SPORT LAATSTE BERICHTEN RECHTZAKEN Vacant ie-8ooftocht naar Nijmegen nette vlugge jongen DRUNEN, SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. NIEUWKUIJK. Advertentiën. t MIDDENSTANDS- B0A6STELLINGSF0NDS voor de Langstraat-te Waalwijk SPRANG-CAPELLE. UITREIKING VAN NIEUWE BOTER- EN VETKAARTËN. OP ZONDAG 24 AUGUSTUS De brutaliteit van de leden van dit gilde, is echter ten top gedreven met het volgende geval. De veldwachter van der Pol uit het naburige Eethen, vervoegde zich de zer dagen 's avonds bij een rijwielhan delaar hier ter plë&tse, om daar een rijwiel in beslag te nemen, dat van diefstal afkomstig zou zijn. Hij plaatste daartoe zijn rijwiel even aan de straat om binnen zijn taak te vervullen, maar toen hij met het gestolen karretje terug kwam, bleek zijn eigen fiets verdwenen te zijn. Het is te hopen dat de dieven spoe dig ergens over hun zonden kunnen nadenken. nederlandsche officieren MOETEN HUN WAPENEN INLEVEREN. Het hoofd van het afwikkelingsbu reau van het departement van defensie maakt bekend: 1Nederlandsche beroeps- en reser ve-officieren, inbegrepen de zich niet meer in actieven dienst bevindende of- iicieren, zijn verplicht, voorzoover zulks niet reeds is geschied, tot inleve ring van de van rijkswege ontvangen wapenen, munitie en uitrustingsstuk ken. De nog in actieven dienst zijnde officieren zijn van de inlevering der ontvangen houw-, steek- en stootwape- nen vrijgesteld. Uit eigen middelen aangeschafte wa penen en munitie van welken aard ook, uitgezonderd jachtwapenen. Aanschaffing van wapenen en muni tie van welken aard ook is den be roeps- en reserveofficieren verboden. De inlevering moet plaats hebben op het politiebureau alhier. De inleveringstermijn loopt van 25 t.m. 30 Augustus 1941 REGELING INZAKE HET VER VOER VAN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. In aansluiting op de publicatie in de bladen van 8 Augustus 1941 brengt de P.I.C.A. voor^Noordbrabant het vol gende aan belanghebbenden bekend: In de elfde alinea van genoemde pu blicatie staat: „Het vervoer in en uit het consump tie-, productie- en grensgebied door den uiteindelijken consument is vrij tot 5 kg-" Dit moet zijn: „Het vervoer binnen het consump tie-, productie- en grensgebied door den uiteindelijken consument is vrij tot 5 kg." Burgerlijke stand. Overleden: Ant. Verdiessen 10 jaar. I joh. Beaart echlgenoote .van M. v. d. Staak, 70 jaar. Ruiterfeest. Alhier werd op een weide langs den Omloop door de rijvereeniging „De Echo der Duinen" van Drunen en Élshout een ruiterfeest georganiseerd, waarbij, o.m medewerking verleenden de rijvereeni- gingen van Haaren, Haarsteeg en Was pikRaamsdonk. Gegund. Het bouwen van een schuur met stal ling voor rekening van den heer J. v. Bladel is opgedragen aan II. Verhoeven, metselaar en de Gebr. Jehoel, timmerlie den, alhier voor een bedrag van 4245,-. Geslaagd. De heer M. Rooyen onderwijzer alhier slaagde voor 'I examen Fransch L. O. Niet doorgegaan. In verband met de weersomstandighe den zijn de zwemwedstrijden gisteren niet doorgegaan en vastgesteld op Zon dag 24 Aug. a.S. ELSHOUT. Geslaagd. Voo het op 11, 12 en 13 Augustus in Den Bosch gehouden examen voor cou peuse slaagden onze dorpsgenooten, de dames: Adriana Klijn en Henriette Rob ben. Kerkmeesters. Door Z. H. E. Mgr. Diepen zijn be noemd tot kerkmeesters onzer