NIEUWS UIT WAALWIJK Monument Burgemees ter Moonen c.s. CAPELLE. DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. DONGEN ELSHOUT. BIJDRAGE MONUli J. DE ROOIJ VLIJMEN. kaatsheuveI L Komende van Den Bosch zijn er thans drie routes om het midden en westen van het land te bereiken. lste Den Bosch—Zaltbommel, Cuilenburg, Utrecht; 2de Den Bosch Zaltbommel Vianen, Utrecht Am sterdam; 3de Den Bosch. Zaltbom mel, Gorinchem, Hendrik Ido Am bacht, Rotterdam, Den Haag. In België zijn reeds 3000 cola- borateurs ter dood veroordeeld. Naar verluidt hebben, aldus de Volkskr., thans de aandacht der regeering de in het eerder bevrijde Zuiden gereedgemaakte wetsontwer pen betreffende de aanstelling van een arbeidsrechter, die den kanton rechter van de arbeidszaken moet ontlasten en van een arbeidspolitie, die een deel van de taak van de Arbeidsinspectie zou moeten over nemen. Omtrent „ons rookertje" ver nam het Brab. Nbld. van bevoegde zijde dat men het de eerstvolgende weken nog zal moeten stellen met 1 rantsoen per 14 dagen. Op 1 Oc tober zullen de moeilijkheden in zake aanvoer, productie en distri butie zoover zijn opgelost, dat vanaf dien datum voor geheel Nederland een rantsoen per week kan worden verstrekt. Ook al zou de oorlog tegen Japan spoedig geëindigd zijn, dan gaan er nog zeker drie jaren overheen, voor de tabak, welke dan geplant wordt, hier geconsumeerd kan wor den. De vooruitzichten blijven dus, al zijn ze wel iets gunstiger, niet te best. Nederfand heeft een eisch van ongeveer 12 milliard gulden schade vergoeding gesteld. Frankrijk vraagt 67 milliard gulden. Naar ANP-Aneta verneemt is Zondagavond precies om 7 uur het laatste gat in den Wieringermeer- dijk dicht gemaakt. Nu kan met leegpompen worden begonnen. Naar wij vernemen zal onge veer midden Augustus de Scheep vaart over den Rijn tot Duisburg- Ruhrort weer mogelijk zijn. Een flinke Rijnvloot wordt te Rotterdam in gereedheid gehouden om op het eerste sein kolen uit het Ruhrgebied te halen. Van Dinsdag 7 Augustus af is de vaart op het Julianakanaal, de gekanaliseerde Maas en het Maas- Waalkanaal weer mogelijk voor schepen voorloopig tot een maxi mum laadvermogen van 1000 ton. Grootere schepen kunnen op eigen risico de nauwe doorgangen pas- seeren. Met ingang van deze week zal de provinciale stoombootdienst Vlissingen—Breskens worden her vat. De dienst zal worden onder houden met de zoo juist gerepa reerde stoomboot „Zuiderzee". Het staat vast dat 6300 Neder landers in Duitschland zijn gestor ven. Er zijn er 261.000 gerepatrieerd. 65.000 worden er nog vermist. DE WEG TERUG. Wij vernemen dat C. Raming met zijn vrouw en oudste dochter bij hun grensovergang uit Duitschland zijn gearresteerd en naar het kamp te Ommen zijn overgebracht. Van bevoegde zijde konden wij hierover nog geen bevestiging verkrijgen. Bedrag vorig nummer f 4923.34 Waalwijksche Kegelclub f Th. v. D. Waalwijk f 25.— 25.— Totaal f 4973.34 ORANJEFEESTEN. Met koortsachtige ijver wordt er in alle wijken en buurten gewerkt om met de a.s. Oranjefeesten zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Ook de centrale conïité's zitten niet stil en doen alle mogelijke moeite om de feesten tot een groot succes te maken en volledig te doen slagen. Er is reeds een voorloopig pro gramma samengesteld dat alle be loften voor een grootsch feest inhoudt. Voor den eersten dag bevat dit reveille door de Waalwijksche Rijvereeniging, kerkdienst, zoo mo gelijk in de open lucht, kinderaubade, optocht en avondfeesten, w.o. con cert