Nieuws uit de Langstraat. WAALWIJK. ^ÈX^/Jes wat de HARK vangt en inzameif wordt OM NB ff oorlogsgetroffe nen uitgereikt^ SPORT. KM BERKD WLEK KLEElcTj^S Vb Oil BA3XS. A:s. moeders krijgen pakket en textielpunten. De huidige tcxtielpositie laat thans toe, dat a.s. moeders bij de distributiediensten een aanvraag, indienen voor het verkrijgen van een babypakket. Het babypakket is samengesteld uit 6 luiers en 500 gram breigarens. De a.s. moeders ontvangen ge lijktijdig met de vergunning voor het babypakket van den distribu- tiedienst 50 punten, waarmede zij bij den handel bereidverklaringen kunnen verzamelen voor het ver krijgen van babykleertjes. Zooals inmiddels reeds is aange kondigd, kunnen a.s. moeders be halve bovengenoemde artikelen, aanvragen indienen voor aanvul ling tot 2 camisoles en 3 directoi res, terwijl voor de te vi wachten baby 1 matrasje, 1 kussentje, 1 dekentje en 2 onderleggers kunnen worden aangevraagd. DE 100 GULDEN. Ook na 13 Oct. nog beschikbaar. liet afhalen van de gedeblok keerde 100.- zat ook nog na 13 October kunnen plaats vinden. Zi.r, die er niet dringend om verlegen zitten kunnen een vlotten gang van zaken bevorderen door zich deze week nog niet te melden. De looncn, die na 1.3 October moeten worden uitbetaald zullen geheel uitbetaald worden in con tant geld. Werkgevers worden verzocht om via hun bankrelatie hun behoeite aan nieuw geld op te geven. Postwissels minder dan 50, voor 26 Sept. uitgeschreven en op oi na dien datum betaalbaar gesteld, zul len in contant nieuw geld worden uitbetaald. De reeds gemelde op hef ring van de grens van,10.000 voor girale rekeningen geldt voor al degenen, die een bedrijf uitoele- r-n, riet vaüen O'd.-r het bPgr.p „kleinbedrijf" in den zin van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1037. DE VOEDSELVOORZIENING. Ir. S. L. Louwes heeft een radio toespraak gehouden over de voor uitzichten der voedselvoorziening. Daarbij zette hij uiteen, dat het belangrijkste voedsel de tarwe Ijlijft en dat het een gelukkige om standigheid was, dat de wereldpo sitie van dit product niet ongun stig is. Zulks temeer, omdat de aardap peloogst er niet zoo goed voorstaat, Het veevoeder komt ook nog niet in voldoende mate binnen, maar dit heeft geen ernstige gevolgen, omdat de pluimvee- en varkenssta pel nog niet volledig is. Door im port van tarwe komt echter in- ianöscli graan voor veevoeder vrij. Door het beëindigen van den oor log kan het vlecschrantsoen bin nenkort belangrijk worden ver hoogd. DRAMA'S IN LIMBURG. In het Zuid-Limburgsche dorpje Nieuwenhagc heeft zich Woensdag j.l. een ontzettend drama afge speeld. Een uit het gevangenkamp te Susteren ontsnapte 39jarige N.S. K.Kv-man heeft in zijn woning zijn 29-jarige echtgenoote van het leven beroofd, en vervolgens zelfmoord gepleegd. Donderdagmorgen werd het lijk van den 49-jarigcn v. H. uit Maastricht, te Gulpen, gevonden, die zich gezelfmoord had. Op eeni- gen afstand lag een vrouwenlijk niet afgesneden hals. Het was de dienstbode v. L. te Gulpen, 39 jaar oud. De politie onderzoekt. Tegen dèn vroegeren Fran- schen minister-president Laval is de doodstraf geëischt. Benoemingen. Aart de Nijverheidsdagschool zijn benoemd tot leeraar voortgezet lager onderwijs, de heer J. A. A. van Poppel te Gilze-Rijen. tot leeraar lichamelijke oefening, de heer Frans Kools, leeraar M.O. te Waalwijk. Aan de Avondnijverhetdsschool zijn benoemd Tot leeraar voortgezet l.o. de heer J. J, van Drunen, te Waalwijk. Tot lepraar handteekenen dhr. S.H. van Sambeek te Drunen" De heer C. Klijberg heeft ontslag gevraagd als leeraar (machinaal- schoenmaken) aan dag- en avond school tegen 1 Januari a.s. De heer J. B. C. P. Vinken te Tilburg, is benoemd tot tijdelijk leeraar Fransch aan de R.K. H.B.S. A en B te Waalwijk. De heer E. F. van de Geer is benoemd tot hoofdinstructeur van school voor. Legergymnastiekals zoodanig is hij bevorderd tot offi cier. Bijzonder Jubileum. 