r. NEDERLAND ZEGT HET MET BLOEMEN. GEMEENTERAAD VAN VLIJMEN. NIEUWS UIT WA AL WIJ K Monument Burgemees ter Moonen c.s. SPRANG. CAPELLE. „h.k.s.1 RAAMS GEERTÜ JÈZ G.: Uitgezonderd zij, die met ver raad een plaats aan den wel- voorzienen hunnentafel kochten en ook uitgezonderd de zwarl- handelende schobbejakken, die juist aan onzen honger hun dik- sten boterham hebben verdiend, kan het geheele Nederlandsche volk voortaan meepraten als men over honger spreekt. Wij zullen zoo gauw de tijd niet vergeten, dat we 's mor gens niet wisten of en wat we 's avonds zouden eten. En nooit zullen we vergeten, hoe snel na de bevrijding onze bondgenoo- ten den honger hebben gestild, hoe het Zweedsche en het Zwit- sersche Roode Kruis onze 3 Westelijke provincies nog tij dens de bezetting voor het aller, ergste hebben behoed. Wij zul len dit niet vergeten, omdat wij geen volk met „ijzeren" harten zijn, maar met levende harten, die warm en dankbaar kloppen voor hen, die ons daadwerkelijk hun goede en groote vriend schap hebben bewezen. Wij zijn er ook de menschen niet naar om het bij dankbare woorden te laten in een of anderen vorm zouden wij onze erkentelijkheid ook tastbaar willen betuigen. Daartoe werd een dezer dagen opgericht het Nationaal Comité „Bloemen - tolk van onze dank baarheid1', dat zonder vooruit te willen loopen op later wel licht nog uit te voeren grootere plannen aan onze bondgenoo- ten en aan het Zweedsche en Zwitsersche Roode Kruis als eerste, voorloppige uiting van ons aller dankbaarheid een grootsche, nationale bloemen hulde wil brengen, waarin te vens onze groote vreugde over de bevrijding tot uitdrukking zal worden gebracht. Z.K.H. Prins Bernhard treedt op als Beschermheer. Het comité stelt zich voor de bloemenhulde te brengen in den vorm van bloembeplantingen in de hoofdsteden der betreffende landen, waarvoor de medewer king der betrokken autoriteiten en enkele deskundigen werd verkregen. Waar mogelijk zullen in de week van 27 Augustus tot en met 1 September huis-aan-huis collecten worden gehouden om de- gelden bijeen te brengen, die voor het aankoopen der benoo- digde bloembollen en planten noodig zijn. Wie daarbij onver hoopt mocht worden overgesla gen kan een bijdrage storten op postgirorekening No. 2527, tefi name van: den Secr.-Penning- meester 'van het Nationaal Co mité „Bloemen tolk van onze dankbaarheid", Haarlem, Wil- helminastraat 13. Wij wekken onze lezers gaar ne op met hun bijdragen even gul te zijn als onze bondgenoo- ten en vrienden het met voedsel zijn geweest Voor Waalwijk is 't adres: Groote Markt 148 en ook hier zal een collecte voor dit doel worden gehouden. De N.S.B.-burgeme. aster besta! oorlogsslachtoffers. De kwestie der noodwoningen. NEDERLANDSCHE NOTA VOORSCHADEVER GOEDING. De nota herhaalt het eerder gedane verzoek om zoo spoedig mogelijke restitutie van door de Duitschers uit Nederland ge stolen eigendommen, die als zoodanig kenbaar zijn. 't Zij die eigendommen, in Duitschland of elders gevonden worden. De nota zegt, dat de Ned. Regeering den onbevredigen- den toestand, die nog steeds en zonder noodzaak ol recht vaardiging ten aanzien van vele gestolen goederen van levend vee en van andere Ned. activa heerscht, niet kan aanvaarden. De goederen zijn nog niet vrijgegeven door de militaire autoriteiten in Duitschland. In de tweede plaats maakt de Re geering aanspraak op een eer lijk en rechtvaardig aandeel, waarbij rekening wordt gehou den met de bijzondere positie van Nederland wat alle Duit- sche binnenlandsche en buiten- landsche activa betreft, welke voor herstelbetaling