parochie, de heeren: Gerardus Muskens en Mari- n us Muskens. Benoemd. De heer J. Jansen, lijdelijk onderwijzei aan de R.K. Jongensschool alhier, is voor vast benoemd aan de R.K. Jongensschool te Uden. Gunningen. Bij onderhandsche aanbesteding werd de uitbreiding van de Handschoenen en Lederwarenfabriek met het bouwen van een garage voor de firma v. d. Linden Sprangers alhier gegund aan de firma A. Kleingeld alhier. Eveneens het uit breiden van de Schoenfabriek van de firma W. V. Nieuwstadt en Zn. en van de firma M. Zwaans en het bouwen van een kantoor voor de firma M. v. Wanrooij in den Berkdijk.' Luchtbescherming. Naar wij van bevoegde zijde vernemen ligt het in de bedoeling oilT zoo spoedig mogelijk over te gaan lot het oprichten van een afdecling Luchtbescherming, waartoe in de komende dagen een op richtingsvergadering zal gehouden wor den, waarop een spreker verbonden aan de Nederlandsche Vereeniging tot Lucht bescherming zal optreden. CAPELLE. In verband met het niet aannemen van de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Groot Animers door Ds. T. H. Oostenbrug alhier, werd den predikant j.l. Zondagmorgen na beëindi ging van de godsdienstoefening op ver zoek van ouderling G. Koene door de ge meente staande toegezongen Ps. 122 3, waarvoor Z.E. zichtbaar geroerd dankte. Tol onderwijzer aan de Chr. School in de Nieuwstraat alhier is benoemd de heer A. C. Vos Hzn. te Vrijhoeve Capelle. Bekroond. De heer P. B. Bisselink, Directeur van de Kon. Erk. Harm. Apollo, behaalde als instructeur van de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik op het Fe deratief concours van Hamtioniën en Fanfares te Eindhoven in de 2de afdee- ling den 1ste prijs n^et 51 punten. Geslaagd. De jongedames Marie Kleingeld en Riek v. d.Wouw alhier, slaagden te 's-Bosch voor het examen costumière, waarvoor zij hun opleiding ontvingen van de Eerw. Zuster Asteria alhier. LOONOPZAND. Plechtige Eerste H. Mis. Zondagmorgen om 10 uur droeg de Weleerw. jater A. v. Deudekom in de Parochiekerk alhier zijn Eerste Plechtige H. Eis op met assistentie van Presbiter Assistens, Diaken en Subdiaken. De feestpredicatie sverd gehouden door den Weleerw. Pater Servatius O. M. C„ terwijl het zang koor de Missa „The Rogamus" van Thermignon uitvoerde voor sopraan, tenor en bas, na de H. Mis zong hetzelfde koor de feestcantate van P. J. Vrank. Om 12.30 had de aanbieding van het feestcadeau der buurt plaats, bij welke gelegenheid een dameskoor onder leiding van den heer B. Dan- kers zeer verdienstelijk eenige ge zangen uitvoorde. Om 1.30 begon de receptie, en om 3 uur plech/ig Lof, waarna nogmaals eenige liederen door het dameskoor. Achtereenvolgens brachten in het namiddaguur de harmonies Sophia's Vereeniging, Concordia en de Lieder tafel Echo der Duinen een serenade, waarna de huldiging plaats had om 7.30 in de zaal van Concordia. Onder leiding van den Eerw. Frater Licidius voerden de kindei en der buurt een hoorspel uit, waarin tot uiting werd gebracht de hooge werkzaamheid aan het Priesterlijk ambt verbonden. Deze uitvoering was alleen toe gankelijk voor de familie en de buurtbewoners. Naar verluidt zal alsnog een heropvoering plaats hebben voor het publiek. Processie Lievevrouwe kapelletje. Op Lievevrouw Hemelvaart werd wederom de jaarlijksche processie gehouden naar hel Kappelletje aan den Tilburgsche