""■""AKKERTJE RECHTZAKEN UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING riMO ORiEoumonun ZONDAG 11 MEI MOEDERDAG. J. TAUSCH MOEDERDAG. Moederdag-gebak MOEDERDAG - BLOEMENDAG ADVERTENTIËN. Bent U zenuwachtig of verzwakt SPRANG—GAPELIE. DRUNEN. KAATSHEUVEL. WASPIK. Huiskamer- Ameublement U VINDT BIJ ONS Zilver en verzilverd. „KOFA" Fa. Cunen WAALWIJ K. Wed. Frits v. Bladel L. van Bladel Zn. André van Dongen H. VAN MIL-VAN SPRANG PULLES-HEESBEEN J. C. PULL ES-AARTS G. SARS-RAAIJMAKERS Spit Zn den rug? Rhezzmaïïek Lendenpijn? TE KOOP: 64151 EEN SOLIED Neem KALZAN of andere kalkpreparaten. TONICUM of andere versterkingsmid. delen van een mooie sorteering cadeaux van BLIJVENDE WAARDE in Komt eens vrijblijvend kijken. U slaagt zeker bij Grootestraat 231. Tel. 295. UURWERKEN, GOUD, ZILVER EN BRILLEN, Koopt vooral in dezen tijd een nuttig geschenk) Hierin vindt U bij „KOFA" de grootste keuze. Geen ware feestdag zonder bloemen. Bioemenhuis „Semper Florens" TELEFOON 114. BLOEMENMAGAZIJN Grootestraat 353 Telefoon 199 Bloemenmagazijn Grootestraat 1 73 TELEFOON 76 Wegens schaarschte aan grond stoffen zullen we misschien niet aan alle aanvragen kunnen voldoen. We zullen echter ons best doen. Wilt U met onze moeilijkheden een beetje rekening houden AANBEVELEND: Grootestraat 234. Telef. 52 Grootestraat 235. Telef. 99 Stationsstraat 6. Telef. 135 Stationsstraat 40. Telef. 315 - De Neder/andsche Pijnstiller ganiseerd, waaraan ook nog aan deel nemen „Orova", De Jonge Wacht en de Jonge Werkman. Aan alle leden, junioren en supporters wordt dringend verzocht hieraan te willen meedoen, om zoodoen de van ons Katholiek beginsel geluigenis te geven. Het Bestuur hoopt op een massale op komst. Bijeenkomstkwart over zes op de Markt. DAMMEN. W. D. V. De deze week gespeelde partijen voor de onderlinge club-compelitie onzer plaatselijke damver. WDV in haar club lokaal bij den heer v. d. Bracht alhier, brachten de navolgende resultaten: A. Damen—J. v. d. Gouw 02 M. KoningsC. Biekens 02 Fr. v. MiinserC. de Jong 20 A. v. EngelenH. Dekkers 20 H. BrouwersW. Kraal 20 Fr. v. d. Gouw IA. Witteveen 11 Gwle WerdJ Hollemans 02 Fr. v. d. Gouw IIJ. Hamers 20 C. BiekensM. Konings 20 Inhaal-parly. Ais. Woensdag zal worden gespeeld: C. de JongA. Witteveen. W. KraalFr. v. d. Gouw I. H. DekkersH. Brouwers. A. v. EngelenA. v. d. Gouw. Fr. v. MunsterH. C. v. d. Hammen. A. DamenM. Konings. G. de WerdFr. v. d. Gouw II. J. HollemansJ. v. d. Gouw. Inhaal-partyen: J. v. d. GouwA. Pijnenburg. C. BiekensJ. Hollemans. Fr. v. d. Gouw IIFr. v. d Gouw I. nu - t- Hijwieldiefstal te Drnnen. De Bossche rechtbank heeft vonnis ge wezen legen den twintigjarigen elec- tricicn F. van Z. te Oisterwijk, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op 29 Sep tember j.I. te Drunen een rijwiel van G. van Gorcum heefl weggenomen. Hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. 