SPORT RECHTZAKEN KERKNIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING 1$ vrije huizen Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant RAAMSDONK. - Gemengd Nieuws Advertentiën. TE KOOP: E.BRINCKMAN, Gedipl.Pédicure Officiesle Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherl) Atnilda-crème, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. C„ N. Rekkers, oud 25 jr., wonende te \Vaspik en J. J. Vrienten, oud 25 jr., al hier. Huwelijksaangiften: p w. Dirven, oud 28 jr., wonende te Dongen en J. van Riel, oud 24 jr., alhier. L. J. van Gulik, oud 36 jr. en G. C. Jansen, oud 34 jr., beiden alhier. P. Smulders, oud 25 jr., wonende te Eindho ven en A. M. Biekens, oud 24 jr., alhier. Vertrokken: J. M. van Strien naar Dongen. C. E. Snoeren naar Vcnlo. M. C. Korthout naar Dongen. D. M. van Gulik naar Groesbeek. RAAMSDONK. Geboren Barend zv. Willem van Seters en Gilia, Paans. Gerardus J. M. zv. Gerardus C. Visser en Huiberdina M. L. Godschalk. Petronella A. dv. J. van Strien en Cor nelia H. Meeldijk. Josephus H. M. zv. Johannes A Peters en Adriana H. Kie- boom. Seraphina A. M. dv. Mathijs P. A. Bouwens en Catharina M. Zijlmans. Jacoba P. dv. Michiel J. van Strien en Martina A. Roomer. Govert zv. Go vert Pruissen en Johanna Verhoeven. Ma ria H. dv. Johannes W. Maton en Anto- nia C. van den Klshout. Pieter C. zv. Pieter C. van Suijlekom en Geertruida C. Wiiyten. Adriana J. dv. Johannes J. van Boxel en Antonia J. Broeders. Petrus W. zv. Petrus A. Lodewikus en Gijsberta A. Luijten. Martinus J. M. zv. Ilubertus A. M. van Strien en Petro nella M. Achlen. Roel zv. Wobbel Oost en Tietje de Boer. Govert zv. Frans J. van der Beek en Maria G. Wassen. Huwelijken: Cornelis Dank, jm. oud 26 j. en Cor nelia W. Snijders, jd. oud 20 j. Overleden Catharina P. van den Kieboom, oud 20 jaren. Maria W. van Suijlekom, oud 3 maanden. Cornelis Ilmer, echtgt. van Louisa M. van Delft, oud 63 jaren. Gerardus van Spelde, wedn. van Maria van Spelde, oud 61 jaren. Anna A. Rit meester, echtge. van Jacob M. Paans, oud 51 jaren, Johanna H. Marcelissen, oud 17 jaren. Seraphina A. M. Bouwens, oud 3 dagen. Gerdina A. Bink, echtge. van Antonius Rullens, oud 45 jaren. 1—0 1—1 0—1 2—2 N. V. B. Uitslagen van Zondag: Kampioenschap van Nederland. PSVvsv Be Quick—ADO Afdeeling III. RiglersbleekPEC Go AheadVitesse Afdeeling IV. Promotie tweede klas. StandaardMiranda 34 RBCPicus 01 Promotie-competitie 3e klas. ESV—Nevelo 1—1 SETVeloc (terrein Willem II) 12 DESK—DÖSKO 3—1 Kampioenschap van Nederland. Het had in deze kampioenscompetitie niet mooier kunnen loopen met de span ning; tot den laatsten wedstrijd is het onzeker wie met de grootste en hoogste eer zal gaan strijken. PSV wist namelijk den thuiswedstrijd tegen VSV in een overwinning om te zetten en kan zich nu gaan voorbereiden op den grooten match tegen Heracles, die zij zal moeten win nen om met de Almelo'ers op gelijken voet te kunnen komen. Maar zoover is het nog niet. Be Quick speelde op eigen veld tegen ADO gelijk en behoudt daar mee een kansje op de derde plaats. De stand is: Heracles 7 5 1 1 11 21—8 PSV 7 3 3 1 9 11—10 ADO 8 2 3 3 7 13—16 Be Quick 7 2 2 3 6 8—14 VSV 7 0 3 4 3 7—12 Afdeeling III. Ilier zal een beslissingswedstrijd tus- schen Vitesse