mMM Nieuws uit Waalwijk en Omgeving Hl SPRANG. CAPELLE. DRUNEN. ELSHOUT. DRUNEN-ELSHOUT V i DE LANGSTRAAT WEL GEADOPTEERD. Eenige tijd geleden publiceerden wij onder den titel „Wie adopteert de Langstraat" een artikel, dat in de Maasbode en nog enkele bladen werd overgenomen en waarin werd gewezen op het feit, dat bij de vele adoptaties de Langstraat grooten- deels nog vergeten was. Door den H.A.R.K.-Rayonlelder van Midden-Brabant is ons echter te kennen gegeven, dat het in dat artikel beweerde niet geheel juist was. Gaarne brengen wij dan ook de volgende rectificatie aan. Tus- schen het schrijven en het publi- ceeren van genoemd artikel werden naar ons eerst later bleek, de daarin gedane beweringen door de feiten achterhaald, zoodat de Langstraat ondertusschen wèl geadopteerd werd, en wel: de plaatsen Waspik, Sprang-Capelle, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Drunen en Nieuwkuijk door de omgeving van Alkmaar, Heusden en Vlijmen door Alkmaar zelf. Door alle plaatsen in de Lang straat werden inmiddels reeds be langrijke zendingen ontvangen. Het zou onbillijk en grof ondank baar zijn jegens de gulle schenkers, als wij thans zwegen. Maatschap pelijke Wederopbouw hoopt dan ook hiermede de zaak te hebben rechtgezet en een verkeerde voor stelling van zaken de wereld uitge holpen te hebben. ER KOMT MEER ZEEP. Binnen niet al te langen tijd zal de distributie van zeep over het geheele land uniform wor den, hetgeen voor de provincies, die tot nu toe ongeveer 60 gram zeep per 14 dagen ontvingen, een belangrijke verhooging van het rantsoen zal beteekenen. Het rantsoen zal hiermee de Neder- landsche behoefte nog lang niet in haar geheel dekken, maar verdere verbetering is in het' zicht. CAFÉ'S, RESTAURANTS, ENZ. BETER VOORZIEN. Er is een belangrijke verbe tering opgetreden in de voor ziening van de restaurants en hotels met levensmiddelen en dranken. Zoo werd de toewij zing voor aardappelen met 50 pet. verhoogd en in verhouding daarmee eveneens die voor groente, bloem en suiker. Ook werd wederom een toewijzing peulvruchten ingevoerd. In qafé's e.d. zal binnenkort weer (gelijk reeds aangekon digd) echte koffie verstrekt kun nen worden. Deze bedrijven krijgen daarnaast ook toewij zingen voor suiker en melk. De theeliefhebbers zullen nog ge duld moeten betrachten. De ge leidelijk aangroeiende voorraad van dit artikel is nog niet zoo groot, dat men er al toe over kan gaan het beschikbaar te stellen. Bier kon deze maand in het Westen op een basis van 30 pet. van den omzet van Augustus 1941 worden gerantsoeneerd. In het Noorden en Zuiden, waar de kolenpositie iets gunstiger was, is het percentage op 50 pet. gebracht. Hoe de toekomst zich ontwikkelen zal, is af hankelijk van de voor de brou werijen beschikbare kolen. De rantsoeneering van jenever zal zooals reeds eerder gepu bliceerd, weldra op basis van 40 pet. van den omzet in 1939 worden hervat. BEVRIJDINGSFEESTEN. Wij en vele andere gemeenten in onze omgeving, staan voor de viering der groote bevrijdingsfeesten, met de herdenking van den 65sten ver jaardag onzer gevierde Koningin Wilhelmina, die door en tijdens de oorlogsjaren ons zoo mogelijk nog dierbaarder geworden is, door Haar houding en door 't geen Zij voor haar volk heeft geleden en gewerkt. Overal zien we voorbereidingen maken, eerebogen, zuilen verrijzen, alom is men in de weer met het klaarmaken van praalwagens, kor tom de sfeer komt er. Als men 't programma raadpleegt, wordt 't duidelijk dat ons mooie dagen te wachten staan met als hoogtepunten der versiering de prachtfontein ontworpen op het Raadhuisplein