1 November a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer A. Kriek, directeur van Van Gend Loos alhier, in dienst trad van deze expeditie-onderneming. Zijn ee.rste standplaats was Roermond waar hij ongeveer 27 jaar werkzaam bleef. Daarna ging hij voor eenige jaren als directeur naar Valkenswaard' om dan in deze functie overgeplaatst te worden naar Waalwijk, waar hij thans ruim 20 jaar vertoeft. Op dezen gedenkwaardigen dag heeft de maatschappij hem eervol ontslag verleend en hem op royale wijze in staat gesteld z'n verder leven in ruste door te brengen. Namens de zeer velen in plaats en streek, die met den heer Kriek in aanrakine kwamen, feliciteeren wij hem van ganscher harte met dit bijzondere jubileum. Hij heeft zich al die jaren doen kennen als een actief en behulpzaam ambtenaar die steeds gereed stond voor de belangen van het bedrijfsleven. Moge hij nog vele jaren genieten van de welverdiende rust, die hij zoo gaarne hier zou doorbrengen, als hij in Waalwijk maar een huis of voorloopig kamers kon krijgen, daar z'n opvolger de ambtswoning moet betrekken. Wie helpt hem, als zoovelen daaraan? R.K. Fabrieksa beidersborid „St. Willibrordus". 'n Stampvol „Musis Sacrum" ge tuigde Donderdagavond j.l. vaa de groote belangstelling, die onder de Katho'ieke fabrieksarbeiders voor hun vakorganisatie leeft. De Voorzitter, de heer J. v. Seters, heette de aanwezigen welkom en spoorde de „kat-uit-den-boom-kij- kers" aan lid te worden. Spreker wees er met nadruk op, dat men geen onrust wil, zooals dat klaarblijkelijk met de E.V.B. het geval is; door oprechte samenwerking met andere standen wil de Kath. vakbeweging betere levensvoorwaarden scheppen voor de geheele gemeenschap, dus ook en vooral voor de arbeiders. Hierna werd het woord gegeven aan den Bondsvoorzitter, den Heer Fred. Brussel uit Den Haag, die onder luid applaus't spreekgestoelte beklom. Spreker schilderde allereerst den ondergang van de groote arbeiders organisaties in 1941, welke echter na de bevrijding weer zijn herrezen en zich thans sterker maken dan ooit tevoren. Door de „Stichting van den Arbeid" reiken thans de werkgevers en werk nemers elkaar de'hand. Hoewel de plannen, die tijdens de bezetting zijn ontworpen, door verschillende over heidsinstanties worden doorkruist, zullen wij ons niet v'an de wijs laten brengen. Wij moeten gezamenlijk werken en strijden. Niemand, geen enkele arbeider, maar ook geen enkele werkgever mag achterblijven; samen moeten wij werken aan de verchristelijking van de samenleving. Rechtvaardigheid en liefde moet er komen onder alle menschen. Voor iedere mensch toch is er eenzelfde doel, n.l. de weg naar de eeuwigheid. Spreker schetste vervolgens de groote werkloosheidsramp, die aan dezen, thans gelukkig voorbijen, wereldoorlog voorafging, en wees op de noodzakelijkheid van een internationale samenwerking om een derden wereldoorlog te voorkomen. Ons ledental wordt dagelijks grooter en voor dit jaar ten einde is zal de bond sterker zijn dan bij den ondergang in 1941. De arbeiders moeten beseffen dat zij alleen in de bona-flde organisatie iets grootsch zullen kunnen verrichten. Spreker hekelde ook de tegen werking van diverse instanties. Zoo kunnen wij, aldus spreker, eerst thans weer ons eigen bondsblad uit geven, waarna hij vervolgde; de vrije arbeider moet weer