mr. Th. Heems kerk" houdt Donderdagavond 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond eene vergadering, waarin door het lid A. Braspenning een onderwerp zal worden ingeleid. CAPELLE. J.l. Maandagmiddag woedde een korte, doch hevige brand op het erf van den landbouwer Voor de Poorte te Vrijhoeve-Capelle. Een schuur, waarin een maai- machine was opgeborgen, brandde geheel uit. Doordat de groote be lendende boerderij met emmers water werd nat gehouden en de motorbrandspuit zeer spoedig ter plaatse was, werd erger voorkomen. Typisch was het verschijnsel echter dat niemand er erg in had om in de nabijheid de brandweer te tele- foneeren, terwijl er toch in de naaste omgeving van den brand verschil lende telefoonaansluitingen zijn. Of het publiek daarin geen erg had of het hoofd kwijt was, is moeilijk uit te maken, doch wel mag er op gewezen worden, dat het hoogst noodzakelijk is dat direct de brand weer (telefoon 21 te 's-Grevelduin- Capelle) wordtgewaarschuwd. Door dat thans een en ander in de on middellijke nabijheid van de woning van den burgemeester plaats vond en deze den brand toevallig zag uitbreken, kon de brandweer spoedig ter plaatse zijn, doch het behoeft geen nader betoog, dat, als men in zijn omgeving brand ziet uitbreken Woensdag 23 dezer des avonds half acht houdt de afd. Sprang- Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen in het stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers een algemeene ledenvergadering, gevolgd door een gezelligen avond. Voor een uitverkochte zaal gaf de Harmonie «Volksvlijt en Volks- vermaakft jl. Zondag een concert in de harmoniezaal van den heer van Ierscl alhier. Aan dit concert was tevens een onderlinge solistenwed strijd aan verbonden, waarvan de uitslag als volgt was P. Mutsaers Azn., Herodiab, solo- clarinet es, 150 punten, le prijs, Th.deGraauw,AirVarié,solo bariton 137 punten, 2e prijs, P. Heijmans en J. Kuijten Jzn., Air Varié, duo clari- netten, 163 punten, ie prijs. Joh, Kamp, La somnabule, solo- saxophone alto, 160 punten, le prijs, C. de Hond, Concerto, solo-tuba, 131 punten, 2e prijs, P. Mutsaers Chrzn. en P. de Hond, Duo de concert, piston en tuba, 138 punten, 2e prijs. A. de Hond, Air Varié, solo trom bone, 130 punten, 2e prijs, P. Mut- saers Azn., P. Heijmans, Th. de Graauw en J. Kuijten, Le Calif de Bagdad 3 clarinetten en sax. tenor, 128 punten, 2e prijs. Het Overschotje, Hymne »St Cecilia« 135 punten, 2e prijs. De publiekspiijs werd gewonnen door het duo P. Heijmans en J. Kuijten, duo clarinetten, met 60 stemmen. De heeren jury-leden. Louis de Moree, Bisselink en P. Kuijten heb ben zich op uitstekeude wijze van hun moeilijke taak gekweten. De Harmonie kan met genoegen op dezer, avond terugzien. Bij de te 's-Hertogenbosch ge houden examena voor het diploma vakbekwaamheid in bakken slaagde o.m. de heer J. van Kuijk alhier. rede uit, waarin hij de honderdjarige geschiedenis van de Kamer en het zeer gevarieerd terrein, waarop zich hare werkzaamheden in de afgeloo pen periode uitstrekten, uitvoerig naging en in het licht stelde. Spr. beschouwde het als een plicht van piëteit, hen, die zich in den loop der honderd jaren voor de Kamer verdienstelijk hadden ge maakt, te herdenken. Hij ging daar op na wie in de afgeloopen eeuw de opvolgende voorzitters en secreta rissen der Kamer waren geweest. Daarop wijdde hij woorden van pieuze herdenking aan hen, die in de latere jaren de Kamer ontvielen en met wie hij nog had mogen samenwerken.de heeren M. Regouin, D. Poierrié, Jac. de Gruyter en bur gemeester Ploegmakers. Ten slotte richtte hij een bijzonder woord van waardeering tot den nestor der Kamer, den heer F. Rouppe van der Voort. Op den drempel der heden in gaande nieuwe eeuw zoo besloot spr. zij de belofte afgelegd, dat de huidige leden der Kamer van Koophandel van 's Hertogenbosch alle krachten blijven inspannen,om ook na deze zware tijden handel en •industrie van het district weer te doen opbloeien en de faam der al oude Kamer in eere en bekendheid te behouden, zooals zij die in de afgeloopen eeuw in steeds groeiende mate heeft verworven. De heer M. Jansen sprak namens de Kamer een woord van dank en huldigde den voorzitter voor zijn^ eminente leiding van de Kamer. Hij bood een prachtige bloemenmand aan. Ook de nestor van de Kamer, de heer Rouppe van der Voort, sprak woorden van hulde en dank. FRANS KLERKX en LENA VAN HOOYDONK geven U met veel vreugde kennis van de geboorte van hun zoon FRANS. Waalwijk, 20 April 1941. ONDERTROUWD: TOOS VAN HELVOORT en JOS VAN HULTEN. 