zullen wor den aangewend. Voorts herhaalt de Ned. Re- Donderdagavond had de eerste openbare vergadering plaats van den tijdelijken gemeenteraad van Vlijmen. Na opening met gebed, door den voorzitter, burgemeester van derVen, legden de nieuwe raadsleden de vereischte eeden af, waarna werd overgegaan tot verkiezing van twee wethouders. Gekozen werden N. van Bokhoven met 11 stemmen en C. Brekelmans met 7 stemmen, na een herstemming met A. v. d. Mee- rendonk, die bij de eerste vrije stemming 6 stemmen had behaald, tegenover 5 uitgebracht op C. Bre kelmans. De Voorzitter feliciteert vervolgens de leden met het zitting nemen in dezen tijdelijken gemeenteraad en met het vertrouwen dat het kies college in hen gesteld heeft. Hij feliciteert eveneens de gekozen wet houders met het voorrecht geroepen te zijn om het bestuur dezer ge meente in dezen bewogen tijd mede te helpen uitoefenen. Spreker herinnert vervolgens aan de ellende van den oorlog en brengt dank aan God en de geallieerde bevrijders. Over het beleid van den N. S. B. burgemeester zal hij maar niet veel zeggen, Een feit wil hij echter in deze vergadering vastleggen en wel, dat na zijn vlucht bleek, dat deze landverrader ongeveer f 1000.heeft verduisterd, die in de safe waren gedeponeerd als opbrengst van eene collecte, voor hen die te Haarsteeg door den oorlog waren getroffen. Van 6 November 1944 tot 5 Mei 1945, zoo vervolgt spr., is veel leed over ons dorp gekomen. Verwoest werden 87 huizen, 77 huizen werden onherstelbaar beschadigd, 89 ernstig en 527 licht beschadigd, terwijl er 67 slachtoffers vielen te betreuren. Met vereende krachten en dank zij de hulp van medelevende inge zetenen zijn alle dakloozen, al zij het hier en daar nog zeer primitief, voorloopig gehuisvest en is zooveel mogelijk hulp geboden waar die noodig was. Aan 50 gezinnen is reeds een blijvend onderdak ver leend. Veel moet nog worden ver richt, doch de plannen voor den wederopbouw onzer gemeente "zijn zoo goed als gereed en met den bouw van noodwoningen zal gesta dig worden voortgegaan. Ik prijs mij gelukkig, dat ik in de laatste maanden, dat ik mijn ambt waar neem, nog een steentje heb kunnen bijdragen aan de verwezelijking dier plannen, die met de verwoesting nauw samenhangen. Zooals U be kend is heb ik wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag gekregen, na mijn ambt 38 jaren te hebben vervuld. Ik neem mijn functie nog waar tot een op volger is benoemd en ik vertrouw, dat dat iemand zijn zal, die de be langen der gemeente en hare inge zetenen zal voorstaan op een wijze, zooals dit van een goed magistraat in deze moeilijke tijden zal mogen worden verwacht. Bij de rondvraag informeert de heer N. van Mierlo naar den voort gang ven den bouw van nood woningen. Er schijnt daar n.l. in de gemeente ontevredenheid over te heerschen. De voorzitter antwoordt, dat het hem bekend is, dat er ontevreden heid heerscht, maar dat is een ziekte waarmede in dezen tijd iedereen is aangetast, Spr. vestigt er de aan dacht op, dat volgens een uitlating van Minister Ringers er in geheel Noordbrabant nog slechts 8burher- noodwoningen klaar zijn. In Vlijmen kunnen er weldra 40 in gebruik genomen worden, die in ieder geval nog voor den winter klaar kunnen zijn. Er zijn er reeds, volgens een rapport van den wederopbouw, 21 gereed, 8 nagenoeg gereed en 11 in aanbouw. Eerst in April kon met den aanbouw begonnen worden. geering, dat zij het recht voor behoudt aanspraak te maken op aangrenzend Pruisisch grondge bied in dien zin, dat Nederland compensatie kan verkrijgen voor den Duitschen ovprval. De nota