PROVINCIAAL NIEUWS. JAN DEHARTOG „Hollands Glorie" UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING „N00RD-BRABAND" Woensdag 17 Sept* in Musis Sacrum SPRANG—GAPELLE. N1EUWKUIJK. 'S-HERIOGENBOSGH. LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 spreekt over RIJKSVAKSCHOOL. Voor het nieuwe cursusjaar van de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers zijn in totaal 38 leerlin gen ingeschreven (vorig jaar 33). Deze zijn als volgt over de verschillende af- deelingen verdeeld. Looierijafdeeling 12 (v.j. 12); Schoenmakerij bovenwerkaf- deeling 14 (v.j. 10); Schoenmakerij on- derwerkafdeeling 12 (v.j. 11). Zooals men ziet is de school dus weer goed bezet en zijn alle_afdeelingen volge boekt. In verband echter met de beken de verordening van den Rijkscommissa ris, betreffende Joodsche leerlingen, ko men er in de Schoenmakerij onderwerk- afdeeling 6 plaatsen vrij. NUTS U.L.O.-SCHOOL. Het aantal leerlingen aan de Nuts- U.L.O.-school bedraagt voor het cur susjaar 1941 1942; 71; waarvan 27 uit Waalwijk. Er zijn 29 meisjes en 42 jongens. R.K. MULO-SCHOOL ST. TERESIA" ,WAALWIJK. Aan het einde van het schooljaar slaagden voor het Mulo-examen 15 leerlingen. Er werden bevorderd tot het 3de leerjaar 19 leerlingen, tot hel tweede 20 leerlingen en voor het eer ste leerjaar werden 25 leerlingen aan genomen. De school wordt dus thans bezocht door totaal (5*4 leerlingen, waarvan 50 uit de gemeente Waalwijk en 14 uit de naburige gemeenten Drunen, Was pik, Elshout, Heesbeen en Raainsdonk. BOUWKUNST. Door het Bestuur en de Docenten van den Cursus voor Voortgezet en Hooger Bouwkunstonderricht te Am sterdam, is besloten den heer Jan Huijs- mans te Waalwijk toe te laten tot het tweede leerjaar. KOPEREN JUBILEA. Mejuffrouw Dientje Braspenning te Sprang herdacht dezer dagen twee ju bilea; n.l. gisteren dat zij \2]/2 jaar als werkster in dienst is geweest bij de N.V. Chroomlederfabriek v.h. van Dooren-de Greeff en heden dat zij de zelfde functie 12]/2 jaar vervult bij Me vrouw J. Tielen-van Wely. Door eerstgenoemde firmanten werd zij hartelijk gecomplimenteerd en werd haar een geschenk onder couvert aan geboden, terwijl de jubilaresse heden van de familie Tielen naast welgemeen de felicitaties een blijvend souvenir in ontvangst had te nemen en in de gele genheid werd gesteld dezen dag meer feestelijk door te brengen. Een en ander heeft zij dan ook dub bel verdiend voor hare ijverige eA trouwe plichtsbetrachting al die jaren betoond. KYNOLOGEN-VEREENIGING WAALWIJK OMSTREKEN. Op de 6 en 7 dezer gehouden jaar- lijksche Winnerstentoonstelling te Am sterdam, behaalden leden der Kynolo- gen-vereeniging Waalwijk en Omstre ken de volgende bekroningen: Mevr. van Schijncjel-van Wely, met Bright Boy, 2 Uitmuntend, met Garde ners Emblem, 1 U. en Res. Kamp. en met Beauty of Wilkins Home, 1 Uitm. en Res. Kamp; tevens enkele speciale prijzen. De heer C. v. Dongen met zijn Bar- zoi Reu Petrof Krasnoje Selo, 1 Goed en met de Teef Planja 1 Zeer goed en enkele speciale prijzen. De heer v. Wezel, met Holl. Kees Benno, 1 U. en Kampioen, tevens spe ciale pfijzen. Bij deze dient nog vermeldt dat de clubmatch te Tilburg tot nader datum is uitgesteld. GROOT VISCHCONCOURS. De Vereeniging „Visscherslust" zal a.s. Zondag op het Oude Maasje een groot Vischcoucours houden, waaraan ongeveer 120 hengellustigen zullen deelnemen. Het concours, dat om 10.30 uur aanvangt, zal met deze groote deel name zeker een zeer attractief karakter hebben en menig vischje zal Zondag zijn laatste zwemtochtje maken. Des avonds heeft in Thalia" de prijsuitreiking plaats, waarbij een ka rakterhumorist de vroolijke noot alle recht zal doen wedervaren. BILJARTEN. Keesje de Iluijter. Op uitnoodiging van een jubileerende biljartHvereeniging