GEMENGD NIEUWS Hoenderfokkers Hf JAN VERAA ÜBQ DIENSTBODE, DOUWE EGBERTS Enkel of dubbel woonhuis. FEUILLETON, nc DUBBELGANGSTER Advertentiën OVERALLS BONNEN. Thans zijn geldig: BROOD EN GEBAK: De met 16 genummerde bonnen (broodkaart) geven elk recht op het koopen van pl.m. 100 gram brood of een rantsoen gebak.. Geldig t.e.in. 9 Mei (eventueel t.e.in. Zondag 11 Mei). Bon 14 nog geldig t.e.m. Zondag 11 Mei. BLOEM: Bon 7 (bloeinkaart) geeft recht op 50 gram brood of V2 rantsoen ge bak of 33 gram tarwemeel, tarwe bloem, roggemeel, roggebloem, zelf rijzend bakmeel of boekweitmeel. Geldig t.e.m. Zondag 18 Mei. AARDAPPELEN. De met 17 genummerde bonnen van de broodkaart geven recht op 't koopen van 1V2 K.G. aardappelen. Geldig t.e.m. Zondag 11 Mei (even tueel t.e.m. Woensdag 14 Mei). Bonnen 15 nog geldig t.e.m. Woens dag 7 Mei. MELK: Bon 15 (melkkaart) geeft recht óp het koopen van 1 liter melk. Geldig t.e.m. Zondag 11 >Iei. BOTER OF MARGARINE: Bon 13 en 14 (boterkaart) geeft recht op het koopen van 250 gram boter. Bon 13 en 14 (vetkaart) geeft recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. Geldig t.e.m. Woensdag 7 Mei (even tueel t.e.m. 10 Mei). KAAS: Bonnen, 65 en 75 (bonkaart alge meen) geven elk recht op het koo pen van 100 gram kaas. Geldig t.e.m. Zondag 18 Mei (even tueel t.e.m. Zondag 1 Juni). Bonnen 64 en 74 nog geldig t.e.m. Zondag 18 Mei. EIEREN: Bon 95 (bonkaart algemeen) recht- gevende op een ei. Geldig t.e.m. Zondag 11 Mei (even tueel t.e.m. Zondag 18 Mei). Bon 85 nog geldig t.e.m. Zondag 11 Mei. KOFFIE OF THEE: Bon 18 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat. Geldig t.e.m. Zondag 11 Mei. Bon 30 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffie-surrogaat. Geldig t.e.m. Zondag 25 Mei. SUIKER: Bon 21 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. Zondag 11 Mei. VLEESCH EN VLEESCHWAREN: Bon 13 (vleeschkaart) geeft recht op het koopen van 100 gr. vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vlceschwaren. Op bon .„13 worst, vleeschwaren", uitsluitend een rantsoen vleesch waren Geldig t.e.m. Dinsdag 6 Mei. HAVERMOUT: Bon 24 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 gram havermout, ha vervlokken, haverbloem of aard- appelmeel-vlokken. Geldig t.e.m. Zondag 15 Juni. GORT: Bon 25 (bonkaart algemeen) recht- gevende op 250 gram gprt, gort- mout of grutten. Geldig t.e.m. Zondag 15 Juni. VERMICELLI: Bon 26 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram vermicelli, ma caroni of spaghetti. Geldig t.e.m. Zondag 15 Juni. MAÏZENA: Bon 27 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram maizena, gries- meel sago, aardappelmeel, rijststijf- sel, kookstijfsel of gebruiksstijfsel. Geldig t.e.m. Zondag 15 Juni. RIJST: Bon 23 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 gram rijst, rijstemeel, rijstgries, rijstebloem of grutten- ineel (gemengd meel). Geldig t.e.m. Zondag 18 Mei. Bon 21 (boter- en vetkaart) extra rantsoen: 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel (gemengd meel). Geldig t.e.m. Zondag 25 Mei. PEULVRUCHTEN: Bon 28 (bonkaart algemeen) recht- gevendc op 500 grain peulvruchten. Geldig t.e.m. Zondag 11 Mei. ZEEP: Bon 29 (nieuwe bonkaart algemeen) rechlgevende op 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gram zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, of 600 gr. waschpoeder (uitsluitend ten behoeve van was- scherijen of uit oude voorraden: 125 gr. zeepvlokken, 250 gram zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Geldig