DRUNEN. ELSHOUT. NIEUWKUIJK HAARSTEEG. VLIJMEN. HAAREN (bij Oisterwijk.) SPRANG. RAAMSDONKSVEER. GEERTRUI DENBERG. KAATSHEUVEL. BERKDIJK. IOON-OP-ZAND, week bekend maken hoe laat de straatverlichting ontstoken moet worden. We hebben nu al lang genoeg in het donkere geloopen.' Het wordt tijd dat we weer eens wat licht zien. NATIONALE FEESTDAG. Wij hebben ons wel vergist in 't vorig nummer, schrijvende over den Kinderstoet met lampions. Deze kwam niet uit de Kerkstraat maar wel van de buurt Haven-Broos in v.m. Besoijen, AANRIJDINGEN. Nabij Garage Waveem in de Grootestraat reed een motorrijder tegen een vrachtauto, doordat deze plotseling den oprit naar de garage wilde inrijden. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Dinsdagmorgen kwam de heer H. uit Breda met zijn auto in de Grootestraat in botsing met de boerenkar van den landbouwer de R. Een kindje dat op de kar zat, viel door den schok op de straat en bekwam een bloedende hoofdwonde, gelukkig niet van ernstige.i aard. De auto bekwam schade aan de spatborden. DIEFSTAL. Ten nadeele van A. L. aan het Vooreinde werd een partij wasch- goed gestolen, dat op de plaats te drogen hing. AAN GEVOLGEN OVER LEDEN. De 40-jarige O. die eenige weken geleden onder Doeveren op een landmijn liep, is in het ziekenhuis te 's-Bosch aan de bekomen ver wondingen overleden. O. was met de Paaschdagen reeds door granaat scherven getroffen en van de daarbij bekomen verwondingen hersteld toen hem het doodelijk ongeluk bij Doeveren overkwam. VETERANEN-BAL. De veteranenvereeniging „Ons Huis", die op 18 September haar derde lustrum viert, organiseerde voor deze gelegenheid in Thalia een uitstekend geslaagd bal. Het was er gezellig druk en er heerschte een puike stemming. W.S.C.-NEPTUNES O-O. De Rotterdammers belust op revanche hebben hun doel niet kunnen bereiken. Zij vonden ook thans weer een W.S.C.-elftal tegen over zich, dat geen zwakke plaatsen had en een volwaardig tegenstander vormde. Het zeer talrijke publiek heeft vooral in de tweede helft kun nen genieten van een buitengewoon snellen wedstrijd, waarin de achter hoeden uitblonken. Aan de eene zijde was het Landman met zijn beide backs, zeker een der beste verdedigingen vormend van 't Wes ten, die de W.S.C. voorhoede in bedwang hield, doch aan den an deren kant deed het W.S.C.-trio niet voor de fameuze Rotterdammers onder. We genoten van een snel op en neer gaand spel in het mid denveld, dat telkens op de verde diging van een der beide partijen strandde. Neptunes was technisch beter, maar de W.S.C.'ers vergoed den dit door een grooter enthousi asme. Zoo zagen we een wedstrijd, die van het begin tot het eind het aankijken ten volle waard was. Vooral het laatste half uur werd er vinnig om een doelpunt gestreden. De W.S.C.'ers kregen wel enkele behoorlijke kansen, maar Landman was onbetwistbaar heer en meester in zijn domein en wees resoluut iedere dreiging af. Aan de overzijde verrichtte v. Adelberg enkele safe's die hem den spontanen lof van het publiek bezorgde. Beide partijen kunnen met het resultaat tevreden zijn. De voldoe ning in de W.S.C.-gelederen mag er zeker zijn, want dit puntlooze gelijke spel tegen een op papier overmach- tigen tegenstander opent voor de toekomst de beste perspectieven. R.K.C.