'5 Nieuws usS Kaatsheuvel. er er ;al 2n ar m iet id- ze ze or d- öij ir- e- de ag St. en >el en er :n- an én de ïn. S- verband met de ziekte van den Voorzitter, den heer A. 34 van Gent, zal deze alge- meene ledenvergadering eerst worden gehouden als de heer van Gent geheel hersteld zal zijn. Wij wijzen er nog 'op, dat het Adviesbureau werd opgericht op 22 Nov. 1944 terwijl in de doelstelling erd vermeld „adviezen te even en oplossingen te zoeken van de moeilijkheden waarvoor het bedrijfsleven 'zich in de overgangstijd ge steld zag" het droeg dus van de aanvang af een „uit gesproken tijdelijk karakter". Dat nu tot opheffing beslo ten kon worden, is dan ook te zien als een gunstig symptoom en duidt er op dat het bedrijfsleven weer in normale banen is geleid. Naar wij met instem ming vernemen hebben besprekingen tusschen Waaiwijksche Schoenfa brikanten en de afdeeling Waalwijk van de Ned. B. K. Fabrieksarbeiders sters) bond »St. Willi- rorduscr er toe geleid, dat en nieuwe loonregeling oor de Schoenindustrie •in Waalwijk is ontworpen. Deze nieuwe loonrege ling, die een belangrijke verbetering der grondloo- nen inhoudt, bepaalt o.m. Idat bij normale arbeids prestatie minstens 10 pet. oververdieristen op deze grondloonen moeten kun nen worden behaald. De oververdiensten zullen echter voor mannelijke arbeiders ten hoogste 20 pet. en voor vrouwelijke rbeiders ten hoogste 30 [pet- van het basisuurloon mogen uitmaken. De iiieu- e loonregeling treedt in [werking in de loon week waarin 1 Juni valt. De Rijksbemiddelaar heeft de voorgestelde rege- 'ing, behoudens enkele leine wijzigingen, goed- ekeurd. De Waaiwijksche Schoen fabrikanten hebben in hun Igemeene vergadering van 'Vrijdag 1 Juni zich met eze loonregeling accoord erklaard. Door de arbeiders-orga isatie zal a.s. Dinsdag en algemeene vergadering orden gehouden, waarop deze nieuwe loonregeling zal worden toegelicht en verslag zal worden gege ven van het verloop de zer actie. Wij vernemen dat bur gemeester Mr. v. d. Heij den een belangrijke rol heeft gehad bij het over- Sag tusschen debetrokken partijen en de totstand koming van de nieuwe oonregeling. 5n d de- [er- ad- op aak in de kon ken lop [ga zer- IAARSTEEG. De heer van Heijst uit lijmen werd als directeur er Zangver. „Vrienden- riDg" geïnstalleerd. De heer Tkeunissen werd ekozen als bestuurslid in laats van den heer K.v, Brand, die zich niet er beschikbaar stelde, erwijl de andere bestuurs leden werdenherkozen. Den heer v. d. Brand werd dank gebracht voor alles wat hij gedurende de 20 jaar als bestuurslid had gepresteerd. Tien nieuwe leden wer den aangenomen, terwijl de repetities werden be paald op Woensdags 8 uur. SPRANG. Donderdagavond kad alhier een ernstig ongeluk plaats, als gevolg van het spelen met hulzen van projectielen. Bij het uit elkaar halen VBn dit gevaarlijke speel goed aebter de woning van v. d. M in de Dijkstraat alhier, kwam door het slaan op bet slaghoedje dit tot ontploffing en kreeg v. R. uil Kaatsheuvel een scherf in zijn hals, waarbij hij zeer ernstig werd ver wond. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman was spoe dig ter plaatse, De ge troffene moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. SPRANG-CAPELLE. Fabrieksarbeiders. Onder leiding van het bestuur van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle werd j.l. Donder dagavond in het gebouw van Cbr. Belangen te Vrij- hoeve-Capelle eene ver gadering gehouden om te komen tot heroprichting van de afdeeling Capelle van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Tran sportarbeiders' Besloten werd een voor- loopig bestuur van drie personen te kiezen. Ge kozen werden