t.e.m. 31 Mei. SCHEERZEEP: Bon „K" van de textielkaart geeft recht op het koopen van 50 gram scheerzeep of een tube of een pot scheercrêine. Geldig t.e.m. Zondag 31 Augustus. De van 116 t./m. 120 resteerende bonnen kunnen worden vernietigd. PETROLEUM: Zegel „Periode 10" geeft recht op 2 liter. Geldig t.e.m. Zondag 15 Juni. KINDERSCHOENEN Alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. HONDEN- EN KATTENBROOD: Bon 7 voor de voederkaart voor honden en katten. Geldig t.e.m. 31 Mei. Smokkelaar neergeschoten. Ondanks de strenge maatregelen door de overheid genomen om utn smokkelhandel tebeteugelen, worden er nog regelmatig groote hoeveel- neden ieveusmiudeleu clandestien over de grens gevoerd. Vrijdagnacht verraste de mare chaussee ouder Zundert, bij den Hoekschen L)ijk een aantal smokke laars. Toen deze ondanks herhaalde waarschuwingen geen gehoor gaven aan het hevel hall te houden, maakle de marechaussee van de vuurwapens gebruik. Een smokkelaar J. R. uit St. Willibrord, werd getroffen. De man weid later gevonden en naar zijn woning te St. Wilhbiord over gebracht. Hij bleek een schot in den rug te hebben gekregen, waardoor een van zijn longen was doorboord. Dr. Mol uit Ellen liet hem naar het St. Ignatiusziekenhuis overbrengen. Zijn toestand is zeer ernstig. Toen Zaterdagnacht eenige politie ambtenaren bij Etten op patrouille waren, passeerde er een wielrijder, die door niets bijzonders opviel en dus met rust gelaten werd. Toen de wielrijder de politie dertig meter verder was begon hij luidkeels te roepen en verdween in de duisternis. Uit dit krijgsgeschreeuw maakte de politie onmiddellijk de gevolgtrek king met een zg. voorrijder te doen te hebben. Toen zij zich dan ook suel in die richting begaf waaruit de wielrijder gekomen was, naderde zij een troepje personen, die met achterlating van hun zakken smok kelwaar naar alle kanten het hazen pad kozen. Het mocht niet gelukken hen te achterhalen, üe smokkelwaar is in beslag genomen. Diefstal van f20,000. De commissaris van politie van den justitieel en ditnst B te 's Graven- hage. verzoekt inlichtingen omtrent de verblijfplaats van Joseph Wil helmus Maria de Jong, geboren te 's Gravenhage, den 19den Juni 1918, van beroep huisknecht of schilder, die zich op 3 Mei 1941 in Den Haag heeft schuldig gemaakt aan diefstal van ongeveer 12U.0UU in bankbiljetten van f1U0, f 50, f25 en f10 Signalement lang plm. 1.70 meter, bruin haar, bleek gezicht, grijze oogen. tenger postuur. Hij heelt werkhanden en is gekleed in bruine overjas, bruin colbert-costuum, brui ne gleufhoed en bruine lage schoe nen. Aan hem. door wiens inlich tingen het ontvreemde geld, of een gedeelte daarvan wordt teruggevon den, wordt door den benadeelde een belooning van 21 /a Pc*- van ^et teruggevonden bedrag toegekend. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegen woordige tegen 1 Juni R.K. niet beneden de 20 jaar, netjes kunnende werken en goed voor kinderen, met huiselijk verkeer. Mevr. TEURLINGS, Groote straat 73, Waalwijk (Besoijen KOFFIE-SURROGAAT is zorgvuldig samengesteld uit door de warenwet goedgekeurde grond stoffen. Op de gewone wijze gezet geeft dit nieuwe D.E. product een smakelijke, krachtige drank. Gebruik bij voorkeur heete melk. gevraagd 1 Voor bemiddeling naar Duits land worden tegen gunstige loonsvoorwaarden gevraagd Hoenderfokkers (manne lijke- en vrouwelijke krachten) Hulp-hoenderfokkers (mannelijke- en vrouwelijke krachten.) Loon: 60 tot 80 RM.