-LONGA. Ter gelegenheid van de eerste lustrumviering speelt R.K.C. morgen een gelegenheidswedstrijd tegen LONGA uit Tilburg. Deze Tilbur- gers, die in het laatste seizoen den Zuidelijken kampioenstitel behaal den, komen met hun volledig elftal onder aanvoering van den interna tionaal Henk Pellikaan naar Waal wijk. Zonder twijfel zal R.K.C. het daarom zeer zwaar te verduren krij gen. Toch zal het alleszins de moeite waard zijn eens te gaan zien hoe de geel-blauwen het technisch su perieure LONGA partij geven. In verband met dit 5-jarig be staan wordt bovendien Zaterdag avond voor de Junioren en Zondag voor de Senioren een cabaretavond gegeven in het Parochiehuis in de St. Antoniusparochie. Dc noodige voorbereidingen hiervoor zijn in spe ciaal comité georganiseerd en een en ander belooft ^een succes te worden. De voetbalwedstrijd zal worden voorafgegaan met een ontmoeting tusschen RKCa en Longa a. Aanvang I.45 uur. TRIBUNAAL. In de zitting van de eerste kamer van het Tribunaal te 's-Hertogen- bosch op 17 Aug. 1945 onder presi dium van mr. H. B. S. Holla, werden dc volgende zaken behandeld Jacobus Johannes van Engelen, 46 jaren, caféhouder Stationsstraat 89 te Waalwijk, was in 1938 lid ge worden van de N.S.B. en verliet de beweging weer begin 1942. Hij heeft bovendien éénmaal extra brand stoffen ontvangen. Bij de uitspraak overwoog het Tribunaal dat betrokkene reeds 9 maanden geinterneerd was. Zijn vrouw is er vandoor. Zijn zaak kapot en het geheele gezin is ver spreid. Hij is uit de N.S.B. getreden juist toen de partij naar het toppunt van de macht ging, daarom acht het Tribunaal het niet noodig ver dere interneringsmaatregelen op te leggen, doch betrokkene het actief en passief kiesrecht voor 10 jaren te ontzeggen. (Prov. N.Br. Dagbl.) TEKORT AAN ARBEIDS KRACHTEN IN DE SCHOEN INDUSTRIE. Naar aanleiding van het in ons vorig nummer opgenomen verslag over den toestand in de schoenin dustrie, verzoekt men ons er de aandacht op te vestigen, dat ook de vraag naar vrouwelijke volwassen arbeidskrachten het aanbod verre overtreft. In het betreffende verslag is mogelijk een anderen indruk gewekt, alhoewel het geheel coriform het officieele gegeven was. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen hoopt a.s. Zondag 26 Augustus des namiddags om half drie voor te gaan in den dienst des Woords Ds. van Wingerden uit Capelle. Bestuursverkiezing. Zondag 19 Aug. hield de Zang vereniging „Uitspanning na In spanning" een vergadering in de zaal van den Heer M. van Huiten. De w.n. Voorzitter opende de ver gadering en herdacht in welgekozen woorden den overleden Voorzitter, waarna 2 min. stilte in acht werd ge nomen tereerevan den overledene, Van de zijde der familie werd een gouden medaille toegezegd ter her innering aan den thans ontslapen Voorziter. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van 2 nieuwe bestuurs leden. Gekozen werden de heeren Th. v. d. Aa en W.Joze. Tot Voor zitter werd gekozen de heer Joh. van Venrooij. Prachtig resultaat. De op Zondag 19 Aug. gehouden speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht de mooie som van f202,42. Dat dit doel bereikt is kunnen worden, is in hoofdzaak te danken aan hen die de nooden van onze arme lijders begrijpen. Zelfs zijn er menschen die ons met een gift van f25.kwamen helpen. Niemand heeft ons afgewezen. Vooral het bestuur van de R.K. Arbeiders beweging met het Comité van H. L. komt hiervoor een woord van dank toe. Vergadering Landarbeidersbond. Maandag 20 Augustus hield bo vengenoemde vereeniging een ver gadering, gepresideerd door den heer Nachtzaam. Spreker behandelde de kwestie der vakbewegingen hoopte overeenkomstig den wensch van het Doorluchtig Episcopaat, dat spoedig meerdere leden zouden toetreden. Daarna kwam men aan de bestuurs verkiezing, waarvoor 7 candidaten werden voorgesteld. Doordat de heer Nachtzaam het voldoende achtte om 3 bestuursleden te benoemen, Heten zich de heeren F. Spierings en