Toelichting op de bonnenlijst van 4 Juni. Zeep voor vuilen arbeid. Personen, werkzaam in beroepen of bedrijven, waar vuilen arbeid wordt verricht (hieronder begrepen melkers), komen voor de 7e en 8e periode 1945 (10 Juni4 Augustus) in aanmerking voor in totaal 1 rantsoen Engelsche huishoudzeep Belangheb benden dienen in de week van 39 Juni een aanvraagformulier MD 23371 af te halen op het plaatselijk distributiekantoor, welk formulier in de week van 10—16 Juni wederom op dezelfde plaats moeten worden ingeleverd. Bedrijven, welke reeds in de voorafgaande periode(n) rant soenbonnen zeep ontvingen voor de hiervoor in aanmerking komende werknemers, behoeven geen nieuwe aanvrage in te dienen, doch uitsluitend de naamlijst(en) in te leveren. Tz.t. zal bericht worden gezonden betreffende afhaling der bonnen. Uitreiking rantsoenbonnen zeep aan kappers, artsen enz. Kappers, medische studenten werkzaam in de anatomie, vroed vrouwen, verloskundigen, gediplomeerde bakers, gediplomeerde kraamverzorgsters, leerling-bakers en -kraamverzorgsters, veever loskundigen, particuliere verpleegsters en -verplegers, wijkver pleegsters en -verplegers, practiseerende artsen, incl. tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen, personen werkzaam in de genees- en verbandmiddelenindustrie, incl. tandtechnische laboratoria, komen voor de 7e, 8e en 9e periode 1945 in aanmerking voor rantsoenbonnen (naar gelang van hun beroep/functie scheerzeep, Eng. huishoudzeep, toiletzeep). Voor zoover belanghebbenden dezerzijds niet in het bezit zijn gesteld van het vereischte aanvraagformulier, kunnen zij dit af halen op het plaatselijk distributiekantoor in de week van 3—9 Juni 1945; bedoeld formulier dient in de daarop volgende week te worden ingeleverd. Ook voor deze categorieën zal dezerzijds bericht worden ver zonden betreffende afhaling der bonnen.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 5