en PEC noodzakelijk zijn, om uit te maken wie Go Ahead in de tweede klas zal opvolgen. Afdeeling IV. Promotie-competitie 2c klas. Picus wist hier de leiding te riemen, door een schrale overwinning bij RBC. Het ziet er echter naar uit, dat Miranda een ernstige concurrent zal worden, want zij wist haar twee gespeelde wedstrijden in even zoovele overwinningen om te zetten. De stand is: Picus 4 3 0 1 6 6—5 Miranda 2 2 0 0 4 83 Limburgia 3 2 0 1 4 94 RBC 4 10 3 2 3—7 Standaard 3 0 0 3 0 411 Proi '^-competitie 3e klas. Nevelo behaalde bij ESV een gelijk spel, hetgeen een niet onverdienstelijke prestatie mag genoemd worden, waar door de Oisterwijkers haar kansen vol ledig handhaafden. Velóc maakte geen fout, door bij SET te winnen. De aan spraken van Veloc op het twcede-klasser- schap worden daarmee steeds ernstiger. De stand is Veloc 3 2 1 0 5 11—5 Nevelo 3 2 1 0 5 7—2 Mulo 3 1 0 2 2 5—6 SET 4 1 0 3 2 8—14 ESV 3 0 2 1 2 2—6 Door een overwinning op Dosko heeft DESK de leiding hier in handen geno men en er zal veel moeten gebeuren om de Kaatsheuvelnaren daar nog van te kunnen verdringen. De stand is: DESK 2 1 1 0 3 4—2 Zeelandia 10 10 1 11 DOSKO 10 0 10 1—5 Promotiewedstrijden 3e klasse. DeskDosko 31. In de eerste helft is het een spel van wisselende kansen waarbij het niet lot doelpunten komt. Ofschoon de Sportparkers na de rust zonder v. Laarhoven komen, pakken zij direct flink aan. Na enkele mooie aanval len neemt Dosko het leder en een blijk baar onschuldige aanval wordt door Ver- daarsdonk met een keihard schot, door Vloemans verkeerd beoordeeld, besloten, 01. Nu komt echter eerst de vastbeslo tenheid om te winnen bij Desk tot uiting. In weinige minuten is Dosko finaal in gesloten. v. Boxtel geeft een ver fraai schot in den uitersten hoek en het is 11. Onder gejubel trekt Desk opnieuw naar het Dosko-doel eiï opnieuw is het v. Boxtel, die met een snelle run alles passeert en kalm onhoudbaar inschiet, 21. De Bergenaren trachtten het spel te verplaatsen, wat hun weer eenigen tijd gelukt. Wederom weten ze het de Des- sers danig benau.wd te maken, tot v. Nieuwstadt den bal machtig wordt, keu rig doorgeeft aan v. Boxtel, die de op gedrongen backs passeert en nummer 3 in de touwen jaagt, waardoor Desk ver diend dezen wedstrijd won. R. K. C. liet 5e elftal besloot de competitie met een verdienstelijk 44 gelijk spel tegen Tulp 4. De resultaten van de junioren in de demi-finale te Tilburg zijn als volgt. Het A-elftal speelde tegen het sterke Longe A-elftal, na een fraaien spannende wed strijd, gelijk 11. Dit resultaat tegen de* veel grooter van stuk zijnde Longa-jon- gens is waarlijk prachtig. Doch na het geven van penalty's moesten de onzen zich de mindere van hun tegenstanders erkennen doordat Loftga er 2 van de 3, daarentegen de RKC'ers maar 1 van de 3 wisten te benutten. Het A-elf lal zal nu 29 dezer om de 3e of 4e prijs spelen. Het B-elftal overtrof aller verwachtin gen door St. Jozeph A met 60 te ver pletteren. Voor de rust was het een ge lijk opgaande strijdd en de stand was toen 10 voor RKC. Na de rust waren de onzen overwe gend sterker en voerden geleidelijk den stand op tot 60. Doordat zij voor de ronden zich vrij looten plaatsten zij zich met deze prachtige zege in de fina