Hart, alsook de heer L. v. ri. Wiel, van de candidatenlijst afvoeren. Van de overige 4 werden de drie volgende heeren tot bestuurslid gekozen H. Tabbers, A. Mook en M. Venrooij, terwijl eerstgenoemde met algemeene stemmen werd benoemd tot voor zitter. Processie van O. L. Vrouw op Mariënkroon. Woensdag 15 Aug. feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart werd in den Kloostertuin van 't klooster „Mariën kroon" voor het eerst wederom de groote Lieve Vrouwe processie ge houden. Gansch Nieuwkuijk en velen uit omliggende gemeenten waren samen gestroomd om aan deze processie deel te nemen. Een der Eerw. Paters hield te dezer gelegenheid voor het prachtig versierde rustaltaar een treffende predicatie over Maria. Schoon klonken de gezangen en een mooie aanblik schonk de processie die in den Kloostertuin gehouden werd. De harmonie „De Eendracht" luister de d e plechtigheid op met muziek Fietsen en wasgoed ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden ten nadeele van den heer Verheijen 2 rijwielen en eenig waschgoed ontvreemd. De politie stelde direct een onderzoek in, doch het is haar nog niet moge gelukken de(n) dader(s) te arresteeren. Veertig jarig Priesterjubileum. Het 40-jarig priesterjubileum van pastoor M. J. van den Noort is door de parochie op luisterlijke wijze gevierd. De dag werd begonnen met een algemeene H. Communie van de parochianen, waarna om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaar heid werd opgedragen door den jubilaris. De kerk en de weg daarheen van af de pastorie waren prachtig ver sierd. Na deze H. Mis werd een geschenk onder couvert aangeboden namens de parochie, dat besteed zal worden voor de beschildering van het priesterkoor. 's Middags van 2 tot 3 uur vond de receptie plaats in het Parochie huis waarvan een massaal gebruik gemaakt werd. Onder het plechtig Lof, besteeg de jubilaris zelf den kansel en uitte in ontroerende be woordingen zijn innigen dank aan God en aan allen, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken gemaakt hebben. Ongeveer vijf uur brachten onze harmonie „St. Cecilia", zangvereen. „Vriendenkring" en het dameskoor „Levensvreugd" 'n serenade. Onder leiding van hun resp. directeuren werden de verschillende nummers zeer verdienstelijk ten gehoore ge bracht. Namens deze vereenigingen werden de beste wenschen vertolkt door den heer A. van Beurden. Daags daarna had in de scholen de kinderhulde plaats. Openbare vergadering van den tijdelijken gemeenteraad op Donder dag 23 Augustus 1945 om 8 uur n.m. (precies) ten raadhuize dezer ge meente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Beëedigidg nieuw benoemde leden van den tijdelijken gemeente raad. 3. Verkiezing wethouders. Op Zondag 19 Aug. herdacht de Weleerw. Heer H. Hoek den dag dat hij voor 10 jaren Priester werd gewijd. Ofschoon een jubileum van dat formaat in het algemeen van mindere beteekenis is, werd door de parochianen toch een grootsche hulde gebracht, aangezien Kap. Hoek weer gezond mocht terugkeeren uit het gevangenkamp waar hij als gijzelaar 19 maanden heeft door gebracht. Bovendien werd hij ook getroffen bij den ramp door de V 1 die de Pastorie verwoestte. Ook hiervan mocht hij weer geheel her steld terugkeeren. Deze feiten gaven aanleiding, om op dezen dag, de blijken van belangstelling, door de Vlijmensche Parochianen tot uiting te brengen. Na de Hoogmis verzamelde zich een groote menigte voor de Nood- Pastorie, waar kap. Hoek gezeten tusschen zijn familie, Pastoor en mede-kapelaan, een grootsche hulde in ontvangst mocht nemen, De ZeerEerw. Heer Pastoor bracht in een hartelijke toespraak