KRUSCHEN SPORT PROVINCIAAL NIEUWS. KANTONGERECHT H.de BONT-van hulten BURGERLIJKE STAND RECHTZAKEN HEERENKLEEDING NAAR HAAT r Zaterdag 14 Juni 1941 No. 48 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad BRABANTSCHE ZEILWEDSTRIJDEN Koop eerst een andere tandpasta Gemengd Nieuws. Rheumatische pijnen w. s. c. Zijn vrouw vermoord. Uitspraken. Ernstige mishandeling van kind door stiefmoeder. In een liftkoker gevallen. Jongetje onder de tram geraakt. Cacao onder het zand. Op Zondag 6' Juli a.s., zullen op de Maas tusschen Heusden en Ammerzoden, groote zeil wedstrijden gehouden worden, die gezien den opzet van het geheel zeker succes zullen heb ben en een gebeurtenis voor de Brabantsche zeilsport genoemd mogen worden. Het is zeker een verheugend ver schijnsel le noemen, dat de zeilsport in onze provincie steeds meer aan be langstelling wint en vooral de laatste jaren sterk naar voren gekomen is. De zeilsport immers is een gezonde sport en biedt aan degenen die haar beoefenen, een overvloed van ontspan ning. ,l Het behoeft daarom ook geen ver wondering te wekken, dat deze sport ook in Brabant steeds meer aanhan gers gaat vinden. Er werd ook vroe ger hier wel gezeild, maar dat was toen toch slechts een enkeling, die ge woonlijk los van eenig vereenigings- verband, deze sport beoefende. De ge bieden waar zij toen voornamelijk bloeide moest men gaan zoeken in het westen en noorden van ons land, waar groote watersportvereenigingen honderden liefhebbers tot zich trok ken. Gelukkig breekt zich ook hier steeds meer de opvatting baan, dat Brabant met zijn oneindige watervlakten als Hollandsch Diep, Merwede, Amer, Maas en Biesbosch, zich als bij uit stek voor de zeilsport leent. Men moet deze wateren gezien hebben door het oog van een zeiler, met al hun mooie stranden van zuiver rivierzand, die nooden om te zwemmen en zonneba* den. Heeft men de bekoring van dit schoone nog niet kunnen ondergaan, tracht dan eens mee te zeilen met de vele Brabanters, die reeds voor U een scheepje konden bemachtigen en nu genieten van deze uitzonderlijke pracht. Vooral hen die in deze zorge lijke tijden er eens geheel en al uit willen zijn, zouden wij aan willen ra den, gaat eens tot het water en gij zult geen tijd hebben om aan de moei lijkheden en nooden van het leven te denken. Het water houdt U jong van geest en sterk van lichaam. Brabant is inderdaad een zeilprovincie en be zit met zijn rivieren en wateren het mooiste zeilwater van Nederland. De boorden dezer wateren vormen een rijk natuur-reservaat met oude kas teeltjes en een bloemenpracht, die men op vele plaatsen tevergeefs zal zoeken. De liefhebbers van de vogelwereld moeten per zeiljacht eens gaan kijken in den Biesbosch, waar wilde zwanen huizen; waar vele soorten watervo gels, die men in Holland niet zou don ken aan te treffen, ongestoord hun broedplaatsen bezitten. Het is daarom geen wonder, dat de belangstelling voor de zeilsport vooral in Brabant steeds grooter wordt, te meer niet, daar de zeilsport zich zelf propageert, want is er een mooier en meer tot de verbeelding sprekend ge zicht denkbaar, dan een vloot ranke bootjes met hunne in de zon glinste rende zeilen, le zien scheren over het watervlak? Het zeilen is ook een specifiek va- derlandsche sport, waartoe vooral ook de jeugd zich steeds meer voelt aan getrokken. Dit stemt tot vreugde, want zij kweekt een gezonde rivaliteit aan, gepaard aan doorzettingsvermo gen en kameraadschap. De kosten mo gen misschien voor velen nog een be letsel vormen, maar deze vallen heusch wel mee en zeker als enkele jongelui de aanschaffing van een boot voor gezamenlijke rekening nemen. Men ga daarvoor maar weer eens te rade bij bevoegde personen, die zeker gaarne van advies willen dienen. Wij voorzien mede door het tot stand komen van een Waalwijksche zeilhaven ook voor onze plaats een krachtige opleving