komen op de plaats die hem toekomt. De ar beid moet vrij worden, vrij van kapitalistische en vrij van commu nistische invloeden. De arbeidersbe weging heeft 'n wereldhervormende taak gekregen. Wat ons land betreft zal omstreeks Kerstmis een ontwerp Bedrijfsorganisatie (medezeggings- schap) parlementair worden behan deld. Ook werkgevers moeten geen verstoppertje blijven spelen, want de organisaties worden sterk; een weinig remmen is misschien nog mogelijk doch den voortgang stuiten niet. Echter gezamenlijk moet het groote werk worden voltooid, ook al om een eventueele wereldrevolutie het hoofd te kunnen bieden. De werkgevers zullen mede moeten werken om een samenleving op te bouwen volgens de christelijke be ginselen. Wat we moeten krijgen is werkelijke democratie, ook in de ondernemingen. Wanneer de arbei ders een behoorlijk bestaan ver werven, waarop zij volgens de grootste Pausen Leo XIII en PiusXI het volste recht hebben, zal er meer welvaart komen, doch daartoe is vergrooting van koopkracht nood zakelijk. Wanneer werknemer en werkgever samenwerken moeten ook beiden van de vruchten van die samenwerking profiteeren. Er moet ook weer arbeidsvreugde komen, zooals die werd gekend in de Mid deleeuwen. Daarom ailen te samen in de organisatie, om dit groote doel te verwezenlijken. Het daverende applaus, wat hierop volgde, getuigde van de instemming d.r vergadering. In antwo .rd op gestelde vragen deelde Bondsvoorz. van Brussel nog mede, dat goede pensioenfondsen voor alle arbeiders moeten worden tot stand gebracht, wat voor de schoen- en lederindustrie bij de nieifwe collectieve contracten zal moeten worden geregeldeveneens zullen daarbij 'n practischere klasse- indeeling en tal van andere zaken moeten worden vastgesteld. Wat de arbeidsbureaux aangaat bevestigde HITLER NIET DOOD? In een persgesprek verklaarde generaal Eisenhower langen tijd geloofd te hebben, dat Hitier dood was, maar door verschillen de bewijzen, die hiertegen zijn ingebracht te zijn gaan twijfelen. In Washtngton hecht men aan deze verklaring groote waarde, omdat men niet gelooft, dat Eisenhower iets dergelijks zou hebben gezegd, zonder ernstige redenen. spreker ten volle, dat juist dit een van de zaken is waaromtrent de ondergrondsche vakbeweging zich geheel andere plannen had gevormd 't Gaat niet om de daaraan verbon den functionarissen, doch dè in stellingen als zoodanig zullen op meer dan een punt het veld moeten ruimen. Nadat nog de Geestl. Adviseur Kap. Völker en de voorz. van de plaatselijke Kath. Arbeidersbeweging de heer Smolders, het woord hadden gevoerd, werd de bijzonder goed geslaagde vergadering met den Christl. groet gesloten. Kaj otters-Revue K Iets Pats Boem. Deze revue, die door onvoor ziene omstandigheden moest worden uitgesteld, zal volgende week>worden opgevoerd. De kaarten van Woensdag 26 September zijn geldig op Dinsdag 16 October. De kaarten van Don derdag 27 September zijn geldig op Woensdag 17 October, terwijl de extra-nitvoering gegeven wordt op Donderdag 18 October. Men zie verder de advertentie in dit blad. Kerkdienst Ned Herv. Gemeente Baardwijk. A.s. Zondagmiddag half drie hoopt D.V. in den dienst des Woords voor te gaan de WelEerw. Heer Ds. J. C. v. d. Roest van 's Gravemoer. Voormiddag geen dienst. Moiionale Hulp-Actie-R.OO de-Krtris' „Kinderen van ons volk". Wij verwijzen hiermede naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie van de groote uitvoerin-, gen van de R.K. Tooneclvereeniging „D.V.S.V.", de tooneclvereeniging van de R.K. Arbeidersbeweging al- bier. „D.V.S.V." is een oude be kende, waar wij reeds veel goed werk van hebben gezien en die