- per maand. Kost en inwoning vrij. VAKLIEDEN kunnen bedui dend meer verdienen. Vetmesters. Broedmeesters. Aanmelding op bijkantoor Waalwijk v. h. Rijks-Arbeids bureau Grootestraat 209. TE KOOP GEVRAAGD: Onverschillig waar. CHR. J. KLERKX, Makelaar Grootestraat 192 a, Waalwijk. 10 Voordeelen heeft de Jumbo Overall MARKT - WAALWIJK „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 46) Ja, dank u, en ik heb ook wat geld. Ik bedel niet of ja, toch wel, want ik zou u graag vragen 0111 een glas water, zei Irene, heel rustig. De zachte waardigheid in haar stem maakte blijkbaar indruk op de vrouw. Gaat u maar mee, zei ze. Irene volgde haar langs Jiet pad naar het kleine huis. Het lag in een boschje, met een bloementuin er voor, en door de open achterdeur kon Irene een aantal broeikassen zien, waar exo tische bloemen fel kleurden. De vrouw bracht haar een glas melk. Dar zult u meer aan hebben dan aan een glas water, zei ze. Dank u vriendelijk. Moet ik ver der recht door loopen? Ja. Wat een vreemde bloemen hebt u daar! Ja, ik kweek ze zelf; het is mijn bedrijf. Wacht een oogenblikje. Ze ging de achterdeur uit en kwam terug met een takje prachtige arzalea- bloesem. Hier, dat is voor u! Ik zie, dat u dol op bloemen bent. Irene stak de bloemen op haar jasje en dankte hartelijk. Niettegenstaande de vriendelijkheid van de vrouw voelde ze zich nog een zamer en neerslachtiger dan te voren, toen ze verder ging in de richting van het dorp. Toen ze bij een bocht in den weg kwam, zoowat een halven kilo meter van de kweekerij, draafde een klein meisje uit de struiken langs den kant, gevolgd door den grooten hond die Irene een paar minuten geleden gevoerd had. Het was een kind van een jaar of negen, heel licht blond, en nadat ze een paar minuten als besluiteloos aan den kant had gestaan, stapte ze midden op den weg. De hond volgde haar en blafte op een vreemde, opgewonden manier en het meisje praatte tegen hem alsof ze hem vroeg, wat hij van haar wilde. Op hetzelfde oogenblik zwenkte een vrachtwagen met zand beladen in vol le vaart de bocht om. De chauffeur gal een signaal, maar hoewel het meisje met haar gezicht recht naar de nade rende auto stond gekeerd, bleef ze mid den op den weg staan alsof zij ze niet zag en alsof het spektakel dat de hond maakte, haar belette het toeteren te hooren. In één oogenblik speelde zich alles af. Irene stond een oogenblik als ver stijfd van, ontzetting; toen vloog ze met een waarschuwende kreet vooruit, sprong letterlijk midden op den weg, greep het kind in haar armen en slin gerde het met een krachtigen zwaai huiten het bereik van het aanstormend gevaar. Het kind viel in zijn volle lengte op den grond, buiten het bereik der bree- de wielen, maar de kant van den zand bak raakte Irene's schouder en wierp haar op den weg. Ze was niet ernstig gekwetst en in een oogwenk was ze weer overeind en had ze het kind op nieuw in haar armen, met den in- stinctieven impuls, het verder te be schermen. Meteen hoorde ze een sner penden kreet en de vrouw van de kweekerij kwam op hen toegestormd en rukte het meisje uit Irene's armen. Lily, Lilyriep ze, in radeloozen schrik en ontzetting. Je hebt je toch niet bezeerd zeg toch iets tegen me, schatje! Irene voelde zich slap en flauw door de reactie en was nauwelijks tot spre ken in staat; maar ze slaagde er toch in, uit te brengen: Nee, nee, ze is niet gewond, dat weetik zeker! Maakt u zich niet onge rust Ik heb haar niet geraakt, stamel de de chauffeur, die bleek en ontdaan naast zijn wagen stond. De jongedame heeft haar intijds opzij getrokken. Het was