Nieuws uit Waalwijk en Omgeving 4eIr 'e geeIg Monument Burgemees ter Moonen c.s. Bedrag vorig nummer f 4773.34 L. te Waalwijk f 100 Red. Echo van het Zuiden f 50.— f 4923.34 PLECHTIGE EERSTE H. MIS. Voor het eerst sinds langen tijd, had de parochie St. Jan Baptist 1.1. Zondag weer een neomist in haar midden. De eervv. heer Tonny van Loon droeg in zijn parochiekerk zijn eerste H. Mis op en deze plechtigheid is, zoowel voor den jongen priester als zijn familie en de geheele parochie een onvergete lijke gebeurtenis geworden. Afgehaald van zijn woning door een stoet van bruidjes, betrad de eervv. heer van Loon om tien uur de feestelijk versierde kerk, om hier zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Daarbij werd hij geassis teerd door de hoogeerw.heeren Deken Heezemans uit Eindhoven en Deken van Loon uit Beek-ljbbergen, den zeereerw. heer Pastoor Ras, den eérw. zeergel. heer drs. Liicker en den eervv. heer kapelaan Gedden als ceremoniarus. Het zangkoor, ver sterkt met het jongenskoor voerde de prachtige drie-stemmige H. Mis van Refiche voor gemengd koor uit. De feestrpedieatie werd gehouden door een oom van den neomist, den hoogeerw. heer Deken van Loon. In eenvoudige maar welgekozen woorden, die gingen van mensch tot mensch en van hart tot hart, schilderde hij de verheven roeping van het priesterschap. Hij herinner de aan het groote offer, dat de broer van den neomist, als slachtoffer van duitsche concentratiekampen, aan het vaderland gebracht heeft, waar door de grootvreugde van dezen dag, met rouw omfloerst blijft. De predicatie van Deken van Loon, die door alle toehoorders in intense stilte aanhoord werd, maakte den diepsten indruk en veroorzaakte groote ontroering. Na afloop der H. Mis werd een druk bezochte receptie gehouden, waar zeer velen van hun belang stelling blijk gaven en waar het dames-comité bij monde van me juffrouw Lucie Zigenhorn het mooie cadeau der Mr. van Coothstraat en Julianastraat een crucifix in welgekozen woorden aanbood. In het plechtige Lof van 's mid dags, waarbij het koor de drie stemmige Lof-gezangen van Jan van Nieland uitvoerde, maakte de neo mist van de gelegenheid gebruik om allen, die er aan meegewerkt heb ben dezen dag voor hem onverge telijk te maken, van harte dank te zeggen. In gevoelvolle woorden bracht hij tevens dank, mede na mens zijn ouders, voor de groote deelneming door heel Waalwijk be-, toond bij den droevigen dood van z'n jongste broer. Ongetwijfeld is deze dag een on vergetelijke geworden voor den jongen neomist, voor z'n ouders en familie, die in de oorlogsjaren zulke groote offers hebben moeten bren gen, een dag van troost en vol doening. TWEEDE JEUGDCONCERT. Evenals het eerste jeugdconcert, i§ ook het tweede een volledig succes geworden. Deed de vorige keer George Bedeaux de jeugd kennis maken met klassieke piano muziek, nu prijkte zelfs als eerste naam die van Bach op het pro gramma. Dick Jansen wist zelfs deze vrij zware muziek aantrekkelijk te maken voor de jeugd. En toen volgde solo en duet in bonte rij. Dick Jansen, Arie Roodenburg, flink gesteund door Mevr. Verhoeven trokken ons in vaart door de lie derenschat der wereld heen. Na Bach volgden Haydn, Handel, Schubert, Schumann, lied na lied het eene al mooier dan het andere. Na de pauze kregen we enkele Engelsche liederen te hooren van Purcell. Het is jammer dat deze Engelsche componist zoo weinig voorkomt op onze „groote" pro gramma's. De Nederlandsche liederen die het uitgebreide programma besloten waren zeker niet de minste en vonden bij