eenige jaren geleden reeds haar 25- jarig jubileum in intiemen kring heeft gevierd. Dat deze verceni- ging met haar tijd weet mee te gaan, bewijst wel het feit, dat zij de eerste maal na de bevrijding voor het voetlicht komt met een gemengd tooneelwerk, n.l. het be kende werk van den Brahantschen schrijver Antoon Coolen: „Kinderen van ons volk". Wie heeft ze niet gelezen, de mooie hoeken „Kinde ren van ons volk" en „De schoone voleinding" van dezen schrijver, naar welke' boeken dit tooneelwerk geschreven is. Wie ze heeft gele zen, weet, dat dit werk op hoog peil staat. Dit, en het feit, dat het stuk zich afspeelt in een dorp in onze eigen Rrabantsclie Peel, geven ons de overtuiging, dat het herre zen i,D.V.Sv\V' liet publiek van Waalwijk een paar genotvolle avonden zal bezorgen. Wij wenschen haar dan ook het beste succes toe. Gouden Bruiloft. L.l. Zondag vierde het echtpaar P. de Werd-Lammers, in de St. Antoniusstraat zijn gouden huwe lijksfeest. Door een sinds maanden opgericht comité uit de huurt, was aan de woning en omgeving een mooie feestversiering aangebracht, niet een avondverlichting die feeë riek aandeed. Om half negen 's morgens stelde het comité, met dames-comité en een stoel van bruidjes zich aan de woning van het echtpaar op, om de jubilarissen en familie af te balen voor bijwoning van de plech tige H. Mis van dankbaarheid, die ten negen uur in de St. Antonius- kerk werd opgedragen. Direct na de H. Mis brachten de bruidjes, in de zaal „de Linde boom" waar alle feestelijkheden ge houden zijn, een zangliulde me; toespraak. Tegen 12 uur was het heeren- en dames-comité present, om bij1monde .in hun. orzitter het gescli nk dor humt etn prachtige bloemenmand met cou vert aan te bieden. De harmo nie St. Crispijn volgde op den voet voor het brengen van een serenade. Een familielid dankte heide cor poraties voor de gebrachte hulde. Van de receptie werd een druk ge bruik gemaakt. D'e Z.E. heer pas toor en kap. der parochie en eene pater van Kaatsheuvel verschenen er mede. Een kinderfeest in het parochie huis ten vier uur, waar liun film- vertooning en tractatie ten deel viel, bracht 'n enthousiaste stem ming onder de jeugd. Maandagavond liad een schitte rend geslaagd buurtfeest plaats, waar jong en oud heeft kunnen genieten van een rijk afwisselend programma; van ;:ar.g, muziek on voordracht, geheel uit eigen krach ten gevormd en waarbij aan den inwendigen mensch een ruime plaats was geschonken. Mcdedceling van den Gemeentclü- ken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst. In het kader van Nederlands Wederopbouw neemt als een der grondpeilers het herstel van de volksgezondheid een der belang rijkste plaatsen in. De volksgezondheid heelt in de achter ons liggende 5 jaren van oorlog, bezetting en uitplundering deerlijk te lijden gehad. De alge- meene weerstand is ernstig ver minderd door een langdurig tekort aan- en eenzijdigheid van voe dingsmiddelen. Daarbij kwam nog de noodgedwongen verwaarloozing der hygiëne door gebrek aan rei nigingsmiddelen, brandstoffen, ver lichting, enz., alsmede door gebrek aan woonruimte, het vertoeven in schuilkelders, beschadigde huizen, evacuatie en onderduiken. Ook de verplaatsing van vreemde legers vaak uit gebieden met endemische, hier nagenoeg onbekende, ziekten hcel't velerlei gevaren voor de volksgezondheid medegebracht. Al deze omstandigheden hebben ertoe geleid, dat de volksgezondheid een bedenkelijk laagtepeil heeft be reikt. Nu ontegenzeggelijk een kentering ten goede merkbaar is geworden door verbetering van den voedings toestand, van de brandstoffonvoor- ziening, van de volkshygiëne, enz. zetten