wBBBm ■HHBHBHBHSBSHfl Nieuws W A A L W IJ K. uit de Langstraat. KAATSHEUVEL. BERKDIJK. LOON-OP-ZAND. SPRANG. CAPELLE. RAAMSDONKSVEER. GEERTRUIDENBERG. 5. Hfi - B 'i Efl H 7 ffiSt.'. i ?7ivL v.'IY a- iittinVéi i r [■T^niii i'i '*»ifK V^. I TIJDELIJKE STATEN-GENERAAL. De tijdelijke Staten-Generaal heb ben met 52 tegen 13 stemmen aan genomen het wetsontwerp tijdelijke Staten-Generaal nadat minister president Prof. Schermerhorn liad toegezegd dat liet Nood-Parlement in 1 a 5. weken zou zijn samenge steld en in dien tijd geen belang rijke beslissingen bij Kon. Besluit zouden worden genomen. De Anti-revolutionairen, die bij monde van den heer Schouten en mr. de Wilde nogal heftige aan vallen op het ministerie deden, stemden tegen. GEEN FUSIE TUSSCHEN PROT. CHR. PARTIJEN. In een vergadering te Dordrecht deelde de heer Jan Schouten mede, dat een fusie van de Chr.-Hist. Unie en de Anti-Rev. partij geen doorgang zal vinden. Men zal zich moeten beperken tot een federatie ve samenwerking, aldus meldt de „Rott." HULP AAN DEN MIDDENSTAND. Gunstiger aspecten in het dagelijkscli leven. De directeur van den midden stand van hei ministerie van H. en N., dr. W. L. Groeneveld Meyer, heeft voor de radio gesproken over: „de vooruitzichten van den middenstand". Uit deze toespraak stippen wij aan: Binnenkort zullen door de zorg der regeering enkele tientallen millioenen beschikbaar zijn voor middenstands-cre;lieten aan zaken, die door oorlogsom standigheden in moeilijkheden zijn geraakt, of kunnen geraken. De mogelijkheid is in studie 0111 de restaurants weer vrij van de bon nen te maken. Deze maand of de volgende komen er koffie en thee. Tegen Januari zal de bierpositie verbeterd zijn. Begin volgend jaar komt er wijn uit Frankrijk. Aan het gesprokene ontleenen wij verder nog het volgende: Wil liet ambacht op de been blijven, dan zal het zich nauw aaneen moeten sluiten en komen tot gezamenlijken' inkoop van materialen, gemeen schappelijk gebruik van machines, onderlinge aanvaarding van groote opdrachten, collectieve propaganda, toonzalen en winkels, zoomede ge regelde deelneming aan de Jaar beurs. Voorts wordt nagegaan, hoc men hen, die tijdens den oorlog zich niet voor de examens hebben kun nen bekwamen, kan helpen, zonder aan het doel der Vestigingswet te kort te doen. Maatregelen zijn ook in voorbereiding om dc veelal hardwerkende kooplieden, bij den markt- en straathandel betrokken, te beschermen tegen ongezonde concurrentie. Intusschcn zullen ook de borg stel! ingsfoiulseen en. het werktui- gencrediet voor den middens'and onverminderd doodwerken, niet in achtneming natuurlijk van de be palingen inzake de geldzuivering. DE BRUGGEN OVER DE GROOTE RIVIEREN. ITct Bruggenbureau van den Rijkswaterstaat stelt alles in het werk vóór een eventueelc vorstpe riode gereed te zijn met den bouw van drie permanente bruggen over de groote rivieren, die ook bij ijs gang kunnen worden gebruikt. De bruggen zullen worden gelegd bij Arnhem, Zut'dien en Roermond. SCHIPHOL CENTRAAL VLIEGVELD. Naar wij vernemen heeft de Mi nisterraad besloten Schiphol defi nitief ie,, bestemmen tol centraal vliegveld. Hierbij heeft de doorslag gegeven liet onnemen van Schiphol in bet transatlantisch verkeer New- YorkMoskou. Grootsche uitbrei dingsplannen zijn in voorbereiding. NIEUW SANATORIUM. Het 70 ha. groote buitengoed „De Duinsehe Hoeve" te Rosmalen bij