door de harmonie „Vlijt en Volharding" uit Roosendaal, taptoe en lichtstoet. Het is waarschijnlijk dat de tweede dag vereenigings- gewijs georganiseerd wordt door de vier Oranjevereenigingen. In ieder geval zullen daarover uitvoerige programma's verschijnen, ook van de feesten te organiseeren door de vier Oranje-vereenigingen. Waar schijnlijk zullen de feesten besloten worden met een groot vuurwerk. De voorbereidingen voor de a.s. groote feesten op 31 Aug. en 1 Sept. zijn in vollen gang. De collecten in de verschillende buurten gehouden hebben ren mooi succes gehad en ook de verlotingen op de talrijke gezellige bijeenkomsten der buurten brengen aardig wat in 't laadje. Wij hebben reeds een paar ont werpen van straat- eiv pleinversie ringen gezien en ook van praal wagens en mogen volmondigzeggen, dat ze er schitterend uitzien. Overal wordt met groote liefheb berij gewerkt en de voorteekenen zijn er dat we een prachtig feest tegemoet gaan. SOCIALE WEEK. In verband met de zeer omvang rijke voorbereidende werkzaamhe den, is in de vergadering van vertegenwoordigers der Standsorga nisatie besloten de sociale week te houden in het volgend voorjaar. Er is een voorloopige commissie benoemd welke de voorbereidende werkzaamheden ter hand zal nemen. Men wil het geheele dekenaat er in betrekken. R.K. ARBEIDERSBEWEGING. Op de j.l. Maandag gehouden bestuursraad van de R.K, Arbeiders beweging gaf de Voorzitter een uit voerige uiteenzetting van het ontwerp Ondernemingsraden zooals het met een commissie uit den fabrikanten kring is* behandeld. Wat betreft het ontwikkelingswerk in den a.s. winter deelde de Voorz. mede dat getracht zal worden enkele ontwikkelingsavonden te geven voor alle leden, doch dat het in hoofdzaak de bedoeling is te komen tot het vormen van kernen. Wat de stand van het ledental betreft dit bedraagt momenteel 840, behalve de leden van de vrouwen organisatie de K.A.V. Met dit aantal is men al ver boven het aantal dat men had voor de stopzetting van de organisatie; het beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Verder deed de Voorz. mededeeling van het Feest v. d. Arbeid op 15 Aug. te Tilburg en spoorde de be stuursleden aan in hunne afdeelingen hiervoor propaganda te maken. Getracht zal worden een wandel tocht te organiseeren, terwijl ook gelegenheid zal zijn per autobus en per fiets hieraan deel te nemen. Spr. deelde nog mede dat de in stellingen van het R.K, Werklieden verbond, het Kanunnik v. Schaik- fonds en Herwonnen Levenskracht wederom hun werk zullen hervatten. Tot slot sprak de heer v. Wezel nog een propagandistisch woord voor. „De Volkskrant". ZANGDIENST. Woensdagavond, 15 Augustus a.s. zal om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven een zangdienst wor den gehouden, «met Piet van den Kerkhoff aan het orgel. Het pro gramma vermeldt o.m. Bacli, Han del en Franck. De toegang tot de zen dienst is vrij. POLITIEZAKEN. Bij den machinist H. P. V. aan het Stoomgemaal werd een electro motor gestolen. Ten nadeele van Mej. A. L. K. werd aan het Laageinde een dames rijwiel ontvreemd. JONGE DIERENDAG. In Café v. d. Plu ij m werd door de „Plu/mvee- en Konijnenvereen. Waalwijk en Omstreken" een druk bezochte jonge Dierendag gehouden. Gezien het drukke bezoek en het prima gehalte der ingezonden dieren mag deze tentoonstelling uitstekend geslaagd genoemd worden. De voornaamste uitslagen zijn Vlaamsche Reuzen lste prijs Z.G. Fr. Michael, Capelle, met witte voedster. Idem met konijn grijs(ram). Idem met konijn grijs (voeaster). Fransche Hangooren lste prijs Z.G. M. Marechal, Waalwijk met konijn grijs (voedster)GouwenaarC. Witlox, Waalwijk, lste prijs Z.G. met 2 rammen, lste. prijs Z.G. met 2 voedsters, mooièfe dier der ten toonstelling, tevens kampioenFlor Michael, Capelle, met Vlaamsche reus konijn grijs (voedster). Beste nest (Gouwenaars) Cor Witlox, Waalwijk. Beste Weener (Witte voedster) L. Mandjes Waalwijk. Beste Chinchilla, voedster, G. Rek kers, Waalwijk. Beste en mooiste Hangoor konijn grijs (voedster) M. Marechal, Waalwijk. Mooiste Gou wenaar (ram) C. Witlox, Waalwijk. Beste Rex (witte ram) L. Mandjes, Waalwijk. Beste Rex (Lucks) (voed ster) C. Witlox Waalwijk. WAT NU Maandagavond 13 Augustus om half acht hoopt de heer B. Buddingh van Ridderkerk in het gebouw voor Chr. Belangen in de Besoijensche- straat, te spreken over: „Wat nu Hierin worden behandeld actueele vraagstukken, o.a. op staat kundig terrein. Na de pauze gelegen heid tot stellen van vragen. ZILVEREN JUBILEUM. De heer S. J. IJpelaar herdacht 4 Au gustus zijn zilveren jubileum bij de N. S. Al die jaren is hij hier in los verband werkzaam geweest en dit mag wel een unicum genoemd worden. Hij werd, vergezeld van vrouw en kinderen, op het station toege sproken door den heer Kouters, die hem ook namens de Directie hartelijk gelukwenschte met zijn zilveren jubileum. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij een ge schenk o»der couvert aan. Namens de collega's en den R,K. Bond vanSpoorwegpersoneel „St. Raphael" sprak de heer v. d. Weiden dén jubilaris toe en of freerde een bloemenmand. Vragen en meeningen van onze lezers. „Ze hebben het wel verdiend". Naar aanleiding van het verslagje in ons vorig nummer onder boven- staanden titel merken verschillende lezers op, dat men het met dezen feestavond gezien de vele jeug- .dige personen wel wat laat ge maakt heeft. Een van hen schrijft o.m.: Onze jeugd „verdient meer", dan dat men ze voor hun hulp, ge woon gaat maken aan nac/zfpartijen, ook al geeft de houding der oude ren geen aanstoot. Vele ouders gunnen hunne kinderen graag een peetje, doch binnen de grenzen van het voor de jeugd passende. Ook de leiders der jeugdorganisaties, hier in het bijzonder de R.K. Ver kenners, dienen zich hierin van hun verantwoordelijkheid bewust te zijn. TER OVERWEGING. Naar het zich laat aanzien zal er in den komenden winter nog-wel geen sprake kunnen zijn van straat verlichting. Zou het in dit verband geen aan beveling verdienen, waar zulks althans zonder bezwaar mogelijk is, de bewoners te verzoeken, in tegen stelling met wat vroeger geboden was, juist nu de huisverlichting aan de straatzijde niet af te schermen, teneinde aldus een bescheiden straatverlichting te verkrijgen, waarbij de voorbijgangers ten zeerste zouden zijn gebaat? CHRISTELIJKE KUNST IN DE LANGSTRAAT. God te eeren en te belijden Christen te zijn, óók in de kunst, dat is de taak, dte een kleine groep jongeren in de Langstraat zich ge steld heeft. Deze prachtige doel stelling bracht ook de muziek en zang, die zij Zaterdag 4 Augustus in het kerkgebouw van de Geref. Kerk te Capelle aan een grootendeels uit jonge menschen bestaand publiek hadden te bieden, op een hooger plan. Deze jonge solisten hadden iets meer en iets anders te zeggen dan ,,1'art pour l'art", er ging een predi king uit tpt ieder die kon en wilde luisteren. Luisterenhelaas zijn er nog zoo velen onder het Langstraatsche publiek, die nog veel moeten leeren in dit opzicht! Willen luisteren waarom waren er bijna geen ouderen