onze jeugd een dank baar gehoor. De uitleg van Mevr. Verhoeven was kort, bondig en ook duidelijk. We gelooven dat we op de goede weg zijn met de cultureele vorming van de jeugd. Een muzikaal ont wikkelde jeugd geeft de beste waar borgen voor de cultureele toekomst van ons volk. W.G.V. S S S. Wij vestigen gaarne de aandacht op den in dit nummer voorkomen den oproep der R.K. W.G.V. S.S.S. waarbij de leden en adspirant-leden zich bij verschillende adressen kun nen aanmelden. Wij vernemen deze herrijzenis met groote vreugde en reeds lang had-" den we teekenen van hernieuwd le ven van die zijde tegemoet gezien. Speciaal gebrek aan oefen-gelegen heid schijnt hier in hoofdzaak de oorzaak geweest te zijn. Wij begroeten de 'oude W.G.V. S.S.S. met veel ingenomenheid en hopen dat zeer vele leden en adspi rant-leden zoowel jongens als meis jes zich zullen opgeven en 't goede voorbeeld van v.m. Baardwijk zullen volgen, waar groote activiteit bestaat. Ook de veteranen-turnclub „Ons Huis" zit niet bij de pakken neer en is reeds langer met training van jonge krachten bezig. Dus overal leven, ook op 't gebied der gym nastiek. KERKDIENST DER NED. HERV KERK, 5 AUGUSTUS A.S. Baardwijk: V.m. geen dienst. N.m. 3 uur Ds. v. d. Smit Waspik. Daar de Ned. Herv. gemeente te Baaijflwijk vacant is, zullen vanaf heden de kerkdiensten worden waar genomen door de predikanten uit den ring 's-Capelle. Consulent is de Weleerw. heer Ds. A. Sirag te Sprang. Besoijen: V.m. half 10 Dhr. Vroegindewey, Godsdienstonderwij zer Loon op Zand. N.m. half 3 Ds. D. W. O. Miihlnickel Walwijk. VERGADERING „WAALWIJKS BELANG"". Maandagavond hield de vereeni- ging „Waalwijks Belang" een matig bezochte algemeene vergadering in Hotel „De Twee Kolommen". De voorzitter, de heer Jud. Timmermans, wijtte in zijn welkomstwoord, waarin hij nog een§ de doelstellingen van W, B. uiteenzette, de matige opkomst aan de vele vergaderingen die thans overal gehouden worden. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter wees op het prach tige werk dat de prodagandacom- missie voor de vereeniging bereikt heeft, door aanwerving van 380 leden, terwijl de geheel berooide kas met vrijwillige bijdragen tot een bedrag van f 1740,weer op peil kon worden gebracht. Hij bracht den leden van de commissie namens bestuur en vereeniging nog een persoonlijk woord van dank. Met betrekking tot het monument van Burgemeester Moonen c.s. werd een commissie gevormd, met het doel gelden in te zamelen voor' dit doel. De commissie bestaat uit het bestuur van W. B. en n.og tien le den, die zich daarvoor beschikbaar stelden. De algemeene vergadering besloot uit de kas van de vereeni ging een bedrag van f 500,— voor dit doel beschikbaar te stellen. Op 6 September zal op de plaats waar het gebeuren plaats vond een een voudige gedenksteen worden out-' huid. De heer H. Hoffmans Jr. zegt dat, alhoewel niet zijn persoonlijke ziens wijze, verschillende menschen hem de opmerking'gemaakt hebben, dat het fonds bestemd was voor de gevallenen van 6 September. Als men het thaws voor alle gevallenen bestemt, moeten de schenkers daar van dan niet in kennis gesteld wor den, zoo vraagt spr. De secretaris merkt op, dat ér altijd gezegd is „Monument burge meester Moonen c.s." De burge meester en Joop Hoffmans zullende hoofdfiguren vormen, maar al dege nen die spreker hun giften deden toekomen zullen er wel ipee accoord gaan, als op dit monument de namen van alle gevallenen genoemd worden. Hen daarvan in kennis stellen is niet mogelijk, daar zeer vele giften ano niem