de heeren A. Metake, voorzitterP, Wagemakers, secretaris en Joh. Schiedon, penning meester. Tot bestuurslid van den C. B. B. werd be noemd de heer P. Wage makers, Verschillende zaken de arbeidersbeweging betref fende werden besproken. De voorzitter van den C. B. B. dhr. C. Braspenning deed mededeeiingen over de nieuwe loonregeling in de schoenindustrie. monie. den heer P. J. A. Joosen kwam de mando lineclub voor het voetlicht met een programma van muziek, zang, tooneel, dans. Het was een uit voering die op een zeer goed peil siond en bij het publiek erg in den smaak viel. De muziek stond onder leiding van den heer P. van Iersel uit Waalwijk. Anneke van Gulik, 'n ge boren Berkdijksche, oogst te een groot succes met haar politieke grappen en haar aandeel in de ko mische voordrachten. De declamatie van Maria van Gils was zeer te loven. Trouwens alle medewer kenden gaven zich voor de volle honderd procent. Aan het slot van den avond sprak dhr. Joosen een dankwoord en bood namens de Harmonie Sint Jan 'n prachtige bloemen mand aan. Dat deze geste buiten gewoon op prijs gesteld werd bleek uit de woorden van dank die namens de medewerkenden doormej. Maria van Gils werden gesproken. Al met al 'n goed ge slaagde avond, die enkel gestoord werd door de rumoerige baldadigheid van de kinderen buiten. Bespuiting van het gewas op alle aardappelen beteelde perceelen moet worden uitgevoerd van 11 t/m 20 Juni en van 9 t/m 18 Juli 1945. Voor deze 2 bespuitingen zal per ha. aardappelen worden beschikbaar ge steld 6 kg. calciumarcenaat verkrijgbaar bij depakhui- zen van den boerenbond te Kaatsheuvel, Loonop- zand en de Moer. De bespuiting moet ge schieden met water, waar aan op 100 liter 400 gram calciummarsenaat is toe gevoegd en in een hoeveel heid van gemiddeld 750 liter per hectare per be- spuiticg. De bespuiting moet zoo danig geschieden dat alle bladeren van de aard appelplanten met de vloei stof worden bevochtigd en op zoodanig uur en bij zoodanige weersgesteld heid, dat de bladeren op denzelfden dag kunnen op drogen. Verder moet er voor worden zorggedra gen. dat de giftige vloei stof uitsluitend op het aardappelloof en niet op andere gewassen, weiden of slootkanten terecht komt. BERKDIJK. Onder auspiciën van de Harmonie St. Jan gaf de Kaatsheuvelsche Dames mandolineclub een avond in de zaal van v. Dinteren. Na een openingswoord van den voorzitter der har- 15 meter nieuwe TUIN SLANG tegen onder- kleeren, 1 mooie POP tegen lap japanstof, 1 wollen BABY-CAPE v o. tegen japonstof. Brieven onder Nr. 512 Bu reau van dit blad. VERLOREN een koperen O L I E P O T van een colli patentas van dresseerkar, gaande van Els- hout naar Kaatsheuvel.. Tegen belooning terug te bezorgen bij L. van Herpt, Kapelstraat 4, Elshout. KOOS BLOM JAN DAIMAIJER Aanmelding van krijgsgevangenen. vangt aan op den dag waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 9 Juni '45. De thans aangewezen voor- inleveringsbonnen D56—E56 „Reserve" en 164 „Alge meen" dienen door het publiek vóór 9 Juni a.s. bij een winkelier te worden ingeleverdvoor aflevering van de op deze bonnen verkrijgbaar gestelde artikelen zal geen nieuwe bon worden aangewezen. De geldigheidsduur van de navolgende bonnen wordt verlengd tot en met 24 Juni 1945 155 Algemeen aangewezen voor 2 doosjes lucifers; D49—E49 Reserve aangew. voor 150 gr. kinderbiscuits 152 Algemeen aangew. voor 1 rants, vervangingsmiddelen. Voorts wordt de geldigheidsduur van bon 154 „Alge meen", aangewezen voor 225 gr. Engelsche huishoudzeep, beperkt tot 17 Juni 1945. In afwijking van het hieromtrent bepaalde in de bon aanwijzing van Vrijdag 25 Mei j.l. wordt thans medege deeld dat ©p