r'li Wij missen nog veel boelen. Leesbibliotheek „DE BIEB", Leesbibliotheek „DE BIEB', Nieuws uit Kaatsheuvel ATTENTIE. Het referaat van Wachtels van den Berg werd gedragen door de korie samenvatting van de wet die de Heere Jezus in het Heilig Evangelie ons gege ven heeft: Gij zult den Heer Uw God liefhebben, en de naaste zult gij liefhebben gelijk uzelf. Voorts kwam de melkleve- ring ter sprake, waarvoor wij mogen verwijzen naar ons ver slag ,,De steun der boeren in geroepen'', waarin hetzelfde on derwerp behandeld werd. Binnenlandscrte strijdkrachten. Met tngang van Zaterdag 23 December is de afdeeling Bin- nenlandsche Strijdkrachten in de Gem. Loonopzand (vroegere O. D.) opgeheven. Schade- Enquete Commissie. Tot expert van de Schade- Enquete commissie voor de Gemeente Loonopzand zijn be noemd de heeren G. den Teuling H. J. v. d. Heuvel en G. G. A. v. d. Hoven te Kaatsheuvel en J. J. A. v. Hes te Loonopzand voor Bouwwerken, de heeren A. H. Frederiks (mede voor textiel) en F. B. Hutten te Kaatsheuvel voor meubelen en Ir. v. d. Waerden te Waalwijk voor leder. Deze heeren zija belast met de taxatie van de materieele schade veroorzaakt door oorlogsgeweld en de Duit- sche bezetting, Schade aan boerderijen, land- tuin- wei- en boschgronden en daarop gevestigde bedrijven vallen buiten deze commissie. Voor aangifte van schade ver oorzaakt door de geallieerde bezetting is een afzonderlijke commissie aangewezenClaims and Hirings te Tilburg. Kantoor P. B. K. Opnieuw is het kantoor van de P. B. K. verplaatst. Thans is het gevestigd in het voor malig Hotel v. d. Assem, naast de gaarkeuken. Afvallen van levensmiddelen. De Burgemeester van Loon. opzand brengt ter openbare kennis, dat door de ingezetenen moeten worden bewaard alle ter hunne beschikking staande afvallen van levensmiddelen als: aardappelschillen, groenten, en fruitafvallen, vleesch-visch- en broodresten en alle andere etensresten. Deze afvallen moe ten goed gesorteerd bewaard worden, waarbij wordt opge merkt, dat geen glas, sintels vuilnis enz. hierbij mag gevoegd worden. De afvallen dienen in afzonderlijke bakken bewaard te worden en ter beschikking worden gesteld van den ver. gunninghouder, die deze met ingang van 1 Januari wekelijks tegelijk met het ophalen van het huisvuil zal ophalen. Materieele schade In onze gemeente. Het zag er treurig uit op Zondag 28 October, toen na een hevig bombardement het En- gelsche leger Kaatsheuvel bin nentrok, De straten waren be dekt met puinde huizen schenen voor een groot deel onbewoonbaar, 't Was een ver schrikkelijk oorlogsbeeld, dat echter binnen een paar dagen heel wat opklaarde, toen de handen uit de mouwen gestoken werden en met het opruimings- werk een aanvang werd ge maakt. Reeds op 29 October werden de aannemers door den Ge meente-architect opgeroepen, om daar waar gevaar dreigde technische hulp te verleenen. Zoowel in Kaatsheuvel als Loon opzand, werd hieraan door allen spontaan voldaan. Op 30 October werd reeds begonnen met het stutten van gevaarlijke panden door alle aannemers met hun personeel. Ook de boeren kwamen op eerste vraag en stelden zich onder leiding van de Brandweer beschikbaar voor het opruimen van puin, zoodat reeds Dinsdag 31 October de straten weer begaanbaar waren. Door de verschillende aannemers werd met kracht gewerkt, doch men voelde dat deze wijze van per soonlijk werken niet in het algemeen belang was en vooral de kleine man zou dupeeren, waarom het plan ontstond om centraal tot herstel over te gaan. In eenbesprekingop Donderdag 2 November werd daartoe be sloten. Enkele aannemers zou den met den Gem. Architect een werkcommissie vormen, welke zich tot taak zag gesteld het controleeren van objecten en het verdeelen van deze onder de aannemers. Andere aannemers en schil ders zochten onmiddelijk con tact met vroegere leveranciers, zoodat reeds direct p.m. 300 m glas kon worden aangevoerd. Deze samenwerking ontving echter niet den steun, dien het vei diende. Direct