Het legioen marcheert. SPORT Ivorol Is tandpiasta cn mondwater tegelijk, want onverwijld de hun op het tijdstip van de inwerkingtreding van deze veror dening toebehoorende 1) contante gelden en chèques. te storten op een rekening hij de ban kiersfirma, Rosenthal en Co. te Am sterdam. Deze verplichting tot stor-v ting bestaat niet ten aanzien van een maximum (verder te noemen het vrije maximum), hetwelk duizend gulden bedraagt. Bedraagt de totale som dei contante gelden en chèques meer dan duizend gulden en gaat deze som te vens het bedrag van 1/10 gedeelte van {iet voor het belastingjaar 1940/41 vastgestelde inkomen te boven, dan wordt het vrije maximum gesteld op laatstgenoemd bedrag; 2) effecten in depot te geven bij de onder 1 genoemde bank; 3) tegoeden en deposito's hij ban ken spaarkassen en andere geld- en kredietinstellingen over te schrijven naar de onder 1 genoemde bank. Artikel 4. De bepalingen van ar tikel 1 zijn niet van toepassing op personen, wier zuiver vermogen de- waarde van tien duizend gulden niet te hoven gaat en wier belastbaar inko men in bet laatstverloopen kalender jaar, ongeacht de onverrekende verlie zen uit vorige jaren en de persoon lijke verplichtingen, bovendien niet meer dan drie duizend gulden be draagt. Op overtreding zijn verschillende straffen gesteld. DUITSCHE NATIONALITEIT VOOR NEDERLANDERS. Nederlanderschap gaat niet verloren, tenzij men afstand doet. In het Zaterdag verschenen Veror deningsblad is opgenomen de derde verordening van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende eenigc bepalingen ter zake van bet Nederlanderschap. Hierin wordt bet volgende bepaald: Het verkrijgen van de Duitsche na tionaliteit door Nederlanders doet bet Nederlanderschap slechts dan verlie- zen, wanneer de betreffende persoon of, indien deze minderjarig is, zijn wettelijke vertegenwoordiger voer hem binnen een jaar na bet verkrij gen van de Duitsche nationaliteit ver klaart, dat hij afstand doet van zijn Nederlanderschap. Deze verklaring dient te worden af gelegd tegenover den burgemeester der gemeente, in welker bevolkings register de betreffende persoon is in geschreven of laatstelijk was inge schreven. Is of was de betreffende per soon in het centrale bevolkingsregis ter ingeschreven, dan treedt in de plaats van den burgemeester het hoofd van de Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters. Hetzelfde geldt, indien de betreffende persoon nog nimmer in een Nederlandsch bevol kingsregister was ingeschreven. De verklaring dient, hetzij ten over staan van de vorenbedoelde instantie, hetzij schriftelijk aan haar te worden afgegeven; in het eerste, geval wordt van de verklaring proces-verbaal op gemaakt, indien zij schriftelijk wordt afgegeven, dient de handteekening van hem, die de verklaring aflegt, door een daartoe op grond van de gel dende rechtsvoorschriften bevoegde instantie (dienst) of persoon te zijn gelegaliseerd. jaar, dat ik commissaris van het N.V.V. hen, deze lijn strak opgevolgd. Geen der oude functionarissen za» kunnen beweren, dat mijnerzijds eenige voorwaarden of eischen te dien opzichte zijn gesteld. i De heer Woudenberg legt er (Jan den nadruk op, dat in het afgeloopen jaar. alles gedaan is, om de rechten en aanspraken van de arbeiders te verbe teren en te vergrooten o.a. op het ge bied van arbeidsrecht, de arbeidsbe middeling, de ontslagverordening, dc werkloosheidsverzekering, de wacht geldregeling, de werkverruiming, steun- en armenzorg, lóón en arbeids voorwaarden, sociale verzekering, loonbelasting, bestrijding