le, welke eveneens 29 Juni wordt ge speeld om den len en 2en prijs. Het C-elftal behaalde Zaterdag een flinke 50 overwinning op Desk C. Dit was goed werk jongens. DAMMEN. Persoonlijk kampioenschap dammen Langstraat e. o. De uitslagen der 1.1. Zondag in het WDV-clublokaal bij den heer M. v. Bracht alhier gespeelde partijen om het boven genoemd kampioenschhap, waren als volgt J. SiemonsS. Vereggen 02 Jos. CoesmansA. v. d. Gouw 02 S. VereggenA. Schilders 20 Fr. v. MunsterA Dickens 20 J. LangerwerfA. Claassen 02 De stand is momenteel: gesp. gw. gel. vrl. pl. A. Claassen 4 4 0 0 8 A. v. d. Gouw 4 3 10 7 S. Vereggen 4 3 0 1 6 J. Langerwerf 5 2 12 5 Fr. v. Minister 4 12 14 A. Dickens 5 2 0 3 4 A. Schilders 4 1 12 3 J. Siemons 3 10 2 2 Jos. Coesmans 5 0 2 3 2 J. Schuwer 5 0 2 3 2 Diefstal van hout Ie Drunen. S. IJ. te Drunen verscheen voor hel Gerechtshof te 's-Hertogenbosch in hoo- ger beroep van een vonnis van den poli tierechter te 's-Hertogenbosch, waarbij hij veroordeeld was tot 15 boete of 15 dagen hechtenis, ter zake dat hij een par tij hout had gestolen. Verdachte gaf Toe, het hout uit een bosch te hebben wegge haald, doch vertelde erbij, dat hij daar toe vergunning had gehad van den bosch wachter. Het waren twee karrevrachten geweest. Er werden twee getuigen a charge in deze strafzaak gehoord en een a de charge. De advocaat-generaal Mr. Mas- sink eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger pleitte vrijspraak op grond van goede trouw van verdachte, subs, clementie. Arrest over 14 dagen. HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR F. HOFFMANS. Een fonds voor nieuwe kerkbanken als feestgeschenk. Drukbezochte receptie. Zondag heeft de Pastoor van de paro chie Heikant, de Z.Eerw. Heer F.' Hoff- mans, zijn zilveren priesterfeest gevierd ter gelegenheid waarvan uit vele huizen der parochie het vaderlandsche dundoek wapperde. Des morgens om zeven uur en half ne gen geschiedden gelezen H.H. Missen waaronder de parochianen in grooten getale de II. Communie ontvingen tot in tentie van den jubilaris. Om half elf vond de Hoogmis plaats, die werd opgedragen door den feeste ling. Onder groote belangstelling van hgi publiek werd pastoor Hoffmans des mor gens om kwart over tien aan de pastorie afgehaald door het Kerkbestuur, de col lectanten en een schare van ongeveer 80 bruidjes, die bloemen en palmtakken droegen. Deze feeststoet bracht den ju bilaris naar de kerk. Onder de H. Mis, waarbij de jubilaris geassisteerd werd door den kapelaan dei- parochie en WelEerw. heer P. Stevens als diaken en den Z.Eerw. heer J. Mut- saerts, assistent der parochie als sub-dia- ken, hield kapelaan Stevens een feestpre dikatie. De gewijde spr., die,voor deze gelegen heid tot tekstwoorden gekozen had „Tu es sacerdos" (Gij zij priester) hield een beschouwing over het priesterschap en bood daarna hel geschenk der parochie aan. Dit bestond uit een fonds, bestemd voor nieuwe banken in de kerk. Door het jongens- en mannenkoor werd onder leiding van den heer H. Hoppenbrouwers op uitstekende wijze de driestemmige Missa „Gratia Plena" van L. Refice gezongen. Na de mis werd nog uitgevoerd de priester-cantate voor 4-stemmig mannen koor, knapenkoor, tenor- en baritonsolo en orgel van P. J. Vranken. Bij hef einde van de kerkelijke plech tigheid werd de jubilaris met zijn familie weer in stoet naar de pastorie terugge leid. Receptie. Van half één tot half twee vond in het mooi versierde K. J. M.