's-HERTOGENBüSCH. De veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch behandelde de strafzaak tegen den 31-ja- rigeii chauffeur F. J. Smeels uit Loon op Zand, aan wien was ten laste gelegd, dat hij op 18 Februari j.I. niet een vrachtauto op den weg Besoyen—Tilburg de veilig heid van het verkeer in gevaar had ge bracht, door tusschen twee elkander te- gemoetrijdende karren door te rijden op een oogenblik, dat deze elkander reeds veel te dicht genaderd waren. Verdachte beweerde, dat de karren zeker nog 30 ;i 35 meter van elkander waren geweest, zulks in tegenstelling tot de getuigever- klaringen van den verbalisant, rijksveld wachter W. Speelman uit Sprang-Capelle, die getuige was geweest van het voorval. De kantonrechter heeft de zaak, op ver zoek van den ambtenaar van he! O.M., aangehouden tot 4 Juli a.s. om alsnog als getuige te hooren den voerman, wiens wagen beschadigd werd. Als hij muziek mocht maken, mocht hij ook schenken De kantonrecler te 's-Hertogenbosch nam in behandeling de strafzaak tegen den caféhouder J. v. Z. te Sprang-Capelle, aan wien ten laste was gelegd, dat hij in den avond van 14 November j.I. in zijn vergunning-lokaliteit na sluitingsuur bezoekers had gehad, n.l. om half elf. Verdachte beriep zich op een vergun ning, die hij van den Ortskommandant had gekregen om tot elf uur 's avonds muziek 'te doen maken in zijn café. Hij beredeneerde nu, dat, wanneer het hem toegestaan was, tot elf uur muziek te ma ken, daarin stilzwijgend lag opgesloten een vergunning om tot elf uur gasten te hebben. Wat had het anders voor zin, muziek te maken! De kantonrechter trachtte hem aan het verstand te brengen, dat hij zich met die redeneering op een dwaalspoor bevond en dat hem uitdrukkelijk verlof had moe ten gegeven zijn tot het bedienen van be zoekers na sluitingstijd, widle hij stevig in zijn schoenen staan voor het gerecht. Als getuige werd gehoord de gemeen te-veldwachter Arie Keynemans, die in deze zaak proces-verhaal opgemaakt had. Ook de burgemeester van Sprang-Ca pelle A. Smit, verscheen als getuige voor het gerecht en verklaarde, dat hij zich nog met den Ortskommandant in verbin ding had gesteld om bij dezen te infor- meeren over de juiste interpretatie van de door hem gegeven vergunning om mu ziek te maken. De Ortskommandant had hem te verstaan gegeven, dat hy het standpunt der gemeentepolitie volkomen juist achtte. Wenscht U in hooger beroep te gaan, als U veroordeeld wordt? Aldus vroeg de ambtenaar van het O.M. den verdachte. Dat zal er aan liggen, hoeveel ik krijg, was 'het antwoord. Ik vraag het maar, omdat ik in dat geval een geldboete van zes gulden moet eisten, terwijl ik, wanneer U niet in hooger beroep wilt gaan, met minder kan volstaan, aldus de ambtenaar van het O.M. Als U maar zoo weinig mogelijk vraagt, dan zyn we 't wel eens! merkte verdachte op. De eisch luidde daarop 6 boete. Als ik U nu ook maar veroordeel tot zes gulden, dan kunt U in hooger be roep gaan, zei de kantonrechter. Een gulden is mij genoeg, dan doe i ik 't niet- zei verdachte, waarmee hij hi lariteit op de publieke tribune verwekte. De kanonrechter was clement in zyn vonnis en veroordeelde verdachte ..con form -zijn verzoek" tot een geldboete van een gulden. Voorts behandelde de kantonrechter by verstek de strafzaken tegen vijf ver dachten, die bekeurd waren, omdat zij by den vorigen verdachte op den bewus- ten avond over tijd in de herberg waren geweest en die thans geen van allen tor zitting verschenen waren. Het waren A. H. en W. v. H., beiden uit Sprang-Capelle en C. v. D., W. v. Z. en A. de P., alle drie uit Waalwijk. Uit het getuigenverhoor bleek, dat zij bij het opmaken van het proces-verbaal allen gelijkluidend aan de politie ver klaard hadden, dat de