van de zeil sport en daarover kan men zich slechts verheugen. Wat nu de Brabantsche zeilwed strijden betreft, waarop wij boven reeds doelden, kunnen wij nog het volgende meededen. De wedstrijden worden gehouden op de Maas, van Heusden tot Ammer zoden; vandaar terug naar Heusden, dan naar het Bernsche Veer met als finish weer Heusden. Men zal de wedstrijden in Heusden dus drie keer kunnen volgen, hetgeen zeker een unicum is. Neem daarbij de gezellige drukte, die er in dit typische stadje bij aankomst en vertrek zeker heerschen zal, dan is er voor een leek een mooiere gelegenheid om met de zeilsport kennis te maken, moeilijk denkbaar. De inschrijving voor den wedstrijd is geheel vrij. Er zal gestart worden in 7 klassen, waarbij om de 5 minu ten èèn klas vertrekt. Daar iedere klasse uit 10 a 12 booten zal bestaan, zullen zich dus ongeveer een honderd booten tegelijk op de Maas bevinden en men behoeft over niet veel verbeel dingskracht te bezitten, om te weten dat dit een prachtig schouwspel zal zijn. De diverse watersportvereenigin gen hebben reeds alle medewerking toegezegd. Dit zijn met name Trident (Wijk-Waalwijk), Viking ('s Bosch), Neptunus ('s Bosch), de Dordtrecht- sche zeilbond en de Gorinchemsche zeilbond. Daar de organisatie van het geheel in beproefde handen is, kan men ver wachten dat alles vlot van stapel zal loopen, zoodat de deelnemers, maar niet minder de belangstellenden een aangename dag te wachten staat. Men verzoekt ons nog mede te dce- len, dat de inschrijving open blijft tot 30 Juni en dat men inschrijvingsfor mulieren kan aanvragen bij den heer Norb. Gragtmans, Grootestraat 134, Waalwijk. Ook niet klasse booten kunnen aan den wedstrijd deelnemen. Binnenkort hopen wij op deze wed strijden nog nader terug te komen, met bijzonderheden betreffende aan tal deelnemers, uren van vertrek en aankomst enz. Reeds tientallen van jaren werden miljoenen lijders aan over de heele wereld, door Kruschen van dit lijden verlost - Neem toch óók ondttrvoortdii- rende control* van scheikun dige-apotheker G. .J. Log <jé> bij apotii. en aio», i.w, i.4ï, u./o, u.41. Mededeeling proces-verbaal Kasop name bij den Penningmeester. 9. Rondvraag. WATERSCHAP „DE BINNEN- POLDER VAN WAALWIJK". Bovengenoemd Waterschap houdt een vergadering van stemgerechtigde ingelanden op Maandag 30 Juni 1941, des namiddags te 7 uur in het Hotel Verwiel aan de Markt te Waalwijk. Aan de orde: 1. Notulen. 2. Rekening 1939 1940. 3. Begrooting 1941 1942. 4. Vaststelling van den omslag voor 1941 1942. 5. Machtiging om onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. 6. Verkiezing van 1 Lid van het Dag. bestuur wegens periodieke aftreding van den heer E. E. A. van Tilburg. 7. Verkiezing van een Secretaris en een Penningmeester. Door het Dag. bestuur is de volgende voordracht opgemaakt: 1 P. Hobbelen: 2 Chr. Trimbach; 3 A. v. d. Broek. Machtiging Bestuur inzake borgstel ling van den Penningmeester. 9. Mededeeling proces-verbaal Kas opname bij den Penningmeester. 10. Rondvraag. RUILVERKAVELING IN DE BUITENPOLDERS. onderwijzend personeel leiding te ge ven in het gymnastiek-onderwijs op de lagere school, volgens de voorgeschre ven nieuwe richtlijnen. SCHOENEN RUILEN. De Vrouwelijke Vrijwillige Hulp te Arnhem heeft het initiatief genomen tot de instelling van een ruilbureau voor schoenen van meisjes en jongens tot en met achttien jaar. Het is in de zen tijd voor ouders een onoplosbaar piobleem hoe zij voor hun kinderen, die immers zoo spoedig uit de schoenen groeien, telkens ander passend schoei sel kunnen krijgen. De Arnhemsche V. V. H. komt aan deze moeilijkheid te gemoet door den ouders bemiddeling te verleejien. Het is de bedoeling dat de ouders de voor hun kinderen te klein geworden schoenen inleveren. De V.V.H. sorteert het binnenkomende schoeisel op kwali teit en maat en verschaft voor ieder in geleverd paar schoenen een ander, be ter passend, paar. Het kan natuurlijk gebeuren, dat men eens een enkelen keer niet de gewenschte maat kan ver strekken, doch deze mogelijkheid is des te geringer, als zeer velen van het ruil bureau gebruik maken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: Een blauwe jas, een regenjas, een zilverbon a 1.