Beseffen zij, wat zij gemist hebben, hoe teleurstellend hun af wezigheid moet zijn, hoe zij eigenlijk in hun plicht t.o.v. onze kinderen van ons Christenvolk tekortschoten Alleen een jeugdig kunsteuaar die van een groot ideaal bezield is, kan zóó één van Bach's grootsche fuga's uitvoeren op een 8-stemmig één- klaviersorgeltje met aangehangen pedaal. Aan den orgelsolist Henk Spierings komt zeker wel de grootste lof toe onder de solisten van dezen avond. Critiek uit te oefenen op zang en spel van de andere solisten zou hier niet passen. Het moge dan ook slechts als bescheiden opmerkingen opgevat 'worden dat de sopraan Dina Heurter, die over een heel goed geluid beschikt, onder goede leiding wat meer aandacht ntoet schenken aan het overwinnen van de moeilijkheden die een zangeresje op haar weg vindt, als daar zijn toontreffen, ademhalingstechniek, hooge nootjes, uitspraak c.d. De tenor Goof Jansen was werkelijk uitste kend zijn stem is ook veel meer geoefend dan van zijn medesoliste. De instrumentaal-solisten M. de Kruis (viool) en Wim Genuit (orgel) zijn oude bekenden van een vorig con cert. Zij hebben den goeden naam, die zij zich reeds verworven hebben, alle eer aangedaan. Ds. Westra sprak een openings- - woord, waarin hij gewaagde van het prijzenswaardig streven van het comité dat deze muziekavonden organiseert. NOODLOTTIG ONGEVAL BIJ MOERDIJK. Aan den grooten rivier-overgang bij Moerdijk is in den vroegen ochtend van Maandag j.l. een ern stig ongeval geschied, waarbij een tweetal militairen van het Nederl. leger het leven verloor. Even vóór het vertrek van de eerste pont, om ongeveer 7 uur, werd den chauffeur van een Neder- landsche leger-autb, waarin ver schillende soldaten Voor het traject Den Haag waren gezeten, verzocht zijn wagen die zich reeds op de pont bevond, wat vooruit te rijden, om hierdoor eenigszins meer ruimte te krijgen. Het ongeval wilde, dat de auto hierbij te snel opgetrokken werd met het noodlottig gevolg, dat deze te water geraakte. Met grooie moeite gelukte het zeven van de negen in zittenden aan wal te komen, echter twëe militairen, zekere M. de S. uit Nieuw Ginneken (Ulvenhout) en een militair uit Tilburg, verdronken jammerlijk. Wij vernemen nog nader, dat beide slachtoffers- gehuwd waren en kinderen hadden. De Stem Tot voorzitter van het Kiescollege voor den Gemeenteraad van Sprang- Capelle is benoemd de heer G. A. S. de Bas. Diploma uitreiking. Zondagavond had in de zaal v«n Th. Elshout de uitreiking plaats der eind-diploma's van de Gem. Vak school voor schoenmakers. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den Edelachtb. heer burge meester Mr. v. d. Heijden, de hee- ren Leeraren, de commissie van toezicht en vele ouders der leerlin gen. De directeur de Weled. heer C. J. de Rechters nam als eerste het woord. Spr. zeide verheugd te zijn thans de uitreiking van negen diploma's te mogen aankondigen, zoowel voor de jongens, de ouders als voor de school die thans weer negen jon gens in de rijen der schoenmakers plaatst. Aan de Rijks Hoogere Burger school te 's Hertogenbosch werd van de 2e naar de 3e klasse o.m. bevorderd onze dorpsgenoot Coby Cové. Onder zeer groote belangstel ling van familie en vrienden vierden de echtelieden A. A. Michaël-de Bie aan de Willem van Gentsvaart j.l. Vrijdag 3 dezer hun 40-jarig huwe lijksfeest. De O. L school in de Kom, die door oorlogshandelingen gele den had, is thans weer hersteld, zoodat na de vacantie het onderwijs aan deze school weer hervat kan worden en de