-huis aan de Pater Donderstraat een receptie plaats van welke gelegenheid zeer velen gebruik maakten om den jubilaris met zijn fami lie hun gelukwenschcn te komen aanbie den. We merkten hierbij o.m. op: den Z.Eerw. Heër pastoor Van Oorschot van de parochie van het II. Sacrament (Ring baan Oost), father B. Vlasveld, Directeur van het St. Jozefstudiehuis, het kerkbe stuur, het feestcomité, de collectanten, de Broederschap van de processie naar Scherpenheuvel, de processie naar Ha kendover, Mgr. Sweens, oud-presidart van het Groot Seminarie van ons bisdom, den Z.Eerw. heer De Klijn, pastoor van de parochie Bredascheweg, het kerk koor, de onderwijzers der jongensschool, onderwijzeressen der meisjesschool, St. Elisabeth-vereeniging, congregatie, H. Familie, voetbalvereeniging „Zigo", Nrd. Br. Chr. Boerenbond, bestuur en directie der Coöperatieve Tilburgsche Melkfa briek, Heikani's Belang, ILK. Jonge Boe renstand, R.K. Bocrinnenbond, K. J. M. en een zeer groot aantal particulieren. Daarnaast waren ook vele schriftelijke gelukwenschcn alsmede een reeks fraaie cadeaux, die men in de receptiezaal be wonderen kon. o Des middags om drie uur heeft de ju bilaris een plechtig lof gedaan, van wel ke gelegenheid hij gebruik maakte om zijn parochianen in welgekozen woor den te bedanken voor de luisterrijke vie ring van dit feest, waarin zij den priester geëerd hebben en voor de aanbieding van het kostbare geschenk. Na het lof zong het koor een Priester- Cantate. In den loop van den middag bracht de harmonie St. Antonius van de parochie Hoefstraat een aubade. Huldiging door de kinderen. ^Dinsdag was het feest voor de kinde ren. Er had een II. Mis met algemeene H. Communie door de. kleinen plaats en een plechtige H. Mis met assistentie, die dooi den jubilaris werd opgedragen. De kin deren haalden daarbij hun herder aan de pasorie af. Zoowel de wisselende als vaste gezan gen werden door alle kinderen gezamen lijk gezongen, onder leiding van den heer H. Hoppenbrouwers. Na de H. Mis werd de jubilaris weer naar de pastorie teruggeleid, waar dan een kinderhulde met aanbieding van ge schenk plaats had. Zoo men ziet heeft dus ook de jeugd zich niet onbetuigd gelaten bij hel feest van haar geestelijken herder. N. T. Ct. RAAMSDONKSVEER. Zilveren Priesterfeest Pastoor J. Bekkers. Op 17 Juni herdacht de ZeerEerw. Heer Pastoor J. Bekkers, alhier, het heug'lijk feit, dat hij vóór 25 jaren werd opgenomen onder de Priester schaar van Gods Kerk. Pastoor J. Bekkers werd 8 April 1891 te St. Oedenrode geboren. Na met succes volbrachte studies in Megen, op Klein- en Groot-Seminarie, mocht hij op 17 Juni 1916 uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen de H. Priesterwijding ont vangen. Zijn priesterlijken arbeid begon te Bladel. Daarna werd hij in 1921 benoemd tot kapelaan in de parochie van den H. Jozef te Tilburg (Heuvel), waar hij vele en vruchtbare jaren als kapelaan werkte. Toen in Sep tember 1936 aaD Pastoor Berkelmans z.g. eervol ontslag werd verleend, benoemde Z. H. Exc. Mgr. Diepen kapelaan J. Bekkers