en van de feestelijkheden, de Kinder aubade, de optocht van 80 wagens, de concerten van „Vlijt en Volhar ding" uit Roosendaal en Sophia's- Vereeniging uit Loonopzand, 't vuurwerK enz. te veel om op te noemen. Men raadplege de pro gramma-boekjes en kome vooral zelf kijken en feestvieren. Wij wenschen allen heel veel pret en voldoening, men feeste goed doch waardig en daarna aan den slag kloek en flink, ieder op z'n plaats. DANKDIENST IN DE NED. HERV. KERK. Voor de gemeenten Baardwijk, Besoijen en Waalwijk wordt Vrijdag morgen (Koninginnedag) om half negen in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk een dankdienst gehouden o.l.v. D. W. O. Mühlnickel. Spreker: E»s. A. Sirag van Sprang. Verdere medewerking verleencn Chr. Gemengd Koor „Hallelujah" uit Besoijen o.l.v, den heer v. d. Kolk. Mevr. L. Verhoeven v. Gent en Mej. J. v. Heijst, orgel. A.s. Zondag Baardwijk v.m. geen dienst, n.m. half 3 Ds. D. W O. Mühlnickel Waalwijk. BIJ HET HEENGAAN VAN WETHOUDER ELBERS. Wnd. Burgemeester Mr. R. v. d. Heijden en Wethouder Smolders hebben in de eerste zitting van den tijdelijken gemeenteraad reeds woor den van dank gericht aan het adres van den scheidenden Wethouder, den heer W. Eibers, die ruim 24 jaar onafgebroken lid is geweest van den gemeenteraad, waarvan 19 jaar Wethouder en 18 jaar loco- burgemeester. In deze jaren heeft onze gemeente zich aanzienlijk uitgebreider kwa men nieuwe straten en pleinen, het uiterlijke aanzien werd verfraaid, aan de Haven kwamen nieuwe fabriekscomplexen voor uitbreiding van onze industrie enz. Deze alge- meene vooruitgang is voor een belangrijk gedeelte te danken aan het onvermoeid werken van den heer Eibers, die als Wethouder van Openbare Werken voor vele uit breidingen het initiatief nam en de stuwende kracht was bij de uit voering der plannen. De heer Eibers vertegenwoordigde de gemeente in tal van commissies, zorgde voor het beheer en de con trole van de gemeentelijke lande rijen en heeft o.in. als voorzitter van het Gemeentelijk Woningbedrijf veel belangrijk werk verricht. Als loco-burgemeester heeft de heer Eibers wijlen burgemeester Moonen vaak vervangen, een dik wijls verantwoordelijke taak, die hem in alle opzichten \vas toever trouwd en die hij met volle toe wijding vervulde. Waalwijk is den heer Eibers voor zijn stuwenden arbeid bij het voor uitbrengen van de plaats veel dank verschuldigd. Zijn naam zal met eere verbonden blijven aan een belangrijke periode in de geschie denis van Waalwijk. WETHOUDER M. J. P. VAN LOON. De heer M. J. P. van Loon werd op 29 December 1894 te Waalwijk geboren als zoon van wijlen den bekenden Waahvijkschen lederfa brikant P. van Poon Gzn. Na de lagere school te Waalwijk en de 5-jarige H. B. S. aan het Canisius-college te Nijmegen te hebben doorloopen, werd hij in Augustus 1914 gemobiliseerd als adspirant-vaandrig der infanterie. In 1918 kwam hij als reserve tweedeluitenant uit dienst, waarna hij in de zaak zijns vaders werkzaam was. Vanaf de oprichting der N.V. Lederfabriek P. van Loon Gzn. in 1922 was hij mede-directeur dier N.V., uit welke functie hij in de 30-er jaren ontslag nam om zich te gaan wijden aan finantieel-econo- mische studies. Terwijl hij de col leges volgde aan de R.K. Economi sche Hoogeschool te Tilburg, waar hij, na het behalen van het Gan- didaatsexamen in de Economische Wetenschappen, de doctorale studie voortzette en tevens in de accoun tancy practiseerde, trok het bedrijfs leven hem wederom tot zich als adviseur en vervult de heer van Loon momenteel commissarisfunc ties bij diverse industrieele en han delsbedrijven