PROVINCIAAL NIEUWS. UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING 4 „NOORD-BRABAND" Woensdag 2 Juli 1941 No. 53 De Echo van het Zuiden Tweede Blad ORUNEN. DUSSEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. GEERTRUIDENBERG EXAMEN. Geslaagd voor acte L. O. mej. Ria Veltman alhier. Zij genoot haar op leiding op de kweekschool Mariënburg te 's-Hertogenbosch. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. Toelatingsexamen 1941. GOUDEN JUBILEUM BIJ N.V. „NOORD-BRABAND". Gisteren had ten kantore der N.V. „Noord-Braband" alhier de huldiging plaats van den heer W. Timmermans, oudste directeur dezer N.V., die den dag herdacht dal hij gedurende 50 jaren in het bedrijf werkzaam was. Namens het personeel werd 't woord gevoerd door den heer H. Huysmans, procuratie-houder, waarna de jubila ris dankte voor de hulde en geluk- wenschen hem gebracht. Hij wilde van deze gelegenheid tevens gebruik ma ken om te memoreeren dal de heer Huysmans heden 35 jaar werkzaam is bij de Maatschappij, waarvan 10 jaar als wiskundige; jubilea die anders niet officieel zouden zijn herdacht. De heer W. Timmermans eindigde met de aanwezigen een vrijen middag toe te zeggen, waarna een couvert werd uitgereikt ter vervanging van een feestelijke viering, die in normale tij den ongetwijfeld zou hebben plaats ge had. Van 't uitgebreide buiten-personeel aan de Maatschappij verbonden, ook in België, alsmede van zakenrelaties werden gelukwenschen in verschillen den vorm ontvangen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder hchoorende ambtsge bied wercr gedurende de maand Juni 1941 ingelegd 53543.35 en terugbe taald 34176.68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 22099. DE C.A.O. IN DE SCHOENINDUSTRIE. Het college van rijksbemiddelaars heeft algemeen verbindend verklaard het gewijzigde artikel 11 (beoogende een verhooging van de toeslagen) van de collectieve arbeidsovereenkomst in de schoenindustrie. BEGRAFENIS J. C. SPAPENS. Zaterdag ten 10% uur had in de parochiekerk van St. Jan de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den in 't St. Elisabeths-ziekenhuis te Til burg overleden heer J. C. Spapens. Een overtalrijk aantal vrienden, he kenden en zakenrelaties volgde de lijk baar; de H. Mis werd opgedragen dooi den ZeerEerw. heer pastoor Heeze- mans, geassisteerd door de eerwaarde heeren kapelaans Völker en Gedden. Het parochiaal zangkoor zong, onder leiding van den heer Duivelaar, op schitterende wijze de Requiem-Mis van Perosi. Talrijke kruisen en kransen werden het stof fel ij k overschot voorafgedra gen. Pastoor Heezemans verrichtte de absoute op 't kerkhof en diep onder den indruk verlieten de zeer velen den doodenakker, overtuigd een hoog staand burger ten grave te hebben ge dragen. WATERSCHAP „DE BUITENPOLDER VAN WAALWIJK". De ingélanden van bovengenoemd waterschap kwamen Maandagmiddag in een zeer goed bezochte vergadering in de achterzaal van hotel Verwiel bij een, onder voorzitterschap van den heer H. P. J. Hoffmans, die allen een hartelijk welkom toeriep. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De rekening 1939/1940 werd in inkomsten vastgesteld op 2243.43y> en in uit gaven op 1231.40y2, zoodat een batig saldo resteert van 1012.03. De be grooting 1941/1942 sluit in inkomsten en uitgaven op 2164.53. Over het al gemeen waren de geraamde posten hier niet veel afwijkend van die van voorgaande jaren. Het onderhoud van de wegen is met ongeveer drie hon derd gulden verhoogd en gebracht op 475.Voor verbetering van de wa- terloopen, waarvoor vorig jaar niets benoodigd was, is thans een bedrag beschikbaar van 800.I)e begroo ting werd goedgekeurd. De omslag voor het seizoen 1941/1942 werd vast gesteld op 3.per ha., terwijl het bestuur gemachtigd werd om onder houdswerken in eigen beheer uit te voeren. Vervolgens