weg. Om 5 uur vertrok de stoel aan de R.K. Kerk alhier ouder de toonen van de beide harnioniën, die hunne medewerking wederom spontaan gaven Honderden parochianen na men aan deze bedetocht deel. De predicatie werd gehouden door een van de pasgewijde Priesters den Weleerw. Heer v.d Heuvel, waarna door de menigte onder begeleiding der Harmoniën eenige liederen wer den gezongen en wederom in p.io- «essie naar de kerk werd terug getrokken. Fietsen diefstal. Toen Zondag een tweetal inwoners uit Kaatsheuvel de plechtige eerste H. Mis kwamen bijwonen in de kerk alhier, en hun karretjes iu de na bijheid der kerk geplaats hadden, kwamen zij bij het einde der Mis tot de onaangename ontdekking dat hunne rijwielen ontvreemd waren. De politie werd direct gewaarschuwd maar tot nu toe zonder resultaat. Wederom een waarschuwing om zijn rijwiel niet onbeheerd ergens te laten staan. RAAMSDONKSVEER Sinds geruimen tijd boterde hel niet goed tusschen de vrouw van L. I. en J. L. op het tort. Al was vrouw L. verhuisd, toch schijnt de haat van eerstgenoemde nog niet gekalmeerd te zijn. Nu zouden de kinderen dat maar eens uitvechten. Vrouw L. werd vreeselijk met een hout bewerkt. Veldwachter Meijer heelt nog denzelfden avgnd een on derzoek ingesteld, nu zal de rechter hierin wei 't laatste woord spreken. Bij de wed. C. v. S. op 't Fort werden dezer dagen eenige levens middelen ontvreemd, zooals vleesch, boter enz. zonder dat de noodige bonnen werden achtergelaten. Bij een drietal landbouwersin de Luitenambachtstraat werden in een der laatste nachten eenige kippen en een konijn ontvreemd. Van de(n) dader(s) geen spo^r. Vorige week verhuisde C. de G. naar Waspik. Hij was nog maar pas vertrokken of achter het' huis werd de dakgoot vernield en de ruiten ingegooid. Het huis was eigendom van de Kind. B. St. Bernardus-bedevaart. Zondag j.l. werd in het klooster »Mapënkroon« op Onsenoort de St. Bernardus-bedevaart gehouden. Van heinde en verre kwamen de pelgrims toegestroomd zoodat 'smor- gens de fraaie en smaakvol versierde kapel van het St. Godefridus-college de pelgrims niet eens meer kon bevatten. Om 10 uur geschiedde de plechtige opening met het opdragen van een plechtige Hoogmis door den Hoogeerw. P. Prior Dom. Servatius van Vugt. Hierbij werd assistentie verleend door de Weleerw. paters Lambertus van Velthovcn en Sta nislaus de Groot, resp. als diaken en subdiaken. Als predikant trad op de Weleerw. pater Bonifacius O.M. Cap, De plechtige - processie welke te circa 4 uur aanving, trok honderden pelgrims Het lof dat vooraf ging werd ge celebreerd door den Hoogeer w. pater Prior met dezelfde assistentie als des morgens in de Hoogmis. Voorts verleende nog hun medewerking het alom bekende St Jocobs Mannen- en £napenkoor uit 's Bosch en de harmonie«DeEendracht» uit Nieuw kuijk. Het geheel had 'n zeer or delijk en stichtend verloop. Zondag 24 Aug. zal wederom te 10 uur de plechtige Hoogmis worden gecelebreerd en 'smiddags om 4 uur zal in den kloostertuin wederom de processie worden gehouden. De predicatie in de Hoogmis en de processie zal alsdan gehouden worden door den beroemden Kansel redenaar de Z. E. Pater Peters O. E. S. A. te Eindhoven. strijdkrachten bevinden, is de aanval begonnen. Bij deze gevechten heeft de vijand uiterst zware verliezen geleden. Onge rekend het aantal gevangenen in den