CENTRALE VOLKSBANK en ADVIES-BUREAU Nieuws uit Kaatsheuvel G. B li N E N VAKTECHNISCHE ADVIEZEN WARSCHAU BEZET. SPRANG CAPELLE. Aan de verschillende po gingen tot herstel van het maatschappelijk leven meende de firma Gebr. van Drongelen alhier, het hare te moeten bij dragen en heeft, niettegenstaan de de groote moeilijkheden, die zich voordoen en nog voor kunnen doen, haar schoenfa briek in werking gesteld en met alle arbeiders sedert 6 Januari jj.l. het werk hervat. SPRANG. Bij het spelen hadden de twee zoontjes van V, alhier, resp. 9 en 12 jaar, de onvoorzichtigheid met lucifers in de nabijheid van kruit en benzine te komen, met het gevolg dat het kruit ontplofte, de benzine in brand vloog en hun kleeren in brand geraakten. Beiden bekwamen ernstige brandwonden en wer den na voorloopige behandeling door Dr. Winkelman naar het militaire hospitaal te Waalwijk vervoerd en aldaar ter verdere behandeling opgenomen. Wegens het bedanken voor ouderling bij de Geref. Kerk alhier door dhr. W. M. Dal maijer, is thans in de vacature Wachtels v. d. Berg benoemd tot ouderling de heer J. de Boer te Waalwijk. De voor jl. Zaterdagmid dag vastgestelde propaganda- vergadering van den Chr. Be sturenbond Sprang-Capelle kon wegens het niet opkomen van denjspreker, den heer B. Hagoort geen doorgang vinden en moest tot nadere aankondiging wor den uitgesteld. Brandstoffen. Het ligt in de bedoeling eer tijds over te gaan tot het ver strekken van een half mud steenkolen per gezin. Voorkeur bij verstrekking wordt onder geen vorm verleend. Alle denk. .bare instanties zijn reeds bij herhaling in het geweer ge roepen met als gevolg eindelijk het resultaat, dat nu deze kleine voorziening kan verstrekt wor den. Brandhout. Ten Gemeentehuize had Vrij dag jl. een bespreking plaats met de Directie der Vereer.iging tot behoud van Natuurschoon in Nederland, om te komen tot houtdistributie ter gedeeltelijke voorziening in het bestaande tekort aan brandstof. Het door oorlogshandelingen vernielde dennenhout zal via de plaatse lijke distributie per stapelmeter worden verkocht tegen toege stane prijzen. Zij. die nog geen steenkolen op de eertijds aan gegeven bonnen hebben ont vangen, genieten de voorkeur. Schriftelijke bewijzen worden gegeven, zoowel bij aanvrage als bij aflevering, zoodat een controle wordt verkregen op het vervoer van brandhout, dat mogelijk van diefstal afkomstig is. Vervoer van niet door een bewijs gedekt brandhout, zal niet meer mogelijk zijn. De plaatselijke politie zal hierop streng toezien. Gaarkeuken. Binnen afzienbaren tijd is voorloopige opheffing van de gaarkeuken ter plaatse te ver wachten. De mindere behoefte als gevolg van de verbeterde voedselpositie in het algemeen, de niet ongunstige gasaflevering zijn hiervan de redenen Mocht door omstandigheden de be hoefte weerdringender spreken, dan kan heropening worden tegemoet gezien, ofwel aanslui ting bij de Tilburgsche gaar keuken worden verwacht. Er is in het algemeen toch een streven naar centralisatie van deze instituten. Er past ons hier een warm dankwoord aan de initiatief nemers van de gaarkeuken ter plaatse, aan de beeren leiders die zich belangeloos beschik baar stelden om dit omvangrijk werk te regelen, aan de milde gevers die den eersten stoot tot de stichting gaven en aan allen, die voor de instandhouding en de goede werking hun tijd en krachten gaven. H.A.R.K. Op advies van het provinciaal H.A.RK. Comité te 's Hertogen bosch is ook hier een afdeeling van de Hulp-Actie Roode Kruis 1944 opgericht. Het doel van dit comité is, goederen en geld in te zamelen en te verdeelen uit sluitend onder de door den oorlog getroffenen. Per circulaire is een beroep op krachtdadige mede werking van de bevolking gedaan voor het geven van