PROVINCIAAL NIEUWS. H.de BONT-van HIILTEN UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND SPORT HEERENKLEEDING NAAR MAAT Zaterdag 24 Mei 1941 No. 42 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad. O O 6 lïlijiifia'zdtjeA SPRSK3-MPELLE. GEMEENTERAAD. Openbaren vergadering, te houden pp Donderdag 29 Mei 1941, om 19 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 27 Maart 1941 en 24 April 1941 tot wijziging der begroo- tiugen 1940 en 1941. 2. Ontvangstbcricht van 't raads besluit van 24 April 1941 tot wijziging der politieverorde ning. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 24 April 1941 tot onderhand- sclie verhuring van het voor malige postkantoor op de Markt. b. Van de Commissie van Toezicht op het Gemeentelijk Nijverheids onderwijs. Verslag over 1940. c. Van lvet Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Ad viezen der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten. 's-Gra- venhagc. Proces-verbaal van kasopneming bij den ontvanger, gehouden 30 April 1941., d. Van A. J. Iloltgrefe. Alhier. Verzoek om alsnog over te gaan tot den bouw van een magazijn achter het in aanbouw zijnde winkelpand aan het raadhuis plein. 2. Voorstel tot wijziging der salaris verordening 1930. 3. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een terreintje aan den Roes- telberg. 4. Voorstel tot onderhandsche ver huring van een winkelpand met bovenwoning aan het Raadhuis plein. 5. Voorstel tot onderhandschen ver- kopp van grasgewas. 0. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1940 en 1941. Prae-advies punt 4. Verhuring winkelpand met boven woning op Raadhuisplein. Bij de door Uw College gehouden besprekingen betreffende den gcldc- 1 ij ken opzet der bebouwing van de Oostzijde van het Raadhuisplein, werd in beginsel een bedrag van 1725. aangenomen als jaarlijksche huurprijs van het te bouwen winkelpand met bovenwoning, zulks voor een tijdvak van 5 jaren, met recht van den huur der, die huur tweemaal met 5 jaar te verlengen. De nadien met den huurder van het afgebroken pand gevoerde onderhan delingen hadden tot gevolg, dat op ge noemden grondslag overeenstemming omtrent de huur van het in aanbouw zijnde nieuwe pand is verkregen. Een ontwerp-bestuit tot onderhand sche verhuring, waarbij de voorwaar den van verhuring meer in hijzonder- heden zijn geregeld, bieden wij U hier bij ter vaststelling aan. Burgemeester en wethouders van Waalwijk. RAAD VACATURE. Wegens zijn vaste aanstelling tot controleur bij den crisis-controle dienst, ziet de heer J. v. Heeswij k zich genoodzaakt ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad, als secretaris penningmeester van de Waterschap pen de Binnenpolder van Waalwijk en de Buit^npolder van Waalwijk en voorts nog uit diverse andere functies in vereenigingen op verschillend ge bied. De heer van Heeswijk heeft zich, gedurende den tijd dat hij zich actief in het gemeenschapsleven bewoog, doen kennen als een sympathiek ver- cenigingsinan met een goeden kijk op de belangen, die hem waren toever trouwd. Als zoodanig heeft hij zich ook als lid van den raad zeer verdien stelijk gemaakt. Men zal zijn ontslag aanvrage bij de diverse instanties dan ook slechts noode vernemen. Naar wij vernemen zal de heer Fr. Passier, die als opvolger op de lijst staat en reeds voorheen een 12-tal jaren als raadslid zitting had niet meer in aanmerking willen komen wegens gevorderden leeftijd. Zijn opvolger op de kieslijst wordt nu de heer Jan de Graaff. Hoofdpijn-Migraine K.O.B. AFD. WAALWIJK— HEUSDEN. De leden van den Kath. Onderwij zers Bond afd. WaalwijkHeusden zullen op Woensdag 28 Mei a.s. een uitstapje maken naar "s-Bosch, waar voor de inspecties Den Bosch, Tilburg en Breda bereids vrij van school ver leend hebben, voor de deelnemers. De reis kan medegemaakt worden per trein of per fiets. De agenda die in Den Bosch afge handeld zal worden, ziet er als volgt uit: 8.30 Verzamelen in 't Verenigings gebouw Kerkstraat Den Bosch, waar gelegenheid is om uit te rusten en zoo noodig een eigen boterham te eten. 9.30 Naar onze Gids voor het bezoek aan de St. Jan. 12—1 Bitteren of winkelen. 