Den Bosch is door de Zusters van Liefde e Tilburg aangekocht voor de vestiging van een nieuw sana torium, in de plaats van het dooi den oorlog verwoeste „Maria- oord" fp Gennep. HET BESTE JEUGDBOEK. Neder'ands' Boekhuis, B'oerhave- straat Tilburg, schrijft een prijs vraag uit voor het beste jeugdboek en looft daarvoor drie prijzen uit n.l. 500, 250 en 150. DE MISSIE IN INDIE. Verschillende Tilburgsclie moe derhuizen van Missie-congregaties hebban slechte berichten ontvangen omtrent hun missionarissen. Zoo hebben de Paters van het II. Hart van hun Missie op Nieuw-Guinea en de Kei-eilanden bericht gekre- egn, dal het aantal overleden Pa ters en Broeders 21 bedraagt. Daar onder bevindt zich ook, gelijk be kend, mgr. Aerts, die met 7 ande re missionarissen door de Japan- neezen is vermoord. Van de Fraters van Tilburg zijn er 12 omgekomen. De Paters Ca- pucijnen te Tilburg ontvingen be richt over het omkomen van 6 Pa'ers op Borneo en Sumatra. Uit de missie der Paters C.apucij- nen van Sumatra is bericht ont vangen, dat de Apostolische Vica ris mgr. Brans, die in een in'er- neerincskamp on Midden-Sumatra verbleef, 'vermoedelijk reeds naar zijn standplaats is teruggekeerd. De .Pntprs Mnrinus uit E^cbaren, Renitius uit Helvoirt en Benjamin ui' Amsterdam zijn overleden. Pater Ez.echiël uit Beers was bij bet uitbreken van de vijandelijkhe den werkzaam als aalmoezenier en w-e-d als keiig^frevancene overge bracht naar Bangkok. Thans hoopt bij snoedig naar zijn missie terug te keeren. BURGEMEESTER REYMER. De vroegere Roermondsclie bur gemeester, oud-minister mr. P. J. Reymer, is te IT-nrtom gearresteerd en door den P O.D. naar Roermond ovorgebraclit. Mr. Revmer was geen N^R'er, doch hii gpnoot in Lim burg een reputatie door zijn toe- wdiding voor alles wat met de nieuwe orde samenhing. N.V. Hollandia. Naar wij vernemen, zal met in gang van 1 November, als wan neer hij eervol ontslag gekregen heelt uit zijn tegenwoordige func tie, de Reserve-Luitcnan.-Kolonel in algemeenen dienst C. P. N. Tho mas, militair commissaris voor de provincie Noordbrabant, eerder mi litair commissaris voor 't district Den Bosch, verbonden worden aan de directie der N.V. Schoenen-Unie „Hollandia" alhier. AFSCHEID TERVOORT. Donderdagochtend namen het be- 1)Ii.eiai'cn ea leerlingen der R.Iy.H.B.S. afscheid van den lieer I ervoor! lecraar Licli. Opvoeding M. O. aan deze school. anal "t begin dat gymnastiek lessen werden gegeven, dus bijna -0 jaar, was, de heer Tervoort aan onze school verbonden en alleen door 't gebrek aan vervoersgele- genheid had hij ,le lesuren die hem aan het Lyyceuni te 's-Bosch genoden werden aanvaard; anders zou hij, naar hij verklaarde, er niet aan gedacht hebben onze H.B.S. te verlaten. De directeur sprak namens be stuur en leeraren een hartelijk af scheidswoord, wees op de groote ei diensten van den scheidende voor de school, z'n tact om met jongens om te gaan, en de prettige samenwerking. De leerling der Vc i Phons Verwiel vertolkte de hartelijke gevoelens van de leer lingen der school. Den heer Tervoort werd namens leeraren en leerlingen een schil derstuk aangeboden van den leer- aar der school, den heer Carpay. De lieer Tervoort dankte In 'ge voelvolle woorden, wees er op dat hij Waalwijk steeds z'n prettigste school had gevonden om de jon gens en om dc leeraren. z°u aan tien leeraren-tijd in VS aalwijk, een stuk