kwam aan de orde benoeming van een secretaris en een penningmeester. Voor beide functies werd afzonderlijk gestemd, waarvoor de volgende opdracht was opgemaakt: 1. P. Hobbelen, 2. Chr. Trimbach, 3. A. v. d. Broek. Er werden uitgebracht 88 stemmen, waarvan voor de functie van secretaris de heer Trimbach er 80 verkreeg en de heer Hobbelen 8, voor de functie van penningmeester verkreeg de heer Trimbach 81 stem men en de heer Hobbelen 7. De voorzitter meent te spreken na mens hel bestuur en alle ingelanden, wanneer hij den heer van Heeswijk hartelijk dank zegt voor het vele en accurate werk, voor den polder ver richt. Spreker waardeert het dat de heer van Heeswij k heeft toegezegd om zijn opvolger in te werken en spreekt tot slot de hoop uit, dat het hem in zijn nieuwen werkkring goed zal mo gen gaan De heer van Heeswijk dankt het bestuur en de ingelanden voor de har- lelijke woorden door den voorzitter gesproken. Wat hij voor den polder gedaan heeft was niet meer dan zijn plicht, maar dan een plicht die hij steeds gaarne vervuld heeft, zoodat 't hem spijt dat hij door omstandigheden zijn functie heeft moeten opgeven, die hij nooit zou hebben aanvaard, als hij vroeger geweten had hoe het nu loo- pen zou. Daar de unanieme regeling voor de borgstellingen nog niet is afgekomen, zal men met betrekking tol dit punt wachten tot Ged. Staten een dergelijke regeling gegeven hebben. Er werd tot slot nog mededeeling ge daan van proces-verbaal van kas opname bij den penningmeester, waar uit bleek dat kas en boeken in orde waren. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter ver volgens de vergadering. WATERSCHAP „DE BINNEN- POLDER VAN WAALWIJK". Bovengenoemd waterschap hield Maandagavond een goed bezochte ver gadering in de achterzaal van hotel Verwiel. De voorzitter, de heer H. P. J. Hoff mans, sprak een woord van welkom, waarna de notulen der vorige verga dering werden gelezen en onveranderd werden vastgesteld. De rekening 1939/ 1940 werd in inkomsten vastgesteld op 3650.87 en in uitgaven op 3308.59y2, derhalve een voordeelig saldo van 342.27y2. De begrooting 1941/1942 werd in inkomsten en uit gaven vastgesteld op 2953.IIV2, waarv&n een bedrag van 1250.is uitgetrokken voor verbetering van wegen. De omslag voor 1941/1942 bleef onveranderd en werd evenals vorig jaar vastgesteld op 2.per ha., terwijl liet bestuur gemachtigd werd onderhoudswerken in eigen be heer te doen uitvoeren. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer E. van Tilburg, werd met 58 van de 66 uit gebrachte stemmen herkozen. De ver kiezing van een secretaris-penning meester geschiedde in twee stemmin gen, waarvoor dezelfde voordracht was opgemaakt als bij den buitenpolder. In heide gevallen haalde de heer Trim bach 55 van de 66 uitgebrachte stem men, zoodat de heer Trimbach be noemd werd tot secretaris-penningm. De machtiging van het bestuur in zake borgstelling van den penning meester werd voorloopig opgehouden in afwachting van een regeling van Ged. Staten Uit een proces-verbaal van kas-opname bleek, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren en in overeenstemming met de kas. Van de rondvraag maakt de heer Frans van Loon gebruik 0111 verbete ring te vragen van de Tweede Zeine Oost, van zijn oude boerderij tot aan de St. Crispijnstraat, daar dit gedeel te, vooral bij nat weer, in een onmo gelijk slechten toestand verkeert. I)e opzichter, de heer Arn. van den Broek, zegt dat daar weinig aan te doen zal zijn, of er zou een klinker weg of keiweg van gemaakt moeten worden. Er zijn al werd 100 karren puin op gereden, maar dit helpt niet. De voorzitter zegt toe, dal het he- étuur de zaak ter plaatse in oogen- schouw zal nemen en trachten, in overleg met de gemeente, iets te be reiken. KYNOLOGEN-VEREENIGING WAALWIJK e.o. Maandagavond hield