roept vervolgens in herinnering, dat met het oog op de bewezen diensten en de zwarte verliezen, welke de Ne derlandsche koopvaardijvloot gedurende den oorlog heeft ge leden, de Ned. regeering aan spraak maakt op een eerlijk, en rechtvaardig aandeel van alle schepen, die Duitschland zal overgeven. De nota legt de nadruk op de mate van de verwoesting, welke door den oorlog is veroorzaakt en vervolgt met te zeggen, dat méér dan 8 procent van den bouwgrond van ons land onder water is gezet en dat méér dan 2 procent braak heeft gelegen met het oog op den aanleg van versterkte zones mijnenvelden en vliegvelden door de Duit schers. Gezien de omstandigheden kunnen de resultaten dan ook bevredigend genoemd worden. De heer N. van Bokhoven meent dat er verschil gemaakt is. Volgens hem moeten de boeren voorgaan. De voorzitter zegt, dat dit ook zoo het geval is. Alen kan echter geen ijzer met handen breken. De menschen praten maar dikwijls wat, geheel ten onrechte, want ze kennen de finesses niet. De heer L. v. d. Heijden stelt voor een commissie te benoemen, die de menschen eens afgaat, om te 'controleeren waar men het drin gendst glas noodig heeft. In vele huizen blaast de wind er doorheen en die toestand is, met den winter voor de deur niet houdbaar. Men zou althans kunnen trachten min stens een kamer tochtvrij te maken. De voorzitter antwoordt dat alle schade nauwkeurig bij den weder opbouw bekend is. Er wordt alles gedaan om de menschen een on derkomen te bezorgen. De men schen behoeven echter niet per sé op den wederopbouw te wachten, maar kunnen ook trachten zelf de boel gemaakt te krijgen. De kwitan ties kunnen zij dan bij den weder opbouw overleggen, zoodat zij de kosten vergoed krijgen. De heer A. van den Meerendonk vindt het jammer, dat die paar timmerlieden die er te Vlijmen zijn, nog in andere plaatsen' in Den Bosch bijv. gaan werken. Hij vraagt of het niet mogelijk is, dat die men schen hier te werk worden gesteld. De heer P. Dekkers vindt het erg, dat de menschen aan den Dijk die een eigen stukje grond hadden en vvier bezit verwoest is, niet op hun eigen grond mogen herbouwen. Zij hebben daar hun heele leven voor geploeterd en zijn nu alles kwijt. De voorzitter zegt dat er geen noodwoningen aan den dijk gebouwd mogen worden. De getroffenen krij gen op een andere plaats een nood woning toegewezen en krijgen van het Rijk schadeloossteli ng, zoodat zij later opnieuw kunnen bouwen op een plaats die hen zal worden toegewezen en die minstens zoo goed is, als die welke ze door den oorlog moesten verlaten. De heer Jac. Pulles wijst nog op de gaten in de wegen in Haarsteeg en vraagt of daar niets aan gedaan kan worden. De voorzitter antwoordt dat alles aan de beurt komt. De gemeente heeft echter maar twee straters en alles kan niet tegelijk gebeuren. Vorig bedrag f 5073.34 De Eekhoorns, Waalwijk f 12.50 Totaal f 5085.84 6 SEPTEMBER. Op 6 September, den eersten ge denkdag van den moord op Burge meester Moonen c.s. zal namens 't gemeentebestuur in de parochiekerk van St. Jan eene plechtige Requiem mis voor wijlen den Burgemeester van Waalwijk worden opgedragen. Na afloop daarvan zal achter het gemeentehuis, op de plaatswaarde slachtoffers werden gefusilleerd, een eenvoudige gedenksteen worden ont huld door den voorzitter van Waal- wijks Belang Comité Monument Burgemeester. Moonen c.s. die dezen dan aan den Burgemeester van Waalwijk zal overdragen. Nadere bijzonderheden in 't num mer van a.s. Vrijdag. COLLECTE MONUMENT BURG. MOONEN c.s. De huis-aan-huis-collecte, die zal worden gehouden in onze gemeente voor 't