heusch mijn schuld niet; ze bleef midden op den weg staan en u weet,'hoe moeilijk het is, op zoo'n korten afstand voldoende te remmen! Zeker, ik weet met welk vaartje vrachtauto's gewoonlijk rijden' snauwde de vrouw. Ze bevoelde het kind van alle kanten; toen gaf ze den man met een'handgebaar te kennen, dat hij wel verder kon rijden, trok het kleine meisje dicht tegen zich aan en keek naar Irene met een eigenaardi- gen blik. Heeft ze niets? O, ik hen zoo blij, zoo blijzei Irene zwakjes. Het arme kleine ding! Wat moet ze vreeselijk geschrokken zijn. De vrouw stak haar vrije hand ui'* en greep Irene bij den arm. U bent heelemaal flauw, zei ze, én geen wonder. Ik heb het allemaal gezien. Ik had den hond uitgestuurd 0111 haar te zoeken en kwam hem juist achterna. Ze is mijn kleindochteitje het eenige, wat ik op de wereld heb -enu hebt haar leven gered. Heb ik werkelijk? Als dat zoo is, dan hen ik heel, heel blij, maar het ging allemaal zoo gauw, dat ik het me niet zoo goed meer herinner. Ze stond midden op den weg naar de auto te kijken, en toch leek het ol zij ze niet zag. De vrouw kwam een stap dichter bij- Dat deed ze ook niet, zij ze met gedempte stem. Ze is blind Irene kreeg een schokje en de tra nen sprongen haar in de oogen. Met een spontanen impuls, dien ze niet trachtte te onderdrukken, hoog ze zich neer, sloeg de armen om het kind en kuste het. Het kleine meisje onder ging die liefkoozing apathisch; toen sloeg ze opeens haar dun armpje om Irene's hals en duwde haar gezichtje tegen haar wang. Is ze ziet ze er niet erg liet uit, grootmoe? Dat dacht ik al dade lijk, want ze heeft zoo'n lieve stem. Hoe heet u en waar woont u? Ik wou zoo graag, dat u nog eens hij ons kwam. Ik zou het niet prettig vinden, als u voorgoed wegging. Ik heet Irene aarzelde een oogenblik, toen, niet hij machte, zoo gauw iets te verzinnen, ging ze voort: Margaret Warner, en ik ga naar Rexford. Ik ben bang, dat we elkaar niet meer terug zullen zien: daarom /an zal ik nu maar afscheid van je ne men, kleintje. De grootmoeder had. er zwijgend bijgestaan; maar nu zei ze opeens met haar diepe, grove stein: Komt u met ons mee naar huis. Lily slaakte een kreetje van vreug de. Hè ja, toe! riep ze levendig. Laat ze meegaan, grootmoe! Irene aarzelde en keek besluiteloos van de een naar den ander; maar de vrouw stak haar hand uit en nam de hare in een stevigen greep. U en ik kunnnen zóó niet van elkaar scheiden, juffrouw, zei ze vasl- beraden. Daarbij zou u het kind ver driet doen. Gaat u met ons mee en rust u tenminste eerst een poosje uit. Irene weifelde nog even, toen zei zc eenvoudig: Ik zal meegaan. De vrouw ging hen voor in een kraakzindelijke, gezellige keuken aan den achterkant van het huisje. Ik heet juffrouw Carter, zei ze. Laat me nu eerst eens naar uw schou der kijken. Nee, nee, ik sta er op! Ge lukkig, het is alleen maar een kleine bloeduitstorting! riep zc opgelucht. Als u gewond was En nu zal ik eens wat thee zetten we mogen wel iets hebben voor den schrik. Nee, doet uw hoed en uw jasje maar niet meer aan; u blijft hier wonen, juffrouw, dat wil zeggen, als u er zelf voor voelt. Irene keek haar verbijsterd aan. Bedoelt u stamelde ze. (Wordt vervolgd) 1. Sterke stof: 2. Vlot model: 3. Elastische schouders: 4. Driedub bel gestikte naden: 5. Versterkte zakken: 6. Patentknoopen: 7. Betere knoopsgaten: 8. Ruime krimpzoom; 9. Dubbele voorzak- ken; 10. Zijnaadsplitten. Ziet en past deze ideale Jumbo Overall bij: lieuw

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 4