slag van Oeman zijn ongeveer 60.000 gevangenen gemaakt. Verder zijn 84 pantserwagens, 530 stukken geschut en veel ander oorlogsmateriaal buitge maakt. In de oorlogshaven Nikolajev vielen de volgende op stapel .staande schepen in onze handen: een slagschip van 35.000 tont een kruiser van 10.000 ton, vier torpedobootjagers en twee duik- booten. Verder werd een kanonneer boot tot zinken gebracht, een tweede zwaar beschadigd, een drijvend dok vol locomotieven buitgemaakt. Bij den aanval op de haven van O- dessa heeft de luchtmacht negen groote troepentransportschepen door zware bomtreffers onbruikbaar gemaakt en drie oorlogsschepen, waaronder een zwaren kruiser, beschadigd. Ook bij de gevechten in het gebied van Kiejev en Korosten heeft de sow- jetweermacht zware verliezen geleden. Sedert 8 Aug. zijn hier 17.750 gevan genen gemaakt en 142 pantserwagens, 123 stukken geschut, een pantsertrein en veel ander oorlogsmateriaal buitge maakt.. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurige ziekte, tijdig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze be minde echtgenoote, moe der, behuwd- en groot moeder ANTONETTE M.VAN BEUNEN Echtgenoote van Antonius A. van der Steen, in den ouderdom van 49 jaar. Uit aller naam, A.A.VAN DERST$EN Waalwijk, 19 Aug. 1940. VOETBALLEN. DE AANVAL OP DE STAD ODESSA BEGONNEN. Op stapel staande oorlogsschepen in Duitsche handen. Hoofdkwartier van den Führer, 19 Aug. (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht deelt mede: De achtervolgingsgevechten in- de Zuidelijke Oekrain^, waarbij Duitsche Roemeensche, Hongaarsche en Italiaan- sche afdeelingen in voorbeeldige wa penbroederschap hebben samenge werkt en voortreffelijke gevechts- en marschprestaties hebben geleverd, heb ben het geheele gebied ten Westen van den Dnjepr in onze handen gebracht. Op de stad Odessa en eenige kleine bruggehoofden aan den benedenloop van den Dnjepr, waar zich nog sowjet- Kan geplaatst worden van 14 h 15 jaar, voor alle voorkomende werkzaamheden bij A. MULDERS—SA BS, Stalionsstr. 95 Waalwijk. Inlichtingen of aanvragen 6R0ÜTE STRAAT 205 BAAROWIJKSCHE STRAAT 4 Dc Burgemeester van Sprang-Capclle maakt bekend, dat op de ineionuer volgende data en plaatsen uitreiking zal gescnieden van ue 3e serie boter- en vetkaarten. Vetkaanen Kunnen uitsluitend worden verstrekt aan diegenen, wier gezamenlijk gezinsinkomen ligt beneden de Hierna ver melde normen: Aantal gezinsleden Gezinsinkomen minder dan 1 1UUU 2 nou.— 3 j 1200.— 4 1 1300. 5 J 1400.— 0 15UU. 7 lüUU. 8 17UU. enz. enz. l-elk gezinslid meer, inkomenbedrag 100.hooger). Zij, die voor de verkrijging van vetkaarten in aanmerking wen- sx:neii ie komen, kunnen vanaf lieden op liet distributiekantoor ie Vnjhoeve-Capelle een betrekkelijk aanvraagformulier (MD iüü) afhalen, welk formulier volledig ingevuld en onderteekend bij het m ontvangst nemen der kaarten moet worden overgelegd. Dc juist heid van liet daarop ingevulde inkomen moet kunnen worden aan getoond. Degenen, wier gezinsinkomen hooger is dan de bovenvermelde bedragen behoeven geen aanvraagformulier MD 100 in le leveren; zij ontvangen uitsluitend boterkaarten. Voor kinderen, geboren na 1 September 1937, wordt slechts een .halve boterkaart of een halve vetkaart uitgereikt. Zelf kamers ontvangen, ongeacht het gezinsinkomen, steeds boter kaarten. Bij het