bovengenoem de vereeniging een algemccnc verga dering in Hotel „De Twee Kolommen", die bij afwezigheid van voorzitter en secretaris geleid werd door den pen ningmeester, den heer J. Pulles, die de aanwezigen welkom heette en de hoop uitsprak, dat deze vergadering in het belang der Kynologie een vlot en zake lijk verloop zou mogen hebben. Hierna werd overgegaan tot behan deling der agenda. Ingekomen was een schrijven van de heeren J. Tielen en J. Timmermans, resp. voorzitter en secretaris, waarin zij gevolg geven aan een reeds eerder geuit verlangen om hun functies aan andere en daadwerkelijke Kynologen toe te vertrouwen, hetgeen zeker in het belang der vereeniging zal zijn, waarbij zij de hoop uitspreken dat de vereeniging onder haar nieuw bestuur zal mogen groeien en bloeien. De heer Tielen had 't vorig jaar op algemeen verzoek de functie nog een jaar aan genomen, maar nu wenschte hij aan zijn voornemen gevolg te geven. De voorzitter zegt het te betreuren dat de heeren dit besluit hebben moe ten nemen. Hij brengt hen namens al le leden hartelijk dank voor alles, wat zij in het belang der vereeniging ge daan. hebben. Beiden waren vanaf de oprichting lid en bestuurslid, de heer Tielen vele jaren voorzitter. Vervolgens bracht de penningmees ter zijn financieel jaarverslag uil, dat door de heeren van Dongen en Bak kers werd gecontroleerd en in orde bevonden. Na eenige onderlinge bespreking werd overgegaan tot verkiezing van een voorzitter. De heer André Verhoeven werd met bijna algemeene stemmen als dusda nig gekozen. De functie van secretaris werd met die van penningmeester ver- eenigd, terwijl de heer A. Bakkers met groote meerderheid van stemmen tol tweede secretaris werd gekozen. Bij de rondvraag vroeg de heer van den Griend of hel niet mogelijk is meer te vergaderen, waarna na am pele bespreking besloten werd een maal in de drie maanden een verga dering te houden en tusschentijds als het bestuur dit noodig oordeelt. De heer Manders bepleitte de wen- schelijkheid van het houden van een lezing over de kynologie door een be voegd persoon, om zoodoende meer propaganda voor de vereeniging le maken. De vergadering was van mee ning dat men voor dit doel beter een clubmatch kon organiseeren, waarna in beginsel besloten werd daartoe in het najaar over te gaan. Voorts werd nog besloten de tentoonstelling te Nij megen te bezoeken. De voorzitter sioot vervolgens met een opwekkend woord deze geanimeer de vergadering. LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 „VEEL PLEZIER" MET PETER PECH. Voor een uitstekend bezette Musis Sacrum zaal is Peter Pech c.s. Maan dagavond opgetreden en hij heeft met de zijnen het publiek stellig uitstekend vermaakt, zoodat het gelach en ge schater niet van de lucht was. Dit suc ces is voornamelijk aan den bekenden radio-kunstenaar te danken, die niet van de planken was af te slaan en met verschillende humoristische gevalletjes de titel van de revue eer aan deed. Niet minder succesvol was het op treden van het liederenensemble „Teun Klomp en zijn makkers terwijl de schetsen van Peter Pech te samen met Beppy Murray, Jan Blok en George Dubree, eveneens voor een genoegelijke revuesfeer zorg droegen. Het danspaar Leone en Peter liet eenige niet onverdienstelijke dansen zien, terwijl Piet van Veen in zijn gen re eveneens een goede partij blies. Al les bij elkaar was het een gezellige uit voering die men hier meer zou wen- schen. HANDBOOGSPORT. Zondag j.l. had op de banen der handboogschutterij „Eendracht maakt Macht", gevestigd Café W. Pulles ('t Vosje") de eindstrijd plaats voor het onderling kampioenschap, waaraan door alle leden werd deelgenomen. Na spannenden strijd wist de heer L. van Bladel beslag te leggen op den eeretitel met 379 punten in 100 pijlen. Na afloop werd de heer L. v. Bladel door alle aanwezigen