leerlingen der Open bare school weer heele dagen on derwijs zullen krijgen. Tot nu toe ontvingen de leerlin gen dezer school met halve dagen onderwijs in twee lokalen der Bij zondere school in de Nieuwstraat. Bij den Poslcommandant der Kon. Marechaussee alhier zijn in lichtingen te bekomen, omtrent een in den BuitenpoWer gevonden kar- zadel, gemerkt A. V. Z. In verband met zijn vertrek naar Rotterdam heeft de heer N. van Eek bedankt als lid van het kerkbestuur der Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse. Door het overlijden van Ds, van der Vlugt te Drunen en het met emiritaat gaan van Ds. Louwe Kooijinans te Baardwijk zijn in den Ring 's Grevelduin-Capelle momen teel een tweetal Ned. Herv. ge meenten vacant, terwijl ook de Ned. Herv. gemeente te Besoijen door ziekte van haar predikant tijdelijk zonder Herder is. De ambtsbezig heden in deze gemeenten worden momenteel waargenomen door de Ringpredikanten. De heer C. Hoevenaren te Dussen heeft bedankt als organist der Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk. Zilveren Jubileum. Op 16 Aug. a.s. hoopt onze stads genoot de heer J. v. d. Heijkant, Koestraat 100 alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad van de Prov. Noordbr. Electr. Mij. te Geertruidenberg. Door zijn ijver en kunde geniet hij de achting en waardeering zijner superieuren, terwijl hij bij zijn col lega's door zijn amicaliteit.en hu'p- vaardigheid hoog staat aangeschre ven. Het zal dezen zilveren jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Brand. Vrijdagmorgen brak in de schuur met woonhuis van J. Lankhuizen in de Molenstraat brand uit. In de schuur was de brand ontstaan. De brandweer kon echter door haar krachtdadig optreden het woonhuis aan den prooi der vlammen ont trekken. Het woonhuis werd be woond door C. Blom en A. Fens. De schuur was in gebruik bij-eten rijtuigverhuurder H. Verbunt, hier van kwam een paard in de vlam men om. Ook een rijtuig en een partij hooi vielen ten prooi der vlammen. R.K. Sportvereeniging „Right-Oh". Op de gisteren gehouden verga dering werd tot de oprichting over gegaan van een Dames-Korfbalclub. 34 Dames hebben zich aangemeld om de korfbalsport te beoefenen. Tot bestuurslid met de kwaliteit van Secretaresse werd met alge- meene stemmen benoemd Mej. TooS Bleylevens. Wij wenschen deze nieuwe aan winst in de Sportvereenjging „Right- Oh" veel geluk, en hopen dat door samenwerking binnen afzienbaren tijd goede resultaten mogen worden bereikt. Tijdelijke gemeenteraad. Na bespreking besloot het kies college, onder voorzitterschap van den heer A. Snels, den tijdelijken gemeenteraad samen te stellen als volgt: 6 werknemers, 3 werkgevers, 2 landbouwers, 2 middenstanders, 1 vrije beroepen en 1 Ned. Herv. Er werden door het college 28can- didaten gesteld, waarvan de eerste 15 waarschijnlijk als raadslid zullen worden benoemd, nl. de heeren J. Verharen, G.Jacobs, J. Schoormans, A. Peeters, C. v. Dongen, J. Wij- nants, A. Snels, J. Koenen, A. in 't Groen, C. Sprangers, P. Ligtenberg, J. v. Beurden, A. Haest, J. v. d. Dussen en F. van den Bosch. De overige 13 candidaten zijn plaats vervangers. zijn. Een speciaal woord van lof mag wel gericht worden aan den heer A. v. Hidten en het aannemersbe drijf der firma W. Tenrlings die bij hun ontwerp met de doelmatige alsmede met de practische en vlugge uitvoerbaarheid rekening moesten hóuden en hierin ondanks de groote moeilijkheden voor een groot deel zijn geslaagd. En tevens aan den Edelachtb. heer burgemeester Mr. v. d. Heij