PROVINCIAAL NIEUWS. IVOROLDe Kwaliteits-tandpasta. „NOORD-BRABAND" SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG DRUNEN. SPORT. LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 HEUSDEN. Van den heer J. M. v. d. Broek te Herpt was 'n adres binnengekomen, verzoekende zijn jaar wedde als klokopwinder van 30 op 30 te brengen. Het adres werd aangehouden. Op het verzoek van den heer A. v. d. Brand om tegemoetkoming voor zijn dochter, die een school voor Ulo te Den Bosch bezoekt, werd afwijzend beschikt, daar de scholier de verplich te leeftijdsgrens heeft overschreden. Op verzoek van Ged. Staten'werd de inge zonden verordening op de heffing van inentings rechten herzien in den geest als Ged. Staten hadden voorgesteld. Een bedrag ad 35 cents kan maximaal per inenting thans geheven wo.- den. Ingaande 1 September werd een arbeidsover eenkomst vastgesteld voor het personeel van de vaste kern van den L.B.D. De voorloopige vaststelling van de bedragen der uitgaven voor het O.L.O. over 1940- werd daarna behandeld. De werkelijke uitgave per leerling bedroeg 8.75, in totaal 1643.97. In verband met de aanschaffing van nieuwe klecding en uitrusting voor de gem.-politie werd de begrooting 1941 gewijzigd. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de voorzitter zich tot den raad wendde, zeggende dat door de bekende veror dening der Bezettende Macht de werkzaamhe den der raadsleden, zooals thans gebruikelijk, blijven rusten. Er heerschte in de vergaderin gen steeds een aangename en beschaafde toon; veel is door de raadsleden belangeloos gedaan om het heil der gemeente op onbaatzuchtige wij ze te dienen. Daarvoor zegt de voorzitter den raad dank; wel is er critiek geweest, doch die was steeds opbouwend en de zaak dienend. Wethouder de Haan beantwoordt als oudste raadslid den voorzitter. Wij staan thans, aldus spreker, voor geheel andere feiten, doch zullen rustig afwachten wat de toekomst brengen gaat. Aangenaam waren steeds de discussies en hij hoopt dat de geipeente door dezen toestand rustig heen zal komen. RAAMSDONK. De Raad der gemeente Raamsdonk kwam Za terdag 30 Augustus j.l. des namiddags om 7 uui in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Mr. Th. Heere, burgemeester. Secretaris: W. C. A. Willems. Aanwezig waren alle leden. Na opening der vergadering werden de no tulen der vorige vergaderingen onveranderd goedgekeurd. Dan komt aan de orde: Punt 1. Ingekomen stukken en mededeelin-- gen. -- Dankbetuiging van de familie Boelaars voor de blijken van deelneming betoond bij het over lijden van het raadslftl H. L. Boelaars. Schrijven van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken waar bij voorschotten uit 's Rijks kas worden ver strekt, ten behoeve van de verbetering van de arbeiderswoningen der Woningbouwvereniging „Volksbelang". Schrijven van den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken, houdende mededeeling dat deze gemeente voor het ont vangen van een Rijksbijdrage in de kosten van den B-steun over het dienstjaar 1941 in aan merking komt. Verschillende goedkeuringsbesluiten van Ge deputeerde Staten, o.a. wijziging der gemeen schappelijke regeling voor het bouw-, woning en welstandstoezicht Noord-Brabant Midden- en West; betreffende den bouw van de landbouw school met onderwijzerswoning; het aangaan van een kasgeldleening; enkele begrotingswij zigingen; tot het aankoopen van enkele strook jes grond gelegen aan den Nieuwenweg. Verder werd nog voor kennisgeving aangeno men een schrijven van den Noord-Brabantschen Christelijken Boerenbond te Tilburg bevattende de mededeeling dat zij accoord gaan met de voorwaarden neergelegd in het besluit van den Raad betreffende den bouw van de lagere Landbouwschool met onderwijzerswoning. Nog zijn ingekomen een paar verzoeken om reiskosten voor het bezoeken van een speciale school voor jongens te Breda. Een verzoek van de Noord-Brabantsche R.K. Blindenzorgverceniging St. Antonius van Padua te 's-Hertogenbosch om subsidie wordt aange houden tot de behandeling van de gemeentebe groting 19422. Nu komt punt 2 aan de orde: Voorstel met ontwerp-besluit tot wijziging en aanvulling van de verordening „VeldwachtersMet de aange brachte wijziging van hoogerhand gaat de raad accoord. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot vast stelling van een arbeidsovereenkomstenbesluit voor het persorcel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Het besluit dat betretf een uniforme regeling voor de luchtbescherming in het geheele land wordt vastgesteld. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot het om- niet-aarftaarden van enkele stroken grond in de Waterstraat ten behoeve van de verbetering van dien weg. Dit besluit dat wordt vastgesteld betreft het aanvaarden van strooken grond voor wegneming bocht in de Waterstraat. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot het op nieuw vaststellen van de verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor inen ting tegen typhus en paratyphus. Dit betreft een wijziging die moet worden aangebracht van hoogerhand. Het tarief voor rechten voor inen ting was alhier gesteld op 1.50 per volledige inenting, dit moet worden gewijzigd in 0.35 per volledige inenting, waarmede de Raad ac coord gaat. 6. Voorstel met ontwerp-besluiten .tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Raamsdonk, met intrekking van het desbetreffende besluit d.d. 16 November '40, no. 62. Het betreft eenige technische wijzigin gen die moeten worden aangebracht op verzoek van Gedeputeerde Staten. Wordt vastgesteld. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot het op nieuw vaststellen van de verordening op de heffing en in invordering van keurloonen in de gemeente Raamsdonk. De wijziging bevat dat het keurloon voor nuchtere kalveren, schapen en geiten wordt teruggebracht van 2 op 1. Wordt vastgesteld. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot wijziging en aanvulling .van de verordening, regelende de vergoeding van rechten voor het gebruik van de centrale noodslachtplaats in de gemeente Raamsdonk. Dit betreft de vergoeding die be taald moet worden voorhet gebruik van de centrale noodslachtplaats. Óe verordening wordt als volgt gewijzigd: zelfslachters zullen de vol gende vergoeding moeten betalen voor een paard of rund 3; voor een veulen of kalf 1.50; voor een varken 2.25; voor een schaap of geit 1 en voor, een nuchter kalf 0.75. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot vast stelling van een regeling tot het verleenen van bijdragen in de kosten van huisvesting en ver voer van kinderen, die elders een school voor buitengewoon lager onderwijs bezoeken. Tot nu toe waren er slechts kinderen uit deze gemeente in de Don Bosco school te Waalwijk, nu zijn er echter aanvragen binnen gekomen ook voor Breda, zoodat het nu wel noodig is een alge- meene regeling in te voeren, zegt de voorzit ter. De volgende regeling wordt vastgesteld: Bij een zuiver inkomen, d.i. na toepassing van den kinderaftrek, van minder dan 900 worden de kosten van huisvesting c.q. vervoer ten volle door de gemeente vergoed; van 900 of meer doch minder dan 1000 90% dier kosten; van 1000 tot 1100 85% dier kosten; van 1100 tot 1200 75%; van 1200 tot 1300 60%; van 1300 tot 1400 40% en van 1400 tot 1500 20% dier kosten.. 10. Adres, d.d. 25 Augustus 1941, van het bestuur der bijzondere R.K. Jongensschool te Raamsdonk (dorp), waarin medewerking wordt verzocht voor het beschikbaarstellen door de gemeente van een 4e leslokaal en gymnastiek zaal ten behoeve van voornoemde jongens school. Dit punt kan niet in behandeling worden ge nomen, daar de stukken hieromtrent allen nog niet zijn ingekomen. 11. Vaststelling van het kohier der straat belasting voor het belastingjaar 1941. Wordt vastgesteld. 