van de werkloosheid en de huuropzegging. Het schrijven, dat Zondag in de kerken is voorgelezen, heeft met gods dienst niets te maken, maar is een verlengstuk van de oorlogvoering. Wij gelooven in een goddelijke ordening, in een voorzienigheid, die rechtvaar dig is, een schepperman de aarde en de rassen, die haar bewonen en naar die scheppingsorde zullen alle volken zich moeten richten. Er is geen kerk, die een monopolie op deze scheppings orde bezit, en ik hen er van overtuigd, dat de macht van een volk, door cie voorzienigheid voorbestemd om het bolsjewisme uit te roeien, leiding zal hebben in de nieuwe ordening, waarin de volken van Europa gelooven. Ten aanzien van de op handen zijn de verordeningen, zeide de heer Woudenberg dat de ziekteverzekering zal worden vervolmaakt. De inhoud daarvan is in het kort de volgende: Van de inwerkingtreding der verorde ning af moet de verzekeringsplichli- ge arbeider (werknemer) naar de voorschriften van de Ziektewet lid zijn van een erkend ziekenfonds. Is nr. 124/41 betreffende het onderhoud van ontslagen ambtenaren, op pensioen gesteld. In zijn plaats*heek de Rijkscommis saris 'Voor hgt bezette*-Nederlandsche gebiedt' op grond van'art. 1 tan zijn verordening nr. 108/40 (vierdé veror dening betreffende bijzondere bestuurs rechtelijke maatregelen) den generaal- majoor b.d. dr. D. G. Draaijer benoemd tot burgemeester van Schiedam. Nu de huidige burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer, mr. A. Slob, wegens het bereiken van de leef tijdsgrens met pensioen is gegaan, heeft de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied op grond Van art. 3 van zijn verordening nr. 108/ 40 (vierde verordening betreffende be stuursrechtelijke maatregelen) den bur gemeester N der gemeente Westerborg (provincie Drenthe), E. Derks, met ge lijktijdig eervol ontslag uit zijn huidige functie, benoemd tot burgemeester van Haarlemmermeer. Ir. MUSSERT BEZOCHT BELGIË. Op uitnoodiging van den comman deerenden generaal en bevelhebber in de Luftgau België en Noord-Frankrijk, generaal der vliegers Wimmer, heeft de leider dèr N.S.B. een driedaagsch bezoek aan België gebracht om zich van de opleiding der W.A.-mannen in België, die bij het N.S.K.K. en Luft- nachrichtentruppen dienen, op de hoog te te stellen. DE N.S.B. EN DE STRIJD IN HET OOSTEN. In Volk en Vaderland deelt ir. Mus- sert mede, dat de vorige week de com mandant der. W. A. hem voorgesteld heeft met het geheele corps naar Rus land te vertrekken. Zijn antwoord is geweest, dat eerst dan opnieuw dui zenden W.A. mannen konden vertrek- medewerkers van de Commissie Dr. Posthuma, Ir. A. W. Ausems, die voor een belangrijk deel met de organisatie van de expositie belast is, gewend, met het verzoek eenige bijzonderheden te willen jfteedeelen en waarvan wij hier onder een samenvatting geven. ,,De tentoonstelling", zoo zeide Ir. Ausems, .brengt de woorden van de beide sprekers Dr. Posthuma en Staats sekretar Backe, op geëigende, doch bo venal pakkende wijze in beeld. Zoo zal, om maar eens een greep te doen, Staatssekretar Backe de noodza kelijkheid van productievermeerdering uiteen zetten. Dit laatste geldt zoowel voor het heden als voor de toekomst. Verder zal deze, Duitsche spreker ver- -tellen over de wijze waarop 'Duitsch- Jand het voorbeeld gaf om tot produc tievermeerdering te komen, waardoor de blokkade tegen het Derde Rijk zon der resultaat bleef. Sinds vorig jaar. is de blokkade tot geheel Europa uitgebreid en hierdoor werd het noodzakelijk, dat, watv Duitschland als eerste