—, een strik, een da- mesportemonnaie, een zwart gelakt da mesrijwiel, een kinderjasje, een gebreid kinderjasje. Verloren: Een huissleutel, een zilveren Zeeuw- sche broche, een stamkaart. LUXOR BIOSCOOP. „Gier Wally". wijk. Huwelijken A. A. Verhulst, oud 2G jaren en Eth. A. M. van Hullen, oud 21 jaren, beiden te Waalwijk. Vertrokken G. J. Schapendonk naar ürunen. G. J. A. Sparidaans naar Tilburg. A. L. Overgaag naar 's-Gravenhage. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johannes Hubertus zv. J. H. de Jongh- Waas. Josepha Maria Anselina dv. B. Nijeholl-Dunnewiek. Gehuwd: Jacob A. Hilferink, 26 jaar en Hendri- ka van Leeuwen, 19 jaar. Hel echtpaar JAC. VAN HILST- Buitenkamp, dat heden zijn gouden bruiloft viert. (Foto E. v. h. Z.) ;e met alleen sn. Ik >als u volko- in elk id met vie ik 3i' me, u me l! stiet it zijn ield ze EXAMEN. Voor het te 's-Hertogenbosch en Til burg gehouden examen Middenstands diploma, Algemeene Handelskennis, slaagden de heeren J. Kuijsten, J. van Heijst en J. Brekelmans. Alle geslaagden genoten hun oplei ding bij den heer B. van Lier alhier. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR KEMPS. Zooals vroeger uitvoerig medege deeld zal de herder der parochie van :e beef- O; L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, -•'pastoor A. Kemps alhier, op Zondag ^22 Juni zijn zilveren priesterjubileum ieren. Het feest-comité heeft 't volgende irogramma vastgesteld: Algemeene H. Communie der paro chianen. 9.45 uur. Afhalen van den Jubilaris aan de pastorie door feestcomité en bruidjes. 0 uur. Plechtige Hoogmis met assis tentie der Weleerw. heeren H. en B. Surig. Feestpredicatie van den HoogEerw. Vicaris van 't bisdom, F. Hendriks. 12J4 uur. Aanbieding van 't geschenk der parochianen door 't feest-co- mité op de pastorie. 12J/2 1]/2 uur Receptie. Namiddag plechtig Lof met feest cantate. WATERSCHAP „DE BUITENPOL DER VAN WAALWIJK". Bovengenoemd Waterschap houdt een vergadering van stemgerechtigde ingelanden op Maandag 30 Juni 1941, des namiddags te 4 uur in het Hotel Verwiel aan de Markt te \yaalwijk. Aan de orde: 1. Notulen. 2. Rekening 1939—1940. 3. Begrooting 19411942. 4. Vaststelling van den omslag voor 1941 1942. 5. Machtiging om onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. 6. Benoeming van een Secretaris en een Penningmeester. Door het Da- gelijksch Bestuur is de volgende voordracht opgemaakt: 1 P. Hobbe len; 2 Chr. Trimbach; 3 A. v. d. Broek. 7. Machtiging bestuur inzake borgstel ling van den Penningmeester. Men heeft reeds eerder in ons blad kunnen lezen, dat er door den Cultuur- Technischen dienst plannen gemaakt zijn voor belangrijke ruilverkavelingen van de polders gelegen in deze streek ten Zuiden van de Maas. Over het algemeen zal men den toe stand van deze, meest weilanden, wel kennen; lange, smalle strooken grond, die zeer ondoelmatig gelegen zijn en naar verhouding veel langer zijn dan breed. Een doeltreffende ruilverkave ling kan hierin veel verbetering bren gen en zooals de zaken thans staan, zal deze in de naaste toekomst ook zeker tot stand komen. Dit houdt namelijk ten nauwste verband met de indijking van den Biesbosch, waarvoor het Oude Maasje en den Biesbosch worden af gesloten. Daarvoor is het noodig dat van Geertruidenberg tot Hedel een forsche dijk aan de Zuidzijde van de Maas moet worden aangebracht, om de watervloeden binnen de perken te houden. Met den aanleg van dezen dijk is men reeds begonnen en o.m. bij het veer in Capelle kan men de vorderin gen en den omvang