KANTONGERECHT Bil Examens l'!T DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KUNST EN LETTEREN SPRANGGAPELLE. WASPIK. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG TILBURG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. Gemengd Nieuws WAALWIJK. Van 13 lot 20 Juni 1941. Geboren: Thomas Joanna Antonius, zv. G. Th. Maas-van der Lee. Jacobus Cornells Maria, zv. C. P. Beerens-Smulders. José Maria Helena, dv. A. Slaats-Muyris. Overleden C. P. Trommelen, oud 26 jaren. M. Elshout, echtgenoot van H. Chr. v. d. Houdt. Huwelijks-aangiften Chr. A. Molegraaf, oud 22 jaren en Ca. M. W. Mandemakers. W. J. van der Gouw, oud 26 jaren en Ja. W. van Schaijk, oud 24 jaren. A. Duquesnoy, oud 21 jaren en Ma. A. Swinkels, oud 20 jaren. Ingekomen: Ga. H. J. II. Mars van Enschede. Ga. C. van Wezenbeek van Loonopzand. Fra. J. Verhoeven van Loonopzand. Vertrokken Ma. C. Kipping naar Sprang-Capelle. J. W. van der Pennen naar Drunen. Ca. G. M. Keuning naar Oss. Ja. IJpelaar naar Gelsenkirchen (Dl.). Brandgevaar veroorzaakt. De Kantonrechter Ie 's-Hertogenbosch behandelde de strafzaak legen A. S. uit Drunen, die aldaar een stuk heide, dat hij wilde scheuren en waarvan hij bouw land wilde maken, in brand had geslo ken en wel zoo, dat er voor de dennen- bosschen, die eraan grensden en die eigendom waren van de Godshuizen te Heusden, brandgevaar ontstond. Conform den eisch werd S. veroor deeld tot 25 boete of 25 dagen hechte nis. Uitspraken. De Kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees de navolgende vonnissen, wegens overtreding* van het inventarisatiebesluit: A. C. L. K. te Waspik, 12,50 boete. M. C. L. !e Waspik, 12,50 boete. C. J. A. L. te Raainsdonk, 20 bocle. G. H. Ie Waspik, 20 boete. A. A. T. te Waalwijk, Crisis-suikcrbe- sJuit, 100 boete. H. B., te Eethen, inleveringsbesluit hooie en stroo, 40 boete. SPRANG. Predikbeurten Zondag 22 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Gouden Bruiloft. Onder groote belangstelling herdacht het echtpaar J. W. Genuït-v. d. Poel j.l. Woensdag den dag waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk werden ver bonden. Door de buurt was het Kerkplein geheel met prachtig versierde dennen boompjes beplant, terwijl algemeen ge vlagd werd. Namens de buurtbewoners werden des morgens de gelukwenschen aange boden bij monde van den heer D. van Caem, die daarbij tevens een prachtig cadeau aanbood in den vorm van een prachtige divan met kleed en een bloe menmand. De jeugd uit de buurt, welke voor de mooie, aparte versiering had gezorgd, bood eveneens een prachtige bloemenmand aan, terwijl voorts onder de meer dan 20 prachtige bloemstukken welke het gouden paar mocht ontvan gen, bloemenmanden waren van de A. R. Kiesvereeniging en de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Door zeer velen werd gebruik ge maakt van de gelegenheid om het gou den paar hun gelukwenschen aan te bieden, o.m. door Burgemeester en Me vrouw Smit, Dr. Winkelman, deputa ties van de A. R. Kiesvereeniging, Af deeling Sprang van den Ned. Bond v. Chr. Fabr. en Transportarbeiders en talrijke vrienden en buurtbewoners. De jubilarissen mochten verder talrijke cadeaux in verschillenden vorm ont vangen, alsook honderden schriftelijke felicitaties, telegrammen, enz. Des avonds bracht het fanfarecorps Sirena onder overweldigende belang stelling van de burg.erij het gouden paar een serenade, bij welke gelegen heid door den voorzitter de gelukwen schen werden aangeboden. CAPELLE. Vrijdag 27 Juni a.s. des avonds iy2 uur hoopt voor de Chr. Geref. Kerk aan den Loonschendijk in de schuur B. van Pelt voor te gaan Ds. Smits uit Sliedrecht. BEKENDMAKING. UITREIKING VAN NIEUWE DISTRIBUTIE-BONBOEKJES. De Burgemeester van Sprang- Capelle maakt bekend, dat op de hieronder vermelde