bon 150 algemeen (1 rantsoen ontbijtkoek) nog slechts kan worden gekocht tot en met Maandag 4 Juni 1945. Inlevering door detaillisten in de week van 3— 9 Juni 1945. Op den voor hen vastgestelden inleve ringsdag moeten detaillisten inleveren KinderbiscuitsD46—E46 Reserve (2 rants restant D40 E40 Reserve (2 rants.). Voor dit artikel wordt de evenredige bevoorrading ingevoerd. Bovendien moeten worden ingeleverd de bonnen 96 en 147 Algemeen (1 rants, vervangingsmiddelen) alsmede bon 138 Algemeen, welke op 7 Mei j.l. werd geldig verklaard als ruimingsbon voor havermout e.d. Voor laatstgenoemden bon zullen geen toewijzingen worden verstrekt. Opgave voorraad ontbijtkoek door grossiers en detaillisten. Op Dinsdag 5 Juni a s. moeten grossiers en detaillisten op het distributiekantoor in hunne ge meente een schriftelijke opgave indienen, vermeldende over welk aantal rantsoenen ontbijtkoek in natura zij per 5 Juni 1945 beschikken. Indien geen voorraad meer aan wezig is dient een nihil-opgave te worden ingezonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alle nog in den distributiekring Waalwijk in omloop zijnde machti gingen voor Amerikaansche schoenen vóór Donderdag 7 Juni a.s bij een schoenwinkelier moeten zijn ingeleverd. Winkeliers kunnen op bedoelde machtigingen uiterlijk tot en met Maandag 11 Juni 1945 schoenen betrekken. Na dezen datum zijn alle machtigingen, afgegeven vóór 1 Juni 1945 ongeldig. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK. 4-6 1945. A. J. KLEIJBERG, wnd. leider- ,34 le, LW De" je- en De Scones? in de Schoenindustrie. TOT* :VeD er voi' eid' t.JQ Wie heelt Vrijdagavond j.l.. ter wijl ik hulp verleende bij het on derbrengen van gerepatrieerden. uit Thalia mijn blauwe regenjas meegenomen? Gelieve terug te bezorgen, daar 'k erg gedupeerd hen, bij TROMMELEN-VAN BLADEL, Grootestraat 317a, Waalwijk. Bestrijding Cola radokever. TE RUIL aangeboden Heden ontvingen wij het droevig bericht dat op 13 April te Soest is overleden onze lieve zoon, broeder, zwager en oom inden ouderdom van 21 jaar. Uit aller naam, J. BLOM en Kinderen. Waalwijk, 29 Mei 1945. I Floris V-laan No. 5. Heden ontvingen wij dé treurige tijding dat bij een bombardement te Jena in Duitschl. is omgekomen onze innig geliefde zoon enbroedèr in den jeugdigen leeftijd van ruim 30 jaren. Zijn diepbedroefde familie, J. Dalmaijer J. Dalmaijer-Kuijsten S Lambert, Joke, Dina en Lena. Waalwijk, 30 Mei 1945. De Burgemeester van WAALWIJK MAAKT BEKEND dat voormalige Nederland- sche krijgsgevangenen, die thans uit krijgsgevangen schap zijn teruggekeerd en die zich nog niet als zoo danig ten gemeentehuize hebben gemeld, dit alsnog moeten doen en wel op Afdeeling II der gemeente secretarie. De verplichting tot deze aanmelding is te beschouwen als een dienst bevel in den zin der wet. Waalwijk, den 1 Juni 1945. De Burgemeester voornoemd, VAN DER HEIJDEN wnd. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK OFFICIEELE BONAANWUZING In het tijdvak van 27 Mei t.m. 9 Juni 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 6e periode geldig verklaard; Artikel Bon. Nr. Gemerkt Hoeveelh. per bon Opmerkingen. Vleesch A24A-B24A C24A-D24A E24A M24A Vleesch Vleesch 125 gr. 100 gr. Margarine A24A-B24A C24A- Boter 250 gr. 125 gram margarine is 100 gram vet Boter 024A-E24A Boter 250 gr. Vermicelli of puddingpoeder 159 Algem. 50 gr. Kinderdrank D56 E56 Reserve 300 gr. Voorin levaringsbon Kaas 164 Algemeen 100 gr. Voorin leveringsbon Eng. biscuits 163 Algemeen 100 gr. I Vf Jm I v 1 I B 1 I T W j-/ V_ ^W>lUtUI.A^lUÜ\4UU4 vuu uv/uu^u Machtigingen voor Amerikaansche schoenen.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3