lot Pastoor van Raamsnonksveer. Vijf en twintig jaren priesterarbeid Met voldoening mag hij terugzien op de afgelegde vijf en twintig jaren. In de enkele jaren, die hij onder ons verbleef, mochten wij reeds ondervinden, hoe het welzijn zijner parochie hem ter harte gaat en hoe hij elke gelegenheid, ter verhooging van dat welzijn, met beide handen aanneemt. De parochianen van Raamsdonks- veer beijveren zich om het zilveren priesterfeest van hun Herder, Pas toor J. Bekkers, zoo waardig mogelijk te vieren. De feestelijkheden zullen echter alleen kerkelijk gevierd worden. Dinsdag 17 Juni, de eigenlijke herdenkingsdag, heeft het feest plaats voor de schoolkinderen Om 6.30 uur en 7.30 uur H. Mis, waaronder algemeene H. Communie der school kinderen. Om 9.30 plechtige H. Mis met assistentie, op te dragen door den ZeerEerw. Heer Pastoor, gezon gen door de schoolkinderen, Te 3.30 namiddag kinderhulde in het St. Henricusgebouw, door de jongens van de St. Theodorusschool. Woensdag 18 Juni. Om 10 uur Kinderhulde in het St. Henricus gebouw, door de meisjes van de St. Theresiaschool Zondag 22 Juni zal het feest wor den gevierd voor de parochie. Om 7 en 8 30 uur H. Mis, waaronder algemeene H. Communie. Om 10 uur plechtige Hoogmis, op te dragen door den ZeerEerw. Heer Pastoor, geassisteerd door zijn Heerneef, den HoogEerw. Hooggel. Heer A. van der Meijden, President van het Groot- Seminarie, Kanunnik van het Kathe draal Kapittel, als Diaken en den WelEerw. Heer W. Bekkers als Subdiaken. Onder de H. Mis Feest- predicatie door den HoogEerw. Hoog gel. Heer A. van der Meijden. Om 12.15 uur Aanbieden van de feest gave. Van 12.30 - 1 30 Receptie op de Pastorie. Om 1.30 uiir Serenade door de harmonie »de Eendracht« uit Raamsdonksveer. Om 3 30 uur Plechtig Lof met dankwoord van den ZeerEerw. Heer Pastoor. Na het Lof feestcantate uitgevoerd door de R.K. Zangveree- niging »Amicitia« uit Raamsdonks veer. In Raamsdonk is dezer dagen de eerste coloradokever gevonden. De kever is aangetroffen in een bietenveld in de Werfkampen. We zullen hopen, dat dit de eerste en de laatste is die Raamsdonk onveilig maakt. Op het laatst van de vorige maand is een bericht in dit blad geplaatst, dat in de plaats van den heer H. J Leijten, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als Ontvanger der gemeente Raams donk, tot zijn opvolger is benoemd de heer Th. Koisteren. Dit bericht is niet juist, de heer Koisteren is benoemd tot waarne mend Ontvanger der gemeente Raamsdonk. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, is benoemd Mej. M. A. den Brok, komende van Bergchem. Sluikhandelaren in arrest, De recherche te 's Gravenhage had er kennis van gekregen, dat in een afgelegen straatjein een achterbuurt 'n ongeoorloofde handel zou worden gedreven in verschillende artikelen. Op het oogenblik, dat deze handel aan den gang was, verscheen de po litie en zij arresteerde vijf lieden, een reiziger, een chauffeur, twee kruideniers en een etaleur. Zij hadden een groote partij waren bij zich, afkomstig uit Leidschendam bestaande uit jam, kersen op sap en abrikozen, welke artikelen tegen verhoogde prijzen van de hand werden gedaan. Een hoeveelheid 120 kg jam, 111 flesschen abrikozen en 52 blikken kersensap werd in beslag