Ie Tilburg speelde Keesje de Ruijtèr Zondagmiddag een 2- 4'al partijen itegen twee van de sterkste spelers van Tilburg. Keesje heeft het laat ste jaar bijna nergens meer gespeeld, zoo dat men zou veronderstellen dat zijn spel bierdoor in peil zou verminderen. Niets is minder waar, want, de 2 partijen die hij in Tilburg speelde stonden op zeer hoog peil. Zijn spel was geraffineerd fijn, kort en zeer snel. Dergelijk spel hadden de insiders die er tegenwoordig waren nog nooit gezien. De eerste partij zou 500 libre zijn. De tweede partij 350 cadre. De partij libre speelde Keesje in 7 beurten met een al gemeen gemiddelde van 91 i, hoogste se rie 297, spel American (dus niel' in den hoek) daar in de Biljartsport in den hoek niéli Aleer diin 3 caramboles mogen wor den gehaald. De panij 350 cadre speelde Keesje in 3 beurten dus een gemiddelde van llGi, ie.{s w^t in de biljartsport genoemd mag worden. Volgende winter, komt Keesj* uil voor de Nationale kampioenschappen van Nederland. Waalwijk en geheel Neder land kan dan nog wel eens een sensatie op biljartgebied verwachten, daar Keesje zich hiervoor speciaal zal trainen. EEN DROEVE TIJDING. Via het Roode Kruis is bij de familie in de Pastoor Kuipersstraat alhier, be richt binnengekomen van het droevig overlijden van haar ongeveer 27-jari- gen zoon Kobus van Delft, die in Frankrijk werkzaam was en daar door een noodlottig ongeval door een licht mast werd getroffen. EEN GROOTE SMOKKELAFFAIRE TE ST. JOACHIMSMOER. Het was den opsporingsambtenaren van den Crisis Controledienst reeds langer opgevallen dat een aantal Rot terdammers, werkzaam in St. Joa- chimsmoer, bij hun verlof met enorme pakken naar huis gingen. Zij begrepen wel dat daar niet alleen v*Uil wasch- goed in kon zitten en besloten daarom op bet station te Waalwijk plotseling een controle te houden. Den Rotter dammers werd gelast de koffers, doo- zen en pakken open te maken en daar uit kwam toen een groote verscheiden heid levensmiddelen te voorschijn. Tientallen brooden, boeveelheden vlcesch, havermout, gort, rijst en an dere levensmiddelen, waarvoor enor me prijzen wï\ren betaald. Dit geval werd natuurlijk in beslag genomen en toen de Rotterdammers terug kwamen van verlof werd in St. Joachimsipoer bet onderzoek voortgezet. Hierbij kwamen nog tal van duistere zaken aan het licht; zoo werd o.m. een ge heime slachterij gevonden die er on gelooflijk vuil uitzag en waar men juist een varken aan het slachten was. Bij een molenaar werden hondei- den kilo's rogge en meel in beslag ge nomen, waarvan men de herkomst nog tracht te achterhalen. De mole naar is in arrest gesteld. Hij rekende 44 cent voor een kilo roggemeel, ter- wijl de bakker daarnaast nog eens 12 cent vroeg voor het bakken. Zoo kwam een broodje op 56 cent. Bij een win kelier in het dorp werden bovendien nog tal van levensmiddelen in beslag genomen, die bij buiten de distributie om voor abnormaal hooge prijzen aan den man bracht. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geheel .geëindigd, daar zich tel kens nieuwe gevallen voordoen waar men op stuit. Er kunnen evenwel nog diverse arrestaties verwacht worden. NAAR MAMMIE.... De kinderziel laat zich vaak moeilijk peilen. Men doet alle moeite om het de kleintjes naar den zin te maken, terwijl dan dikwijls later blijkt, dat deze jong ste jeugd het er in geenen deele mee eens is. v Dat moest een ouderpaar uit Kaats heuvel ondervinden, dat zijn ongeveer 4 jaar oude dochtertje met vacantie ge stuurd had naar familie in de nabijheid van het Loonsche Hoekje. Wij zijn er van overtuigd, dat het de kleine daar aan niets ontbrak, maar het bleek toch van de vacantie genoeg te hebben en zij trok er op haar eentje tusschen uit-. Er was echter een heer die de kleine