1 uur. Lunch in Hotel Noord-Bra- >ant. 2 uur. Vergadering in Hotel N.- 3rabant: 1 Opening, 2 Mededeelingen, 3 Notulen, 4 Verslagen Alg. Verg. en K.O.V. verg., 5 Rondvraag, 6 Sluiting. 3.30 Per fiets naar het Raadhuis te Vught. 2vij, die per trein gaan vertrekken 4.04. Voor het Raadhuis te Vught wachten fietsers en treiners op elkaar. 4.30—5.30 Bezichtiging van het Raadhuis te Vught. 6 uur. Gebruik van avondboterham in ,,'t Bijltje". 7 uur. Vertrek der fietsers over Cromvoirt. 7.56 Vertrek per trein station Vught. 8.32 Vertrek Den Bosch. EEN JUBILé. Op 31 Mei a.s. hoopt de Eerw. Zuster Fabiana van het St. Teresia Gesticht alhier, den dag te herdenken, waaróp zij vóór 50 jaren haar intrede deed in de Congregatie van het Gezelschap J. M. J. tc 's-Hcrtogenbosch. Dat bcteekent voor haar 50 jaren van kloosterleven, waarvan er 49 wer. den gewijd aan de verpleging van ouden van dagen in het St. .Teresia- Gesticht te Waalwijk. Daar kweet zij zich met algeheele toewijding en zelfopoffering van haar taak. Velen zullen zich dankbaar de goede Zuster herinneren, steeds zoo vol medelijden en hulpvaardigheid voor hen, die lijden onder de lasten en kwalen van den ouderdom. Het is geen tijd voor uiterlijk feest- vertoon, doch de oudjes van l Gast huis zullen in intiemen kring zeker blijde het feest van hun goede Zuster vieren. SCHOENINDUSTRIE. Commissie voor Bindend Advies. In verband met de nieuwe collectie ve arbeidsovereenkomst was het ook noodig de commissie voor bindend ad vies opnieuw samen te stellen. Hiertoe werden wederom aange zocht de heeren prof. dr. W. M. J. Koenraadt, mr. Jos. de Voort en A. J. A. C. van Delft, waarvan eerstgenoem de tevens als voorzitter zal fungeeren. Reeds is bericht ontvangen van bo- vengenoemden, dat zij met deze herbe noeming accoord gaan, zoodat de com missie voor bindend advies thans defi nitief is samengesteld en wel geheel conform haar vroegere samenstelling. NEDERLANDSCHE UNIE. Sociale Voorlichtingsdienst Vlijmen. Te Vlijmen is tot stand gekomen een Bureau van den-Socialen Voorlichtings dienst der Nederlandsche Unie. Deze Sociale Voorlichtingsdienst om vat de plaatsen: Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuyk, Heusden, Heesbeen, Oud- heusden, Herpt en Hedikhuizen. Voor het verkrijgen van advies op maatschappelijk en persoonlijk terrein kan men zich iedere werkdag aanmel den bij: Joh. Spanjers, Landbouwer, Meliestr. B 3, Vlijmen. Dit Bureau zal speciaal zijn ingesteld op de moeilijkheden en problemen der kleine boeren. Aan het Bureau zijn 6 vertrouwde deskundigen verbonden, welke gaarne eenieder in strikt ver trouwen van raad en voorlichting die nen. De tot stand koming van dezen Socia len Voorlichtingsdienst voor Vlijmen en de omliggende plaatsen is van groot belang. Iedere Nederlander uit Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuijk, Heusden, Heesbeen, Oudheusden, Herpt en He dikhuizen, kan zich aanmelden op Me- liestraat B 3, Vlijmen. Men kan zich met zijn moeilijkheden in het volste vertrouwen tot dezen Voorlichtings dienst wenden, met de zekerheid een aandachtig gehoor, goeden raad en zoo mogelijk practischen steun te zullen vin den. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te hekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voor werpen. Gevonden: Een paar wit-gebreide kinderhandschoenen, een huissleutel, een step. Verloren: Een lederen beurs met inhoud, een idem, een idem, een en veloppe met een bedrag van 46. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 MUSIS SACRUM. Die Fledermaus". Hoezeer echte filmmuziek ook haar eigen eischen stelt, bij den stroomen den klankenrijkdom van „Die Fleder maus" is men geneigd deze muziek als de beste rolprent-compositie te begroeten, die men bij mogelijkheid had kunnen kiezenMen is er in geslaagd de tekst van Strauss operet te vlot en vaardig voor de film te be werkenHans Söhnker slaat zich met zijn gewone flair heen door de rol van Gabriel von Eisenstein, ter wijl beproefde krachten als Harald Paulsen en Gcorg Alexander samen met Karl Stepanek een voortreffelijk trio vormen en Hans Moscr als Frosch weer één van zijn prachtige, echt- Weensche creaties levert, vol koste lijke humor. Maar boven allen en al les dient geprezen te worden de mu ziek van Strauss, die eens de Fleder maus maakte tot de operette der ope rettes en die thans wat betreft Euro pa deze rolprent nog maakt tot de operette-film der operette-films. LUXOR BIOSCOOP. Liefde op Ski's. Liefde bloeit overal, doch oogen- schijnlijk tegen alle verwachtingen in blijkt de sneeuw de vruchtbaarste voe dingsbodem voor de liefde te zijn. Op de geheele wereld bestaat er geen ge schikter plaats om een vroolijke flirt te beginnen, dan in een druk bezocht centrum 'van de wintersport. Dit geeft deze film nog eens op heel duidelijke en aller charmantste manier te zien. Liefde op Ski's is n.l. een vlot te wintersport-comedie, een pittige in trige, die zich afspeelt tegen het im posante décor van bergen en sneeuw massa's en bovendien êen film met jonge en vroolijke mensehen. Annie Ondra is als Dorothé wel de vroolijle ste van allen. Zij is een verwend rij- kelui's dochtertje, dat echter om een gril in een klein berghotellctje logeert, waar zij het hoofd op hol brengt van Toni (Paul Klinger), den zoon van den eigenaar. Het zeer interessante verhaal dat rond dit gegeven ontstaat, eindigt tenslotte in een werkelijke ver liefdheid, maar wat er zoo allemaal aan te pas moet komen eer het zoo ver is, moet U zelf maar eens gaan zien; 't is zeer zeker de moeite waard. BOND VAN BRABANTSCHE HEEMKUNDIGE STUDIEKRINGEN. Van den beginne af heeft Pastoor Binck verklaard, dat hij slechts de motor wilde zijn om de actie van de Kringen en van den Bond te beginnen en voor eon passende organisatievorm te zorgen. Zoodra de Bond voldoende levensvatbaarheid zou bezitten, zou hij zijn plaats in het Driemanschap gaarne ter beschikking stelle.n voor een meer onderlegd heemkundig-vak kundige. En na een kleine 6 maanden staat er zijn werk: de organisatielijnen zijn uitgestippeld, de nieuwe Bond staat reeds in zijn strak-sprekende contouren voor ons. Zijn tijd achtte hij dus thans geko men. Alom is de belangstelling ge wekt. Iedere week treedt een of ande re nieuwe kring toe. Een levendige activiteit kenmerkt geheel de bewe ging. Ook om andere opportunitcits- redenen acht hij zijn lijd gekomen. Met groote eenstemmigheid besloot 't Driemanschap de open komende vaca ture aan te bieden aan Ingenieur Juten te Bergen op Zoom. Door iedereen zal zijn deskundige autoriteit ten rechte worden aanvaard. De uitnoodiging werd door hem gaarne aangenomen. In de vergadering van verleden Zondag werd hij geïnstalleerd. Het Drieman schap is weer compleet, met nieuwen moed en ververschte ambitie en ar- beidslust nu verder! Te begrijpen is, dat Pastoor Blinck ook al gaat hij de Brabantsche heemkundige actie nu op een onder geschikte plaats dienen dat hij dit stuk van zijn eigen levenswerk niet aan zijn werkdadigheid zal doen ont breken, het zal blijven verdedigen en het verder zal helpen uithouden. De eerstvolgende kring is „het land van Ravenstein". Het land van Kuyk en Uden volgen spoedig. Tegelijker tijd is Bergen op Zoom aan de beurt. Wie neemt toch het initiatief voor den kring Rijsbergen-Zundert? De tijd en de omstandigheden zijn er rijp voorNog