12. Aanbieding der rekening van het Elec- triciteitsbedrijf, het Vleeschkeuringsbedrijf, de gemeente en het Burgerlijk Armbestuur,, met de daarbij behoorende bescheiden over het dienst jaar 1940. Worden in handen gesteld van de Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Elemans, Schoenmakers en Mertens. 13. Ontwerp-besluiten tot wijziging der ge meente-begrooting, dienst 1941. Worden vastge steld. 14. Bezwaarschriften inzake plaatselijke be lastingen. Op een bezwaarschrift van W. G. de Reijer om verlaging van het vergunningsrecht en op een bezwaarschrifft van A. C. Klavers .om ontheffing van den hem over 1940 opgeleg- den aanslag in de Rioolbelasting B, wordt af wijzend beschikt. Bij de rondvraag vraagt het lid Nollen of er een oproeping wordt geplaatst naar de vacante betrekking van gemeente-ontvanger. Dc voor zitter zegt dat hierover gecorrespondeerd is met Den Bosch, maar dat geen" beslissing is binnen gekomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. NIJVERHEIDSSCHOOL. Tot directeur der „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken" is be noemd de heer W. J. Sluijter te s-Gra- venhage. De heer Sluijter was thans verbon den als leeraar aan de R.K. Ambachts school „St. Joseph" te 's-Gravenhage, waar hij tevens waarnemend directeur was. De heer Sluijter heeft z'n eerste prac- tische en theoretische opleiding geno ten op de ambachtsschool machine-fa briek en de Akademie van B. K. en T. W. te Rotterdam. Daarna heeft hij 5 jaar gevaren als machinist op de groote vaart, stoom-, zoowel als motorschepen, als 2e ma chinist op de groote schepen. Daarna is hij benoemd tot leeraar aan de avond-vakteekenschool te Rot terdam; voorts leeraar aan de Am bachtsschool (machinisten- en electri- ciën-cursus) te Veendam, waarna hij 10 jaar werkzaam was aan bovenge noemde school te 's-Gravenhage, waar hij mede een voorbereidende cursus voor M.T.S. leidde. De heer Sluijter heeft talrijke studie boeken op 't terrein van 't Nijverheids onderwijs het licht doen zien. De nieuw benoemde heeft o.m. de volgende bevoegdheden en diploma s; Diploma A en B machinist groote vaart, diploma Academie van Beelden de Kunsten en Wetenschappen, Acte M f, (smids- en werktuigkundig teek$- nen)N IV (werktuigbouwkundig tee kenen), NV (electro-techniek)N I (Natuur- en werktuigkunde). Talrijke jaren was hij lid der examen commissie voor acte N. IV. Waar de ambachtsschool eerst in October geopend wordt, kan de aan gifte van leerlingen deze maand nog steeds doorgaan; zie voorts achter staande advertentie. Wij wijzen nogmaals op 't groote be lang der toekomstige jongelui die in de schoenmakerij of smederij, bankwerke- rij, machinefabricage gaan, om deze school te bezoeken en de ouders mo gen dit wel zeer ernstig overwegen. Jongens van -12 jaar en 8 maanden mogen reeds 't ambachtsonderwijs vol gen, terwijl de cursus twee jaar duurt, welnu dan zijn ze ongeveer 15 jaar en zullen de ouders misschien een jaar de kleine verdienste, die een jongen van 14 jaar op de fabriek zou kunnen ver dienen, moeten missen. Maar zij ver geten niet wat een jongen die twee jaar nijverheidsonderwijs heeft gevolgd, bij die anderen voor is. Hier ligt ook een taak voor schoen en machinefabrikanten, smeden enz., n.l. om deze school met alle macht te steunen en de jongens die zich aandie nen te verwijzen naar deze school i.e. in de toekomst geen jongens meer aan te nemen, die niet de school bezocht •hebben, 't Is in hun belang en dat der jongens en van de industrie. Men maakte ons de opmerking dat 't zoo jammer is dat geen afdeeling tim meren en schilderen aan deze nieuwe school is verbonden. Zeer juist, maar alles gaat niet in eens. Als door de belangstelling voor de huidige afdeelingen blijkt, dat er be hoefte is, dan zullen de andere afdee lingen, evenals elders spoedig volgen. Zaak is dat ieder op zijn wijze de nood zakelijke belangstelling toont. De heer A. van Gent is als bestuurs lid der stichting „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken" geïn stalleerd, terwijl met verbouwing der schoolpanden spoedig zal worden aan gevangen, en ook de benoeming van verdere leeraren weldra zal-volgen. T.B.C.