aantrof, een flink eind uit de bewoon de wereld. Dit bevreemdde hem en hij ontfermde zich er over. Wat mqest hij er echter mee beginnen. Er was uit het kind niets anders te krijgen dan... naar mammiewaar mammie echter woonde of hoe ze heette, kon men niet aan de weet komen. Na heel wat ge vraag en gezoek, belandde men bij de gemeentepolitie alhier, die het nog eens met een „kruisverhoor" probeerde. -En zoowaar, het mocht haar gelukken, uit enkele uitlatingen van de kleine, het juiste adres te weten te komen. Het was toen nog maar een klein kunstje, om het kind weer ter bevoeg- der plaatse af te leveren, waarmede aan een groote ongerustheid een einde werd gemaakt. POLS GEBROKEN. Het zoontje van den heer van .I. had een bezoek gebracht aan het circus en de daar verrichte toeren hadden zoo tot zijn verbeeldingskracht gesproken, dat hij ze thuis wilde nadoen. Het droe vig resultaat.was echter dat het ventje zijn pols brak en naar het St. Nicolaas- ziekenhuis moest worden overgebracht. Hier is de pols gezet, waarna de Toegangsprijs 60 cent. kleine weer huiswaarts kon worden vervoerd. JEUGDIGE DIEFJES GEVAT.' Als verdacht van diefstal o.m. van rijwielen, werden te Vlijmen aangehou den de 10-jarige R. V. en de 9-jarige W. v. d. H., beiden alhier. Bij hun verhoor kwam ook aan het licht, dat zij zich schuldig hadden had den gemaakt aan diefstal met braak in de zeiljachtjes aan „Het Stuksk-e al hier, van welk geval wij in ons vorig nummer melding maakten. Zij hadden töen de school verzuimd en waren op roof uitgegaan. Dat belooft wat voor de toekomst. HET TENN^TOURNOOI. Mej. Beljaars wint drie titels. Jan van Tilburg wint 't enkel spel. De Waalwijksche tenniswereld heeft een buitengewoon goed geslaagde, spor tieve en gezellige week achter den rug. Onl de diverse titels is een harde, maar ook geanimeerde strijd gevoerd. Een strfjd, waarbij de spanning niet ontbrak, zooda'j men ook Dij diverse finales, tot het einde ,toê onzeker bleef, voorzoover hel den uitslag betrof. Dii.l was trouwens reeds Zaterdag bij de halve finales het geval. Zoo hadden Mies Iloffmans en Marijke van der Ven niet minder dan 50 games noodig, legen Mevr. Wiesman en Mevr. van Iersel, om zich in de' finale te kunnen plaatsen, waar zij Zondag Adr. Beljaars en Mia Kuipers tegen over zich kregen, die nut G1, 64 een titel in de wacht sleep ten. De damessingle was eveneens voor Adr. Beljaars, al had deze aan Cis Iloff mans een kwade tegenstandster, welke al haar energie aanwendde, om succes vol uit den strijd Ie kunnen treden. Te gen het forsche spel van Mej. Beljaars was de laaüste echter niet opgewassen, zoodat zij met 6—2, 64 verloor. De prestatie van Mej.. Beljaars om zonder één set verlies,, de damessingle Ie win nen, is zeker een felicitatie waard. Toch scheen zijN daaraan no.g niet genoeg te hebben, want' met Rud. van Mil won zij ook nog de mixed en wel tegen Mevr. de Greeff en R. van* Iersel. Bij deze par tij was weer volop spanning. Nadali" bei de een set .gewonnen hadden me!' 62, moest! de derde set de beslissing brengen. Dat het een long set werd, lag geheel in het kprakter van dezen sltrijd. Beide par tijen gaven elkaar niets toe, waardoor de taak van de kampioenen een moeilijke was. Vooral was Rud. 