Nieuws uit de Langstraat. WA AL WIJ K Monument Burgemees ter Moonen c.s. SPRANG. CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. DRUNEN. ELSHOUT. NIEUWKUIJK. Nieuws uit Kaatsheuvel. LOO BERKDIJK. Vorig bedrag f 5150.84 Club J. V. B. T. Ie Crispijnstraat f 10.— Totaal f 5160.84 COLLECTE MONUMENT. Zooals reeds vroeger medegedeeld, wordt a.s. Maandag 10 September eene algemeene huis-aan-liuis col lecte gehouden voor het monument van Burgemeester Moonen, Joop Hoffmans en andere oorlogsslacht offers van onze gemeente en zulks ter aanvulling van 't bedrag in ons blad daarvoor reeds opgebJacht. De bestuursleden van Waalwijks Belang zullen zich met eenige heeren die zich daarvoor beschikbaar stel den met deze collecte belasten en wij twijfelen niet of ook voor dit mooie doel zullen ruime bijdragen worden geschonken, opdat een monument zal kunnen worden daar- gesteld, onze doode helden waardig en dat ook den naam van Waalwijk alle eer zal aandoen. Degenen, die reeds hun bijdrage schonken, behoeven daarvan slechts mededeeling te doen aan de collec tanten, tenzij zij mogelijk hun gift nog willen aanvullen. PLAATSVERVANGEND BURGEMEESTER. Wethouder F. C. Smolders is aangewezen om den burgemeester bij afwezigheid te vervangen. R. K. H B. S. TE WAALWIJK. Door het hoofdbestuur van O.M.O. te Tilburg zijn benoemd tot lid van het Plaatselijk Bestuur der R.K. H. B.S. A en B alhier de heeren Dr. M. Kolster en N. Pessers te Waalwijk en Mr. Th.HeereteRaamsdonksveer. Met ingang van 1 Sept. 1945 zijn aan de R.K. H.B.S. te Waalwijk benoemd tot leeraar Engelsche taal en let terkunde Mej. M. R. Struick te Nijmegen, tot 1940 leerares aan de Kath. H.B.S. te Bandoeng en de Kweekschool en Huishoudschool „Goenoeng Sari" te Lembang (Ned.-Indië)»; tot leeraar Scheikunde, plant-, dier- en menschkunde de heerDrs. R. Dubois, tot dan toe tijdelijk Jeeraar aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Breda en de Kath, H.B.S. te Rotterdam. JUBILEA. De heer Adr. van Heijst hoopt op 16 Sept. a.s. zijn 40-jarig jubileum te vieren als bedrijfsleider der N.V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk. Op 4 Oct. d.a.v. zullen verder in genoemd bedrijf wederom twee" ar beiders tot de groep der oude ge trouwen gaan behooren. De heeren A: C. de Vries en J. A. van Schaijk zullen dan onafgebroken 25 jaar bij de firma van Schijndel werkzaam 'zijn, resp. als intuiger en hakken- maker. Op 8 Sept. herdenkt de stations ambtenaar W. S. v. d. Wiel den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. EERVOL ONTSLAG. Aan den gemeente-metselaar P. C. v. <i. Ven.is met ingang van 1 Oct. 1945 op diens verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. BENOEMINGEN. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft naar de „St.Jans--' klokken" melden, benoemd tot kapelaan te Made den eerw. heer W. C. Quinten en tot kapelaan te Heusden den eerw, heer F. A. M. Scheepens. De heer W. van Hest uit Tilburg is benoemd tot agent van politie alhier. FOUTIEF BERICHT. Men deelt ons mede dat het bericht in ons vorig nummer, ons van be trouwbare zijde medegedeeld, als zou de eerw. heer Ds. v. d. Peut te v.m. Besoijen benoemd zijn tot veldprediker in algemeenen dienst, uit de lucht -is gegrepen. BLOEMENHULDE. Waalwijk heeft zich weer goed gehoudeh Dank De collecte voor „Bloemen tolk van onze dankbaarheid" heeft het aanzienlijke bedrag van f898.90 opgebracht. Dank aan Verkenners en Welpen leidsters die zoo spontaan hebben medegewerkt en waaraan zeer zeker dit mooie succes te danken is. EMMABLOEMCOLLECTE '45. De bekende Emmabloemcollecte kan weer gehouden worden. Na 1940 was dit niet meer mogelijk. Te Waalwijk zal deze collecte worden gehouden op Zaterdag 8 Séptember 1945. Laat iedereen meedoen om deze collecte te doen slagen, dan kan deze collecte veel goed maken, wat in de voorafgaande jaren gemist moest worden. Verdere aanbeveling zal wel over bodig zijn. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". J.l. Zondag hield de liedertafel een algemeene ledenvergadering, waarin eerst een aantal nieuwe 'eden werden aangenomen. Daarna trad het bestuur en bloc af en werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw besiuur. Als leden hiervan werden gekozen de navolgende personen A. v. d. Meijdenberg, A. v. Iersel, L. Knepfle, J. v. Bladel, J. v. d. Griendt, L. v. Oud heusden en H. Vesters, terwijl in de vacature van den voorzitter nog zal worden voorzien. De heeren H. Aarts en J. Bank wenschten niet meer voor herbe noeming in aanmerking te komen. OORLOGSSLACHTOFFER, Jan Dalmaijer geboren 5 Juli 1914 te Hiilst bij Crefeld (Duitschland) door 'n noodlottig ongeval overleden te Jena (Duitschland) 17 Maart '45. P. T. T. Op Woensdag 12 September a.s. wordt de post- en telegraafdienst weder uitgevoerd in het kantoor aan de Grootestraat 289. Het kantoor aan den Winterdijk wordt op Dinsdag 11 dezer in ver band met de verhuizing om 11 uur gesloten dien dag zal er maar één briefpostbestelling plaats vinden. Ingaande Woensdag zal de cor respondentie voor alle busrecht houders weder in de postbussen worden gesorteerd. Het kantoor aan de Grootestraat is geopend Maandag-Vrijdag voor den postdienst 912 14—16 v, d. telegraafdienst 912 1419 Zaterdag v. d. postdi. 9—12.30 v. d. te'egraafdienst 912 1419 Zondags uitsluitend voor den tele graafdienst 8—9. WINTERPROGRAM K.J.M.V. De Kath. Jonge Middenstandsver. is er in geslaagd een gevarieerd en met zorg gekozen winterprogramma samen te stellen met lezingen en voordrachten op godsdienstig, so- ciaal-economrsch en cultureel gebied. Als sprèkers zien wij de bekende namen o.m. van Pater Gervasius, Tilburg over het karakter van den jongen manDr. A. Olierook over middenstandsproblemen, sociaal be zien Drs. G. J. de Vries over geschiedenis van Waalwijk en om geving; Dr. Huddleston Slater over de jongeman in de verkeering. POLITIEZAKEN. Bij café de Lindeboom werd een rijwiel gestolen ten nadeele van J. v. d. Br. uit Kaatsheuvel. Door verbreking van eerr ruit werden 35 pakjes sigaretten gestolen uit de etalage van het Sigarenmag. van Mej. W. v. I. alhier. Chr. Werkmeesters. In een vergadering van de afdee- ling Sprang-Canelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeesters- bond werd het bestuur met twee leden uitgebreid, waartoe werden gekozen de heeren M. G. Paans tot penningmeester en J. Treffers te Waalwijk tot alg. adjunct. Feestcomité Kerkbuurt. In de slot-vergadèring van het feestcomité Kerkbuurt werd besloten het kassaldo nuttig te besteden en als volgt te verdeelen f 100.— voor monument Jan de Rooij, f 100.— Diaconie Geref. Kerk, f200.— Restauratie Ned. Herv. Kerk gebouw, f207.70 Diaconie Ned. Herv. Kerk. Toen de landbouwer B. een dezer dagen 's morgens bij zijn vee in het weiland kwam, bleek hem, dat 's nachts een best schaap was ont vreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Na ongeveer een zestal weken in de gemeente Sprang-Capelle bij verschillende inwoners een gastvrij onderdak te hebben gehad, is het transport kinderen uit Nieuw Lek- kerland j.l. Woensdag weer naar zijn woonplaats teruggekeerd. Het echtpaar Ant. van Beek- Roomer, woonachtig in de Kom aan het Kerkeind, vierde Woensdag 29 Aug. 1.1. onder overgroote belang stelling van familie en vrienden zijn 40-jarig huwelijksfeest. Van den heer R. aan de Zand- schel werd te Kaatsheuvel het rijwiel, dat even onbeheerd stond, gestolen. De heer J Mes Hzn., onder wijzer aan de Chr. school a. d. Loonschendijk, is in geliike betrek king benoemd te Oud-Beierland. Gedurende de maand Augustus 1945 werd op het hulppostkantoor te Vrijhoeve-Capelle in de Rijkspost spaarbank ingelegd f 81940.76 en terugbetaald f 4287.96. Het aantal inlagen bedroeg 239, dat der terug betalingen 36. Op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Delft komt in alpha- betische volgorde onder No. 3 voor Ds. H. K. van Wingerden alhier. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. Koningin Wilhel- inina wapperde van schier alle woningen in de gemeente het natio nale dundoek. In de morgenuren maakte het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" een rondwandeling vanaf het repetitielokaal aan de Nieuwe- vaart door de Nieuwstraat en over de Hoogevaart via den Winterdijk en de Kom naar het punt van vertrek. De oudste inwoonster onzer gemeente Mevr. M. Middelkoop-van den Hoek vierde j.l. Zondag haar 97sten verjaardag, Bij den Groepscommandant van de Kon. Marechaussee alhier werd door M. v. Vugt aangifte gedaan van het verlies van een kindermanteltje in de Kom. Met 't oog op de herdenking van den dood van wijlen Burge meester Moonen te Waalwijk op Donderdagmorgen 6 dezer is Woens dagavond 5 September het concert, dat de plaatselijke zang- en muziek verenigingen in de gemeente Sprang Capelle zouden ^geven niet doorge gaan. Nader is dit vastgesteld op Zaterdag 8 Sept. a.s. 's avonds half acht. In familiekring herdachten de echtelieden G. Geenen en P. van Oversteeg a. d. Loonschendijk j.l. Maandag 3 Sept. den dag, waarop het 50 jaar geleden was, dat zij door den band des huwelijks werden verbonden. Het onderwijs aan de lagere Landbouwschool is deze week weer hervat. De lessen worden gegeven ten huize van het hoofd dezer in richting, den heer B. Elsman. Een dezer dagen kwam Mej D. S. met haar fiets te vallen met het ongelukkig gevolg, dat genees kundige hulp moest worden inge roepen. Koninginnedagen. Op 31 Augustus des morgens om 8 uur bengelden de zwarë klokken van den grooten toren, ter inleiding van twee onvergetelijke feestdagen, de viering van den verjaardag onzer geliefde vorstin. Het oude vesting stadje was, dank zij het, krachtig en organisatorisch werk der St. Gèer- tenberghe Stichting en Oranje-comité herschapen in een sprookjesstad. Van de grootste tot de kleinste straat was versierd. Om half negen werd in de Sint Geertruidiskerk een solemneele H. Mis opgedragen uit dankbaarheid. Hierna maakte d'e Harmonie Apollo een muzikale wandeling door de stad met de Ridders van St. Geertrui. Om half elf werd er een dankdienst gehouden in de protestantsche kerk. voorgegaan door den Zeereerw. Heer Ds. Visser. Na deze plechtigheid begonnen de kinderspelen op het Marktplein voor kinderen van 6 t!m. 10 jaar. Het was vermakelijk: te zien hoe die kinderen eikaars krachten maten in een voor hen zoo spannende wedstrijd. Om een uur werd er een voetbal wedstrijd gespeeld op het Right-Oh terrein tusschen Right-Oh en Liesel, terwijl de pauze werd gevuld met een gecostumeerde Korfbalwedstrijd. Hierna vond een défilé plaats waaraan deelgenomen werd xloor de bestaande vereenigingen. De Edelachtb. Heer Burgemeester sprak daarna de menigte toe en sloot zijn speech met een driewerf Leve de Koningin. Na dit grootsche d'efilé werden de kinderspelen voortgezet, doch thans voor kinderen van II t|m. 14 jaar. Na de kinderen kregen ook de volwassenen een kans om elkanders krachten te gaan meten. Het was een werkelijk lachsucces. Na deze volksspelen werd het groote openluchtbal ingeleid door een polonaise, vooraf gegaan door het comité. De gansche