o.a. naar voren wat kapelaan Hoek had mee gemaakt en feliciteerde vooral zijn moeder dat zij na zooveel door gebrachte arïgst, haar zoon weer in goeden welstand mocht terugzien en hoopte dat God den kapelaan een lange reeks van jaren mag toestaan om als priester zijn arbeid te mogen verrichten. Kapelaan Hoek bracht dank voor de hulde hem gebracht en dankte de parochianen vooriil voor de b'ijken van "belangstelling die hij tijdens zijn gevangenschap mocht ontvangen. De harmonie luisterde deze huldi ging op, eveneens de Gem. Zang- vereeniging die enkele gepaste nummers keurig ten uitvoer bracht. Gedurende de 7 jaren dat kapelaan Hoek in onze parochie werkzaam is, waaronder de 19 maanden van zijn logies in het „prikkeldraad hotel" zooals hijzelf het noemt, heeft hij aller harten van zijn parochianen weten te verwerven. Op 30 Augustus zal de gemeente arbeider C. Vriens-van Zon den dag herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst der gemeente trad. Het zal hem dien dag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Muzikale wandeling. Het Muziekgezelschap „Sirena" van Vrijhoeve-Capelle, maakte j.l. Zaterdagavond een muzikale wande ling door Sprang, waarvoor van de zijde van het publiek veel belang stelling bestond. Vooral de jeugd liet zich hierbij niet onbetuigd onder het zingen van vaderlandsche liederen trok men in optocht mede door ons dorp. Ook de heer Ver steeg, die bij de herdenkingsfeesten met zijn jongens (onze toekomstige marine) zooveel succes gehad heeft, sloot zich wederom met zijn ploeg bij den optocht aan. Dankdiensten. In de dankdiensten ter gelegenheid van den vrede welke Zondag j.l. alhier werden gehouden in de Ned. Herv. en Geref. Kerk, gingen resp. vóór Ds. W. Sirag van Baambrugge met een predikatie van Ezechiël8a en Ds. Snel van Rossum. die tot tekst had gekozen Exodus 15: 1. In beide kerken werden na den dienst staande twee coupletten (1 en 6) van het Wilhelmus gezongen. Collecte. Door het buurtschap Oosteinde alhier werd een bedrag van f643,70 gecollecteerd voor het monument van den held van de Langstraat Jan de Rooij. De collecte gehouden tijdens den optocht met de bevrijdingsfeesten bij den wagen Historisch monument ten bate van liet Ned. Herv. Kerk gebouw bracht f 1461.53 op, welk bedrag is geschonken gedeelteiijk voor de reparaties der beschadigin gen opgeloopen bij de beschieting en gedeeltelijk voor de volledige rostauratie' van het monumentale kerkgebouw. Rouwconcert. Naar men ons mededeelt zal het door „Die Hagezangers" uit Den Haag aangeboden rouwconcert ten bate van het Monument Aan Jan de Rooij alhier worden gegeven in het Ned. Herv. Kerkgebouw op Zaterdag 22 September a.s, Noodgemeenteraad. Tot leden van den noodgemeente raad voor de gemeente Sprang Capelle zijn benoemd de heeren: Rechts: G. v. d Hoeven. J. Versteeg, J. Haverhals, G. J. van Willigenburg, A. Ros en W. Timmermans; links: G. de Bas, A. Verheijden, T. van Zeist, J. Kraak en A. v. Oosterhout. Het Oranje comité van Raams- donkveer heeft reeds een voor- loopig programma vastgesteld voor de viering van den ver jaardag onzer geërbiedigde Ko ningin op 31 Augustus a.s. Daar het den eersten verjaar dag is, die weer op vrije Ne- derlandsche bodem gevierd zal worden, is het feest uitgebreid tot twee dagen n.l. 31 Aug. en 1 September. Het oranje comité heeft een grootsch programma weten sa men te stellen. De opening van den dag vindt op de traditio- neele wijze plaats n.l. door Her auten. Hierna volgt een groot défilé door de bsetaande ver eenigingen. Om 11 uur een au bade der schoolkinderen. 