monument van Burgemeester Moonen c.s., en waarin men tevens alle gevallenen van Waalwijk in den oorlog hoopt te eeren, en welke collecte dient ter completeering van 't bedrag voor dit doel in ons blad opgebracht, zal plaats hebben op Maandag 10 September a.s. in de geheele gemeente tegelijk. De col lecte wordt gehouden door bestuurs leden van Waalwijks Belang en een aantal leden, dat zich. daarvoor be schikbaar stelde. GROOTE BEVRIJDINGS FEESTEN TE WAALWIJK. Het programma van de a.s. Be vrijdingsfeesten op 31 Augustus en 1 September te Waalwijk is thans vastgesteld. Wij ontleenen daar een en ander aan 31 Augustus. 7 uur Reveille door de geheele gemeente door de Waalwijksche Rijvereeniging „Irene". 8.30 uur kerkelijke diensten. 11 uur Kinder-aubade van alle schoolgaande kinderen op 't Raad huisplein, met toespraak van den Burgemeester. Na afloop tractatie der kinderen. 2.30 uur Allegorische Optocht. Deelname van pl.m. 70 wagens. (De route wordt aangegeven in het programma-boekje). Bovenstaand, met groot Vuurwerk tot slot der feestelijkheden op 1 September, is het programma van het Centraal Oranje-Comité. De ove rige festiviteiten worden verzorgd door de vier Oranje-vereenigingen, n.l. v.m. Besoijen, St. Antoniuspa- rochie, v.m. Baardwijk en 't Centrum. V.m. Besoijen 31 Augustus: Na den optocht Buurtfeesten. 1 September 7 uur tromgeroffel en bazuinge schal. 8.30 uur samenkomst der kinderen. Toespraak Voorz. Koninginnedag. 10 uur Kinderspelen R.W.B.-terr. 2.30 uur Volksspelen. 7 uur concert Zangv. Hallelujah. 8 uur concert Sophia's Vereeniging Loonopzand. St. Ant.-parochie 31 Augustus: 8 uur Groot Bal. 1 September: 9 uur Hardloopwedstrijden voor meisjes. 10.30 uur Wielerwedstrijden voor jongens. I.30 uur Filmvoorstelling met trac tatie der kleine kinderen. 4 uur groote tooneelvoorstelling met" tractatie voor schoolkinderen. 8 uur Groot Bal. V.m. Baardwijk: 31 Augustus: 8 uur Avondconcert dopr harmo nie" St. Jan en liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" met bal champêtre en muzikale wandelirtg. 1 September 10 uur Kinderoptocht. 2 uur Kinderspelen. 8 Avond-bal. 2 September: II.30 uur Poppenkast 3.30 uur Volksspeleh met mede werking van de Rijvereeniging. 8 uur buurtfeesten. Centrum 31 Augustus: 8 uur nam. Groot concert door de Nieuwe Kon. Harmonie „Vlijt en Volharding" uit Roosendaal. Na afloop .Taptoe met groote lichtstoet. 1 September: 9.30 uur Kinderoptocht. 2 uur samenkomst schoolkinderen op het Raadhuisplein. 2.30 uur Kinderspelen op't Sport terrein W.S.C. 7 uur Groote gecostumeerde voet balwedstrijd met muziek van de harmonie St. Crispijn. 8.30 uur Concert door de lieder tafel „Oefening en Vermaak" op de kiosk. 9 uur Bal Champêtre op 't Raad huisplein. Hierboven vindt men het uitvoerig programma der a.s. feestelijkheden in onze gemeente, dat voor zichzelf spreekt. Voeg men daarbij de schitterende straat- en pleinversieringen waarvan zeer veel werk wordt gemaakt en de veel belovende alegorische op tocht, dan kan het niet audeas of inwoner en vreemdeling staan een paar mooie dagen te wachten. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Ten bate van de stichting „Kleu terzorg Noord-Nederland" werd in Musis een Liefdadigheidsconcert gegeven door Martin Jonkman, tenor en Henk van Mameren, piano. Het programma vermeldde o.m. werken van Valerius, Beethoven, Chopin, Schubert, Schumann e.m.a. Het niet zeer talrijke publiek heeft van een kunstzinnigen avond genoten. Jonk man beschikt over een prima geluid. Het was jammer dat hij eenige aar zeling toonde voor de hooge noten. Henk van Mameren is een uitste kend begeleider, al was hij er in de pianosolo Automne van Chaminade even uit. GOUDEN BRUILOFT. Op 7 October a.s. hoopt het echt paar P. de Wert-Lammers in de Antoniusstraat zijn gouden bruiloft te vieren. VISCHACTE'S. Op het politiebureau zijn weder om vischacte's en vischbewijzen verkrijgbaar. N. CHR. BOERENBOND. L.l. Donderdag hield de N.C.B. een vergadering te Tilburg, waarbij de voorzitter, de heer C. Moors, wees op 't verzet der boeren en hun principieele houding. Hij bracht hul de aan Rectof v. Dal, de heeren v. Haaren en Ir. v. Meel, diegeruimen tijd gevangen zaten en aan de bis schoppen van 's Bosch en Breda. Hij sprak den wensch uit dat* Ne derland als schadeloosstelling een in hoofdzaak agrarisch gebied van Duitschland zou krijgen. Hij spoorde allen aan tot naastenliefde en samen werking. Besproken werd het nijpend gebrek aan paarden en de afschaf fing der zeugentoewijzing. Redelijke regeeringsprijzen zouden worden ge vraagd om den boer een behoorlijk bestaan te verzekeren en voorts noodzakelijke stikstoftoewijzingen. Verschillende nieuwe bestuursleden MAANS OP- EN ONDER GANG 1945. 28 Aug. op 23.10 onder 13.01 29 Aug. op 23.38 onder 14.23 30 Aug. op 0.12 onder 15.43 31 Aug. op 0.56 onder 16.56 Zons op- en ondergang 1 945. 28 Aug. op 6.44 onder 20.37 29 Aug. op 6.46 30 Aug. op 6.47 31 Aug. op 6.49 onder 20.35 onder 20.33 onder 20.31 - werden gekozen en de rondvraag gaf aanleiding tot'drukke en soms hevige discussie. DAMMEN. De Waalwijksche Dam Vereeni ging W.D.V. is weer herrezen1.1. Maandag is zij voor 't eerst sinds de algeheele bevrijding in vergade ring bijeen geweest. Deze vergade ring werd gehouden in haar geheel gemoderniseerd clublokaal bij den heer Jac. Passier. Tot deze verga dering waren alle leden en oud leden schriftelijk uitgenoodigd. Jam mer dat de opkomst niet grooter was; mogelijk is dit te wijten aan de voorbereiding der groote feeste lijkheden. Als voorzitter werd geko zen de heer A. Moonen en als secr.- penn. de heer A. Hollemans. De aftredende heeren wenschten niet meer in aanmerking te komen. Het ligt in de bedoeling om begin September (4 Sept.) te beginnen. De wekelijksche clubavond is Dinsdag. Damliefhebbers van Waalwijk en omstreken, sluit U aan bij onze plaatselijke damvereeniging W.D.V. Gij kunt U daartoe vervoegen secre tariaat Vooreinde 22 Baardwijk, of aan het clublokaal, liefst schriftelijk. GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. Ter gelegenheid van de Oranje feesten zal op 1 September een gecostumeerde voetbalwedstrijd wor den gespeeld. Men is reeds bezig de noodige voorbereidingen te treffen en wij hebben den indruk dat men er een vermakelijkheid van den eersten rang van zal maken. UIT HET C.C.D.-RAPPORT. P. J. KI. en M. H. uit Kaatsheuvel werden bekeurd wegens vervoer van fruit in strijd met de Tuinbouwver- voerverordening. H. KI. te Waalwijk was in over treding van het Tuinbouwafzetbe- sluit (verkoop van fruit buiten het raam van den kleinhandel), verkoop tegen, te hoogen prijs en overtreding van het prijsaanduidingsbesluit. Een partij fruit werd in beslag genomen en procesverbaal opgemaakt. P. S. te Waalwijk had kolen ge kocht zonder afgifte van distributie bonnen. De kolen werden in beslag genomen en procesverbaal volgde. De 22-jarige landbouwersknecht A. G. B. te Kaatsheuvel werd aan gehouden, terwijl hij 16 paar dames schoenen vervoerde. Natuurlijk was hij er gloeiend bij. Men vermoedt dat de schoenen van diefstal afkom stig zijn, alhoewel het niet uitge sloten is, dat de fabrikant er meer van weet. A. G. de J. kwam vanuit Hoog