PROVINCIAAL NIEUWS. UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KANTONGERECHT An urn Ti? mm Tweede Blad NOORD BRABAND WAALWIJK ma Huvctn ttïïtfi Woensdag 9 Juli 1941 No. 55 De Echo van het Zuiden ADVERTENTIE DRUNEN. KAATSHEUVEL. WASPIK. SPRANG—CAPELLE. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. Uitslag van het eindexamen. Geslaagd: W. v. Boekei, F. Hoeben, J. Koeken, J. v. Nuenen en N. de Vries te Waal wijk, M. v. d. Born te Waspik, C. Cor- man te Vlijmen, J. v. Dun en A. Merk te Geerlruidenberg, H. Mimpen te Drunen, P. v. Onzenoort te Raams- donk, H. Verwiel te Eethen en J. v. d. Wee te Kaatsheuvel. Afgewezen: 2. VRIJBANKVLEESCH. In ons vorig nummer werd een be kendmaking van den directeur van 't slachthuis alhier opgenomen, dat zij, die voor vrijbankvleesch in aanmer king wcnschten te komen, zich schrif telijk konden melden, waarna hen een genummerde bon zou worden n ei - strekt Het blijkt thans dat velen de be doeling van deze publicatie niet goed begrepen hebben, waarom wij hier, op verzoek van de directie van het slachthuis, een nadere toelichting la ten volgen: Onder Vrijbankvleesch wordt ver staan het vleesch dat van noodslach- tingen afkomstig is. Bij den verkoop van dit vleesch kwam er steeds een overgroot aantal liefhebbers opdagen en men verdrong zich voor het ver koopslokaal om zien de gelegenheid een extra portie vleesch te bemachti gen, niet te laten ontglippen, 't Spreekt vanzelf dat zij, die het dichtst in de buurt van het slachthuis woonden er gewoonlijk het eerst bij waren en legio waren de klachten van andere inge zetenen, dat deze regeling niet in orde was. liet de stemming nu en dan wat aan zuiverheid te wenschen over. Dergelijke avondjes zullen ongetwij feld de animo bij de vele leerlingen van Muziekstudio Van Boort aanwakkeren. MATINéE LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Kermis of geen kermis, den 2en Zondag in Juli geeft de liedertafel haar traditioneel volks-matinée in „Musis Sacrum". Gezien het succes met de Paasch- uitvoering, heeft de liedertafel ge meend ook ditmaal een bijzondere at tractie aan dit inatinée te verbinden. Ze is er in geslaagd nogmaals Mej. J. v. Ruimbeke, sopraan, te engagee- ren. Het eerste optreden van deze zan geres was een openbaring en haar tweede bezoek zal ongetwijfeld vele zangliefhebbers naar „Musis Sacrum" trekken.. Dit inatinée is als steeds gratis toe gankelijk. LEVENSvErtZEKERING Alphen, Wijk met Windekind, 3 uur 40 min. 12 sec.; 4. v Gerven, Den Bosch met Hai Loong, 3 uur 50 min. 38 sec. Vergroote B. M. jachten klasse E: 1. J. Lintjer, Den Bosch met Kaper, 3 uur 25 min. 16 sec.; 2. Dokman, Dor drecht, 3 uur 38 min. 46 sec.; 3. A. v. Dalen, Den Bosch met Allround, 3 uur 41 min. 14 sec. De overige deelnemers uit deze klas se werden niet geklasseerd. Vrijbuiters, klasse F: 1. Klerx, Waal wijk met Maashaas, 3 uur 6 min. 23 sec.; 2. Van Straten, Gorkum met Week-end, 3 uur 40 min. 49 sec. De deelnemers in de klasse G. en H. resp. Sharpies en Vogeljachten werden niet geklasseerd, ofschoon in laatst genoemde klasse Schulte, Vught met Queenie de eerste prijs werd uitge reikt. Kleine B. M. jachten, klasse l: 1. Ebben, Den Bosch met Jolly Joker, 3 uur 11 min. 38 sec.; 2. S. v. Balen, Den Bosch, 3 uur 49 min. 52 sec.; 3. H. Mens, Vught met Anegi, 4 uur 8 min. 40 sec. Kleine jachten, klasse J: 1. T. de Gier, met Gull, 3 uur 1 min. 30 sec.; 2. H. v. Wingerden, Gorkum, 3 uur 25 min. 9 sec.; 3. E. Jansen, Den Bosch met Skipy, 3 uur 50 min. 43 sec. V. V. V. 1843 VERKOOPING. Daarom zijn alle gegadigden per ad vertentie