kleeding, huishoudelijke artikelen en geld. Dat dit initiatief steun verdiend zal iedereen begrijpen. Het plaat selijk comité is als volgt samen gesteld: Kap. v. d. Heuvel, Kap. Rietra, Kap. Schellekens, J. P. M. Vercauteren, J Kemmeren, Mej. H. Dekkers, A. Pooters, Br. Vivinus, A. Schalken, A. Frede- riks, J. Vloemans en A. v. Mens voort. Herhaalde waarschuwing. Opnieuw is een waarschuwing uitgegaan tegen de overtreders van het toegestane electriciteits- rantsoen, waardoor een behoor lijke lichtvoorziening in de war gestuurd en onmogelijk gemaakt wordt. Het in kwartier hebben van militairen geeft geen vrijbrief tot meer dan het daarbij toege stane verbruik. Er wordt tegen overtreders geen pardon meer gebruikt. Gouden bruiloft. Op echt ouderwetsche wijze vierde het echtpaar C, Laros- v. d. Linden zijn gouden brui loft. Het miniatuur-paartje en de auto getrokken door een prachtgroep witte bruidjes ont braken zelfs niet. De commissie had eer van haar werk en Kiske met z'n vrouw, beiden nog kranig als gold het een zilveren feest, genoten er met de groote groep familieleden danig van. Met een gezongen H. Mis uit dankbaarheid werd de dag begonnen. In gezellige feeststemming werd hij verder doorgebracht. Het ontbrak de jubilarissen niet aan belang stelling, waaruit overtuigend bleek, dat Kiske een populaire persoonlijkheid is, zoowel in als buiten de gemeente. Schooldoen. Er bestaan plannen om over te gaan tot het gedeeltelijk schooldoen voor de jongens van de St. Jans en Bernardus school. Men is druk bezig te trachten tot dit doel een paar klassen van de St. Bernardus. school in staat te krijgen en een weinig brandstof voor ver warming bijeen te garen. Is het een en ander voor elkaar, dan zullen alle klassen om beurt een paar halve dagen school kunnen krijgen en blijft het contact tusschen de jeugd en de opvoeders bestaan. Tooneel. Zondag werd opnieuw een vergadering gehouden om te komen tot een fusie op tooneel gebied. De opkomst was zeer goed. De voorzitter van Kunst en Vermaak leidde de bijeen komst en zette op duidelijke wijze de bedoeling van K. en V. uiteen, wat door allen met instemming werd begroet. Na eenig verduidelijkend debat werd besloten tot fusie van de bestaande vereenigingen op tooneelgebied en tot inschrij ving van leden overgegaan. Hierna trad het bestuur van K. en V. af en werd tot het kiezen van een nieuw bestuur overgegaan. Gekozen werden Frans Elshout voorzitter; L. Groenendaal SecretarisM. Damen Penningmeester; M.de Vries Vice Voorzitter; J. Brands Commissaris. De Voorzitter bracht dank aan de afgetreden leden van K. en V., waarmede hij jaren in goede verstand, houding heeft samengewerkt. Hij hoopt in dezelfde goede verhouding tot bloei van het tooneel met de nieuwgekozenen te werken. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK OFFICIEELE BONAANWIJZING. Voor het tijdvak van 21 Januari tot en met 3 Februari 1945 zijn voor het Bevrijde Nederlandsche Gebied de navolgende bonnen van de bonkaarten der 2de periode aangewezen voor het koopen van de daarnaast vermelde artikelen TOELICHTING. De met x gemerkte bonnen zijn voorinle- veringsbonnen Deze dienen door het publiek vóór Zondag 21 Januari a.s. bij den detaillist te worden ingeleverd, desgewenscht tegen een ontvangstbewijs. Detaillisten dienen de ontvangen bonnen in de week van 22 tot en met 27 Januari 1945 op den voor hen vastgestelden inleveringsdag bij den plaatselijken dis- tributiedienst in te leveren ter verkrijging van een overeenkom stige toewij zing.Voor de wijze van inlevering, alsmede behandeling der restantbonnen gelden de bestaande voorschriften, welke genoegzaam bekend kunnen worden geacht. Hierbij dienen de door het C. D. K. voor de artikelen zout, koffie en chocolade vastgestelde rantsoenwaarden zie hiervoor de in deze rubriek voorkomende mededeeling „Vaststelling Rantsoenwaarden in acht genomen te worden. Beschuit. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat de bonnen gemerkt „beschuit", voorkomende op de bonkaarten KD-2 en KE 2 zijn aangewezen voor het artikel „brood", zoodat daarop geen aflevering van beschuit mag plaats vinden Chocolade. Aangezien de bon voor chocolade niet van de aanvullende noodkaart, doch van de normale bonkaart is geldig verklaard, dienen detaillisten en grossiers zich niet rechtstreeks op de ontvangen bonnen, doch op coupures te bevoorraden. Algemeen. De bevoorrading van detaillisten en grossieis op de hiervoor genoemde voorinleveringsbonnen dient te geschieden op de wijze, zooals deze door ons werd gepubliceerd in het extra bulletin van deze courant dd. 7 Januari jl. De geldigheidsduur van de bonnen 4 A en 1 B (blauw) „Boter", aangewezen voor de week van 14 tot en met 20 Januari 1945 ter verkrijging van 125 gram margarine of 100 gram vet, is tot Zondag 4 Februari a,s. verlengd. Detaillisten kunnen met den verlengden geldigheidsduur bij de inlevering van deze bonnen overeenkomstig rekening houden. In verband met het in distributie brengen van onderstaande arti kelen, zijn door het Centraal Distributiekantoor cïe volgende rant soenwaarden hiervoor vastgesteld: Artikel Zout is 100 gram Koffie is 50 gram Chocolade is 100 gram (1 rantsoen is 100 gram is 2 tabletten a 56 gram) Engelsche biscuits is 100 gram Het artikel Engelsche biscuits wordt gerangschikt onder de groep Gebak. Eenieder wordt verzocht van deze rantsoenwaarden goede nota te nemen. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK, C. A. G. DE JONGH, Leider. NETTY ODEKERKEN en TONNY SCHALKEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Woensdag 7 Febr. '45 in de parochiekerk te Vilt ge meente Berg en Terbleijt, waarna 'n H. Mis voor hun intentie aan God wordt opgedragen. Vilt, Rijksweg 251 Kaatsheuvel, Hoofdstr. 140 Op 4 Februari a.s. hopen onze geliefde ouders: den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat God hun nog lang moge sparen, is de wensch van hun dankbare kinderen: Richard Jo Bertus Piet Luce Gerard. Waspik, F 64, Januaii 1945. De ernstige tijd waarin wij leven doet ons dezen dag alleen in eigen kring herdenken, HetGemeentebestuur van W AAL WIJK maakt het volgende bekend Door de PNEM zijn de in '42 aan de gemeentelijke -Uectriciteits bedrijven toegekende tijdelijke kortingen op de stroomprijzen met ingang van 1 Januari 1945 ingetrokken. Als gevolg daarvan vervallen ook de in dat jaar door den Bur gemeester toegepaste tijdelijke verlagingen v. d, stroomtarieven. Nu in verband met de abnor male tijdsomstandigheden het electriciteitsverbruik zoo gering is, zullen bovendien de vastrecht- en gezinstarieven tijdelijk buiten wer king worden gesteld, zoodat vanaf 1 Januari 1945 tot nadere aan kondiging de volgende tarieven gelden a. voor lichtverbruik 24 cent per kWh b. voor kleinkrachtverbruik een vastrecht van f 30 per jaar en bovendien 5 cent per kWh C. voor grootkrachtverbruikeen vastrecht, berekend naar de maximale belasting en boven dien 4 cent per kWh. KEUKENMEISJE Net dagmeisje gevraagd, niet beneden 16 jaar. Voorloopig van 9—4 uur. Zondags vrij. F. ROXS, Grootestraat 37, v.m. Besoijen DIRKJE OCKERS, Een NETTE LOOPJONGEN Met ingang van li Januari 1945 is het adres van het Militair Commissariaat, District 's-Her- togenbosch, veranderd van Ver- werstraat 24 in Papenhulst 4, te 's-Hertogenbosch. SCHILDERSBEDRIJF W A A LW IJ K R. K. ARBEIDERSBEWEGING WAALWIJK (voor sociale aangelegenheden). ZITTING iederen Zaterdag van 2'/2 tot 3]l2 uur in het gebouw van de R. K. Werkliedenvereeniging (café-zaal). De Russische offensieven