na zijn benoeming, nam Burgemeester Kemenade op 18 November j 1. de leiding op zich en benoemde functio narissen in de vergadering op 20 November, in welke verga dering het Centraal Bouwbu reau werd opgericht. Bij dit bureau kwamen 753 aanvragen alleen van Kaats heuvel binnen, waarvan 105 uitsluitend glasschade. Dat dit bureau voor een haast onmo gelijke taak werd gesteld, zal iedereen duidelijk zijn. In een volgend artikel komen we hopelijk met enkele cijfers omtrent de schadegevallen terug. Onze Electriciteit- en Gasvoorziening. Onze Electriciteit- en Gas voorziening is weer een paar weken op gang. Wij hebben in dezen heel wat aan burgemees ter v. Kemenade te danken, die met taai volhouden bereikt heeft wat maar eenigszins te bereiken was. De kolenvoor- ziening is intusschen nog zoo precair,dat voorlichtdoeleinden nog slechts een paar uur gas per a vond kan worden verstrekt. Stroom, uitgezonderd voor krachtdoeleinden, waarvoor in middels ook een regeling in het verschiet is, wordt reeds den geheelen dag verstrekt. Ieder aangeslotenen mag per dag niet meer gebruiken dan 0.150 kilo wattuur (150 Watturen), Daar voor mogen worden gebezigd een of meer lampen, echter zoo, HERRIJZEND NEDERLAND. dat deze gelijktijdig niet meer dan25 watt opnemen. Het ge bruik van radio's is verboden vanaf het begin van de verduis- teringstijd tot 22 uur (10 uur 's avonds). Buiten den spertijd kan radio gebruiktworden.mits het toegewezen rantsoen per etmaal niet wordt overschreden. Het gebruik van electrische toestellen is ten strengste ver boden. Overtreding van de voor geschreven bepalingen wordt na eenmaal waarschuwing ge straft met afsluiting voor min stens twee dagen. Bij herhaalde overtreding volgt afsluiting voor langeren tijd en zoo noodig permanente afsluiting, Bedrijven voor de voedsel voorziening of andere primaire volksbelangen, welke voor krachtstroomlevering in aan merking wenschen te komen, dienen zich te melden bij den plaatselijken rantsoeneerings- leider onder opgave van de noodige gegevens. Een ieder zij er welop bedacht, dat de huidige rantsoeneering slechts dan kan worden gehand haafd, wanneer ieder degegeven voorschriften met de meeste nauwkeurigheid nakomt, Ons gemeentebestuur heeft reeds de noodige waarschuwin gen uitgezonden aan hen, die zich niet aan de gegeven bepa. liDgen hielden. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK, OFFICIEELE BONAANWIJZING. Aansluitend aan de bonaanwijzing voor het tijdvak van 24 Dec. 1944 tot en met 6 Jan. 1945, gepubliceerd in dit blad van Vrijdag 1.1., worden de volgende bonnen voor de week van 31 December 1944 tot en met 6 Januari 1945 geldig verklaard TOELICHTING. De met een gemerkte bonnen zijn voor- inleveringsbonnen. Inlevering daarvan door het publiek bij den detaillist dient te geschieden vóór Zondag 31 December 19U. desverkieslijk tegen ontvangstbewijs. Detaillisten dienen de ont vangen bonnen in de week van 1 tot en met 6 Januari 19k5 op den voor hen yastgestelden inleveringsdag bij den plaatselijken dislributiedienst in te leveren ter verkrijging van een overeen komstige toewijzingVoor de wijze van inlevering, alsmede be handeling der restantbonnen wordt verwezen naar de bestaande voorschriftenwelke genoegzaam bekend kunnen worden geacht. ALGEMEEN. De bevoorrading van detaillisten en grossiers op de hiervoor genoemde voorinleveringsbonnen dient te ge- schieden op de wijzezooals dit den laatsten tijd voor deze bonnen gebruikelijk is. AANVULLENDE BONAANWIJZING. Ter verkrijging van extra zeep, beschikbaar gesteld door de geallieerde legerleidingzijn voor personen van 15 jaai en ouder aangewezen van de aanvullende noodkaart Bon 231 (15 t/m 18 jaar) voor 40 gram zeep Bon 1 31 (19 jaar en ouder) voorinleverinqsbon). TOELICHTING. Het publiek dient de bonnen 2-31 en 1—31 vóór Zondag 31 December 19H bij den detaillist in te leveren desgevraagd tegen een ontvangstbewijs. Detaillisten en grossiers dienen zich op deze bonnen te bevoor