in Nederland. Met Paschen 1939 werd de heer van Loon als reserve-kapitein ge mobiliseerd bij de grenstroepen te Heumen bij Nijmegen, waar hij compagniescommandant wa§ in een vak aan het Maas-Waal-kanaal. Toen de Duitsche invasie kwam was hij Chef Staf der Legergroep Maas-Waal, in welke functie hij den strijd medemaakte aan het Maas- Waal-kanaal en den eindstrijd ge durende de Pinksterdagen 1940 aan de Grebbe-linie bij Rhenen. De reserve-kapitein M. J. P. van Loon is na de bevrijding in de Langstraat bekend geworden door zijne functie van Hoofd van het Aanmeldingsbureau voor Oorlogs vrijwilligers te Waalwijk. Wat zijne politieke werkzaamheid betreft, was de heer van Loon jaren lang bestuurslid van de R.K. Kies- vereeniging tc Waalwijk, voorzitter van den Statenkieskring Heusden dier zelfde partij en was hij reeds gedurende eenige periodes lid van den Gemeenteraad van Waalwijk. In 1941 maakte hij als zoodanig de laatste zitting van den raad mede vóór de sluiting. In ons blad verschenen van de hand van den heer van Loon in 1936, kort vóór de devaluatie van den Nederlandschen gulden, een serie gedegen artikelen dit onder werp betreffen^, welke artikelen in plaats en verre omgeving de aan dacht hebben getrokken. Wij kunnen niet anders zeggen of de gemeenteraad heeft met deze benoeming een uitstekende keuze gemaakt. De heer van Loon heeft vele plannen, die, als zij tot uit voering gebracht kunnen worden en wij hebben daarin het beste vertrouwen veel zullen bijdragen tot het algemeen welzijn van Waal wijk en hare bewoners. DE WAALWIJKSCHE HAVEN. Publicaties inzake de toegang tot en de toestand van de Waal- wijksche haven schijnen in de schipperswereld de indruk gewekt te hebben, als zou deze haven practisch geheel onbruikbaar zijn. Het gevolg is, dat ook schippers van kleinere binnenschepen er hui verig van worden Waalvvijk aan te doen. Wij vestigen er daarom de aan dacht van belanghebbenden op, dat schepen met een opbouw tot 2 m. 80 boven de waterspiegel en met een diepgang tot 1 m. 80 onder de waterspiegel bij laag water zonder eenig bezwaar de haven kunnen binnenvaren. In het algemeen zullen schepen tot ca. 150 ton aan deze eischen voldoen. Er is alle reden om aan te nemen, dat spoedig verbetering in de toe stand zal worden gebracht door het omhoog brengen van de brug over het Oude Maasje en het uitbaggeren van de haven. ZUIVERINGSCOMMISSIE PERSONEEL VAN DEN BELASTINGDIENST. De Minister van Financien heeft voor de zuivering van het belasting- personeel in de provincie Noord- Brabant de navolgende commissie ingesteld Mr. F. J. W. M. de Neree tot Babberich te 's-Hertogenbosch, T. J. J. Hoogers te Tilburg, J. H. Steeg- mans te Tilburg, A. J. Dorreman te Putte en J. de Boer te Waalwijk. ZOMERTENTOONSTELLING „NUT EN SPORT". Op 25 en 26 Augustus hield de Konijnen- en Pluimveevereeniging „Nut en Sport" in de Kegejzaal van Hotel „de Twee Kolommen" een Zomertentoonstelling. Niettegenstaande velen zich de laatste tijd slechts bezighouden met uitgaan en bals, is deze tentoonstel ling een volledig succes geworden. Niet minder dan 125 dieren waren ingezonden. De keurmeesters, de heeren j. Boers en A. de Cock werden voor een lastige taak gesteld. Het viel niet mee om uit deze 125 dieren, die van prima gehalte waren, de kampioenen aan te wijzen. Zij hebben zich echter tot aller tevre denheid van hun functie gekweten. Ook het aantal bezoekers was ver boven de verwachtingen. Tegelijkertijd vond Zondagavond om 8 uur onder politietoezicht de trekking van onze door, B. en W. goedgekeurde verloting plaats. De uitgetrokken nummers zijn