afhalen der boter- en vetkaarten moeten de distributie- slarnkaartcn van alle gezinsleden worden medegebracht. De Uitreiking geschiedt: Te Sprang in het Bondsgebouw: Wijk A 1120 Maandag 25 Aug. 1941 v.m. tusschen 9 en 12'/2 uur; Wijk A 121240 Maandag 25 Aug. 1941 n.m. tusschen 2 en 5V2 uur; Wijk A 241—3G0 en A 421439 Dinsdag 20 Aug. 1941 v.m. tusschen 9 en 12^2 uur. Te Capelle in het Gymnastieklokaal (oude school): Wijk C 37100 Dinsdag 20 Aug. 1941 n.m. tusschen 2 en 0./2 uur; Wijk C 101270 Woensdag 27 Aug. 1941 v.m. tusschen 9 en 12*/2 uur; Wijk D 101220 Woensdag 27 Aug. 1941 n.m. tusschen 2 en 5Vfe uur; Wijk 1)221337 Donderdag 28 Aug. 1941 vm. tusschen 9 en 12'/2 uur. Te Vrijhoeve-Capelle op het Raadhuis (acherzyde): Wijk A 301—420 en Wijk B 100 Donderdag 28 Aug. 1941 nm. tusschen 2 en bVz uur; Wijk 11 01 145 Vrijdag 29 Aug. 1941 v.m. tusschen 9 en 12uur; Wijk C 130 en Wijk I) 1100 Vrijdag 29 Aug. 1941 n.m. tusschen 2 en ö.Vfe uur. In het belang van een vlot verloop van deze uitreiking is het noodzakelijk, dat elkeen zich streng houdt aan de vastgestelde tijdstippen. Sprang-Capelle, 19 Augustus 1941. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. vanaf hel Drongelsche Veer, met medewerking van Crielaars Dansband (4 pers en uitgebreid buffet aan boord. Opgave voor deelname dagelijks van 7 10.30 n.m. Bioscooploket Twee Kolommen. Kaarten fl.50 per persoon. MT Let wel op! Na Donderdagavond worden geen kaarten meer verstrekt. Zij die mee willen, voorzien zich bijtijds van kaarten. Hoogachtend, DANSINSTITUUT M. L. CRIELAARS. Vooreinde 3. Dc uitvaarten begrafenis zullen plaats hebben op Vrijdag 22 Augustus a.s. des voorm. 9 uur in de parochiekerk van St. Clemens. 1)2 INDEEL1NG DER COMPETITIES. Een vulde tweede klasse-afdeeliiiu in 't Zuiden. ac inaeelipg der competitie ln net z.uiueu tot dusverre nou niet bettend feeuiunivi, uucli w.j vernemen dat ut publicatie er vau zeer spoeui* ie warmen is. Vermoedelijk zal deze iiHic-i voor de iweeuc klussers een belangrijke wijziging ine. zien brengen. Het zijn vooral dc moeilijk heden, waarmede liet reizen naar Zeeland ge paard gaat, die nicr.oe den stoot nebben gegeven. -Mui. auts waarschijnlijkheid zullen we er liet zuiden etn vijiue tweede Kiassc-al'deeliiig nu Ki.jb-uie ln -liooidzauK door Zceuwsihe tiuo» zaï wuruen gevormd. Deze aldeeiing wordt aan gevuld met tweede klussers van bergen op Zoom en Roosendaal en zoodoende uu negen clubs be staan. t)e Breda sell 2e klussers zullen in een geheel nieuwe afdecling worden ondergebracht met an dere ploegen uit .Midden-Brabant, waardoor ue vroegere tweede klasse B zal worden gesplitst. Op tiaar beurt krijgt deze afdecling dan weer aanvulling uit liet Noorden van Limburg, liet ligt ln de bedoeling 0111 alle tweede klasse-afdee- lingcu met uitzondering van dc Zeeuwscue te brengen op een sterkte van 10 clubs. 1). v. N. en EERSTE WEDSTRIJD-ZONDAG IN DISTRICT IV. l)e voetbal-competitie begint in district IV op den eersten Zondag in September. Het wedstrijd- programma voor de eerste klasse van het dis trict luidt \oor Zondag 7 September: Hoer mondN.A.C. ■I ulianaHelmond. LongaP.S.V. Picus—M.V.V. Eindhoven—N.O.A.D. B.V.V.