'Ver volgens zal door de R.K. Zang- vereeniging ,,Amicitia" gezon gen worden „Domine Salvam fac Reginam Nostram''. Hierna wordt door den Edelachtbaren Heer Burgemeester Mr. Th. H. A. M. Heere een toespraak ge houden. Om 2 uur n.m. wordt een groote optocht met versierde wagen gehouden. De opstelling geschiedt op het Heereplein. Om 8 uur concert te geven door de Zangvereeniging „Ex celsior en de Kon. Erkende Har monie „De Eendracht". Om 10 uur Openluchtbal. Het Oranje comité heeft extra zijn aandacht geschonken aan de ouden van dagen De tweede feestdag begint dan ook met een filmvoorstelling voor hen, waarin tijdens de pauze een tractatie zal plaats vinden. Om 10 u wordt er een speciale kin deroptocht georganiseerd. Aan dezen optocht kan worden deel genomen met versierde fietsen sportwagens wandelwagens au topeds en andere versierde voorwerpen. Om 2 uur worden er groote volksspelen gehouden voor jong en oud. De prijsuitdeling vindt plaats om 7 u. De kon. Erk. Harmonie de Eendracht geeft daarna nog een concert tot 9 uur, terwijl een openluchtbal deze twee veel belovende dagen van vertier, sluit. Burg. Stand. G. bez. Gehuwd: de Ruijter, Petr. M. M. 32 jaren en de Ruijter, Adriana J. 21 j. Geboren: Agnes d.v. van Heems, Pieter e.v. Verwoert, Jansje; Cornelia W. d.v. Avonturier, Christiaan e.v. Segeren, Maria Johanna. Mej. A. Nelis, is tijdelijk als ty pisten ter gemeente secretarie t.'e werk gesteld. Tot lid van de tijdelijken ge meenteraad van Geertruidenberg zijn benoemd de heeren: L. Rutges, C. H. Stal, A. van Riel, J. H. Dirven. J. J. E. Bult, A, P. de Bever, A. A. Venus, C. Jansen. L. J. Okkerse, P. J. P. J. Hofman, Mevr. van Beek de Lange, C. Door de Sinte Geerdenberghe stichting en Oranje comité wor den de noodige besprekingen gevoerd en maatregelen getrof fen tot het opzetten van een grootsch feest op de verjaardag van Hare Majesteit' de Koningin Ruiterfeest. De R.K. Rijvereeniging „Hyppos" hield Zondag een groot Ruiterfeest op het terrein van den heer M. de Kort in de Julianastraat. De firma Jos de Brouwer had een geluids installatie gemonteerd die in alle opzichten prachtig voldeed. Er was een enorme belangstelling van in en buiten de plaats. Een jury bestaande uit de heeren C. Klijn, Elshout, Vermeulen, Waalwijk en P. de Bont Raamsdonksveer beoor deelde de prestaties. Buiten de individueele inschrijvingen namen 5 achttallen aan de wedstrijden deel. De uitslag was. Dressuur achttallen 1 Waspik 32.5 p., 2 Kaatsheuvel 31.5 pnt.. 3 Loonopzand 26.5 p., 4 Berkdijk 24.5 p. en 5 St. Joachimsmoer 23.5 p. Stoelrijden. Fr. dej Kort, Kaats heuvel, 2 Jos Kamp Waspik, 3 Bie- mans Waspik '4 G. v. Noije Kaats heuvel, 5 Houtepin St. Joachimsmoer. 6 H. Vugts. Kaatsheuvel^ Handicap-wedstrijden. 39 deel nemers. 1 C. Brabers 3 f. 54.5 sec., 2 H. Brabers 7 f. 1. m. 2.5 sec., 3 J. Rombouts 10 f. 1 m. 27.5 sec., 4 Rombouts 11 f. 1. m. 2 sec., 5 J. van Amersfoort 11 f. 1 m. 4 sec., 6 B. Kuijsten 11 f. 1, m. 9 sec., 7J. van Kuijk 11 f. 1 min. 14 sec. Aangespannen Koudbloed land- bouwtyppaarden. M. v. d. Hoven Loonopzand, 2 A. v. Beek Moer, 3 Jac. Huijbrechts Berkdijk, 4 Jan v. Kuijk Berkdijk. Aangespannen Warmbloed. 1 Smits Waspik, 2 J. v. d. Lee Loonopzand, 3 A. Poppelaars Moer. 4 W. v. d Hoven Kaatsheuvel 5 A. van Mensvoort Kaatsheuvel, Appelhappen. 36 deelnemers. 1 W. Pols Waspik. 