-COLLECTE. De opbrengst der collecte voor de T.B.C. was 239.50. Hierin werd bijgedragen door v.m. Baardwijk 43.55 en door v.m. Beso- ijen 35.57. Ondanks het zeer ongunstige weer hebben de collectanten zich geducht geweerd, waarvoor een hartelijk woord van dank zeker niet misplaatst is. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Augustus 1914 ingelegd 48821.01 en terugbe taald 77129.23. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 22142. BOUWOPDRACHT. Het bouwen van een dubbele mid denstandswoning voor de firma Gebrs. Dumoulin, ónder architectuur van den heer Ed. Bossaerts te Waalwijk, is on derhands opgedragen aan den heer F. Couwenbergh, aannemer alhierT KYNOLOGENVEREENIGING. De Waalwijksche Kynologen-ver- eeniging hield Maandagavond in Hotel „De Twee Kolommen' een vergade ring ter bespreking van de medewer king en deelname aan den clubmatch te Tilburg. De voorzitter, de heer A. Verhoeven heette de aanwezigen welkom, speciaal het nieuwe lid, den heer M. van den Broek, waarna hij den heer P. van Schijndel namens de vereeniging dank te voor de gift die deze had beschik baar gesteld bij het bezoeken der ten toonstelling te Nijmegen en waarvan een dankbaar gebruik was gemaakt. Hij verzocht vervolgens den secreta ris, den heer J. Pulles, een uiteenzetting te geven van de plannen van de Kyno- logenvereeniging Tilburg, om gezamen lijk met de Waalwijksche vereeniging een clubmatch te organiseeren. De heer Pullens zeide dat in principe door de Waalwijksche vereeniging be sloten was op het laatst van September of in begin October hier ter plaatse een clubmatch te houden. De heer Kerstens uit Tilburg is echter bij hem geweest, en heeft gevraagd of het niet mogelijk zou zijn om in samenwerking met de Waalwijksche Kynologen te Tilburg een clubmatch te houden. Daardoor zou tusschen deze twee vereenigingen een nauwere band ontstaan, hetgeen in de toekomst zeker vruchten zal afwerpen. Voor de Waalwijksche vereeniging zijn hieraan geenerlei onkosten verbon den, daar Tilburg overal voor zorgt. Dat wij zelf een clubmatch zouden or ganiseeren, aldus de heer Pulles, be hoefde volgens den heer Kerstens geen bezwaar te zijn, daar deze dan gevoeg lijk kon worden uitgesteld tot het voor jaar, waarbij men dan op de medewer king van Tilburg zou kunnen rekenen. De clubmatch te Tilburg zal worden gehouden op 20 September a.s., terwijl hiervoor 4 keurmeesters beschikbaar zijn. Het bestuur is het wel met het voor stel van Tilburg eens, maar zou toch ook gaarne de meening van de leden hierover hooren. Niemand, bleek tegen deelname be zwaar te hebben, zoodat met algemeene stemmen besloten werd met Tilburg samen te werken. De Waalwijksche clubmatch zal dan worden uitgesteld tot Februari—Maart 1942- De voorzitter wekte de Waalwijk sche kynologen op, om in Tilburg zoo goed mogelijk voor den dag te komen en allen deel te nemen, waarvoor men zich bij het bestuur kan opgeven, ter wijl nog afzonderlijke inschrijfbiljetten zullen worden uitgereikt. Nog nader zal worden bekend gemaakt, hoe men de reis naar Tilburg zal maken, daar dit afhankelijk zal zijn van het aantal deel nemers. Uit de kas zal voor den club match een gift van 10 worden be schikbaar gesteld. Tot sloi werd nog een nieuw lid met algemeene stemmen toegelaten, waarna de voorzitter de vergadering sloot. DE DIAMANTEN BRUILOFT. Zooals bekend zal het echtpaar J. van der Aa-Boelen in de St. Crispijn- straat, op Zaterdag 6 September a.s. zijn diamanten bruiloft herdenken. In verband eclfter met de tijdsomstan digheden en de reeds langjarige bedle gerigheid van de hoogbejaarde bruid, is het de uitdrukkelijke wensch van de fa milie, dat van iedere feestelijkheid wordt afgezien. Wij zijn er van overtuigd, dat alle buurtbewoners dezen wensch zullen eerbiedigen. Het is wel jammer dat de omstandigheden