gefeliciteerd met zijn behaald succes en werd hem door den voorzitter, den heer J. Kleijberg. met eenige welgekozen woorden den kampioensbeker aangeboden. BRABANTSCHE ZEILWEDSTRIJDEN OP 6 EN 13 JULI. Op de Zondagen 6 en 13 Jilli worden voor de 7e maal in successie de boven genoemde wedstrijden gehouden. De wedstrijden nemen van jaar tot jaar in omvang en beteekenis toe, al zal de deelname dit jaar ongunstig be- invloed worden door. de bijzondere omstandigheden. Niettemin zullen vele tientallen deelnemers aan den start verschijnen en zal het zeker de moeite loonen den wedstrijd van nabij te volgen. Dat is ook niet zoo moeilijk, met de fiets kan men binnen het uur elk punt van de wedstrijdbaan, die op de Maas ligt tus- sch enHeusden en Ammerzoden, be reiken. Maar bovendien is er dit jaar een unieke gelegenheid 0111 de perso- neelé wedstrijden op 6 Juli bij te wo nen. Er is voor dien dqg de salonboot „Stad Rotterdam" gecharterd, waarin men den wedstrijd van nabij zal kun nen volgen en waarvoor men zich kan opgeven bij den heer N. Gragtmans, 131, Waalwijk. De zeilsport wordt voor Brabant van beteekenis. Het is ook daarom van be lang er eens nader kennis mede te.ma ken. Het verblijf langs de boorden van de Maas op de wedstrijddagen zal in vele opzichten interessant voor den toeschouwer zijn. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te De venter geeft een ieder in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met Qtto Hoekstra, die het Algemeen Pu- bliciteits- en Uitgeverskantoor, achter de Hoven 45 te Deventer, exploiteert, bij hem, Commissaris van Politie, in lichtingen in te winnen. SPRANG. De Koleninkoopvereeniging, on- derafdeeling van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimo nium kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen, onder leiding van haren voorzitter den heer W. M. Dal- maijer. De voorzitter opende de slechts ma tig bezochte vergadering en ging voor in gebed, waarna hij er in zijn ope ningswoord op wees dat er sinds de laatste jaarvergadering in November 1939 veel veranderd is en er ook voor de Koleninkoopvereeniging vele moei lijkheden zijn ontstaan. De omstandig heden noopten ook de jaarvergadering te verschuiven en het boekjaar in het vervolg te doen loopen van 1 April 31 Maart. Tot slot wijst spr. er op dat de Heere regeert ei) Zijn almacht over alles gaat. en wekt op als christenen af te wach ten wat de toekomst zal brengen. Na het lezen der notulen, brengt de penningmeester, de heer H. M. Zwart het finantieele verslag uit over de af- geloopen periode Nov. 1939—30 Mrt. 1941. De commissie tot het nazien der boe ken en bescheiden van den penning meester, bracht vervolgens bij monde van den* heer D. van Caem verslag uit en deelde mede dat alles in de beste orde was bevonden. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn accuraat beheer en de commissie voor haar werk. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden W. M. Dal- maijer en J. de Jong bij acclamatie her benoemd, terwijl in de vacature ont staan door het vertrek van den heer J. Molegraaf werd gekozen de heer A. Hoevenaars. De voorzitter richtte een woord van dank aan het adres van den heer Mo legraaf voor de vele en velerlei arbeid die hij in het belang der vereeniging heeft verricht. Op voorstel van het bestuur werd besloten 15 ct. per H.L. teveelbetaalde contributie als tegoed op de contribu- tiekaart over te schrijven Na een dankwoord voor de opkomst van den voorzitter werd de vergadering gesloten. CAPELLE. In deze gemeente is een comilé opgericht met het doel pogingen aan te wenden Rotterdamsche kinderen gedurende een drietal weken nl tusschen 21 Juli en 10 Auguslu* a.s. een liefdevolle verzorging, een rus tige omgevingen de heerlijke huiten- lucht te verstrekken door hen onder te brengen hij