ook de gezondheidsdiensten niet verdubbelden ijver hun activi teit in. We verheugen ons over de allerwege betoonde medewerking, wanneer die gevraagd wordt. Aangemoedigd door het welsla gen van de in hel vroege voorjaar gevoerde ontlu izingscampagne, zal de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst in een grootsch opgezette actie de schurft- bestrijding ter hand nemen. In den afgeloopen winter, toen de bevolking tengevolge van het oorlogsgevaar gedurende langen tijd genoodzaakt was in schuilkel ders te vertoeven vaak met ve len te zamen in enge ruimten is liet aantal Scabies-gevallen on rustbarend toegenomen. Wanneer we liet aantal gevallen van scabies ter plaatse schatten op' 5000, zijn we zeker niet aan den lioogen kant. Zelf-toepassing der behande ling voert, naar de ondervinding heeft geleerd, niet tot afdoende re sultaat. In verband met de schaarschte der bestrijdingsmidde len, waardoor economisch gebruik gepaard dient te gaan met doelma tigheid der behandeling, is door de inspectie der volksgezondheid cen traliseering van de behandeling, voorgeschreven. Te dien einde zal vanaf Maan dag 15 October a.s., een centrale schurftbestrijdingspost worden ge vestigd in de ambtswoning van den burgemeester, Julinnastraat 0. De behandeling wordt toegepast door een ploeg van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst 1<' Tilburg, aangevuld met gedemobiliseerde- leden van <1p gc- zondheidsplpegen van de Zuid- helpt-Noord-actic en enkele leden van de helpsters- en transport- eolonnes van het Nederlandsche Ronde Kruis, benevens een of twee wijkzusters, dit alles onder onper- '"'•zicht van den gemeentegenees heer. Aanmelden Vanaf Maandag dage lijks van 9—12 en van 1.30—7 uur. Hierna volgen enkele aanwijzin gen en voorwaarden 1. De diagnose moet gesteld wor den door den huisarts, die hij vaststelling van scabies een verwijsbriefje afgeeft. 2. Het geheele gezin dus ook de nog niet aan jeuk lijdende gezinsleden moeten gelijktij dig behandeld worden. 3.' Controle geschiedt 14 dagen na «1e eerste behandeling. 4. De kosten bedragen 1.50 per te behandelen persoon. Zieken fondsleden brengen hun kaart mede. Gedachtig aan den gemeenschaps zin en het verantwoordelijkheids besef, door de bevolking van Waal wijk aan den dag gelegd bij de ontluizingscampagnc, durven wij vertrouwen, dat ook deze schurft- bestrijdingsactic een volledig suc ces zal worden. TRIBUNAAL. In de zitting van de le Kamer ie 's-Hertogenbosch onder voorzitter schap van den heer A. T. Meijerink werden de volgende zaken berecht Johannes van der Hammen, 72 jaren, schoenfabrikant, Groote straat 17 te Waalwijk, was begun stigend lid van de S.S., lid van de N.S.B., N.V.D. en Economisch Front, bezocht vergaderingen van de N.S.B. en S.S. en mocht zijn radio behouder). Deze zaak was reeds in de zit ting van 28 September behandeld. Het Tribunaal achtte de ten laste legging bewezen, met uitzondering van liet sympatliiseerend lidmaat schap van de N.S.B. Wegéns /'.in lioogen leeftijd en omdat verdach te reeds 10 maanden in hel kamn doorbracht, werd hij in vrijheid gesteld. Het kiesrecht werd hem voor 10 jaren ontzegd. Bovendien werd zijn vermogen vrbeurd ver klaard tot een bedrag van slechts 25.000. De radio zal inbeslag ge nomen worden. Verdachte beweerde zuinig ge leefd te hebben en protesteerde daarom tegen de uitspraak, wat den president het antwoord ontlokte, dat hij 't aan z'n leeftijd te dan ken had, dat z'n interneering niet verlengd werd. Christiaan T. Merkx, 42 jaren, van beroep slatrer en wonende te Vlijmen B 202. Hij werd ervan be schuldigd vrijwillig on het vlieg veld Eindhoven