den door wiens bijzondere toewij ding en doortastende leiding reeds direct met den bouw kon worden aangevangen, waarmede het nijpen de woningtekort voor een groot ge deelte zal worden opgelost. Examen Diploma A. Naar wij vernemen, worden in de Gem. Vakschool voor schoen makers te Drunen op 2t, 22 en 23 Aug. a.s. examen afgenomen voor diploma A. (onder rijkstoezicht ge diplomeerd^ schoenhersteller). Kerkdienst Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk te Dru nen hoopt a.s. Zondag 12 Aug. des namiddags om drie uur voor te gaan in den dienst des Woords Ds. v. d. Smit uit Waspik. Processie. Voor het ee;st sinds vijf jaar komt op Zondag 19 Aug. de processie uit Tilburg wederom onze Wonderbare Moeder in haar genadeoord Elshout bezoeken. In een uitvoerige uiteenzetting over den toestand op school con cludeerde spr. dat de nieuwe orde welke ons 5 jaren lang werd opge drongen de jongens noch het perso neel heeft beïnvloed, maar bracht de aanwezige ouders de gevaren waaraan de jongens door de huidi ge tijdsomstandigheden blootstaan. Ondanks de moeilijkheden, aldus spr., waarmee de school vooral het laatste jaar te kampen heeft gehad, zal na Augustus weer op denzelfden voet worden voortgegaan als voor den oorlog, dit ten zeerste in het belang der jongens. Hierna ging de Edelachtb. heer burgemeester Mr. v. d. Heijden tot het uitreiken der diploma's over. Deze zeide onder meer: Beste jongens. Ik had toen wij den vierde November 1944 uit de kelders kwa men en ons dorp aantroffen in een bijna onbeschrijfelijke chaos, niet gedacht dat ik vandaag, precies negen maanden later aan negen jongens der Gem. Vakschool een diploma zou kunnen uitreiken. Dat ik dit kan is alleen te danken aan het vastberaden doorzetten en de liefde voor de school van jullie directeur aan wien jullie veel ver plicht bent. Maar ik geloof wel dat je wanneer je het vak dat je hebt geleerd en de wijze lessen die je van hem hebt ontvangen goed in practijk zult brengen, voor hem het beste bewijs van jullie dankbaar heid zijn. Na een hartelijke gelukwensch aan het adres van de jongens en de ouders ging spr. tot het uitrei ken der diploma's over aan de volgende leerlingen: Zeer goed: M. de Bruin Rotter dam, L. de Peffer Waalwijk, J, Ver hoeven Drunen. Goed: W. v. d. Lee Drunen, F. Pulles Drunen, P. Vermeulen Dru nen, J. de Louw 's-Hertogenbosch, W. v. Gastel Kaatsheuvel, A. Maas Drunen. De verdere avond werd gevuld met muziek, tooneel en declamatie. Aan het einde van den avond werd als blijk van dankbaarheid door de leerlingen aan de leeraren een bloemenmand aangeboden. De Noodwoningen. In aansluiting van het bericht d.d. 27 Juli aangaande de noodwoningen kunnen wij nog het volgende me- dedeelen. De speciale proef van de burger noodwoning welke werd ontworpen door den heer A. v. Huiten archi tect uit Waalwijk in samenwerking met het aannemersbedrijf der firma W. Teurlings te Kaatsheuvel, is in middels goedgekeurd. Voor rlen bouw van een dertig tal woningen is door den algemeen gemachtigde voor de wederopbouw toestemming verleend. Het werk zal worden uitgevoerd door bovengenoemde firma. Er zullen drie types worden ge plaatst waarin we de volgende kunnen onderscheiden. Ie. Voor kleine gezinnen welke bevatten een woonkamer inclusief keuken, een hal inclusief bergruimte, twee slaapkamertjes, een kelder, een WC en een ingebouwde kast. 2e. Voor middel groote gezinnen een woonkamer inclusief keuken, een hal inclusief bergruimte, drie slaapkamertjes, een WC en een ingebouwde kleerkast. 