herbergier hun ge zegd had, dat zij gerust nog wat konden blijven. Conform den eisch werden deze ver dachten alle vijf veroordeeld tot een geld boete van zes gulden, te vervangen door zes dagen hechtenis. Een onvoorzichtige voerman. W. v. St. uit Dussen moest voor den kantonrechter verschijnen wegens het in gevaar brengen der veiligheid van het verkeer. Hij was niet opgekomen, zoodal de kantonrechter verstek tegen hem ver leende. De verbalisant P. Nolhuis uit Werkendam werd daarop als getuige ge hoord. Deze verklaarde, dat verdachte te Wer kendam met een met twee paarden be spannen wagen in draf over de Hoog straat had gereden, komende uit de rich ting Kruisstraat. Dit leverde gevaar op voor getuige persoonlijk, zoowel als voor een vrouw, welke beiden zich als voet gangers in die straat bevonden. Er zijn n.l. ter plaatse geen trottoirs en de straat is zoo smal. dat, volgens getuige, de vrouw en hij zouden zijn overreden, als zij niet lydig van de straat af hadden kunnen komen. Conform den eisch van den ambtenaar van het O.M., heeft de kantonrechter ver dachte veroordeeld tot een geldboete van 20 te vervangen door 20 dagen hech tenis. Een nachtelijk drama te Nieuwkujk. In den nacht van 13 Januari van dit jaar heeft zich te Nieuwkuijk een zéér zonderling avontuur afgespeeld. De reiziger W. van D. woonachtig te Nieuwkuijk was dien nacht omstreeks 2 uur gewapend met een geladen revol ver, de straat opgegaan. In de woning, waar een vroegere rela tie van hem woonde, drong hij binnen, na vooraf een ruit te hebben stuk gesla gen. De bewoners waren natuurlijk erg ge schrokken. doch nog meer schrokken zij toen van W. hen met een revolver be dreigde en riep: „Handen omhoog!" Toen van W. van de schrik der bewo ners had genoten, zei hij tegen hen: „Nu zal ik jullie eens beschermen." Hij loste een schot en verdween weer zooals hij gekomen was. De politie werd in de zaak gemoeid en het gevolg hiervan was dat van W. Woensdag j.I. voor den kantonrechter te 's-Hertogenbosch terecht stond wegens overtreding van de vuurwapenwet en we- gens het feit dat hij zich des nachts na 12 uur op straat heeft bevonden. De verdachte beweerde van het heele avontuur niet veel meer te weten, doch de Ambtenaar van het O.M. was de mee ning toegedaan, dat hem een gevoelige straf moest worden opgelegd. Hij eischte tegen hem twee geldboeten van 25 te vervangen door tweemaal 25 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem wegens overtreding van de wapenwet tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen revolver. Voor het feit dat hy zich des nachts na 12 uur op straat heeft bevonden, heeft de kantonrechter hem veroordeeld tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: A. de W., crisis-zuivelbesluit, 20 boe te. A. V.,Waspik, crisis-zuivelbesluit, 20 boete. Invenfarisatiebesluit: J. A. K., Was pik, 30 boete. E. de R., Waspik, ƒ10 boete. L. V., Dussen, 30 boete. H. A. V., Vlijmen, 30 boete. J. G., Was pik. 30 boete. J. M., Vlymen, 30 boete. A. v. S., Drunen, 5 boete. Mengvoederbesluit: L. B. R., Waspik, 15 boete. Ca. Ja. P., Waspik, 30 boete. C. v. S., Drunen, 30 boete. J. v. d. V., Vlymen, 30 boete. W. A. v. d. L., Loon op Zand, aardap pelen vervoeren, 10 boete. M. L., Drunen, na 22 uur met auto op straat, 10 boete. J. A. K., Waalwyk, veiligheid verkeer, 10 