binnenkwamen. Ten aanzien van de samenwerking met de Oranjecomité's deelt de voor zitter mede, dat er een centraal comité gevormd is, waarin afgevaar digden van de buurtcomité's zitting hebben, met als voorzitter de voor zitter van W.B., die als neutraal persoon leiding geeft aan het centraal comité. Reeds zijn enkele vergade ringen gehouden en alle moeite zal worden gedaan het oranjefeest spontaan te doen slagen. De voorzitter deelt'mede, dat de badhuisplannen uitvoerig besproken zijn met burgemeester en gemeente- architect, doch de plannen stranden voorloopig op de materialen- schaaischte. Ook de havenkwestie is met den burgemeester besproken. Dit jaar zal er niet gebaggerd wor den, maar men zal wel trachten de haven zoo goed mogelijk op peil te houden, tot belangrijker perspec tieven tot uitvoering kunnen worden gebracht. W. B. heeft zich gewend tot den Waterstaat om den door gang te verbeteren en ter verkrijging van een tijdelijken loswal aan de Bergsche Maas. Het voorstel der vorige vergadering om NSB'ers en hun trawanten niet toe te laten tot lid van W. B. werd op voorstel van het bestuur aangehouden tot Tribunalen en Zuiveringscommissies zullen zijn uitgewerkt. De vergade ring ging er mee accoord dat er een „schoonheids-commissie" wordt gevormd bestaande uit de heeren: G. Steemers, Ger. van Imbeeck, J. Huijsmans, mr. FI. Timmermans, Th. van Delft en Jac. Bergmans, welke commissie adviezen zal verstrekken aan vereeniging en gemeentebestuur met betrekking tot het aanzien van de gemeente e.a. Voor de leden, zal prof. Grondijs binnenkort een lezing komen geven over zijn reizen in Rusland, en de Pacific, terwijl ook een spreekbeurt van Drs. G. de Vries op het programma staat over de haven en waterstaatkundige Kwesties. De periodiek aftredende bestuurs leden Jac. Spijkerman, Jud. Timmer mans en Ger. VerwieJ werden her kozen. In de vacature werd gekozen de heer H. Hoffmans Jr., na een herstemming met- den heer Jac Bergmans. De heer H. Hoffmans bepleitte in de rondvraag activiteit om te komen tot oprichting van een jeugdherberg en een speelterrein voor de jeugd POSTERIJEN. In afwijking van het bericht dat het postkantoor des Zaterdags voor taan van 9—13 uur geopend zou zijn, verzoekt men ons bekend te maken dat, in verband met de gas- moeilijkheden, liet postkantoor "des Zaterdags om 12.30 uur gesloten wordt. CLANDESTIENE SLACHTINGEN. A. Ch. uit Sprang-Capelle, aange houden door den C. C. I>. wegens clandestiene slachting van een schaap is in het Huis van Bewaring inge sloten. De officier van justitie deelde aan ambtenaren van den C. C. D. mede dat met kracht tegen clandes tiene slachtingen zal worden op getreden. M. W. M. uit Sprang vervoerde vleesch afkomstig van een clan destiene slachting. Hij is in het i politiebureau te Waalwijk opgesloten. Rijwiel en vleesch werden in beslag genomen. INBRAAK. Bij een inbraak in de schoen fabriek der Fa. Oomens werden een partij bovenleer en voering ont vreemd, benevens acht paar gere pareerde schoenen. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL A EN B te WAALWIJK. T oe'latingsexamen voor de le klas. Geslaagd: J. Baars, M. Bakkers, J. Benck- huijsen. J. A. v. Bladel, J. M; v. Bladel. J. d. Bont, J. Brpuwer, J. Dekkers, G. v. Diessen, H. Dore- mans, B. v. d. Dungen, W. Genuït, G. Gielis, J. Gubbens, J. v. d. Heuvel, A. Klerkx, Ch. Klerkx, M. Klerkx, H. Klerkx, C. de Kort, C. Küijs, L. v. Lier, J. Lombarts, H. de Louw, J. de Munnik, S. du Pont, F. Rekers, A. v. Riel, H. v. Rijkevorsel, D. de Rooij, J. v. Rooij, J. de