avond is dan ook, onder het licht der schijn werpers gezellig gedanst, totdat om 11 uur het vreugdevuur op de Markt werd ontstoken. De tweede dag werd zooals de eerste ingeluid met klokgelui gevolgd door een aubade van de kinderen der scholen in samenwerking met de Geertruidenbergsche harmonie Apollo. De geannonceerde vlieger wedstrijd kon echter niet dooroaan, daar er onvoldoende wind stond. Om half twee trok een optocht van versierde wagens gecombineerd met een optocht speciaal voor kin deren door de stad. De Bergenaren hebben weer eens echt op z'n Bergsch het Oranjefeest kunnen vieren en hebben tevens opnieuw op ondubbelzinnige wijze hunne aanhankelijkheid getoond aan onze geliefde Landsvrouwe. Zondagnamiddag om 7 uur is door de R.K. Sportvereeniging Right- Oh op de R.K. Begraafplaats op het graf van J. Pruijsten, die in Mei 1940 sneuvelde, als zijnde een oud lid dier vereeniging, een krans gelegd. De voorzitter der vereeniging de heer Vlemmix herdacht het overleden lid. Raadsvergadering. Dinsdag 28 Aug. werd ten ge meentehuize de eerste raadsverga dering gehouden. In de raad hebben zitting de heeren Th. v. Halder, F. Ploeg makers, J. v. d. Bosch, B. v. Leest. F. Wagemakers, R. Muskens; G. de Haan, M. van Tilburg. Op deze eerste vergadering voerde Burgemeester Mr. v. d. Heijden het woord. Spr. schetste in uitgebreide trekken den toestand waarmee Dru- nen uit den oorlog is gekomen en bracht tevens hulde aan de loco Burgemeester, Th. van Halder, die tijdens de bezetting dikwijls geen gemakkelijke taak heeft gehad. Spr. sprak ten slotte de hoop uit dat door onderlinge samenwerking veel goeds tot stand zal komen tot heil der gemeente. Tot wethouders werden gekozen de heeren Th. van Halder en J. v. d. Wiel. Tevens werd gekozen een commissie voor landbouw aange legenheden. Roode Kruis afd. Drunen. Het Roode Kruis afd. Drunen zal deze week bijgestaan door de leden der E. H. B. O. op huisbezoek komen teneinde leden en donateurs te wer ven voor het Roode Kruis. Het is de wensch van genoemde instelling dat tenminste één lid van het gezin zich als lid of donateur opgeeft. De contributie bedraagt f 1.per jaar. Het donateurschap f2.50. Met nadruk zij er op gewezen dat men verwacht dat nu niemand zal achterblijven en de noodzakelijkheid van het Roode Kruis zal 'begrijpen. Het is nu wel het juiste moment om de werkzaamheden van het Roode Kruis en E. B. H. O. afdeeling Drunen te memoreeren en hen een woord van hulde te brengen. Onder leiding van wijlen Dr. Akkermans hebben zij in de bange dagen van Oct. en Nov. zwaar werk verricht. Dag en nacht hebben zij toen met gevaar voor eigen leven hulp ver leend waar het noodig was en na de bevrijding ook nog langen tijd. zonder hulp veel werk moeten ver zetten. Het beste kunnen wij onze dank baarheid toonen door lid te worden van het Roode Kruis. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen hoopt Zondag 9 Sept. des namiddags voor te gaan in den dienst des woords Ds. Miihlnickel van Waalwijk. De Vredesfeesten. Na weken van voorbereiding en vele vergaderingen begonnen Vrijdag in ons dorp de Vredesfeesten. De straten waren ondanks het slechte weer van den vorigen dag op een passende wijze versierd en het geheel gaf een mooi effect. Vooral de eerepoort van de buurtschap de Achter Hei was prachtig gevonden. De dag begon met reveille om 7 uur. Om 8.30 werd: een dankmis opgedragen in de noodkerk terwijl om negen uur in de Herv. Kerk een Dankstonde werd gehouden. Precies om 10 uur verschenen de schoolkinderen met beide harmo- niën voor het gemeentehuis voor het brengen van een aubade. Na het zingen van enkele Vader- landsche liederen hield- Burgemees ter Mr. v. d. Heijden