boete. O. de R., Dussen, voorlicht niet afschermen, geen achterlicht, 2 x 4 boete. N. S., Heusden, rijwiel niet verduisterd, 4 boete. M. J. S., Loon op Zand. rijwiel zonder licht, 2 x 5 boete. C. J. V., Raamsdonk, geen achterlicht, 3 boete. N. S., Heusden, geen achterlicht, 3 boete. A. v. d. H., Waalwyk, geen ach terlicht, 3 boete. H. v. W., Drunen, gespan niet verlicht, 2 x 5 boete. D. H. de B., Sprang-Capelle, links houden, 3 boete. J. J. de K., Drunen, geen rem, 3 boete. A. v. d. W., Heusden, rijwiel onbeheerd, 4 boete. W. H. B., Waspik, geen signaal geven, 1 boete, J. v. W., Heusden, geen signaal geven, 1 boete. J. W. de G., Waalwyk, over tijd in herberg, 3 boete. P. F. K., Waalwijk, over tijd in herberg, 3 boete. J. P. P., Waalwyk, over tijd in her berg. 3 boete. J. P. P., Waalwyk, over tijd in herberg, 5 boete. A. A. v. R., Waalwijk, over tijd in herberg, 3 boete. W. H. de G., Waalwijk, over tyd in herberg, 3 boete. POLITIERECHTER 's-HERTOGENBOSCH. Beleediging ambtenaar in functie. De politierechter te 's-Hertogenbosch nam in behandeling de strafzaak tegen den kooiker J. R. te Sprang-Capelle, aan wien was ten laste gelegd beleediging van een ambtenaar in functie. De zaak werd geschorst voor nader getuigenver hoor tot 19 Mei a.s. De Burgemeester der gemeente Sprang-Capelle, maakt bekend, dat a.s. Dinsdag 13 Mei, een aan vang wordt gemaakt met de uit reiking van persoonsbewijzen aan inwoners dezer gemeente. Nogmaals wordt ieder in zijn eigen belang aangeraden te zor gen tijdig in het bezit te zijn van de vereischte foto's. Indien men in het bezit is van foto's gelieve men er zich van te overtuigen of deze aan de voorschriften vol doen; ter secretarie dezer gemeen te kan men de noodige inlichtin gen bekomen. Voorts wordt er op gewezen dat ieder moet verschijnen op het tijdstip op zijn oproepingskaart vermeld. Van niet-verschijning moet ter secretarie mededeeling worden gedaan. Met verwijzing naar artikel 1638 c van het Burgerlijk Wet boek wordt de aandacht er op gevestigd, dat werkgevers ver plicht zijn hun werknemers in de gelegenheid te stellen aan hun verplichting in deze te voldoen. Sprang-Capelle, 8 Mei 1941. De Burgemeester voornoemd, SMIT. De laatste bussencollecte, welke 2 en 3 Mei j.I. ten bate van Winter hulp Nederland is gehouden, heeft in deze gemeente opgebracht een bedrag van 63. Woensdag 14 Mei a.s. des mid dags half drie en des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gem. D.V. alhier op te treden Ds. v. d. Berg van Krab- bendijke. SPRANG. Predikbeurten Zondag 11 Mei '41 Ned. Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Nachtvorst. De laatste nachten is er veel opko mend gewas verloren gegaan door de strenge nachtvorsten. De aardappelen, die vanwege het koude weer toch nog slechts armoedig voor den dag kwamen zijn tot den grond afgevroren. De ver schillende groenten doen niet voort en zoo het er thans bij staat, zal het vrij laat worden voor er groenten van den kouden grond op de markt zullen ko men. Jubileum. Donderdag was het een kwarteeuw geleden dat de heer Jan Melis in dienst trad bij de Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek alhier. De heer Melis werd hierbij door di rectie en personeel op waardige wijze gehuldigd als belooning voor zijn ac curaat werken in dienst van de fabriek en het