raden volgens de bestaande regeling voor Engelsche en Ameri- kaansche levensmiddelen. Distributie van Beschuit. Op de met „beschuit ge- In tegenstelling met heigeen merkte" aangewezen en nog daarover in dit blad van Vrijdag aan te wijzen bonnen dient l.l. werd bekendgemaakt, wordt daarom tot nader order brood thans medegedeeld, dat de fabri- afgeleverd, resp. betrokken te cage van beschuit voorloopig worden. niet /can plaats vinden. Uitreiking Bonkaarten 2de periode 1945. In het tijdvak van 2 tot en met 20 Januari 19b5 zal in de onderscheidene gemeenten van den Distributiekling 251 Waal wijk op de daarvoor vastgestelde plaatsen en tijden (zie ajstempe ling inlegvel) de uitreiking plaats vinden van de bon kaarten 2de periode 19k5 (21 Jan. tot en met 17 Febr. 19k5). Overgelegd dient te worden de Tweede Distributiestamkaart mei het bijbehoorende inlegvel. De bonkaarten zullen slechts worden uitgereikt aan hendie een TweedeDistributiestamkaart met inlegvel hebben met het kringnummer van dezen kring en aan evacué'sdie in het bezit zijn van een noodstamkaart met noodinlegvel, eveneens met het kringnummer van dezen kring. Voor zoover in dezen kring evacué's verblijvendie niet over de hiervoor genoemde noodbescheiden beschikkendoch wel over de Tweede Distributie- stamkaart mei inlegvel van hun eigen kringzal hen de bon kaart op laatstgenoemde be scheiden worden uitgereikt. Inwoners van den kringdie door bijzondere omstandigheden niet meer in het bezit van de Tweede Distributiestamkaart en/of inlegvel zijn of wier even- genoemde bescheiden in het ongereede zijn geraakt en evacue'sdie geen bescheiden bezitten, zullen eerst in het bezit van een bonkaart worden ge steldnadat in het uitreikings lokaal een ontvangstbewijs is opgemaakt en onderteekend. Dit ontvangstbewijs dient ter voor- loopige vervanging van het gebruik van de Tweede Distri butiestamkaart en/of inlegvel. Van zelfverzoigers voor melk (boter) zullen de melk- en boter bonnen worden ingehouden of ongeldig gemaakt Van alle andere zelf verzorgersdus voor broodvleesch en aaidappelen, zal dit gebeurenvoor zoover daarover gegevens van den Plaatselijken Bureauhouder ont vangen zijn. Bij niet-inhouding der bonkaartdeelenmoeten de zei/verzorgers de bonnen van het artikelwaarvoor zij zelf- verzorger zijnbewaren voor latere inlevering. Alle jn het bezit van dezelfver zorg ers zijnde zelf verzorgingsbescheiden die nen te worden medegebracht. Voor bijzonderheden betreffen de de uit te reiken kaarten wordt verwezen naar het aanwijsbord in het uitreikingslokaal. Andere bepalingen, o.a. met betrekking tot het niet-ontvankelijk verklaren van reclames, leeftijds grenzen van aanmelders e. d., welke reeds meerdere malen door ons zijn gepubliceerd, blijven ook bij deze uitreiking onverminderd van kracht. Wijziging uitreikingsdagen Bonkaarten 2de periode 1945. In verband met het geldig worden van de bonkaarten 2de periode 1945 per 20 Januari a.s. is het noodzakelijk gebleken in de na dien datum vastgestelde uitreikingsdagen (zie afstem peling inlegvel) verandering te brengen, c. q. deze naar een vroegeren datum te verschuiven. Als gevolg daarvan moeten degenen, wier inlegvel afgestempeld is op DrunenMaandag 22 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 6 Januari 1945. Heusden Donderdag 25 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 13 Januari 1945. Kaatsheuvel; Maandag 22 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 20 Januari 1945. Loonopzand Donderdag 25 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 13 Januari 1945. Sprang-Capelle: Maandag 22 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 13 Januari 1945. Waspik Woensdag 24 Januari 1945, thans komen op Zaterdag 6 Januari 1945. Belanghebbenden worden verzocht van deze gewijzigde uit reikingsdagen goede nota te nemen. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK G. A G. DE JONGH, Leider. Geachte cliëntèle. Tijdelijk is mijn zaak VERPLAATST naar het Sigarenmagazijn van den heer K. Schapendonk (aan de brug). Aanbevelend, W. A. HOOLBOOM, Kapper, CAPELLE De Heer en Mevrouw A. VAN HILST-SMITS geven hierbij met groote vreugde kennis van de voorspoedige geboorte van een zoon ANDRE. Waalwijk, 2den Kerstdag 1944. Tijdelijk adres St. Nicolaas-Ziekenhuis, Waalwijk ADDY BELJAARS en KEES VAN HULTEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 23 Jan. 1945 in de noodkerk van den H. Wil- jibrordus te Teteringen om 10 uur. Hierdoor betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij de le H. Communie van ons dochtertje NELLY. Fam. M. P. Nouwens-van Vugt Vaartstraat 89, Kaatsheuvel» VAN DE VEN'S KLEEDINGWINKEL is geopend 's Maandags van 2—4 uur, andere dagen van 10—12 en van 2—4 uur. Jos van de Ven-Sars H H. KAPPERS. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een Heerenkapper, kunnende knippen en scheren. Aanbevelend, Joh. Hombergen, Markt 10, Waalwijk Kijkt U even na of U in huis nog boeken hebt die niet van U zijn. Brengt ze bij ons, wij zullen dan zien van wie ze zijn. Markt - Waalwijk DAMES! Hebt U nog een hoed ter vervorming bij ons? U kunt hem nu komen halen. Wij hebben reeds een groote zending ontvangen. Het vervormen van hoeden gaat weer gewoon door 1 Gez. v. d. SANDEN, Stationsstraat, t.o. de Gasfabriek Leeraar vraagt voor direct in Waalwijk NET PENSION. Liefst vrije zit- en slaapkamer. Brieven onder no. 261 bureau van dit blad. Schildersbedrijf G. B IJ N E N WAALWIJK Gagarandeerd vakkundig werk. A.s. Zondag HEROPENING van Café „De Steenbakker". Beleefd aanbevelend, L. VAN BERKEL, Kaatsheuvel Horst 22. Het eerste nummer van het 3 jaar lang verboden weekblad „DE NIEUWE EEUW''is heden verschenen. Losse nrs a 17'/a cent. Abonnementen: per half jaar f4.- per jaar f8.—. Verkrijgbaar bij: De Visser-van Everdingen Markt - Waalwijk Aan het programma schema voor Oudejaarsavond Zondag 31 December, ontleenen wij 21.45 22.00 Oudejaarsavondtoe spraak door den Rotterdammer. 23.05-23.58 programma ernstige mu ziek, afgewisseld door enkele passende gedichten, te zeggen door Albert van Dalsum. 23.58 00.02 De klokslag van 1 2 uur. 00.02 00.07 Nieuwjaarswensch. 00.07 00.10 Nieuwjaarswensch, ge richt tot die Engelschen, die zich op deze Oudejaarsavond bij de een of andere Hollandsche familie bevinden. 00.1 0^00.30 Zoo mogelijk, via B.B.C. relay uitzending naar Oost- en West Indië, Vaderlandsche muziek, Nieuw jaarstoespraak door Jhr. Smits van Oyen. 00.30— 1.00 Community-singing van goede Nederlandsche en Engelsche liedjes, met begeleiding van twee vleugels en intermezzi van trio. (omvattend de gemeenten Drunen, Heusden (met Doeveren en Heesbeen) Loonopzand, Sprang-Capelle, Vlijmen, Waalwijk en Waspik) Artikel Bon. Nr. Gemerkt Rantsoen per bon Omschrijving Brood 2 A 2B 2 Brood Brood Beschuit 400 gr.) 1 00 gr.) 1 00 gr.) Aardappelen 2 Aardappelen 1 Va kg. Melk (gestan daardiseerd) 2 Melk 13/4L. (1 Liter gestandaardiseerde melk is 1 blikje gecondenseerde volle melk). Taptemelk 2 Taptemelk 13/4 L. (1 3j4 Liter taptemelk Is 1 blikje gecondenseerde volle melk). Vleesch 2A-2B Vleesch 125 gr, (1 25 gr. vleesch met been is 90 gr. vleesch In blik; is 125 gr. visch in blik; is 250 gr. groente en vleesch (Stew) is 90 gr. ba con in blik). Tabak 48 van tabaksk. Tabak 5 sigaren, 10 cigariilos. 20 gr. tabak of 20 sigaretten Voor hel tijdvak van 1 7 tot en met 30 December 1944. Margarine of Vet 2A Boter 125 gr. 1 00 gr. Bloem 3 Algemeen 500 gr. Teieringen, Huize „Beatrix" Waalwijk, Grootestraat 339 944 Toekomstig adres Kerkstr. 89, Waalwijk Met diepe droefheid geven wij kennis dat op 5 November 1944 bij den Raadhuisramp te Heusden om het leven zijn gekomen mijn geliefde Zuster de Wed. VOS-VAN RIJSWIJK oud 45 jaaren hare kinderen SIENTJE VOS, 21 jaar NELLIE VOS, 21 jaar AART VOS, 16 jaar KEESJE VOS, 13 jaar MARIETJE VOS, 8 jaar Namens de familie, C. van Rijswijk-Hartong. Kaatsheuvel, Sprangschestr. 22.

Echo van het Zuiden | 1944 | | pagina 3