families in deze gemeente die zich daartoe bereid verklaren. Dit com Ié beslaat uil de volgende personen: de dames M. Allard, M. Visser, E Meijers, C. v. Bracht- v. Meerten en H. Beerens. De heer J. H. Busch treedt als secretaris van het comité op Onze stadgenoot, de heer Otten, slaagde voor de akte van bekwaam, heid als onderwijzer. Onze stadgenoot, de heerA.A. J. van Ellen, slaagde voor het te 's-Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies der directe belastingen. Maandag j.l. is een aanvang gemaakt met de uitreiking der per soonsbewijzen. Het eerst was aan de beurt Mej. M Quirijns-van Aalst. Hel geheel heeft een zeer vlot verloop. Het aantal in dc eerste week afgekeurde foto's was zeer gering, Slechts een percentage van 5 werd afgekeurd Over het algemeen komen de opgeroepenen goed op tijd. Na tuurlijk zijn er weer enkelen bij die zich aan de oproeping niet storen, doch daarmede weet men wel raad want die betalen het dubbele bedrag aan leges. Diegenen die in het geheel niet komen laat men rustig loopen. Dat komt na 1 Januari a s. wel in orde want dan moet ieder een per soonsbewijs hebben. Zij die dit dan Geslnagd voor het toelatingsexamen tot de le klas: A. Bergmuns, C. v. Beurden, J. Cliarpentier, II. den Dunnen, L. Dupont, W. Hens, C. van Herpt, G. Jansen, P. Klerkx, Ph. Klijn, M. Kneepkens, I.. Knepflé, A. de Kort, P. Loden- stijn, L. de Louw, J. v. d. Mee, C. v. d. Meijden- berg, P. v. d. Meijs, C. Schoonderniark, J. Slants, A. Verwlel, A. IJpelaar en II. Zijlmans te Waal wijk, A. v. d. Beek, A. Bissclink en A. van Oorschot te Kaatsheuvel, L. Colijn en J. Spoor te Eethen, J. Kommers en L. Smit te Sprang- Capelle, J. v. Gelderen te Geertruidenberg en I„ Klijn te Baamsdonk. Afgewezen: 9. Examen melkcursus. Dezer dagen werd te Drunen in de weide in den Drunenschen Overlaat het examen af genomen van de cursisten, die den melkcursus hadden gevolgd, die georganiseerd werd door de stoomzuivelfabriek te Drunen. De voormelkers waren de heeren H. J. Aarts en Knippels, die terug kunnen zien op een geslaagden cursus, want 49 van de 51 leerlingen behaalden het vereischte melkdiploma. De examinatoren waren de heeren Tonkes Struijf uit Breda, de Jong uit Helvoirt en van Ham uit Dongen. Tevens was aanwezig de heer van Kessel, directeur van de boterfabriék te Drunen en vele belangstellenden. De geslaagden zijn: Kees Pulles 162 p., J.- V. d. Water 165 p., Jet van de Water 164 p., Anna van Son 167 p., Hub. Mostermans 167 p., Rika v. d. Brand 159 p., Berta v. d. Ven 167 p., Tonia de Gouw 186 p., Nelly Robben 168 p., Christien de Gouw 162 p., Cor van Son 174 p., Jana v. Hulten 167 p., Piet v. d. Brand 164 p., Johanna Vrijhoeven 156 p., Mart van Drunen 158 p., Berta Brok 149 p., Jo v. Eg- gelen 153 p., Frans van Wezel 164 p., Lina v. Lochten 153 p., Gerard v. d. Ven 187 p., Nelly de Wit 152 p., Jo v. Son 155 p., Riena Vissers 183 p., Zisca v. Venrooy 161 p., Jan v. Rooij 151 p.. Ad. Brok 162 p. Herman v. d. Sanden 170 p., Bertus v. Loon 146 p., H. van Eggelen 146 p., Piet v. Drunen 150 p., J. van Eggelen 161 p., Jo de Pinth 155 p.. Gerard Dikmans 174 p., Kees van Kessel 167 p., Jan Thijssen 167 p., Kees Pulles (Baardwijk) 150 p., J. Vrijhoeven 156 p., Kees Klerks 155 p., M. v. d. Geld 165 p., M. v. Son 155 p., Bertus Pulles 156 p., Andre van Bladel 149 p., Johan Jehoel 152 p., Jan Muskens 168 p., André Spruit 152 p., H. Laurijssen 149 p., A. Vrij hoeven 176 p., W. Klerks 158 p., Antoon Aarts 158 p. Na het examen werd door den heer Ad. Brok een woord van dank gesproken namens de leer lingen aan het adres van de beide voormelkcrs, de heeren Aarts en Knippels. Spr. wees op het onuitputtelijk geduld, dat de beide heeren had den gehad om hun leerlingen de handgrepen van het melken eigen te maken. Verder dankte hij den heer v. Kessel voor