publiek. Jubilarissen gehuldigd. Tegelijk met het zilveren bestaans- jubileum der afdeeling van de R.K. w.v. waren er een viertal jubilarissen, die vanaf de oprichting lid waren van de afdeeling. Het waren de heeren: P. v. d. Sanden, F. v. d. Sanden, J. van Esch en P. Klerks, die bij monde van kapelaan Vogels hartelijk werden toe gesproken en een oorkonde werd aan geboden. Burgerlijke Stand. Overleden: Joh. Vissers, 47 jaar Wilh. de Gouw 78 jaar Antonia van Ven- rooij 73 jaar. ELSHOUT. Meiviering. Vele pelgrims zijn in de afgeloopen dagen naar ons dorp gekomen om Ma ria in haar genadeoord te aanbidden. Zondag a.s. worden verwacht de Werkliedenvereeniging uit Waalwijk en de H. Familie uit Haarsteeg. Begrafenis met corpseer. Donderdagmorgen had in de Paro chie St. Jan, alhier, de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van het stof felijk overschot van den 83-jarigen Martien van Riel, die mede-oprichter was van de Harmonie Apollo en daar van ruim 55 jaren als tamboer een wer kend lid. dat als voorbeeld van trouw en ijver, vereenigingsgeest en offer vaardigheid kon dienen. Toen hij reeds de 80 gepasseerd was, marcheerde hij nog steeds in pittigen gang het corps vooraf. De Harmonie bracht den ontslapene de welverdiende eer door hem met de vqjle bezetting en volledig bestuur naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. De belangstelling bij deze uitvaart was zeer groot. Marsch Martiriel. De Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen heeft de marsch Martiriel van den heer P. B. Bisselink alhier, die door hem ge componeerd en opgedragen is aan den heer Martien van Riel, bij gelegenheid van diens gouden jubileum als werkend lid van de Harmonie Apollo, aangewe zen als verplichte marsch in de 2de af deeling harmonie voor de Marschwed- strijden van 1941. 't Is een mooie waar deering voor Bisselink's compositie, waarvan voor eenige jaren ook de be kende „Groet aan Kaatsheuvel als ver plichte marsch door de Federatie werd gekozen, juist de twee uitgegeven com- positie's van dezen bekende Harmonie- directeur. Nieuwe Overste. Tot Overste, als opvolger van den in Maart overleden Vader Victor, van het Klooster der Eerw. Broeders van Liefde alhier, werd heden benoemd de Eerw. Broeder Joad, die tot heden 1ste Raadslid van dit Klooster was; in diens plaats werd benoemd de Eerw. Br. Vi- vinus, die 2de Raadslid was en in diens plaats de Eerw. Br. Agriculaus. Gouden Bruiloft. Het programma van de gouden Brui loft van het echtpaar Jan Moreval— Cath. Huisveld is door de buurtcom- missie als volgt saamgesteld: Maandag 12 Mei wordt om 9 uur in de Parochiekerk van St. Joseph een plechtige H. Mis van dankbaarheid op gedragen. In stoet wordt naar de kerk getrokken, samengesteld uit:- Buurt- commissie, Familieleden, Een miniatuur bruidspaar, Bruidjes, De koets met het Gouden Paar en tot slot Ruiters. Om 12 uur wordt receptie gehouden. Op Zaterdag 17 Mei houdt de buurt reünie in Café van Heesch, waar de buurtbewoners in bonte revue door de jongeren uit de omgeving wordt gepre senteerd. Predikbeurten op Zondag 11 Mei 1941 in de Ned. Herv. Kerk van Waspik: Voormiddag 10 uur en na middag half drie Ds. R. de Bruin. Te bevr. Bureau v. d. blad Grootestr. 1U1 Telef. 123 WAALWIJK. Depot Nulricia.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3