2 Th. Biemans Waspik, 3 A. de Bie Moer, 4 M. de Jong Berkdijk, 5 A. Rombouts Berk dijk, 6 F. van Beers Berkdijk, 7 J. Rombouts Berkdijk, 8 W. Houtepin Moer, 9 A. van Noije Kaatsheuvel, 10 L. van Etten Waspik, 1 IJ. Kamp Waspik, 12 A. de Kort Moer, 13 A. Kleijn Moer, 14 v. d. Hout Berkdijk. Konninginne-verjaardag. In een vergadering, waarop alle Wijkvereenigingen aanwezig waren en waarop ook Burgemeester Mallens acte de precense gaf werd het con cept programma van het Oranje comité voor de viering van Konin- ginne-verjaardag bij acclamatie aan genomen. Na een langdurige be spreking waarbij het bestuur de waardige viering van de Nationale feesten als eisch stelde. Na de beëindiging van het offi cieele programma'om uiterlijk8 uur n.m. zullen de Wijkvereenigingen het feest in eigen kring met een dansavond kunnen besluiten. De burgerij wordt nitgenoodigd door 't uitsteken der vlaggen en qet dragen van Oranj het aspect van de feest viering te verhoogen. De fabrikanten- bond geeft volle medewerking door 31 Aug. vrijaf te geven met behoud van loon. Br. Vivinies. De Eerw. Broeder Vivinies vanaf 1939 hoofd dar St. Jansschaol is be noemd tot hoofd der R.K. Jongens school Ringbaan West Tilburg en Overste van het klooster der Eerw. Broeders van Liefde aldaar. ORANJE-COMITÉ Het Oranje-comité is er met medewerking van de diverse instanties in geslaagd een con ceptprogramma saam te stellen voor de viering van Koningin- ne-verjaardag op 31 Aug. a.s. Zooals het' er nu voorstaat is te bezien dat Kaatsheuvel deze eerste verjaardag van onze ge liefde Koningin op waardige wijze zal kunnen vieren. Het voorloopig programma,' waarop in beginsel reeds de goedkeuring van de geestelijke en wereldlijke autoriteiten ge geven is, luidt als volgt: om 9 uur een plechtige H. Mis van dankzegging in de' dekenale kerk, waarna 't versterkte zang koor de 8 stemmige Te Deum van H. Cuppens uitvoert. Om 11 u. zangaubade door de schoolkinderen voor 't Gemeen te huis. Van 2 - 4 u groote sport- demonstratie op 't sportpark. Van 6-8 uur concerten op de Markt', daarna bal in de diverse gelegenheden. De diverse sport- vereëniginged zullen onderling het programma der sportdemon- stratie's saam stellen, welke een prachtbetooging van onze sport verenigingen kunnen worden. MUTATIE'S. Mutatie's. De eerw. Broeder Vi- vinus, die vanaf de oprichting van de St. Jansschool het vol ijverige hoofd dezer instelling geweest is en daarnaast kans zag zich op velerlei gebied met veel vrucht te interresseeren gaat' Kaatsheuvel verlaten. Kaatsheuvel verliest in hem een kracht' van niet te onderschat ten beteekenis. Honderden jon gens leidde hij op voor het toe latingsexamen H.B.S., Lyceum, Mulo etc. Hij was de stuwkracht van de bloeiende Middenstands avondschool, de initiatief 'nemer van de Muziekschool en het Troubadour-orkest', de Jonge- Wacht voorman en harde wer ker voor de E.H.B.O. Bij zijn overdrukke werkzaamheden vond hij nog steeds tijd om zich te interresseeren voor alle zaken die voor onze plaats van be lang waren. Als zijn opvolger als hoofd van de St. Jansschool is benoemd, de Eerw. Br. Ober- tus uit Tilburg. Als Overste van het klooster der Eerw. Broe ders van Liefde is benoemd, de Eerw. Br. Elzear, die reeds bij de oprichting der St. Bernardus- school aldaar als hoofd fungeer de en thans opnieuw met die functie belast is. MEDEDEELING van de Gemeente Lich en Waterbedrijven Waalwijk. Met ingang van heden zal cr om Dinsdags en Vrijdags gas word verstrekt op de gewone uren, dus werkdagen 6.45— 7.17 uur 11.00—12.30 uur 17.3018.uur Zondagen7.30— 8.— uur 11.3013.