als volgt: 1ste prijs 683, 2de 903, 3de 281, 4de 388, 5de 694, 7de 236, 8ste 70, 9de 359, 10de 439, 11de 246,12de 627. Nog enkele prijzen moeten worden afgehaald. Adres P. Kelder, lste Zeine Oost 86. Beteekenis v. d. predicaten U is uitmuntend, Z. G. is zeer goed, G is goed, B is behoorlijk. Romeinsch cijfer achter het predicaat duidt de prijs aan. Eerste kampioen v. d. tentoon stelling Jac. Henkelman met zwart Weener voedster Z. G. I, Tweede kampioen werd Adr. v. d. Leur met wit Weener voedster Z.G. I. Verdere uitslagen VI. Reus kon. grijs ram G 1 J. v. Ravenstein, VI. Reus kon. grijs ram G. II J. v. Ravenstein,; Fr. Hangoor ijzergrauw voedster G. I H. Evers Zuidweg; Fr. Hangoor bont voedster G. I B. Verhoeven. Fr. Hangoor bont voedster G. li B. Verhoeven; Gr. Chinchilla ram G. I J. Koeken Gr. Chinchilla voedster G. I P. Blom Weener zwart voedster Z. G. I Jac. HenkelmanWeener zwart voedster G. II A. Sleenhoff, Weener blauw ram V.G. II A. SleenhoffWeener wit ram Z.G. I P. Kelder; Weener wit ram Z.G. II A. v. d. Leur; Weener wit ram G. Ill J. v. Raven- sjeinWeener wit voedster Z.G. I A. v. d. Leur; Weener wit voedster Z.G. II A. v. d. Leur; Weener wit voedster Z.G. Ill P. Kelder; Blauw v. Beveren ram G. IIJ. v. Meeuwen; Blauw v. Beveren ram G. Ill G. de Greeff, Blauw v. Beveren voedster G. I. G. de Greeff; Papilion zwart ram G. I J, Berkelmans Rus zwart voedster p. I A. Pijnenburg, Rus zwart voedster G II A. Pijnenburg; Rex Chinchilla ram G. 1 P. Blom Rex blauw ram G. 1 Adr, v. d. Leur, Rex blauw voedster G. I Adr. v. d. Leur, Rex blauw voedster G. II Adr. v. d. Leur, Rex wit ram G II A. v. d. Leur, Rex wit voedster G I A. v. d. Leur, Rex wit voedster G. il A. v. d. Leur; Klein zilver middelgeel ram G. I H. de Vaan, klein zilver middelgeel ram G II H. de Vaan; Weener zwart paartje G. I A. Sleen hoff; Gr. Chinchilla nest G. I P. BlomPapilion nest G I J. Berkel mans Rex wit nest Z.G. I Adr. v. d. Leur; Fr. Hangoor ijzergrauw dekram Z.G. I B. VerhoevntiWee ner wit dekram Z.G. I Adr. v. d. Leur, Weener wit dekram G II Adr. v. d. Leur; Rus zwart dekram G. I A. Pijnenburg. R. W, B. R.W.B. heeft j.l. Zondag een sportief uitstapje gemaakt naar Nijmegen met een bezoek aan het Zilveren Vos-Tournooi van Quick. Om 11 uur werd een oefenwedstrijd gespeeld tegen N. E. C. II. Het was vooral voor de rust een goeden wedstrijd, hoewel niet geheel en al gaf het spel toch wel voldoening; de rust ging in met 3—0 voor R. W. B. Na de rust zetten N.E.C. er alles op om zich te herstellen, toch verder dan één doelpunt kon zij het niet brengen, het einde kwam met 31 voor R.W.B. Enkele plaatsen kunnen nog beter bezet worden, zoodat in het a.s. seizoen met een goed elftal gestart kan worden. On tspannings-vereeniging. Alhier werd opgericht een Dille- tanten-vereeniging onder den naam „Gezelligheid", welke zich ten doel stelt het organiseeren van ontspan ningsavonden met voordrachten, samenspraken enz. Het voorloopig bestuur besiaat uit de heeren P. Schiedon, voorzitter: M. Bogers, secretaris-penningmeester en A. Ver steeg, commissaris. De Weled. Zeergel. Heer Dr. H. Winkelman nam het Beschermheer schap van de nieuwe vereeniging *op zich. Veldprediker. Ds, A. Sirag, predikant bij de Ned. Herv, Kerk alhier, is behoudens lichamelijke geschiktheid, benoemd tot leger- en vloot-predikant in al- gemeene dienst, en zal dus waar schijnlijk onze gemeente gaan ver laten. Request. Door enkele inwoners uit de ge meente Sprang-Capelle is een request opgesteld aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin wordt verzocht Dr, Winkelman, die werd geschorst als gemeente-arts, in deze functie te herstellen. In het adres wordt er op gewezen dat Dr. Winkel man gedurende de bezettingsjaren velen belangeloos heeft verzorgd, en het algemeen belang "heeft gediend. Op het request wordt druk ge- teekend. Begin dezer maand kon het plaat selijk H.A.R.K.