data en plaat sen nieuwe distributie-bonkaarten zullen worden uitgereikt. De kaarten voor de in distributie ge brachte goederen zijn gebundeld naar leeftijdsgroepen en van een letter voorzien. Kinderen van 0 t.m. 1 jaar ont vangen kaarten B en P, Kinderen van 2 t.m. 3 jaar ont vangen kaarten B en Q, Kinderen van 4 t.m. 7 jaar ont vangen kaarten A en Q. Personen van 14 t.m. 20 jaar ontvangen kaarten A en E. De overige personen ontvan gen kaarten A. Bovendien worden toeslagkaar- ten verstrekt aan degenen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten. Hiervoor komen in aanmerking, zij, die reeds in het bezit zijn van extra kaarten uit dezen hoofde en tevens een be trekkelijke verklaring overleggen. Deze verklaring dient van te vo ren op het distributiekantoor te j zijn afgehaald. (Zie de bekend- j! making van Woensdag j.l.) De categorie zware arbeid" t ontvangt een kaart C De categorie „zeer zware ar- ji beid" ontvangt een kaart D. Aan personen beneden 16 jaren worden geen distributiebeschei- j den uitgereikt. De uitreiking zal geschieden op vertoon van de distributiestam kaarten van het geheele gezin. Te Sprang in het Bondsgebouw: Wijk A 1 100 op Maandag morgen 23 Juni tusschen 9—12]/2 uur. Wijk A 101-200 op Maan dagmiddag 23 Juni tusschen 2 5J/2 uur. Wijk A 201300 Dinsdagmor gen 24 Juni tusschen 912J^ uur. Wijk A 301—360 en A421 439 Dinsdagmiddag 24 Juni tus schen 25J/2 uur. Te Vrij hoe ve-Capelle in het ge bouw van Chr. Belangen (Hei straat D 16): Wijk A 361—420 en B 1—40 Woensdagmorgen 25 Juni tus schen 9— 12J/2 uur. Wijk B 41 145 Woensdag middag 25 Juni tusschen 25J/£ uur. Wijk C 136 en D 150 Donderdagmorgen 26 Juni tus schen 9—12J/2 uur. Wijk D 51 150 Donderdag middag 26 Juni tusschen 25J^ uur. Te Capelle in het Gymnastiek lokaal (Oude school): Wijk C 37130 Vrijdagmor gen 27 Juni tusschen 912]^ uur. Wijk C 131220 Vrijdagmid dag 27 Juni tusschen 25x/2 uur. Wijk C 221—276 en D 151 180 Zaterdagmorgen 28 Juni tus schen 912]^ uur. Wijk D 181260 Maandag morgen 30 Juni tusschen 912J/£ uur. Wijk D 261337 Maandag middag 30 Juni tusschen 2—5j^ uur. Tegelijk met deze uitreiking van nieuwe bonkaarten zullen van sommige personen een deel der uitgereikte kaarten worden ingenomen aan tafel II. Dit be treft: a) Zij. die een huisslachting verrichten en nog niet een vol doend aantal bonnen hebben in geleverd; b) Zij, die brood bakken van graan uit eigen oogst; c) Pluimveehouders, wanneer zij ook in de toekomst voor kip penvoer in aanmerking wenschen te komen. Voor een juiste beoordeeling van deze innamen is het noodza kelijk dat iedereen, die aan tafel I nieuwe kaarten in ontvangst neemt, zich met alle distributie stamkaarten en ontvangen be scheiden aanmeldt aan tafel II. Ter vermijding van eventueel misverstand en onaangenaamhe den vestigen wij tenslotte de aan dacht op het volgende: 1In het belang van een vlot verloop van deze uitreiking is het noodzakelijk, dat elkeen zich stipt houdt aan de voor hem (haar) vastgestelde uitreikings datum en tijdstippen; 2) Voor de in ontvangstname van de nieuwe bescheiden dient een ontvangstbewijs te worden geteekend. Deze onderteekening moet geschieden door degene, die de kaarten in ontvangst neemt. Sprang-Capelle, 19 Juni 1941. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor 't examen g.a.l. voor de Ned. Ver. voor gemeentebelangen de heer C. Ha- verhals alhier. CAPELLE. - Bij den gemeenteveldwachte- Keijnemans werd door den heer L- Stein aangifte gedaan van het ver liezen op den Capelsohen dijk, rich ting Waspik, van een geel koperen verstuiver van een rugspuit. Gedurende de vorige maand werden ter gemeente secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleesch- keuringsdienst aangegeven 10 run deren en 3 kalveren. Tot evangelist voor de Evange lisatie op Geref. grondslag te Wor- merveer en Zaandam, is benoemd de heer J. van den Hoek, godsdienst onderwijzer te Vrijhoeve-Capelle De praktijk van wijlen Dr A. Hoos zal worden voortgezet door Dr. Verheij, die inmiddels reeds in functie is getreden. Predikbeurten Zondag 22 Jun' a.s. in de Ned. Herv. Kerk van Waspik. Voormiddag half tien en namiddag twee uur Ds. R. de Bruin De heer L. van Helderen her dacht Maandag het heugelijke feit dat hij 25 jaren in dienst was bij de Nederlandsche Chroomlederfabriek „Waspik" v/h Gebr. Kooperberg. De jubilaris die in deze firma als magazijnmeester werkzaam is heeft het dien dag niet belangstelling ont broken, al werd het zilveren feest, vanwege de bijzondere tijdsomstan digheden slechts in bescheiden kring gevierd. Toch heeft de directie, het kantoor-, technisch en fabrieksper- soneel zich dezen dag niet onbetuigd gelaten en den jubilaris op waardige wijze gehuldigd, In een geestige toespraak memo reerde de oudste der Directeuren van H's werkkracht en werklust en wees op de vriendschapsbanden, welke tusschen Directie en personeel in deze firma steeds hebben bestaan, daarbij de hoop uitsprekend,dat op dezellde prettige en kameraadschap pelijke wijze nog tal van jubilea in de toekomst gevierd zullen kunnen worden. Aan het slot van de huldiging, waarbij ook deechtgenoote en verdere familieleden van den jubilaris aan wezig waren, dankte de laatste voor de eer, hem aangedaan en voor de fraaie cadeaux, waarna de eerewijn werd rondgediend. Het feest werd in den familiekring verder op aangename wijze voort gezet. RAAMSDONKSVEER. Op Woensdag 18 Juni had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een kerkgebouw met woning van de Gereformeerde gemeente, aan de Industriestraat, te Raamsdonks- veer. De laagste inschrijver was Herwijnen en Plezier te Dordrecht voor f26436,- Hoogste inschrijver f46900,- Het werk is nog niet gegund. Laagste inschrijver voor'tschilder- werk was J. Koster, Raamsdonksveer voor 1450, Op een aardappelveld aan het Moleneind te Raamsdonksveer is alhier weer een Coloradokever gevonden. Dit is dus het tweede exemplaar dat in deze gemeente is aangetroffen. Het bouwen van 'n kerkgebouw met woning voor de Gereformeerde Gemeente aan de Industriestraat alhier is gegund aan de aannemers Mertens en Weterings alhier. Onze stadgenoot L. P. M. Rerende slaagde te Oosterhout voor het di ploma typen. Voor het eerst sedert de invasie van den coloradokever in ons land is deze te Geertruidenberg| ontdekt. Hij werd gevonden in het gras langs den Stationsweg. Tilburgsch Studentencorps. De Senaat van het Tilburgsche Studentencorps «St. Olof» is voor het corpsjaar 1941 1942 samen gesteld uit de heeren A. A. M. Verdijk praeses; F van Tulder, vice-praeses; W. H. M. Klijberg, ab-actis, H.Lim Koei Liang, quaestor en J. G. M. Meurs, assessor. Ab-actis Heuvel 62 Onzestadgenoot,A.A.M.Carpay ambtenaar ter secretarie alhier,slaag de voor het examen gemeente administratie. De N.V. Grond Mij., die de uitgestrekte landerijen der Gods huizen »De Waarden« voor een aanmerkelijk deel door werkver schaffing in cultuur bracht, heeft na een tijdelijke onderbreking bij gebrek aan arbeidskrachten, thans met circa 30arbeiders de werkzaamheden wederom hervat. Naar wij vernemen heeft zich in deze gemeente slechts een gega digde aangemeld voor opname van kinderen uit Rotterdam. Gezien het prachtige sociale werk Is het zeer te betreuren dat zich naar aanleiding van den oproep van bur gemeester Steemers, zoo weinigen hebben aangemeld om 't lot vaD eigen jeugdige landgenooten te ver lichten. door het eenige weken van aangename verpoozing te bezorgen in onze rustige en mooie omgeving. Moge alsnog meerderen aan dien oproep gevolg geven. N. v. H. Diploma Vestigingswet. Voor