een toespraak waarin hij de beteekenis van dezen dag en de groote verdienste van onze Koningin op duidelijke wijze uiteenzette. Met een lang leve de Koningin besloot spr. zijn toespraak. Om 2 uur begon de groote op tocht waarin 73 praalwagens mee reden. Het was een schitterende stoet waaruit ondubbelzinnig bleek met welken ijver men gewerkt had om elkaar de loef af te steken. De jury heeft bij de beoordeeling geen gemakkelijke taak gehad, maar dat zij haar taak prachtig heeft vervuld blijkt wel uit de weinige critiek die de prijzenverdeeling heeft gehad. Zaterdagmorgen trok opnieuw een prachtige optocht door de straat welke speciaal was georganiseerd voor de kinderen. De sprookjes welke door de verschillende groe pen werden uitgebeeld waren schit terend. De geheele dag was verder ge wijd aan de kinderen welke in de diverse buurtschappen werden bezig gehouden met spelen en tractatie. Zondagmiddag had een gecostu meerde voetbalwedstrijd plaats, waarin wij echter meer komische scènes hadden verwacht, die ge volgd werd door diverse sport- feesten. De collecte voor Nationale Offer dag op het terrein der s{3ortfeesten heeft f 330 opgebracht. Des avonds werd door beide harmoniën een goed verzorgd con cert gegeven waarna een vreugde vuur werd ontstoken. De avonduren werden overigens door de buurtschappen in besloten kring en prettig samenzijn gevierd. Dank zei de ambitie en toewij ding om dit feest te doeti slagen en de goede samenwerking is dit feest een prachtsucces geworden en velen zullen nog langen tijd aan onze bevrijdingsfeesten een aange name herinnering bewaren. In aansluiting op het verslag van 30 Aug. betreffende het zilveren feest der Zusters, dient nog vermeld dat de Drunensche Harmonie „de Volharding" ook een serenade bij de Eerwaarde Zusters had gebracht. Deze geste is zeer gewaardeerd. Het onder couvert aangeboden cadeau aan de Zusters bij haar Zil veren Jubileum bedroeg niet minder dan de mooie som van f 1500.- Hiervoor dankte den ZeerEerwaarde Heer Pastoor, namens de Eerw. Moeder Overste, Deze was er ten zeerste over ver heugd, dat de parochianen zulk een schitteiend bedrag hadden bijeen gebracht. Dit bedrag zal wprden bestemd voor de vernieuwing van het inwendige van de kapel, welke door oorlogsgeweld is vernield. Een laffe daad. In een der afgeloopen nachten werden bij den landbouwer W. Pey- nenborgh tien jonge fruitboomen in den tuin vernield Een laf sujet heeft hier, waar schijnlijk uit persoonlijke wraak, met een bijl huisgehouden. De zaak is in politiehanden gegeven en wij vertrouwen dat deze met kracht in zal grijpen. KONNINGINNEVERJAARDAG Kaatsheuvel vierde vandaag op waardige wijze Koninginne- verjaardag. De feestviering be paalde zich, buiten kinder- en andere wijkamusementen op een dag, daar onze plaats direct na de verlossing van het moffen- juk reeds met veel enthousiasme zijn bevrijdingsfeest vierde. De dag werd begorïnen met een H. Mis in de drie parochies, waarbij in de St. Janskerk de officieele dienst gehouden werd, waarbij Burgemeester Mallens met Wet houder v. Nieuwstadt en de geestelijke autoriteiten tegen woordig waren. Het koor zong de prachtige mis Cantate Do- minum, canticum nosvum van L. Refice, terwijl na de H. Mis het machtige Te Deum van H. Cuijpers voor 8 stemmen door het versterkt kerkkoor werd uit gevoerd. Aan het orgel de heer W. Vrinten. Om elf uur stelden de schoolkinderen zich voor het gemeentehuis op om een aubade te brengen. Doch een stortregen werd de breekspel. Toen de bui even ophield werd opnieuw op gesteld en onder de tonen van Apollo's harmonie klonk de ent housiaste kinderzang, alsof er geen vuiltje aan de lucht ge weest' was. Burgemeester