van z'n ieven, de prettigste herinneringen bewa ren en b.eval zich in aller voortdu rende vriendschap aan. Schaakclub „Waalwijk". De door bovengenoemde vereen georganiseerde simultaan-séance op Woensdag 3 Oct. in Ilotel „De I wee Kolommen" is een succes ge worden. De lieer Goudberg heette de tal rijk opgekomen schaakliefhebbers uit Waalwijk e.o. welkom en gaf een korte schets der geestelijke en vormende waarden van liet schaak spel als zoodanig. Daar sommigen zich vooralsnog niet aan een partijtje waagden en zich tot kijken bepaalden, namen beide simultaan-spelers ieder ne gen borden voor hun rekening. Dhr. Goudberg was het eerst niet z'n tegenstanders gereed, won 8 partijen en verloor van dhr. Smits De tegenstanders, van dhr. Slag molen boden langer tegenstand, maar tenslotte won ook hij 8 nar- tijen en verloor van dln\ 'de Bont. De prijsuitreiking aan de wih- naars, beiden leden der Schaakclub „Waalwijk", vormde het slot van dezen interessanten en Icerzamen avond, welke zeker in de toekomst voor herhaling vatbaar is. Roosje Driessen. Nadat de Waalwijksclie Kring ons heeft vergast op een avond met zang en buitengewoon vioolspel, treedt voor de vrienden van den Kring de bekende declaniatrice Roosje Driessen uit Den Haag op. Voor velen onzer is zij geen onbe kende meer na de vele voordrach ten die zij in de jaren voor den oorlog voor de radio hield. In alle groote plaatsen van ons land trad zij o]) met een buitengewoon succes en de pers van verschillende stre ken roemt haar wijze van voor dracht. Zoo schreef b.v. de Maas bode: Den gelieelen avond heeft zij de talrijke aanwezigen geboeid door haar levendige, beeldende en genuanceerde voordracht; en het Leidsche Dagblad schreef: Wie zoo beheerscht. suggestief en levenswaar weet voor te dragen behoort tot de weinige declamatri- ces waarvan het de moeite waard is haar loopbaan te blijven volgen. Roosje Driessen werd vooral be kend door haar voordracht van „de droom van een belachelijk mensch" van Dostojewski. Ook op haar avond te Waalwijk draagt zij een groot stuk voor n.l. van Sherman„Voor Marv". Ook is het voor ons verheugend dat deze groote kunstenares ook onze jeugd wil laten genieten van de schoonheid van het goed ge sproken woord door op Zaterdag een jcugdmiddag te willen geven. We hopen dat onze jeugd dit even goed zal weten te waardeeren als de jeugdmiddagen die reeds eerder werden gehouden. MIJNEN GRANATEN ENZ. Wij verwijzen met nadruk naar dc publicatie van den burgemees ter in dit nummer, terzake het op ruimen van mijnen, granaten enz. Dit is de laatste gelegenheid en iedereen die dergelijke gevaarlijke projectielen weet, geve die onver wijld ter secretarie aan. Ook de publicatie der gemeente omtrent een onderzoek naar de woningtoestanden, is belangrijk. TRIBUNAAL. In de zitting van de 2e Kamer onder voorzitterschap van mr. II. J. van Leeuwen, werden op 10 Oc tober de volgende zaken berecht: De zaak tegen Marinus Johannes van Esch, 50 jaren, veehandelaar en landbouwer, Kloosterweg 200 te Waalwijk, die er van beschuldigd wordt levensmiddelen gekocht te hebben bij de boeren en weer ver kocht aan de Moffen, werd voor onbepaaldcn tijd geschorst. Rochus Henricus Antonius de Ruijter, 25 jaren, schoenmaker, St. Antoniusstraat Waalwijk, was lid van de N.S.B. en werkte vrijwillig in Duitcshland en Frankrijk. Het Tribunaal stelde verdachte in vrij heid, overwegende de sociale wan toestanden die verdachte tot deze misstappen gebracht hadden. Het kiesrecht werd hein voor 5 jaren ontzegd. (Prov. Nbr. Dbld.) Diefstal. Tegen B. en H. uit Waalwijk is proces-verbaal opgemaakt als ver dacht van diefstal van een acte- tasch uit 'n leger-auto. Mr. H. Loeff Burgemeester van 's-Hertoaenbosch. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 Oct. benoemd tot burge meester der gemeente 's-Hertogen- bosch mr: H. J. M. Loeff, met toe kenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Vught. R.K. Handelsavondschool. Op het in Tilburg gehouden examen behaalden het Middenstandsdiploma H. v. d. Wouw, J. Molenschot. M. in 't Groen, Zus Heijs, Riet Kern- meren, Chr. van Woeesel, C*. de Graaf, H. Oosterwaal, P.: v. Boxtel, C. Soeterboek, H. v. Boxtel, A. Broeders, Annie Schoenmakers en H. Gubbens. De lessen aan de nieuwe cursussen zijn weer begonnen. De Handels avondschool telt momenteel ruim 100 leerlingen, waarvan 58, die zich voorbereiden op 't Middenstands diploma. De jeugd van Kaatsheuvel wil zich ontwikkelen, een streven dat alles zins prijzenswaardig is. Consultatiebureau. Ten gerieve van de moeders van Berkdijk vestigen wij er de aandacht op, dat het consultatiebureau voor zuigeliugen te Kaatsheuvel met in gang van 18 October weer gewoon zal worden gehouden. De Kajotters, Hoezeer het Kajotters-Congres van Den Bosch heeft ingeslagen, blijkt uit de geestdrift, die in de plaatse lijke K. A. J. afdeelingen heerscht. Zoo is ook in ons dorp nadien met grootere voortvarendheid ge werkt in de K. A. J. Op Vrijdag 5 Oct. 1.1. werd het Winterprograin ingezet met een bijzondere bijeenkomst in de groote zaal van het parochiehuis. Hierbij waren ook de jongemannen uitge- noodigd die nog niet waren aan gesloten bij de K. A. J., zoodat deze avond ook daardoor een propaganda- avond werd. Dit bleek ook uit de affiches, op straat en in de etalages. Het was een mooie agenda, waar aan de Kaatsheuvelsche K, A. J. broederlijk haar medewerking ver leende door een reprise van haar revue „Het is Oké, vaart mee met de K. A. J." Een revue die er zijn mocht, gezonde humor, en een brokje ernst er tusschen. De geheele zaal leefde mee met het geestige spel. Toch was dit maar de omlijsting van her geheel. Het hoofddoel was dat deze bijeenkomst den stoot zou geven tot een hoog opgevoerde ac;ie en een diepe beleving van den Ka- jottersgeest tijdens de Winter maanden. De Voorzitter, jan Hamers, opende in zijn enthousiaste woorden, waar in hij de jongens opriep, hun beste krachten te geven voor de K. A. J. Hij begroette de genoodigden onder wie Fr. Directeur, den heer jan Gub bens, het voltallige bestuur van Stands- en Vakorganisatie van den R.K, Werkliedenbond, die allen ge tuigden van een hartelijk meeleven met hun jonge makkers. Tusschen de scènes der revue nam de Directeur kapelaan Veltman 't woord. Hij zette in korte woorden het program derK. A.J. uiteen. Hun eisch van eerbiediging en mensch- waardige behandeling van den ar- beidfer, maar ook den eisch die K.A.J. stelt aan haar leden, de diepe gods dienstige overtuiging, fierheid en adel in hun gedrag. Het hoogtepunt was de voorlezing van 't Winterprogram. Het is grootscii opgezet. Wat ons vooral op viel, was dat een groote zorg zal besteed gaan worden aan de godsdienstige vorming in Advendweken en recol lectie. Hooge eischen gaan gesteld