-comité verschillende oorlogsgetroffenen in de gemeente Sprang-Capelle van het hoogstnoo- dige meubilair voorzien, doordat huisraad uit Enkhuizen en omge ving in deze gemeente was aange komen voor beschikbaarstelling aan gedupeerden Dank zij de offervaardigheid van de inwoners van Schoorl (N.H.), uit welke plaats een dezer dagen een vijftal vrachtwagens met huis raad en andere gebruiksartikelen arriveerden voor leniging van den nood der door oorlogsgeweld ge troffenen in deze gemeente, kon het comité onder leiding van zijn voor zitter, burgemeester A. Smit, vorige week Donderdag andermaal aan daarvoor in aanmerking komenden, die een daartoe strekkende aanvraag bij het comité hadden ingediend, meubels, aardewerk en andere huis houdelijke artikelen uitreiken. Het comité heeft het voornemen binnen niet al te langen tijd nogmaals een uitdeeling te houden. Oorlogsge troffenen, welke hiervoor in aan merking wenschen te komen, die? nen een aanvraag in te dienen bij het H.A.R.K.-comité. Een woord van dank aan de edel moedige gevers in het Noorden van Noord-Holland om deze goederen ter beschikking te stellen van hun getroffen landgenooten in het Zui den en die op deze manier de in deze streek gevoerdeactie „Zuid helpt Noord" hebben omgezet in een tegenactie „Noord helpt Zuid", is zeer zeker niet misplaatst. Het ligt in het voornemen den passagiersdienst Waspik-Dordrecht- Rotterdam v.v., welke dienstonder- houden wordt door de beurtschip pers B. de Bont en A. Wolst, bin nenkort uit te breiden en te ver trekken van de brug over het Oude Maasje alhier. Deze wijziging is voor degenen, die van dezen dienst gebruik maken een heele verbete ring, temeer daar dan iederen dag op denzelfden tijd kan worden af gevaren, n.l. 's morgens 9 uur. De laatst gehouden bijzondere collecte voor de restauratie van het Ned. Herv. kerkgebouw te dezer plaatse, welk gebouw, door oorlogs handelingen dermate geleden heeft, dat het niet gebruikt kan worden, heeft ruim f760.opgebracht. Voor de restauratie is thans ruim f 7000 bijeen. Voor het Hóofdacte-examen slaagde een dezer dagen de heer J. J. C. Verhoeven Azn. Mej. C. W. Bommeljé te St. Laurens (Zld.) heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school a. d. Loonschendijk aangenomen en is bereids in functie getreden. Voor de Ger. Gem. aan de Hoogevaart, hoopt D.V. op 7 Sept. Vrijdag des nam. om half drie en 's avonds om half acht voor te gaan den WelFerw, Heer Ds. v. d. Berg van Krabbendijke. Programma der Feestelijkheden op 31 Augustus 1 en 2 September. Vrijdag 31 Augustus. 7 uur. Reveille. 8.30 u. H. Mis van dankzegging in de noodkerk. 9 uur. Dankstonde in de Ned. Herv. Kerk. 10 uur. Kinderaubade nabij het Raadhuis en toespraak door den Edelachtb. Heer Burgemeester. 1 uur. Opstelling der optocht na bij de tramremise en in de Badhuisstraat. 2 uur. Vertrëk van den Optocht. RouteTramremise, Grootestq, Eindstraat, Kleinestraat, Groote straat, Stationsstraat, Kerkstraat, Heusdenscheweg, Wolfshoek, Heistraat, Bosscheweg, Tram remise. 8—10 uur. Openluchtbal nabij het Raadhuis. Zaterdag 1 September. 9 uur. Opstelling Kinderoptocht in de Kleinestraat. 