19 April 1941 Rijwielpad langs den weg Tilburg—Dongen. Naar aanleiding van verschillende klachten over den toestand van het rijwielpad langs den weg van Tilburg naar Dongen, deelt de A. N. W. B. mede, dat uit ingewonnen inlichtin gen is gebleken, dat een verbreeding van dien weg en een vernieuwing van het wegdek, waarmede tezamen gaat de aanleg van een nieuw rijwiel pad, afgescheiden van den rijweg, in het voornemen ligt, maar dat de uitvoering door de tijdsomstandig heden is vertraagd. Er bestaat uitzicht, dat bedoelde wegverbetering in den loop van dit jaar tot uitvoering kan komen, waarmede dan aan de bezwaren tegen het bestaande rijwielpad zal worden tegemoet gekomen. Honderd jaar K. v. K. te 's Bosch. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's Hertogenbosch en omstreken kwam Zaterdagnamiddag in openbare vergadering bijeen in de oude Trouwkamer van het Stad huis te 's Hertogenbosch. Dat deze vergadering op dezen voor de Kamer ongewonen dag gehouden werd, vond zijn bijzondere reden in het feit, dat het op dien dag juist 100 jaren geleden was, dat de Kamer werd opgericht. De voorzitter, de heer Jos. E. A. M. Meijring, sprak de herdenkings- Vlijmen, Waalwijk, Huwelijksvoltrekking op Dins dag 20 Mei a.s. om 9.30 uur in de Parochiekerk van den H. Johannesden Dooper te Vlijmen GEVRAAGD: voor dag en nacht huishoudelijk verkeer, lief voor kinderen. KEUSTERS, Armhoefstr. 25 TILBURG. te Waalwijk, bericht dat het Huis, Schuur, Erf, aan de St. Antoniusstraat van Mej. C. M. MEEUWIS is ingezet Toeslag Dinsdag 6 Mei 1941, 's avonds 6 uur in café FRANSEN Aangifte: ADMINISTRATIEKANTOOR Belastingconsulent Grootestraat 53 T eIe foon 354 W A A L W IJ K. BAARDWIJK, Baard iv ij kZ alt bom mei 43 ~A'd£< In een pittig en goed gespeelden wed strijd hebben de geel-zwarten verdiend g^woiyien, Vooral viel dezen middag bun veldwerk te loven. Het was dan ook jam mer dat het voor de goal niet erg wilde vlotten. De uitslag zou dan Zeker aanmer kelijk hooger zijn geweest. Van den ande ren kant heeft ook de keeper der bezoe kers bergen werk verzet. Zaltbommel trapt af met den sterken wind als bondgenoot en onderneemt en kele ongevaarlijke aanvallen op het Baardwijk-doel. Doch ook de thuisclub laat zich niet onbetuigd. Er ontwikkelt zich een vlug op en neergaand spel met de Overlaters in de meerderheid. Na on geveer 2ü minuten spelen heeft de Groen witte cenlervoor zijn club de leiding ge geven nadat de Baardwijk-verdediging niet voldoende heeft weggewerkt 0—1. Spoedig daarop weet echter rechtsbuiten Lombarts gelijk te maken met een mooi doelpunt op goed aangeven van den mid denvoor 11. Het spelpeil verslapt niet. Bij een der Zaltbommel aanvallen komt de bal op den rug van den geel-zwarten linkshalf terecht en tikt zoo het doel in 12. Met de thuisclub in den aanval is het rusten. Reeds in de eerste minuut na de her vatting hebben de klelmenschen weder om succes wanneer zij dankbaar profi- teeren van een misverstand in de achter hoede der thuisclub 13. Nu is het ech ter met hen gedaan en hun geheelé elftal wordt in de verdediging teruggetrokken. Aanval op aanval op het Zaltbommel-doel volgt en het is de Ronde die den achterf stand tot 2—3 weet te verkleinen. Hier na verricht de keeper der bezoekers di verse malen fraai werk doch tenslotte moet hij toch zwichten voor een hard laag schot van den rechtsbuiten 33. Hard blijft men zwoegen voor de winnen de goal, totdat tenslotte centervoor Ver- heyden aan alle onzekerheid een einde maakt door voor de vierde maal den kee per het nakijken te geven 