worden aan de Kajotters. Maar ook was er een uitgebreid program van ontspanning en actie, met 2 groote uitvoeringen, Ouderavond en St, Ni- colaas. Wij kunnen niet anders wenschen dan dat dit program, dat met veel zorg en toewijding werd samengesteld, volledig zal uitgevoerd worden. Het zal een zegen zijn voor de Loonsche K. A. J. Ook de heer Jan Gubbens en Fr. Directeur kregen de gelegenheid om uiting te geven aan hun hartewensch: Alle jonge mannen moeten zich scharen in de rijen der Kajotters. Na eenige nummertjes der Kaats heuvelsche revue werd deze bijeen komst gesloten, die een vlot verloop had en dte een zeer goede indruk achterliet. Wij hopen van harte dat deze avond met zijn enthousiaste begin, met zijn hooggespannen verwach tingen en idealen, een stoot mag zijn in de goede richting. K. A, J. en nuvooruit LOONOPZAND. R.K. Middenstands Vereeniging. De R.K. Middenstands vereenigin hield een algemeene vergadering, welke goed bezocht was. Voor dezen avond was als spre ker aangezocht de heer Vriens uit 's-Boscli, die den avond boeiend maakte door een duidelijke uiteen zetting over liet invullen der bi- zondore aangifte-formulieren, en de saneering en blokkeering van liet geldwezen. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd tevens gretig gebruik 'gemaakt. De Voorzitter dankte aan het slot speciaal den spreker van den avond, alsmede den Geestelijk Ad viseur Pastoor Schoenmakers. Dc voorz. deelde tevens mede, dat vol gende week weer een vergadering zal worden gehouden; een nieuw bestuur zal worden gekozen en candidatenlijsten kunnen worden ingediend bij den secretaris den heer Jac. van Esch. Feestdag: Gilde St. Ambrosius. Na een rustperiode van 5 jaar heeft het aloude gilde St. Ambro sius, welk gilde ruim honderd jaar bestaat, haar eerste feestdag na de bevrijding gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis om 9 uur voor de leden en overleden leden van het gilde, waarna allen bijeen kwamen in de Gildekamer in café Wijt vliet. Hier werden enkele am- pellc besprekingen gehouden, waar bij de jaarverslagen werden uitge bracht. Een 30-tal nieuwe leden traden tot het gilde toe. In den namiddag werd een aan vang gemaakt met het bal, waarbij de ouderwetsclie dansen hoogtij vierden. Tegen den avond werd een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt, waarna de le den op een koffietafel werden ont haald. Chr. Fabrieksarbeiders. In de vergadering der afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders werd het bestuur uitgebreid met de heeren L. de Jong en J, van Vugt. Geref. Zangkoor. Alhier werd een Geref, Zangkoor opgericht. Het bestuur bestaat uit de heer Ph. Verbeek, voorzitter; Mevr. v. Lummel, le secretaresse; Mevr. Dercksen, 2e secretaresse"; Mej. M. v. Beek, penningmeesteresse en de heer B. Spierings. Als directrice treedt op Mevr. Verhoeven uit Waalwijk. 12e verantwoording bijdragen monument J. de Rooij. Laatste verantwoording (He) 16845.71 Collecte feestterrein Rijswijk Nbr. N. N. Waalwijk Nagekomen gift Hcusden J. M. A. KI. Kaatsheuvel Oranjever. Mgr. Volkerstr. IP" Onze vroegere dorpsgenoot, de heer W. M. Heijmans, Candidaat tot den Heiligen Dienst en hulpprediker te Breda, ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Oude- lande (Zld.), dat door hem is aan genomen, terwijl hij vooreen beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Chaam-Baarle