het examen voor het diploma Vestigingswet slaagden te Tilburg de volgende dames en heeren opgeleid door de Middenstands-avondschool te Kaatsheuvel: de Dames: Jana Doe- vendans, M. Kisling, Schalken, J. Schalken, J. Schoenmakers, A. Vloe mans, J. Vloemans, I). v. (L Wee en N. Verboven en de heeren: J. Brekel- mans en C. v. Gulik. Nog steeds houtdiefstallen. Door de Geineente-politie werden de laatste weken meerdere processen- verbaal opgemaakt, wegens diefstal van hout. Aangezien dit kwaad nog steeds voortgang vindt, zal tegen der gelijke gevallen met kracht worden opgetreden. Gebleken is, dat in de fraaie bosschen onzer gemeente erger lijke vernielingen worden aangericht en dat willekeurig jonge boomstam men tot eenige decimeters hoven den grond werden afgehakt. Het behoeft niet gezegd te worden, dat hierdoor groote schade aan de boschbcplanting en het natuurschoon wordt veroor zaakt. Herhaaldelijk werd geconsta teerd, dat jeugdige personen waar onder dikwijls schoolgaande kinde ren mei bijlen en hakmessen gewa pend, naar de bosschen trekken en daar ter wille van eenig brandhout, groote vernielingen pleegden. Elen ernstig woord van waarschuwing aan de ouders 0111 hun kinderen van der gelijke daden terug te houden, is ze ker niet overbodig. We vernemen, dat de Justitie strenge straffen zal eischen tegen de bedrijvers van deze ontoe laatbare en zeer afkeurenswaardige handelingen. Sociale Hulpactie. Dezer dagen is alhier een Sociale Hulpactie opgericht. Onder deze actie wordt verstaan, het gratis hulp ver- leenen aan behoeftige gezinnen door de leden der Sociale Hulpactie op ad vies van de Doktoren Vercauteren en Cappetti. Als leidster van deze actie werd aangesteld Mej. Rick Dekkers, als vice-lcidster Mevr. Wennekens, als secretaresse Mej. Franc. Vloe- mans, als Raad van advies, Mevr. Ver cauteren, Mevr. Capetti, Mevr. Jansen en Mevr. EIbers-Burmanje. Reeds thans hebben zich verschil lende vrijwilligers disponibel gesteld 0111 de noqdige hulp in behoeftige ge zinnen te verleenen. In Waalwijk, Den Haag, Rotter dam en meerdere andere plaatsen in Nederland werkt deze actie reeds schitterend. Bij deze plaatsen heeft zich thans ook Kaatsheuvel in een rij gesteld. Wij hopen dat deze instelling ook hier een groot succes zal worden. LOONOPZAND. Van 12 t/111 19 Juni 1941. Geboren Johanna Elisabeth, dv. F. P. Verhof- Damen. Jacobus Adriaan Godefridus Johan, zv. A. J. J. van der Linden-van Boxtel. Maria Geertruida, dv. J. .1. Luijten-Vissenberg. Johanna Hendri- ka Wilhelmina, dv. J. Klis-Grootswagers. Overleden: J. Groot, oud 55 jr., echlg. van A. v. d. Broek. H. J van Stiphout, oud 78 jr., weduwn. van J. M. van den Dobbelsteen. Huwelijken J. Th. van Woensel, oud 33 jr. en M. A. .1. van Nieuwstad, oud 24 jr., beiden wonCTide alhier. Vertrokken: J. J. Vrienten naar Waspik. J. P. Leemans naar Dongen. W. J. Kamer en gezin naar Tilburg. H. M. van der Ven, geh. met A. P. Jacobs naar Breda. G. G van Wezenbeek naar Waalwijk. F. J. Verhoeven naar Waalwijk. P. A. Verschuren naar Grave. J. H. Mus- kens naar Sprang. ST. JOACHIMSMOER. Excursie. De Boerinnenbond St. Anna alhier had de leden uitgenoodigd tot het hou den van een excursie naar de nieuwe Coöperatieve Melkfabriek te Dongen op Woensdag, 18 Juni 1.1. Meer dan ABONNEERT U OP DIT BLAD 50 leden namen aan deze excursie deel. De directie leidde het gezelschap in dit nieuwe aan de meeste moderne eischen voldoende gebouw rond en gaf de noodige verklaring en ook menige nuttige wenk ter goede behandeling van de melk voor die op de Zuivelfa briek is aangekomeu. Het bleek een zeer prijzenswaardig plan te zijn ge weest van het Bestuur haar leden tot dit uitstapje uit te noodigen. Na af loop van het bezoek aan dit gebouw toog men naar Burgers Dierenpark, waar nog