der werkzaamheden bekijken. Natuurlijk zal 't geheel dezer werk zaamheden een tijdvak van jaren vor deren. Het grootste voordeel dat daar uit verkregen zal worden, bestaat uit het watervrij worden van de buiten- polders. Men weet maar al te goed hoeveel overlas.t van het water hier el- ken winter werd ondervonden. Daar aan is het ook te wijten, dat dezen grond moeilijk geschikt te maken was voor bouwland. In de toekomst zal daarin verandering komen, een v.eran- dering die nu reeds op verschillende plaatsen te merken is. O.m. in de laatste raadsvergadering van de gemeente Vlijmen, doelde bur gemeester van der Ven ook reeds op deze plannen, waarbij hij de voordee- len opnoemde die daaruit voortsprui ten. zooals aanleg van goede waterloo- pen, aanleg van verbindingswegen, be tere afwatering; ruimere en flinkere complexen grond enz. Gezien in het licht van bovenstaan de is het ook verklaarbaar, dat de ver gadering van den buitenpoMer van Be- soyen niet is doorgegaan. In deze ver gadering zou namelijk gesproken moe ten worden over den aanleg van een weg, dwars door dien polder, waar voor reeds een bedrag van 25000.— was uitgetrokken. Bij het vernemen van dit plan, heeft de Cultuur-Techni sche dienst zich met het polderbestuur in verbinding gesteld en het laten we ten, welke grootschere plannen er reeds in voorbereiding zijn. Het gevolg was, dat bedoelde vergadering toen ter elf der ure niet is doorgegaan. Wij zien met belangstelling de ont wikkeling van deze groote werken te gemoet. yrvM SLUITING DER APPLICATIE CURSUSSEN OP AKTE J. Onder leiding van het Bestuur van den R.K. Onderwijzersbond, afdeeling Waalwijk-Heusden, zal heden te 3 uur in Hotel Verwiel de sluiting en uitrei king der Diploma's plaats hebben van de vier applicatiecursussen op akte J, die door bovengejneld bestuur georga niseerd zijn. Het doel dezer cursussen was, het Er zijn maar weinig films van den laatsten tijd aan te wijzen, die zoo'n in druk op de bezoekers zullen achterla ten, als het Duitsche filmwerk, dat dit maal onder bovenstaanden titel in de Luxor Bioscoop vertoont' wordt. „Gier Wally" is werkelijk een film van klas- Het tweede elftal van WSC speelt mor gen haar laatsten competitiewedstrijd te gen Veersche Boys, op het terrein aan den Parallelweg. Daar er anders op sportgebied in onze gemeente niets te doen is, kunnen wij een gang naar het WSC-terrein aanbeve len. Aanvang 2.30 uur. R. K. C. Voor Zaterdag en Zondag a.s. staan de volgende wedstrijden op het program ma: Zaterdagmiddag half vier spelen de C-junioren een competitiewedstrijd op het RKC-terrein tegen DESK C. Dat kan een RKC-overwinning worden. Zondag gaan het A en B-elftal weder om naar Tilburg om hun kans in de De mi-finale te verdedigen. Het A-elftal krijgt reeds aanstonds de proef op de som te nemen tegen het tech nisch goed onderlegde Longa A-elftal, die reeds j.l. Zondag bewezen een goede kans te maken op en len prijs in de A- klasse. Doch ook onze jongens hebben bewezen van geen enkele tegenstander in deze klasse te "behoeven te verliezen. Jongens speelt voor wat ge waard bent, dan is de kans op den eersten prijs ook voor jullie niet uitgesloten, doch dan zal het noodig zijn dat elke speler zich van het begin tot het einde zich voor de volle honderd procent geeft. Het B-elftal krijgt den strijd aan te bin den tegen St. Jozeph A. RKC'ers speelt zooals j.l. Zondag de laatse 20 min., nu den geheelen wedstrijd dan is de over winning aan U. Doch dan niet op de laatste 20 min. laten aankomen want dan zoudt ge dien kous wel eens op den kop kunnen krijgen. RKC'ers laat Zondag a.s. uw vele sup- kind telkens werd verwond. Ook op andere wijze had verdachte het kind zeer slecht behandeld. Zij werd thans door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maan den. De officier van justitie, mr. Groene- wegen, te Almelo, heeft Woensdag legenden