begonnen is, ieder land in ons werelddeel moet na volgen, willen de volken van Europa niet verhongeren. Hierbij is er van uit gegaan, dat slechts een volk, dat zich zelf kan voeden, een zelfstandig volk kan zijn. Daarom is de eerste opgave voor den Productieslag in Nederland de land en tuinbouw zijn basis te geven in eigen land met als eerste doel: het voeden van ons eigen volk. In zijn rede heeft Dr. Posthuma uit voerig uiteengezet, wat hiertoe dient te geschieden. -En", zoo vroegen wij onzen zegs man, ,,hoe brengt de tentoonstelling dit nu in beeld"? „In Pulchri Studio", gaf Ir. Ausems ten antwoord, „zullen groote wandbor den met duidelijk sprekende beelden 't htt overvloedige, desinfecteerende schuim reinigt nier alleen Uw tanden, maar óók Uw geheele mond.' Ivorol in tuben van 60-40 en 25 ct. VERBETERING SOCIALE POSITIE VAN DEN ARBEIDER. Rede van den heer Woudenberg. In een gedeelte van onze vorige op lage, hebben wij reeds een overzicht gegeven van de door den commissaris van het N.V.V;., den heer H. J. Wou denberg, in Amsterdam gehouden re de. Hieronder laten wij nog enkele bij zonderheden uil deze rede volgen. Nu de leiding der confessioneele bonden duidelijk heeft bewezen, af wijzend te staan tegenover elk con structief werk, verschijnt daarmede wel in scherpe tegenstelling de hou ding van het N.V.V., dat onder alle omstandigheden zijn taak met alle kracht voortzet. De practijk heeft voldoende bewe zen, dat er op sociaal.economisch ter rein geen religieuze hotsingen ont staan. Het zou de dwaasheid ten topj gevoerd zijn, wanneer het mogelijk ware, voor katholieke, protestantschc ol anders denkende arbeiders verschil lende arbeidsvoorwaarden te schep pen of te bestendigen. Het geldt hier immers algemeene volks- en arbeids- belangen. Geen mantelorganisatie. Hoe dit ook zij, ons volk moet ook in dezen tijd verder leven cn er mag geen stilstand komen op het gebied van alle sociaal economische mogelijk heden. Ik herhaal aldus spreker, nog maals, dat het N.V.V. thans aan geen enkele, politieke partij gebonden is en geen mantelorganisatie van welke partij of beweging ook. II? heb in het hij geen lid van zulk een ziekenfonds, dan kan hij in de toekomst ook geen ziekengeld krijgen, maar in tegenstel ling met den huidigen toestand be hoeft de werknemer de kosten voor het ziekenfonds niet alleen te betalen. Ook dc werkgever heeft zijn deel bij te dragen, doordat hij wettelijk ver plicht wordt de helft' van de premie,, dat zijn de halve kosten voor hel zie kenfonds te betalen. De contributie of de premie worden niet meer naar het aantal verzeker den per gezin berekend, maar in pro centen van het arbeidsloon. Bij bevalling ontvangt de echtgc- noote van den verzekerde een uitkee- ring ineens van 55. De ziekenfond sen zullen worden geconcentreerd. Ten aanzien van de invaliditeits- en ouderdomsrente deelde de heer Woudenberg mede, dat de verzor gingsgedachte hierbij in de toekomst richtlijn zal zijn. Voordat deze mate rie definitief geregeld wordt, zullen de verschillende uitkeeringen worden verhoogd: met 25% voor rentetrek kers boven 65 jaar, met 50% voor trekkers van invaliditeitsrente hene den 65 jaar en voor het geval dat de rentetrekker gehuwd is komt daar nog een toeslag van 25% hij. Op het weduwen- en weezenpensioen wordt een toeslag van 50% gegeven. NIEUWE COMMISSARIS IN OVERIJSSEL. Mr. Linthorst Homan en Mr. baron Van Voorst tot Voorst met pensioen. Het Rijkscommissariaat maakt be kend: De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 1 van zijn verordening nr. 3/40 