'van Mil hiervan de oorzaak, daar, deze vele onbegrijpelij ke ballen sloeg en er soms hopeloos uit was. Daarnaast gaf hij oOgenblikken van u' btekend spel, waarbij hij alles haalde wat er kwam en dikwijls nog met onbe reikbare passings antwoordde. Toch ko.i- den het de goede momenten, wat' aantal bet/reft, niet van de slechte winnen, zoo dat het een geluk voor hem was, dat zijn partner op dreef was en met goede vol-, leys meermalen de situatie redde. Het hecren-enkelpel, bracht een finale tusschen Jan van Iersel en Jan van Til burg, die respectievelijk door een zege over Berry van Loon en Ad. Mombers deze plaats bereikt, hadden. Jan van Til burg had het daarbij maklwlijker dan zijn tegenstander, die in Berry van Loon 'n moeilijk te bedwingen hinderpaal vond. Hij had twee long sets noodig om te ze gevieren, waarbij bet meermalen maar een baartje gescheeld had, of van Loon was als overwinnaar uit het strijdperk gc'lreden. De finale werd onder groote belangstelling gespeeld en was deze be langstelling ook alleszins waard. De cij fers 64, 75 wijzen wel uit, dat men elkander niét veel toegaf. Jan van Til burg bleek iels vaster van s'ag te zijn en had zeer zeker ook zijn leeftijd voor, waardoor hij een tikje sneller was en hij wist deze meerdere snelheid ook volko men uit! te buiten. Het heerendubbelspel werd door de gebrs. van Iersel gewonnen van Berry van Loon en Jan Vesters, die hun kansen slecht verdedigd hebben. Zij stonden na 4g, 63, in de finalset met 41 voor en 40.30 op service van van Loon. Het pu bliek had zich reeds met een zege van de laatst'en verzoend, toen de tegenpartij onweerstaanbaar kwam opzetten, en den 4i achterstand met gewaagd netspel en uitgemeten drives, wist te'veranderen in een 64 voorsprong, waarmede zij den match en daardoor hef kampioenschap behaalde. Na afloop van de wedstrijden gaf Jhr. de Roij van Zuidewijn nog een exhibiti on, waarbij Jan van Tilburg als sparring partner fungeerde. Het werd een bijzon der mooie partij. Lange drives en back handvolleys, wisselden af met gedurfd netlspel, drop-shots of smashes. Jhr. de Roij van Zuidewijn had met zijn services geen geluk en sloeg vele double-faults, maar afgezien daarvan, moest hij zich flink inspannen om de harde en zuive re slagen van van Tilburg te weren. Hij won in twee sets. De laatste uiltslagen zijn; Heerenenkelspel. Halve finale; Jan van Tilburg sl. Ad. Mombers 6—0, 63. Jan van Iersel sl. Berry van Loon 75, 8—6. FinaleJan van Tilburg sl. Jan van Iersel 64, 75. Heerendubbelspel. Halve finaleBerry van Loon en Jan VesGers sl. Harry de Kort en Willy Trindler 36, 60, 63. B. en J. van Iersel sl. Jan van .Tilburg en Tonny de Kort 64, 75. Finale: B. en J. van Iersel sl. Berry van Loon en Jan Vesters 46, 63, 64. Damesgnkelspel. Halve finale: Adr. Beljaars sl. Marijke van der Ven 62, 64. Cis Hoffmans sl. Mia Kuipers 64, 6—4. Finale: Adr. Beljaars sl. Cis'Iloffmans 6—2, 6—4. Damesdubbelspel. Halve finale: Adr. Beljaars en Mia Kuipers sl. Zus van Delft en Liscth Huijsmans 86, 61, 63. Marijke van der Ven en Mies Hoffmans sl. Mevr. Wiesman en Mevr. De Greeff 6—4, 12—14, 8—6. Finale: Adr. Beljaars en Mia Kuipers sl. Mies Hoffmans en Marijke van der Ven 6—1, 6—4. Gemengd dubbel. Halve finale: Mej. Adr. Beljaars en Rud. van Mil sl. Mej. Liseth Huijsmans en Bob Gompen 75, 68, 61. Mevr. de Greeff en B. van Iersel sl. Mevr. van Iersel en J. van ier sel 3—6, 6—3, 6—3. Finale: Mej. Adr. Beljaars en Rud. van Mil sl. Mevr. de Greeff en R. van Iersel 6—2, 2—6, 8—6. Exhibition party. Jhr. de Roij van Zuidewijn sl. Jan van Tilburg 63, 64. Des avonds hi^ in Hotel „De Twee Ko lommen" de prysuillreiking plaats door den voorzitter van het1 wedstrijdcomité den heer Harry Hoffmans. Er heerschte hier een gezellige sUemming, waardoor de schade van den vorigen dag kon worden ingehaald. JAN DE HARTOG „HOLLANDS GLORIE". De schrijver Jan de Hartog komt op Woens dag 17 September naar Waalwijk. Hij komt spreken over zijn voortreffelijke boek „Hollands Glorie". Hollands Glorie is een echt nationaal boek van de zee; het is een vitale getuigenis van eigen Nederlandse wilskracht en eigen Ne derlands sentiment. In dagen dat ons land weer in moeilijke po sitie is. vinden wij de roem en de kracht van ons land .terug in een hevig hoofdstuk uit