Ruijter, E. Spee, A. Toorians.'G. Trindler, Th. Verheijen, M. Ves- ters. H. v. d. Wiel, J. v.d. Wiel, C. Willems, V. Wooning, C. Klerkx, P. Spoor, A. v. Sluis- veld, A. de Jong en A. Frede- riks. Herexamen 6. Afgewezen: 7. OVERGANGSEXAMENS Bevorderd van Klas I naar II: E. Bergmans, J. Blikkendaal, J. Burmanje, A. Didden, J. v. Ier- <el, G. Kerst, A. Kneepkens, C. J. v. Kuik, A. v.d. Lee, J. Mal- lens, A. de'Munnik, A. v. Ol- denbeek, J. v. Riel, W. Soeter- boek, J.. Stokwielder, H. Tab- bers, C. Verstijnen, H. Smits, L. A. Schuurmans, L. W. Schurr- mans, J. v. Bladel, G. Boom, A. Buijkx, J. Buijkx, R. Charpentier, D. Elsman, G. Enneman, J. Fre- deriks, W. Lambooii P. v. Loori, A. v. d. Mijdenberg, A. v. Pas, M. Pulles, A. v. Sluisveld, J. Trommels, W. v. d. Velden, P. v. Vliet, J. v. Wijlen, R. de Vaan, G. Mulders, (vw), G. Car- pay (vw.) en H. Bos. Herexamen: 7 Afgewezen: 23. Bevorderd van Klas II naar III: IT. Bergmans, F. Berkelmans, J. de Bont, A. v. Disseldorp, G. Donkers, A.v. Gerwen, m'. v. Herpt, J. Hoffmans, G. Jansen, P. Klerkx, G. Knippels, J. Kom- mers, P. de Kort, F. Maas, L. Mallens, G. Nieuwenhuizen, F. Pulles, J. Roelofs, J. v. Rooij, L. Sandbergen, M. Sandbergen, M. Schiks (met lof), J. Tuerlings, H. Verhoeven, G. Wilgers, L. v. Adelberg, P. Bergmans, P. Du- quesnoij, A- v. Gerwen, J. Gragt- mans, F. v. Iersel, G. v.d. Leij, M. Mimpen, A. v. d. Plas, J. v.d. Put, J. v. Riel, C. Spie- rings, H. Stassar (met lof), G. Trommelen, M. Veltman en P. v.d. Wiel. Herexamen: 3. Algewezen: 14. Bevorderd van Klas III naar IV: A. v. d. Aa. N. v. Balen, A. Bel- laard, J. Charpentier, P. v. d. Dussen, A. Gubbens, L. knepflé, B. Kooien, H. Krijl, A. Oerle- mans, A. Pullens, W. Vrinten, Ch. Zigenhorn, L. Berkelmans, C. v. Beurden, H. den Dunnen, F. Frijssen, J. v. Gelderen, P. HoogerWaard, A. Jansen, J. v.d. Mee, P. Mulders, G. v. Ooster hout, A. v. Oversteeg, C. Schoondermark, B. Smits, C. Steenbergen, G. v. d. Westen] B. Elsman, H. Zijlmans en J. Spoor. Herexamen: 3. Afgewezen: 10. Bevorderd van Klas IV A naar VA: R. v. Drongelen, W. Hens, C. v. Herpt', J. Hoosemans, A. de Kort, J. Knaap, A. Mallens, A. v. Oorschot, F. Spapens, W. Suermondt, M. Teurlings, Th. Verwiel en A. IJpelaar. Herexamen: 1. Afgewezen: 0. Bevorderd van Klas IV B naar VB: A. Arts, P. v. Beek, L. Dupont, R. v. Hemert, A. Kaniers, J. Kramer, C. v.d. Meijdenberg, L. Smit, M. Smits, A. Vermeer, A. Verwiel en H. Verwiel. Afgewezen: 3. R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL TE WAAL WIJK. Examen Klas III R.K. Middelbare Handelsavondschool Geslaagd: C. Berkelmans, J. Blijlevens, C. v. Dongen, P. v. Drunen, C. v.d. Geld, A. v. Hilst, J. Kleijngeld, N. Kooien, P. Lodenstün, M. Moonen, L. v.d. Putten, A. Spee, C. Vermeer, W. v. Well, M. Kuijpers en N. Vesters. Afgewezen: 2. Eindexamen Middelbare Han delsavondschool met 5-jarige cursus Geslaagd: H. Berkelmans, M. v. Dongen, J. Knepflé, W. Kooien, A. Schoondermark, M. Steenber gen, M. Strikkers, J. v. Tichelen A. Treffers, F. Verharen en H. Verhoeven. Afgewezen 0. WSC-NEPTUNUS 9-2. In de meening verkeerende, dat men met niet zoo'n sterke tegenstander te doen zou krij gen, had de Rotterdamsche eerste-klasser Neptunus, een ge legenheidselftal naar Waalwijk gestuurd, bestaande uit-jongere spelers, die echter allen reeds een of meerdere malen eén plaats in het eerste elftal hadden ingenomen. Zij zijn op een reuze manier bedrogen uitgekomen, want zij vonden een WSC-elftal tegenover zich, dat zich zelf overtrof. Behoudens een enkele