43. Ondanks nog enkele doelrijpe kansen komt er in den stand geen verandering meer. Het tweede elftal, dat zeer gehavend SVD ging bezoeken, bracht het er minder goed af en verloor met dubbele cijfers. Dat kan toch veel beter jongens. Voor Zondag a.s. is vastgesteld: Baardwijk Sarto 1. Baardwijk 2 ^-Wilhelmina 3. KAATSHEUVEL. D.E.S.K. 1—D.N.L. 1 3—0. Er waren ongeveer 3000 toeschouwers aanwezig bij den big-match, die waar schijnlijk over het kampioenschap van de derde klasse K zal beslissen. Het is een ware titanenkamp geworden, die minder mooi dan spannend was. Van 't begin tot het einde werd alles van de 22 spelers gevergd. Desk heeft ge wonnen door tactisch teruggetrokken, goed verdedigend spel met verrassend snelle aanvallen. Vooral Schaafstra de stopper-spil en de rechtsback v. Esch hebben een pluimpje wel verdiend. Dc- Leeuwen trappen af en er volgen direct enkele goede aanvallen op de Desk-veste. De Dessers zijn in den aanval te zenuw achtig om direct met goed geplaatste bal len te antwoorden. Zoo krijgt Vloemans al spoedig enkele gevaarlijke schoten, die hij echter meesterlijk redt. Langza merhand komen de Dessers opzetten en na een kwartier spelen zijn het de Spori- parkers, die voortdurend met snelle open aanvallen het Breda-doel belegeren. Toch zijn de DNL-verdedigers moeilijk te passeeren, wat vooral te wijten is aan hun onderbrekend spel, waarbij de bal meestal op tamelijk ruwe wijze wordt uitgetrapt. Hoewel ook de Desk-verdedi ging nu en dan taai werk krijgt, zijn toch de Desk-aanvallen gevaarlijker. Enkele keiharde schoten van v. Boxtel gaan juist naast en een goede voorzet van denzelf den speler wordt rakelings naast gekopt. Bij een goede DNL-aanval redt Vloemans prachtig een keihard schot van Bieren- schot. Weer trekken de Dessers ten aan val, snel worden enkele spelers gepas seerd, v. Boxtel zet gevaarlijk voor, de bal wordt niet weggewerkt, verwarring in de verdediging en Toontje v. d. Ven zet kalm en onhoudbaar in 10. Tot de rust zien we beide doelen beur telings in gevaar, maar beide verdedigin gen zijn safe. Na de thee zetten de Leeu wen alles op alles om den gelijkmaker te scoren. De Dessers raken de kluts kwijt door het overrompelend spel der tegenstanders, doch Vloemans met z'n beide helpers brengen alle Breda-kansen om zeep. Er wordt van beide zijden ze nuwachtig gespeeld en eerst wanneer het te hooge tempo van de Leeuwen de Des sers dwars gaat zitten komen de Desk- aanvallen weer op. Toch blijven de Leeu wen sterk opdringen. Bij een snelle doorbraak belandt de bal bü v. Boxtel die prachtig 20 maakt. Breda blijft aanhouden en vlak voor doel manoevreert de bal nog langs het net. Even later ontkomt Desk opnieuw aan een doelpunt als de bal juist tegen den hoek der lat komt. Vrouwe Fortuna is dan niet bij de Leeuwen. Even later moet de verdienstelijke DNL-keeper uitvallen bij een val naar den bal. Desk wordt dan de sterkere weer en v. Laarhoven kogelt uit een goed samenspel nummer drie in; even later valt ook hij uit. Het tempo verslapt dan iets en het einde komt met een 30 zege voor Desk. Scheidsrechter Pijnenburg was prima. V.J.C. Ie Drunen. Zondag was het weer een glorieuze dag voor VJC te Drunen. Het eerste elftal -i'speelde in Haarsteeg tegen Victoria 2 en won er met 8—0. De wedstrijd was wei nig interessant, want VJC kon het op haar sloffen af. De rust ging in met 30 dank zij het harde werken van den uiterst snellen Frans Boelen. Na de rust was het weldra 50. Tegen het einde scoorde van Drunen nummer zes met een mees terlijk schot. Dit was het honderdste doelpunt, dat door VJC in deze competi- -dtie werd gescoord. Snel werd de stand opgevoerd tot 80. De beste partij werd zeer zeker gespeeld door H. Brok. Deze was wel in prachtigen vorm. Gemiddeld heeft de VJC-voorhoede nu acht maal per wedstrijd gescoord, terwijl zij slechts een tegenpunt per wedstrijd hebben te no- teeren gekregen. St. Nicolaas-Ziekenhuis. Meliestraat 87 A Grootestraat 239 1 Toekomstig adres Kerkstraat 36, Waalwijk. v

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3