een vraaghoe mist Don gen en Oosterhout liet initiatief voor de oprichting van een KringWe had den gedacht: zooveel sluimerende krachten zullen daar wakker worden en de actie zal daar spoedig beginnen. Eilacie, dachten we verkeerd. Allons, Dongen en Oosterhout, het gaat om uw reputatie van aanpakken, doorzet ten en slagen De C A.O. in de Schoenindustrie Bij 't college van rijksbemiddclaais is door den bedrijfsraad voor de schoenindustrie ingediend een ver zoek tot algemeen verbindend ver klaring van het gewijzigde art. 11 van de collectieve arbeidsovereen komst, afgesloten tusschen de Fede- tie van Nederl. Schoenfabrikanten eenerzijds, en den Neder). R. K. Fabriekarbeiders(slers)bondSt.Willi- brordus, den Ned Bond van Cbr. Fabrieks- en Transportarbeiders en de Ned. vereeniging van Fabrieks arbeiders anderzijds, van welke collectieve arbeidsovereenkomst be palingen algemeen verbindend zijn verklaard bij beschikking dd.22Maart 1941. Bezwaren tegen inwilliging van bedoeld verzoek kunnen voor 31 Mei 1941 schriftelijk worden ingebracht bij het college van rijksbemiddelaars. Het verzoek ligt voor belang hebbenden ter inzage op de bureelen van dearbeidsinspectie te Maastricht Breda, Botterdam, Utrecht, Amster dam, Haarlem, Arnhem, Deventer, Groningen, 's-Gravenhage en het college van rijksbemiddelaars, (St ct.) Antwerpsche kinderen naar Breda en Ginneken. Men schrijft uil Breda: Reeds eenigen tijd bestond bij vele inwoners van Breda en Ginneken het verlangen om aan de stad Ant werpen een tastbaar bewijs van dankbaarheid te geven voor de gedurende de evacuatie van 1940 zoogoed gegeven hulp en gastvrijheid Dit verlangen zal thans in vervulling gaan. Burgemeester B. W. Th. van Slobbe heeft 'n comité onder voorzitterschap van ziju echtgenoote geïnstalleerd, welk comité zich ten doel stelt 250 Antwerpsche kinderen van 6 fot 10 jaar gedurende drie maanden een gastvrij onderdak te verschaffen bij families te Breda en Ginneken. De secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken heeft zijn volledige medewer king toegezegd, zoodat de tijdelijke pleegoudes der 250 Antwerpenaartjes zich geen extra-distrinutiezorgen be hoeven te maken aangezien voor ieder kind de noodige distributie bescheiden zullen worden verstrekt. Dividend Philips 6 pCt. Naar wij vernemen hebben de beheerders van Philips' Gloeilampen fabrieken en van Gemeenschappelijk bezit van Aandeelen Philips' Gloei lampenfabrieken te Eindhoven voor het boekjaar 1939/1940 de volgende dividenden vastgesteld 6 pet. op de gewone en 6 pet. op de cumulatief preferente aandeelen. Over 1938/1939 werd op de gewone aandeelen ll en op de cum. pref. 7 pet. dividend uitgekeerd. SPRANG. Predikbeurten Zondag 25 Mei: Ned. Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur en -nam. 2.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 930 uur en nam 3 uur Ds. B. A. va nLummel. De Chr. Gymnastiekvereeniging „Pro Patria" van Sprang-Capelle, maakte Donderdagmorgen een uitstap je. Om het minder goede weer werd niet zooals in de bedoeling lag naar Roestelberg gewandeld, maar werd een marsch gemaakt door de gemeente tot station Nieuwevaart. Om ca. 7 uur ver trok men vanaf het vereenigingslokaal. te ca. half negen keerde men aldaar terug. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle houdt a.s. Donderdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaarvergadering. Aan de orde komen: Jaarverslagen enz., ter wijl de Weleerw. heer Ds. A. Sirag een opwekkend woord zal spreken. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag des morgens half tien en 'snamiddags twee uur hoopt voor de BEKENDMAKING, Uitreiking van Bonkaarten voor vaste Brandstoffen. De Burgemeester van Sprang- Capelle, maakt bekend, dat huis aan huis aanvraagkaarten voor vaste brandstoffen zullen worden bezorgd, welke op de hieronder vermelde plaatsen en tijdstippen moeten worden terugbezorgd, waarbij tegelijk- tijdig bonkaarten-voor de vaste brandstollen voor het1 slook- seizoen 1941/'42 zullen.wórden uitgereikt. De aanvraagkaart moet wor den ingevuld door de bewoners van particuliere woningen, wier distributiestamkaart met „HOOFD" is gewaarmerkt. Deze aanvragen geldeD uit. sluitend voor huisbranddoel einden. Op de achterzijde van de meergenoemde aanvraagkaart zijn aanwijzingen afgedrukt, met welke aanwijzingen men bij de invulling rekening gelieve te houden. Met nadruk wordt erop ge wezen dat deze kaerten niet mogen worden gevouwen, zeer duidelijk met inkt moeten wor den ingevuld en zindelijk worden gehouden. Da alamkaarten van alle gezins leden moeten bij het afhalen der Bonkaarten worden medegebracht. Aan personen beneden 16 jaren worden geen Bonkaarten uitge reikt. De aandacht wordt erop ge vestigd dat men zich beslist aan de onderstaande data rfioet houden, aangezien na deze uit reiking geen bonkaarten op het Distributie-Agentschap Sprang- Capelle meer kunnen worden uitgereikt. Personen, die hun kaarten niet tijdig hebben afgehaald, zuilen zich dan op het Distri butiekantoor te Waalwijk moe ten vervoegen. De aanvraagkaarten moeten worden ingeleverd In het Bondsgebouw te Sprang Wijk A 1 125 Maandagmor- gen26 Mei tusschen9— I2V2 uur Wijk A 126—250 Maandag middag 26 Mei tusechen 2—5V2 uur Wijk A 251—360 en A 421-439 Dinsdag, morgen 27 Mei tusschen 912'A uur. In het Gymnastieklokaal (oude school) to Capelle Wijk C 37-150 Dinsdagmid dag 27 Mei tusschen 2 5V2 uur Wijk C 151-276 Woensdag morgen 28 Mei tusschen 912V2 uur Wijk I) 151-250 Woensdag middag 28 Mei tusschen 2—ö'A uur Wijk D 251-337 Donderdag morgen 29 Mei tusschen 9 I2V2 uur. Op het Raadhuis te Vrijhoeve- Capelle ingang achterzijde van het Raadhuis: Wijk A 361-420 en B 1 70 Donderdag middag 29 Mei tusschen 2—5'/2 uur Wijk B 71-145 en C 1-36 Vrijdagmorgen 30 Mei tusschen 9 I2V2 uur Wijk D 1 150 Vrijdagmid dag 30 Mei tusschen 25'2 uur Sprang-Capelle, 23 Mei 1941. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. uitgaven bedroeg 2342.90. De balans sloot met een batig saldo van 1124.89. De ontworpen begrootjng voor het dienstjaar, aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 Juni 1942 wordt zonder wijziging vastgesteld. Het totaal der inkomsten en uitgaven wordt geraamd op 4161.50. Het bedrag van den omslag voor het nieuwe dienstjaar wordt resp. vastge steld op 4. 3, 2 en 1.50 per h.a. De opbrengst van dezen omslag wordt voor het komende jaar begroot op 2964.36. Tot hoofdingeland voor het water schap „Het Zuiderafwateringskanaal" wordt gekozen de heer R. Middelkoop alhier en tot plaatsvervanger de heer W. A. M. Teijinans te Vrijhoeve-Ca- pelle. Besloten wordt onder leiding van de Ned. Heide Maatschappij over te gaan tot verbetering der waterloopen in werkverschaffing, alsmede tot het aan gaan van een geldleening. In verband hiermede wordt als stemgerechtigd in geland volgens art. 18 van het Provin ciaal reglement voor de waterschappen aangewezen de heer J. Michaël. WAALWIJK. Van 10 tol 23 Maart 1941. Geboren Theodorus Hëndricus Martinus, zv. J. II. Muskens-Kipping. Francisca Johan na Maria, dv. C. II. van Oers-van Woen- sel. Eduardus Adrianus, zv. A. van Eeten-Vohneeren. Cornelia Jacoba, dv. Chr. (1. Chabot-Groeneveld. Overleden: Ma. Bouman, oud 39 jaren. Ha. van de Wiel, oud 06 jaren, weduwe van C. Kraneveld. Huwelijken II. Kraneveld, oud 30 jaren, wonende te Loonopzand en Ja. A. van Ierse], oud 27 jaren te Waalwijk. Chr. J. M. van Wanrooy, oud 29 jaren, wonende te Loonopzand en Wn. A. Muskens, oud 20 jaren te Waalwijk. Ingekomen: Ca. Verkooijen van Raamsdonk. Vertrokken (T. L. van Ettinger naar Woudrichem. Ca. II. M. Verschuur naar Heusden. G. J. Nieuwenhoven naar Geertruiden- berg. A. Vermaas naar Amsterdam. A. W. Brekelmans naar 's-Bosah. G. H. Ruiter naar Loonopzand, Wa. A. Mus kens naar Loonopzand. W. L. van Oosterhout naar .Héïisden. Th. L. van den Heuvel naar Drunen. Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen- dijk op te treden Ds. Vroegindew^y. Met Hemelvaartsdag vierden de echtelieden Adr. Koonings-Lucas, wo nende aan net Kerkeind, onder groote belangstelling hun gouden huwelijks feest. Zeer velen kwamen de jubilaris sen persoonlijk gelukwenschen, terwijl zij ook tal van schriftelijke felicitaties in ontvangst hadden te nemen. Door de buurtbewoners was voor de woning van het jubileerend echtpaar een eere- boog geplaatst, terwijl van de meeste woningen in de omgeving de vlag was uitgestoken. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers werd onder voor zitterschap van Notaris R. Middelkoop de jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het water schap „De Binnenpolder van Capelle' gehouden.' Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over t dienst jaar, aangevangen 1 Juli 1939 en ge ëindigd 30 Juni 1940 bleek, dat ont vangen was 3467.79. Het totaal der Keesje de Ruyter 16 jaar. Het Waalwyksche hiljartwonder Kees je de Ruyiler vierde Donderdag 15 Mei j.l. zijn zestienden verjaardag. Deze datum was nu te meer een belangrijke voor hem, omdat deze hem de mogelijkheid ontsluit zich te doen inschrijven als lid van den Nederlandschen Biljartbond, zoodat hij langs reglenientairen weg een greep naar het kampioenschap biljarten doen kan. De voorbije jaren van uitzonderlijke pres taties, zij het dan ook da<i deze los spon den van eenig organisatorisch verhand, zijn hem een goede training geweest voor de voorbereiding tot het eventueelc kam pioenschap. Gat de vereischte leeftijd van 10 jaren niet aan de aandacht van talrijke biljar ters, sportrelaties, vrienden en bewonde raars van het hiljartwonder ontgaan is, bewijst wel het feil dat de jarige biljarter vele felicitaties uit alle deelen des lands ontvangen mocht. Het is een bewijs te meer, omdat hij welkom zal zijn in den Nederlandschen Biljartbond, alwaar hij ajs gevreesd tegenstander Toch vele rid derlijke collega's ontmoeten zal. Of Keesje, 11a zijn inschrijving als lid van den Nederlandschen Biljarthond, nog als particulier op diverse plaatsen zal gaan optreden, staat te bezien. Feiile- lijk zal hem zulks als lid van dien Bond ook-niet geoorloofd zijn. Mocht hij even wel nog geen lidmaatschap kunnen ver krijgen, dan ligt het in de bedoeling de vroegere Tourneés weer op te vatten, die dan ongehinderd kunnen plaats vinden. Het groote ideaal is Thans echter: heit kampioenschap, waarop Keesje zich met alle energie en vaardigheid wil gaan Toe leggen. De laatste staaltjes van zijn kun nen waarborgen een succesvol optreden voor de toekomst. Zoo behaalde hij nog pas op het grootste formaat „klein bil jart" -tegen een niet onverdienstelijk te genstander met cadre 35/2 in 10 partijen van 400 car. niet minder dan 4000 car., waarbij de hoogste serie 287 was, terwijl het algemeen gemiddelde 41.30 bedroeg. Een dusdanige prestatie geeft den jeugdigen biljarter zeer zeker de kans 0111 als lid van den Ned. Biljarthond een goe den greep naar het kampioenschap te doen. D. v. N. en Z. DAMMEN. Persoonlijk Kampioenschap Dartimen Langstraat e.o. Zooals reeds gemeld wordt a.s. Zon dag te Dongen de 3e ronde gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap dammen. Het programma vermeld enkele zwa re partijen, zooals: A. v. d. Gouw (W.D.V.) tegen A. Dickens (D.D.V.). J. Langewerf (Dio) tegen Fr. van Munster (W.D.V.)welker beide par tijen door de W.D.V.'ers gewonnen kunnen worden. Vervolgens Jos Coesmans (Dio) te gen J. Siemons (D.A.M.) kan een klein succesje worden voor den Dio-speler, helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5