Blokland in Tilburg shag koopen. Hij werd aangehouden en was zijn 8 kg. tabak kwijt. Hij kreeg een be keuring op den koop toe. Chr. Vakbeweging. De vergadering van denl Chr. Besturenbond Sprang-Capelle vast gesteld op 28 Augustus gaat niet door, doch is thans vastgesteld op Woensdag 5 September a.s. des avonds half acht in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Als spreker hoopt op te treden de heer A. Sta pelkamp van Utrecht, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond in Neder land, terwijl de Eerw. Heeren Ds. Vroegindeweij en Ds. van Lummel resp. een openings- en slotwoord zullen spreken. Bondsbestuurder. De heer C. Braspennrng alhier, voorzitter van de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot gesalarieerd bondsbestuurder van bovengenoemden bond. g'ng „Ons den volgenl „O, G." J- v. WanJ D. DekkerL G. v. WanrJ I v. d. Wrf A. Vugts-i J. -Dekkers-f Het 3e zei Maandagavf thuiswedstrj van „Ons i hiervan lui! E' Haver A. Rozenbil A. Tactor-I P. Broeks-I G. v. Baard! M. Bax- Door de werd een m van de uits Type wei Boons met paarden, w; met Alere Zijlinans, Stoelendans donksveer. R'veer. Attn Pluijm, R'v Jonge Boen 1.40 M. V Boeren Ct: I. 2 K. sprint door 100 M. wed ZilvereBeum. Op 1 S, daar 75- 75- 75- 65- 75- 1440— l'spee 1.1. i fe ze: uits iii 50- 44- 50- 50- 50- 50- 294—: .Juliar :n, wa oed. uw tu br. Sm age ii msdoi Raan d'Plui Fr. v. ;en dc Wouti r Jon de Sr 9.1 s< heer W. H. denken wa; dienst trad Spoorwege nauwe pliil jubilaris suBertrou de werkza». loopt te hi jaren landsc :esse heeft Het zal dag niet a; ken, noch superieuren die der bei laris di ontbi zijn toch v :!lt var :er W. nct-coi e Spoc Tot lid van het Dag. Bestuur van de Noord Brab. Mij. van Landbouw is benoemd de heer B. Elsman, hoofd der Chr. Lagere Landbouw school alhier en tot lid van de Tuinbouw Commissie dezer vereeni ging de heerj- den Hollander, voor zitter der plaatselijke Tuinbouwver- eeniging. De heer L. Maijers alhier is benoemd tot bestuurslid van de Chr. Lagere Landbouwschool te dezer plaatse. Zaterdag 18 dezer speelde het 2e zestal der biljartvereniging „Het Kalme Spel", gevestigd in 't Stations koffiehuis van den heer P. Pruijssers, een uitwedstrijd te Kaatsheuvel tegen het le zestal van de biljartvereeni- Met terui 1 Januari li Braam bev mies bij di wegen. Proficiat c 04 Het Oi; werking nu stichting hl gramma feestelijkhet 1 Septembe De 31en traditioneel! met de protestant dievenhand Hierna w tige H. Mis opgedragen Om 9.30 door de H ruiters van dienst in di Om 11 spelen gehi 6 t.m. 10 j. kinderen v 15.30 uur vereeniging toespraak Om 17 getracteerd stelling, tei spelen wori wassenen. Om 20.30 deze dag o met een gn De openi geschiedt e1 terwijl om scholen, i Harmonie punten vai zullen bren Om 1.30 wedstrijd prachtige Deze vliegc door een sierde wa; kinderen, v e.d. Na prijzen uitg Om 16 meerde vo op het va terwijl om voorstellin voor kinde Om 20.0 maal optre vereeniging Op 21 ii hebbers w van een gegeven z truidenberg Tot sluitin belovende Het oud' denberg z; wel een hebben. geloofd voBalage-ve siering. uomot same fnbergh iele pr ikt d ;ustus i op ingelu ken d aan i plee udiske andeli; i met i Hier kerk., kinde leren v uur vo ar. chillen oor e eester. kinder oopvoc r volk roor vc al, terw gesloti iedend, :kengel leren d met i ichilleni aubai nvliege 'aarmei winne gevoli van ve aal vo autope urden i gecost ïehoudi Right-0 bioscoo gegevi U jaar. eers Me zan 'izieklie genieti hetwe de Gee Apoll ivee ve toluchtb; Geertri die dagi aanzii vden u

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2