Mal lens sprak een woordje tot de kinderen, waarin hij de kinder toon juist wist te treffen. Hij spoorde hem aan door ijverig te leeren mede te werken aan het groote werk waarin onze ge liefde koningin zoo prachtig is voorgegaan: de opbpuw van ons dierbaar Vaderland. Schoorvoe tend trok om twee uuip het pu bliek in niet te groote massa naar het sportpark. De lucht was nog donker, doch toen de regen uitbleef, werd het met de minuut drukker, tot per saldo nog een mooi publiek de goed georgani seerde sportdemonstratie mee maakte. Onder de tonen van de harmonie Euphonia trok een keurige stoet, samengesteld uit Hyppos, de K.G.V., de K.A.J., Deshockey, de R.K. J.B.S. en Desk voetbal langs de geïmpro viseerde tribune, waar Burge meester Mallens met het Oran je-comité en de Eerw. Broeder Overste hadden plaats genomen. In keurige formatie op het voet balveld opgesteld, werd een vlaggehulde gebracht, terwijl het Wilhelmus gespeeld werd. Wederom hield Burgemeester Mallens een toespraak tot de opgestelde jeugd en de vele toehoorders. Hij aanvaardde in dank deze demonstratie, waarin hij een uiting zag van de ge voelens van aanhankelijkheid aan H. M. en het K.H. Hij wees er op, dat H.M. meer dan eenig ander regeerend vorst met de daadwerkelijke nooden van haar volk en land heeft meegeleefd en leniging wist te brengen, waar dat menschelijkerwijze mo gelijk was. Het feit, dat zij ons land veertig jaren buiten, de oorlog wist te houden getuigt van haar vredelievendheid en staatsmans wijsheid. Dat zij, de vredelievende voorvechtster voor recht, billijkheid en recht vaardigheid, moest ervaren dat anderen, minder vredelievend onbillijk en onrechtvaardig haar land in den oorlog betrokken, heeft haar enorm leed gedaan. Hoe vaak kwam dit tot uiting als zij tot ons sprak vanuit haar ballingsoord door radio of pers. Met raad en daad steunde zij ons in den moeilijke en gevaar volle strijd, om te komen tot de vurig verlangde vrede na een volledige overwinning op den vijand. Die vrede kwam en daar om is juist deze eerste verjaar dag der Koningin in ons midden zoo vol beteekenis voor ons. Wij weten haar met haar liefde voor volk en land weer bij ons. Zij zal vooral nu weer voor ons een lichtend voorbeeld zijn van werklust en werkkracht', van liefde en trouw in alles en voor allen, van wil en doorzettings vermogen, om zoo spoedig als maar mogelijk weer op te bou wen wat de snoode vijand vei< nielde, zoowel op materieel als moreel gebied. Het moet ons een eereplicht' zijn dit koninklijk voorbeeld te volgen met terzij destelling van alles wat verdeelt of verdeeld heeft, om zoodoende t mede te werken aan de opbouw van ons vaderland. Dit moet het verjaringsgeschenk zijn, dat wij haar heden aanbieden. Spreker eindigde met een „Leve de Ko ningin", waarop enthousiast de menigte instemde. Met een keu rige demonstratie van Gymna stiek, Hockey en voetbal, den de twee programmaure vuld. Tusschen 4 en 6 g, Apollo, Bel Canto met man. en gemengd koor en Euph een goed geslaagd concer de kiosk, waarna het feest wijken vervolgd werd. Sociale dag 30 Septem Op initiatief van de R.K. zal op 30 September een dag gehouden worden vooi standsorganisaties ter plaatse, een eerste mooie geste van o: linge samenwerking tussche; standsorganisaties, dat dit pla; de R.K. W.V, reeds zoo spoeÉ de bevrijding tot uitvoering worden gebracht. Op Zaterd September wordt de sociale met een lof in de drie paro geopend, waarbij in elke keri spreker zal optreden. Zond^ September wordt de dag nu algemeene H. Communie ir; terwijl wederom in alle kerke; Eerw. Pater onder de Hoognj spreker zal optreden. Op dein worden sectievergaderingen den voor de R.K.W.V., de R. de