— uur 17.3018.uur Dit aantal uren van levering worden gehandhaafd voor zoover hoeveelheden toegewezen steenkok het zullen veroorloven. In dit verband wordt er aan hu innerd dat bij rantsoenoverschrijdt, afsluiting zoowel van derigastoevot als van \electriciteit zal moeten vo. gen. Den verbruikers wordt aang raden om op geregelde tijdstippt door aflezing van de meters h, verbruik na te gaan. DE DIRECTEUR. De Eerw. Zuster RedempL hoofd der Theresiaschool is bi B vorderd tot leerares van di Henricus Kweekschool in Oirschot. Di Theresiaschool verliest in Zus ter Redempta een kracht va ongemeene beteekenis. Benoeming. Aan de ;Chr. School a. d. Loon schendijk Kaatsheuvel ts benoem mej. C. W. Boinmeljé uit St. Laurer (bij Middelburg), dit ter rectiflcali van 't bericht in ons nummer va: vorige Vrijdag. DESK II winnaar van het „Burgem. Heere Monument Desk II wist Zondag 19 Augusfu1 op de serie in Raamsdonksveer be slag te leggen op het „Burgemeestei Heere Monument". Na Zondag 12 Aug. j.l. met 4 van Dongen I gewonnen te hebben, moest 19 Aug. j.l. S. C. O. I in d finale tegen D.E.S. ten strijde. De Dessers speelden vooral voc de rust een goede wedstrijd en ee: 1—0 voorsprong was dan ook we verdiend. Na de rust was het spel van iel' minder gehalte. Een en ander ge volg van het vaak mateloos ruwi spel van eenige S. C. O.'ers. Toch wist Des nog'2 maal t doelpunten, terwijl S. C. O. slecht de eer wist te redden. Ruitersport. Zondag j.l. nam de Rijvereenig/fl£ deel aan de ruiterfeesten te Kaats heuvel. Ondanks de korte trainings-periodi kwamen ze er met de meeste prijza uil, waaronder do -4e prijs \o'. Dressuur-achttallen. Zondag a.s. hopen zij aan lif concours te Tilburg deel te neme Duivenwedstrijd „De Luchtbode"I Zondag hield de Duivenvereeiu een wedstrijd van uit Weert. Del uitslag was als volgt W. Berends 1—10, H.v. d. Linden 2—5, C. v. d. Sanden 3—4—8—14 A. Schellekens 6—71213, C. van| Broekhoven 9, A Berendonk 11. O^erduif C. van Broekhoven. Gelost om 10 uur. Eerste du 10.47.21. Laatste duif 5.51.2. Fr; 'aalwijk, Antonius 1 DE EERSTE DOODVONNIS-! SEN GEËISCf-T. Het Bijzonder Gerechtshof te Denl Haag heeft Dinsdag zijn eerste zit-l ting gehouden. President was mr.l A. v. Berckel, procureur-fiscaal mr.l J. Zaayer. Bij de samenstelling van! de rol heeft de bedoeling voorge-r zeten zoo spoedig mogelijk een aan-l tal principieele uitspraken te krijgen,! die als leiddraad in de toekomsl| kunnen dienen. Eerste verdachte was de fabrikant! J. v. Wijk uit Pijnacker, die in 19441 als groepscommandant van de NedT Landwacht was opgetreden en jachtl had gemaakt op radio's en onder-I duikers. In één geval had hij een| onderduiker aangeschoten. Mr. Zaayer noemde de Landwachl een onderdeel van de S.S. Derlialvrl is verd. in dienst getreden van eer! vreemde krijgsmacht en zelfs in die| van den vijand. Spreker noemde d Landwacht een hyena-instituut, waar-I van de leden niet wilden vechten! aan het front, maar er in 't op dall oogenblik voor hen veilige Neder-I land geen been in zagen de burgers! op te jagen, te kwellen en zelfs tel berooven van 't kleine beetje voed-l sel, dat zij op moeizame hongerT tochten hadden weten te verkrijgen-l Mr. Zaayer meende dan ook, dajl lieden, die van deze organisatie üd| zijn geweest, stuk voor stuk, enkele zeer zeldza'me uitzonderiu-1 gen na, den dood verdiend hebben r Hij requireerde tegen dezen verd.l dan ook de doodstraf. L J. Breedveld uit Delft werd be-l schuldigd van het plegen van ver-I raad. Hij had verschillende Jodenl en leden van organisaties, welkei hulp aan dc Joden verleenden, aan| den S.D. of aan een als N.S.B.-e'| bekend staanden rechercheur vanj politie uitgeleverd. Het gevolg 'J geweest dat een aantal menscherj den dood is ingejaagd. I Ook in dit geval eischte Mr.ZaapI de doodstraf. I Voorts werd nog tegen een ver-i dachte 5 jaar, een andere 1 jaarc i een derde 8 jaar geëischt. I Poland

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2