uitzondering, waren er- in het WSC-team geen zwakke plaat- j sen te ontdekken. De zwarthem- den vertoonden een spel, dat in alle onderdeelen bijna gaaf ge noemd kon worden en het was bovendien zoo snel, dat de Rot terdammers er eenvoudig niet aan te pas kwamen. Vooral het binnen-trio van WSC, bestaande uit Jac. Muskens, Nic. van Meeuwen en Mar. Brok was dermate gevaarlijk, dat de Rot terdamsche achterhoede voor een hopelooze taak stond. Met de rust reeds was de stand 6-2 voor W. S. C. Na de hervatting deed men het wat kalmer aan, maar maakte zonder moeite toch nog drie doelpunten, alle van prima gehalte. De Rotterdammers waren in hun eer geraakt en hebben onmid dellijk revanche gevraagd, waar bij zij de toezegging deden, dal zij 12 Augustus met hun vol ledig en zoo sterk mogelijk eerste elftal terug zouden ko men. De WSCers zien dien da tum thans mei' spanning tege- nioet. DRUNEN. Robbedoes. De tooneelvereeniging Lima van de N.V. Schroevengieterij Lips trad deze week voor de eerste maal voor het voetlicht, en wel met het be kende blijspel „Robbedoes" van H Bakker. Deze avond welke oorspronkelijk bedoeld was als ontspanningsavond voor het fabriekspersoneel maar die dank zij het goede resultaat der re petities ook voor anderen toegan kelijk werd gesteld, werd ingeleid door Mej. R. de Jong, sociale ver zorgster der Lipsfabrieken. In haar kort welkomstwoord sprak zij de hoop uit dat de goede geest welke er dezen avond ongetwijfeld zou heerschen ook zijn weerklank zou vinden in de fabriek welke hierdoor in belangrijke mate zou kunnen medewerken aan den we deropbouw van ons vaderland. De heer J. de Vries gaf tevens een uitvoerige uiteenzetting omtrent het doel der Lima ontspannings vereniging. De avond was verder een waar Harrie Staal met zijn Lima- Baffid zorgde voor een melodieus programma, terwijl het spel der tooneelvereeniging alle lof verdiend. Het is niet de bedoeling bepaalde personen een pluim op den hoed te steken, maar een speciaal woord van lof mag toch wel gericht wor den tot tden regisseur den heer J. de Vries die bij het in studie ne men van Robbedoes voor geen ge makkelijke taak heeft gestaan, maar de spelers zoo heeft weten te kie zen en vooral de uitspraak en ge baren op een dusdanige manier heeft geaccentueerd dat het geheel een succes genoemd mag worden. Tot slot sprak de bedrijfsleider der Lips-fabrieken de heer Dinke- laar de hoop uit dat deze avond waaraan zoo hard gewerkt is voor de anderen een stimulans zal zijn om door arbeid de Lips-fabrieken tot nog grooteren bloei te krijgen tot heil van ons herrijzend Neder land. Athletiek. Zondag j.L nam onze dorpsgenoot P. Aerts deel aan den stedenwed- strijd Den Bosch, Tilburg, Roosen daal te Eindhoven waar hij de 3UOO meter wist te winnen in een prachttijd van 9 min, en 42 sec. Dienst Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen 5 Aug. a.s. om 10 uur hoopt voor te gaan in den Dienst des Woords Ds. Sirag uit Sprang. HEUSDEN. Alhier is onder den naam „Heus- dens Tooneel" en gemengde tooneel vereeniging opgericht. Schreven we vroeger over den nood der fanfare, thans blijkt dat niet minder dan ruim f2000 zal noodig zijn voor de meest noodige instrumenten. Een collecte zal voor dit doel gehouden worden en ge rekend mag worden op ieders steun voor dit onmisbare gezelschap. Voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk is f4000 bijeengebracht. De Eerw. heer J. Brouwers heeft Zondag I.I. in de noodkerk zijn plechtige eerste H. Mis opge dragen. De belangstelling zoowel voor deze H. Mis, als voor