opgeroepen Zich schril lelijk bij de directie van het slachthuis te melden onder opgave van adres, num mer stamkaart, gezinssterkte, enz. (Zie advertentie). Aan hen worden dan genummerde bons uitgereikt. Komt er nu een nood- slachting waarvan bijv. 50 gegadigden van een portie kunnen worden voor zien, dan kunnen zij die bon 1 t/in 50 hebben ontvangen dit komen afhalen. Bij een volgende noodslachting komen de nummers boven de 50 aan de beurt, zoodat al het beschikbare vleesch in gelijke mate onder alle gegadigden wordt verdeeld. Teleurstellingen en conflicten zullen op deze manier in de toekomst worden voorkomen. WAALWIJKSCHE ZWEMVEREENIGING. De heer J. van Hilst is benoemd tot hulpbadmeester aan 't „Hoefsven De enorme drukte die de laatste weken aan onze zweminrichting heerscht, maakte de aanstelling van een tweeden badmeester noodzakelijk. Het is. van den eenen kant een ver heugend verschijnsel dat het bezoek aan het zwembad steeds toeneemt en vooral de toeloop van de jeugd bij zonder groot is. Van den anderen kant valt het ech ter te betreuren dat de accommodatie met deze drukte absoluut geen ge lijken tred gehouden heeft en dan ook gerust allergebrekkigst genoemd mag worden. Dat dit allerlei mistoestanden, zooals diefstallen e.d., in de hand werkt, is dan ook volkomen verklaar baar. Daarnaast voldoet ook de ruimte op het droge lang niet meer. Deze is ab soluut te klein om de vele baders, die zich ook wel eens door het zonnetje willen laten koesteren, te bevatten. Men hoort dan ook dagelijks steeds meer stemmen opgaan, die over deze feiten hun afkeuring te kennen geven. Een algeheele reorganisatie zou dan ook zeer gewenscht zijn, waarbij ook het Waal wij ksche zwembad wordt aangepast aan het steeds drukker wor dend bezoek. Het prima water en de mooie omgeving werken hier samen om van het „Hoefsven" iets moois te maken. Het zou jammer zijn als men dit naliet. LEERLINGEN-UITVOERING. Voor een volle zaal gaven de leer lingen van Muziekstudio Van Boort j.l. Zondagavond een uitvoering in café P. van Cromvoirt te v.m. Baard- wijk. Het lange programma, dat gelukkig een rijke afwisseling bood, werd in een vlot tempo afgewerkt. De verschil lende leerlingen, veelal debutantjes, zetten hun beste beentje voor en het publiek was niet karig met applaus Het Baardwijksche kinderkoortje had een groot aandeel in het program ma en gaf menig leuk nummertje ten beste. Ook de meisjes van den Waal wij ksclien cursus lieten hooren dat zij goede vorderingen maakten. Van de diverse muziek-nummers mag vooral het optreden van 9 Waal wij ksche accordeonisten vermeld wor den. Ook het ensemble Pulles-Hees been liet mooie nummertjes hooren, al Ten overstaan van Notaris Christ, had Maandagavond in Hotel „De Twee Kolommen" de toeslag plaats op het huis met erf en tuin aan de Putstraat, eigendom van de familie Fooy. Eige naar werd de heer Corn. Slaats voor een bedrag van 7100.Inzet was 6500 door den heer H. Aarts. DE BRABANTSCHE ZEILWEDSTRIJDEN. Ondanks weinig wind, toch uit stekend geslaagd. Bijna hadden alle omstandigheden meegewerkt om de Brabantsche zeil wedstrijden een volledig succes te doen zijn. Het zomersche weer met een heerlijke zon was er, tevens veel ani mo bij de deelnemers en daardoor een opgewekte stemming en niet in het minst een puike organisatie, maar de eene factor die ontbrak en die toch in feite hij deze sport onontbeerlijk is, de wind, was spelbreker. Toch ver mocht dit gemis niet de animo op te heffen. Met veel enthousiasme aar- vaardden de meer dan 60 deelnemers den strijd naar Annnerzoden en terug, een strijd