gewerkt te hebben en dienst genomen te hebben bii de N.S.K.K. Beklaagde die 3 weken geïnterneerd is geweest, verklaart uit broodnoodzaak gehandeld te hebben, omdat de slagerij, door gebrek aan vleesch, verliep moest hij voor vrouw en kinderen wel voor aannemer Vissers uit Drunen, op het vliegveld gaan werken. Later werd hij hulpchauffeur en rolde zoo vanzelf in de N.S.K.K. en kwam zelfs in Duitscliland te- rcht waar hij als hulpkok de pol lepel hanteerde. Reeds in October '42 rolde hij daar zijn matten, keerde naar huis terug en leefde er verder rustig en braaf van va ders versterf. Het Tribunaal acht geen termen aanwezig Merkx op nieuw te interneeren, wel werd hem voor 10 jaren liet actief en passief kiesrecht ontzegd. In de zitting van de 2e Kamer te 's-Hertogcnbosch onder voorzit terschap van mr. H. J. van Leeu wen werd op 3 Octobr o.a. de vol gende zaak berech< Johanna Margaretha van den Oord, 26 jaren, zonder beroep te Nieuwkuijk, werkte vrijwillig voor het concentratiekamp te Vugh't en had omgang inet een Duitschen S.S.'er, die in een kazerne lag hij het concentratiekamp te Vught en later naar Amersfoort werd over geplaatst. Verdachte was de oud ste uit een gezin van 9 kinderen en zij voelde zich na het overlijden van haar vader in 1942 verplicht te gaan werken. Zij kwam terecht bij het 'kamp, doch verrichtte geen werkzaamhden in het kamp en wist door haar optreden den ge vangenen voor veel leed te hespa ren. De Duitscher, waar zij mee verkeerde, liad niets met het kamp te maken. Het Tribunaal stelde verdachte in vrijheid en sprak de hoop uit, dat zij nu en voortaan op een he tere manier het gezin zou helnen. (Prov. Noordbr. Dbld.) R.W.B.—R.K.C. 4—3. (Door den scheidsrechter gestaakt.) Deze wedstrijd, voor de beker- competitie, trok als naar gewoonte veel belangstelling. Aangezien de aangewezen scheidsrechter verstek liet gaan, werd op heider verzoek, aan den zich onder liet aanwezige publiek bevindenden B'VB-scheids- rechter, den lieer P. Stuhhe, ver zocht de leiding van dezen wed strijd op zich le némen. Aanstonds na het begin, ontwik kelde zich een snelle wedstrijd, met RKC iets in de meerderheid. Spoe dig nam RKC de leiding met een goed doelpunt, kort daarop gevolgd door een tweede doordat de RWB- döelman te vroeg uitliep. Uit een goed opgezetten aanval kreeg onze linksbuiten den bal aangespeeld, passeerde hiermede de RKC-acliter- hoedc en doelpuntte 12, spoedig gevolgd door een tweede als gevolg van een toegewezen penalty even eens door den linksbuiten keurig, ingeschoten. Nog was RWB niet tevreden en voortdurend werd RKC met ge vaarlijke goed opgezette aanvallen overspeeld met als gevolg dat «1e thuisclub kort achter elkaar door haar middenvoor nog twee doel punten wist te maken 12. Wel deed RKC nog verwoede tegenaan vallen waarbij liet onbesuisd in- loopen van den RKC-m.iddenvoor op den RWB-doelnian opviel, ech ter zonder succes, want de rust ging in met 42 voor de thuisclub. Was de leiding voor de rust reeds te slap, na de rust werd het nog erger. RKC bracht met een strafschop den stand op 43, RWB gaf echter goed partij en wist uit een prachtig opgezetten aanval door haar middenvoor die den bal uil een voorzet van den linksbuiten kreeg toegespeeld met een keurig doelpunt den stand op 53 te brengen, althans dat dachten wij, maar dit mocht niet zoo zijn, daal de scheidsrechter dit schitterend honderd karaats doelpunt annuleer de, ondanks hevige protesten. Toen even later de RKC-middenvoor weer een overtreding beging, ver gat de scheidsrechter weer om in le grijpen. Toen ontstond er een meeningsverschil, welk een straf schop tegen RWB