de geschiedenis van onze scheepvaart, in Jan de Hartog s Hollands Glorie. De eenvoud en openhartigheid welke uit het gehele boek spreekt, ligt in de simpele woor den van het runnersrijmpje, waarmee dit boek opent: Varen, varen, God!, laat me varen Over je wijde, woeste zee; Geef me stormen, geef me gevaren En een meisjeszegen mee! Jan de Hartog heeft zijn boek opgedragen aan al de sleperskinderen van Holland. Opgedragen aan de Corries, de Hennies, de Jantjes en de Nolletjes, die maar zo weinig van hun vaders te zien krijgen, omdat die altijd op de lange deining slingeren, ergens, aan de an dere kant van de kloot. Er zijn nu heel wat van die kinders, die niet eens weten of de man, die altijd kadootjes mee bracht en zulke harde wangen had om te zoe nen, ifc>g leeft en waar hij uithangt op de we reld: hou je taai jongens! Wat er ook gebeurt en wat de buurvrouw ook mag kletsen: vader* komt weerom: is 't vannacht niet, dan is 't morgen. Hij komt weerom, al zou hij moeten zwemmen: want zonder jullie heeft ons leven toch geen stevigte meer. Jullie zijn de vaste ster ren van ons nachtbestek: wanneer wij som« een kwade slinger gemaakt hebben en een ogen blik 't besef van onder en boven verloren, dan komen jullie blonde koppetjes als eerste bakens uit de mist, en 't kan zo raar niet lopen, of een kruispailing op jullie brengt ons de ware koers weerom, en de duivel krijgt de schuld van de misstap. En door deze opdracht eindigt dit boek met een stuk Hollandse nuchterheid en tederheid, met het eenvoudig menselijke runnersrijmpje: Heel wat schippers zijn beroemd, Een paar hebben zelfs een lintje: Dat is nog 's rijkdom, wat je noemt! Geef mij maar een vrouw en een kindje. Jan de Hartog komt naar Waalwijk. Hij heeft met „Hollands Glorie" een boek geschreven dat in het vólk wortelt, dat temid den van het vólk staat en door het gehele vólk gedragen wordt. Als Bestuur van het „Langstraatsch Studen tendispuut Paddestoel" nodigen ondergeteken den eenieder uit deze avond bij te wonen. Wij zouden graag zien dat alle lagen van het vólk deze avond aanwezig zijn. wij zouden niet alleen een bepaalde klasse aanwezig willen zien: wij willen dat ook U, arbeiders en boeren en alle anderen, komt horen naar Jan de Hartog. Zeg nu niet: het gaat me te hoog, het gaat me boven m'n pet! en het interesseert me niet: want dat is niét waar!! Jan de Hartog spreekt voor het vólk! Gij zult worden opgeheven bóven de sfeer van alle dag, en gij zult een stuk rijker huis waarts keren. Wij doen een beroep op LI allen, zonder uit zondering. Jan de Hartog zal onder de pauze gaarne exemplaren van zijn boek, welke duidelijk van naam en adres voorzien zijn, met zijn handteke ning vereren. De belangstelling voor deze avond is zo groot, dat, men aan kan nemen dat de zaal vóór Woensdag de 17c September is uitverkocht. Wacht daarom niet langer! Voorziet U nu reeds van een plaatskaart. PIET VAN LOON. CO VAN GENT. HERMAN GREVE. J. W. WELLEN, f Gisteren is te Nijmegen, 59 jaar oud, overleden de heer J. W. Wellen, direc teur der schoenfabriek Wellen en Co. „Nijma". De heer Wellen is gedurende eenige jaren lid van den gemeenteraad van Nijmegen geweest. Hij was een der stichters van het boschpark De Vossen- laan en de oprichter van de coöperatie ve inkoopvereeniging „Onze Kracht". WAARSCHUWING. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het aangaan van relaties met Jan Hali, geboren te Amsterdam 20 Mei 1891, zonder be kende verblijfplaats, die huwelijks advertenties en advertenties, waarin een huishoudster wordt gevraagd, plaatst, reflectanten tot afgifte van geld tracht te bewegen, doch gedane trouwbeloften niet nakomt. BURGEMEESTER P. DEKKERS. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van binnen- landsche zaken van 8 September 1941: is P. H. Dekkers opnieuw tot bur gemeester der gemeente Waspik be noemd. SPRANG. Bij dhr. P. T. alhier werden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een tweetal flinke konijnen door een hond uit hun hok gehaald en doodge beten. Konijnenhouders weest gewaarschuwd! Toen een commissie van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, bestaande uit den predikant en de ouderlingen C. B. T. en A. B„ zich ten huize van P. H. vervoegde, om aldaar huisbezoek te doen, werden zij door genoemd persoon met een emmer mest geworpen. Vooral ouderling C. B., T. kreeg de volle laag! Tegen den da der, die geen enkele reden voor dit ge meen gedrag kan aanvoeren, is proces verbaal opgemaakt! CAPELLE. Gedurende maand Augustus 1941 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleesch- keuringswet aangegeven 19 runderen en 2 kalveren. - Ds. T. H. Oostenbrug alhier ont ving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Oud-Alblas. In de plaats van den heer Quay- taal, die eenigen tijd geleden als hru'g- wachter naar Geertruidenberg is ver trokken, is met ingang van 9 Sept. als pontwachter aan het Capelsche veer aangesteld de heer Westland uit Hans- weert. Bekroond. Op de op Zaterdag 6 en Zondag 7 September in Amster dam gehouden internationale honden tentoonstelling, uitgeschreven door de Kennelclub „Cynophilia", heeft dê' St. Bernardshond „Panter" van den eige naar C. Hornman alhier, wederom de hoogste prijzen behaald. Verwierf de ze hond op de voor kort in Nijmegen gehouden tentoonstelling reeds- den kampioensprijs en 3 eerste prijzen, thans behaalde hij cp genoemde ten toonstelling den len prijs in de Nat. fokkerklasse uitmuntend, den kampi oensprijs,-4 speciale prijzen en boven dien den wintertitel 1941. Behaald genoemden hond nu nog eenmaal den kampioensprijs, dan is hij gerechtigd dezen titel te blijven houden. Eeretentoonstelling Sluijters. Ter gelegenheid van den zestigsten verjaardag van Jan Sluijters, Bossche naar van geboorte, werd door burge meester van Lanschot in de Leeszaal een tentoonstelling van werken van den schilder geopend. „Jeroen Bosch, zoo sprak de burge meester, staat in de kunstgeschiedenis vermeld als de Bossche'schilder, maar of hij hier geboren is, weet men niet. Dat weten we wel van Theodorus van Tulden en ook, om maar een heel groo- ten sprong te maken, van Anton Der kinderen. We weten het ook van Jan Sluijters, ik heb de bewijzen bij me." En aan de hand van officieele papie ren vertelde de burgemeester, dat de fa milie Sluijters van vaders kant tot in het vierde geslacht een ras-echte Bos sche familie Is. „Als in de toekomst de groote schilder Jan Sluijters in de ge schiedenis wordt genoemd, dan sluit hij aan bij de Bossche corypheeën." Ten slotte overhandigde de burge meester den schilder, als herinnering aan deze tentoonstelling, den Jeroen Bosch-penning. De heer Sluijters toonde zich voor deze hulde zeer erkentelijk. Afscheid van den burgemeester. Burgemeester van Lanschot heeft den laatsten dag van zijn magistraat, Maan dag, benut om zijn stadgenooten in de gelegenheid te stellen afscheid van hem te nemen. De dag begon met een plechtige H. Mis in de St. Jan, waar aan een zangkoor van de gezamènlijke kerkzangers uit den Bosch een schitte rende en indrukwekkende vertolking gaf van de Missa Trinitati van Kuij- pers. Om' half twaalf namen in het stad huis de ambtenaren officieel afscheid van den burgemeester, waarbij door den heer J. L. Roborgh, directeur van gemeentewerken, het woord werd ge voerd. Hij bood een portret van den burgemeester aan, geschilderd door diens neef Charles Dony. Hierna hield de burgemeester zijn afscheidsrede, die hij niet zonder ont-

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2