Nassau bedankte. Donderdag 11 dezer herdachten de echtelieden Adr. van Oversteeg en Joh. Adr. Verduin. wonende aan den Loonschendijk te Vrijhoeve- Capelle den dag, waarop het 45 jaar geleden was, dat zij in het huwelijk traden. Niettegenstaande het de wensch van het echtpaar was dezen dag in alle stilte te vieren, is hij toch niet onopgepierkt voor hen voorbij ge gaan. Van verschillende zijden, zoo wel van familie als uit de buurt, hadden zij blijken van medeleven in ontvangst te nemen. In de gehoudpn jaarvergadering van de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" te Raamsdonksveer wer den de heeren A. v. Onzenoord, P. Vermeer en J. Weterings herkozen resp. als voorzitter, secretaris en commissaris. Enkele aspirantleden werden tot lid toegelaten. De gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht en oogstten veel bijval der leden. De vereeniging telt momenteel 55 werkende leden terwijl een 30 tal jongelui in opleiding zijn. Onge twijfeld blijkt hieruit duidelijk de groei en bloei dezer mooie cultureele vereeniging. Zondag j.l. vond een ontmoeting plaats tusschen de R.K. Voetbalver. Victoria uit Raamsdonk en Right- Oh, Victoria behaalde een welver diende overwinning van 3—2. Burg. Stand. GeborenGerard A. P. z. v. Petr. A. I. Broeders en van Anna M. Roovers. Gevonden voorwerpen. Door eerlijke vinders is op het politiebureau gedeponeerdeen ro zenkrans, portemoneai met inhoud, 3 kinderschoentjes, diverse dames- centuurs en een dames blauwe strooien hoed. De vakgroep Kappersbedrijven hield op 9 October een vergadering. Tot voorzitter werd gekozen den heer J. de Wijs uit Geertruidenberg en tot secretaris-penningmeester de heer E. H. van Dijk uit Made. Kaatsheuvel 42.50 W. v. d. H. Waalwijk 10.— Capelle Coll. Brug tot Schans Wed. .1. W. Kaatsheuvel K. Kaatsheuvel v. A. Kaatsheuvel O. I). Kaatsheuvel N. N. W. v. L. M. v. d. V. Buurtschap Dierentuin Drunen Zoo vieren wij ons bevrij dingsfeest Haarsteeg Chr. Gym. Ver. Pro Patria Sprang-Capelle j Politieke Recherche Buurtcomita Raamsdonk A. v. d. A. Kaatsheuvel N. N. Kaatsheuvel Personeel N.V. Wennekes Kaatsheuvel G. J. te Kaatsheuvel J. v. Helden Veen Buurt Min. Loefstr. Oost Waalwijk Buurt Het Centrum Drunen Buurt Mariëndonkstr. Elshout Hondenclub Onze verde digers Kaatsheuvel N. N. Mandolineclub Sprang- Capclle 31.00 N. N. 0.50 Sch. Kaatsheuvel 10. Wed. L. Kaatsheuvel 2.50 KI. Kaatsheuvel 1.— Sn. Kaatsheuvel 10. Ch. Kaatsheuvel 5.— Wed. S. Kaatsheuvel 2.50 v. N. Kaatsheuvel 2.50 Buurt t Vosje Baardwijk 75. H. R. Waalwijk 7.50 v. G. Tilburg 5. Mej. Spiero 's-Bosch 10.— N. N. Capelle 5.— v. D. Capelle 10.— T. Capelle 10.— A. R. d. B. Capelle 5.— W. Capelle 20. V. Raamsdonksveer 10. Coll. Buurtavond wijk Bes.str. Noord 31/8 143.50 Oranjecomité Raamsdonk 87.50 71.— 22.50 i 85.78 25.— 2.50 50.— 50 105 25.— Totaal 18131.46 ELSHOUT. R.K. Arb. Bcw. Elshout. Op Maandag 15 October zal al hier begonnen worden met de ont wikkelingsavonden voor de leden der R.K.A.B. Ook niet-leden' en zij die geen lid kunnen worden zijn welkom. De ontwikkelingsavonden zullen den geheclen winter door op Maandag worden gehouden. Uitge zonderd Maandag 5 November dan is liet H. Missie, die in onze pa rochiekerk wordt gehouden vanaf 3 November. De eerste avond, dus Maandag 15 October zal de Weleerw. heer Kapelaan Gloudemans een spreek beurt vervullen. Leden zorgt dat