Nieuws uit Kaatsheuvel Te koop of te huur gevraagd voor iedereen verkrijgbaar. Benzine, gasolie en smeerolie De VIVO-Winkeliers Drunen en Elshout, kwamen op Dinsdag 16 Jan. alle Dru nensche kruideniers in café Jos v. Delft bijeen. Doel van de bijeenkomst was hoofdzakelijk gezamenlijk te trachten verbetering te brengen in de bestaande moeilijkheden bij den aanvoer en aflevering van levensmiddelen. Een oplossing moet worden gezocht voor den aanvoer van margarine en vet, daar het afhalen hiervan ondoenlijk is. Met den depothouder te Waal wijk zal het openen van een depot te Drunen besproken worden. De aflevering van levensmid delen aan de consumenten eiscbt ook een uniforme rege ling, waardoor alle kruideniers op een zelfden dag kunnen beginnen met den verkoop. Hiertoe werd unaniem besloten. De schaarschte aan verpak kingsmateriaal, toeslag voor gewichtverlies, verstrekking van extra verlichting en brandstof werden besproken en besloten stappen ter verbetering te doen. Als voorloopig bestuur wer den bij meerderheid van stem men gekozen de heeren L. van Sluisveld, W. van Son en A. Wagenmakers. Besloten werd nog om met tertijd een winkeliersvereni ging op te ricbten. Aan 't slot dankte de heer W. van Son, die de leiding der vergadering had, de aanwezigen voor hun opkomst, welke ge tuigde van den goeden wil tot samenwerking onder de Dru- nensche kruideniers. Electriciteitsvoorziening. Door de ijverige bemoeiin gen, vooral ook van den direc teur der G.G.B zullen ook enkele industrieën in de gele- genbeid worden gesteld om krachtstroom te betrekken, om hunne bedrijven te werk te stellen. Behalve zes schoenfa brieken worden ook verschil lende bakkers, slagers, smeden en andere ambachten van een klein kwantum stroom voor zien ter bediening van hunne machines. Petroleum. Uitsluitend voor huisverlich ting zal een kleiue toewijzing van petroleum worden toege kend. Op Maandag a.s. tusschen 9 en 12 en 2 en 5 uur worden daartoe de bonnen voor Kaats, heuvel op het oude raadhuis en voor Loonopzand en de Moer in café van Oazenoord uitgereikt. De toewijzingen zijn op naam van een aangewezen leverancier, zoodat er geen gevaar bestaat, dat men zijn kwantum niet krijgen kan. Bouwbureau. De vorstperiode heeft het herstelwerk zoo goed als stil gelegd. Aan de werkloos gewor den metselaars zal 80 °/0 van het weekloon worden uitgekeerd Intusschen zit de leiding niet stil en doet alles om materiaal machtig te worden Wederom is 30 ton cement aangekocht, dat echter met civiele vervoer middelen zal moeten worden V aangevoerd. De proeven met cementpannen kunnen als niet geslaagd geen doorgang vinden, daar deze pannen niet tegen jr vorst bestand blijken. Afdek- 1 king van vrij stijle daken met stroo voldoet zeer goed, zoodat hiermede meerdere aaken zul len hersteld worden. Over glasaanvoer loopen nog steeds onderhandelingen, die op goe den voet van slagen staan. Persoonsbewijzen. Op last van de militaire over heid moesten deze week alle persoonsbewijzen voorde twee de maal worden afgestempeld. Personen wier indentiteitskaart deze afstempeling niet draagt, worden bij aanhouding zonder pardon gearresteerd. Schooldoen. In aansluiting op ons bericht betreffende het schooldoen in Kaatsheuvel kunnen wij nog mededeelen, dat de R.K. Jon gens- en Meisjesschool in Berk dijk deze week al weer met de lessen begonnen zijn. Er be stond geen mogelijkheid om de beide scholen of één van de twee vrij te maken. In de ach terzaal van het parochiehuis zal men momenteel school ga'f doen en wel voor de jon gend en de meisjes om den anderen dag. Materieels schade in onze gemeente. (Slot.) De ambtenaar met deze taak belast, had wel de minst aan gename taak, want telkens wanneer