de theoretische lessen, die zij van hem moch ten ontvangen en de heeren juryleden voor hunne bereidwilligheid om het examen te komen afnemen. GEMEENTERAAD. In de Maandagavond gehouden gemeente raadsvergadering werden enkele ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de stichting ..Moederheil' te Breda om subsidif werd aangehouden en zal hij de begrooting behandeld worden. Besloten werd tot het vaststellen van een Kinderbijslagverordening en een Verordening tot het verleenen eener tijdelijke toelage aan het .ambtenaren- en gemeente-personeel. Dit houdt in dat de verordening regelende de be zoldiging der ambtenaren in dienst der gemeen te Dussen zoodanig gewijzigd wordt, dat het grondsalaris van een wegwerker wordt gesteld op 800.— in plaats van 1015.—. Wanneer de verordeningen er dan op .worden toegepast, zal het salaris bedragen 1298.— en wordt de verhooging dus beperkt tot 100.30 in plaats van '328.20, zooals het bij de andere wijzi ging het geval zou zijn, hetgeen niet de bedoe ling van den raad kan zijn geweest. Het grond- salaris komt daardoor ook meer in overeen stemming met het plaatselijk loonpeil. In verband met het sluiten van het begroo- tingsjaar 1940 werd de begrooting voor dat jaar op diverse posten herzien, welke wijzigin gen echter slechts van administratieven aard zijn. Boerenleenbank. De Boerenleenbank alhier hield hare jaarver gadering in Euphonia, waarop de heer G. Klijn als lid van de raad van toezicht werd herko zen. Door de kassier, den heer J. v. Amelsfoort werd een finantieel verslag uitgebracht, dat met een winst sloot van 542.26. Het reserve-fonds steeg hierdoor tot een be drag van f 16942.10, waaruit blijkt, dat de leenbank er krachtig en sterk voorstaat. Aan geleverde granen en peulvruchten werd in 1940 een bedrag van 66677.35 en aan ge leverde varkens en runderen een bedrag van 10948.28 uitgekeerd. Aan steun voor de „klei ne boer" werd 1523.84 en aan den Boerinnen- bond 10 toegekend. R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsgebied werd gedu rende de maand Juni 1941 ingelegd 11488.85 en terugbetaald 10474.87. Het laatste boekje draagt het nummer 10002. Tentoonstelling. De data van de tentoonstelling van de Ne- derlandschc Vereeniging voor Luchtbescherming zijn thans bepaald op Woensdag 9 Juli a.s. in de zaal van den Gildenbond te Kaatsheuvel en Zaterdag 12 Juli in de zaal van Concordia te Loonopzand. De tentoonstelling te Kaatsheuvel zal door den Edelachtb. heer Burgemeester Mallens worden geopend. De show, die gratis toegankelijk is bedoelt een beeld te geven van wat met zelfbeschermingsmiddelen ter voorko ming van gevaar kan worden bereikt, iets waarvan een ieder ten opzichte van zichzelf en de gemeenschap op de hoogte dient te zijn. Hondendrcssuur. Zondag werd in het R.K. Sport- en Wandel park een onderlinge wedstrijd gehouden voor liondcndressuur volgens de reglementen van de K.N.P.V. Als keurmeesters fungeerden de hee ren J. van Helsland en G. v. d. Velden, terwijl de heer J. Janssen als helper dienst deed. Er was den geheelen dag veel belangstelling voor deze in onze omgeving veel beoefende sport. Er werden 7 honden voorgebracht, die allen goed werk leverden, zooals uit de punten blijkt, die. zonder waterwerk varieerden 'tus- schen 261 en 221. De volgende prijzen werden toegekend: 1 E. Rietra. 2 Chr. Merkx, 3 M. waans, 4 L. v. d. Griendt, 5 Ha Driessen, 6 N. Ravenstein en 7 J. v. d. Kaa. Onze dorpsgenoote Mej. Mr. W. Rijken Wd. is te 's-Gravenhage benoemd als assistent bemiddelaarster bij de Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maand Juni 1941 werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaar bank ingelegd 3353.69 en lerugbetaalcT 2139.37. Het aantal inlagen bedroeg 23, dat der terugbetalingen 12.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5