9.30 u. Vertrek der Kinderoptocht. RouteKleinestraat, Eindstraat, Grootestraat, Torenstr., Groote straat naar de Stationstr. tot de IJssalon van den heer Ravenstein alwaar tractatie der kinderen, Namiddag: Kinderspelen in de ver schillende buurten. In de avonduren zullen de feestelijkhéden door iedere buurt afzonderlijk worden verzorgd. Zondag 2 September. 2—3 uur. Gecostumeerde Voetbal wedstrijd op het Sportterrein aan de Stationstraat. 3.30—6 uur. Athletiek en Gymna- stiek-demonstratie. 8—9.30. Groot concert te geven door de beide harmonieën nabij het Gemeentehuis. Na afloop Vreugdevuur, opgeluisterd met muziek. Dansvergunning zal worden ver strekt 31 Aug. Na ontbinding der optocht. 1 Sept. Na den middag. 2 Sept. Na vier uur namiddag. Voor verdere details zie het pro grammaboekje. Geslaagd.'' Op 21, 22 en 23 Aug. werden in de Gem. Vakschool voor Schoen makers te Drunen examen afgenomen voor diploma A (Onder Rijkstoezicht gediplomeerd schoenhersteller') Op geroepen vvaren 65 (vijf en zestig) candidaten. Opgekomen 62 (twee en zestig.) Teruggetrokken 1 (een.) Geslaagd A. Keurentjes, P. van Bijnen, Th. Swinkels te Waalwijk; J. de Hart, Drunen A.Jansen, Weert; P. van Helvoirt, Haarsteeg; P. Carton. G. Boudewijn, P. Trommelen, Don gen J. van Wezenbeek, Kaatsheuvel; G. Ballemans, Rijen. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen hoopt a.s. Zondag om half drie voor te gaan in den dienst des Woords Ds. v. d. Roest uit 's Gravenmoer. Zilveren Feest onzer Zusters. Zondag vierden onze Eerw. Zusters hun Zilveren feest. De dag werd begonnen met een parochieele H. Communie tot intentie van de Eerw. Zusters. Om half 10 trok een fleurige stoet van bruidjes, Kerkbestuur en onderwijzend personeel naar het klooster der zusters, alwaar zij werden afgehaald om te worden geleid paar de kerk, waar om 10 uur een plechtige H. Mis van dank- banrheid aan God werd opgedragen. Onder de H. Mis hield de Zeereerw. Heer Pastoor een passende toespraak waarin hij de Zusters dankte voor hetgeen door haar gedurende deze 25 jaren is gedaan. Hij toonde aan van wat belang het is religieuzen in een dorp te hebben. Welke geeste lijke voordeelen dat met zich brengt. Ook over het maatschappelijk werk van onze Zusters wijdde hij in den breede uit. Spreker sprak tenslotte den wensch uit, dat de Zusters nog lang, ja altijd in Elshout zullen moge blijven. Na de H. Mis trok men wederom in dezelfde volgorde huiswaarts. Vele bloemen waren reeds aange komen. De Zusters werden ont vangen door een menigte school kinderen, de Fanfare „Eendracht maakt Macht" en de Liedertafel „Uitspanning na Inspanning", alle uit Elshout. De kinderhulde was prachtig. Het woord werd gevoerd door den heer D. v. d. Brink hoofd der school namens de parochie Elshout, den heer Joh, van Venrooij namens de Liedertafel „Uitspanning na Inspan ning". Beiden dankte zij tic Zusters voor haar werk gedurende deze 25 jaar gedaan voor Elshout, en spraken de hoop uit dat zij onder Gods Zegen nog lange jaren in Elshout mogen werkzaam zijn, Ontroerd dankte de Eerw. Moeder Overste allen en alles wat mede heeft gewerkt om dezen dag voor haar tot 'n onvergetelijken te maken. De ZeerEerw. Heer Pastoor zeide niets aan het dankwoord te hebben toe te voegen. Hij ging trotsch op MAANS OP- EN ONDER. GANG 1945. 31 Aug. op 0.56 onder 16.5{l 1 Sept. op onder 17.5J 2 Sept. op onder I84I 3 Sept. op 2.53 onder 193] colle Zons op- en ondergang 19( „Heui 31 Aug. op 6.49 onder 1 Sept. op 6.50 onder 20^ 2 Sept. op 6.52 onder 20.1 3 Sept. op 6.54 wden, rag vr hoopt rument onder 20.2 iog ov zeer zijn' jeugdige kinderen die in 1 en spel zoo prachtig uitbeelden door de Zusters in die 25 jare; gedaan, Vooral het kleine Stipho deed prachtig haar best om naui de schoolkinderen hare aanspi aan de Zusters aan te bieden. Om half 3 was er in de kerk plechtig H. Lof met Te Deum God. 