deze een partij bouw- materialen in beslag nam, ging dat, ten mioste, onder protest van den eigenaar. Nimmer echter heeft deze ambtenaar gebruik gemaakt van zijn be voegdheid tot verbeurd verkla ren, hoe scherp het protest van den eigenaar ook was. Dank zijn actief optreden kon over de volgende materialen worden beschikt: 37135 steenen, 21545 pannen, 386 7 M2 board, pl.m 56 M2 timmerhout, pl m. 100 M2 Heraklit platen, 75 stuks golfplaten en 100 bimsplaten, terwijl met goedkeuring van het Militair Gezag nog bruikbaar materiaal van de M.A.St. kon worden gebruikt. Via den Directeur van Bouw en Woningtoezicht te Tilburg kon nog ly8 M2 glas worden ingevoerd, alsook door bemid deling van de heeren Tuinders uit Capelle, die tesameu Diet minder dan 155 M2 ter beschik king stelden, waarvoor zeker aan deze plaats hartelijk dank toekomt. Door bemiddeling der Ganadeesche troepen kon nog 450 M2 glas uit België worden ingevoerd. Waar de schade aan glas alleen echter 6000 M2 be droeg, zal het niet verwonderen, dat slechts een zeer klein per centage kon worden geholpen, te meer, waar de gebouwen, door manschappen der geleger de troepen belegd bij reparatie den voorrang genoten. Naast glas is de behoefte aan pannen zeer groot, waarom reeds besprekingen zijn gevoerd, met dakpannenfabrieken om over te gaan tot het fabriceeren van noodpannen van cement. Het repareeren van platte daken be hoort in deze maanden practisch tot de onmogelijkheden, bij zonder omdat ook de materialen daarvoor niet te bekomen zijn. Ter vervanging van pannen werd ook reeds een proeve genomen met het afdekken van daken met stroo, wat zeer bevredigende resultaten opleverde. Reeds werden van de 180 panden, die in bewerking zijn genomen, 24 panden afgewerkt in den zin van noodvoorziening en zoo het weer wil medewerken en de materiaalpositie verbetert kan met moed verder gearbeid worden. Van de ingekomen aan vragen om herstel waren er 753 uit Kaatsheuvel en 123 uit Loon opzand. Het zou een tekort zijn alle G.B B.'ers nu niet al vastte danken voor hun spontane mede werking. In korten tijd moge een ieder naar wensch geholpen zijn I Een ieder bedenke echter, dat volgens de wnd. Algemeen Ge machtigde Wederopbouw en Bouwnijverheid slechts 10 pCt. der vereischte materialen in doorsnee genomen voorhanden zijn, waarom onze wensch tevens met eenig geduld zal moeten worden betracht. LOONOPZAND. Op 17 Ja nuari beeft alhier een dank-en huldigingsvergadering plaats gehad van de E.H.B.O. »St. Raphaël«, die zich voor onze gemeente en voor onze bevol king in de voorbije weken zoo verdienstelijk heelt gemaakt De voorzitter bracht dank aan de E.H B.O.'ers waar werk gever schouder aan schouder stond met den werknemer en aan den Zeereerw. heer pastoor en den kapelaan voor hun „eerste geestelijke hulp", voorts aan den docent en leider dr. Smals. Den heer v. d. Heuvel werd hulde gebracht voor z'n steun, de eerw.fraters en zusters voor 't inrichten van het noodziekenhuis. 't Woord werd nog gevoerd door den leider der L. B. B. afd. geneeskundigen dienst en door den adviseur, den Zeer eerw. heer pastoor, die hulde bracht voor 't prachtige werk hier geleverd, dikwijls met ge vaar voor eigen leven. Tenslotte spraken nog de Eerw. frater directeur, de heer v. d. Heuvel, dr. Smals en ook namensde R.K. Werkliedenver* eeniging werd dank gebracht. Allen spraken 't vertrouwen uit dat de R K E.H.B.O. paraat zal blijven ook in de toekomst ten bate onzer bevolking, waar bij wij ons gaarne aansluiten. Op 1 Februari a.s. viert de heer M. Voets zijn 25-jarig ambtsjubileum als hulpbesteller bij den P.T.T. dienst hier ter plaatse. De jubilaris is 1 Nov. 1919 te St. Oedenrode als zoodanig benoemd en op 1 Febr. 1920 