zulks noodzakelijk ma ken en dit nog te meer, vanwege het feit, dat dit echtpaar ook zijn gouden huwelijksfeest zónder meer moest la ten voorbijgaan, wegens een plotseling sterfgeval van een der kinderen. Het is evenwel niet anders en on danks alle goede bedoelingen en ijve rige pogingen van de buurtbewoners, vertrouwen wij, dat zij de moeilijkhe den van de familie in zullen zien en een en ander in stilte zullen laten passeeren. CIRCUS RENZ TE WAALWIJK. Het bijna één eeuw oude circus Renz zal voor a.s. Zaterdag en Zondag zijn tenten in Waalwijk opslaan, nabij het terrein van de Huishoudschool. Curcus Renz is niet bijzonder groot, maar het biedt eeh uitstekend verzorgd programma, zeer gevarieerd en uitge breid, waardoor het publiek steeds in gespannen aandacht gehouden wordt. De clowns zijn onuitputtelijk in het debiteeren van geestige grappen, waar door ook aan de komische noot alle recht is wedervaren. SCHAKEN. De heer M. C. Goudberg eindigde in de schaakwedstrijden om het kam pioenschap van Noord-Brabant met een even groot aantal punten als de heer drs. Stumpers uit Eindhoven, op de eerste plaats. Als gevolg daarvan moest een na- ronde gespeeld worden, bestaande uit vier partijen, waarvan er thans drie zijn afgewerkt, waaruit beide 1 be haalden. De laatste wedstrijd, die bin nenkort gespeeld wordt, zal dus de be slissing moeten brengen. SPRANG. Uit den tuin van den imker A. O. alhier werd j.l. Zaterdagmiddag een korf met bijen en een flinke hoeveel heid honig ontvreemd. De korf werd later geledigd teruggevonden. Door controleurs werd dezer da gen procesverbaal opgemaakt tegen den slager W. N. wegend het voor handen hebben van vleesch van frau duleus geslacht vee. Ingeslagen. Zaterdagmorgen sloeg tijdens een kort doch lievig onweer de bliksem op de woning in de Leostraat bewoond door den «heer P. en eigendom van de bouw- vereeniging Volksbelang. De schoorsteen kwam terecht op het dak van de neven staande woning bewoond door den heer v. D. en richtte op beide woningen heel wal schade aan. Brand ontstond geluk kig niett. Tennis wedst rij d Op de banen van Euphonia is Zater dag een tenniswedstrijd begonnen waar van de uitslag tot heden is: Dames enkel: T. ZappJ. Vloemans 61 60, G. v. d. WeeTh. v. d. Wee 60 62; 2de ronde: G. v. d. WeeI. v. d. Linden 75 02, T. Zapp—J. Dek kers G2 62. Dames' dubbel: 1). Schalken en '1'. ZappI. v. d. Linden en J. Dekkers G 0 62; G. v. d. Wee en J. VloemansT. Leenaarts en Ph. v. d. Wee G3 62. Heeren enkel: lste ronde A. Schalken J. Malleus 6- Musters G d. Wee G—1 2de ronde -1 G—1, G. -3 6—4, F. 6—1. A. Schalken v. d. Linden— MallensA. v. YOGHURT, HET IDEALE VOLKSVOEDSEL. Men verzoekt ons opname van 't vol gende: Door de directie der „Taxandria' - fabriek van melkproducten alhier, is een artikel in den handel gebracht, dat met veel vreugde door 't publiek is ontvangen. Bulgaarsche yoghurt is het product, dat door de vele vitaminen, eiwit, sui kerzoet en zuurstoffen, den mensch een zeer groot gedeelte terug geeft van datgene wat hij heden vanwege de tijdsomstandigheden moet missen. Verschillende ziekenhuizen, sanato ria en herstellingsoorden zijn vol lof over de eigenschappen die bovenge noemd product bezit. Niet alleen als volslagen voedsel, maar ook als nagerecht is yoghurt een niet te versmaden product. Door er een beschuit in fijn te wrijven, met wat ge- -klopt eiwit en kaneel, met wat gerasp te appelen, bramen of pudding, is yoghurt een ware delicatesse. Kortom de eigenschappen die dit ar tikel bezit zijn vele en het zal daardoor zelf den afzet wel vinden bij het pu bliek. Voor prijs en aflevering verwijzen wij naar de advertentie in ons Zater dagnummer. ERNSTIGE VAL. Zaterdagmorgen had de l&-jarige Mej. N. v. BI. het ongeluk boven van den trap te vallen. De hevig geschrok ken huisgenooten vonden haar bewus teloos op den grond en waarschuwden terstond Dr. Langemeijer. Deze consta teerde een ernstige hersenschudding en oordeelde