die gedurende meer dan 3 uren gestreden moest worden, niet zoozeer tegen de concurrenten dan wel tegen den wind die er niet was. Toch verloochende de ware zeilers- aard zich niet. Met taaie vasthoudend heid werd met bekwaam vakmanschap het kleinste vleugje wind op meesterlijke wijze geprofiteerd, al Redden daardoor de kleine broertjes belangrijke voorsprong op hun groote, maar in dit geval schier mach- telooze mededingers. Van de federatie van Vereenigingen voor Vreemdelingen-verkeer in Noord- Brabant ontvingen wij een serie aardig uitgevoerde vouwblaadjes over de ver schillende provincies, uitgegeven door de A.N.V.V. in Den Haag en die in duidelijke, korte trekjes en plaatjes aangeven wat er in iedere provincie te zien is en waar men uitvoeriger in lichtingen kan verkrijgen. Wanneer wij 't duidelijke kaartje van Brabant bekijken, dan valt het ons op dat er naast de steden ook andere plaatsen genoemd worden waar merk waardigheden en natuurschoon te vin den zijn, maar ook dat dit gedeelte der propaganda toch wel wat onvol ledig is. Zoo worden aan de spoorlijn 's-Bosch—Lage Zwaluwe alleen ge noemd Geertruidenbcrg en Zevenberg- schen Hoek, terwijl Waalwijk met z'n schitterende omgeving, met z'n mo numentale gebouwen en gereriomeei- dc industriën totaal vergeten wordt, terwijl ook plaatsen als Boxtel, Veghel Aarle-Rixtel, Valkenswaard, Ouden bosch enz. wel de eer krijgen. Ook zweeft langs^ bovengenoemde lijn, vlak bij Geertruidenbcrg een schoentje, wat zeker beduiden wil, maar geheel onjuist, dat dit Neerland s schoenenstreek is. Kortom, wij hopen voor deze mooie en goedbedoelde uitgave, dat men an andere provincies juister gegevens heeft verschaft. FEDERATIE VREEMDELINGEN VERKEER IN NOORD-BRABANT. Reistocht door Provincie. De Federatie voor Vreemdelingen verkeer in Noord-Brabant heeft een stempeltocht georganiseerd door de mooiste streken en plaatsen onzci provincie. Hierbij moeten de volgende ZENDT ONS TIJDIG UWE voor ons Vacantie- (Kermis) nummer van a.s. Zaterdag. In verband hiermede wordt er nog maals op gewezen, dat reeds op 30 April j.l. bij officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en in dag- en vak bladen is bekend gemaakt, dat alle schoenherstcllers en/of maatschoen makers, die hier te lande hun bedrijl uitoefenen, zich vóór 8 Mei j.l. bij 't Rijksbureau ter inschrijving dienden aan te melden. Onder het begrip schoenhersteller vallen te dezen aanzien ook alle schoenwinkeliers die van het publiek schoenen ter reparatie aannemen en deze reparaties in eigen bedrijf ver richten of door derden in loon laten verrichten. Verzoeken om inschrijving dienen alsnog ten spoedigste te worden inge diend, daar voor de betrokkenen moei lijkheden anders niet zullen uitblijven. De benoodigde formulieren zijn bij de plaatselijke distribuliediensten ver krijgbaar. Ter voorkoming van misverstand wordt er ten slotte op gewezen, dat de reeds ingediende verzoeken om in schrijving bij het Rijksbureau in be handeling zijn. Voor hen, die zich al hebben aangemeld, bestaat dus geen reden tot ongerustheid. De Bewijzen van Inschrijving en de vastgestelde prijslijsten zullen binnenkort worden toegezonden. Reeds ingediende verzoe ken mogen derhalve onder geen be ding worden herhaald, daar dit slechts verwarring ten gevolge zou hebben. -Een groote schare publiek was in de plaatsen worden bezocht: Asten, Bei- gclegenheid de reis mee tc maken en gen op Zoom, Boxtel, Breda, Emdlio- van nabij te volgen door de medewer- I v«n GolHrnn. Ginnikcn, Grave, He - king van de Nederlandsche Reisver- eeniging, die de salonboot „Stad Rot terdam" gecharterd had, die een groo te schare supporters bevatte. In liet „Wapen van Amsterdam" te Heusden had tenslotte de prijsuitrei king plaats, die door een kernachtig woord van den voorzitter van 't wed strijd-comité, den heer N. Gragtmans werd ingeleid en waarbij een buiten gewoon opgewekte stemming heersch- te. De uitslagen zijn als volgt: Groote jachten klasse A. 1. Van Hilst, Waalwijk met Dolfijn, 3 uur 39 min. 1 sec.; 2. Wirinx (Viking) Hil versum met Miniwatt, 3 uur 44 min. 7 sec.; 3. Van Aersen, Eindhoven met Panne, 3 uur 45 min. 45 sec.; 4. Sopers Den Bosch met Ariadne, 3 uur 47 min. 42 sec.; 5. A. Lieven, Den Bosch met Sylla, 3 uur 53 min. Groote jachten klasse B: 1. Bouinan, Wijk met Boomerang, 3 uur 35 min. 45 sec.; 2. v. Weenen, Eindhoven met Vliegende Hollander, 3 uur 36 min. 20 sec.; 3. v. d. Ende, Wijk met Droes, 3 uur 37 min. 31 sec.; 4. Hitters, Den Bosch met Ree, 3 uur 38 min. 37 sec.; 5. A. Mol, Dordrecht, 3 uur 43 min.; 6. v. Swaay, Den Bosch met Anita, 3 uur 47 min. 3 sec.; 7. H. v. Swaay, Leiden met Gipsi, 3 uur 58 min. 10 sec.; 8. Beerens, Waalwijk met Sieg fried, 3 uur 59 min. 8 sec.; 9. v. d. Pol, Waalwijk met Tornado, 4 uur 13 min. 45 sec. Kleine kajuitjachten klasse C: 1. Witteveen, Vught met Sillerfreun, 4 uur 5 min. 15 sec.; 2. P. Verbruggen, Den Bosch met Kikker, 4 uur 17 min. 15 sec.; Van Wingerden, Gorkum met Go on werd gedisqualificeerd. Pampus jachten klasse D: 1. .1. Ap- pel, Den Bosch met Jeppie, 3 uur 35 min. 44 sec.; 2. v. Hasselt, Den Bosch met Sonja, 3 uur 38 min.; 3. I. van ven, Geldrop, Ginniken, mond, Den Boseh, Hilvarenbeek, Ois- terwijk, Oosterhout, Oss, Rucphen, Son, Tilburg, Veghel en Zundert. De deelnemers ontvangen een kaart met de namen van bovengenoemde plaatsen, waarvan voor ieder 'n stem pel op de kaart gehaald moet worden. De stempels moeten verzameld wor den in de periode van 20 Juli tot 1 October, terwijl de tocht niet in eens behoeft te worden volbracht en men vrij is in de keuze van de middelen van vervoer. Oorspronkelijk was ook Waalwijk in dezen tocht opgenomen; door om standigheden moest dit jammer ge noeg vervallen. POLITIEZAKEN. In den vroegen ochtend van Zondag is* weer een groep plakkers in onze gemeente aan het werk geweest. Rijks- en gemeente-politie hebben tegen een 10-tal personen proces-ver- baal opgemaakt, wegens overtreding van het plakverbod. Rijksbureau voor huiden en leder. De Directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder vestigt er de aandacht op, dat schoenherstellers en/of maatschoenmakers, die zich nog niet ter inschrijving bij genoemd Bu reau hebben aangemeld, binnenkort niet meer in de gelegenheid zullen zijn het door hen benoodigde zoolleder te koopen. doet verkoopen_ De seriewedstrijden uitgeschreven door de R.K.V.V. Waspik werden j.l. Zondag onder ideale weersomstandig heden en voor een-zeer talrijk publiek voortgezet. Als eerste wedstrijd werd gespeeld Victoria I Right O.H., wel ke eindigde in een gelijk spel, 0—0. Na de verlenging wist Right O.H. dezen wedstrijd te winnen met 20. Hierna werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Wit-Zwart I Was pik I, welke eindigde in een 5—3 over winning voor Wit-Zwart. Vervolgens werd de finale gespeeld tusschen Wit- Zwart, welke club was vrijgeloot, en Right O.H. Wit-Zwart heeft zich in de finale van haar beste zijde laten zien. Na ongeveer twintig minuten wist Wit- Zwart door haar middenvoor de lei ding te nemen. Met deze 1-0 voor sprong ging de rust in. Na de rust wist Wit-Zwart dezen 1-0 voorsprong op te voeren tot 40, respectievelijk