over de uitoefening der regeeringsbe- voegdheid in Nederland den Commis saris van de provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan, eervol uit zijn functie ontslagen en op pensioen ge steld. De Rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied heeft verder op grond van dezelfde bepaling den Commissaris van de provincie Over ijssel, mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, eervol uit zijn functie ontsla gen en op pensioen gesteld. In zijn plaats heeft de Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van art. 1 van zijn verordening nr. 108/40 (vierde veror dening betréffende bijzondere bestuurs rechtelijke maatregelen) den burge meester van de gemeente Tubbergen in Overijssel, jhr. Egon von Bönninghau- sen. met gelijktijdig eervol omslag uit zijn functie van burgemeester, benoemd tot Commissaris van de Overijssel. provincie Nieuwe burgemeesters; Nu de ambtstijd van den burgemees ter van Schiedam, mr. dr. Fr. L. F. varf' Haaren, is afgeloopen, heeft de Rijks commissaris voor het bezet'te Neder landsche gebied hem, in overeenstem ming met art. 3 van zijn verordening ken, wanneer hij zekerheid had, dat tenminste tienduizenden W.A.-mannen na hun vertrek hier blijven voor den strijd aan het thuisfront. Dientengevol ge heeft hij bevolen, dat alle mannelijke leden der N.S.B. van 18 tot 40 jaar on verwijld toetreden tot de W.A. De W. A. moet tot volle sterkte worden opgevoerd: dan kan uit deze .groote W. A. een regiment worden samenge steld uit vrijwilligers, dat als W. A.- regiment naar het Oosten zal vertrek ken. Het is de bedoeling van den leider der N.S.B., dat binnen afzienbaren tijd vier volledige regimenten Nederlanders aan het Oostfront^zullen staan. Uit een oproep van den commandant van de W.A. blijkt, dat op het oogen- blik zich reeds 7000 Nederlanders in het Oosten bevinden. RADIO-NIEUWSBERICHTEN VOORTAAN OM 19.10. Instelling van een actueel half uur. Max Blokzijl-causerie. De persdienst van den Nederland- schen Omroep meldt: Van Zondag 10 Augustus af zullen de eerste avondnieuwsberichten in plaats van om 20.00 uur reeds om 19.10 uur uitgezonden worden. Tegelijkertijd wordt een z.g. actueel half uurtje inge steld als omlijsting der nieuwsberichten» De programma's zien er aldus uit: Hilversum I: 19.00—19.10 Actueel praatje. i 19.1019.20 Nieuwsberichten. 19.2019.30 Spiegel van den dag. Hilversum II: 19.00—19.10 Vragen van den dag. 19.1019.20 Nieuwsberichten. 19.20-19.30 Muziek. Voorts zal Maix Blokzijl zijn bekende causerie houden op Maandag en Don derdag over Hilversum II, n.l. van 19.45 —20.00 uur. Op de overige dagen zal op dezen tijd een reportage worden gegeven. Zondags vervalt het actueele praat je. De nieuwsberichten op dien dag worden uitgezonden van 19.00 uur tot 19.20 uur. TENTOONSTELLING „DE PRODUCTIESLAG IN EUROPA". Gistermiddag is in het gebouw „Pul- chi Studio" te 's-Gravenhage een ten toonstelling geopend, welke georgani seerd is door de Commissie Dr. Post huma, onder den titel „De Productie slag in Europa". s Maapdags waren ongeveer dui- z%pd leidende figuren op landbouwge bied in groote vergadering bijeen in het gebouw van Kunsten en Weten schappen, om te hooren wat Dr. Post huma en Staatssekretar Lacke over de „productieslagen", in de verschillende Europeesche landen en inzonderheid met betrekking tot ons land t^. zeggen hebben^, Gei^gemde 0tentoonstelling, geeft in beeld weer, wat'beide personen daarbij over de productieslagen in woorden hebben uitgedrukt. Een redacteur van den Persdienst van het N.A.F. heeft