R.K. Boerenbond en de Werkg. Ver., waarop om on vier uur een groote openl demonstratie op de Markt gehouden. Getracht zal sprekers van naam voor d legenheid te engageeren. f nu pogingen worden aangewei ook in Kaatsheuvel op cul gebied iets te presenteeren, waa we steeds de stad moesten bezo De beroemde pianist Cor de( uit Amsterdam komt 16 Sepir a.s. in Euphonia een piano-: geven, waarbij werken va grootste meesters zullen wordt gehoore gebracht. Ongetwijfe' voor dit gebeuren zoowel v de plaats als uit de omgevin langstelling zijn. Euphonia herrijst Langen tijd zijn de deure het Café Restaurant Euphonia 't publiek gesloten geweest. Voi achterstaande advertentie wordt officieel Zondag 9 September geopend. Euphonia gaat hen- Er gaat een nieuwe frissche waaien door de zaak, die zoo onze belangstelling niet hebben We zijn overtuigd, dat de li bij den heer Harry v. Dun inj handen is. Daarbij gaat zip niet alleen naar 't café-betó\ doch speciaal de restauratie uitzenden van diners zal h: tot taak stellen. Wij wensche ondernemer veel succes. In Memoriam Hugo Als slachtoffer van een lijken N.S.B.-er werd hij do Oranje Duitsche S. D. meegenomen ei prograi het concentratiekamp Vught dat dc bracht. Vandaar werd hij w in anc voerd naar Duitschland en ir Vrijd daar verschillende concentral af. )uive Zone ereeni rteerfe 5. De onk, d. L 13 A. f ton gei lerend d. aatste Op i ■edvlu )ate di kan m :ullen Giste ienigin De u t>-9 V H. 'elden Dongei Ver; Eersi 1.27.15. pen mee, ook Dachau. T« klokke werd hij naar Mauthausen tenrijk overgebracht waar veel strijd en lijden is overle Dr. M. J. E. M. Steijns te' die daar zelf ook gevane schrijft ons over hem het gende: „Ik was persoonlijk aanwe; het sterfbed van Hugo Esch overleden te Mauthausen tenrijk op 11 Maart 1944. zaak van zijn dood was een mone aan beide beenen, na' zing der voeten dit gepaard met volledige uitputting door Mogelijk interesseert het U ten, dat deze nobele man, dit ons de meest dankbare karr was, den dood heeft gevonde dat hij tijdens een 10 daags tra van Auswitz naar Mauthausei sneeuwstormen bij 20 gr. vort schoenen afstond aan een man, die op klompschoene verder kon, waarop hijzelf o| tot dar sen de tocht verder heeft voor met het bekende treurige gev Hij heeft zijn leven gegevr dat van een ander te redden Vele van Neerlands zone prijzen Viei Van i de Ne uid d uur be: door di am da; tige H. paroch van P. Na groote aan he velden Dt werd n gemaal Sophia' .Echo Harmoi Er w gewoor onderti den Vo' :n der leuvel, aiteenz Na d schillen iretig Zater Ie gro :n wed tindere kernijei O Het v Kuip svare oi bouwer reed, g vaarop zoo gevallen, laten wij deze eeren. Koninginnefeest. Berkdijk heeft op uitbundig1 Koninginnefeest gevierd. 't Begon Vrijdagmorgen om met een reveille door de rijve ging Berkdijk. r 9 uur Plechtige H. Mis in< de, hadl rochiekerk van de H.H. Matflblik he van Gorcum. 10.30 Hielden de meisjes K. A. een onderlinge korfbal"* die jammer genoeg door een' regenbui gestoord werd. Dek|W der jongensschool namen om deel aan de aubade te Kaats" Om 1.30 uur begonnen ve lende wedstrijden voor de kin| en voor de ruitersporters. Om 6.30 uur gaf de harmo Jan een schitterend concert. Na afloop hiervan dankte P. J. A. Joosen, voorzitter Oranje-Comité Berkdijk, au" hadden medegewerkt om deze te doen slagen en sprak de uit dat onze geëerbiedigde Ko nog vele jaren in ons midden verjaardag zou moge vieren. De verdere avond werd met° gevuld. fochter •egdek Jen wa 'eden pc haam 'en bel Jjfn a a fpokter dat 'e Tilbi r°or di eens g euvel d veroorz besloter °m de te trans den prugkee bet rijt groote 1 uian, ee

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2