twee door de linksbinnen en een door den rechtsbuiten. Met dezen 40 stand kwam het einde en werd Wit-Zwart winnaar van den prachtigen beker. Na afloop werden in het clublokaal van de R.K.V.V. Waspik de prijzen uitgereikt. De Voorzitter van R.K.V.V. Waspik bracht dank aan allen die tot het welslagen van deze wedstrijden hadden bijgedragen en richtte in 't bij zonder een dankwoord tot den heer Proosten welke alle wedstrijden zoo voortreffelijk had geleid. Hierna wer den de prijzen aan de clubs uitgereikt. Burgerlijke Stand. Over de maand Juni 1941. Geboren: Maria Dijmphna Lucia d.v. Dinge- man A. Verschuren-Vissers. Adria- nus Cornelis Johannes z.v. Augustinus J. A. Kuijte-van Tilborgh. Theodo- rus Adrianus Johannes z.v. Hendrikus Hoevenaar-van Veldhoven. Helena Petronella Johanna d.v. Hendrikus Ne- rings-van Stokkum. Pieternella Adriana Antonius d.v. Adrianus J. v. Iersel-van Dongen. Overleden: Antonia Smits oud 74 jaren. Cornelia Pagie echtg. van J. J. v. d. Vleuten oud 66 jaren. Huwelijken: Antonius Johannes Adrianus Mon- 4ens oud 27 jaren en Allegonda Cor nelia 'de Hond oud 24 jaren beiden al hier. Van 17—19 Juli zal in het ge bouw van den Chr. Volksbond te Sprang een tentoonstelling worden ge houden, uitgaande van de Nederland sche Vereeniging, voor Luchtbescher ming, in samenwerking met de plaatse lijke afdeeling. Nadere mededeelingen en bijzonderheden zullen worden opge nomen in ons blad van a.s. Zaterdag. Men neme zich echter nu reeds voor, deze tentoonstelling, die vooral in deze dagen buitengewoon belangrijk mag worden genoemd, te bezoeken. CAPELLE. Op den te Waspik gehouden serie wedstrijd behaalde de voetbalvereeni- ging Wit-Zwart" den eersten prijs, een beker. Mej. Mr. W. Rijken alhier, die benoemd is als assistent bemiddelaar ster bij de Arbeidsbemiddeling te Den Haag, heeft deze benoeming aangeno men en zal 15 dezer in functie treden. -Waren tot nu toe in de gemeente Sprang-Capelle steeds twee geneeshee- ren, thans heeft zich ook te Vrijhoeve- Capelle een arts gevestigd. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: C. A. S., Waspik, leerplichtwet, 5 boete. J. v. O., Waalwijk, idem, 5 boete. S. van S., Drunen, wapenwet, 5 boete, -r A. O., Sprang-Capelle, vleeschkeuringswet, 20 boete. A. B„ Sprang-Capelle, idem, 30 boete. J. v. G., Doeveren, visscherij, ƒ10 boete. A. v. T., Sprang-Capelle, woningwet, 10 boele. D. v. P., Sprang-Capelle, idem, 10 boete. F. H., Sprang-Capel le, idem, f 10 boete. A. B., Sprang- Capelle, idem, 10 boete. A. V., Dus- sen, straatschenderij, 10 boete. H. S., Dussen, idem, 10 boete. A. G.v Heusden, idem, 10 boete. C. T., Heusden, idem, 6 boete. P. J. L» Heusden, idem, 6 boete. J. v. B., Waalwijk, gespan laten loopen over be zaaiden grond, 10 boete. M. K., Geertruidenberg, gespan laten loopen over andermans grond, f 15 boete. Aa. Ja. H., Waalwijk, gevaarlijke bond, Geslaagd. Voor het diploma typen skuigde onze dorps- genoote mej. Bep Brok. Bijenbond. De bijenbond St. Ambrosius hield in café Pulles de Wit op de Drunensche Heide zijn jaarvergadering. De secretaris, de heer ]an v. Loon, bracht verslag uit. Hieruit bleek, dat er een totale ontvangst was van 79.55 en uitgaven van 46.55. De aftredende bestuursleden de heeren de Wit en J. van Loon werden herkozen. Volksmatinéc Bel Canto. 