in Polen ontwikkelen zich met fantastische snelheid en de geweldige klappen die de Russische legers in Polen aan de Duitschers toebrengen, leverden verrassende resultaten op. „Herr. Nederland" meldde gisteren dat Warschau na een Omsingelingsbe weging van uit het N., W en Z. binnengedrongen en veroverd werd. In Zuid Pohn veroverden de Russen de stad Tschenstochau op 25 km. van de Silezische grens. In 5 dagen zijn de Russen 160 km. gevorderd. Een nieuwe Russische aanval werd gisteravond bekend gemaakt ten N. van Warschau, waar de Duitsche stellingen op een front van 100 km. breedte doorbroken werden. In het Westen veroverde't tweede Britsche leger bij zijn aanval ten N. van Sittard het dorp Dieteren, tus- schen Sittard en Roermond. (omvattende de gemeenten: Drunen, Heusden (met Doeveren en Heesbeen) Loonopzand, Sprang-Capelle, Vlijmen, V/aalwijk en Waspik). Artikel Bon. Nr. Gemerkt Rantsoen per bon Tijdvak van geldigheid en opmerkingen. Brood 5A 5B 5 Brood Brood Beschuit 400 gr.) 400 qr.) 100 gr.) 21 -27 Januari 1945 Aardappelen 5 Aardappelen 1 Va kg. 21 -27 Januari 1945 Melk (gestan daardiseerd) 5 Melk 13/4L 21 -27 Januari 1945 (1 Liter gestandaardiseerde melk is 1 blikje gecondenseerde volle melk). Taptemelk 5 Taptemelk 13/4 L. 21 -27 Januari 1945 (1 314 Liter taptemelk is 1 blikje gecondenseerde volle melk). Vleesch 5A-5B Vleesch 125 gr, 21—27 Januari 1945 (125 gr. vleesch met been is 90 gr. vleesch in blikis 125 gr. visch in blik; is 250 gr. groente en vleesch in blik (Stew)is 90 gr. bacon in blik). x Suiker 45 Algemeen 250 gr. 21 -27 Januari 1945 x Zout 46 Algemeen 1 00 gr. 21 Jan.—3 Febr. 1945 x Koffie 47 Algemeen 50 gr. 21 Jan.-3 Febr. 1945 x Peulvruchten A5) B 5) C5) Reserve Reserve Reserve 250 gr. 250 gr. 250 gr. 21 -27 Januari 1945 x Bloem of x Havermout e.d. of x Gort e.d. of x Kindermeel e.d. of x puddingpoeder D6-E6 D6-E6 D6-E6 D6-E6 D6-E6 Reserve Reserve Reserve Reserve Reserve 250 gr. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 200 gr. 21 Jan.-3 Febr. 1945 naar gelang voorradig. x Bloem A10 B 1 0 C10 D10 E 1 0 Reserve Reserve Reserve Reserve Reserve 70 gr. 70 gr. 70 gr. 250 gr. 250 gr. 1 rants. J 1 rants, f 1 rants 21 Januari— 1 rants. 3 3J rants. 31 rants. J x Chocolade C7-D7 E7 Reserve 56 gr. 1 tablet 21 Januari 3 Februari 1945 x Jam of stroop 48 Algemeen 125 gr. 21 -27 Januari 1945 Margarine of Vet 5A Boter Boter 125 gr. margarine of 1 00 gr. vet 21 -27 Januari 1945 Verlenging geldigheidsduur boterbonnen. Vaststelling Rantsoenwaarden. Johannes van Dongen en Cornelia Wilhelmina Moniens Mevrouw G. VERWIEL-MOISSE Grootestraat 308 Waalwijk vraagt van goede getuigen voorzien Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte onze geliefde Moeder, Behuwd- an Grootmoeder Weduwe van WOUTER KUiJSTEN in den ouderdom van ruim 77 jaren Nuenen A. Kuijsten D. Kuijsten van Tilburgh Waalwijk W. M. B. Kuijsten S. A. Kuijsten-de Haas Vrijhoeve-Capelle E. voor de Poorte- Kuijsten A. voor de Poorte. Naarden D. M' Kuijsten G. Kuijsten-de Rijk Heusden C. Kuijsten C. Kuijsten-von Alphen Waalwijk J. Kuijsten J. Kuijsten-van Campen en Kleinkinderen. Waalwijk, 16 Janueri 1945. Grootestraat 90, gevraagd, die tevens opgeleid kan worden voor degrossierderij. Fa. H. KOLSTEREN-LAGARDE Waalwijk. WIT WANDELWAGENTJE op kogels, met bijpassenden voetzak te ruilen tegen KOLEN. VINK, Kerkstraat 56. Te ruilen 1 mud KOLEN tegen Binnen- en Buitenband, desgewenscht met bijbetaling. Brieven onder no. 289 Bureau van dit blad. Wie wil ruilen een Kookhaard tegen een CUISINIERE. Waar zegt de Uitgever. TE KOOP Rcze Wollen Baby Cêpe Wit Wollen Overgooiertje met mutsje Nieuw. Ook genegen te ruilen tegen Guitaar. Brieven onder no. 290 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3