genomen. Bij een huiszoeking bij den etaleur werden nog in beslag genomen twee koffers, gevuld met textielgoederen en zestien paar schoenen, benevens zes paar pantoffels. Het onderzoek wees uit, dat de partij jam voor f600 van de hand zou worden gedaan, terwijl de nor male prijs in totaal f175 bedraagt. De recherche nam verder nog een groote partij zeep mee, welke tegen ook verhoogden prijs buiten de di stributie om zou worden verhandeld. Twaalfhonderd stukken zeep werden in beslag genomen, die tien cent per stuk kosten en voor f 0.72^ werden verkocht. Een chauffeur en twee kooplieden werden in verband hier mede nog aangehouden en evenals het genoemde vijftal, na verhoor, ingesloten. GETROUWD: COR VAN WIJK en GESINE WIEGERINK De Heer en Mevrouw VAN WIJK-WIEGERINK betuigen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voorde vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Groenlo, 17 Juni 1941. GEVRAAGD tegen 15 Juli in klein gezin die vooral vlug en proper is en van goede getuigen voorzien. Liefst ongeveer 25 jaar of ouder. Aanmeldt n op Woensdag avond of Zaterdagavond na 8 uur. Mevrouw R. v. MIL-Bohnen, 64382 Markt 20 (in groote stad) met 5 hoekpanden fllöOOO. Huuropbrengst f7905 Adres: CHR J. KLhRKX, Grootestraal 192a - Waalwijk. Acfiter het Stadhuis 30 Tel 4869 - '8 BOSCH DES MAANDAGS ADRES: HOTEL VERWIEL TEL. 26 WAALWIJK ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN KUNSTMATIG DROGEN EN MALEN VAN GRAS EN KLAVER. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt het volgende mede: In een officieele publicatie van 16 Mei j.l. werd er op gewezen, dat voor het kunstmatig drogen en malen van gras en klaver vergunning moet worden aangevraagd bij het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd. Daar deze mededeeling tot misverstand aanleiding heeft gegeven, wordt er thans op ge wezen, dat alleenvergunning aangevraagd behoeft te worden door den exploitant van een inrichting voor het drogen en/of malen van gras en klaver. Veehouders kunnen dus zonder eenige formaliteit hun gras laten drogen en het gedroogde en al of niet gemalen product naar hun bedrijf vervoeren, mits dit uitsluitend in eigen bedrijf wordt vervoederd. Deze regeling is getroffen .ten einde de productie van gras- en klavermeel te kunnen controleeren en te bereiken, dat al het gras- en klavermeel, wat niet in opdracht van telers en voor hun eigen gebruik is gemaakt, bestemd wordt voor de fabricage van mengvoeder. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat in verband met de verhooging van het aardappelrantsoen met een half kg., de detaillisten in de gelegenheid zullen worden gesteld op de aan hen uit te reiken toewijzingen 2 kg. in plaats van, zooals voorheen, IV2 kg. per op de toewijzing vermeld rantsoen te betrekken. In verband hiermede is bepaald, dat de plaatselijke verkoop kantoren van de V.B.N.A. op toewijzingen, welke zijn geldig ver klaard tot 23 Juni a.s. of een lateren datum 2 kg. per op de toewijzing vermeld rantsoen aan de detaillisten zullen afleveren. Voor toewijzingen, welke zijn geldig verklaard tot 22 Juni a.s. of een vroegeren datum, blijft de af te leveren hoeveelheid ge steld op iy2 kg. per rantsoen.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3