't Was. een gelukkige gedachte geweest van het Bestuur der Zangvereeniging Bel Canto, om bij gelegenheid van de kermiszondag. ook al was er geen spoor van kermis te bespeuren, een volksmatinée te geven. Er was aan dit ma- tinée, dat uitsluitend met eigen krachten gege ven werd. geen attractie verbonden, waardoor andere jaren het Bel Canto-matinéc sinds jaren een succes geweest is, doch ondanks dat mocht de vereeniging zich in een behoorlijke belangstelling van waardeerende muziekliefheb bers verheugen. Het dameskoor oogstte opnieuw de meeste successen. Laat het koortje in kwan titeit ingeboet hebben, in kwaliteit heeft het niets geleden, en de intentie, waarmede de da mes den directeur volgen, gaf een toewijding aan den zang, die imponeerend op het publiek werkte. Het kan niet anders of deze toewijding moet een propaganda zijn om andere krachten voor dit koor te winnen. De beide werken: Lente fee van Luigi Bordèse en Fruhlings-Sym- phonie van 0Brl Reuter waren juweeltjes van opvatting en weergave. Het Mannenkoor, dat door de uittocht van meerdere leden naar buiten nog al eenige krach ten mistte, was in Geven en Ontvangen van Wierts minder gelukkig, hier ontbrak de dictie, die Wierts op de allereerste plaats eischt. Gravers van Oilman en Kikkercantate van C. Hennig waren beter, ofschoon ook in Gra vers een zwaardere baspartij de uitvoering zou ten goede komen. De Gemengde koren voelden wat oneven wichtig in bezetting aan, door de mindere sterk te van de damespartijen, die overigens ook hier met veel toewijding zongen. Doch koren als het Halleluja van Handl en Rosen aus den Suden van Strauss, verliezen aan cachet door te zwak ke bovenbezetting. Herzklopfen van Eilenberg blijft een fijn slotnummertje. vooral met de nu ance gegeven waarmede Bel Canto het voor droeg. Een speciaal woord van lof komt toe aan den kleinen pianist Wim Vrinten, die zoo wel in de vaak moeilijke begeleiding, als in zijn entre-acte muziek zich een kleine meester toon de op het klavier. Waar het wel kermis was! Kaatsheuvel vierde dit jaar geen kermis, zoo als het dat gewoon is, doch het R.K. Sport- en Wandelpark-bestuur had de gelukkige gedach ten gehad om te trachten in 't sportpark een kermis te organiseeren, die alleszins geslaagd mag genoemd worden. Duizenden kleinen en grooten hebben zich de vier dagen, doch vooral op Zondag geamuseerd in het fraai gelegen sportpark. Het weer was schitterend: er was een heusche oliebollen en patates-frites bakkerij: er is een speeltuin met diverse attracties: de verfrisschingstent kon de honderden bezoekers nauwelijks bedienen: de ijsco-man had handen te kort: kortom er was een kermis, die voor de sportparkbezoekers van Kaatsheuvel en daar buiten de eigenlijke kermis op prachtige wijze verving. Geslaagd. Voor het eindexamen 5-jarige H-B.S. slaag de te Waalwijk de'heer J. v. d. Wee alhier. Op de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer J. J. M. de Bruin voor het doctoraal examen in de veeartsenijkunde. ST. JOACHIMSMOER. Geslaagd. Voor het te Breda gehouden examen van controleur der Zuivelbereiding van de F. N. Z. slaagde o.m. onze vroegere dorpsgenoot de heer P. Kroot. Kruisboog. Evenals andere jaren organiseerde het be stuur van het Kruisbooggezelschap „Onderlinge Vriendschap" in den tijd van de kermisdagen een prijsschieten voor haar leden, die daardoor nog eens te meer aangespoord worden de Kruis boogsport te beoefenen in onderlingen wedijver. De uitslag was gezien de weinige gelegenheid tot oefenen in dit seizoen bevredigend. 't Totaal aantal punten voor de 10 prijzen liep ifiet zoover uiteen als bij andere dergelijke gelegenheden. De 1ste prijs werd toegekend met 87 punten en de 10e met nog 71 punten in de 20 schoten. Bij ernstige oefening levert een vol gende wedstrijd nog betere resultaat op.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5