naar Loonopzand overgeplaatst Vol toewijding en nauwgezet heeft hij deze 25 jaar alhier zijn taak vervuld. Het is dan ook te verwachten dat velen op dezen dag van hun sympathie blijk zullen geven. De waarnemend Burge meester van Loonopzand heeft den heer C. Oomen alhier be noemd tot Armmeester te Loonopzand. P8STRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK OFFICIEELE BONAANWIJZING. In de week van 28 Jan. t m. 3 Febr. zijn volgende bonnen geldig TOELICHTING. De inlevering van bovenstaande bonnen door detaillisien dient te geschieden op de gebruikelijke tijd en wijze. Belangrijk. Ingevolge bepaling van hoogerhand mogen de bonnen voor de artikelen BroodMelk en Taptemelk worden gepubliceerd op den Vrijdag voorafgaande aan de week, waarvoor zij worden geldig verklaard, terwijl de publicatie van alle andere bonnen niet vroeger mag plaats vinden dan op den Maandag van de week, waarvoor zij zijn geldig verklaard. Dientengevolge zal er op Maandag 29 Januari a.s een extra editie van „De Echo van het Zuiden" verschijnen, waarin de overige voor de week van 28 Januari tot en met 3 Februari 1945 aangewezen bonnen zullen worden bekend gemaakt. Zoolang de hierboven genoemde maatregel van kracht blijft, zal er dus tweemaal per week publicatie van bonnen geschieden en wel des Vrijdags in „De Eeho van het Zuiden" en des Maandags in een extra editie van dit blad. AFLEVERING BLOEM. In afwijking van het daaromtrent be paalde in onze bonaanwijzing van Vrijdag j.l. wordt thans mede gedeeld, dat het wegens technische moeilijkheden niet mogelijk is op de bonnen D. 10 „Reserve" en E. 10 „Reserve" 250 gram bloem per bon af te leveren, doch slechts 245 gram. De te verstrekken hoeveelheid van 70 gram op de bonnen A. 10 „Reserve", B. 10 „Reserve" en C 10 Reserveblijft ongewijzigd gehandhaafd. Het publiek zoowel als de handelaren dienen met deze verminderde hoeveelheidsbepaling rekening te houden. BEWARING TABAKSKAART. Nu de bonnen van de tabaks- kaart Q 409 goeddeels gebruikt zijn, zou dit bij velen aanleiding kunnen zijn het lichaam van deze kaart weg te doen of te vernietigen. Ter voorkoming van eventueele onaangenaamheden wordt er daarom de aandacht op gevestigd, dat het noodzakelijk is dit lichaam te blijven bewaren, totdat ander bericht daaromtrent wordt gedaan. ünKETMisG EXTRA RANTSOENEN WE&en* BIJZONDEREN ARBEID. Voor het tijdvak van 21 Januari tot en met 17 Februari 1945 (2de periode) kunnen degenen, wier arbeid volgens de bestaande normen als „zwaar' of „zeer zwaar'' wordt aangemerkt, we derom in aanmerking komen voor een toeslagkaart, ditmaal gemerkt MB. 502. Ter verkrijging van deze toeslagkaart dienen uiterlijk 29 Ja nuari a.s. 1) zij, die reeds toeslag voor de vorige periode ontvingen, de hen toegezonden naamlijst in te leveren, 2) zij, die voor deze periode nog geen toeslag ontvingen, een inlichtingenformulier in te vullen. De inlevering van de naamlijsten, zoowel als van de inlich tingenformulieren dient te geschieden op het plaatselijk distri butiekantoor, alwaar ook uitsluitend op Vrijdag en Zaterdag, resp. 26 en 27 Januari a.s. tusschen 9 en 12 uur de inlich- tingenformu ieren verkrijgbaar zijn. Voor inbehandelingname der formulieren is het noodzakelijk, dat alle daarop voorkomende vragen zoo volledig en duidelijk mogelijk worden beantwoord. Tuinbouwers komen met ingang van deze periode ook weder voor toeslag in aanmerking. Daarvan uitgesloten blijven zelf- verzorgers voor meer dan één product. De uitreiking der kaarten zal geschieden op het plaatselijk distributiekantoor en wel voor: DRUNEN op Woensdag31 Januari 1945 van 13l4u. KAATSHEUVEL op Donderdag 1 Februari 1915 van 13 14 u. LOONOPZAN D op Donderdag 1 Februari 1945 van 