eenige uren aangenaam en nuttig werden doorgebracht. Voldaan keerden allen daarop huiswaarts. Een ernstig vliegtuigongeluk in Roemenië Twaalf slachtoffers, Op het Roemeensche vliegveld Baneassa in de nabijheid van Boe karest heeft volgens S.P.T. Woens dagmiddag een ernstig vliegtuigon geluk plaats gehad, dat aan 12 per sonen het leven heeft gekost. Het passagiersvliegtuig van de Roemeen sche luchtvaartmaatschappij, dat da gelijks den dienst tusschen Boeka rest en Sofia onderhoudt, kon niet gemakkelijk stijgen, zoodat de piloot vreesde met de boomen rondom het vliegveld in aanraking te komen. Hij heelt daarom getracht zijn toestel met geweld omhoog te trekken, doch sloeg daarbij over den kop. Het vloog terstond inbrand De geheele bemanning en negen passagiers, bij wie 7 Duitschers, zijn in de vlammen omgekomen. Drama te Lopik. De vrouw van den veekoopman v. d. R te Lopik is Woensdag volgens een bericht in het Utr. Nwbl., tijdens afwezigheid van den man door haar zoon gewurgd. De zoon heelt zich van het leven be roofd. Oplichter gearresteerd. De politie te Diemen heeft een 24-jarigen man aangehouden, die er zijn werk van maakten,bij oud militairen bezoeken al te leggen en hen dan in den waan te brengen, dat hij wel iets voor hen zou kun. nen bereiken. Bij den eene stelde hij een goede betrekking in uitzicht, een ander beloofde hij voor kleeding te zullen zorgen. Ter tegemoetko ming in de onkosten vroeg hij tel kens een klein bedrag. Bij het ver hoor op het politiebureau bekende hij volmondig het hem ten laste gelegde. Het bleek, dat hij in Am. sterdam gedomicilieerd is. maar den .'aalsen tijd een zwervend bestaan leidt. Ook te Hilversum en te Am- heeft hij zich reeds schuldig gemaakt aan oplichting en diefstal, waarvoor- hij door de politie in genoemde ge noemde gemeenten reeds gezocht werd. Nicotine gedronken. De landbouwer M. te Sevenum, vader van een groot gezin, dronk bij vergissing uit een llesch met ver dunde nicotine, inplaats van uit 'n flesch met koffie. Deze nicotine werd gebruikt voor het besproeien van fruitboomen in een boomgaard. De man overleed na enkele oogenblikken Moordaanslag na mislukte verzoening te Amsterdam. In een woning in de Kleine Kat- tenburgerstraat, heeft zich gister morgen even over negenen een drama afgespeeld. Een 35 jarige man heeft een vrouw, met wie hij in onmin leefde, zóó ernstig met een dolkmes getroffen, dat het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het Binnen-Gasthuis moest worden ver voerd. Johan Wagenaar overleden. Componist, dirigent en muziek leeraar van beteekenis. Te 's-Gravenhage is gisteren, 78 jaar oud, overleden de nestor der Nederlandsche componisten dr. Johan Wagenaar. De begrafenis is bepaald op Vrijdagmiddag te 2 uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage. NIEUWE UITGAVEN. Inkomstenbelasting. Bij het uitgeversbureau van Lonk- huyzen te Zeist verscheen een uit gave over de Inkomstenbelasting, bevattende bet volledige Invoerings- besluit Inkomstenbelasting 1941 het besluit op de Inkomstenbelasting 1941 met de volledige heffingstabellen en het besluit op de Commissarissen- belasting 1941 met de uitvoerings beschikkingen. Voor hen die volle dige inlichtingen over den inhoud dezer nieuwe belastingbesluiten wenschen is deze uitgave zeker aan te bevelen. Zij is tegen den prijs van 30 cent bij bovengenoemde uitgeverij ver krijgbaar. oud 24 jaren J. P. Sprangers. oud 24 jaren en A. J. Heurter, oud 23 jaren A. van Dongen, oud 22 jaren en B. H. Verstappen, oud 21 jaren. Overleden: C. J. Rijken, oud 70 jaar, weduwe van J. Rijken A. Roos, oud) 40 jaar, echtgenoot van L. over de Linden. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Z e n u w ta bl ett e n gehruikt Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3