circa 50 jarigenlandbouwer B. G., te Almelo, levenslange gevan genisstraf geëischt, wegens moord en poging tot moord op ziju 45 jarige echtgenoote. De dader, die een volledige be kentenis aflegde, verklaarde daarbij, dat hij zijn vrouw niet had gedood om een som van f 11.000, waarvoor hij haar had verzekerd in handen te krijgen, doch terwille van zijn kinderen, twee zoons, en omdat hij het ongelukkige huwelijksleven aan de zijde van zijn vrouw niet langer wilde voortzetten. Deze moord is reeds gepleegd op 30 Maart J935. Buren vonden de vrouw zieltogend liggend op de deel van het boerenerf aan den Wind- hoeksweg te Almelo. Zij was van een 8 m. hoogen hooizolder gestort en stierf spoedig. Het vreemde ge drag van den echtgenoot viel daar bij op. Hij liep rond over 't boerenerf, doch deed geen enkele poging om zijn vrduw te helpen. De man stond bovendien reeds in een kwaden reuk, omdat men hem verdacht ook in October 1926 een aanslag op zijn vrouw te,hebben gedaan. Verdachte's raadsman, mr. Vrind uit Almelo, zeide, dal men bij de beoordeeling van deze misdaad re kening moest houden met de vele jaren van een ongelukkig huwelijks leven, dat vol conflicten was. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol. Dan neemt U waar hoe lvorol ln reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft. Tube 60, 40 en 25 ct se, die ons den strijd geeft van een Ti- roler boerendochter tegen haar geheele omgeving. Als eenigste dochter van een rijken boer, is zij namelijk meer als man, dan als vrouw opgegroeid en als zij, om haar kracht te bewijzen een ge vecht aangaat met een geweldige gier, is dit alleen om de boerenbevolking te bewijzen, dat zij ook als man wil mee tellen. Ongelukkigerwijze dreigt de strijd in haar nadeel te verloopen, maar op het juiste moment weet Beren-Josef de gier met een welgericht schot te dooden. Josef overlaadt haar met ruwen spot om haar on-vrouwelijk gedrag en noemt haar hoonend Gier Wally. Deze naam zal haar dan verder bijblijven en als een schaduw over haar leven blij ven hangen, terwijl hij haar telkens met woede herinnert aan den man, die hem haar gaf. Mede door omstandigheden van an deren aard, moet zij dan het huis ver laten en leidt een eenzaam en verwil derd leven in een afgelegen blokhut, totdat plotseling haar vader sterft en zij de rijkste boerendochter uit den om trek wordt, die haar boerderij tot nog grooteren bloei weet te brengen. De conflicten in deze film, met zijn mach tige natuurtafereelen spitsen zich nu toe tot een hoogtepunt, waarbij zelfs een moord dreigt te worden begaan. Dit feit geeft echter tevens de aanlei ding tot een gelukkig einde. porters, want er zullen (daar zijn wij van overtuigd) er nog meer zijn dan verle den week Zondag, niet in den steek. Het vertrek van het A en B-elftal, reserves en leiders is om 2 uur op het RKC-terrein. Zorgt er voor weer allen op tijd te zijn. DAMMJ5N. W.D.V.-Clubcompetitie De 1.1. Woensdag in het WDV-clublo- kaal bij den hee v. Bracht, Stationstraat alhier, voortgezette wekelijksche club competitie brachten de navolgende uit slagen G. de WerdFr. v. Münster 02 W. KraalJ. Hollemans 20 A. DamenH. v. d. Hammen 02 J. HamersH. Brouwers 02 C. de JongFr. v. d. Gouw II 20 C. BiekensH. Brouwers 1—1 A.s. Woensdag zal worden gespeeld: A PijnenburgA. v. d. Gouw. Fr. v. MünsterJ. Hamers. M. KoningsA. v. Engelen. A. WitteveenFr. v. d. Gouw II. H. DekkersJ. v. d. Gouw. G. de WerdC. de Jong. H. v. d. HammenC. Biekens. 's-HERTOGENBOSCH. C. v. S., Drunen, aardappelbesluit f30.— boete; W. L.S Drunen,aard appelbesluit f6boete; A. V., Heusden, aardappelbesluit f 15. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELBF. 109 WAALWIJK. Van 6 tot 13 Juni 1941. Geboren: Antonius Gerardus Johannes, zv. L. J. Koolen-van de Leur. Johannes Petrus Gerardus, zv. J. van den Heuvel-de Jongh. Cornelia Petronella Maria, dv. A. A. Leijtens-van de Griendt. Anna Augusta Frederike, dv. J. Kuijsten-Küm- pel. Cornelia, dv. A. W. de Jong-Spufj- broek. Johannes Andreas Petrus Ma ria, zv. A. F. J. J. van der Gouw-van der Sluijs. Huwelijksaangiften P. Coenen, oud 33 jaren en Pa. H. van de Voort, oud 24 jaren. A. F. van der Sanden, oud 32 jaren en F. P. van der Sanden, oud 30 jaren. W. L. Dekkers, oud 24 jaren en Cla. M. van de Wiel, oud 20 jaren. J. van Lieshout, oud 25 jaren, wonendie te Eindhoven en Aa. G. M. Hoevenaars, oud 28 jaren, te Waal boete; A, v. M., Vlijmen, inventari- satiebesluit f25 boete; A. A.v.d, W., Heusden, slachtverbod, f 15, boeteJ. v. d. S., Heusden, huis- slachtingsbesluil, f80— boete; C. v. D.. Dussen, slachtverbod, f200.— boete; B. C. v. A., Dussen slacht verbod, f 180 boete. De rechtbank te's-Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen de 45-jarige JSch., huisvrouw M. B. te Vlijmen, tegen wie een jaar gevangenisstraf was geëischt ter zake dat zij tusschen December en Maart j 1. Je Vlijmen haar minderjarig stiefdochtertje J. P. met eenwasch- hout had geslagen, waardoor het Donderdagnacht is de 73-jarige wachtsman G Boeland, die in de Putschelaan woonde, in een pand aan de Prins Hendrikkade te Rotter dam, in een liftkoker gevallen. In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis aan den Bergweg ge bracht, waar hij is overleden. Donderdagmiddag is in de Putsche laan te Rotterdam de 3-jarige C. B. op de treeplank van een stilstaande stoomtram geklommen. Toen de tram zich in beweging zette, viel het knaapje eraf. waardoor het rechter been onder de wielt-n van de tram verbrijzeld werd. Het ventje is in ernstige toestand in het Zuider ziekenhuis opgenomen. Dinsdagochtend werdontdekt.dat ingebroken was in een winkel van levensmiddelen aan de Van Alke- madelaan, aan den buitenkant der stad. Het onderzoek wees uit dat de daders binnen waren gekomen door een brandgang, waarna ze, door over een schutting te klimmen, de achter zijde van het perceel bereikten. Uit het kantoor is een klein be drag aan geld ontvreemd, uit den winkel zijn gestolen eenige kilo's onverpakte thee en koffie, benevens busjes cacao, in totaal veertig kilo gram, en zeven reepen chocolade. De recherche vernam van een tuinman van het landgoed „Arends burg", daar in de nabijheid,dat deze tijdens zijn werk had gezien, hoe twee personen in het plantsoentje op den hoek van de Oostduinlaan en Ruygrocklaan rondscharrelden; ze hadden er onder het zand twee zakken cacao verstopt. Dit was den tuinman gebleken, toen hij eens was gaan kijken. Hij waarschuwde de politie, die de cacao wegnam, doch den zandhoop in den oorspronke- lijken toestand terugbracht. Toen werd er een oog in't zeil gehouden. Des middags zagen twee agenten van politie in burger, dat nabij het plantsoentje twee mannen, ieder met een koffer, van hun fietsen stapten en zich naar de bewuste plek in het plansoentje begaven. Ze werden ge grepen en naar het hoofdbureau van politie gebracht. Zij bleken te zijn twee oude bekenden van politie en justitie, 37 en 23 jaar oud. De centrale opsporingsdienst begaf zich eerst naar de woning van den 37 jarigen arrestant, doch deze had een verkeerd adres opgegeven. Het was voor de politiedienaren echter een klein kunstje, het juiste adres op te snorren. Daar werd huiszoeking gedaan. In de kamer van den ver dachte werden gevonden tien busjes cacao en twee ret pen chocolade. Ten huize van den jongste werd een collectie inbrekerswerktuigen ge vonden. Met de arrestatie van den oudste is een gevaarlijk individu onschade lijk gemaakt. Hij heeft vele jaren in Amerika doorgebracht en was daar lid van enkelegangster.benden. Eenigen tijd heeft hij verblijf gehou den in de Sing-Sing-gevangenis. Bij de Nederlandsche politie is hij vooral bekend als een der daders van den

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5