—Willem II. R. K. C. Naar uien ons mededeelt zal de openingswed strijd van het Sportpark niet gespeeld - worden tegen W.S.C. Een andere tegenstander zal nu w orden aangezocht. ONDERLINGE ATHLET1EK WEDSTRIJDEN BAARDWIJK, R.W.B. EN W.S.C. Zondag 24 Augustus a.s. worden onderlinge atliletiekwedstrijden gehouden voor de junxoien der vereenigingen Baardwijk, R.VV.B. en W.S.C. Het ligt in de bedoeling dergelijke wedstrijden elk jaar te uocn plaats vinden; ditmaal op het W.S.C'..-terrein. Aanvang 2 uur. Naust personceie prijzen is hieraan tevens verbonden het „club- Kampioenschap van WaalwijkDoor een com missie, gevormd uit 2 leden van elke vereeniging, en den lie ar E. van der Geer, werd 't volgend aardig en interessant programma samengesteld A. GROEP 1. beneden den leeftijd van 14 Jaar: bal werpen; Baidrijven in rechte baan; 80 .Meter loop niet keerpunt op 10 meter; Groepen wedloop over een baan van 50 meter; Verspringe met aaloop. B. GROEP II. va 14 tot en met 10 jaar: Hal werpen Baidrijven in slingergang; Baidrijven in rechte baan; Doeltrappen, waarbij de goal in 0 vakken ver deeld is op een afstand van 10 nieter; Ten einloop, 1 maal het terrein niet zestallen Groepen wed loop over een afstand van 80 meter. Hoogspringen met aanloop. Bezien wij bovenstaande punten even nader, dan springt direct in liet oog dal men hier te doen heeft met toekomstige voetballers. Er is hier een zeer goede keus gedaan. Alles behoort immers tot de voetbaltraining. Ook is alles tot in de finesses uitgewerkt; geen enkel onderdeel is vergeten. Met recht kan men hier van een perfecte organisatie spreken. Bovendien wordt, 't terrein zoo Ingedeeld dat alles voor iedereen duidelijk te overzien is. Wanneer hel weer eenigs- zins meewerkt, kan het er Zondagmiddag op het W.S.C.-terrcin gezellig druk worden. Niet alleen omdat dit de eerste inaal is dat in onze plaats iets dergelijks in combinatie georganiseerd wordt. Onze mcdcdceling dat R.K.C. ook was uitgc- noodigd, maar verstek liet gaan, berustte ge deeltelijk op een misverstand. Aanvankelijk was liet ml. de bedoeling een gezamenlijke jeugd- conipetitie Ie orgnniseeren, waarvan R.K.C. bij gebrek aan speelterrein, moest afzien, liet voei- balverbod maakte deze wedstrijden toen onmo gelijk, waarop besloten werd een athletiekdag te houden. Het zal alle sportliefhebbers zeker interesseeren eens kennis te kunnen maken met de „toekomst"' der drie vereenigingen. Voor ons staat liet nu reeds vast dat de junioren elkaar op sportieve manier hardnekkig zullen bekampen en dat hier bij vele spannende nummers te bezien zullen zijn. De entiée is voor iedereen gratis. ONTAARDE VROUW MISHANDELDE GEREGELD HAAR STIEFDOCHTERTJE. Het gerechtshof te 's-Hertogcnbósch heeft ar rest gewezen in de strafzaak tegen Ja. S., huis vrouw 1'. te Vlijmen, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis tier rechtbank te 's-Her- togenbosch, waarbij zij veroordeeld was tot een gevangenisstraf van acht maanden ier zake dat zij in het tijdvak van December tot en niet Maart j.l., nagenoeg dagelijks luiar minderjarig stiefdochtertje Sjnantje op verschillende wijzen had mishandeld, o.a. door haar met een wascli- hout af te ranselen of haar te trappen, waarbij het kind meerdere malen bloedende verwondin gen opliep en door haar te weinig te eten te geven. Tegen de vrouw was bevestiging van liet vonnis geeischt. Het gerechtshof heeft lot een gevangenisstraf lianr thans veroordeeld van zes maanden.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3