receptie en H. Lof was zeer groot. Tijdens de receptie werd het geschenk der pa rochie aangeboden. De harmonie van St. Catharina te s Bosch bracht een serenade en des avonds concerteerde zij op de Visch- markt. CAPELLE. Land-, tuinbouw- en zuivelarbeiders. Onder leiding van den voorzitter van den Chr. Besturenbond Sprang- Capelle kwam j.l. Vrijdagavond in de zaal van den heer P. Pruijssers alhier, de afdeeling Sprang-Capelle van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond in eerste vergadering bijeen. Na eenige bespreking traden nog verschillende nieuwe leden toe, waar na tot de bestuursverkiezing werd overgegaan, welke tot resultaat had dat het bestuur als volgt werd samen gesteld: St. Addink, voorzitter; H. M. van der Schans, secretaris en G. Geenen, penningmeester. Tot bestuurslid van den Chr. Besturenbond werd be noemd dhr. St. Addink. ZANDSCH EL-RECHT VAART. Op Vrijdag "27 Juli vonden de laatste feestelijkheden plaats van de Zandschel-Rechtvaait, welke in ge sloten kring werden gehouden bij den heer G. Verhagen, Rechtvaart. Het was ook hier, zooals we dat van de Zandschel steeds gewend zijn, op elk «gebied weer buitenge woon verzorgd. Behalve een accor deonist waren ook een paar komieken aanwezig, terwijl de Zandschelsche jeugd zich op 't gebied valn voor dragen niet onbetuigd liet. Een paar zangnummers van den alom bekende tenor A. H. Kerst, verdienen hier bijzondere vermelding, evenals „Het bezoek aan Zand voort" van den heer W. J. Nieu'venliuizen. De grootste bijval oogstte echter de jeugdige soliste Betsy van Beek met haar historisch nummer „De gefopte controleur", tekst van de Recht- vaartsche dichtkunstenares .Mej. P. Konings. Enkele „nummers" die bui tenshuis werden gehouden, waren ook lang niet onaardig. De feestelijk heden duurden tot des morgens half 6 wat weer mogelijk was door de goe de verzorging der magen, waar zéér veel werk van was en werd gemaakt. Een collecte ten bate van 't monu ment Jan de Rooij bracht het mooie bedrag van ruim f 150 op. Op Zaterdag 1,4 dezer vonden reeds de groote feestelijkheden plaats op het feestterrein Rechtvaart. Deze vverden geopend door Burge meester Mallens van Kaatsheuvel, die hier tot ieders genoegen aan wezig was. De uitslagen der des middags gehouden volksspelen waarvoor veel animo bleek te zijn waren als volgt Hard fietsen met hindernissen Jongens. Ie prijs_ G. Zwart, 2e pr, Jan Zwart, 3e pr. Jan Versteeg, 4e pr Adr. v. Os. Hardloop hindernissen Dames. Ie prijs Chr. Rozenbrandt, 2e pr. Rie Timmermans, 3e pr. Jaantje Spierings, 4e pr. Dina Paans. Kussengevecht Heeren. Ie prijs A. v. Os 2e pr. W. Man- deniaH Jan lohanl denial! le Chr. Rozenj 4e pr. le Konina Jos. Cj le pl De fair was wijven been. Het I Sophia I avonds prachti opgezt feest, weden verzon Al n meeste I terugzi bewon voor werk, der Da WA Wnd. De secreta toj w; Waspil dood. L P. Lodl dagavcf naar toe oil gekoml str Hij ovf Min en, Zomlder groote lerd plaats went, plaatst! tesa gebraciiing gemeeiwder de op isolc J. C. listig Wassciicndc Geert rul Ondelvare Edelac/ifd. S burgenilidenl de heclidan O. D.tt He v. d. We Vi Dominirw. kapelan Beidi het pr; woorde voor 1 onder Aan gevoer burgen heer va Wij zegt di U hier wat gij Spreke hadden en sj, Right-( tane i Hierna grafmo staandt Het disum' Na heer 1 zoon heer B ledener bracht K BEL In ring di werd voor In avond nieuw wat eenige te neir EUP De ziekgej enkele) repetiti) wordt (Soc de geledet glas de het] stafniu CORI Enk moete blij vet

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2