3e. Voor groote gezinnen een woonkamer inclusief keuken, een hal inclusief bergruimte, vier slaap kamertjes. een WC en een inge- bouwrje kast. Indien de materialen positie het toelaat hoopt men hiermede onge veer omstreeks Januari gereed te 6e Verantwoording] 5e verantwoording f;J L. St. tc Capelle f ♦A. H. te V. C. J. D. te Waspik Gift bezorgd bij de uitg. dezes Provisie riota Buurtschap Zandschel- Rechtvaart Buurtfeest Wijk C Waspik A. L. v. W. te C.. J, Grupp. te Waalwijk N. N. te Capelle A. V. Harmonie St. Jan par. Berkdijk te K'héuvel N. N. Besoijen Pers. Scheepsw. Ruijtenberg Waspik (1 uurloon) N.V. J. Wennekes Schoenfabr. K'heuvel Feestwagen „Jong Holland" te Sprang J. P. E. te R'veer A. D. te Capelle Bakkersver. Spr.-Capelle Huize „Elim" K'heuvel Postpersoneel Vrijh.-'s Grev.-Capelle Ned. Herv. J. V. Emmanuel te Capelle P. v. R. te K'heuvel Dansclub Quick-Slow Waalw. Schoenfabr. Drunen Buurtcom. Gr.str. (Markt- Mr. v. Coothstr.) Waalw. Slagersver. Sprang-Capelle Hengelaarsver. Visscherslust Waalwijk N. N. te Capelle N. N. te Capelle Gezin L. H. te Capelle J. de J. te C. J. Ie S. Capelle Totaal f J. VAN HERPEN, Vrijh.-Cl Voorts wordt medegedeell het comité dat is samengestel moet worden aangevuld nil vertegenwoordigers uit hetLa:! Heusden en Altena, t.w. de bi J. Kuijpers, wnd. burgemeesttT Woudrichem en van Rijsuif Dussen (medestrijder van J. deP Collecte. Op initiatief der R.K. Arbl beweging zal op Zondag 19| een speldjesdag gehoudeD ten bate van Herwonnen Lel kracht. Het bestuur der R.K. Arbj beweging hoopt op flinkebijdi Feestavond. In hit cafe van den heerl Hoorn hield de vrijoezellerl een feestavond. De Voorzl de heer C. v. d. Aa, hield daT tot de leden een toespi waarin hij doel en streverl vereeniging uiteenzette.Na el bespreking werd nog be om tot 15 Aug. nieuwe lede! te nemen. Verder werd deal in gezellig samenzijn dol bracht en ging men voldaanij waarts. Wegens het bereiken vanl 65-jarigen leeftijd is aan deiil G. R. van der Ven, sinds 190/f gemeeèter dezer gemeente, nil gang van 1 Augustus eervol ol verleend, onder dankzeggingl de langdurige diensten aan meente Vlijmen bewezen. Tegelijkertijd is de heer val Ven door den Commissaris! Koningin met ingang van 1 -Vl tus benoemd als waarnemend| gemeester. R.K. Muziekschool. Aan de R.K. Muziekschool aantal leeraren uitgebreid. Tot directeur is benoemd deL J. v. Wijk, muziekleeraar 's-B| Tot vioolleeraar de heer H. Q| vliet te Den Bosdi en tot pi leeraar de heer H. Aalbers tc| op Zand. K.A.J. Naar aanleiding van de succt behaald op den K.A.J. sportdl Tilburg, organiseerde onze plf lijke afdeeling een prachtig ge] den feestavond. Er heerschtc l stemming en sfeer; er werd -I ciseerd en gezongen, er wart] clamaties en voordrachten, kl het was een recht gezellige! De K.A.J.'ers hadden dit v.rl diend ook, want zij zijn in T[ op schitterende wijze voor dfl gekomen en behaalden men totaal van 143 punten den 1 prijs. De verschillende leder door hun prestaties dit mooi sultaat wisten te bereiken zijp van Beynen, bijgenaamd „del"- wind", won de 100 M. sprir', Grootswagers was eerste 250 M., terwijl van Beynen 2000 M. veldloop'2de werd. i springen was weer voor KaatsM P. Balvers kwam op 1.65 enfl glansrijk eerste. In de estafe' zette men de derde plaats. bregts behaalde met verspl den 2den prijs met een sproei 4.75 M. J Met een prachtigen wimpJJ tal van andere welverdiendó^l kwamen de K.A.J.'ers juicl^ zingend Kaatsheuvel binnen.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2