ieder iemand medebrengt. De avon den zijn te nuttig om niet volko men te slagen. WASPIK. Tijdelijke gemeenteraad. Het Kiescollege voor de verkie zing van den tijdelijken gemeente raad, in ons vorig nummer mede gedeeld, is in vergadering bijeen gekomen. Tol voorzitter werd gekozen de Zeergel. heer Dr. R. Wijffels. Door het Kiescollege werd de noodgcmcenteraad als volgt samen gesteld: L. Kuysters, H. Tolhuy- zen, C. Verschuren, F 77a, W. H. Zijlmans, A. C. Kamp, A. v. Kuijk, G. Baaten, A. v. Gorp, P. Verhoe ven, J. Strenge en L. Verduyn. Voor den middcnstandscursus gaven zich 3G leerlingen op. Een mooi en hoopvol resultaat. Docen ten zijn de heeren N. C. M. v. d. Rijken en A. D. Annemaat. Burgerlijke Stand over de maand September 1945. Geboren Albertus Petrus Cornelis, z.v. A. W. van de Ven en J. dc Wit. Johanna Maria Theresia, d.v. A. M. van Scliaijk en Chr. Moonen. Anna Maria Antonius, d.v. C. L. Schellekens en G. P. Rooijmans. Alida Wilhelmina Lena, d.v. A. J. Bouman en L. van Dijk. Corne lis Arnoldus Johannes, z.v. W. L. de Granuw en A. J. de Vries. Franciscus Theodorus, z.v. F. C. van Ilooren en Tli. A. Bergmans. Maehiel, z.v. M. van Beek en A. Roosenbrand. Theodorus Hcn- drikus Joachim Petrus, z.v. B. Th. M. de Bont en M. Bijsters. Ma- rietje Johanna, d.v. J. van der Wiel en .T. Verbunt. Geertruida, d.v. ,T. Luijten en G. van der Vel den. Petrus Paulinus, z.v. Th. A. A. de Grauw en A. M. Schoen makers. Petronella Anna Maria, d.v. A. M. Verschuren en P. J. Kuijsters. Cornelis Thomas Adri- anus, z.v. A. C. L. Kamp en M. C. L. Langerwerf. Antonia An- tonetta Theresia, d.v. A. Kimenai en A. Kern meren. Overleden Mutsaers, Christiaan A. W. J. oud 69 jaren, echtgenoot van C. van Kuijk. van Reek, Maehiel, oud 3 dagen. Huwelijksaangiften Ruttors. Pieter J„ oud 27 jaren en van Gijzel, G. S. oud 24 jaren. Buzink, .Tan, ond 28 jaren cn Spiertnes, W.H. oud 23 jaren. de Waal, G. .T. oud 31 jaren en Klootwijk, G. M. oud 31 jaren. Biemans, J. oud 24 jaren en van Dnmren. I. M. oud 24 jaren. Grtui w d Kauwenberg. Daniel P. en Riiken, Petronella C. J. Rutters, Picter J. en van Gijzel, G. S. I J here lleidii: I vorit Incivc. R.K.t daai a 51 V. pc d gezie n va L'Il 01 liet t afsnij uttige icndei erlich even wor even gt hij O] d. Cootli straat Baardwijfc ctriscl t mis. we a 'ii baai ko- zoc bezig 1 mo ed.) inden* tijdig :it te adres Red. MEEIHYE Meeuw; le erliarn al Hark enz. te dorpen gelen, E- een half lagen, da plunderd gelschcn, hun zijn, <r winter le Wel den dooi een begii van nooi veel werl 'l Was ber een auto's, al te werkt- actie te Meeuwen Er is regeling zin van zijn om hier voo komen. Dat is zij n die recht oin of wen: diui gaat direct gooien, daardoor de mens kippen- schuren, zen moet winter Een ari zoo over. delen vai z waren doorwerk de beslij geefs ech Is 't verbitten die geen Zal de gehee- llOg, lering, ■woes- Dron- dan la- d, ge- En- n met las paard a.s. maan- ibouw uwen maar Qcto- •acht- om n, om naar MAANS GANG 10 Oct. 11 Oct. 12 Oct. 13 Oct. Zons op 10 Oct 11 Oct 12 Oct 154 13 Od 8.51 f He: geliefd' de Ee Mej. Ac in den in de (Celebe Waahvi Enschei Breda Waalw Amsteré Voorset Waalwij Tornolt: Volkel I Waall liui- t den r ook ewan- 'n he inaar j •ustig ever- mers clien, .58 .58 06 .56 945. 8.58 856 het nze ni, ree, aar idië ree ren nus C. Hoor

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2