tengevolge liad. Dit lokte opnieuw hevige protesten uit, waarna de scheidsrechter liet terrein verliet, met den stand 4-3 in liet voordeel van RWB terwijl er nog 25 minuten moest worden gespeeld. D.E.S.Nevelo. DES zette zijn overwinningsreeks voort door Nevelo met verplette rende cijfers te slagen en lien met 11'1 naar liuis te zenden. In liet begin heet Nevelo flink van zich af en kon zelfs de leiding nemén 01. Het door hen ingezette temno konden ze niet volhouden en dit was juist in de kaart van DES die na een kwartier spelen op toe ren begon te komen. Toen was het met Nevelo gedaan en de doelpun- tcnniachine van DES draaide op volle toeren. Regelmatig werd do stand opgevoerd tot 61 waarmee de rust kwam die Nevelo hard noodig had. Na half time had Nevelo lieele- maal niets meer in te brengen en DES doelpuntte rustig verder tot de stand 141 werd waarmede liet einde kwam. De goals werden dezen wedstrijd aan den loopenden band gemaakt door v. d: Ven 6, v. Nieuwstadt 3, van Laarhoven 1, Cor Soeteï-hoek Theo Soeterbock 1 en linksback van Es die niet tevreden was al vorens liij er ook eentje in de touwen kon jagen. Dessers de laat ste wedstrijd voor den N.V.R.-bC- kor gaat Zondag 21 October tegen N'OAD. De NOAD-lui willen jul lie verslaan en dulden niet dat "on 2de klasser nogmaals in Til burg wint. Aan jullie lift antwoord! Stelt je duizenden supporters niet teleur, er kan gewonnen worden Zon- veel ietal lie De v In de Be dag de V succes op. alhier beke te danken heeft niet er de stemi vlot in te afwisseling lamatie en aceordc®-"1 ge restaureerd teerde vee trio. Ofschoon gevorderd reeds drie volle tent telli in hoofi komt teleu clownerie e werk weet genoeglijke slijten. Da orkestje, d aan de ten Opgep; Er heerst en pokken Jammer gei jaiuiuci gei Jill ai niet te gr eit dit jaar een z ver jaar een loop. In dieren verschillu kippenhoue slachtoffers eenige mid lichte geval beschermei Ei Het Wit- Zaterdag 3 sedert 194C bekende i bate van Hulpvaardi huis aan hi teeren en t een speldji bestrijding: dezer colle aan T.B.C Moge een groot Berkdijk ment aan het naar nog binne later zijn toonen. Woensd; bouw-curs 20-taf deel door mijnl En dan zo naar een vinden pl. Huide het belan huis bes< is „v zaal drietal :h wist en lang bonte nd ge- ■el sor- uzikale ds ver antelli, en een Brian- t zoekt wie rterre- an een iantelli lekend lezoek ien. ptherie stapel, ach al ver ijlt de r zijn rgers- veel het en en erder tocht. ertop (ober st, de ten ng- lagen esen- ieden .B.C.- engst joede aatse. llecte t mo- blijkt rt het ai het nbaar tuin- icteen ivofdt nliout. niet lessen I in fs uw Het kom oore, dat op 5 Nov verblijf in laatste w jze ter nonda -jarig Dit tus- schen aai latsen, want wij m van 'n 12 paa|de pla rlijke" gewoonten Eigenlijk Wij weten het zoo wist dat ie in de cour jou ze mot br bij- onda' nders wat U Avijze mden zeker zeg toch niet, zonders Maar jui omdat gedaan moest do< met 'n op; geest daarjjdeze gelegenhei stuk in d En wij menschen eens afvrc op 5 Nov dal ze dan „En of, ei 1 een wij de or een zijn on da, Sgen etje." Èn daaronfirniet la, dat of ten er ndan eggen zoo gerusi er heelenn de kloosi zich absol is het natu we ons b; Maar al: (wat we stuk in d' aan onze monda. 12* jaar vember, begrippen de bewaar dijk, terwi functies in inde tij' was zij In de schoolzusjhjkërs eerste haar ech stap die v( ffkdijk op den n zetten, de Zr. Edmo teveel, als leeren van haar gaat, altijd goe® ende lij k, van khool vieren :n be- geval. heeft zelfs haar ht zijn h dit saluut Ed- No- errste aan Berk- even- Ide en was, ■Waar-

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2