zich tot een der hierboven geschetste illustreeren. Voor wat het Nederlandsche deel betreft, is de tentoonstelling aangekleed met een keur van producten der Nederlandsche tuinbouw en kweekerij. In het middelpunt staat het gezin van Jan Jansen te Ieverstad. Jan Jansen heeft een vrouw, een oude moeder en twee kinderen. Deze perso nen staan Lij elkaar 2 ha. Nederland- schen grond ter beschikking, waarop zij zijn geboren en getogen, waarop zij leven en werken en waaruit nu en in de toekomst minstens hun noodzakelij ke levensbehoeften moeten komen. In een tweetal maquettes wordt de verdeeling van den Nederlandschen bodem, zooals die was vóór 10 Mei 1940 plastisch uitgebeeld. De tweede maquette geeft aan hoe die verdeeling er in de toekomst uit zal zien. Midden tusschen de maquettes staat de gedekte tafel van de familie Jansen met een maaltijd geheel samengesteld uit producten van eigen bodem en vol gens het huidige bonnenrantsoen." Aan ieder, die belang heeft bij de voedselvoorziening van ons volk, en dat is vanzelfsprekend niet alleen Je producent, hetzij boer of tuinder, doch eigenlijk iedere Nederlander, wordt aangeraden deze tentoonstelling te gaan bezoeken. Maak dus tijd vrij voor een bezoek aan de tentoonstelling „Pro ductieslag in Europa", welke van 19- 23 Augustus gehouden wordt in het gebouw „Pulchri Studio", Lange Voor hout 15, 's-Gravenhage. Met vliegende vaandels en slaande trom marcheerde het tweede contingent vrijwilligers door Den Haag naar het station waar den trein gereed stond, die de mannen naarKrakau zal brengen. Het legioen marcheert. Sinds enkele weken wordt het eerste contingent in Krakau geoefend. Het tweede contingent is op weg en intusscben komen steeds meer aanmeldingen binnen van Nederlanders, die begrijpen, waar het om gaat en hun plicht wenschen te doen. Het legioen marcheert. Nu nog in de oefenkampen. Straks ^ls een keurkorps in de rijen van hen, die optrekken naar het Oosten om de gelederen te versterken van de Duitsche legers en de legioenen, die daar reeds wekenlang tegen de Sov jettroepen strijd leveren, ze terugwerpen,omsingelen en ver nietigen. Het legioen marcheertDreu nend klonk het marcheeren van vastberaden Nederlandsche mannen door de straten. Fier wapperde het vaandel. Vrij willigers vertrokken in de heilige overtuiging, dai zij zich inzetten voor de toekomst van hun volk en hun vaderland. Het legioen marcheertDui zenden Nederlandsche mannen vormen dit legioen en zij ver wachten, dat ook gij spoedig zult volgen, omdat ook gij weet, wat uw plicht is en dus uw plaats zult innemen in de ge lederen van het Vrijwilligerslegioen Nederland Koninginnegracht 2, 's-Gravenhage, WIELRENNEN. I)e Nationale kampioenschappen. Op het circuit te Zandvoort heeft Mot- ké voor de tweede maal in successie het nationale kampioenschap op den weg we ten te behalen. Aan deze wegkampioen- schappen werd ook deelgenomen door de splinters A. van Vliet en J. Derksen. die het er lang niet onverdienstelijk af brachten. De uitslagen luiden Amateurs (54 K.M.): 1 G. Peters (Haar lem) in 1 uur 23 min. 38 sec. Op 3 Meter: 2 C. de Rest (Haarlem); 3 C. Bakker (Zaandam); 4 B. Schellingerhoud (Zaan dam); 5 H. Lakeman4(Amsterdam)6 L. Verdonk (Asterdam); 7 H. Faanhof (Am sterdam); 8 P. Smits (Tegelen); 9 M. Se- gaar (Leiden); 10 M. v. Boheemen (Am sterdam); 11 P. Ott (Amsterdam); 12 A. v. d. Berg (Amsterdam). Beroepsrijders en onafhankelijken (94 K.M.): 1 L. Motké (Amsterdam) in 2 uur 28 min. 2 sec. Op 20 meter: 2 A. van Amsterdam (Princenhage); 3 A. Steen bakkers (St. Michielsgestel), kanipioen der onafhankelijken; 4 C. Joosen (Made); 5 J. Heksen (Zwolle); 6 C. v, <1. Star (I)en Haag), 2e der onafhankelijken; 7 Ch. Hofman (Roermond); 8 W. de Rui ter (Rotterdam), 3e der onafhankelijken; 9 P. Evers (Wormerveer), 4e der onaf hankelijken; 10 G. Boeyen (Oss); 11 A. van Vliet (Woerden); 1*2 .1. Braspenninx (Princenhage). Staats en van den Broek naar Canada Naar het D. v. N. en Z. verneemt zijn onze landgenooten Slaats en van den Broek, die sinds lang in Buenos-Aires verblijven, thans in onderhandeling met Kampioenschap van Neerland. De voornaamste uitslagen waren: 100 m. borstcrawl heeren: 1 K. Hoving (B.Z.G.1 min. 2 sec.; 2 J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 2.8 sec.; 3 J. v. Merk§steyn (Haarlem) 1 min. 4.G sec. 100 m. borstcrawl dames: 1 B. v. Veen (RDZ) 1 min. 0.9 sec.; 2 A. Stijl (ADZ) 1 min. 9.3 sec.; 3 W. Soetekouw (RDZ) 1 min. 10.4 sec. 100 ni. rugslag heeren: 1 H. Ph. A. v. Schouwen (DJK) 1 min. 12.9 sec.; 2 P. J. Metman (Het Y) 1 min. 13 sec.; 3 J C. Scheffer (DJK) 1 *nin. 15.5 sec. 100 in. rugslag dames: 1 I. v. Feggelen (Meeuwen) 1 min. 18.0 sec.; 2 T. de Haan (ZIAN) 1 min. 23 sec.; 3 H. Willems (Het Y) 1 min. 23.5 sec. 400 m. borstcrawl heeren: 1 A. F Ruimschotel (HZ en PC) 5-min. 35.8 sec-' 2 J. Keiler (Bobben) 5 min. 30.4 seo.; 3 S. Moolenaar (Het Y) 5 min. 43.7 sec. 400 in. borstcrawl dames: 1 R. v. Veen (RDZ) 5 min. 37.3 sec.; 2 A. Veldhuizen (Bobhen) 5 min. 50.8 sec-; 3 B. v. Scha ik (Meeuwen) 0 min. 2 sec." ATHLETIEK. Osendarp 100 M.-kampioen. De nationale kampioenschappen, die Zondag te 's-Gravenhage gehouden zijn, leverden op de 100 m. een overwinning op voor Osendarp, die dezen afstand in 10.4 sec. aflegde; 2 Geul (10.5); 3 J. Grij seels (10.5); 4 Houtman (10.7). 1500 M. hardloopen: 1 Frits de Ruy- ter (Quick) 4 min. 14.4 sec.; 2 W. Slijk huis (NAU) 4 min. 14.5 sec.; 3 Th dc Bruin (Trekv.) 4 min. 19.4 sec. Finale 400 M. hardloopen: 1 A\ Blok (Olympia, Wieringerwaard) 50.5 sec.; 2 L Bakels (AAC) 51.4 sec.; 3 A. Haagh (Trekv.) 51.5 sec.; 4 Van Beveren 50.3 s. Disucswerpcn: 1 A. de Bruyn (V. en L.) 45.15 M.; 2 H. Enklaar (V. en L.) 40.14 M.; 3 H Kluft (Haarlem) 38.42 M. Speerwerpen1 L. Dammers (Zeeburg) 57.795 M.; 2 Lutkeveld (APGS) 54.305 M 3 P. van Meyl (PSV) 51.785 M. Verspringen met aanloop: 1 J Hout man (AV'23) 0.975 M.; 2 A. Butselaar (Hellas) 0.07 M.;- 3 C. Bouwman (PSV) 0.55 M. 200 Meter finale: 1 Osendarp 24.1 sec.; de directies van eenige Canadeesche wie lerbanen om daar wedstrijden te rijden. De Belgische renner Beneef, die met Huijs hij onze landgenooten verblijft, en zelfs het-stayerskampioenschap Ie Buenos Aires wist te winnen, heeft voor deze contracten gezorgd. Het blijkt dus, drft het goede rijden der Europeanen wel zeer de aandacht trekt in de Nieuwe Wereld. liet 8ste Warande-Criterium. Op 7 September. De voorbereidingen voor het achtste wielercriterium op de Warande te Oos terhout, dat op 7 September a.s. zal wor den gehouden, zijn reeds in vollen gang. Men kan nu reeds zeggen, dat het weel een echt Oos'terhoutsch criterium zal zijn, een kwalificatie, die voor de insiders ge noeg zegt. De amteurs zullen 00 K.M. (0*7 ronden), rijden, de profs en onafhanke lijken 100 K.M. (DO ronden). De prijzen die voor de renners ter beschikking staan, waarbij ook weer de bekende pre mie voor den renner, die zich het meest onderscheidt, zullen er weer toe leiden, dat het puikje van de Nederlandsche ren- nersschaar op he appèl zal zijn. ZWEMMEN. X

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2