overbrenging naar het St. Nicolaas ziekenhuis noodzakelijk. In den toestand van het slachtoffer is thans eenige verbetering getreden. NOORD-BRABANTSCHE MIJ. VAN LANDBOUW. Het zestigjarig bestaan. De Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw is voornemens hare jaarlijksche algemeene vergadering, die op 8 Juli j.l. wegens een den voorzitter overkomen auto-ongeval niet kon door gaan, thans te houden op Dinsdag 23 September 1941 des namiddags 22.30' uur, in café „De Beurs", Groote Markt te Breda. Op deze vergadering zal tevens het 60-jarig bestaan der Maatschappij wor den herdacht. Het is niet de bedoeling er eenige feestelijkheid aan te verbin den, "doch de voorzitter der Maatschap pij zal naar aanleiding van dit feit een herdenkingsrede uitspreken. Bovendien zal de heer H. D. Louwes, voorzitter van het Kon. Ned. Lan^- bouw-Comité een rede uitspreken over het onderwerp: „Onze landbouworga nisaties aan het werk". In verband met de tijdsomstandighe den zal, hoewel dit gewoont? is, geen excursie aan deze vergadering worden verbonden. D. v. N. en Z. -P. Leenaarts 62 60, H. MustersG. v. d. Linden 4(j 62 61. Demi finale: A. Schal kenH. Musters 75 63. Heeren dubbel: le ronde: A. Schalken en W. MustersF. Mallens en ,T. Mallens 0i 63, M. v. Nieuwstadt en J. Mus- IersH. Musters en G. v. d. Linden 6 1 G—3. Gemengd dubbel: le ronde: J. Vloe mans en J. MustersF. Leenaarts en F. Mallens G—4 G—2, G. v. d. Wee en II. MustersMevr. Vercauteren en Dr. Ver- cauteren 61 G3, T. Zapp en M. v. NieuwsadtI. v. d. Linden en J. Mallens 6—3 6—2. RAAMSDONKSVEER. Onder het vee van den landbouwer A. V. is de besmettelijke ziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. Met ingang van 1 September 1941 is tot Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst dezer gemeente <toor den burgemeester aangewezen onze stadgenoot de neer A. G. Renniers. Hel I/ouwen van een dubbel woon huis met groenten én fruit-magazijn, voor rekening van den heer A. van Lieshout is onder architectuur-van A. van Hullen Jr. te Waalwijk opgedragen aan II. de Wit en M. Schapendonk. DE COMPETITIE BEGINT. Voor hel Zuiden begint he.t compelitic- rad a.s. Zondag weer |te draaien, zij het in bescheiden vaart. Voor de eerste klas is vastgesteld: RoermondNAG, JulianaHelmond, Picus—MVV, Eindhoven— -Willem II. LongaPSV, NOAD, BVV- W. S. C. W.S.C.Baardwijk. Hedenavond om 7 uur zal WSC op haar terrein aan den Parallelweg een oefen wedstrijd spelen tegen Baardwijk. Nu dc aanvang der competitie voor de deur staat, zal he.t voor de supporters van bei de vereenigingen interessant zijn, om de prestaties te. beoordeelert. Het kan een aardige wedstrijd worden. WIELERSPORT. Bossche Wielerbaan. Op de Bossche wielerbaan werden wedstrijden gehouden, die een spannend verloop hadden. De uitslagen waren: Nieuwelingen. Afvalrace: 1 Russens, 2 A. van Bokhoven, 3 Henk Boer. Klassementswedstrijd over 1G ronden: 1 Russens 14 pnt., 2 de Grauw 12 pnt, 3 Henk Boer 7 pnt., 4 van Bokhoven 4 p Sprint voor profs: le rit: 1 v. d. Vij ver lijd 124/6 sec., 2 Kremers. 2e Rit1 Derksen tijd 122/5 sec. 2 Kre mers. 3e Rit: 1 Derksen tijd 123/s sec., 2 v.*d. Vijver. Omnium voor amateurs: Sprint: le Rit: Savelkouls tijd 14;$/s sec., 2 Vos. 2c Rit: 1 v. d. Poll tijd 15 sec., 2 v. Oss. 3e Rit: 1 Savelkouls tijd 143/5 sec., 2 v. d. Poll. 4e Rit: 1 Vos tijd 14*/6 sec., 2 v. Oss. Klassementwedstrijd over 12 ronden: 1 Savelkouls 9 pnt., lijd 4 min. 43'/& sec., 2 Vos G pnt., 3 van Oss 3 pnt., 4 v. d. Poll. Ploegachtervolging: Vos liep alleen 10 meter in op de ploeg Savelkouls en v. Oss. Totaal uitslag omnium: 1 Savelkouls 11 pnt., 2 Vos 9 pnt., 3 van Oss 5 pnt., 4 v. d.. Poll 4 pnt. Achervolging over 4 K.M. Steenbak kers haalt Motké in na 13 ronden in den lijd van 4 min. 373/ö sec. Afvalwedstrijd voor Profs: 1 Pronk lijd 4 min. 8a/B sec., 2 Boeijen, 3 Janssen, 4 v. d. Voort, 5' v. Swelm.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2