13-14 u. SPRANG-GAPELLE op Vrijdag 2 Februari 1945 van 13- 14 u. VLIJMEN op Donderdag 1 Februari 1945 van 13 14 u. WAALWIJK op Donderdag 1 Februari 1945 van 9-l2u. WASPIK op Woensdag 31 Januari 1945 van 13—14 u. Aangezien den aanvragers van te voren geen bericht wordt gedaan van toe- of afwijzing hunner aanvrage, wordt hen in hun eigen belang aangeraden zich op den hiervoor aangegeven uitreikingsdag te melden, te meer waar er geen na.oitreiking zal plaats vinden. UITREIKING BONKAARTEN 3de PERIODE 1945. In verband met het niet tijdig gereedkomen van de bonkaar ten 3de periode 1945 zal de uitreiking van deze kaarten niet kunnen geschieden, zooals deze volgens de afstempeling der inlegvellen werd vastgesteld. Voorloopig wordt de uitieiking, welke op Maandag 29 Janu ari a.s. moest aanvangen, opgeschort. De nieuwe uitreikings- dagen zullen zoo spoedig mogelijk in dit blad worden bekend gemaakt. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK, C. A. G DE JONGH, Leider. PUBLICATIE DER NIEUWE BON-AANWIJZINGEN. Iedere week, Vrijdags, drukken wij in ons blad de nieu we bon-aanwijzing af voor brood, melk en taptemelk Iedere week, 's Maandags, zullen wij per extra bulletin, de overige nieuwe bonnen publiceeren en deze bulletins door onze colporteurs bij al onze abonné s gratis aan huis laten bezorgen. Wij vertrouwen dat men zulks op prijs zal weten te stellen RED Met dank aan God geven wij kennis van de voorspoedige ge boorte van onze dochter MARIA JOHANNA. J. v. Riel A, v. Riel-Kuijsten Vrijhoeve-Capelle, 22 Jan. 1945 B 13 Wegens ziekte der tegenwoordige gevraagd een net meisje, liefst dagmeisje. Mevr. SUERMONDT, Kerkstraat 123, Waalwijk Gevraagd voor direct FLINKE DIENSTBODE, voor dag of dag en nacht. Flink loon. Zondags vrij. Brieven onder uo. 302 bureau van dit blad. Te ruil aangeboden een prima kinderwagen oude samenstelling en een zoo goed als nieuwe poppenwagen met pop en vachtje. Brieven onder no. 303 bureau van dit blad. ruwe olie- of benzine motor, 5 tot 15 P.K., liefst met generator, Brieven onder no. 304 bureau van dit blad. Te koop aangeboden Een piano Een pracht bad Een zoo goed als nieuwe hoogtezon met brillen Een prachtige en zeer goede electr. Gramophoon m. platen Een handnaaimachine Een pracht mechanisch en leer baar stuk speelgoed voor een jongen. A. VOS. Grootestraat 27 a, Waalwijk ALLE BAKKERS van den Distributiekring Waalwijk (251) welke in bezit zijn van een goed functionneerende oliestookinrichting voor hun bakoven, ge lieven dit Maandag a.s, ten mijnen Kantore (Distributie kantoor kamer 19) te melden. Er zal door mij getracht worden ruwe olie beschikbaar te stellen. De dislocatieleider, J. v. IERSEL Wij zijn inkoopers van alle soorten ROMANS en KINDERLECTUUR mits in goeden staat. Leesbibliotheek,DE BOEKENVRIEND" Luxe Autoverhuur A. v. SINTTRUIJEN, Kerkstraat 211, SPRANG Prima vette soda en pakjes zeep a 25 ct. Levensmiddelenbedrijf WICO KAATSHEUVEL elk kwantum te leveren op vergunning. Beleefd aanbevelend FRITS VAN DER LINDEN, in WAALWIJK zijn G. M. v. Zeist, Besoijenschestr. 16 J. van der Ven, Hoogeinde D. Kuisten, Min. Loeffstraat Artikel Bon. Nr. Gemerkt Rantsoen per bon Tijdvak van geldigheid en opmerkingen. Brood 6 A 6B 6 Brood Brood Beschuit 400 gr.) 400 gr.) 100 gr.) Melk (gestan daardiseerd) 6 Melk 13/4L (1 Liter gestandaardiseerde melk is 1 blikje gecondenseerde volle melk). Taptemelk 6 Taptemelk 174 L (1 3,4 Liter taptemelk is een blikje gecondenseerde volle melk). Tabak R 12 Tabak één rants, sigaren, cigarillos, tabak of sigaretten 21 Jan. tot en met 3 Febr. '45 ven de tabakskaart Q 409 Min. Loeffstraat 37. HOOFDSTRAAT 155 Hoofdstraat 1 50, Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 5