's Avonds half zeven wei de openlucht een Mariaspel aar, Zusters opgedragen, hetgeen 1 in den smaak viel. Hiermede was de dag ten ei: en had Elshout op uitbundige t getoond hoe het ovfer haar Zus kens denkt. Programma der feestelijkhei te Elshout. Donderdag 30 Augustus. 8 uur H. Mis. 10 uur Kinderoptocht, waarnal reiking der prijzen. Te volgen route Jongensscla Mariëndonkstraat, KerkslJ Kapelstraat tot den Dijk enk tot aan de Meisjesschool. 13.30 uur Groote kinderspelen] houden op de weide, died willend werd afgestaan dooi heer Adr. Klijn.' 18 uur. Volkspelen voor grooJ (14 t.m. 17 jaar) met verschi] de attracties. Vrijdag 31 Augustus 8.30 uur. Plechtige H, predikatie uit dankbaarheid de vrede. 10 uuj De kinderen zingen op| Pleintje" Vaderlandsche liedf 14 uur In samenwerking met Dn DE GROOTE OPTOCHT, afloop zullen de Elshoul wagens nog een afzond rit maken door ons dorp. Zaterdag 1 'September. 13.30 uur. De landelijke R ging „De Echo" o.l.v. den C. Klijn organiseert een feest. 15.30 uur. Gecostumeerde vo lezer van B land d graf en i: zonder erre; di iegtuig vadei richten 10 Box wedstrijd door Elshoutschi ponde teranen. 19.00 uur. Groot concert te door de R.K. Fanfare „Eend' maakt macht" (Dir. H. Bro samenwerking met de Liei fel „Uitspanning na Inspan: (Dir. C. Lambrechts." Na afloop daarvan Tapto Vreugdevuur, opgeluisteri vroolijke muziek door A' houtsche Fanfare. Dansverguning zal worden strekt zooals in Drunen. Zondag Priesterfeest var Eerw. Heer H v. Hoorn te El' |n ster ichtsbe Vele I oote ai ren jo twijfelt moet g Uit ee hiero bekt Nov. 1 aardeer oxtel tc Vergadering R.K. Bouwvti arbeiders Bond. Op 22 Aug. hield bovengeno vereeniging een vergadering, w tegenwoordig was de Gees' Adviseur uit Drunen, en de lie Gier uit 's Bosch. De voorzitt heer C. van Son opende de dering. Hierna las de Secreta notulen der vorige vergaderini welke onveranderd werden gekeurd. Daarna kreeg de hei Gier het woord. Spreker behandelde de ni loonregeling welke bij den bemiddelaar was aanhang'g gei en zeide er van overtuigd te dat de loonsverhooging zou w toegestaan. Ook wat betrei vacantiebonnen, deze moeten de patroons worden gegeven, in natura of geld, maar bi welke kunnen worden ingew Iedere patroon weet dat, er" georganiseerde arbeider moei letten dat hij zijn vacantie-bt ontvangt. In den breede ging spreker de kwestie van de ongeorgani; arbeiders, hekelende het gedrn deze menschen, die willen pw ren van de vruchten door: georganiseerde medearbeiders diend. Maar niet lang zulk" hiervan smullen, want er wo aangedrongen dat van al deze schen een contributie zal w afgehouden zonder eenig de organisatie te doen gelder spoorde daarom aan om nf' georganiseerd te krijgen, wa' dien zal niemandworden - men, maar zonder pardon v afgewezen. Een verheugend feit noem0 het dat de Heide-Mij. een gr° deelte van haar terrein ve heeft, en zij ook niet mee willekeur kan omspringen i> loonen der arbeiders. Zij K wel in accoord loon laten w maar hebben zorg te dragen arbeider-die zijn werkleven per uur moet verdienen, accóordloon meer wordt ve moet worden uitbetaald, geschoolde arbeider moet 0 kunnen verdienen. Hierna sloot de Voorzei gadering. en keerde men nui Bericht trdag 6 Sergt, 1. L. The fe cky er oxtel, val Iher Du nt to ach E had sign nally 1 to moi lined t! oung n: ever si id sou ad the a was nol core th; is lost «ds a lost w allant r ine bro Enp J'mpath I Serg J, I. L De w

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2